Morrowind

Ötletek az Elder Scrolls Lapok fejlesztésével kapcsolatban. Milyen új kategóriákat vezetnél be, miket fordítanál le, hogy bővítenéd az oldalt?
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Morrowind

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Helló!
Elsőnek had osszak meg egy linket a honlapomhoz amin van egy általam szerkesztett hangjavítás és 3 szerintem nélkülözhetetlen plugin!
Link itt: http://atlaimond.atw.hu/morrowind

És lenne egy ötletem:
A napokban Vik-kel levelezve jöttem rá, hogy szerintem 2 100%-ig nélkülözhetetlen tulajdonság hiányzik a Morrowind-ből amihez szerencsére van plugin!
Ez a két tulajdonság hiányzik szerintem:
1.- Varázserő regeneráció.
2.- Szintenkénti Varázserő növekedése.

Mert mikor már nagyon zavart, hogy varázsló lévén a játék 30%-ában varázslok és 70%-ban egyéb eszközökhöz kell folyamodnom akkor ezt megunva keresgéltem a netten és Vik hatalmas segítséget nyújtott e téren és megosztottam velem a megoldásokat:
magicka_regenerationv11
leveledmagicka

A regenerációval végre kiküszöbölődött az, hogy ne zavarjon ha például sokat kell vízen járni vagy ilyesmi és ez által a rengeteg mana italt elhasználni vagy állandóan aludni néhány varázslás után (egy mágusnak!?!?!) :? .
A szintenkénti varázserő növekedésnek köszönhetően kiküszöbölődött az, hogy ne legyen már gond egy VARÁZSLÓNAK az, hogy egy Dremorát vagy azt a krokodilt 60 másodpercre megizézzem!
De még így is lehetne még egy kicsit csiszolni mert bár már végre tudok ilyen 50-50-ig sebző varázsolt lövedékeket kilőni de ez már magas szinteken épp, hogy csak elég! Mert ezzel is jobb esetben 3 kell el ellenfélnek de egy erősebbnek 10-20 is kelhet. Ami még így is húzós! (de legalább megmaradt a manaitalok értelme)
Szerintem jó lenne egy plusz plugin amely azt eredményezné, hogy akinek a fő tulajdonsága a Mágus (nem harcos vagy más) akkor azoknak +50% vagy más értékben gyorsítja a varázserő regenerációját.
És ehhez elég lenne egy plusz plugin mert például a mana_regen és az említett magicka_regenerationv11 nagyon szépen működött együtt is. Az egyik 2 másodpercenként regenerált a másik meg másodpercenkén. És így lehetne egy ilyen plugin is.

Ez lett volna amit szerintem jó lenne. És ha nem is a magyarosítás telepítőjébe rakni de valami feltűnő helyet csinálni az oldalon, hogy aki ide téved az értesülhessen ezekről anélkül, hogy keresné!
Mert nekem is jól jött volna ha már az elejétől tudom, hogy vannak ilyen (nevezem én) javítés a Morrowind-hez.
Üdv: Atlaimond
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Hát nem tudom... a mágia egy plusz dolog, amit a mágusok ki tudnak használni, aminek bizony az az ára, hogy vagy sokat alszanak (lévén kimerülnek), vagy pedig regenerációs löttyöket isznak. Személy szerint nekem ez így tetszik, szenvedjek is meg egy-egy hatalmasabb varázslatért, és ha elfogy a manám, de nincs italom, úgy a mágus pusztuljon, vagy meneküljön :)

Szintenkénti varázserő növekedés... Intelligencia. Ha a mágus arra nem rak, úgy ne is tudjon többet, mint annakelőtte. Így látom.

Persze én sokat asztali RPG-ztem, így szeretem, ha a varázslók/mágusok meg vannak kötve, úgy érdekes és nehéz velük a játék :) Attól még más láthatja másképp ;)
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Igen értem mit mondasz. Azért megmaradt a halandóságom! ;)
Nem lettem isten ettől. Mert így is 2-3 nagyot varázslok és eléggé húzós a regeneráció ideje. Meg azért 100-ason van az intelligenciám és az akaraterőm is (most, hogy számít a regenerációban).
De értem mit kifogásolsz eszen. Sajnos nekem én nagy hátránynak éreztem a regeneráció hiányát, és azt, hogy néhány pötnyi varázslaton kívül mást nem tudok csinálni varázsló lévén.
Üdv: Atlaimond
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Igen, 100-as intelligenciánál már tényleg nem lehet hova fejlődni, hacsak nem csinál az ember pár varázscuccot, ami megnöveli a mana mennyiségét, vagy éppen az IQ-t :)

Nálam a varázserő regenerációt megoldotta a Demon Force mod, ahol a Mágus csillagjegy némiképp módosul, miszerint a mana regenerálódik, de mivel mindennek ára van, így 100% mágiaérzékenységet kap, aki felveszi :) Maradok a löttyöknél, meg a menekülésnél, nekem így reális, de mint mondtam én RPG-s szemével nézem a Morrowindet is, hiába csak egy PC-s játék, így nálam a mágus szenved, ahogy a harcos is, ha eltörik a fegyvere, vagy épp lehúzzák az erejét :)
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Nordavind
Figyelj!
Meg akartam csinálna amit javasoltál, hogy rendbe szedjem a varázslatokat. De észrevettem, hogy mikor megcsinálok egy varázsaltot akkor az többször drágább lesz mint az eredet!
Rossz NPC-vel csináltatom a varázslatot vagy mást csinálok rosszul?

Például nekem a megjelölés amit anno megvettem az 18 varázserőbe kerül az elsütése. de ha varázslatkészítéssel csinálom akkor ugyanez csak más névvel 43 varázserőbe fog kerülni!
És változó értékben de így van a többi varázslattal is.
Ez mitől van?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta: Például nekem a megjelölés amit anno megvettem az 18 varázserőbe kerül az elsütése. de ha varázslatkészítéssel csinálom akkor ugyanez csak más névvel 43 varázserőbe fog kerülni!
És változó értékben de így van a többi varázslattal is.
Ez mitől van?
A költség függ a varázslat erejétől, hatóidőtől, területtől, meg attól is, hogy célpontra, vagy érintésre működik.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Na akkor lehet valamelyik plusz plugin szórakozik velem!
Mert nekem hiába csinálok bármilyen varázslatot pont ugyanolyanra (érintés/magamra/lövés, hatás, időtartam, távolság) mint az eredeti amiben megvettem, az új csinált varázslat hiába pont ugyanazokkal az adatokkal rendelkezi akkor is többe kerül!
Itt van kettő kép a Megjelölésről:
Az eredeti amit vettem.
Az új amit pont olyanra csináltattam.
Látod a varázslat költség különbséget?
kipróbálnád te is, hogy nálad is ez e a helyzet ha szépen megkérlek? :)
Előre is köszönök! ;)
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Jobb venni mint csinálni, ilyen nekem is volt, ezért rohangáltam a varázslókhoz hogy olyan varázslatot tudjak venni amilyet akarok.
Miki87

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Miki87 »

Sziasztok nemrég kezdtem a játékot, és a manám nem akar egyszerűen visszatöltődni, se alvással, se semmivel:(
Ha valaki tudja a választ az légyszi írja meg, köszi!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Vik »

Miki87 írta:Sziasztok nemrég kezdtem a játékot, és a manám nem akar egyszerűen visszatöltődni, se alvással, se semmivel:(
Ha valaki tudja a választ az légyszi írja meg, köszi!
Van olyan csillagjegy, aminek ez az egyik hatása.
Vendég

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szia! köszi, hogy írtál, golem csillagjegy.. szerinted melyiket érdemes akkor? mágusnak?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Szia! köszi, hogy írtál, golem csillagjegy.. szerinted melyiket érdemes akkor? mágusnak?
Szerintem azt, ami növeli a varázserőt, de azért engedi azt is, hogy visszatöltődjön.
KK

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: KK »

NEM TUDOM FELRAKNI A PUDLINGOKAT :(
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: danimester »

KK írta:NEM TUDOM FELRAKNI A PUDLINGOKAT :(
Bővebben ha lehet...
Lord-Jack

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Lord-Jack »

Szerintem pluginra gondolt bár én majdnem összetévesztettem a pudingal.Plidlinglalnak viszont nagyon viccesen hangzik, kár hogy nem tom mi az.
Begar
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010. szept. 25., szomb. 9:59

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Begar »

Sziasztok!

Szeretnék csinálni a Morrowindhez egy rabszolgavadász és rabszolga-kereskedő vonalat, ahol törvényen-kívüliekből és hozzáadott ártatlan karakterekből lehetne rabszolgát csinálni, és eladni őket a rabszolgapiacokon. Esetleg előtte egy néhány küldiből álló történetet kerekítenék.. mondjuk a Surani rabszolga kereskedő ládájában találsz egy feljegyzést, ami szerint még nem fizetett ki ennyi, meg ennyi aranyat a Camona Tong-nak, a legutóbbi rabszolgaszállítmány után, és ha adott időn belül nem fizet, elbúcsúzhat az életétől. Te pedig (a megfelelő bizalmi szint elérése után) ajánlatot tennél neki, hogy amennyiben felfedi a Camona Tong-os összekötője kilétét, kifizetnéd neki a tartozást. Lévén az átlag Suraniak csórók, és nem engedhetnek meg rabszolgákat otthonra, nincsen pénze, hát bevesz a buliba. Itt venné kezdetét a sztori. Te elmennél találkozni az összekötővel és kifizetni a jó zsíros tartozást, és miután bizalmába beszélted magad, csatlakoznál a Camona Tong-hoz, mint rabszolgavadász. Eleinte parancsokat teljesítenél, és ezalatt megtanulnál bánni a rabszolgabilincsekkel, és megismerkednél a helyekkel, ahol a rabszolgáidat eladhatod.

Esetleg egy későbbi verzióban építtethetnél rabszolgatábort/táborokat, ahol kedvenc rabszolgáidat a hamugyökérföldeken, vagy bányákban dolgoztathatod, esetleg bérbe adhatod őket morrowind urainak, lakosainak, így bevételed származna a rabszolgáid után. Természetesen őröket kéne felfogadnod bizonyos számú rabszolgánként, hogy a lázadást elkerüld, persze megfizetve a zsoldjukat.

Idővel pedig egy harmadik verzióban végleg elszakadhatnál a Camona Tong-tól, leszámolva annak rád támadó bérgyilkosaival, és fejeseivel, hogy saját hálózatod átvehesse a helyét. A megmaradt, a CT-hez kevésbé lojális gazfickókat, pedig alkalmazhatnád, átvéve a skooma és egyéb sötét ügyletek irányítását Vvardenfell területén.

Viszont mivel csak ötletem van, és technikai tudásom egyenlőre nincsen, szükségem lenne valamilyen tutorial-ra, a TES CS használatához.. Esetleg, ha szerintetek más progikra is szükségem lehetne az ötletek megvalósításához, azokhoz sem ártana egy alap szintű "kiképzés". Ha valakinek van a birtokában olyan anyag (ez lehetőleg magyar vagy ha más nincsen, angol nyelven), program, ötletek, korábbi modok vagy bármi egyéb ami a segítségemre lehet a temérdek munkában, akkor nagyon szívesen fogadnám a gery11111@freemail.hu e-mail címre, "MORROWIND CT Slave Hunter" címmel.

Sajnos, mivel emellett jelenleg az év végi záróvizsgákra is készülnöm kell, szakdogát kell írnom stb., ezért nem tudom mikor láthatok neki a munkának, és így időpontot sem nagyon tudok ígérni, hogy mikor készül el az első verzió, de igyekezni fogok minél hamarabb kielégíteni az igényeket :)

Üdvüzlettel és köszönettel,
Begar.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Rossz helyre írtál, itt csak a helyi ,,wikipédia'' dolgairól van szó. Nézz át másik témába. Ötletei mindenkinek vannak, mint ha ezt a rabszolgásdid már olvastam is volna. Keress meg egy moddert, vagy a Skyrimhoz kiadott szerkesztőprogihoz adtak ki videókat is, ott nézelődj, esetleg youtube, ott is lehet szerintem találni egy kis tutorialt.
Sok sikert, és kitartást, nem lesz egyszerű!
Begar
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010. szept. 25., szomb. 9:59

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Begar »

Hupsz :D azt hittem ez ilyen "univerzális" ötletek topic :) Akkor körülnézek hogy hová lenne való leginkább, és beposztolom :) Egyébként vannak rabszolgás modok, de leginkább olyanok, ahol a rabszolgák felszabadítása a lényeg, vagy egy farmot kell rabszolgákkal "felszerelni" stb, de ilyesmit, ahol a rabszolgavadászat, és rabszolgakereskedelem a lényeg, nem találtam sehol... Olyat meg végképp nem, ahol szabad NPC-kből csinálhattál rabszolgát. :?
Orion33 v2.0

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Orion33 v2.0 »

Alapból nincs rabszolgafelszabadítós történetszál? Akkor minek engedem el őket állandóan?!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Vik »

Alapból nincs rabszolgafelszabadítós történetszál? Akkor minek engedem el őket állandóan?!
Ha elég sok rabszolgát felszabadítasz, akkor beléphetsz az Ikerlámpás céhbe. Bővebbet erről nem tudok mondani, talán egy bizonyos könyvkereskedő Vivecben...
Begar
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010. szept. 25., szomb. 9:59

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: Begar »

Van rabszolgafelszabadítós történetszál, de rabszolgavadászos, meg kereskedős nincsen tudtommal :P
vandorlovag

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: vandorlovag »

Üdv mindenkinek!
Egy kisa segítséget kérnék:
Tudom, hogy már veterán játék a Morrowind, de elkezdtem egy mod-ot készíteni a dwemerek eltűnéséről...alap játékban van egy nif file (x\ex_t_doorway_sphere_01.nif). Ezt a filet hol tudnám megtalálni, hogy alakítsak rajta egy kicsit? Eddig csak a mod-ok nif file-t találtam meg, az alap játékét sehol sem találom... (Ha valaki kíváncsi az eddig elkészültre, akkor el tudom küldeni neki)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ki kell bontani az eredeti Meshes.bsa-ból. Van rá kicsomagoló, mondjuk ez: BSA Unpacker MW
(többet nem tudok viszont segíteni, a Morrowin kimaradt, Oblivionból+Skyrimből indulok ki)
vandorlovag

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: vandorlovag »

Köszi! Sikerült elérni. :) Már csak gyakorolnom kell a NIF átalakítást... :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Morrowind

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Próbáltam olvasgatni délután, de nem nagyon jött össze...
Igaz a könyvekkel sem végeztem még, de ott is vannak hiányosságok, pl. nem látok egy olyan oldalt, ahol az összes könyv egyszerre lenne felsorolva, netán csoportok szerint.
Hasonló tartalomjegyzék az ESL-ból is hiányzik. Igen, wikipédián nem szoktak ilyet, de lehetne valami cím vagy szójegyzék, tartalomjegyzék, vagy hasonló.
Nem lehetne ezzel valamit kezdeni, hogy egyszerűbb legyen a navigálás?
Válasz küldése