Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Megkapja a kulcsot a karakterem, de ugyan úgy marad a hiba, tehát a kékpalotaházat még mindig megvehetem 25000-ért, aminek a kulcsát nem adja oda.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

A 25.000 aranyad megvan igaz?
Írd be ezt a konzolba, elvileg beállítja a küldetést a ház megvétele előtti állapotra"setstage Favor252 10"
Ha ez nem működne, akkor: "setstage Favor252 20"
Ha ez se, akkor félreértelmeztem a konzolparancsokat.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Köszi, megpróbálom! :) igen minden megvan a házhoz.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sovngarde írta:A 25.000 aranyad megvan igaz?
Írd be ezt a konzolba, elvileg beállítja a küldetést a ház megvétele előtti állapotra"setstage Favor252 10"
Ha ez nem működne, akkor: "setstage Favor252 20"
Ha ez se, akkor félreértelmeztem a konzolparancsokat.
A küldit elfogadja, és thane lehetek, viszont a házat még minig nem lehet megvenni! :D
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

és ugye így sajna bővíteni sem lehet... És elég idegesítő ez a bug.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

melyik kóddal működött?
Azt már nem is merem ajánlani, hogy reseteld a küldit, mert kitudja mi lesz a vége.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

a 20-assal. tehát elfogadja a küldit, de ugyan úgy nem vehetem meg! :D még trükközni is próbáltam, hogy újraélesztem azt akitől meglehet venni a házat, de semmi.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Hogyan lehet elmenteni a játékállásomat? Tehát tegyük fel újrarakom a skyrimet, akkor hogyan érjem el, hogy megmaradjon a mentésem?
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

???
Igen, a mentés pont erre való. Benne van a kérdésben a válasz, vagy nem azt akartad kérdezni amit leírtál.
up: Kimásolod a mentése(i)det biztos helyre, aztán az újratelepítést követően visszamásolod.
cicamica

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: cicamica »

raimhol írta:Hogyan lehet elmenteni a játékállásomat? Tehát tegyük fel újrarakom a skyrimet, akkor hogyan érjem el, hogy megmaradjon a mentésem?
C:\ meghajtó -> Dokumentumok -> My Games -> Skyrim -> Saves mappa

Itt találod az összes mentésed, szóval erről kell egy biztonsági másolat (amennyiben jól értelmezem a kérdésed).
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Igen, köszi! :) Tehát ha újrarakom a játékot úgy ahogy van, akkor lehet megjavul ez a bug, és megmarad a játékállásom is nem?
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Valszeg nem fog megjavulni, a bug a mentésben van, legjobb tudomásom szerint.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Sovngarde írta:Valszeg nem fog megjavulni, a bug a mentésben van, legjobb tudomásom szerint.
Ez elég szomorú...
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Szilas »

Hátöö, ha már buktad a save-d, akkor még utolsó lehetőségként ezt még meg lehet próbálni:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/31724/?

Ez átnézi a mentésekben az esetleges árva, hibás szkripteket, és talán javítja.
kexx

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: kexx »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a játékon belül pl: karakter elnevezésébe vagy vagy bűvölés után a tárgy elnevezésébe van-e lehetőség valahogy ékezetes karaktereket használni?
Vendég

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok! Sokadszorra újrajátszva a game-t meglepő fordulattal találtam szembe magam: Ezúttal Morthalnál akadtam össze a 3 szokásos nehéz páncélos bérgyilkossal, tudjátok, akiket akkor küldik rá a játékosra, ha korábban loptunk valakitől valamit. Miután kinyírtam őket, utána kaptam egy Gorm-tól, hogy tetszett neki, ahogy kezeltem a szitut, és lenne számomra egy melója. Viszont levél olvasása után nem születik naplóbejegyezés, és mikor akartam beszélni Gormmal semmi nem történik. Ötletek? A neten semmit nem találtam.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

kexx írta:Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a játékon belül pl: karakter elnevezésébe vagy vagy bűvölés után a tárgy elnevezésébe van-e lehetőség valahogy ékezetes karaktereket használni?
Szerintem nincs.
kexx

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: kexx »

Vik írta:
kexx írta:Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a játékon belül pl: karakter elnevezésébe vagy vagy bűvölés után a tárgy elnevezésébe van-e lehetőség valahogy ékezetes karaktereket használni?
Szerintem nincs.
Na nem baj. Azért köszi a választ.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Szilas írta:Hátöö, ha már buktad a save-d, akkor még utolsó lehetőségként ezt még meg lehet próbálni:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/31724/?

Ez átnézi a mentésekben az esetleges árva, hibás szkripteket, és talán javítja.
Nem tudom hogy kéne haasználni! :S
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Szilas »

Mivel eleve valami gondod van a mentéseddel, nagy galibát nem csinálsz, ha próbálkozol, különösen akkor, ha készítesz egy biztonsági mentést is.
A program használata elég egyszerű:

save edit.JPG
Open - megnyitod az állományt.
Save - mented.
Ha az auto backup ki van pipálva, a biztonsági másolatot is megcsinálja helyetted.

Aztán ott van a script mező gombjai:
Fix Script inst... - minden scriptet töröl, ami nincs valamilyen objektumhoz kötve.
Delete all - minen árva szkciptet töröl.
Clean other - ez is takarít ;)
Del broken actives - ez azokat a scripteket javítja, ami a törölt, javított, hiányzó scriptekre mutattak..

Csak néhányat írtam le konyhanyelven. Aká milyen hiba van, érdemes próbálkoznod azzal, hogy önállóan megpróbálsz rájönni, hogy mi az, és javítani azokat, mert egyrészt így távolról senki nem tudja megcsinálni helyetted, de érthető okból nem is akarja.
Ismerkedj a programmal, ami angol és nem érted, szótárazz, és próbálgasd.
sok sikert.
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

SEGITSÉG.Követöm nem megy haza.Elbocsájtás után tovább követ.Mi lehet a baj? :?: :?: :?: :?:
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

dondragon írta:SEGITSÉG.Követöm nem megy haza.Elbocsájtás után tovább követ.Mi lehet a baj? :?: :?: :?: :?:
Amikor még az UFO-t használtam nálam is elő-előfordult. Az AFT-vel és a EFF-el ez kizárt,elvileg. Te melyiket használod?

szerkesztve az EFF a legprofibb de ha mondjuk rajta vagy a Holdfény Történeteken és a Better Vampires témán akkor az AFT az melegen ajánlott :twisted: ,mert ha van vérfarkas,vérmedve és vámpír-vámpír nagyúr követőd akkor igencsak jól jön eme mod ;) Mindkettő magyarul elérhető.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

Szerintetek lehet exportálni a LOOT adatokat? Úgy értem melyik lehet az a fájl ami tartalmazza a beállításokat ill. az aktuális betöltési sorrendet, mert elvileg kellene egy ilyennek lennie vagy nem?
Köszönöm előre is ha valaki segíteni tud!
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Prttp »

Kull írta:Szerintetek lehet exportálni a LOOT adatokat? Úgy értem melyik lehet az a fájl ami tartalmazza a beállításokat ill. az aktuális betöltési sorrendet, mert elvileg kellene egy ilyennek lennie vagy nem?
Köszönöm előre is ha valaki segíteni tud!
Szia!

Talán itt érdemes szétnézni: Mod Organizer\profiles\Default mappa, azon belül a loadorder fájl lehet a felelős a sorrendért.

UI.: Láttam cseszegettek az orosz modpackkel. Azt nem veszik észre, hogy mennyi meló úgy összerakni ennyi modot, hogy rendesen működjön, ráadásul magyarul. :D
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

A "C:\Users\felh.név\AppData\Local\LOOT\Skyrim\" könyvtárban a userlist.yaml fájlban tárolja az általad szerkesztett modok metaadatát (a többit a masterlist.yaml fájból generálja). A konkrét betöltési sorrendet a ModOrganizer tárolja, amit pedig Mod Organizer\profiles\profilnév mappából a load/locked/pluginorder.txt.éééé_hh_nn_óó_pp_mm fájlból lehet visszatölteni.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

ÓÓÓ a büdös pcsába :) hát ha ezt előbb tudtam volna. Igen a userlist.yaml fájl az ami kell ill. elég azt bemásolni és indítani a LOOT-ot és máris az én szerkesztett listám ugrik be. Soha az életbe nem jöttem volna rá, mert rejtett fájl-rejett mappákban.
Aztán igen, a MO-nél ha ezt a három txt fájlt: modlist,plugins,loadorder -átküldöm valakinek, akkor 1.pontosan abba a telepítési sorrenbe állnak a modok ill. a pluginok ahogyan nálam, 2.csak azok kapcsolnak be amik nálam is, 3. a betöltési sorrend is pontosan úgy áll be mint nálam és ez által maga a LOOT is teljesen feleslegessé válik, mármint persze ha utána még nem akar az illető plusz pluginokat feltenni vagy leszedni.
Köszönöm szépen a segítségeteket, kincset ért! Tessék, itt van jutalmul az egyik fogadós leány :lol:
Killg.jpg
Niki

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Niki »

Sziasztok. 4%-ra mennyit kell még várni? 1 évet?
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Szia Niki!
Körülbelül pontosan 9590401.6666 másodperc, hozzávetőlegesen.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kull »

Srácok!
Nálatok hogyan van a videókártya V-Sync beállítás? Azért kérdezem, mert hiába az adott körülményekhez tökéletesen beállított ini. fájlok, jó konfig de az a bizonyos micro-shuttering -amikor pl. hirtelen elforduláskor meg itt-ott belaggol a Skyrim hiába a stabil 60fps- nálam csak akkor szünt meg amikor átállítottam Adaptívra. Na de akkor aztán úgy megszűnt, hogy azóta se ilyen, se olyan lagg nincs, 214 aktív plugin(a SoT,a Fagyhalál és még sorolhatnám a heavy scriptes modokat+a két Warzone)+most jelenleg a Realvision ENB by SK high preset és a játék maga ultra-high beállításon van. Mindegy hogy városban vagy nagy csatában,nagyon stabil(50 alá soha, de soha nem esik az fps) ha esetleg erről nem tudtatok akkor próbáljátok meg, 30 másodperc mászkálás,futás,forgolódás után le lehet szűrni a teljes konzekvenciát. NVIDIA-nál tudom mondani: videókártya vezérlőpult - 3D beállítások kezelése - Programbeállítások(Skyrim) - Függőleges szinkronizálás - adaptívra átállít.
Van, vagy volt valakinek amúgy ilyen tapasztalata?
kexx

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: kexx »

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a DLC-ket mikor érdemes bekapcsolni? Már a játék elejétől kezdve legyenek bekapcsolva vagy mondjuk a főküldetés befejezése után célszerűbb? Vagy esetleg teljesen mind1?
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

Fegyvertartóból kiesnek a fegyverek.Mi okozhat ilyen hibát?Megoldás??
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Kull írta:Srácok!
Nálatok hogyan van a videókártya V-Sync beállítás? Azért kérdezem, mert hiába az adott körülményekhez tökéletesen beállított ini. fájlok, jó konfig de az a bizonyos micro-shuttering -amikor pl. hirtelen elforduláskor meg itt-ott belaggol a Skyrim hiába a stabil 60fps- nálam csak akkor szünt meg amikor átállítottam Adaptívra. Na de akkor aztán úgy megszűnt, hogy azóta se ilyen, se olyan lagg nincs, 214 aktív plugin(a SoT,a Fagyhalál és még sorolhatnám a heavy scriptes modokat+a két Warzone)+most jelenleg a Realvision ENB by SK high preset és a játék maga ultra-high beállításon van. Mindegy hogy városban vagy nagy csatában,nagyon stabil(50 alá soha, de soha nem esik az fps) ha esetleg erről nem tudtatok akkor próbáljátok meg, 30 másodperc mászkálás,futás,forgolódás után le lehet szűrni a teljes konzekvenciát. NVIDIA-nál tudom mondani: videókártya vezérlőpult - 3D beállítások kezelése - Programbeállítások(Skyrim) - Függőleges szinkronizálás - adaptívra átállít.
Van, vagy volt valakinek amúgy ilyen tapasztalata?
Nálam, a lag elég erőteljesen csökkent , úgyhogy jó...
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

dondragon írta:Fegyvertartóból kiesnek a fegyverek.Mi okozhat ilyen hibát?Megoldás??
Nem használod véletlenül az Equipping Overhaul-t, vagy hasonlót?
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

ignussen írta:
dondragon írta:Fegyvertartóból kiesnek a fegyverek.Mi okozhat ilyen hibát?Megoldás??
Nem használod véletlenül az Equipping Overhaul-t, vagy hasonlót?
Nem.Érdekesség hogy csak a fegyvereknél van a hiba.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

dondragon írta:
ignussen írta: Nem használod véletlenül az Equipping Overhaul-t, vagy hasonlót?
Nem.Érdekesség hogy csak a fegyvereknél van a hiba.
És milyen csontvázat használsz?
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

ignussen írta:
dondragon írta: Nem.Érdekesség hogy csak a fegyvereknél van a hiba.
És milyen csontvázat használsz?
XPMS
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ignussen »

dondragon írta:
ignussen írta: És milyen csontvázat használsz?
XPMS
Bocs félreolvastam, azt hittem, hogy rólad esik le, de most már látom, hogy a fegyverállványból. Sajnos erre nincs jó megoldás, vagy hibajavítás. A következőket javasolják:
- Tölts vissza egy korábbi állást, ahol még jó volt... :(
- Pakolj le róla, majd vissza, sokszor ez is elegendő, de nem biztos. (Általában a törp nagykard, az üveg nagykard, és az ébenpenge okazza, vagy a Skull of corruption, sőt ez utóbbi esetében nem is tudsz mást behelyezni.
- az eredeti játékbeli próbababa szkript okozza. Tegyél fel egy újabb próbababa módot, vagy ha van, akkor ne használd. Ez sem biztos :(

Lényeg nincs jó megoldás. Sajnos...
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Prttp »

dondragon írta:Fegyvertartóból kiesnek a fegyverek.Mi okozhat ilyen hibát?Megoldás??
Üdv!
Lehetséges, hogy a Havok (skyrim fizikai motorja) a hibás. 120 fps felett megzavarodik és szétrepülnek a tárgyak. Mielőtt mondanád, hogy nincs 120 fps-ed, elég, ha belépsz egy új térbe és egy pillanatra eléri ezt az értéket. A legjobb megoldás, ha lekorlátozod a játékot egy fps limiterrel.
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

egy régen törölt mod megváltoztatta a karakterem,ill az ittemeket.isten modban van minden.Pl tör 30000-es sebzés,páncél 50000-es védöérték.Hogyan törölhetem ha a mod nincs is telepitve???
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

dondragon írta:egy régen törölt mod megváltoztatta a karakterem,ill az ittemeket.isten modban van minden.Pl tör 30000-es sebzés,páncél 50000-es védöérték.Hogyan törölhetem ha a mod nincs is telepitve???
Meg lehet próbálni ezt a save game script cleanert, de csak saját felelősségre, mert lehet, hogy megoldja, meg az is lehet, hogy más hibát okoz.
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

Nem segit a tisztitó.Más ötlet?
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

Hogyan lehet modokat letölteni a Stream oldalrol???Felirakozok és utánna??
Coke

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Coke »

Hogyan lehet modokat letölteni a Stream oldalrol???Felirakozok és utánna??
Ha feliratkoztál a modokra,elindítod a launchert és megvárod még letölti a módokat(alul látod)rá katt a datára ha nincsenek akkor kipipálod őket,bezárod a launchert és game! :)
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

Melyik launchert?Mert egyik sem müködik.Már mint a letöltés?
Coke

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Coke »

Melyik launchert?Mert egyik sem müködik.Már mint a letöltés?
Skyrim launchert a telepített főkönyvtárból!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

dondragon írta:Nem segit a tisztitó.Más ötlet?
Visszatöltesz egy korábbi mentést, amikor még jó volt.
dondragon

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: dondragon »

Coke írta:
Melyik launchert?Mert egyik sem müködik.Már mint a letöltés?
Skyrim launchert a telepített főkönyvtárból!
Nem müködik.Ez a problémám.Elinditom a launchert de nem tölti le.
cicamica

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: cicamica »

dondragon írta:
Coke írta: Skyrim launchert a telepített főkönyvtárból!
Nem müködik.Ez a problémám.Elinditom a launchert de nem tölti le.
Tűzfal nem blokkolja?
Bajg

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Bajg »

Sziasztok! Szeretnék bűvöléskor átnevezni. Meg is nyomom az F billentyűt, átírom a nevet, de azutá sehogy sem tudom elfogadtatni: ha Entert nyomok, visszaugrik az eredeti név, ha újra F-et, azt betűnek veszi. Csinált már valaki ilyesmit?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ugye még véletlenül sem ékezetes névvel próbálkozol?
Válasz küldése