Modok amiket ajánlanál másoknak

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
viktorka9112

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: viktorka9112 »

Kiprobáltam de nekem kidobál ehet valamelyik nem optimális a sok mod közül valamihez ja meg egy plugint se engedmár a manager mertmár 305 mod van beaktiválva :D alapbol a modpacked is elég sok modot tartalmazott ami nagyon fasza csak énmég az igényeimhez mértem még hozzátettem egyet kettőt , én olyan megoldásra jutottam hogy a timescalet átálitottam 20 ról 2 re és igy most jó lasabban telik az idő
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Figyelem:

Minden moddingolt Skyrimet használó figyelmébe erősen ajánlom ezt a modot: SMCO

amit én LÁTVÁNYOSAN tapasztaltam:

-ilyen-olyan anomáliák megszűntek (pl. elsötétülnek a testek,textúrák)
-picivel magasabb FPS de ami van/volt az LÉNYEGESEN stabilabb
-nagymértékben csökkentek vagy teljesen megszűntek a "röccenések"
-ez a mod nem csökkenti a textúrák minőségét csak egy tisztítást végez

Használat(Mod Organizer):

-betallózod a Mod Organizer/mods mappát és indítasz,vársz,elindul,pár perc alatt(a textúrák mennyiségének függvényében) végez
Kép

Vigyázat! CSAK A "DDS" ÉS A "BSA" OPCIÓKAT HASZNÁLD,A "NIF" OPCIÓT AZT SEMMIKÉPPEN NE!!

Erre a modra Ignussen munkatársam hívta fel a figyelmem,nagy köszönet jár neki!

Továbbá egy észrevétel ami mindkettőnknek feltűnt:

-ha minden más programot bezárunk, mely az internetes adatforgalomhoz kötődik, akkor a CTD nem ismétlődik meg vagyis megszűntek az "általános" kidobálások.
Kocsis76
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013. dec. 29., vas. 11:50

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kocsis76 »

A legtöbb -általam leszedett MOD valami 7z formátum. Tudja valaki mivel lehet kicsomagolni őket?
liana

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: liana »

Kocsis76 írta:A legtöbb -általam leszedett MOD valami 7z formátum. Tudja valaki mivel lehet kicsomagolni őket?
7zip: http://www.7-zip.org/

De a Nexus Mod Manager alapból kezeli.
liana

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: liana »

liana írta:
Kocsis76 írta:A legtöbb -általam leszedett MOD valami 7z formátum. Tudja valaki mivel lehet kicsomagolni őket?
7zip: http://www.7-zip.org/

De a Nexus Mod Manager alapból kezeli.
Bocsi, a winrar lemaradt... :mrgreen:
Vendég

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!
Követőkkel kapcsolatos modokkal vannak problémáim.

Két kedvencem van, de mindkettőnek megvannak a hibái és ezért segítséget szeretnék kérni! Nem tudom miért, de 4 követőnél nem lehet több.
Ha valakit követővé teszek, a legutóbbi magától elmegy.
A legfrissebbet használom és nézegettem a beállításait, de nem értem hol lehet gond... :?
Itt éppen nagyon egyszerűen tehetek bárkit követővé ami tetszik, de több dolog is furcsa benne...
Pl. a segédeim folyamatosan rohangálnak és futnak, nem pedig sétával járkálnak, amikor "Relax" módban vannak.
Illetve ha futva közlekedem a célom felé, a társaim közben mindig megjelennek a semmiből és álldogálnak, nem követnek normálisan csak mellém "teleportálnak".

Illetve a FollowerLivePackage-ben van fájl ami elvileg kompatibilisé teszi magát az AFT-al, de én semmilyen különbséget nem éreztem...

Ha legalább valamelyik problémámra lenne valami tuti megoldás nagyon happy lennék.
Előre is köszönöm!
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ugyanez a gondom az AFT-vel. Én csak azért nem vettem észre eddig, hogy 4-nél, mert companions követőim is vannak, akiket úgy vettem észre nem számol bele.
Még annyit hozzátennék, hogy az enyém ráadásul új telepítés.
Egyébként attól tartok az aktív követő csak ennyi lehet, a többi inaktív.
Szerk: nálam nem mindig az utolsót küldi el. Summon paranccsal az egész csapatot magadhoz lehet hívni, de sztem mindjárt ki is fog dobni. Csak hetente 3-szor használható utasítás.
Avatar
atesz9292
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. júl. 25., szomb. 23:54

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: atesz9292 »

Hali!.Ajánlok egy nagyon jó módot amivel még hangulatosabb lesz a játék.

A neve Immersive Music : http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/66612/?

Leírás: 18 órányi változatos zenét ad a játékhoz,és ami a legjobb hogy minden helyzetben más zene szól. Tehát ha pl harcra kerül a sor akkor pörgős epic zenét kapunk,ha mondjuk egy városban járunk akkor meg lassú kis hangulatos zenét hallhatunk.

Itt egy kis ízelítőt hallhatunk belőle:
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Csatlakozom (sztem kb. kétharmada jó zene) és jelzem, hogy cserélni is lehet benne a zenéket, csak a nexusról letölthető skyrimaudiókonverter kell hozzá, aminek a segítségével bele is lehet hallgatni külön külön. Én most a fantasy soundtrack-kal egyesítem, ami viszont összességében nem olyan színvonalas, de mégis van benne néhány gyöngyszem.
Avatar
atesz9292
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. júl. 25., szomb. 23:54

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: atesz9292 »

Ajánlom még a : Ultimate Deadly Encounters - The Way of the Dovahkiin aka Sands of Time:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/12452/?

Nem nagyon tudok angolul de ez egy komplex nagy mód,és amit én tudok róla hogy új ellenfelekkel bűvöl a játék,ezentúl ha alszol vagy gyors utazol valahova akkor hirtelen megtámadhatnak pl banditák,vérfarkasok stb... Most találtam rá erre a módra és nagyon ígéretesnek néz ki,tehát ha valaki kipróbálta vagy ismeri akkor írja már le hogy pontosan mit is tartalmaz ez a mód. :D

Szerk.: Nagyon állat,eddig Dark Brotherhood Assassinok támadták meg Riverwood-ot,zombik meg az összes várost támadják.:)
Kull/out/

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

atesz9292 írta:Ajánlom még a : Ultimate Deadly Encounters - The Way of the Dovahkiin aka Sands of Time:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/12452/?

Nem nagyon tudok angolul de ez egy komplex nagy mód,és amit én tudok róla hogy új ellenfelekkel bűvöl a játék,ezentúl ha alszol vagy gyors utazol valahova akkor hirtelen megtámadhatnak pl banditák,vérfarkasok stb... Most találtam rá erre a módra és nagyon ígéretesnek néz ki,tehát ha valaki kipróbálta vagy ismeri akkor írja már le hogy pontosan mit is tartalmaz ez a mód. :D
Ne ez az a beépülő amit semmiképpen nem ajánlanék csak nagyon tapasztalt mod használóknak,megmondom miért:

1. - van kettő stand alone plugin belőle,az egyiket honosítottam(Sleeping Encounters;alvás közben,becserkésznek és megtámadnak),a másikat meg ajánlottam hozzá(Follow Me;utánad mennek,üldöznek még a fogadókba is követnek)
2. - nagyon durván scriptelt,sok mindennel nem fér meg(pl. egy-két nekem fontos moddal) és magában foglal rengeteg mindent,ezért igen csak tudni kell hogy e mellé mit teszel be még mert könnyen lesz cdt és a mérleg is hamar felborulhat http://sotrealms.enjin.com/optimization
3. - írt is a készítő egy bazi nagy tájékoztatót hozzá,amiben benne van hogy ugyanúgy spawnoltatja be az ellenfeleket(mert ez eme mod lényege),mint az ASIS tehát választatni kell http://sotrealms.enjin.com/installationsubcompatibility
4. - tehát,én javasolnám helyette hogy tedd fel az ASIS-t+a kedvenc harci,nehezítő,ilyen-olyan NJK beépülőidet+az 1-es pontban említett két stand alone plugint
5. - Zárszóként annyit,hogy a Sands of Time egy vérprofi munka,sok mindent tud és amit tud azt nagyon intenzíven nyomja és ezáltal egy moddal több legyet üthetsz egy csapásra,részemről ami nekem atom bejövős belőle azt külön oldottam meg,hála a készítőknek.
Avatar
atesz9292
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. júl. 25., szomb. 23:54

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: atesz9292 »

Kull/out/ írta:
atesz9292 írta:Ajánlom még a : Ultimate Deadly Encounters - The Way of the Dovahkiin aka Sands of Time:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/12452/?

Nem nagyon tudok angolul de ez egy komplex nagy mód,és amit én tudok róla hogy új ellenfelekkel bűvöl a játék,ezentúl ha alszol vagy gyors utazol valahova akkor hirtelen megtámadhatnak pl banditák,vérfarkasok stb... Most találtam rá erre a módra és nagyon ígéretesnek néz ki,tehát ha valaki kipróbálta vagy ismeri akkor írja már le hogy pontosan mit is tartalmaz ez a mód. :D
Ne ez az a beépülő amit semmiképpen nem ajánlanék csak nagyon tapasztalt mod használóknak,megmondom miért:

1. - van kettő stand alone plugin belőle,az egyiket honosítottam(Sleeping Encounters;alvás közben,becserkésznek és megtámadnak),a másikat meg ajánlottam hozzá(Follow Me;utánad mennek,üldöznek még a fogadókba is követnek)
2. - nagyon durván scriptelt,sok mindennel nem fér meg(pl. egy-két nekem fontos moddal) és magában foglal rengeteg mindent,ezért igen csak tudni kell hogy e mellé mit teszel be még mert könnyen lesz cdt és a mérleg is hamar felborulhat http://sotrealms.enjin.com/optimization
3. - írt is a készítő egy bazi nagy tájékoztatót hozzá,amiben benne van hogy ugyanúgy spawnoltatja be az ellenfeleket(mert ez eme mod lényege),mint az ASIS tehát választatni kell http://sotrealms.enjin.com/installationsubcompatibility
4. - tehát,én javasolnám helyette hogy tedd fel az ASIS-t+a kedvenc harci,nehezítő,ilyen-olyan NJK beépülőidet+az 1-es pontban említett két stand alone plugint
5. - Zárszóként annyit,hogy a Sands of Time egy vérprofi munka,sok mindent tud és amit tud azt nagyon intenzíven nyomja és ezáltal egy moddal több legyet üthetsz egy csapásra,részemről ami nekem atom bejövős belőle azt külön oldottam meg,hála a készítőknek.
Nekem semmilyen problémám nincs vele és tökéletesen működik szerencsére. Ezen felül nagyon bejön ez a mód,főleg amikor találkoztam a zombikkal.:)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Félre ne értsél,mint mondtam vér profi munka csak nekem így teljes egészében felesleges és bele se fér a képbe,ami tetszik belőle és egyedülálló azt szerencsére ki tudtam szedni belőle,a másodlagos tartalma a modnak úgymint sokféle új,szintfüggetlen,véletlenszerű ellenfél,fegyverek,tárgyak,NJK na ezeket én jóval kevésbé scriptes beépülőkkel oldottam meg amik némileg próbálják követni a fejlődésedet,legalábbis egy ideig visszafogják az apocalypsit :lol:

Tehát mivel nem fagyok hajlandó nélkülözni a Fagyhalál,Nedves és Hideg egyes részeit és azon "éhes" beépülőket mint a Dragon Combat Overhaul,Skyrim Flora Overhaul,Footprints,Run for Your Lives,When Vampires Attack,SkyTEST - Realistic Animals and Predators,skyBirds és az ÜBER király NJK-es beépülőkről még nem is szóltam,ezért kellett külön megoldást keresnem és jelenleg sikerült úgy beosztanom az erőforrásokat hogy a fps leveri a plafont és graficska odarittyent azé :lol:
Avatar
atesz9292
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. júl. 25., szomb. 23:54

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: atesz9292 »

Nekem nagyon tetszik így az egész ahogy van,és szerintem nagyon megszínesíti a játékot.:D Ezen kívül csak a Magávalragadó vértek/fegyvereket használom,a halálos szolgálóbigéket,a Falskaart, meg azt hogy 5x gyorsabban fejlődjenek a skillek,na meg az immsersive musicot.:D Ezekkel a módokkal együtt nálam nagyon megnőtt a játék élvezeti faktora.:)
Korábban volt olyan hogy több mint 200 mód volt a játékban,de nekem az már nagyon sok volt és hamar meguntam mindig.
Én személy szerint nem szeretem ha agyon van módolva az egész,csak azok a módok vannak fent amik tényleg hasznosak és jobbá teszik a játékot.:)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ja hát ezt nem vonom kétségbe,én viszont csak úgy szeretem ha nem puszta hentelés a játék,mert a Skyrim csúnyán beesett pl. a Morrowind alá és ehhez keményen moddingolni kell ha már az ilyen emberek mint Chesko,isoku,Apollo d,tudtak minőséget alkotni és lehet ázni-fázni,éhezni,van értelme a tábortűznek a vadászatnak,most már azért eléggé van élet a városokban-falvakban, a sárkányok nem bambán várják,hogy 5-6 nyílvesszővel lepuffantsd őket mindez gyönyörű grafikával és a végén a best of best: a Perkus Maximus az a beépülő ami miatt kizárólag, újból ennyi év után elkezdtem foglalkozni a játékkal. Ha Beth vette volna a fáradságot és legalább ez az egyetlen egy mod tartalmát belevitte volna a Skyrimbe(MW után minimum illett volna),akkor szélesebb körben egész más lett volna a megítélése is.
Avatar
atesz9292
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. júl. 25., szomb. 23:54

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: atesz9292 »

Igen igazad van.Tényleg nagyon sok rpg elemet kihagytak a készítők,de szerintem direkt mert nem tudnák eldönteni hogy azokat szeretik-e az emberek vagy nem,és szerintem úgy gondolták hogy úgyis fog készülni róluk mód és ha akarják akkor úgy tudják használni amit hiányolnak az emberek.A Perkus Maximust énis szívesen kipróbálnám hogy mennyire változtatja meg a játékot csak sajnos sehogy sem jön össze.
Haaneshh

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Haaneshh »

Hunemperor! Ha esetleg érdekelne: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/68256/?
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Köszi. Látom. Ez is nagyon jó, bár most már majdnem kész vagyok manuálisan.
Hunemperor
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. jan. 22., csüt. 20:18

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Hunemperor »

Nagyon durva jelent meg ma: Nyár szigetek. Gyakorlatilag egy magán DLC. Mondjuk, hogy 40-nél több település az nehezen hihető, de ha tudom megnézem.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/68406/?

Szerk: Télvári akadémia főmágusának kell lenni, ez az egyik feltétel.
Avatar
atesz9292
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. júl. 25., szomb. 23:54

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: atesz9292 »

Hunemperor írta:Nagyon durva jelent meg ma: Nyár szigetek. Gyakorlatilag egy magán DLC. Mondjuk, hogy 40-nél több település az nehezen hihető, de ha tudom megnézem.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/68406/?

Szerk: Télvári akadémia főmágusának kell lenni, ez az egyik feltétel.
Nagyon jól néz ki így első látásra.:)
Haaneshh

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Haaneshh »

Ez, igaz nem lesz nagy durranás és még csak nem is mod.. de a kedvencekhez berakott fegyverek láthatóságára, annak idején az Equipping Overhaul-t használtam, ami kb annyit tesz, mint ha a skyrim.ini-be beírnád a General alá, hogy
bDisableGearedUp=0
Ha esetleg ezzel nem mondok újat bocsi, gondoltam megosztom veletek! :) Jól néz ki a Kull modpack-ba használt HDT fizikával ;)
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Sziasztok melyik időlassító mód a legjobb? valós idejű gondolom nem nagyon van hogy úgy menyjenek az órák mint itt kint a való életben.
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

van itt valaki néha ?
Avatar
Prttp
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2015. jan. 29., csüt. 17:44
Tartózkodási hely: Kard part, Neverwinter

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Prttp »

krisztyan írta:Sziasztok melyik időlassító mód a legjobb? valós idejű gondolom nem nagyon van hogy úgy menyjenek az órák mint itt kint a való életben.
Idézem Kull eegyik régebbi kommentjét:
Kull írta:Ezeket ismerem de nem használtam,talán jók valamire SkyRealism - Time and Travel(szerintem ez jó lehet,asszem Zagloba is ezt használta) Living Takes Time na ezt meg most találtam és az elsővel együtt használható szóval meg van amit akarsz: Immersive Timescale

szerk: Hoppá várjál,megtaláltam a legdurvábbat de előre szólok hogy 12 esp lesz a letöltött fájlban és csak egyet használj!!! Az 1-es számú az megegyezik az igazi valós idővel,a készítő a 4-es és 5-öst ajánlja Timescales modified by Frontsalat
Ajánlok pár modot, bár nem próbáltam őket :D :
Tavern Games - Mini Games in Skyrim - Kocsmai játékok
Spellmaking in Skyrim - The Last Altar - Varázslatokat gyárthatsz
Avatar
Haanesh
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. aug. 1., szomb. 11:45

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Haanesh »

Helló emberek! :) Nekem mindig is bejött a Skyrim Online ötlete, de tele volt bugokkal és szinte nem ért semmit... Erre most találtam egy ilyet: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/67 ... w%3D&pUp=1
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ha igen pl a magyarítással, vagy bármilyen más móddal kompatibilis?
Avatar
Haanesh
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. aug. 1., szomb. 11:45

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Haanesh »

Sajnos én még csak működésre sem bírom a dolgot! :( Pedig jófélének tűnik, de cdt-n kívül nem sokat láttam belőle.. Segítsetek légyszi, és esetleg valami magyar szervert is össze lehete hozni belőle.. Remélhetőleg a készítők is foglalkoznak vele és javítgatják majd a modot.
Kull/out

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull/out »

Fejlődünk:Archery Gameplay Overhaul és okosan,tudatosan kompatibilis a Nock to Tip-el ;)
NKris
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2015. ápr. 9., csüt. 14:59

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: NKris »

Sziasztok :)
Öszzeszedtem modokat (sokat) csoportosítva és röviden odaírtam mellé hogy mit tartalmaz...
Ha valamit rosszul tudok vagy javaslatotok van azt írjátok le légyszi mert a modokkal még nem játszottam csak gyűjtöttem hogy majd ha lesz hozzá gépem használom. :D
Itt vannak:

Városok és jázékos házak:
-Dawn of Skyrim Collection---> Cép városok (magyar)
-skyrim towns and willages enhanced--->sok fa a városokban
-Expanded Towns and Cities--->nagyobb, szebb városok, falvak (magyar)
-The Little Keep--->kicsi játékos ház.
-Breezehome Fullyupgradable---> Jobb ház Fehérvégtában
-Eli's Shack--->kis ház Fehérvágta mellett

Követők:
-bijin warmaidens ---> szebb követő lányok
-Wolf Follower--->saját farkas (magyar)
-Ultimate Follower Overhaul--->követő javítás (magyar)
-Extensible Follower Framework--->másik követő javítás (magyar)

Fegyverek, Páncélok, ruhák:
-Immersive Armors--->több új pácél és pajzs (történetbarát) (magyar)
-Immersive Weapons--->több új fegyver(történetbarát) (magyar)
-Dual Sheath plus Shields on Back--->két fegyver, pajzs a háton (magyar)
-Cloaks Of Skyrim Mod--->köpenyek (magyar)
-Wearable Lanterns--->hordozható lámpások
-Nock to Tip--->többíj-nyíl (magyar)
-aMidianBorn Book of Silence--->szebb páncélok

NPC viselkedés, kinézet stb.:
-Skyrim Character Overhaul---> szebb ember textúrák és részletes karakter készítés
-Bijin Wives--->szép feleségek
-Run For Your Lives--->sárkánytámadáskor a falusiak elbújnak

Háború:
-The Honored Dead--->háború nyomai
-Civil War Overhaul--->jobb polgárháború
-Immersive Patrols--->őrjáratok (magyar)
-Populated Skyrim Civil War--->komolyabb csaták (magyar)

Harc:
-Enhanced Blood Textures--->vér és sebesülés mod
-Realistic combat mod--->realisztikusabb élet/ halál
-The Dance of Death--->több kivégzés animáció
-Deadly Mutilation--->szétszakadós gyilkolászós (magyar)
-combat evolved--->az ellenfeleid jobban harcolnak

Ellenfelek:
-Deadly Dragons---> szebb de halálosabb sárkányok (magyar)
-Dangerous Wolves --->erősebb farkasok
-immersive creatures--->brutális új szörnyek

Animációk és grafikai/hangi javítások:
-Audio Overhaul for Skyrim---> sokkal jobb hangok
-Enhanced Animations--->jobb animációk
-Animations--->evés ,ivás animáció
-Natural Realism ENB for NLA--->textúra javítás
(texture pack combiner--->textúra kombináló)

Karakterhez:
-Perkus maximus--->Jobb fejlődési fák (magyar)
-ZF Primary Needs FINAL--->alap szükségletek (magyar)
-Nock to Tip Perkus Maximus Patch---> Nock to tip-et a Perkus maximus-hoz

Élmény javító:
-complete crafting overhaul--->jobb kovácsolás:olvasztás, realisztokus anyag igény (magyar)
-Guild starter--->saját céh alapítás és vezetés (magyar)
-A Quality World Map - With Roads--->térkép javítás utakkal
-Dynamic Loot--->jobb loot (beállítható)
-True Storms--->igazán sz@r idő
-Frostfall--->fagyhalál(sátor,tűz stb...) (magyar)
-Real Shelter--->tető alatt nem esik hó és eső
-Touring Carriages--->valós idejű utazás szekéren (magyar)
-Realistic outdoor lights--->jobb kinti fények
-Farm Animals--->Háziállatok (magyar)

Az esetleges segítséget köszönöm és örülök ha segíthettem. :)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Messze az egyik legminőségibb és lorefriendly páncél,öltözék,fegyver modot kihagytad aMidianBorn Book of Silence és az ASIS az nem követő nagyjavítás Kép
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

Helló sexlab módot hogyan kell sorba rakni hogy jól menyen ?
Avatar
krisztyan
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2013. dec. 8., vas. 17:24

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: krisztyan »

másik kérdés meg hogy mitől van az hogy köd van és a színek össze vissza vannak?
NKris
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2015. ápr. 9., csüt. 14:59

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: NKris »

Bocsi Kull :D
Javítottam.
Az Ultimate Follower Overhaul-nak már megvan a magyar változata vagy még nincs? Ha nincs kérhetem szépen :)
Köszi :)
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Én a küldetés kiegészítőket hiányolom. Pedig abból is van egy-két jó. Pl Helgen reborn :-) Lassan be is fejezem. Már csak a könyvek vannak hátra... Meg egy kis tesztelés.
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

NKris, már le van fordítva: https://drive.google.com/file/d/0B5bZ6v ... sp=sharing (teljes magyarítás, 1.2j verzió)
Bár elég macerás a frissítése, eltávolítása, helyette az AFT (Amazing Follower Tweaks) vagy EFF (Extensible Follower Framework) modot használd inkább, azoknak is van magyarítása elvileg, keresd meg a másik alfórumban.
NKris
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2015. ápr. 9., csüt. 14:59

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: NKris »

köszi Deathskull :D
Beraktam a fenti és a saját listámba is
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

NKris írta:Bocsi Kull :D
Javítottam.
Az Ultimate Follower Overhaul-nak már megvan a magyar változata vagy még nincs? Ha nincs kérhetem szépen :)
Köszi :)
Pluginok között fent van, Követő nagyjavítás néven.
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Ezt az aréna izlandot nem tudná továbbfejleszteni valaki, hogy ne kettesével, hanem egyesével jöljenek az ellenfelek? Gondolom pár perc alatt átírható, hogy kettő helyett egy ellenfél jöljön. Mondjuk az is király lenne, ha pl lehívok 32 banditát, és amelyik a végén győz azt lelehessen "menteni", de az már bonyolult lenne,
HDNikol

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: HDNikol »

Sziasztok.

Eredeti forrást felhasználva készitetem önálló Követő modot a DemonicaV2 fajból.
képek:
https://onedrive.live.com/redir?resid=2 ... lder%2cbmp
letöltés:
https://onedrive.live.com/redir?resid=2 ... file%2crar

Nem kell hozzá semmiféle plusz mod elméletileg. mindent tartalmaz a telepítő.
NMM telepítés: Mod hozzáadása majd telepítés.

Megtalálható:
Riften Bee and Barb, Méh és Fullánk.
Távolsági harcos, ij és dual tőr.

Remélem minden jó lesz vele:P
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

raimhol írta:Ezt az aréna izlandot nem tudná továbbfejleszteni valaki, hogy ne kettesével, hanem egyesével jöljenek az ellenfelek? Gondolom pár perc alatt átírható, hogy kettő helyett egy ellenfél jöljön. Mondjuk az is király lenne, ha pl lehívok 32 banditát, és amelyik a végén győz azt lelehessen "menteni", de az már bonyolult lenne,
Úgy vélem, már megbeszéltük, hogy nem lehet pár perc alatt átírni. Egyébként nem kettesével jönnek az ellenfelek, hanem öt-hat fős csapatokban, kivéve, ha kiterjeszted a számukat. Viszont ha tovább akarsz szórakozni ezzel a témával, akkor ezentúl kénytelen leszek rákattintani a törlés gombra.
Gebuka

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Gebuka »

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni! Olyan problémám akadt, hogy megsokszorozódottak a harc közbeni animációk. Konkrétan minden egyes támadást lelassítva mutat, ami elég zavaró. Támadhatok íjjal vagy bármilyen pusztító varázslattal mindig lassítva mutatja. Nem lehet megszüntetni vagy lecsökkenteni valahol az animációk számát?
Nincs ehhez valamilyen mod. Vagy éppenséggel azért van ez, mert több modot is felpakoltam?

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!
Kull/out

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull/out »

Gebuka írta:Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni! Olyan problémám akadt, hogy megsokszorozódottak a harc közbeni animációk. Konkrétan minden egyes támadást lelassítva mutat, ami elég zavaró. Támadhatok íjjal vagy bármilyen pusztító varázslattal mindig lassítva mutatja. Nem lehet megszüntetni vagy lecsökkenteni valahol az animációk számát?
Nincs ehhez valamilyen mod. Vagy éppenséggel azért van ez, mert több modot is felpakoltam?

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!
A Combat Drama Overhaul,a Violens és a Dance of Death(outdated) modok a felelősek a lassított és egyébb killcam-os kivégzőmozgásokért. Nyilván valamelyiket használod vagy mást esetleg mert vannak még.
Megoldás: Használj egyet,az legyen a Violens mod és ott be tudod kapcsolni, hogy csak az utolsó ellenfélnél legyen killcam(last enemy...) de ha még így se tetszik akkor az MCM menüben be lehet állítani hogy hány % eséllyel legyenenek kivégzőmozgások, továbbá azok milyenek legyenek,melyik kézzel,milyen fegyver és varázslat típusoknál de teljesen ki is lehet kapcsolni. Persze ilyenkor sem árt ha ugye pontosan tudod, hogy a feltett modok mire is jók valójában ;)
Gebuka

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Gebuka »

Nagyon szépen köszönöm! A Violens mod-dal sikerült megoldanom. Amúgy csak magyarított modokkal játszok. Így tuti, hogy nincs olyan modom, amiről ne tudnám, hogy mit is módosít. Itt az alkalom, hogy egyúttal megköszönjem a fordítóknak a sok-sok munkájukatt. Már csak a DLC magyarítások hiányoznak, de amint látom azok is hamarosan elkészülnek. :) :) :)
raimhol
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2012. máj. 14., hétf. 20:25

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: raimhol »

Nekem is lenne egy problémám, ami igazából csak zavaró, de lehet valamelyik módütközés okozza. szerintem a dragonborn, vagy a maradék két DLC óta van ez a kis bugom. A lényege, hogyha felmegyek a képzettségekbe (ahol a perkfa van). egy-két képességen kívül (kovácsolás stb..) a neveik helyett olyasmit ír, hogy pl #FFFFFF,0, Vagy 1.64663743. Ezeket írja pl az idézés , egykezes támadás stb helyett. maga a leírásban nincs hiba, és a perkfa is jó, ott szintén nincs hiba, de ez kicsit zavaró, és nem tudom mi okozhatja.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Ez volt már? :-D Miután számomra legalább annyira gagyi a Skyrim, mint a norvég black metal, és ennek tetejében még hideg, jeges, havas is, mint Norvégia ezért szerintem ez a mod alap! :D
72850_screenshots_2015-07-17_00002.jpg
72850_screenshots_2015-07-17_00003.jpg
Kull/out

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull/out »

somesz83 írta:Ez volt már? :-D Miután számomra legalább annyira gagyi a Skyrim, mint a norvég black metal, és ennek tetejében még hideg, jeges, havas is, mint Norvégia ezért szerintem ez a mod alap! :D
72850_screenshots_2015-07-17_00002.jpg
72850_screenshots_2015-07-17_00003.jpg
Nekem nagy kedvencem a norvég black metal de az igazából a Burzumnál és a Darkthrone-nál ki is merül(esetleg a Mayem Deathcrash albuma aztán kifújt) mivel a többi az már csak gyenge utánzat és közel sem tudja(akarja) adni azt a "hulla hangzást". Mondjuk Varg V.-nek vannak lírikus művei is amiről nehezen hihető el, hogy egy bm zenekar albumán van de nagyon ott van.IrgumBurzum :) Első pillantásra egyből az Immortal ugrott be a képekről, gondolom onnan vették a festést. Vannak egész jó,sőt igényes warp. modok de ez nagyon gagyi.
Kull/out

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull/out »

somesz83
Ja és most bocsánatot kérek a pár hónappal ezelőtti tromfolásért,mert később elolvastam azt a bizonyos cikket,már látom hogy minden szava előrelátó és helytálló! Nekem nem volt kézzel fogható alternatívám ebben a stílusban,a Witcher Saga elovasása és főképpen a trillógia végigjátszása kellett ahhoz,hogy megértsem az iromány bölcsességét,mert pl. az Elders Scroll sorozat korábbi részei nem helyezték(nekem) olyan konteksztusba a dolgokat,hogy lássam a különbséget ez meg az meg amaz között. A szeretve tisztelt Beth ha csak ezt az egyetlen modod http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/12452/?Sands of Time úgymond beletette volna a Skyrimbe már akkor órási különbség lenne a megítélésében. Na meg az ilyen dolgok,mint a karakterek kidolgozása...hogy a Witcherben az utolsó senki noname parasztról is többet megtudok és általa a világról,mint pl. Lydiáról akit mellém rendel a sors és annyiban ki is merül az egész hogy: -ahogy kívánod kóborlovagom,megvédelek az életem árán. -Itt várj! -Ahogy kívánod kóborlovagom stb. Hát ez tényleg trógerság...
Hunemperorr

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Hunemperorr »

Ja ez a mod felettébb érdekes.
Azt gondolom viszont, hogy ez a játék fog fejlődni még.

Én most a Witcher 2-t próbálgatom, de közben mindig inkább vissza vágyok skyrimozni. Nem mondom, hogy rossz játék, mert jó történet is, de mégis.
Kull/out

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull/out »

Szerintem a Witcher 2 az egy remekmű, ha meg az alap Skyrimmel próbáljuk összehasonlítani(eliveleg azzal kell) véleményem szerint a Beth igen csak hanyag és ótvar munkát végzett és ezt nem azért mondom mert pl. egy magyar felfogáshoz sokkal közelebb áll az a világ,könnyebben "emészthető" hanem a kidolgozottsága és a részletetessége miatt. Imádtam a quick time eventeket is de nem baj, hogy a háromból már kihagyták. Még korábban készítettem egy kis visszaemlékezést,hogy megéri a W3 előtt minimum a kettőt is végigvinni https://www.youtube.com/watch?v=G9hA3SI0cow
Persze az nem baj ha visszavágysz Skyrimozni,szíved joga.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Kull/out írta:somesz83
Ja és most bocsánatot kérek a pár hónappal ezelőtti tromfolásért,mert később elolvastam azt a bizonyos cikket,már látom hogy minden szava előrelátó és helytálló! Nekem nem volt kézzel fogható alternatívám ebben a stílusban,a Witcher Saga elovasása és főképpen a trillógia végigjátszása kellett ahhoz,hogy megértsem az iromány bölcsességét,mert pl. az Elders Scroll sorozat korábbi részei nem helyezték(nekem) olyan konteksztusba a dolgokat,hogy lássam a különbséget ez meg az meg amaz között. A szeretve tisztelt Beth ha csak ezt az egyetlen modod http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/12452/?Sands of Time úgymond beletette volna a Skyrimbe már akkor órási különbség lenne a megítélésében. Na meg az ilyen dolgok,mint a karakterek kidolgozása...hogy a Witcherben az utolsó senki noname parasztról is többet megtudok és általa a világról,mint pl. Lydiáról akit mellém rendel a sors és annyiban ki is merül az egész hogy: -ahogy kívánod kóborlovagom,megvédelek az életem árán. -Itt várj! -Ahogy kívánod kóborlovagom stb. Hát ez tényleg trógerság...
UGye-ugye! ;) Azért örülök, hogy másképp látod már.

OFF: Black Metal meg... Hát nem tudom, számomra a nagy része csörömpölés meg zörgés, viszont akad egy-két értékelhető csapat. Satyricon, a német Thulcandra, a zsidó Melechesh, de a mongol Tengger Cavalry is király. Bár azért ezek már messze nem azok az "adásszünet" zenék. Hát az Immortal meg egy hatalmas poén, másképp nem is értékelhető, viszont Demonaz szólóalbuma elég jól sikerült.
Koragg

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Koragg »

Tudtok a háttérben futó, befolyásoló modokat?
Ez alatt azt értem, hogy a játékba nem rak angol szöveget, csak a konfig menübe.
Válasz küldése