Gépigény

Kérdések a Skyrim megjelenése előtt
Avatar
he_dzsooo
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2012. jan. 11., szer. 12:03
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: he_dzsooo »

Nem volt rossz vasam mar eleve, par eve mar magam epitgetem, de legutobb vettem a Skyrim miatt csak meg egy GTX480-ast, igy 2db van SLI-ban. Grafikai modokkal es ini-fajl tweak-kel meg ezt is meg lehet izzasztani Full HD felbontasban, persze nem konnyen, de 3D-t is hasznalok (NVidia Vision), ha meg eppen nem, akkor FRAPS-felveteleket is keszitek, bar az inkabb proci igenyes.

Csak azert irtam le, h ha vki kimaxolt Ultra grafra vagyik, szamithasson ra kb. h milyen konfigot is var el a Skyrim. Osszessegeben nalam szepen megy meg igy is, viszont a toltesi ido megnovekedett rendesen a sok extra fajloknak a modokbol - gondolom - koszonhetoen. Ezt szerintem egy SSD viszont orvosolna, most azokat nezegetem, melyiket erne meg leginkabb beszerezni. :)

Kepeket is keszitettem "parat" a jatekbol mar, a megfello topikban is is lathattok parat belole.

Eddigi videoim itt talizhatoak belole: http://www.youtube.com/user/hedzsooo?feature=mhee
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ez azért nem így van. Attól is függ, hogy milyen monitorod van. 27'' vagy 17'', egyáltalán nem mindegy, mert lehet eljátszol te a maximális 1280*1024-es felbontáson, és örülsz, hogy max grafikán meg sem röccen a gép (mert ilyen emberke is van, aki örvendezett, hogy az egy-két éve vásárolt 35 ezer forintos vga-ja simán visz mindent). A 460-as nem a legerősebb kártya, 24''-os monitorok fölé, természetesen fullHD-ban már azért egy 560 a minimum... két darab nem erősebb annyival, mint egy darab újabb... maximum jobban melegedik, és nagyobb az esélye, hogy tönkremegy. Inkább egy új radeon, pl. a legújabb, mostanság piacra kerülő sorozatuk egy nagy sikersztori lesz, az biztos.
Vannak azok a felbontások, amiken már a legújabb kártyák is megizzadnak, a két-három kártyás rendszert pont a több monitorra találták ki. Ez alatt nem hiszem hogy lenne értelme.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

he_dzsooo írta: Csak azert irtam le, h ha vki kimaxolt Ultra grafra vagyik, szamithasson ra kb. h milyen konfigot is var el a Skyrim. Osszessegeben nalam szepen megy meg igy is, viszont a toltesi ido megnovekedett rendesen a sok extra fajloknak a modokbol - gondolom - koszonhetoen. Ezt szerintem egy SSD viszont orvosolna, most azokat nezegetem, melyiket erne meg leginkabb beszerezni. :)
Azt olvastam, Samsung 830 SSD-t érdemes, ha tudja az alaplapod a SATA-III szabványt kezelni.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:Azt olvastam, Samsung 830 SSD-t érdemes, ha tudja az alaplapod a SATA-III szabványt kezelni.
Azért elég sok kezeli... de szerintem édes mindegy, hogy kettes vagy hármas... érezni nem fogod a különbséget játék közben... amíg ilyen árban vannak, érdemesebb az olcsóbbat választani, majd vársz egy kicsit ha másol, szerintem...
Mikos

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Mikos »

Üdv!
Az érdekelne, hogy nem-e lehet valamilyen trükökkel fps-t növelni a grafika tökéletesen redukálásán kívül?
Olyan 25-30 fps-em van viszont minden le van húzva (kivétel az object, item és actor fade ami 5-ösön van) és 800*450 es felbontással játszok ablak módban.

A következőkkel rendelkező ASUS laptop-om van:

VGA: AMD Radeon HD 6370M (512mb)
Processor: Intel Core i3 370M 2.4 Ghz
Ram: 4Gb

Tudom, hogy nem valami gamer laptop nem is azért vettem.
Mellesleg a játék maga automatikusan high-ra állítja a grafikát. (esetleg valami el van rontva a gépmen?)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mikos írta:Üdv!
Az érdekelne, hogy nem-e lehet valamilyen trükökkel fps-t növelni a grafika tökéletesen redukálásán kívül?
Olyan 25-30 fps-em van viszont minden le van húzva (kivétel az object, item és actor fade ami 5-ösön van) és 800*450 es felbontással játszok ablak módban.

A következőkkel rendelkező ASUS laptop-om van:

VGA: AMD Radeon HD 6370M (512mb)
Processor: Intel Core i3 370M 2.4 Ghz
Ram: 4Gb

Tudom, hogy nem valami gamer laptop nem is azért vettem.
Mellesleg a játék maga automatikusan high-ra állítja a grafikát. (esetleg valami el van rontva a gépmen?)
Próbálj meg frissíteni a játékon, videokártya meghajtóprogramon, illetve ne rakj fel textúra javító csomagot.
SatiX

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: SatiX »

Sziasztok szeretnék egy kicsit hozzászólni :)

Nekem ilyen gépem van:
Proci:Intel Core 2 Dou CPU E7550

Ram:2 GB

Vidikártya:AMD Readon 6840

DirectX:10

(Az Assassin's Creed 4:Black Flag elmegy normál grafin néha akadozva)

Úgyhogy szerintem a Skyrim elfog menni normál grafin ha nagyon lagg nélkül akarom játszani akkor alacsonyon :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Gépigény

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

El fog menni mediumon; simán.
Válasz küldése