Kérdések / Segítség!

Ha elakadtál a játékban (és az nem a magyarítás miatt van), akkor itt a helyed!
Gondorfi

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Gondorfi »

Ok sikerült megoldanom köszönöm a segítséget! :)
Orionne

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Orionne »

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám van, hogy javában játszom már egy ideje, több várost is meglátogattam, illetve jó néhány küldetésen is túl vagyok. 7. szintű a karakterem. A probléma ott kezdődött, hogy a semmi közepén, szembejött egy patkány (nem ez az első, rengeteget levágtam eddig) Illetve egy ilyen repülő Cliff racer is. (ebből is már többet elintéztem.)
Viszont valahonnan a semmiből kaptam egy Drain Attribute átkot. Ami konkrétan 4 tulajdonságomat tette tönkre, és az erőmet lenullázta. Sajnos figyelmetlen voltam és a szörnyek megölésével nyomtam egy gyorsmentést. A játék nem engedett továbbmenni, mondván terhelt vagyok. Le kellett tennem az aranyaimon kívül mindent, ami rajtam volt, azt is. Gondoltam restelek, illetve a gyógyulásig pihenek, hátha rendbe jön. Ekkor jött egy, a játékon belüli 107 órás várakozás. Semmi sem történt, viszont lett egy autosave-em. Mindenre rámentette magát ez a valami, újra tölteni sem tudom. Ekkor húzódtam be a sziklák közé és gondoltam egy ideig várakozom. Egy hetet várakoztam a játékban mért idő szerint, de semmi sem történt. Elindulni fegyver nélkül és 0 erőponttal lehetetlen, mert minden kanyarban egy szörny várakozik.
Mit lehet tenni? Mindent elolvastam erről, elvileg átmeneti a dolog, de nekem nem akar múlni. Nem szeretném újrakezdeni az egészet, miután már nagyjából a felénél járok a játéknak.
Találkozott már ezzel valaki? Vagy tudna esetleg segítséget nyújtani bárki?

Köszönöm előre is a válaszokat!
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Orionne írta:Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám van, hogy javában játszom már egy ideje, több várost is meglátogattam, illetve jó néhány küldetésen is túl vagyok. 7. szintű a karakterem. A probléma ott kezdődött, hogy a semmi közepén, szembejött egy patkány (nem ez az első, rengeteget levágtam eddig) Illetve egy ilyen repülő Cliff racer is. (ebből is már többet elintéztem.)
Viszont valahonnan a semmiből kaptam egy Drain Attribute átkot. Ami konkrétan 4 tulajdonságomat tette tönkre, és az erőmet lenullázta. Sajnos figyelmetlen voltam és a szörnyek megölésével nyomtam egy gyorsmentést. A játék nem engedett továbbmenni, mondván terhelt vagyok. Le kellett tennem az aranyaimon kívül mindent, ami rajtam volt, azt is. Gondoltam restelek, illetve a gyógyulásig pihenek, hátha rendbe jön. Ekkor jött egy, a játékon belüli 107 órás várakozás. Semmi sem történt, viszont lett egy autosave-em. Mindenre rámentette magát ez a valami, újra tölteni sem tudom. Ekkor húzódtam be a sziklák közé és gondoltam egy ideig várakozom. Egy hetet várakoztam a játékban mért idő szerint, de semmi sem történt. Elindulni fegyver nélkül és 0 erőponttal lehetetlen, mert minden kanyarban egy szörny várakozik.
Mit lehet tenni? Mindent elolvastam erről, elvileg átmeneti a dolog, de nekem nem akar múlni. Nem szeretném újrakezdeni az egészet, miután már nagyjából a felénél járok a játéknak.
Találkozott már ezzel valaki? Vagy tudna esetleg segítséget nyújtani bárki?

Köszönöm előre is a válaszokat!
Beteg vagy. Ilyenkor inni kell egy Cure diseases nevű löttyöt (Betegségek gyógyítása ital), ami a nagy városok patikusainál szinte mindig megtalálható. Illetve ha van a közelben oltár, akkor ott gyógyulásért kell imádkozni.

A fent nevezett italból jó ha tartasz magadnál 4-5 db-ot a kalandjaid során.

U.i.: Ha egymásra teszed a cuccaid később visszajöhetsz értük felvenni őket.
Orionne

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Orionne »

Köszi a segítséget, megoldottam és most már sokkal előrelátóbban, felszerelkezve a lötyikkel indulok kalandozni a szigeten és felfedezni! :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Orionne írta:Köszi a segítséget, megoldottam és most már sokkal előrelátóbban, felszerelkezve a lötyikkel indulok kalandozni a szigeten és felfedezni! :)
Már csak annyira kellene előrelátónak lenned, hogy nem mindig ugyanazt a mentést használod, hanem tartalékolsz időnként, ha valami helyrehozhatatlan kárt szenvedsz, ne vesszen kárba az egész játék.
B.Attis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. ápr. 7., vas. 1:15

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: B.Attis »

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a Sötét Testvériség orgyilkosa rámtámadott egy házban. No ez a kisebbik baj, a nagyobbik az, hogy egy hatalmas sárga gömbszerű valamiben teszi mindezt, ráadásul láthatatlanul. Csak a szerencsének köszönhetem,hogy sikerült levágni vakon össze-vissza csapkodva. Akkor már látható a fickó, és a cuccai is elvehetők tőle, de amikor felvenném nem engedi (gondolom nincs meg valami képzettség, vagy csak mert nem vagyok tagja a Testvériségnek). Ha eladom őket, akkor az árus körül is megjelenik az a sárga valami. Magát a progit a Steam-ről töltöttem le, a magyarosítást meg tőletek.
Állatira bosszant ez a sárga valami, el is ment a kedvem a játéktól...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

B.Attis írta:Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a Sötét Testvériség orgyilkosa rámtámadott egy házban. No ez a kisebbik baj, a nagyobbik az, hogy egy hatalmas sárga gömbszerű valamiben teszi mindezt, ráadásul láthatatlanul. Csak a szerencsének köszönhetem,hogy sikerült levágni vakon össze-vissza csapkodva. Akkor már látható a fickó, és a cuccai is elvehetők tőle, de amikor felvenném nem engedi (gondolom nincs meg valami képzettség, vagy csak mert nem vagyok tagja a Testvériségnek). Ha eladom őket, akkor az árus körül is megjelenik az a sárga valami. Magát a progit a Steam-ről töltöttem le, a magyarosítást meg tőletek.
Állatira bosszant ez a sárga valami, el is ment a kedvem a játéktól...
1.) Nem csatlakozhatsz a Testvériséghez.
2.) A "sárga gömb" textúra hiba. Nincsenek meg a páncél elemei (hibás a fájl), így a játék nem tudja megjeleníteni. A hibát pedig a rikító gömbbel jelzi.
3.) Felveheted a cuccait. Nem értem miért nem engedi. :(
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr.UnGrammar írta:
B.Attis írta:Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a Sötét Testvériség orgyilkosa rámtámadott egy házban. No ez a kisebbik baj, a nagyobbik az, hogy egy hatalmas sárga gömbszerű valamiben teszi mindezt, ráadásul láthatatlanul.
2.) A "sárga gömb" textúra hiba. Nincsenek meg a páncél elemei (hibás a fájl), így a játék nem tudja megjeleníteni. A hibát pedig a rikító gömbbel jelzi.
A magyarítás telepítésekor kéri a Tribunal és Bloodmoon CD-ket ennek a hibának az elhárítása miatt. Értelemszerűen Steam esetén nincs CD-d, tehát kézzel kell a Data Files mappából bemásolnod mindent a Morrowind\Data Files mappába. Mivel nekem Steamen nincs meg a Morrowind, csak feltételezni tudom, hogy ki kell csomagolnod a Morrowind könyvtáradban levő Textures és Meshes.bsa-kat, mert azokban szoktak lenni ezek a hiányzó dolgok.
B.Attis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. ápr. 7., vas. 1:15

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: B.Attis »

Vik írta: A magyarítás telepítésekor kéri a Tribunal és Bloodmoon CD-ket ennek a hibának az elhárítása miatt. Értelemszerűen Steam esetén nincs CD-d, tehát kézzel kell a Data Files mappából bemásolnod mindent a Morrowind\Data Files mappába. Mivel nekem Steamen nincs meg a Morrowind, csak feltételezni tudom, hogy ki kell csomagolnod a Morrowind könyvtáradban levő Textures és Meshes.bsa-kat, mert azokban szoktak lenni ezek a hiányzó dolgok.
Az van, hogy azt a mappát megtaláltam ahova kellene másolni, de azt nem ahonnan. Vagy fordítva, ezt még nem tudom :?
A steam-ről a Steam/SteamApps/common/Morrowind mappába telepítette annakidején automatikusan a játékot, meg is van benne a DataFiles mappa. Ha ebből kell másolni, akkor nem tudom, hogy hová, mert másik Morrowind mappa nincs...Legalábbis sem én sem a kereső nem találja...
További probléma, hogy nem találok sem Textures.bsa sem Meshes.bsa file-okat. A kereső sem leli őket, de pl a Skyrim, vagy Fallout New Vegas-hoz tartozókat megtalálja, de a Morrowind-ét nem...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: TGWH »

A steam morro mappajaba kell másolni azt, amit egy másik helyre telepített morromind mappajaban találsz a magyarítas után.
Tehát hagyd a steamet szerintem, töltsd le a játékot es telepítsd.
Vagy kérd meg a steamot hogy ne legyenek ennyire p@csök...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

B.Attis írta: Az van, hogy azt a mappát megtaláltam ahova kellene másolni, de azt nem ahonnan. Vagy fordítva, ezt még nem tudom :?
A steam-ről a Steam/SteamApps/common/Morrowind mappába telepítette annakidején automatikusan a játékot, meg is van benne a DataFiles mappa. Ha ebből kell másolni, akkor nem tudom, hogy hová, mert másik Morrowind mappa nincs...Legalábbis sem én sem a kereső nem találja...
További probléma, hogy nem találok sem Textures.bsa sem Meshes.bsa file-okat. A kereső sem leli őket, de pl a Skyrim, vagy Fallout New Vegas-hoz tartozókat megtalálja, de a Morrowind-ét nem...
Mi van a Steam\SteamApps\common\Morrowind\Data Files mappában?
B.Attis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. ápr. 7., vas. 1:15

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: B.Attis »

Vik írta:Mi van a Steam\SteamApps\common\Morrowind\Data Files mappában?
Most már semmi. Feladtam a dolgot és leszedtem a gépről a játékot. Majd letöltöm megint, hátha akkor nem lesz vele gond.
De szerintem amiatt van a probléma amit ti is írtatok, hogy a magyarítás telepítésekor kéri a Tribunal és Bloodmoon CD-ket. Meg kéne adni az elérését, hisz CD nincs, de bármelyik elérési utat is adtam meg, nem volt neki jó. Majd valószínűleg úgy csinálom, hogy nem telepítem sem a kiegészítők magyarosítását és pedig a kiegészítőket. Tudom, hogy így kevesebb lesz a játék, de majd túlélem valahogy :(

Mindenesetre köszi a segítséget mindenkinek!
B.Attis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. ápr. 7., vas. 1:15

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: B.Attis »

B.Attis írta: Most már semmi. Feladtam a dolgot és leszedtem a gépről a játékot. Majd letöltöm megint, hátha akkor nem lesz vele gond.
De szerintem amiatt van a probléma amit ti is írtatok, hogy a magyarítás telepítésekor kéri a Tribunal és Bloodmoon CD-ket. Meg kéne adni az elérését, hisz CD nincs, de bármelyik elérési utat is adtam meg, nem volt neki jó. Majd valószínűleg úgy csinálom, hogy nem telepítem sem a kiegészítők magyarosítását és pedig a kiegészítőket. Tudom, hogy így kevesebb lesz a játék, de majd túlélem valahogy :(
Persze ez sem vált be :roll:
Letöltöttem újra a steamről, feltettem a magyarosítást a kiegészítők nélkül, a indítóképernyő adatfájljai közül is kivettem a kiegészítőket, hogy azok nélkül fusson a játék.
Így lehet ugyan játszani (a magyarosítás is megvan), de a "J"-gomb megnyomásakor a Naplóból hiányoznak a küldetések leírásai. Teljesen üres az a rész. Minden más információ olvasható (pl kivel mit beszéltem), de a küldetések hiányoznak. Azokat meg nem lenne egyszerű fejben tartani, hisz annyi van belőlük...
Valamelyik témánál olvastam, hogy a Tribunal kieg. hiánya okozza ezt a problémát. De ha azt beikszelem a indítóképernyő adatfájljai közül, akkor meg egy hibaüzenettel kidob az asztalra új játék indításakor (vagy mentés betöltésekor) : Expression Error Unable to find cell id "Seyda Neen, census and Excise Office" in script dbattackscript.
De a Bloodmoon kieg. beikszelésekor is hasonló a probléma, csak ekkor Expression Error Unable to find cell id "Vivec, Arena" in script dbattackscript hibaüzenettel dob ki.
Gondoltam kipróbálom, hogy ha a magyarosítást leveszem, akkor mi van. Leszedtem, visszamásoltam a felülírt file-okat. Nos, ilyenkor minden tökéletesen működik, mindkét kiegészítővel, egyik sem okoz problémát. De ha ismét felrakom a magyarosítást ugyanaz(ok) a probléma('k) ismét előjön(nek).
Szóval sehogy se jó. Kínomban már csak röhögni tudok az egészen...
Vik írta:Mi van a Steam\SteamApps\common\Morrowind\Data Files mappában?
Tribunal.bsa, Bloodmoon.bsa, Morrowind.bsa
Tribunal.esm, Bloodmoon.esm, Morrowind.esm, magyarjavitas.esp (- ezek a Creation Kit-hez tartozó cuccok)
8 db fájlmappa: BookArt, Fonts, Meshes, Music, Sound, Splash, Textures, Video
szogyenyi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011. máj. 27., pén. 15:47

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: szogyenyi »

Sziasztok. Nekem egy olyan problémám lenne, hogy eddig több, mint 420 egység súlyt elbírtam cipelni, de ez az érték folyamatosan csökken. Az erőnlét-helyreállító italok is csak ideiglenesen segítenek. Van erre valami megoldás, hogy vissza lehessen állítani lehetőleg konzolparancs turkálás nélkül?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: TGWH »

szogyenyi írta:Sziasztok. Nekem egy olyan problémám lenne, hogy eddig több, mint 420 egység súlyt elbírtam cipelni, de ez az érték folyamatosan csökken. Az erőnlét-helyreállító italok is csak ideiglenesen segítenek. Van erre valami megoldás, hogy vissza lehessen állítani lehetőleg konzolparancs turkálás nélkül?
Valószínűleg betegség, nézegesd az aktív hatásokat a mágia résznél.
szogyenyi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011. máj. 27., pén. 15:47

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: szogyenyi »

Értem, akkor azt fogom tenni (Csak furcsa, hogy miután kigyógyítottak a Corpus betegségből, utána elvileg immunisnak kellene lennem minden betegségre. Valószínűleg az egyik útszéli bandita átkozott meg)
Einaron

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Einaron »

Sziasztok, Tudnátok segiteni?
Eljutottam Fyr tornyába, ahonnan ő leküldött a Corpusariuma egy Dwermwer Csizmáért Yargum Baragan-hoz.
De amikor lementem hozzá és beszélgetni próbáltam vele, csak ennyit mond: "Nállam vannak a nagyúr csizmái, ezért jöttél nemde?"
Vagy valami hasonlót, de a csizmát nem adja az istenért sem. Próbáltam akármit kérdezni, de csak ilyesmiket lehet , hogy rideg lét, törpék eltűnése, fajom, aminek semmi köze, a csizmákhoz, azért kikérdeztem, de sehogy sem megy, pedig a mellette álló karakternek még a dobját is visszahoztam ,de igy sem.. :S HELP!!
zhall

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: zhall »

sziasztok!Vajon ez miért van a játékban?Valami texturahiba lenne?A bérgyilkosok nem jelennek meg,csak valami alaktalan sárga foltként.Azt vettem észre hogy miután kiraboltam őket,akkor már oké minden,tehát a ruhával lesz valami gond.
Van ennek valami megoldása?Mert sajnos így nem tudom végigcsinálni a játékot.
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

zhall írta:sziasztok!Vajon ez miért van a játékban?Valami texturahiba lenne?A bérgyilkosok nem jelennek meg,csak valami alaktalan sárga foltként.Azt vettem észre hogy miután kiraboltam őket,akkor már oké minden,tehát a ruhával lesz valami gond.
Van ennek valami megoldása?Mert sajnos így nem tudom végigcsinálni a játékot.
Jól tippeltél! Ez textúrahiba. Hiányoznak a páncél textúrái a játékkönyvtáradból, ezért helyettesíti őket a program ezzel a sárgás borzadállyal.

Ezen a fórumon találtam egy megoldást a hibára. Ha jól értem az op.rendszer ami bekever, viszont a megoldást nem teljesen értem (meg amúgy is fáradt vagyok). Íme a link: http://www.gamefaqs.com/boards/913818-t ... d/55295141
zhall

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: zhall »

Dr.UnGrammar írta:
zhall írta:sziasztok!Vajon ez miért van a játékban?Valami texturahiba lenne?A bérgyilkosok nem jelennek meg,csak valami alaktalan sárga foltként.Azt vettem észre hogy miután kiraboltam őket,akkor már oké minden,tehát a ruhával lesz valami gond.
Van ennek valami megoldása?Mert sajnos így nem tudom végigcsinálni a játékot.
Jól tippeltél! Ez textúrahiba. Hiányoznak a páncél textúrái a játékkönyvtáradból, ezért helyettesíti őket a program ezzel a sárgás borzadállyal.

Ezen a fórumon találtam egy megoldást a hibára. Ha jól értem az op.rendszer ami bekever, viszont a megoldást nem teljesen értem (meg amúgy is fáradt vagyok). Íme a link: http://www.gamefaqs.com/boards/913818-t ... d/55295141
Köszönöm a segítséget.Sajna én sem értem-bár nem a fáradtság miatt.Valami Vista op.rendszer csinálta ott a bajt,nekem XP van a gépen.Lehet újra kéne raknom a játékot,de a mentések miatt nem merem.Na de majd lesz valami.Vajon az úgy működhet hogy kiemelem a mentéseket,majd az újra telepített játékba egyszerűen bemásolom a filékat?Az a legnagyobb bajom hogy az erődből -Vivec melllett-mikor átküldenek a másik világba/nem jut eszembe a neve/a sötét testvériséghez,ott csupa ilyen sárga göncökből áll minden.Ráadásul meg sem tudok mozdulni mert a játék csak néz mint hal a szatyorban.Valszeg a textura kód nélkül nem tudja mi a helyzet.Nem tudom hogy ez a küldetés mennyire fontos,végig tudom-e vinni a játékot ha ezt nem csinálom meg?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

zhall írta:
Dr.UnGrammar írta: Jól tippeltél! Ez textúrahiba. Hiányoznak a páncél textúrái a játékkönyvtáradból, ezért helyettesíti őket a program ezzel a sárgás borzadállyal.

Ezen a fórumon találtam egy megoldást a hibára. Ha jól értem az op.rendszer ami bekever, viszont a megoldást nem teljesen értem (meg amúgy is fáradt vagyok). Íme a link: http://www.gamefaqs.com/boards/913818-t ... d/55295141
Köszönöm a segítséget.Sajna én sem értem-bár nem a fáradtság miatt.Valami Vista op.rendszer csinálta ott a bajt,nekem XP van a gépen.Lehet újra kéne raknom a játékot,de a mentések miatt nem merem.Na de majd lesz valami.Vajon az úgy működhet hogy kiemelem a mentéseket,majd az újra telepített játékba egyszerűen bemásolom a filékat?Az a legnagyobb bajom hogy az erődből -Vivec melllett-mikor átküldenek a másik világba/nem jut eszembe a neve/a sötét testvériséghez,ott csupa ilyen sárga göncökből áll minden.Ráadásul meg sem tudok mozdulni mert a játék csak néz mint hal a szatyorban.Valszeg a textura kód nélkül nem tudja mi a helyzet.Nem tudom hogy ez a küldetés mennyire fontos,végig tudom-e vinni a játékot ha ezt nem csinálom meg?
Tegyél egy próbát az újratelepítéssel. A mentéseidet pedig nyugodtan tartsd meg!
Ha az újrarakás nem segít, akkor ajánlott még szét nézni pár nem hivatalos patch után. (már ha nem a legfrissebb patch-et használod - pl. az is lehet a gondforrása).
- Arra viszont készülj, hogy a tribunal-al nem ez lesz az első ilyen gondod! Nekem agyonfoltozva is volt egy igen necces menetem a sztorivége felé.

SPOILER: Nem a testvériség bázisára küldenek, hanem a fővárosba. Azaz a kiegészítő összes textúrája hibás vagy hiányzik, ergo minden olyan sárga bizbaszból áll, ergo játszhatatlan a kiegészítő.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: TGWH »

zhall írta: Köszönöm a segítséget.Sajna én sem értem-bár nem a fáradtság miatt.Valami Vista op.rendszer csinálta ott a bajt,nekem XP van a gépen.Lehet újra kéne raknom a játékot,de a mentések miatt nem merem.Na de majd lesz valami.Vajon az úgy működhet hogy kiemelem a mentéseket,majd az újra telepített játékba egyszerűen bemásolom a filékat?Az a legnagyobb bajom hogy az erődből -Vivec melllett-mikor átküldenek a másik világba/nem jut eszembe a neve/a sötét testvériséghez,ott csupa ilyen sárga göncökből áll minden.Ráadásul meg sem tudok mozdulni mert a játék csak néz mint hal a szatyorban.Valszeg a textura kód nélkül nem tudja mi a helyzet.Nem tudom hogy ez a küldetés mennyire fontos,végig tudom-e vinni a játékot ha ezt nem csinálom meg?
Először is fogd meg azt az elavult sz@r oprendszert, és dobd ki... másodszor tegyél fel egy normális win8.1-et, és semmi bajod nem lesz...
Írtam már ezerszer, hogy textúrahiba, de mindig 404-et dobott a fórum, aztán bsszameg felkiálltással hagytam, most úgy tűnik működik rendesen...

Pakoltál fel modokat? Mert az könnyem megmagyarázza a textúrahibákat. Vagy pedig valami bugos szar warez verziót töltöttél le, esetleg elbsztad a hülyebiztos magyarítás telepítését :D vagy nem adminként vagy az oprendszerben, ezért szarakszik, bár ez xp-nél nem volt gond, csak újabb oprendszereken, ott viszont végtelenül egyszerű kezelni, vagy eleve adminként használod, vagy jobb katt és futtatás adminként vagy v.mi ilyesmi...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta: Először is fogd meg azt az elavult sz@r oprendszert, és dobd ki... másodszor tegyél fel egy normális win8.1-et, és semmi bajod nem lesz...
Írtam már ezerszer, hogy textúrahiba, de mindig 404-et dobott a fórum, aztán bsszameg felkiálltással hagytam, most úgy tűnik működik rendesen...

Pakoltál fel modokat? Mert az könnyem megmagyarázza a textúrahibákat. Vagy pedig valami bugos szar warez verziót töltöttél le, esetleg elbsztad a hülyebiztos magyarítás telepítését :D vagy nem adminként vagy az oprendszerben, ezért szarakszik, bár ez xp-nél nem volt gond, csak újabb oprendszereken, ott viszont végtelenül egyszerű kezelni, vagy eleve adminként használod, vagy jobb katt és futtatás adminként vagy v.mi ilyesmi...
Nem elég, hogy mocskos lázadó vagy, még az XP-t is szidod?
Minket az istenek is egymás nemezisének teremtettek! :lol:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

zhall írta:sziasztok!Vajon ez miért van a játékban?Valami texturahiba lenne?A bérgyilkosok nem jelennek meg,csak valami alaktalan sárga foltként.Azt vettem észre hogy miután kiraboltam őket,akkor már oké minden,tehát a ruhával lesz valami gond.
Van ennek valami megoldása?Mert sajnos így nem tudom végigcsinálni a játékot.
A magyarítás telepítésekor kéri a Tribunal és Bloodmoon CD-ket, hogy bemásolhassa a játék Data Files mappájába az összes dolgot, ami ott szerepel, hogy ne legyen ilyen hiba. Nyilván kihagytad ezt a lépést.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

zhall írta:Köszönöm a segítséget.Sajna én sem értem-bár nem a fáradtság miatt.Valami Vista op.rendszer csinálta ott a bajt,nekem XP van a gépen.Lehet újra kéne raknom a játékot,de a mentések miatt nem merem.Na de majd lesz valami.Vajon az úgy működhet hogy kiemelem a mentéseket,majd az újra telepített játékba egyszerűen bemásolom a filékat?Az a legnagyobb bajom hogy az erődből -Vivec melllett-mikor átküldenek a másik világba/nem jut eszembe a neve/a sötét testvériséghez,ott csupa ilyen sárga göncökből áll minden.Ráadásul meg sem tudok mozdulni mert a játék csak néz mint hal a szatyorban.Valszeg a textura kód nélkül nem tudja mi a helyzet.Nem tudom hogy ez a küldetés mennyire fontos,végig tudom-e vinni a játékot ha ezt nem csinálom meg?
Hacsak nem valami elborult másolásvédelem van a játékban (pl. Batman: Arkham City ilyen, de azért ott is megoldható a dolog), szinte minden esetben működik az, hogy elmented valahova a játékállásaidat, letörlöd és újratelepíted az oprendszert/játékot, visszamásolod a mentéseket, majd onnan folytatod a játékot, ahol abbahagytad.

Jelen esetben a Tribunal küldetéssorozatot nem fogod tudni végigjátszani, ha nem tudsz mozogni, de az alapjátékot minden további nélkül játszhatod.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:
Nem elég, hogy mocskos lázadó vagy, még az XP-t is szidod?
Minket az istenek is egymás nemezisének teremtettek! :lol:
Az xp elavult és nem biztonságos, nem támogatott. A win 8.1 gyorsabb, és kevesebb helyet is foglal. Semmi értelme xp-t tartani... mondjuk nem merültem bele olyan szinten, hogy úgy be tudjam állítani, mint az xp-t, öreg vagyok én már ehhez :D
zhall

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: zhall »

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.Ha itthon leszek bele is merülök a próbálkozásokba :)
Valahogy sikerül majd a dolog.Annyira nem sürgős,hiszen az időm igencsak törtrészét töltöm játékkal.
Egyébként Win 8.1 még nem volt a kezem alatt,nem vagyok egy nagy számítógépmágus.Az XPvel eddig nem volt semmi bajom.Alkalomadtán megfontolom azért az Oprendszercserét....
Flaci16

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Flaci16 »

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az normális-e, hogy nem tudom lefizetni Sovor Trandel-t a tolvajok céhénél Balmorában? Hiába beszélek vele mindenfélét, amikor adok neki 10 aranyat akkor van, hogy elfogadja de sokszor visszautasítja és a végére mindig oda jutok, hogy elküld.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Flaci16 írta:Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az normális-e, hogy nem tudom lefizetni Sovor Trandel-t a tolvajok céhénél Balmorában? Hiába beszélek vele mindenfélét, amikor adok neki 10 aranyat akkor van, hogy elfogadja de sokszor visszautasítja és a végére mindig oda jutok, hogy elküld.
Egyes karakterek (a gazdagabbak azt hiszem) sértésnek veszik, ha aprópénzzel próbálod megvesztegetni őket.
Zseniális nemde? :D
Vendég

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

sziasztok tugyátok hogy hog
y kel át változni farkasá
Vendég

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

sziasztok tutok aba segiteni hogy hol valehet veni ojan gyürűt
ami át változtat farkasá vagy vámpirá léci segicsetek :roll:
vagy csalást
danger

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: danger »

Vendég írta:sziasztok tutok aba segiteni hogy hol valehet veni ojan gyürűt
ami át változtat farkasá vagy vámpirá léci segicsetek :roll:
vagy csalást
Off Topic
Tanuljál meg először helyesen írni! Komolyan kérdezem, hová fajul már ez a világ? Egyre több az agyhalott. :evil:
Drisko

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Drisko »

Sziasztok van egy karim, ugyanezzel a névvel. Elég fura alkat a Telvanni főmagisztere és a Templom pátriárkája... de nem most szeretném abbahagyni a küldetésteljesítést. A Morag Tongban megöltem Brilnosu Laryst, vagy hogy hívjákot, tudom hogy ő volt az, kék köpenyes dunmer bajkeverőnő Hlomaren tetején. Meghalt. Nincs játékban. Ha a nevére klikkelek, folyton lenyomnak egy szöveget a Morag Tong küldetésadók (mind a 4) hogy már kadták a végzést és hogy nehogy elveszítsem, mert megbüntethetnek blablabla... Visszamentem végzéssel együtt/nélkül, nem fogadja el a játék a sikert. Mit tegyek?
Amadeo
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. szept. 15., csüt. 18:56

Tűzpille, Grurn nevű élőhalott

Hozzászólás Szerző: Amadeo »

Sziasztok! Találtam egy lagúnát az Odai-fennsíktól délre, Tűzpille a neve. Szó szerint, egy csapásra leöldöstem a csontikat a daedra kardommal. Könnyűszerrel eljutottam a sírig, ahol persze megakadtam. Grurn, az élőhalott mágus túl erősnek bizonyul számomra. Sem varázslattal, sem közelharcban nem tudom legyőzni. Ti jártatok már Tűzpillén? Hogyan győzhetem le Grurnt? Kellene a bűvölt pajzsa, meg ami még nála van.
Seph

Re: Tűzpille, Grurn nevű élőhalott

Hozzászólás Szerző: Seph »

Amadeo írta:Sziasztok! Találtam egy lagúnát az Odai-fennsíktól délre, Tűzpille a neve. Szó szerint, egy csapásra leöldöstem a csontikat a daedra kardommal. Könnyűszerrel eljutottam a sírig, ahol persze megakadtam. Grurn, az élőhalott mágus túl erősnek bizonyul számomra. Sem varázslattal, sem közelharcban nem tudom legyőzni. Ti jártatok már Tűzpillén? Hogyan győzhetem le Grurnt? Kellene a bűvölt pajzsa, meg ami még nála van.
Szia! Ha még aktuális a kérdés: ez a Tűzpille feltételezem Fort Firemothot takarja ( bocs, csak én herótot kapok a lefordított helységnevektől :D ). Grurn-nal az a probléma, hogy a többi helyi élőhalotthoz képest aránytalanul erős. Én is elpatkoltam mikor először próbáltam eltenni láb alól, pedig a többiekkel gond nélkül elbántam. Igazából legjobb tudomásom szerint nem létezik titkos stratégia, ha pikk-pakk elintéz, akkor érdemes később visszanézni jó pár szintlépés, új cuccok/varázslatok és a megfelelő skillek gyakorlásának birtokában. Varázshasználó karival én a gyógyítás/területre ható sebző spell kombót használtam, megfelelő fedezék igénybevételével :D
Miccer

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Miccer »

Sziasztok
Most költözéskor meg találtam egy eredeti Morrowind lemezt,telepítettem és elindultam, addig amíg nem telepítettem rá egy magyarositást.azota esm file-t keres rajtam inditáskor és kilép.
Valami ötlet?
Előre is köszönöm
Benito
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017. dec. 25., hétf. 19:46

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Benito »

jovobeli forditasaitokhoz!

válasz

Benito12-25-2017

Kellemes ünnepeket. A Morrowindben egy játékhiba miatt nem tudok tovább menni azon a fő küldin amin Andrano koponyáját kell megszerezni, nem tudom elfogandi a küldit, mert kiléptet. Hogy tudok így továbbhaladni a fő küldikben?
Benito
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017. dec. 25., hétf. 19:46

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Benito »

Sziasztok.
Nekem az lenne a gondom, hogy Huleeya-nak hiába mondom jöjjön velem nem jön, csak áll egy helyben. A bándiakat mar lefizettem, de nem jön. Mi lehet a gond?
A válaszokat előre is köszönöm.
Cemetary

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Cemetary »

Ugyanez a problémám. Lebeszéltem mindenkit, lefizettem, kinyìrtam, de Huleeya csak annyit mond majd megyek. És ott járkál mi lehet a gond?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: Vik »

Cemetary írta: 2019. márc. 29., pén. 15:21 Ugyanez a problémám. Lebeszéltem mindenkit, lefizettem, kinyìrtam, de Huleeya csak annyit mond majd megyek. És ott járkál mi lehet a gond?
Lehet, hogy ugyanaz, mint itt.
Avatar
0101
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019. szept. 27., pén. 15:28

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: 0101 »

Tiszteletem,a Huleeya problémába ütköztem szintén..Vik által lehetségesnek vélt megoldásképp letöltöttem az ajánlott plugint és annak magyarítását,de nem tudom hogy kell és hová helyezni,ebben kérnék részletes segítséget ha lesz ideje valakinek.(egyébként saját fejem után menve,valahol ajánlották valakinek a datafiles mappába való másolást,azt megtettem,minden féle módon,utána ki is jelöltem az adatoknál induláskor az esp ket)sajnos továbbra sem követ. :D .(Huleeya)Gondoltam inkább megkérdezem,köszönöm.
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Helo!Nem tudom sikerült-e megoldanod a problémát.Én letöltöttem a magyarítás frissítés plugin file-t.Ki csomagoltam a WinRAR-al a játék főkönyvtárában található mentés átalakító mappába.Elindítottam az MW_fordító alkalmazást(mentés átalakító mappa) utána frissítés gomb.A Morrowind mappában meg nyitottam a Data files mappát ott kijelöltem a Morrowind.esm file-t.Utána megnyitás gomb és kész is van.Nekem működik.Remélem tudtam segíteni.
Avatar
0101
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019. szept. 27., pén. 15:28

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: 0101 »

Pont most rakom majd fel ismét..eddig az Obliviont játszottam ki.. :) de az nem tetszik,mindjárt felteszem és akkor kiderül mennyit értettem meg abból amit írtál. :D
Avatar
0101
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019. szept. 27., pén. 15:28

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: 0101 »

Sajnos nem lett jó,nem követ a karakter továbbra sem,valamit elhibáztam.1 dolgot kivéve úgy csináltam mindent ahogy írtad,én 7zip el csomagoltam ki,és nem a mentés átalakító mappába,csak ott helyben csomagoltam ki,és a MW frissítés mappában levő 2 fájlal egyesével felülírtam a játékban levő MW fájlokat,le is ment a folyamat,total commanderben csináltam,rendszergazda joggal.Lehet ez volt a hiba..Win 10 en próbálom.Most ráuntam majd máskor megint neki ugrok,de akkor már felteszem az MGSO csomagot is,mert az Oblivion után a grafika már brutális. :)
Avatar
0101
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019. szept. 27., pén. 15:28

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: 0101 »

Sikerült,szintén total commander el csináltam,de már a kicsomagolástól kezdve,egészen más ablak jött fel,végre követ a karakter. :) Rég másolgattam már így,közel 60 felé sokat felejtettem,nincs meg a napi rutin ezen a téren,Köszönöm a tanácsokat,útmutatást. :)
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Örülök hogy sikerült meg oldanod.!Ezt a 7zip-et nem ismerem,De az volt a hiba hogy ugyebár a magyarítás frissítést töltötted le,ebből következik az hogy a régi magyarítás exe-t kell felül írni.Az meg a mentésátalakító mappában található.Rossz helyre másoltad régebben a dolgokat.De egyébként van hozzá leírás hogy mit kell csinálni.Ne érts félre én is rengeteget szenvedtem mire rá jöttem a dolgokra.Nem vagyok már mai gyerek én se.
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Neked az Oblivion miért nem tetszik?Szerintem is a Morrowind a legjobb ebben a sorozatban de nem tudnám megmagyarázni hogy miért még ha agyonütnének akkor sem.De még a Skyrim-ben is benne van vagy 300 óra.Az oblivionban meg fffffffffúúúúúúúúúúúúúú....
Avatar
0101
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019. szept. 27., pén. 15:28

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: 0101 »

Későn kezdtem a játékokat használni,magát a pc használatot is,első játékom a Morrowind volt,2009 ben..azóta sem találtam párját abban az érzésben,és miliőben amit a játék közben éltem meg,nincs hozzá fogható számomra,egyszerűen minden a helyén van, zene,karakterek,az egész világ,mikor dörög és esik,és a víz alatt vagyok épp,és tompább a dörgés hangja stb..sok sok kis dolog összeáll és tökély lesz a vége,mint a volt egyszer egy vadnyugat,minden ott van ahol kell.Azt hozzá teszem persze hogy ebben a műfajban,nem keverve más stílusú játékkal,és ez csak az én nézőpontom.Mikor először kezembe akadt az Oblivion,tizen egy néhány órát bírtam,élettelen volt az egész a Morrowindhez képest számomra,no majd a Skyrim,nagyon bíztam benne..kb40 óra,nem bírtam,nulla,kínlódtam nem éreztem semmit csak azért fejeztem be mert megvettem,ne legyen kidobott pénz.Gondolom elég lehangoló amit írtam de ezt érzem.Tele az ágynemű tartóm Witcher,Gothic stb..jó jó,de a Morrowind az egy csoda. :)
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Mondjuk én Playstation2-vel kezdtem játszani,lövöldöztem össze vissza (Medal of honor,Kill zone)Nem igazán fogott meg.Szintén 2009-ben vásároltam egy pc-t.Nekem a gothic 3 volt az első komolyabb játék ami meg fogott de rendesen.Utána a Witcher (az első két rész) utána meg valaki ajánlotta a Skyrym-et.Ki próbáltam,Ez is meg fogott rendesen utána az Oblivion jött na az aztán tényleg be jött.Nem volt összehasonlítási alapom.Na de ez a Morrowind...!!!Az az atmoszféra amit teremtettek ezek a fejlesztők az nem semmi!Minden hibája ellenére szerintem is maga a tökély.Még szerencse hogy nem ez volt az első RPG amivel játszottam.Lehet hogy sok játék kimaradt volna az életemből.
sepultura809
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019. jún. 12., szer. 9:26

Re: Kérdések / Segítség!

Hozzászólás Szerző: sepultura809 »

Egyébként a régi klasszikusokhoz hogy viszonyulsz?A Baldurs Gate meg a Newerwinter Nights ,Planescape Torment?
Válasz küldése