Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Alex

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Alex »

Na mostmár látok csak msot emg megint nicns térkép mit tegyek? állítsak a grafikai beaállításokon valamit ideálisabbra?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Alex írta:Sziasztok az a problémám, hogy miután feltelepítettem a magyarítást azután nem láttam semmit először csak térképem nem volt utána viszont mer semmi
Mit tehetek ez ellen tudtok segíteni?
Ne rakd fel egyszerre az Anti- és Dark UI-t.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Alex írta:Na mostmár látok csak msot emg megint nicns térkép mit tegyek? állítsak a grafikai beaállításokon valamit ideálisabbra?
Elvileg ezt is a Dark UI okozza, próbáld meg nélküle. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!
Nekem az a problémám hogy elindítom a magyarítás telepítését és még az elején kiírja hogy valamilyen Voice-t nem lehet másolni... valaki segítsen...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Sziasztok!
Nekem az a problémám hogy elindítom a magyarítás telepítését és még az elején kiírja hogy valamilyen Voice-t nem lehet másolni... valaki segítsen...
http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
psyvarvany

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: psyvarvany »

sziasztok! van egy kis gondom. minden lépést figyelmesen végigolvasva pipálgatva feltelepitettem szépen a magyarositást. a játék telepitése után még a játékot is elinditottam a főmenüig h müködik e. müködött.. szoval nekiláttam a magyarositás felrámolásának(amit nagyon köszönök!) miután készen lett elinditottam volna a játékot felugrott az ablak szépen magyarul és mikor rákkattintottam arra h játék kiirta h nem találja az oblivion.exe fájlt telepitsem ujra a játékot. ez az asztalon lévö parancsikon. ami a játék könyvtárában van arra kattintva az eredeti cdt kéri amit elméletileg nem kéne ha jol tudom. nem igazán tudom mit ronthattam el. elöre is köszönöm és remélem tud valaki segiteni!
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Akkor rakd be az eredeti cd-t.Vagy ha már kalóz vagy mountold be.
psyvarvany

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: psyvarvany »

benne van a virt. meghajtoban...
psyvarvany

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: psyvarvany »

angolul tökéletesen fut a játék valamit a magyarositás telepitésén ronthattam el.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék még kérni ezügyben még egyszer, s ha ez se fog működni, akkor utoljára. Belefáradtam.
Szelektáltam a beépülőket, ténylegesen csak a legszükségesebbeket tartottam meg, felraktam őket, stb... magyarítottam.
Minden jó, indul is a Heart of Dead, viszont a Mehrunes tőrés dlc-n kívűl mind a 7 másik dlct és a Heart-ot NEM magyarította le. Minden más stimmel.
Utóbbira volt már példa, előbbikre nem, akárhányszor magyarítottam, a dlc-ket mindig megcsinálta.
Leszedtem, majd letöltöttem az oldalatokról a magyarítást, hátha,.. de sajnos az se.
Mi tévő legyek?
Előre is köszönöm!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta:Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék még kérni ezügyben még egyszer, s ha ez se fog működni, akkor utoljára. Belefáradtam.
Szelektáltam a beépülőket, ténylegesen csak a legszükségesebbeket tartottam meg, felraktam őket, stb... magyarítottam.
Minden jó, indul is a Heart of Dead, viszont a Mehrunes tőrés dlc-n kívűl mind a 7 másik dlct és a Heart-ot NEM magyarította le. Minden más stimmel.
Utóbbira volt már példa, előbbikre nem, akárhányszor magyarítottam, a dlc-ket mindig megcsinálta.
Leszedtem, majd letöltöttem az oldalatokról a magyarítást, hátha,.. de sajnos az se.
Mi tévő legyek?
Előre is köszönöm!
Én ugyan nem néztem, de a kezdő üzeneteket megkaptam, és azok magyarok voltak.
Rosszul telepítetted, utoljára tedd fel a magyarítást, és akkor nem írja felül semmi.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

TGWH írta:
Dr Lecter írta:Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék még kérni ezügyben még egyszer, s ha ez se fog működni, akkor utoljára. Belefáradtam.
Szelektáltam a beépülőket, ténylegesen csak a legszükségesebbeket tartottam meg, felraktam őket, stb... magyarítottam.
Minden jó, indul is a Heart of Dead, viszont a Mehrunes tőrés dlc-n kívűl mind a 7 másik dlct és a Heart-ot NEM magyarította le. Minden más stimmel.
Utóbbira volt már példa, előbbikre nem, akárhányszor magyarítottam, a dlc-ket mindig megcsinálta.
Leszedtem, majd letöltöttem az oldalatokról a magyarítást, hátha,.. de sajnos az se.
Mi tévő legyek?
Előre is köszönöm!
Én ugyan nem néztem, de a kezdő üzeneteket megkaptam, és azok magyarok voltak.
Rosszul telepítetted, utoljára tedd fel a magyarítást, és akkor nem írja felül semmi.
Úgy csináltam:(
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta:
Úgy csináltam:(
Mégsem, mert nekem működik. Valamit elrontottál.
Én így tettem fel:
1, oblivion mod manager
2, egyéb modok, pl. halálos csapdák, város kivilágítva este, csuklyák, köpönyegek, stb.
3, Qarl textúra csomagja
4, eredeti modok, pl. UL, dark ui, harvest flora
5, magyarított modok - de ez felesleges, mert a magyarításban benne vannak, legalábbis elvileg -
6, unofficial patchek, ren csomagja, kulcscsomók - ezeket azért hagytam utoljára, mert fontosak, ne írja felül semmi más ha nem muszáj -
7, OBSE -Elys- Universal Silent Voice v93-16622
8, magyarítás frissítése
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

TGWH írta:
Dr Lecter írta:
Úgy csináltam:(
Mégsem, mert nekem működik. Valamit elrontottál.
Én így tettem fel:
1, oblivion mod manager
2, egyéb modok, pl. halálos csapdák, város kivilágítva este, csuklyák, köpönyegek, stb.
3, Qarl textúra csomagja
4, eredeti modok, pl. UL, dark ui, harvest flora
5, magyarított modok - de ez felesleges, mert a magyarításban benne vannak, legalábbis elvileg -
6, unofficial patchek, ren csomagja, kulcscsomók - ezeket azért hagytam utoljára, mert fontosak, ne írja felül semmi más ha nem muszáj -
7, OBSE -Elys- Universal Silent Voice v93-16622
8, magyarítás frissítése
Ok, meg fogom próbálni még egyszer.
Bár nekem ami lényeges, azok a realisztikusabb környezetes, Hod-os és az elveszett paplovagos beépülök, no meg a hivatalos dlc-k.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

TGWH írta:
Dr Lecter írta:
Úgy csináltam:(
Mégsem, mert nekem működik. Valamit elrontottál.
Én így tettem fel:
1, oblivion mod manager
2, egyéb modok, pl. halálos csapdák, város kivilágítva este, csuklyák, köpönyegek, stb.
3, Qarl textúra csomagja
4, eredeti modok, pl. UL, dark ui, harvest flora
5, magyarított modok - de ez felesleges, mert a magyarításban benne vannak, legalábbis elvileg -
6, unofficial patchek, ren csomagja, kulcscsomók - ezeket azért hagytam utoljára, mert fontosak, ne írja felül semmi más ha nem muszáj -
7, OBSE -Elys- Universal Silent Voice v93-16622
8, magyarítás frissítése
Mindent úgy csináltam, de sajnos a helyzet változatlan, se a Hod, se pedig a Dlc-k...

Szerk.: bár az is lehet, hogy a 6.07-es Hod kavar be, nem?
Rolehan
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011. jan. 4., kedd 13:26

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Rolehan »

Helló! Mivel a beépülők topic-ban tavaly április óta nem frissült a topic ezért itt is megírom kérdésemet: az Elsweyr sivatag kapcsán van problémám: a magyarosítást feltelepítettem, de csak félig sikerült: A cégérek és az útjelző táblák magyarok, de a dialógusok és a térképen a nevek maradtak angolok. Elvileg mindent megcsináltam ami a hibajavítás txt.-ben is leírtak, mégse jó, és elég frusztráló. Valaki segítene, azt megköszönném.
PetyaAngel

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: PetyaAngel »

Sziasztok, a következő lenne a problémám:

Magyarítás fel, minden ok, de a severing i. rész angol marad, gondoltam nem eredeti a játék, most eredeti, de a hiba sajnos maradt!
Mi lehet a probléma???

Előre is, köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

PetyaAngel írta:Sziasztok, a következő lenne a problémám:

Magyarítás fel, minden ok, de a severing i. rész angol marad, gondoltam nem eredeti a játék, most eredeti, de a hiba sajnos maradt!
Mi lehet a probléma???

Előre is, köszönöm!
Telepítetted a Shivering Isles magyarítását is? Betöltési sorban hol szerepel a DLCShiveringIsles.esp?
PetyaAngel

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: PetyaAngel »

Szia!

Sajnos nem tudom hogy telepítettem e? Gondolom igen, feltéve hogy nincs külön telepítője!
Én csak felrakom a játékot, aztán a magyarítást, de nem vált magyarra a küldetések között az ami a szigetre vonatkozik!
A másik kérdésedet nem is értem! :)
Üdv.
RomanSionis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. jan. 19., szomb. 23:08

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: RomanSionis »

Halihó!

Egy kis problémám akadt a magyarítással, mikor elindítom utána ez fogad:

http://psharing.com/pic.php?id=709952&mode18o=set

Valakinek esetleg van valami ötlete, hogyan tudnám ezt orvosolni? Vagy mi lehet a probléma?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

RomanSionis írta: Valakinek esetleg van valami ötlete, hogyan tudnám ezt orvosolni? Vagy mi lehet a probléma?
Bár így még nem láttam, lehet, hogy ez ugyanaz a hiba, ami másoknál is elő szokott fordulni néha. Próbáld meg újra letölteni a telepítőt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

PetyaAngel írta:Szia!

Sajnos nem tudom hogy telepítettem e? Gondolom igen, feltéve hogy nincs külön telepítője!
Én csak felrakom a játékot, aztán a magyarítást, de nem vált magyarra a küldetések között az ami a szigetre vonatkozik!
A másik kérdésedet nem is értem! :)
Üdv.
Akkor http://www.morrohun.hu/oblivion:GYIK
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hello! Nekem az oblivion eredetibe van meg, német nyelven, kiegészítők nélkül. és miután felraktam a magyarosítást csak a menü magyar... és minden szöveg ezen kívül német... azt szeretném kérdezni, hogy ez miért van?
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szóóval... sziasztok... felraktam az obliviont kiegészítők nélkül... német nyelven... és miután felraktam a magyarosítást akkor csak a menü magyar meg a beállítások opciói.. ez miért van?? nagyon sokszor ujraraktam az egészet és lassan elmegy a kedvem is ugyhogy segitséget kérek :?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Hello! Nekem az oblivion eredetibe van meg, német nyelven, kiegészítők nélkül. és miután felraktam a magyarosítást csak a menü magyar... és minden szöveg ezen kívül német... azt szeretném kérdezni, hogy ez miért van?
Gondolom, azért, mert nem sikerült telepítened. Próbáld a morrohun.esp-t meg a magyarjavitas.esp-t a betöltési sor végére tenni, hátha megjavul tőle.
dani

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: dani »

sziasztok. először is szeretnék gratulálni az egész csapatnak a nagyszerű munkáért. olvasgattam itt a fórumon, de nem találtam még ilyen problémát. vagy csak én nem találtam meg. az lenne a tézis:
- a gépen win7 prof op redszer van
- az oblivion eredeti
- szépen felraktam a magyarítást
- működik minden, ahogy kell(
-EGYEDÜL AZ VAN, HOGY AZ EGÉSZ JÁTÉKTERÜLETEN ELTŰNIK A GRAFIKA. Ezalatt azt értem, hogy a talaj( a növények, meg kavicsok, meg minden okés, csak a felszín) eltűnt és helyette ilyen lila négyzetrácsos lesz az egész, és a négyzetek a főváros térképét ábrázolják.
nemtudtok ezellen vmi orvosságot mondani, hogy ne kelljen már így mászkálni, hamár olyan gyönyörű a grafika amúgy.

ui.: eredetiben, nincs ilyen probléma, csak magyarítással
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

legfrissebb patch
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

dani írta: -EGYEDÜL AZ VAN, HOGY AZ EGÉSZ JÁTÉKTERÜLETEN ELTŰNIK A GRAFIKA. Ezalatt azt értem, hogy a talaj( a növények, meg kavicsok, meg minden okés, csak a felszín) eltűnt és helyette ilyen lila négyzetrácsos lesz az egész, és a négyzetek a főváros térképét ábrázolják.
nemtudtok ezellen vmi orvosságot mondani, hogy ne kelljen már így mászkálni, hamár olyan gyönyörű a grafika amúgy.

ui.: eredetiben, nincs ilyen probléma, csak magyarítással
http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
paradoxon

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: paradoxon »

Köszönöm a fordítást,Így már tényleg élmény a játék...
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok

Magyarítás felrakása után a textúrák angolul jelennek meg ingame a térképen a szövegek , a boltok felett lógó táblák szövege és az elbűvölés minijáték kereke körülötte lévő szöveg is.

Van esetleg valakinek tippje hogy mi lehet a probléma és hogyan lehetne megoldani?

Választ előre is kösz.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vendég írta:Sziasztok

Magyarítás felrakása után a textúrák angolul jelennek meg ingame a térképen a szövegek , a boltok felett lógó táblák szövege és az elbűvölés minijáték kereke körülötte lévő szöveg is.

Van esetleg valakinek tippje hogy mi lehet a probléma és hogyan lehetne megoldani?

Választ előre is kösz.
Üdv. Utoljára tedd fel a magyírítást, szerintem egy későbbi mod-dal sikerült felülírnod a magyar textúrákat. Vagy a telepítésnél volt valami gubanc, mert ugye le lett tesztelve, és mindenhol mindenkinél jó volt...
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Helló!

Köszönet újfent a magyarításért. :)

Kérdésem az lenne, hogy időközben van újabb Unofficial Oblivion Patch mint amit a magyarítás telepítő felajánl, ennek telepítése ajánlott? Egyáltalán, amit a magyarításokban mellékeltetek Unofficial Oblivion Patch-et abban egyáltalán van valami változtatás az eredeti (angol) verzióhoz képest?

Van több ilyen unofficial patch, pl. Unofficial Shivering Isles Patch, Unofficial Official Mods Patch, ezekkel mi a helyzet, ajánlott a telepítésük, nem fognak ütközni a magyarítással?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

totya írta:Helló!

Köszönet újfent a magyarításért. :)

Kérdésem az lenne, hogy időközben van újabb Unofficial Oblivion Patch mint amit a magyarítás telepítő felajánl, ennek telepítése ajánlott? Egyáltalán, amit a magyarításokban mellékeltetek Unofficial Oblivion Patch-et abban egyáltalán van valami változtatás az eredeti (angol) verzióhoz képest?

Van több ilyen unofficial patch, pl. Unofficial Shivering Isles Patch, Unofficial Official Mods Patch, ezekkel mi a helyzet, ajánlott a telepítésük, nem fognak ütközni a magyarítással?
Ajánlott őket telepíteni, mert sok hibát javítanak a játékban. Egyébként a magyarításhoz adtunk Unofficial Shivering Isles Patchet is. Ütközni annyiban fognak a magyarítással, hogy ha nem eléje rakod őket a betöltési sorban, akkor angol dolgokkal fogsz találkozni. Az újabb foltra annyit tudok mondani, hogy azt nem fordítottam le, tehát ha használni akarod, akkor minden benne levő dolog angol lesz, kivéve, ha a magyarítás elé rakod a betöltési sorban (mondjuk oda is kell).
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta:
totya írta:Helló!

Köszönet újfent a magyarításért. :)

Kérdésem az lenne, hogy időközben van újabb Unofficial Oblivion Patch mint amit a magyarítás telepítő felajánl, ennek telepítése ajánlott? Egyáltalán, amit a magyarításokban mellékeltetek Unofficial Oblivion Patch-et abban egyáltalán van valami változtatás az eredeti (angol) verzióhoz képest?

Van több ilyen unofficial patch, pl. Unofficial Shivering Isles Patch, Unofficial Official Mods Patch, ezekkel mi a helyzet, ajánlott a telepítésük, nem fognak ütközni a magyarítással?
Ajánlott őket telepíteni, mert sok hibát javítanak a játékban. Egyébként a magyarításhoz adtunk Unofficial Shivering Isles Patchet is. Ütközni annyiban fognak a magyarítással, hogy ha nem eléje rakod őket a betöltési sorban, akkor angol dolgokkal fogsz találkozni. Az újabb foltra annyit tudok mondani, hogy azt nem fordítottam le, tehát ha használni akarod, akkor minden benne levő dolog angol lesz, kivéve, ha a magyarítás elé rakod a betöltési sorban (mondjuk oda is kell).
Helló, kösz a választ, nos a DLCShiveringIsles.esp-nél látok annyi mod infót (a modra rákattintva látszik a mod managerben), hogy "a betöltés sorban a MorroHun.esp és a magyarjavitas.esp után legyen.
Tehát akkor az Unofficial Shivering Isles Patch a DLCShiveringIsles.esp után kell legyen (hogy legyen értelme a létezésének). Azaz akkor a MorroHun.esp és a magyarjavitas.esp az Unofficial Shivering Isles Patch előtt kell legyen a mod infója szerint, te meg pont az ellenkezőjét írtad az előbb, szóval akkor melyik infó a helyes?

Ja és még egy kérdés, ha az angol (új) unofficial patch is tökéletesen megy a magyarítással ha a magyarítás elé rakjuk a betöltési sorban, akkor mi értelme volt az unofficial patch-et magyarítani?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nem akarlak összezavarni. Olyan beépülőket használsz, és oda rakod őket, ahova akarod.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta:Nem akarlak összezavarni. Olyan beépülőket használsz, és oda rakod őket, ahova akarod.
Helló, nem zavarsz össze, válaszolj nyugodtan...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

totya írta:Ja és még egy kérdés, ha az angol (új) unofficial patch is tökéletesen megy a magyarítással ha a magyarítás elé rakjuk a betöltési sorban, akkor mi értelme volt az unofficial patch-et magyarítani?
A többi kérdésedre már válaszoltam, ennek meg az volt az értelme, hogy magyarul jelenjenek meg a javításhoz tartozó szövegek.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta:
totya írta:Ja és még egy kérdés, ha az angol (új) unofficial patch is tökéletesen megy a magyarítással ha a magyarítás elé rakjuk a betöltési sorban, akkor mi értelme volt az unofficial patch-et magyarítani?
A többi kérdésedre már válaszoltam, ennek meg az volt az értelme, hogy magyarul jelenjenek meg a javításhoz tartozó szövegek.
Helló!

Ha nem akarsz vagy nem tudsz valamire válaszolni, akkor inkább ne válaszolj rá.

Mindenesetre kösz a rengeteg munkát amit a magyarításba fektettél, sok örömet okoztál vele nekem, és szerintem sokaknak.
Redcart06

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Redcart06 »

HELP PLS nekem egy olyan bajom van hogy elkezdi kicsomagolni és erre azt irja hogy : a Voinces.bsa file hibás és a telepítés után is hibás marad (nem szószerint irtam mert rövidebben irtam) HELP
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Redcart06 írta:HELP PLS nekem egy olyan bajom van hogy elkezdi kicsomagolni és erre azt irja hogy : a Voinces.bsa file hibás és a telepítés után is hibás marad (nem szószerint irtam mert rövidebben irtam) HELP
Ilyenkor nincs mit tenni, kézzel kell átalakítani a hangokat. A részletes menetét megtalálod a http://www.morrohun.hu/esl/oblivion:GYIK oldalon.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta:Az újabb foltra annyit tudok mondani, hogy azt nem fordítottam le, tehát ha használni akarod, akkor minden benne levő dolog angol lesz, kivéve, ha a magyarítás elé rakod a betöltési sorban (mondjuk oda is kell).
Viszont ha a magyarítás elé rakom a betöltési sorban, akkor olyan, mintha nem is létezne, mert a magyarítás felülírja. Futottam bele olyan bugba, ami magyarítás esp-k nélkül nem jött elő. Konkrétan mikor kiszabadítottam a festőt, utána mondták hogy drága... maradj a házban nyugodtan, élvezd a vendégszeretetünket, 5 másodperc múlva meg takarodj, a jelenléted itt nem kívánatos :) és az ajtó sem nyílik, fel kéne törni.

Szóval én úgy gondolom, a javításoknak csak a magyarítás esp-k után van értelme hogy legyenek a betöltési sorban, és ez szerintem vonatkozik a magyarításban benn levő lefordított unofficial patch-ekre is. Ugyanis a javítások lényege az, hogy a hibás részek felül legyenek írva, nem pedig az, hogy a javításokat írja felül a régi hibás kód.
krycsak22

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: krycsak22 »

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni.
Bármit csinálok nem müködik a játék a magyarosítással. Felteszem a magyarítást elindul a menü belépek a játékba és ahogy a rácsokhoz érek már lép is ki és csak feladatkezelővel tudom bezárni. Már próbáltam úgy hogy bexeltem mindenhol, próbáltam felpatchelni és úgy a magyarítást. A játékom is eredeti , egyszerűen nem igaz hogy sehogy nem müködik. Légyszi segítsetek mert fogalmam sincs hogy mi lehet a baj.
Kendro

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Kendro »

Hali!
Nekem A Mehrunes beretvájával akadt problémám, mivelhogy hiába töltöttem le a magyarítást hozzá és csomagoltam ki a helyére, a játékban ugyan úgy angolul maradt. A magyarítás tökéletesen működik minden más hivatalos DLC-hez, Steames The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Edition Deluxe-os verzióm van. Próbáltam visszaolvasni, de nem igazán találtam megoldást. Tudna valaki segíteni?
Rorsahk33
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. jún. 21., pén. 0:04

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Rorsahk33 »

Sziasztok !

Miert nem mukodik a magyaritas ? Amikor feltelepitenem es ott vagyok , hogy kijeloljem a jatek mappajat alapbol kijeloli a telepitesi helyet , ezzel nem is lenne gond viszont amikor ra nyomok a tovabbra azt irja , hogy : A magyaritas csak az Oblivion konyvtaraba telepitheto . Patchet felraktam , utana se mukodott .
Kb. fel eve is megprobaltam de akkor se mukodott ugyan ezzel a az okkal . Lehet h en vagyok a gyoker (Mar pedig valoszinu :D ) de ide kene telepitenem : \Bethesda Softworks\Oblivion\ ?

Valaszt elore is koszonom . :)

Szerk.: Meg lett a problemara a megoldas Cre kellett telepitenem D helyett mert csak igy ismerte fel :)
88konya88
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013. jún. 15., szomb. 15:04

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: 88konya88 »

Az oblivion magyarositás elkészült xbox360-ra?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kendro írta:Hali!
Nekem A Mehrunes beretvájával akadt problémám, mivelhogy hiába töltöttem le a magyarítást hozzá és csomagoltam ki a helyére, a játékban ugyan úgy angolul maradt. A magyarítás tökéletesen működik minden más hivatalos DLC-hez, Steames The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Edition Deluxe-os verzióm van. Próbáltam visszaolvasni, de nem igazán találtam megoldást. Tudna valaki segíteni?
A betöltési sorban a DLCBeretva.esp-t rakd a DLCMehrunesRazor.esp mögé.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

88konya88 írta:Az oblivion magyarositás elkészült xbox360-ra?
Nem.
Bali

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Bali »

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy miután felraktam a magyarítást, a szöveg kisebb része magyar nagyobb része angol, és a karakterek nem beszélnek, csak feliratozva van a beszéd, az is angolul. Hol ronthattam el? :shock:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bali írta:Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy miután felraktam a magyarítást, a szöveg kisebb része magyar nagyobb része angol, és a karakterek nem beszélnek, csak feliratozva van a beszéd, az is angolul. Hol ronthattam el? :shock:
www.morrohun.hu/Oblivion:GYIK
Válasz küldése