Hibák a játékban

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Egyik játék sem tökéletes, így a Skyrimben is előfordulhatnak hibák. Ide kerül minden olyan hozzászólás, ami egy valószínű hibáról szól.
11-11-11.

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: 11-11-11. »

szotsaki írta:Egyik játék sem tökéletes, így a Skyrimben is előfordulhatnak hibák. Ide kerül minden olyan hozzászólás, ami egy valószínű hibáról szól.
pl nekem amikor az elején a sárkány tüzet okád a toronyba nem törik be meg ha más cellába megyek akkor eltorzul minden 1 töltésig
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Elég sok grafikai bug, amikor jön az animáció hogy leszúrsz egy embert van hogy odébb repül 2-3 métert.
Zsoldy

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Zsoldy »

Hm, nekem el se indul, steam azt mondja, ez a játék jelenleg nem elérhető, kérjük próbálja meg később. Másnál is fellépett ez a hiba, vagy van esetleg valami ötletetek a megoldásra?
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Zsoldy írta:Hm, nekem el se indul, steam azt mondja, ez a játék jelenleg nem elérhető, kérjük próbálja meg később. Másnál is fellépett ez a hiba, vagy van esetleg valami ötletetek a megoldásra?
Nekem akkor szokott ilyet mondani a Steam, ha túlterhelt. Szerintem próbáld folyamatosan, elvileg meg kell javulnia hamar. „Sajnos” most mindenki ráugrik a játékra, és a Steam szerverei nehezen bírják ezt a terhelést.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zsoldy írta:Hm, nekem el se indul, steam azt mondja, ez a játék jelenleg nem elérhető, kérjük próbálja meg később. Másnál is fellépett ez a hiba, vagy van esetleg valami ötletetek a megoldásra?
Nálam akkor volt ilyen, amikor az Avast kinyírta a Portal 2-t, mert szerinte az egy vírus. Próbáld kikapcsolni átmenetileg a víruskergetődet.
Avatar
MasterMind
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011. jún. 22., szer. 4:21

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: MasterMind »

Nem tudom tapasztalt-e valaki ilyet, de amikor elindítom a játékot (Ultra High-on van minden), majd belépek, a játék beáll ilyen 25-30 FPS körüli értékre, ami időnként meg is közelíti a 20-at. Nem is értettem a dolgot, mert erős gépem van, és gondoltam, hogy ez nem lehet. Aztán valamiért leraktam a tálcára a játékot, majd visszaléptem és azonnal felugrott 60 FPS-re, és folyamatosan ott is marad, ahol láthatólag letilt. Ha meghalok és reload van, akkor szintén visszaugrik a 25 körüli értékre, de egy tálcaletétellel újra megoldható a dolog. Egyébként érdekes, hogy amikor 60-on van, akkor dolgozik is a videókártya (zúg, mint állat :) ), a másik esetben nem.
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Tökéletes. - Ebben a játékban lehetetlen elbújni. Van egy nagy hátránya, fal mögött vagyok bent sem vagyok a látómezőbe, és a falon keresztül meghall, úgy hogy nem mozdulok. 5 ször próbáltam meg de mindig megtámad. És nem is láthat meg... --- Na ez egy nagy hibája a játéknak.
germisi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. nov. 13., vas. 12:04

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: germisi »

Nekem például amikor a Talmor követségen vagyok nem kapom vissza a cuccaimat, és elkönyveli annak hogy megvan mind és nem tudok tovább menni a küldetésben.
Arey

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Arey »

Ez nem annyira bug, inkább csak egy észrevétel. Emlékeztek Oblivionban volt a tcl parancs amivel kitudtad kapcsolni a collóziót (ütközés) és sokkal könnyebben eltudtál így érni magasabb helyeket. Itt viszont ez nem működik. illetve igen, de mihelyst visszakapcsolod, leesel a textúra alá, ergó a földben fogsz járni és semmit nem fogsz tudni aktiválni/felvenni, szóval reload game segít csak. Csak ha valaki esetleg kipróbálná ne lepődjön meg xD. Amúgy a animációkat igazán kijavíthatták volna... meghal ellen és repül 2-3 m-t meg néha össze is gyűrődik. A tárgyak érzékenységéről ne is beszéljünk. nekimész vél asztalnak és repülnek. xD nem annyira mint oblivionba, de azé na.....
mlacix
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009. aug. 26., szer. 9:28

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: mlacix »

germisi írta:Nekem például amikor a Talmor követségen vagyok nem kapom vissza a cuccaimat, és elkönyveli annak hogy megvan mind és nem tudok tovább menni a küldetésben.
Mikor a konyhából átmentek a kis kamrába, ott kivetted a ládából a felszereléseidet?
11-11-11.

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: 11-11-11. »

1 nyíl áll az oldalamba d nem jön ki napok óta és nagyon idegesít már :( bug?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Adweex írta:Tökéletes. - Ebben a játékban lehetetlen elbújni. Van egy nagy hátránya, fal mögött vagyok bent sem vagyok a látómezőbe, és a falon keresztül meghall, úgy hogy nem mozdulok. 5 ször próbáltam meg de mindig megtámad. És nem is láthat meg... --- Na ez egy nagy hibája a játéknak.
Rakj a fejére egy vödröt, és te leszel a legjobb tolvaj... :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Arey írta:Ez nem annyira bug, inkább csak egy észrevétel. Emlékeztek Oblivionban volt a tcl parancs amivel kitudtad kapcsolni a collóziót (ütközés) és sokkal könnyebben eltudtál így érni magasabb helyeket. Itt viszont ez nem működik. illetve igen, de mihelyst visszakapcsolod, leesel a textúra alá, ergó a földben fogsz járni és semmit nem fogsz tudni aktiválni/felvenni, szóval reload game segít csak. Csak ha valaki esetleg kipróbálná ne lepődjön meg xD. Amúgy a animációkat igazán kijavíthatták volna... meghal ellen és repül 2-3 m-t meg néha össze is gyűrődik. A tárgyak érzékenységéről ne is beszéljünk. nekimész vél asztalnak és repülnek. xD nem annyira mint oblivionba, de azé na.....
Én kipróbáltam, és nem lepődtem meg, de nem is estem le a föld alá.
Egyébként ki mondta, hogy Tamrielen a nehézkedési erő megegyezik a Földivel?
TamrieliRocker
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. jún. 23., csüt. 21:07
Tartózkodási hely: Égkoszorú, Rockerfalva, Skinheadfalva

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: TamrieliRocker »

Nekem érdekes módon nincs ilyen! Sehol. Nálam csak egyszer repült el a feje, mikor levágtam!!!
Amúgy semmi olyan amit ti mondotok! Az én verzióm tökéletes, még sehol nem volt bug... (Bár nálam az eddigi TES játékoknál is ígyvolt ez!)
Arénát nem talált valaki a játékban? Ezt vajon hogyan felejtették ki?
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Vik írta:
Adweex írta:Tökéletes. - Ebben a játékban lehetetlen elbújni. Van egy nagy hátránya, fal mögött vagyok bent sem vagyok a látómezőbe, és a falon keresztül meghall, úgy hogy nem mozdulok. 5 ször próbáltam meg de mindig megtámad. És nem is láthat meg... --- Na ez egy nagy hibája a játéknak.
Rakj a fejére egy vödröt, és te leszel a legjobb tolvaj... :)
Vik ez KOMOLY? O.O! Úristen.
eugene
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011. nov. 13., vas. 20:29

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: eugene »

Zsoldy írta:Hm, nekem el se indul, steam azt mondja, ez a játék jelenleg nem elérhető, kérjük próbálja meg később. Másnál is fellépett ez a hiba, vagy van esetleg valami ötletetek a megoldásra?
Nálam is ugyan ez volt.
Próbáld meg megkeresni a játék mappáját.
Nekem a 'C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\skyrim' helyen található.
Itt a TesV.exe-vel eltudtam indítani.
soco

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: soco »

Sziasztok!

Nagyon király a játék, baromi szép, nekem bejött, viszont egy dolog baromira idegesit:

Nem tudom válogatni a varázslatokat a két kezemen, pl átváltottam két jég varázslatra LR, utána max az egyik kezemen tudom már csak változtatni, pedig nagyon kéne a kétkezes tűz stb, egyszerüen a jégvarázslat elöl nem lehet kivenni az R-t, az mindig a jobb kézben marad, hogyan oldjam meg szerintetek?
hopp

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: hopp »

soco írta:Sziasztok!

Nagyon király a játék, baromi szép, nekem bejött, viszont egy dolog baromira idegesit:

Nem tudom válogatni a varázslatokat a két kezemen, pl átváltottam két jég varázslatra LR, utána max az egyik kezemen tudom már csak változtatni, pedig nagyon kéne a kétkezes tűz stb, egyszerüen a jégvarázslat elöl nem lehet kivenni az R-t, az mindig a jobb kézben marad, hogyan oldjam meg szerintetek?
Ez a rész egy kicsit érdekesen működik. Ha sehogy nem akar menni, akkor rakj a kezedbe egy pajzsot és egy egykezes fegyvert, utána könnyebben lehet váltogatni a spelleket. Amúgy ha kedvencek közé rakod a spellt, akkor a favourites menüben jobb klikk/bal klikk egész használhatóan működik.
balala

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: balala »

nekm olyan problémáim vannak hogy a viz egyszerüen eltünik(szó szerint és olyan érdekes hogy megtudok benne fulladni :D)
meg lila fenyőt is láttam érdekes volt :DDDD
hopp

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: hopp »

balala írta:nekm olyan problémáim vannak hogy a viz egyszerüen eltünik(szó szerint és olyan érdekes hogy megtudok benne fulladni :D)
meg lila fenyőt is láttam érdekes volt :DDDD
videókártya drivered mennyire friss? régi driver szokott ilyeneket csinálni
Thrill

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Thrill »

XBox360-on van egy kis probléma a texturákkal ha feltelepítem a HDD-re, ehhez jönni fog egy update az igéret szerint.
Elméletileg létezik már valami 1.0-s patch a játékhoz, kérdésem ezzel kapcsolatos lenne.
- ez xbox360-hoz is kiadták?
- ha igen hogyan kell telepíteni?
- és honnan lehet beszerezni?
gregmerch
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. nov. 16., szer. 18:15

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: gregmerch »

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy SPOILER lesz a kérdésben.

Az a gondom, hogy a főtörténetben, amikor Elsbertet kellene megtalálni Riftenben a Ratways mélyén, akkor egyszerűen nem tudok továbbmenni a játékban. Megtalálom a fickót, beszélek vele (szinkron nincs, és nagyon gyorsan eltűnik a szöveg), meg is győzöm, hallom is a zár nyílását, de az ajtó zárva marad, és nem tudok bejutni hozzá, pedig az lenne a következő lépés, hogy beszélek vele. Visszatöltöttem régebbi állást, és újra elmentem ide jó messziről, de ugyanaz lett az eredménye. A játék eredeti példány, steames (nem dobozos) változat, és az még külön szépség a dologban, hogy egy magazinnak tesztelem éppen a játékot, szóval nem ártana továbbjutnom...

Ha van valami ötlet, vagy megoldás, kérlek írjátok meg!

Előre is köszönöm!

G.
hopp

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: hopp »

gregmerch írta:Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy SPOILER lesz a kérdésben.

Az a gondom, hogy a főtörténetben, amikor Elsbertet kellene megtalálni Riftenben a Ratways mélyén, akkor egyszerűen nem tudok továbbmenni a játékban. Megtalálom a fickót, beszélek vele (szinkron nincs, és nagyon gyorsan eltűnik a szöveg), meg is győzöm, hallom is a zár nyílását, de az ajtó zárva marad, és nem tudok bejutni hozzá, pedig az lenne a következő lépés, hogy beszélek vele. Visszatöltöttem régebbi állást, és újra elmentem ide jó messziről, de ugyanaz lett az eredménye. A játék eredeti példány, steames (nem dobozos) változat, és az még külön szépség a dologban, hogy egy magazinnak tesztelem éppen a játékot, szóval nem ártana továbbjutnom...

Ha van valami ötlet, vagy megoldás, kérlek írjátok meg!

Előre is köszönöm!

G.
Akkor még nyitogatja az ajtót, mert vagy 10db lakat van rajt belülről, csak ez nem hallatszik a szinkron hiánya miatt. Várj 1-2 percet, és tényleg kinyílik. Meg tudod javítani a szinkront úgy, hogy a voicesextra.bsa fájlt kicsomagolod a data mappába, és akkor már lesz hangja. BSA unpackert itt találsz: http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=3117
gregmerch
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. nov. 16., szer. 18:15

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: gregmerch »

Szia!

Köszi szépen, megnézem.
Egyébként egész éjszakára egyszer úgy felejtettem a gépet, hogy ott álltam az ajtaja előtt, de semmi nem történt. Reggel még mindig ott toporogtam.

G.
Alone

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Alone »

Nekem meg teljesen váratlanul, hibaüzenet vagy bármi nélkül csak úgy kilép... Csak gondol egyet és kilép! Most már sokadszor! :evil:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Alone írta:Nekem meg teljesen váratlanul, hibaüzenet vagy bármi nélkül csak úgy kilép... Csak gondol egyet és kilép! Most már sokadszor! :evil:
Próbálkozz hangbeállítások változtatásával, hátha működni fog.
balala

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: balala »

van egy olyan küldetés hogy beszélni kell Esber-el.
1. probléma: nincs hangja
2. nem nyílik az ajtó pedig valahogy gondlom be kell jutni hogy tudjak vele beszélni
asdasd

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: asdasd »

balala írta:van egy olyan küldetés hogy beszélni kell Esber-el.
1. probléma: nincs hangja
2. nem nyílik az ajtó pedig valahogy gondlom be kell jutni hogy tudjak vele beszélni
Próbáld ki a fent említett kicsomagolós módszert, nekem bevált
asdasd

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: asdasd »

hopp írta:
soco írta:Sziasztok!

Nagyon király a játék, baromi szép, nekem bejött, viszont egy dolog baromira idegesit:

Nem tudom válogatni a varázslatokat a két kezemen, pl átváltottam két jég varázslatra LR, utána max az egyik kezemen tudom már csak változtatni, pedig nagyon kéne a kétkezes tűz stb, egyszerüen a jégvarázslat elöl nem lehet kivenni az R-t, az mindig a jobb kézben marad, hogyan oldjam meg szerintetek?
Ez a rész egy kicsit érdekesen működik. Ha sehogy nem akar menni, akkor rakj a kezedbe egy pajzsot és egy egykezes fegyvert, utána könnyebben lehet váltogatni a spelleket. Amúgy ha kedvencek közé rakod a spellt, akkor a favourites menüben jobb klikk/bal klikk egész használhatóan működik.
Kétféle módszert találtam a hiba kiküszöbölésére: vegyél fel a kedvencekbe egy egykezes fegyvert, rakd fel és vedd le, és már is szabad a jobb kezed. A másik megoldás, hogy a kedvencek menübe gyorsgombra teszed a varázslatot (pl ha megnyomod az 1-est, akkor később az 1-essel tudod elővenni) majd kétszer megnyomod az 1-est és már mindkét kezedbe a varázslat lesz aktív.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Én a sárkányokkal kapcsolatban találkoztam pár hibával: az egyik megölt sárkány nem kezdett el "oszlani", így a lelkét sem tudtam hasznosítani.
Whiterun-ban időnként megjelenik a piactéren egy döglött sárkány.
A harmadik a legjobb: az erdőben mászkálva lezuhant előttem egy példány - szintén döglött. Ennek a lelkét is megszereztem, szerintem ennél könnyebben senki sem jutott hozzá.:)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Cthulhucult írta:Én a sárkányokkal kapcsolatban találkoztam pár hibával: az egyik megölt sárkány nem kezdett el "oszlani", így a lelkét sem tudtam hasznosítani.
Whiterun-ban időnként megjelenik a piactéren egy döglött sárkány.
A harmadik a legjobb: az erdőben mászkálva lezuhant előttem egy példány - szintén döglött. Ennek a lelkét is megszereztem, szerintem ennél könnyebben senki sem jutott hozzá.:)
Hullanak, mint a legyek... :D
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

1.Nem tudom mennyire hiba ez, inkább olyan dolog amire vigyázni kell, a sárkányok városok támadásakor és az utakon megölhetnek számos NJK-t akik küldetésekhez kapcsolódnak, vagy indítanak újat.
2. A játékos-karakternek nem mozog a feje, nincs szemkontaktus senkivel, nem figyeli meg a környezetet
3. Lootoláskor előfordul hogy kifagy a játék
4. Fizikai bugok. Halott sárkány csontváza elkezd mozogni, remegni.
5. Menüben előfordul hogy ha valakivel üzletelek akkor egérrel kattintok pl. Misc-re és bezárul az ablak, ekkor kurzor+enter-el tudok csak belépni.
6. Sziklák közé néha beragadhatunk és ha előtte sokat barangoltunk mentés nélkül akkor szívás van, figyelni kell erre nagyon.
Van még pár apróság, de azok nem okoznak jelentős játékélmény csökkenést. Egyenlőre ennyi.
naean
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. nov. 12., szomb. 19:32

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: naean »

germisi írta:Nekem például amikor a Talmor követségen vagyok nem kapom vissza a cuccaimat, és elkönyveli annak hogy megvan mind és nem tudok tovább menni a küldetésben.
Ugyan ez a problémám. A ládából kivettem a dolgaimat, legalábbis elvileg; kiírja, h a cuccok elvéve, de az invertorymba nem kerül bele.
Másnál is fordult elő ilyesmi?

(Mivel thief vagyok, tovább tudtam menni egy darabig, átlopakodtam az őrök nagy részén, de az udvaron elakadtam, mert az ajtóban is áll egy őr.)
umarth
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 21:49

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: umarth »

Sziasztok!

Kérdés: nektek működik a láthatatlanság varázslat? Mert én elcastolom magamra és ugyanúgy lát mindenki és nem, közben nem csinálok semmi mást, nem "ütök" nem castolok... Nálatok is van ilyen gond vagy csak nálam?
hopp
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. nov. 21., hétf. 21:49

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: hopp »

umarth írta:Sziasztok!

Kérdés: nektek működik a láthatatlanság varázslat? Mert én elcastolom magamra és ugyanúgy lát mindenki és nem, közben nem csinálok semmi mást, nem "ütök" nem castolok... Nálatok is van ilyen gond vagy csak nálam?
Azt olvastam, hogy a Muffle vagy mineve varázslattal együtt használva már nem vesznek észre. (annak az a hatása, hogy nem hallanak meg)
naean
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. nov. 12., szomb. 19:32

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: naean »

naean írta:
germisi írta:Nekem például amikor a Talmor követségen vagyok nem kapom vissza a cuccaimat, és elkönyveli annak hogy megvan mind és nem tudok tovább menni a küldetésben.
Ugyan ez a problémám. A ládából kivettem a dolgaimat, legalábbis elvileg; kiírja, h a cuccok elvéve, de az invertorymba nem kerül bele.
Másnál is fordult elő ilyesmi?

(Mivel thief vagyok, tovább tudtam menni egy darabig, átlopakodtam az őrök nagy részén, de az udvaron elakadtam, mert az ajtóban is áll egy őr.)
A hiba (?) azóta is fennáll. Ti a ládát kinyitva visszakaptátok rendesen a cuccaitokat? Vagy esetleg ez nem bug, hanem feature, és bár a cuccok hivatalosan nálam vannak, nem használhatom őket, és így kell továbbmenni?
11-11-11.

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: 11-11-11. »

naean írta:
naean írta:
Ugyan ez a problémám. A ládából kivettem a dolgaimat, legalábbis elvileg; kiírja, h a cuccok elvéve, de az invertorymba nem kerül bele.
Másnál is fordult elő ilyesmi?

(Mivel thief vagyok, tovább tudtam menni egy darabig, átlopakodtam az őrök nagy részén, de az udvaron elakadtam, mert az ajtóban is áll egy őr.)
A hiba (?) azóta is fennáll. Ti a ládát kinyitva visszakaptátok rendesen a cuccaitokat? Vagy esetleg ez nem bug, hanem feature, és bár a cuccok hivatalosan nálam vannak, nem használhatom őket, és így kell továbbmenni?
bug.nekem semmi ilyen probléma nem volt
Avatar
warg
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2011. nov. 7., hétf. 19:47
Tartózkodási hely: BCN

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: warg »

Eddig semmi gond nem volt a játékkal (eltekintve a néha előforduló lefagyásokat), de most egyszerűen nem indul.
A kezdőképernyőn hiába kattintok a play-re, felugrik egy ablak, hogy engedem-e, hogy a játék módosításokat hajtson végre a gépen. Hiába ok-zom le, nem csinál semmit, utána megint felugrik a játék kezdőképernyője és kezdődik elölről ez a vacakolás.
Valaki tapasztalt már ilyet? Most emiatt telepítsem újra és a mentések is elvesznek? :evil: :|
Nem hiszem, hogy összefügg a két dolog, de tegnap vettem ki először a DVD-t a meghajtóból...
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

warg írta:Eddig semmi gond nem volt a játékkal (eltekintve a néha előforduló lefagyásokat), de most egyszerűen nem indul.
A kezdőképernyőn hiába kattintok a play-re, felugrik egy ablak, hogy engedem-e, hogy a játék módosításokat hajtson végre a gépen. Hiába ok-zom le, nem csinál semmit, utána megint felugrik a játék kezdőképernyője és kezdődik elölről ez a vacakolás.
Valaki tapasztalt már ilyet? Most emiatt telepítsem újra és a mentések is elvesznek? :evil: :|
Nem hiszem, hogy összefügg a két dolog, de tegnap vettem ki először a DVD-t a meghajtóból...
Steamos játékról lévén szó indul dvd nélkül is.
Ha a hiba meg nem akar semmiképpen megjavulni, akkor érdemes újratelepítés előtt elmenteni a játékmentéseket ( :D ) amiket itt találhatsz meg C:\Documents and Settings\(felhasználónév)\Dokumentumok\My Games\Skyrim ( legalább nem kell mindent előröl kezdeni)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

warg írta:Eddig semmi gond nem volt a játékkal (eltekintve a néha előforduló lefagyásokat), de most egyszerűen nem indul.
A kezdőképernyőn hiába kattintok a play-re, felugrik egy ablak, hogy engedem-e, hogy a játék módosításokat hajtson végre a gépen. Hiába ok-zom le, nem csinál semmit, utána megint felugrik a játék kezdőképernyője és kezdődik elölről ez a vacakolás.
Valaki tapasztalt már ilyet? Most emiatt telepítsem újra és a mentések is elvesznek? :evil: :|
Nem hiszem, hogy összefügg a két dolog, de tegnap vettem ki először a DVD-t a meghajtóból...
Esetleg próbáld meg a 4GBSkyrim moddal indítani, ami http://www.skyrimnexus.com-ról letölthető. Persze ahhoz jó, ha van 3-4 GB memória a gépben. Steam persze ahhoz is kell.
Mikikes

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Mikikes »

Én Tsunt nem bírom megölni amit úgy értek ha ráütök eggyet akkor csak összeesik nem történik semmi elég idegesítő mivel megkéne ölni hogy átmehesse ka hídon.
hopp
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. nov. 21., hétf. 21:49

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: hopp »

Mikikes írta:Én Tsunt nem bírom megölni amit úgy értek ha ráütök eggyet akkor csak összeesik nem történik semmi elég idegesítő mivel megkéne ölni hogy átmehesse ka hídon.
Lopakodásból ütöd meg? Amúgy nem kell megölni, csak x% alá vinni az életét.
Avatar
peterr1980
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011. nov. 12., szomb. 22:24
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: peterr1980 »

Arey írta:Ez nem annyira bug, inkább csak egy észrevétel. Emlékeztek Oblivionban volt a tcl parancs amivel kitudtad kapcsolni a collóziót (ütközés) és sokkal könnyebben eltudtál így érni magasabb helyeket. Itt viszont ez nem működik. illetve igen, de mihelyst visszakapcsolod, leesel a textúra alá, ergó a földben fogsz járni és semmit nem fogsz tudni aktiválni/felvenni, szóval reload game segít csak. Csak ha valaki esetleg kipróbálná ne lepődjön meg xD. Amúgy a animációkat igazán kijavíthatták volna... meghal ellen és repül 2-3 m-t meg néha össze is gyűrődik. A tárgyak érzékenységéről ne is beszéljünk. nekimész vél asztalnak és repülnek. xD nem annyira mint oblivionba, de azé na.....
Nem tudom ti honnan szedtétek le a játékot de nekem semmi ijen problémám nincs. A TCL parancs is tökéletesen müködik, igaz hogy eddig csak barlangokban próbálltam mert épp nem találtam a módját hogy egy leomlott folyosón átkeljek. Szóval nekem tényleg semmi gondom vele, kivéve az hogy a billentyüzetem szarakodik és néha nem lép ki a tárgyválasztásnál tab gombal. Ijenkor kihúzom, visszadugom és game tovább :)
Jonas
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011. nov. 24., csüt. 22:55

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Jonas »

Eddig az alábbi problémákkal találkoztam:

1) A kilőtt nyilak amikor később visszanézek egy adott területre akkor függőlegesen állnak ki a földből/asztalból/bármiből - ez inkább vicces kis bug, eddig 2x láttam de nem is kerestem rá megoldást
2) Semmilyen víz nem látszott, halak csak lebegtek a semmiben (még le is tudtam nyilazni őket), egész tavak csak gödröknek látszottak - legfrisebb Nvidia driver segített, igaz hogy csak másodszorra sikerült feltenni (Gigabyte GTS450)
3) Bizonyos helyszíneken a játék összeomlik és kivág a desktopra (Win7 64bit). Eddig 2 ilyen fix helyszínre leltem ahol 100% hogy összeomlik, igaz hogy még az elején vagyok: Embershard mine, Bonechill passage

Intenzív keresgélés után kiderült hogy ez elég sok embernél probléma és az egyetlen jelenleg tuti megoldás az ha windowed mode-ban futtatjuk a játékot ezeken a helyszíneken.
A kérdésem: Hogy a viharban lehet windowed módban futtatni a Skyrim-et? Még nem találtam értelmes leírást pedig keresem becsülettel.

Előre is köszönök minden segítséget.
hopp
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011. nov. 21., hétf. 21:49

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: hopp »

Jonas írta: A kérdésem: Hogy a viharban lehet windowed módban futtatni a Skyrim-et? Még nem találtam értelmes leírást pedig keresem becsülettel.
A launcher-ben lehet beállítani az options-ben, ott, ahol a felbontást is.
Jonas
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011. nov. 24., csüt. 22:55

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Jonas »

hopp írta:
Jonas írta: A kérdésem: Hogy a viharban lehet windowed módban futtatni a Skyrim-et? Még nem találtam értelmes leírást pedig keresem becsülettel.
A launcher-ben lehet beállítani az options-ben, ott, ahol a felbontást is.
Nagyon köszi, este kipróbálom!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Jonas írta:Eddig az alábbi problémákkal találkoztam:

1) A kilőtt nyilak amikor később visszanézek egy adott területre akkor függőlegesen állnak ki a földből/asztalból/bármiből - ez inkább vicces kis bug, eddig 2x láttam de nem is kerestem rá megoldást
Szerintem ez kifejezetten jó, mert így legalább lehet látni, hol vannak a nyílvesszők. Én már jó néhányat elhagytam, mert nem láttam őket a növényzet miatt.
2) Semmilyen víz nem látszott, halak csak lebegtek a semmiben (még le is tudtam nyilazni őket), egész tavak csak gödröknek látszottak - legfrisebb Nvidia driver segített, igaz hogy csak másodszorra sikerült feltenni (Gigabyte GTS450)
Szerintem az nem hiba, ha le tudod nyilazni a szárazföldről a vízben levő halakat. Az már inkább, hogy víz alatt nem lehet harcolni.
3) Bizonyos helyszíneken a játék összeomlik és kivág a desktopra (Win7 64bit). Eddig 2 ilyen fix helyszínre leltem ahol 100% hogy összeomlik, igaz hogy még az elején vagyok: Embershard mine, Bonechill passage
Próbáld a 4GB Skyrim modot. http://www.skyrimnexus.com-ról letölthető, 1013-as azonosítója van.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

peterr1980 írta:
Arey írta:Ez nem annyira bug, inkább csak egy észrevétel. Emlékeztek Oblivionban volt a tcl parancs amivel kitudtad kapcsolni a collóziót (ütközés) és sokkal könnyebben eltudtál így érni magasabb helyeket. Itt viszont ez nem működik. illetve igen, de mihelyst visszakapcsolod, leesel a textúra alá, ergó a földben fogsz járni és semmit nem fogsz tudni aktiválni/felvenni, szóval reload game segít csak. Csak ha valaki esetleg kipróbálná ne lepődjön meg xD. Amúgy a animációkat igazán kijavíthatták volna... meghal ellen és repül 2-3 m-t meg néha össze is gyűrődik. A tárgyak érzékenységéről ne is beszéljünk. nekimész vél asztalnak és repülnek. xD nem annyira mint oblivionba, de azé na.....
Nem tudom ti honnan szedtétek le a játékot de nekem semmi ijen problémám nincs. A TCL parancs is tökéletesen müködik, igaz hogy eddig csak barlangokban próbálltam mert épp nem találtam a módját hogy egy leomlott folyosón átkeljek. Szóval nekem tényleg semmi gondom vele, kivéve az hogy a billentyüzetem szarakodik és néha nem lép ki a tárgyválasztásnál tab gombal. Ijenkor kihúzom, visszadugom és game tovább :)
Én is tapasztaltam, hogy néha leesek a semmibe tlc után, néha meg nem. Aztán rájöttem, miért: a tlc csak abban a world cell-ben (valami ilyesmi volt a neve a Construction Set szerint) működik normálisan, ahol vagy. Például Whiterun-ból hiába látsz el a hegyekig, ha a városból vagy a kastély teraszáról mész tlc-vel, az kívül nem fog működni. Viszont odakint egyik hegycsúcsról a másikig tudsz futni a levegőben.
Vendég

Re: Hibák a játékban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jonas írta: 3) Bizonyos helyszíneken a játék összeomlik és kivág a desktopra (Win7 64bit). Eddig 2 ilyen fix helyszínre leltem ahol 100% hogy összeomlik, igaz hogy még az elején vagyok: Embershard mine, Bonechill passage
Jelentem a windowed mode-ban való futtatást valóban megoldotta a problémát.
Válasz küldése