Morrowind technikai hibák és megoldásuk

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Deer
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009. márc. 4., szer. 22:35

Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Deer »

Arra gondoltam, hogy lehetne külön egy ilyen topic a technikai hibáknak és megoldásuknak.

Fekete nap Windos Vista/7 alatt

Kép

Megoldás:
http://www.megaupload.com/?d=IX6I7D4B

A /Textures mappába kell bemásolni őket és megszűnik a probléma. Egy külföldi fórumon találtam a megoldást.
Lehet, hogy ide is fel lehetne tenni a pluginok közé, mint Fekete nap fixet.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Vik »

Deer írta:Arra gondoltam, hogy lehetne külön egy ilyen topic a technikai hibáknak és megoldásuknak.

Fekete nap Windos Vista/7 alatt

Kép

Megoldás:
http://www.megaupload.com/?d=IX6I7D4B

A /Textures mappába kell bemásolni őket és megszűnik a probléma. Egy külföldi fórumon találtam a megoldást.
Lehet, hogy ide is fel lehetne tenni a pluginok közé, mint Fekete nap fixet.
Ok, rajta van a listán. Ha két hét múlva sincs kész, akkor szólj! :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Vik »

Közben rájöttem, hogy ezt felesleges hozzánk feltölteni, mivel ezen nincs se magyarítani való, se hozzáigazítani nem kell a magyarításhoz.
viliboy2

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: viliboy2 »

hogyan tudom lefordítani az angol pluginokat??? :) milyen program segítségével esetleg linkelné valaki ? :D reméllem nem ez a legaktívabb hozzáértő fórum :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Vik »

viliboy2 írta:hogyan tudom lefordítani az angol pluginokat??? :) milyen program segítségével esetleg linkelné valaki ? :D reméllem nem ez a legaktívabb hozzáértő fórum :D
CS-ből tudod exportálni a szövegeket, és SzőtsÁki rendelkezik olyan programmal, amivel elvégezhető a fordítás. Vele kell felvenned a kapcsolatot.
Orion33 v2.0

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Orion33 v2.0 »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a játék futtatásakor egy kis négyzetben a jobb felső sarokban, folyton ott villog a windows asztal. Hozzáállítottam a felbontást, hogy megegyezzen a játékéval, de a probléma továbbra is megmaradt. Hogyan lehetne megszüntetni? Win7 -em van és nvidia 8600 gt-m.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a játék futtatásakor egy kis négyzetben a jobb felső sarokban, folyton ott villog a windows asztal. Hozzáállítottam a felbontást, hogy megegyezzen a játékéval, de a probléma továbbra is megmaradt. Hogyan lehetne megszüntetni? Win7 -em van és nvidia 8600 gt-m.
Ha van ott valami kisalkalmazás (óra, processzor terheltség jelző, stb.) akkor kapcsold ki a játék idejére.
Orion33 v2.0

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Orion33 v2.0 »

Az volt, köszi!
Orion33 v2.0

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Orion33 v2.0 »

uninstalláltam a morrowindet, de észrevettem, hogy a c: meghajtón a program datában, meg erre-arra maradt egy rakás cucc utána, de még a pluginok után is. letöröltem mindent, de mikor újra felraktam a játékot, ismét hibát jelzett a vibrant3.0 miatt. mikor azt kikapcsoltam, ment a játék, de vibrant látványvilággal. na ez hogy lehet? ráadásul mikor kilépek a játékból, kifagy és feladatkezelővel tudom csak bezárni.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Az lenne a kérdésem, hogy a magyarosítás után a morrowind.exe-ben milyen változások történnek (Morrowind Code Patch mod csak eredeti exe-vel működik)?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sleth írta:Az lenne a kérdésem, hogy a magyarosítás után a morrowind.exe-ben milyen változások történnek (Morrowind Code Patch mod csak eredeti exe-vel működik)?
Irtó gyorsan rácuppantam a témára... :)

A Morrowind Code Patch rengeteg hibát javít a Morrowindben, de a magyarítás felülírja ezeket, hogy lehessen magyarul feliratozott videókat nézni. Ezzel a programmal ugyanezt a hatást lehet elérni anélkül, hogy felülírnánk a Morrowind Code Patch javításait.

Használata:

El kell indítani a MW_Video_Patch.exe-t, rá kell kattintani a javítás gombra, majd meg kell keresni a Morrowind Code Patch által javítgatott morrowind.exe-t. A többit a program elvégzi. Értelemszerűen, ezt még a magyarítás telepítése előtt kell megtenni, majd még a magyarítás telepítése előtt készíts biztonsági mentést a javított morrowind.exe-ről, amit a magyarítás telepítése után visszamásolhatsz a Morrowind könyvtáradba.

Ha a program nem találja a javításhoz szükséges adatokat, akkor bonyolultabb a helyzet, de nem sokkal. Igyekeztem kiszűrni minden hibalehetőséget.

- Na és ha nincs kedvem emiatt újratelepíteni a magyarítást?
- Mivel a Morrowind Code Patch nem működik a magyarítás telepítése után (fórumon legalábbis ezt olvastam), nincs mit tenni. Hacsak nem szerzel valahonnan egy eredeti Morrowind.exe-t, hogy azt javítgasd...

Letölthető:

A pluginok közül.

További jó játékot,
Vik

(Még pár év, és talán összedobok egy nyilvános fordító programot is a Morrowindhez. Csak érjem utol magam egyszer... :) )
MorroTom
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. okt. 21., vas. 5:23

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: MorroTom »

Nálam eddig ez a technikai hiba jelent meg, de megoldásom nincs. Esetleg valakinek?
Kép
MorroTom
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. okt. 21., vas. 5:23

Re: Morrowind technikai hibák és megoldásuk

Hozzászólás Szerző: MorroTom »

Ez a megoldás Morrowind Overhaul-ban a problémára:
Meshes\f\Furn_De_Table_03.NIF törlése

Amit találtam:
"MGSO installs a broken table mesh that the game interprets as missing, so it displays that marker. There are two options:

1. Install the MGSO Patch, which includes the fixed table mesh, along with other fixes.
2. Delete the table mesh, Meshes\f\Furn_De_Table_03.NIF, and the game will use the vanilla mesh contained in the original .bsa file."
Válasz küldése