Segítség

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Colos írta:Hali!
Régebben játszottam már a Morrovindel de abba hagytam mert magyarosítás nélkül nem igazán ment. :? Most újra játszanék vele a magyarítást le is töltöttem de mikor futtatnám a gépem kiírja h nem win alkalmazás és ugye nem történik semmi.Mit tegyek??Meg a pluginokkal sem vok tisztába mik azok bár sok szó esik róluk.
Kérlek segítsetek valaki írja meg nekem mit kell csinálnom esetleg le van-e írva valahova? :?:
Előre is köszi. :mrgreen:
Hát, ilyenről még nem hallottam. Esetleg próbáld meg letölteni erről a címről, hátha csak hibásan sikerült, és az a baja.

A plugin pedig olyan beépülő, kiegészítés a játékhoz, ami valamit megváltoztat benne. Új fegyvert/helyszínt/NJK-t tesz a játékba, megváltoztat bizonyos értékeket, elvesz valamit a játékból, stb. Bármi lehet, a beépülő készítőjétől függ. Ha használni akarsz ilyeneket, akkor másold be őket a Morrowind\Data files mappába, és jelöld be az indító menü Adatfájlok menüpontjában.
ricsi012
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. máj. 28., csüt. 18:58

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: ricsi012 »

Különben hogy lehet Print Screent készíteni?? Mert jó lenne párat csinálni :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

ricsi012 írta:Különben hogy lehet Print Screent készíteni?? Mert jó lenne párat csinálni :D
Két módszer van rá. Morrowind.ini-ben Screen Shot Enable=1 legyen, vagy Morrowind Graphics Extender-ben hozzárendeled valamelyik billentyűhöz a képernyőmentést.
Whirlpool

Error

Hozzászólás Szerző: Whirlpool »

Hali!

A morrowind magyarosítás hibabejelentőben van egy állapotjelző:
Dialógus Köszönés Könyv Napló Tárgy Hang Menü Összes
Bejelentett 1463 db 220 db 928 db 296 db 304 db 94 db 179 db 3484 db
Javított 1441 db 214 db 924 db 279 db 270 db 90 db 159 db 3377 db

ugye még vannak kijavitatlan hibák ma is( 2009 juni 1)

A kérdésem: ezek már azóta ki lettek javitva és csak nem lett frissitve a hibabejelentö és ha igen akkor benne van a moorotribbloodm véglegesben? és ha nem akkor mikor lesz kijavitva?
bocs a hüje kérdésekért csak kivancsi voltam.
Más: Örök Hála az Epikus Magyarításért!!!!! Köszönjük! KÖszönöm!
uborka

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: uborka »

Üdv!

azt szeretném megkérdezni hogy hogyan tudok cuccokat legyártani (fegyó,ruha,stb...)
mert még viszonylag új vagyok a morrowind világában

előre is köszi a helpet :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Error

Hozzászólás Szerző: Vik »

Whirlpool írta: ugye még vannak kijavitatlan hibák ma is( 2009 juni 1)

A kérdésem: ezek már azóta ki lettek javitva és csak nem lett frissitve a hibabejelentö és ha igen akkor benne van a moorotribbloodm véglegesben? és ha nem akkor mikor lesz kijavitva?
bocs a hüje kérdésekért csak kivancsi voltam.
Más: Örök Hála az Epikus Magyarításért!!!!! Köszönjük! KÖszönöm!
Elképzelhető, hogy nem lett minden javítva, ami bekerült a hibajelentések közé. Oblivion magyarítás esetében is jöttek olyan jelentések, amik nem hibák, csak nem tetszett a tesztelőnek, illetve másként is meg lehet fogalmazni ugyanazt.

A legfrisebb magyarjavitas.esp nem került be a telepítőbe, azt töltsd le a pluginok részből.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

uborka írta:Üdv!

azt szeretném megkérdezni hogy hogyan tudok cuccokat legyártani (fegyó,ruha,stb...)
mert még viszonylag új vagyok a morrowind világában

előre is köszi a helpet :)
Elvileg a Morrowind Comes Alive mod segítségével lehet. Én sose használtam, mert annyi dolgot lehet venni, találni, küldetések teljesítéséért kapni, hogy feleslegesnek gondoltam...
agzt01

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: agzt01 »

Help ! kedves morrovind csapat.:P szeretném kérdezni ha már lezárult a jelentkezés a testre akk hogy lehet használni a magyaritást az oblivionhoz ????????????


elvigve kész van adjátok ki az embereknek! előre is köszi
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

agzt01 írta:Help ! kedves morrovind csapat.:P szeretném kérdezni ha már lezárult a jelentkezés a testre akk hogy lehet használni a magyaritást az oblivionhoz ????????????


elvigve kész van adjátok ki az embereknek! előre is köszi
Tudod, a béta teszt azért van, mert még nincs kész a magyarítás. Várd meg, amíg elkészül, utána használhatod.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Helló!
Nekem a Morrowind-hez lenne néhány kérdésem és egy a magyarítással kapcsolatban.

Morrowind világa kérdés:
A játékban csatlakoztam a Mágus Céh-hez és úgy vettem észre, hogy ahogy emelkedek a Mágus Céh-ben a ranglistán úgy egyre jobban megy le a kedveltségem Vivec-ben az Ordinátorok szemében és még néhányak szemében. És szerte Morrowind világában vannak akik már nem is kereskednek velem annyira gyűlölnek már. :(
És most azóta nem merek további feladatokat csinálni a Mágus Céh-ben nehogy egyszer csak rám támadjon Vivec lakossága.
Amúgy hízelgéssel helyre tudnám állítani a dolgot de attól tartok, hogy valakit kihagyok akire egyszer szükség lenne és úgy tapasztaltam, hogy ha már nullán van valakinél a kedveltségem akkor annak már hiába hízelgek.

Magyarítással kapcsolatos kérdés:
Teljesen frissen telepítettem a játékot és a magyarításban követtem az utasításokat. Mivel GoTY-m van ezért ahogyan javasolta az Amerikai patc-eket jelöltem be. De akkor reklamált a javításoknál, hogy "Old file not found" de felment. (amúgy megpróbáltam az Európai patch-ekkel és akkor nem reklamál már.
Tehát a hibajelenség: Induláskor
A képen az látható mikor indul a játék akkor az induló videó után rögtön ez a hibaüzenet jön fel. Azt ha "YES"-t nyomok akkor megy tovább de ha "NO"-t akkor kilép.
Amúgy játék közbe csak egyszer jött még fel hasonló! Lásd itt!
Ezek volnának. :arrow:

A válaszokat előre is köszönöm! Üdv: Atlaimond
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta:Helló!
Nekem a Morrowind-hez lenne néhány kérdésem és egy a magyarítással kapcsolatban.

Morrowind világa kérdés:
Amúgy hízelgéssel helyre tudnám állítani a dolgot de attól tartok, hogy valakit kihagyok akire egyszer szükség lenne és úgy tapasztaltam, hogy ha már nullán van valakinél a kedveltségem akkor annak már hiába hízelgek.
Így van, de ha adsz nekik 1000 aranyat, akkor rögvest elkezdenek kedvelni. Kicsit anyagaiasak az NJK-k.
Tehát a hibajelenség: Induláskor
A képen az látható mikor indul a játék akkor az induló videó után rögtön ez a hibaüzenet jön fel. Azt ha "YES"-t nyomok akkor megy tovább de ha "NO"-t akkor kilép.
Amúgy játék közbe csak egyszer jött még fel hasonló! Lásd itt!
Ezek volnának. :arrow:

A válaszokat előre is köszönöm! Üdv: Atlaimond
Az elsővel nem kell foglalkozni, a második viszont hiba. Valószínűleg az egyik beépülőből hiányzik valami. Ki is írja, hogy milyen modellt hiányol.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Vik
Köszönöm a válaszokat. És igen a pénz még a legnagyobb undort is megenyhíti Morrowind fantáziavilágában! :)

És ha a hibára ha tud valaki megoldást vagy magyarázatot akkor azt még mindig szívesen várom.
Üdv: Atlaimond
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Lenne még egy kérdésem ami lehet hiba. :arrow:
A Magyarítással bekerült néhány PDF dokumentum "Végigjátszás" mappa alá. És ebben van egy "Tippek, trükkök" dokumentum amiben le vannak írva a lélekkövek, hogy melyik ellenfélhez mekkora kell. Mivel szeretném kihasználni maximálisan a lélekköveket (mivel csak kevés van) ezért ama táblázat alapján mentem.
A Kwamma Túrkáló-val meg is vagyok elégedve.

Viszont egy lényegesebb információra (számomra) nem leltem rá! Miszerint, hogy hol lehet ezeket venni korlátlanul :?: (ha lehetséges)
Mert sok helyen írja a dokumentum, hogy vigyek magammal meg, hogy vásároljak be de nem tudom, hogy hol lehetne... Már jártam sok helyen ahova hajóval, iszapjáróval, térmágussal el lehet jutni és nézegettem a kereskedőket, kovácsokat, mágusokat sőt még a Tong (tolvajoknál) is de kettő helyen kívül nem találtam sehol és ami után megvettem nem is termelődött újra a következő vásárlásnál úgy mint néhány alkímiásnál az alapanyagok. (pedig nagyon jól jönne)

És mivel már kétszer találkoztam aranyszenttel ezért a Nagyon nagy lélekkő is jól jönne.

Tehát a kérdésem röviden: Hol tudok nagy lélekkövet venni és, hogy hol lehet újratermelődő lélekkövet venni vagy szerezni?

(Az Azura kövét olvastam, hogy az újratermelődik de azon kívül szeretnék valamit ami azonnali és máris megvehetem vagy beszerezhetem)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta: Viszont egy lényegesebb információra (számomra) nem leltem rá! Miszerint, hogy hol lehet ezeket venni korlátlanul :?: (ha lehetséges)

És mivel már kétszer találkoztam aranyszenttel ezért a Nagyon nagy lélekkő is jól jönne.

Tehát a kérdésem röviden: Hol tudok nagy lélekkövet venni és, hogy hol lehet újratermelődő lélekkövet venni vagy szerezni?
Újratermelődő lélekkőárust egyet tudok: Mournhold, Craftsman Hall (egy zöld köpenyes fickó Godsreach-en a Craftmen's Hall-ban a felső szinten.) Azt neked kel kitalálnod, ezek az elnevezések a magyarításban hogy szerepelnek. :)
Egyébként a ládákban, erre-arra lehet szerezni lélekköveket. Minél magasabb szintű vagy, annál erősebbeket. Elvileg.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Vik
25-es színűt vagyok és eddig a vett kövekkel együtt csak 30 apró egy nagy (a rozsaszin korallhoz hasonló) amit vettem és egy hatalmas (a sárga tányér alakú) (egy hely belsejében volt egy óriási szobor előtt) amit akkor találtam mikor a kereskedő rákot kerestem, és 4 átlagos amiiből 3 ládában volt és egyet meg egy Csontúr-ból szereztem. .

Hát megpróbálom megkeresni azt a kereskedőt akit mondtál.
Nem tudnál egy Screenshot-ot küldeni a világtérképről? Az egérrel rámutatva? Sokat segítene. :) Ha kell megadom az e-mail címemet üzenetben.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta: Hát megpróbálom megkeresni azt a kereskedőt akit mondtál.
Nem tudnál egy Screenshot-ot küldeni a világtérképről? Az egérrel rámutatva? Sokat segítene. :) Ha kell megadom az e-mail címemet üzenetben.
Láttam már olyan világtérképet, amin szerepel Mournhold városa, de oda csak teleport segítségével juthatsz el, úgyhogy felesleges lenne. Tribunal kiegészítő küldetéseit kezdd el, majd keresd a Kézművesek csarnokát.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Siker! 8-) megtaláltam a megoldást! Tel Branora-ában a kikötő után van az igazi város ahol rögtön az első sima kereskedőnél van 4 darab nagy lélekkő ami sajnos nem termelődik újra de az apró, kis és közönséges típusú lélekkövek viszont igen! És ha eladunk neki ezekből a 3 lélekkövekből többet mint amennyit kínál akkor az hozzáadódik a minimum állandó lélekkőhöz eme három közül!
Üdv: Atlaimond
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Helló!
Ismét segítséget kérek. :)
Szeretnék egy varázslatot megvenni de nem találom sehol és nem tudom, hogy hogyan keressek rá (mert nem tudom az angol nevét).
A szóban forgó varázslat a "Találat pontosítás".
A választ előre is köszönöm!
Üdv: Atlaimond
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Helló!
Felraktam ezt a plugint-t "Beast Races Better" és sajnos jó néhány tulajdonsága csak akkor működik ha ezzel indítom a karaktert. De nem szeretnék emiatt új karaktert indítani. Ha lenne valami mód, hogy a jelen esetben az Argóniai állandó vízben légzés és a gyorsúszás meglegyen új karakter indítása nélkül is akkor azt kérlek osszátok meg velem.
De amúgy így is azért hasznos mert kijavítja az Argóniai úszás kinézetét!
Ennek a plugin-nak köszönhetően most újból úgy úszik mint ahogyan kell! :)
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Atialmond
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta:Helló!
Ismét segítséget kérek. :)
Szeretnék egy varázslatot megvenni de nem találom sehol és nem tudom, hogy hogyan keressek rá (mert nem tudom az angol nevét).
A szóban forgó varázslat a "Találat pontosítás".
A választ előre is köszönöm!
Üdv: Atlaimond
Próbáld meg "fortify attack" néven. Lehet, hogy úgy hívták eredetileg.
mikafika27

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: mikafika27 »

Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre!
Már elég sokat játszottam a Morrowinddel, de a magyarítást csak most töltöttem le hozzá és ahogy bekapcsoltam a játékot minden magyar nyelvű lett, de... nem tudok küldetéseket vállalni, egy csomó párbeszédlehetőséget megvon tőlem a gép, ilyenek. Lehet, hogy azért van mert nem bolti verziós a játék, hanem azzal játszom ami a Gamestar mellékletben volt. Hallottam olyan játékokról amiknél a Gamestaros verzió nem támogatta a magyarítást. Ez lehet a hiba? Légyszi segítsetek!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

mikafika27 írta:Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre!
Már elég sokat játszottam a Morrowinddel, de a magyarítást csak most töltöttem le hozzá és ahogy bekapcsoltam a játékot minden magyar nyelvű lett, de... nem tudok küldetéseket vállalni, egy csomó párbeszédlehetőséget megvon tőlem a gép, ilyenek. Lehet, hogy azért van mert nem bolti verziós a játék, hanem azzal játszom ami a Gamestar mellékletben volt. Hallottam olyan játékokról amiknél a Gamestaros verzió nem támogatta a magyarítást. Ez lehet a hiba? Légyszi segítsetek!
Ez inkább attól lehet, hogy nem lett tökéletes a magyarítás. Könnyen kipróbálhatod: indítasz egy új karaktert, benézel Seyda Neen, Arille kereskedőházába, ahol az emeleten van egy fickó, aki megbíz Fargoth aranyának megkeresésével. Megbízna, de elsőre nincs nála olyan téma, amire rá lehetne kattintani. Ha a szövegében találsz egy hivatkozást, és kiválasztod, akkor előjön az aranyas küldetéshez tartozó téma.
mikafika27

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: mikafika27 »

Oké köszi megnézem :)
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Vik írta:
Atlaimond írta:Helló!
Ismét segítséget kérek. :)
Szeretnék egy varázslatot megvenni de nem találom sehol és nem tudom, hogy hogyan keressek rá (mert nem tudom az angol nevét).
A szóban forgó varázslat a "Találat pontosítás".
A választ előre is köszönöm!
Üdv: Atlaimond
Próbáld meg "fortify attack" néven. Lehet, hogy úgy hívták eredetileg.
Köszi a segítséget. Utóbb kiderült, hogy az Elder Scroll Lapok-ban is benne van a megoldás ami a külföldi lapokban is benne van.
Ebben le van írva, hogy a Morag Tong "Hálószövő Szálai" küldetés teljesítése után érhető el.
Szerintetek ha megkeresem a fickót és agyon nyugtatom meg Megigézem akkor sem adja meg? :P
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Helló!
Egy plugin vagy másra lenne szükségem. A gondom, hogy túl sok a varázslatom és már nehezen látom át (és mindegyikre szükség van). És jól jönne valami amivel ez egyszerűsödne.
Mondjuk valami olyan ami például úgy mint az Erős/Varázslatok/Varázstárgyak vannak szétválasztva. És mondjuk a varázsaltokat is szétválasztja típusaira: Átváltozások/Miszticizmusok/Pusztítások/Illúziók/Idézések/stb.
Létezik valami megoldás erre? Vagy más ami kisegíthetne?
A válaszokat és tippeket előre is köszönöm!
Üdv: Atlaimond
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Ha magam reálom a varázslatot, akkor a nevében mindig elébiggyesztem az iskolát is... Pl. Idézés - Kobold

Nekem bevált, ha mágiahasználóval vagyok, úgyis az általam készített varázslatokat fogom használni, a többit meg törlöm :)
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Nordavind
Aztaaa! :o
Lehet magamnak is csinálni a varázsaltokat? Azt hogyan?
A törlést tudom; SHIFT+kattintás a varázslatra. De a kreálást nem tudom...
Elárulod nekem ha megkérlek? ;)
Köszi! :)
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Úgy értettem, hogy a Mágusok Céhében, vagy a Telvanni Ház-ban vannak egyedek, akinél lehet varázslatot készíteni, igaz fizetni is kell érte, de akkor azt a hatást kapja, amit én akarok :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta: Ebben le van írva, hogy a Morag Tong "Hálószövő Szálai" küldetés teljesítése után érhető el.
Szerintetek ha megkeresem a fickót és agyon nyugtatom meg Megigézem akkor sem adja meg? :P
Nem, csak akkor tanít varázslatot, ha összegyűjtöd neki a 26 tárgyat. Ehhez viszont szükséged lesz a legfrissebb magyarjavitas.esp-re is, amit a pluginok oldalról tölthetsz le. (Bethesdáék kicsit sokat kavarták a szezont a fazonnal ebben a küldetéssorozatban.)
amandalox

I want to talk

Hozzászólás Szerző: amandalox »

I want to talk with yiu :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: I want to talk

Hozzászólás Szerző: Vik »

amandalox írta:I want to talk with yiu :)
Really? This is a Hungarian forum. Our purpose is to talk about Bethesda's great games: Morrowind and Oblivion.
Dani

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Dani »

Hello!
Lenne egy kérdésem.Hogy kell a lélekkövekbe lelket tenni :?:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dani írta:Hello!
Lenne egy kérdésem.Hogy kell a lélekkövekbe lelket tenni :?:
Kell egy megfelelő méretű lélekkő, el kell mondani egy lélekcsapda varázslatot, és amíg tart a hatása, addig végezni a lénnyel, akire mondtad.
Csacsa

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Csacsa »

Helló!
Én nekem van egy olyan problémám hogy a magyarosítás nem működik. Mert valami Setup. EXE hibája van ennek mi lehet az oka. Haveromnál töltöttem le pendrive-ra és onnan felrakom a gépre és akkor van ez de régebben sikerült lemagyarosítani. Elöre is KÖSZI! Csacsa!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Csacsa írta:Helló!
Én nekem van egy olyan problémám hogy a magyarosítás nem működik. Mert valami Setup. EXE hibája van ennek mi lehet az oka. Haveromnál töltöttem le pendrive-ra és onnan felrakom a gépre és akkor van ez de régebben sikerült lemagyarosítani. Elöre is KÖSZI! Csacsa!
Ha a haverodnál működik, akkor menet közben megsérült.
Ha nem, akkor egyszerűen belefutottál abba a hibába, ami a telepítő mélyén tanyázik. Megoldás: le kell tölteni még egyszer.
Inv1sus

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Inv1sus »

Sziasztok!

Feltelepítettem a year editiont és miután felraktam rá a magyarosítást, úgy indult el a játék, hogy be se lépett a főmenübe meg semmi, hanem egyből betöltött a játékba és kitett engem Hamuvidéken. Semmi karaktergenerálás vagy ilyesmi. Mi lehet a hiba? :shock: Régen nem volt ilyen gondom, csak ezzel a változattal jön elő.
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Inv1sus írta:Sziasztok!

Feltelepítettem a year editiont és miután felraktam rá a magyarosítást, úgy indult el a játék, hogy be se lépett a főmenübe meg semmi, hanem egyből betöltött a játékba és kitett engem Hamuvidéken. Semmi karaktergenerálás vagy ilyesmi. Mi lehet a hiba? :shock: Régen nem volt ilyen gondom, csak ezzel a változattal jön elő.
Az durva! Mi lett a karaktered? Ilyen mindenes csávó?(nőci) De lehet vele játszani?
Bocs, hogy nem tudok segíteni, csak ez olyan érdekes :o
hard16

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: hard16 »

Hello!

Tudna nekem segíteni valaki abban , hogy wardenfell szigetén fellehet e fogadni testőrt és ha igen akkor hol .

válaszokat előre is köszönöm!
hard16

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: hard16 »

Hello!

Tudna nekem segíteni valaki abban , hogy wardenfell szigetén fellehet e fogadni testőrt és ha igen akkor hol .

válaszokat előre is köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

hard16 írta:Hello!

Tudna nekem segíteni valaki abban , hogy wardenfell szigetén fellehet e fogadni testőrt és ha igen akkor hol .

válaszokat előre is köszönöm!
Szerintem alapértelmezés szerint nem, de ha felrakod a Laura Craft romance beépülőt, akkor Vivec mellett megtalálhatod a házikójában. Igaz, hogy ő elvileg barátnő lenne, de ha nem végzed el a küldetéseit, akkor egyszerű testőrnek is jó.
ABsurd

Segítség!!!!!

Hozzászólás Szerző: ABsurd »

PLEASE segítsetek...ezt amit most leszedtem +tőletek+ azt csak simán telepíteni kell....vagy még kell hozzá pár kiegészítő?pl:, az a vmilyen knights of nine vagy a shinering isles vagy mi a szösz....ÉS még egy kérdésem lenne a küldik és a beszélgetések is full magyarok? :roll: :roll: :roll: :?:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség!!!!!

Hozzászólás Szerző: Vik »

ABsurd írta:PLEASE segítsetek...ezt amit most leszedtem +tőletek+ azt csak simán telepíteni kell....vagy még kell hozzá pár kiegészítő?pl:, az a vmilyen knights of nine vagy a shinering isles vagy mi a szösz....ÉS még egy kérdésem lenne a küldik és a beszélgetések is full magyarok? :roll: :roll: :roll: :?:
Nem kellenek hozzá a kiegészítők, de ha rendelkezel velük, akkor rakd fel előtte őket is, elkerülendő a későbbi galibákat. Igen, magyar feliratú lesz minden, ha sikerül rendesen telepítened a magyarítást. Magyar hangokat egyedül a Midas mágia modban találhatsz, mert nem vagyunk szinkron stúdió.
Brad

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Brad »

Hello! Lehet, hogy nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést, ezért már most elnézést kérek. Szóval, megtetszett a játék, pláne, hogy magyarul lehetne szerepjátszani, ráadásul jó grafikával...
Valaki tudna segíteni merre lehet megvenni a játékot? Csak a The Elder Scrolls: Oblivion, kiegészítő nélkül kellene, 576 kb -ben, stb nem találtam. A választ/válaszokat előre is köszönöm.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Brad írta:Hello! Lehet, hogy nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést, ezért már most elnézést kérek. Szóval, megtetszett a játék, pláne, hogy magyarul lehetne szerepjátszani, ráadásul jó grafikával...
Valaki tudna segíteni merre lehet megvenni a játékot? Csak a The Elder Scrolls: Oblivion, kiegészítő nélkül kellene, 576 kb -ben, stb nem találtam. A választ/válaszokat előre is köszönöm.
Magyarországon gyakorlatilag nem kapható egy ideje. Néha itt-ott felbukkan belőle 1-2 példány, kérdés, meddig tart. Pár hete valaki írt a fórumra, adott címet is olyan bolthoz, ahol épp kapható volt, de hogy még most is van-e belőle, azt nem tudom. Ha biztosra akarsz menni, két dolgot tehetsz.

1. Keresel valakit, aki hajlandó eladni a használt példányát
2. Megveszed külföldről. Steam-en biztosan van, de még nem volt alkalmunk kipróbálni, működik-e vele a magyarítás. Ebay-en is mindig kapható.
Zolifa2

Segítség

Hozzászólás Szerző: Zolifa2 »

Sziasztok! Segítenétek a morrowind-ben? Mert amikor elindítom vmit ki ír a morrowind.ini-vel kapcsolatban.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zolifa2 írta:Sziasztok! Segítenétek a morrowind-ben? Mert amikor elindítom vmit ki ír a morrowind.ini-vel kapcsolatban.
Segítenénk, ha megmondod, mi a hiba.
Feel-the-Fear

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Feel-the-Fear »

Üdv!
Kérdezhetek a kiegészítőkkel kapcsolatban is?
Letöltöttem a Knights of the Nine kiegészítőt, miután feltelepítettem a magyarítást az Oblivion-hoz.
Feltelepítettem a kieg.-et, és a játék közben, amikor a kiegészítéses küldiket csinálom, egyik karakternek sem mozog a szája, nem beszélnek, csak néznek bután. Ez még a kisebb gond. De ami a fő lényege lenne a KotN-nak, h végigjárjam a zarándok utat, amit egy próféta bíz rán, miután föltett csomó kérdést. De utánaolvastam ennek a küldinek, és elvileg minden városban kellene halljak pletykákat a közelgő harcról, és a próféciáról. De erről csak Anvilban hallok (utána néztem h hol kell elkezdeni). De sajnos nincs őr a templom előtt, aki a prófétához küldene, és ezelőtt azt mondaná h ne menjek be a templomba(vagy mibe), mert igencsak sokkoló látvány. Szóval csak beszélek a fószerral, aki ad egy térképet (Pilgrimage's Way), majd ugye elindulok. És minden oltárnál amikor imádkozok, kapok egy áldást egy szövegüzenettel (pl: Tiszteld a természetet és annak titkait!Részesülj áldásomban...), majd megjelenki fenn egy 600-as számláló, ha jól emlékszem. Végicsinálom, kapok egy varázserőt, ami tele van áldásokkal.1-et ivéve(az oltárok áldásaiból), de nem emlékszem melyik is az pontosan. És ekkor - mint olvastam - kellene egy látomást lássak, amin egy szent lovag páncélban hablatyol valamit. De ez nem történik meg! Megkapom az erőt, és ennyi! Fogalmam sem lehet h miért csinálja ezt. Amugy a kieg.-et nem vettem, letöltöttem. Lehet h bug-os lenne? Számtalanszor, megannyiképp próbáltam végigcsinálni. :twisted: Amúgy egy régebbi 40 órás mentésről játszok. Újra kellene kezdenem?
Válaszát előre is köszönöm!
Köszönettel: egy próbálkozásaiba belefáradt ember xD
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vik »

Feel-the-Fear írta:Üdv!
Kérdezhetek a kiegészítőkkel kapcsolatban is?
Letöltöttem a Knights of the Nine kiegészítőt, miután feltelepítettem a magyarítást az Oblivion-hoz.
Feltelepítettem a kieg.-et, és a játék közben, amikor a kiegészítéses küldiket csinálom, egyik karakternek sem mozog a szája, nem beszélnek, csak néznek bután. Ez még a kisebb gond. De ami a fő lényege lenne a KotN-nak, h végigjárjam a zarándok utat...
Válaszát előre is köszönöm!
Köszönettel: egy próbálkozásaiba belefáradt ember xD
Persze. Annyi a gond, hogy a Knights of the Nine nem működik együtt a magyarítással. Pár napja leírtam itt a fórumon, hogyan kell kézzel átalakítani a hangokat; ha akarsz, utánanézhetsz. Egyébként annyi a teendő, hogy a magyarítás után kell tenni a knights.esp-t a betöltési sorban, és már működni is fog.
Feel-the-Fear

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Feel-the-Fear »

Vik írta:
Feel-the-Fear írta:Üdv!
Kérdezhetek a kiegészítőkkel kapcsolatban is?
Letöltöttem a Knights of the Nine kiegészítőt, miután feltelepítettem a magyarítást az Oblivion-hoz.
Feltelepítettem a kieg.-et, és a játék közben, amikor a kiegészítéses küldiket csinálom, egyik karakternek sem mozog a szája, nem beszélnek, csak néznek bután. Ez még a kisebb gond. De ami a fő lényege lenne a KotN-nak, h végigjárjam a zarándok utat...
Válaszát előre is köszönöm!
Köszönettel: egy próbálkozásaiba belefáradt ember xD
Persze. Annyi a gond, hogy a Knights of the Nine nem működik együtt a magyarítással. Pár napja leírtam itt a fórumon, hogyan kell kézzel átalakítani a hangokat; ha akarsz, utánanézhetsz. Egyébként annyi a teendő, hogy a magyarítás után kell tenni a knights.esp-t a betöltési sorban, és már működni is fog.
Köszönöm a választ! :D
Máris kipróbálom :D
Singulus

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Singulus »

Sziasztok!

Szeretném bánatomat és szomorúságomat tudatni veletek.

Adott a helyzet ugyanis, hogy beállítok mindent az égadta világon de hol magyar hol nem.
Ami a problémám. Elindítom a letöltött .exe filet. Felinstalálom. Elinditom a játékot, jön a logótok aztán ott nézek ki a fejemből ahol voltam.
Szöveg magyar, de a menü, karakter-alkotás, átvezető képernyők, úgyszintén nem magyar. Mi van most?
Válasz küldése