Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

The Elder Scrolls III: Morrrowind magyarításával kapcsolatos ügyekben írj ide. A kiegészítők külön fórumba kerülnek.
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: danimester »

Ebbe a témába lehet írni a Morrowndes pluginokkal kapcsolatos hibákat,észrevételeket.

(Ja és bocsesz,hogy egy új topicot nyitok,de már rohadtul untam,hogy mindig van valami baj a pluginokkal.) :D :cry:
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: danimester »

Akkor kezdeném is.
Van a Laura Romance nevű plugin,vagy ainek így jobb,akkor van egy csaj Vivec előtt,aki csak ránk vár stb. stb..Na én elkezdtem beszélni vele,és észevettem,hogy a beszédpanlen,az h adj egy csókot.Utána egy kicsit jobban megnéztem a csajt,akinek eltűnt a feje :o .Már az alap fájlokat is újra bemásoltam,de mindig ilyen maradt.Érdekes,hogy van egy másik elmentés,ahol viszont normális.Vki tud nekem segíteni? :?:
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

danimester írta:Akkor kezdeném is.
Van a Laura Romance nevű plugin,vagy ainek így jobb,akkor van egy csaj Vivec előtt,aki csak ránk vár stb. stb..Na én elkezdtem beszélni vele,és észevettem,hogy a beszédpanlen,az h adj egy csókot.Utána egy kicsit jobban megnéztem a csajt,akinek eltűnt a feje :o .Már az alap fájlokat is újra bemásoltam,de mindig ilyen maradt.Érdekes,hogy van egy másik elmentés,ahol viszont normális.Vki tud nekem segíteni? :?:
Ahhoz képest hogy mesternek nevezed magad nagyon sokat kérdezel...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: Vik »

danimester írta:Akkor kezdeném is.
Van a Laura Romance nevű plugin,vagy ainek így jobb,akkor van egy csaj Vivec előtt,aki csak ránk vár stb. stb..Na én elkezdtem beszélni vele,és észevettem,hogy a beszédpanlen,az h adj egy csókot.Utána egy kicsit jobban megnéztem a csajt,akinek eltűnt a feje :o .Már az alap fájlokat is újra bemásoltam,de mindig ilyen maradt.Érdekes,hogy van egy másik elmentés,ahol viszont normális.Vki tud nekem segíteni? :?:
Véletlenül nem használsz hibásan telepített Better Heads beépülőt?
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: danimester »

Hasbal írta:
danimester írta:Akkor kezdeném is.
Van a Laura Romance nevű plugin,vagy ainek így jobb,akkor van egy csaj Vivec előtt,aki csak ránk vár stb. stb..Na én elkezdtem beszélni vele,és észevettem,hogy a beszédpanlen,az h adj egy csókot.Utána egy kicsit jobban megnéztem a csajt,akinek eltűnt a feje :o .Már az alap fájlokat is újra bemásoltam,de mindig ilyen maradt.Érdekes,hogy van egy másik elmentés,ahol viszont normális.Vki tud nekem segíteni? :?:
Ahhoz képest hogy mesternek nevezed magad nagyon sokat kérdezel...
Hát most mért?Attól ha kussolok attól nem kapok a kérdéseimre választ.Vagyis...
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: danimester »

Vik írta:
danimester írta:Akkor kezdeném is.
Van a Laura Romance nevű plugin,vagy ainek így jobb,akkor van egy csaj Vivec előtt,aki csak ránk vár stb. stb..Na én elkezdtem beszélni vele,és észevettem,hogy a beszédpanlen,az h adj egy csókot.Utána egy kicsit jobban megnéztem a csajt,akinek eltűnt a feje :o .Már az alap fájlokat is újra bemásoltam,de mindig ilyen maradt.Érdekes,hogy van egy másik elmentés,ahol viszont normális.Vki tud nekem segíteni? :?:
Véletlenül nem használsz hibásan telepített Better Heads beépülőt?
Nem hiszem,hogy az a hibás,de végül is majd megpróbálom,hátha az működik.
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: danimester »

Csak kíváncsiságból,de ha túl sok plugin van bekapcsolva,akkor előfordulhat olyan hogy,egy másik pluginból hiányzik valami?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: Vik »

danimester írta:Csak kíváncsiságból,de ha túl sok plugin van bekapcsolva,akkor előfordulhat olyan hogy,egy másik pluginból hiányzik valami?
Elképzelhető, ha ütköznek egymással.
Avatar
danimester
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. júl. 15., csüt. 13:24

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: danimester »

Vik írta:
danimester írta:Csak kíváncsiságból,de ha túl sok plugin van bekapcsolva,akkor előfordulhat olyan hogy,egy másik pluginból hiányzik valami?
Elképzelhető, ha ütköznek egymással.
Ilyenkor előfordulhatnak domborzati hibák?
Enrathol
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. feb. 3., csüt. 19:40

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: Enrathol »

Sziasztok!

A pluginokhoz már beírtam, de ide is beírom, ha nem gond?! :)

Problémám akadt a Laura Craft Romance & Adventura Pluginnal. Laura egy idő után beakad, nem követ, amikor követésre van állítva.

Pontosan megfogalmazva: megkérem, hogy kövessen, és amikor távolodok tőle, meg sem mozdul, csak azt ordí'ja, hogy "Hé! Várj meg!" Majd mikor megállok, megjelenik a karakteremben és nem mászik arrébb. Harci helyzeteknél megmozdul, táncolni táncol, és minden más mozgáscselekedetet megtesz normálisan, csak nem követ.

Nem látod, hogy jönne utánad, csak megjelenik ott ahol te vagy miközben haladsz.

Amit eddig tettem:
Letöröltem, újra raktam a plugint - nincs változás.
Kikapcsoltam bekapcsoltam a mentést - nincs változás
CS-ben megnyitottam, újra elmentettem - először kikapcsolta a plugint, nem is akarta visszakapcsolni, utána sikerült ki be kapcsolgatással megoldani a problémát, csak a hiba nem múlt el, és ráadásként még Laura feje is eltűnt.

Amit most tettem, de még nem teszteltem:

Lemásoltam a mentéseimet újra raktam mindent, és visszamásoltam a mentéseimet. Majd talán holnap tesztelni tudom.

Szerintetek mi lehet a probléma és a megoldása?
Avatar
Categoricus
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011. jan. 24., hétf. 14:57
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: Categoricus »

Hassour Zainsubani és Ékszerész Aengoth nincsenek a helyükön. Mindkettőt hosszasan kerestem a játékban megadott helyen. Mindketten ugyanolyan típusú épületben kéne, hogy legyenek, aminek talán köze van a problémához. Ne írjatok olyanokat, hogy nézzem meg jobban, semmi értelme. Bár észrevettem, hogy az ilyen kérdésekre nem szoktatok válaszolni, a végigjátszás témájának elején már volt erre példa.

Amit tudni szeretnék, az az, hogy melyik mod lehet a hibás. Mert egyértelmű, hogy hibáról van szó.

Én ezeket használom:
  • Better Heads
  • Better Heads Tribunal Addon
  • Better Heads Bloodmoon Addon
  • Beauty Pack
  • Morrowind
  • Tribunal
  • Bloodmoon
  • Better Bodies
  • Louis_BeautyShop-v1.5
  • mw_szinkron_kg_n
  • magyarjavitas
  • adamantiumarmor
  • Beauty Pack (for modders use)
  • bcsounds
  • AreaEffectArrows
  • EBQ_Artifact
  • LeFemmArmor
  • entertainers
  • RealSignposts
  • Siege at Firemoth
  • master_index
  • Sound Enhancements
  • MorroHun Team
Látható, hogy a magyar oldalon elérhetőkön kívül csak azt a 2-3-at használom, amit mindenki.

Mégegy fatális hiba:
Khuulban a Fagypille erődhöz közlekedő hajó előtt a hajós egy nagy sárga foltban jelenik meg. Ekkor még normálisan működik a párbeszéd a hajóssal, de ha kiválasztom, hogy Fagypillébe szeretnék menni, a program hibaüzenet után leáll. Ne kérdezzétek, hogy mi az, mert jó pár napja észleltem, és most semmi kedvem ezért Khuulba battyogni.
Gondolom, nektek egyértelmű, hol kell keresni a hibát.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: Vik »

Categoricus írta:Hassour Zainsubani és Ékszerész Aengoth nincsenek a helyükön. Mindkettőt hosszasan kerestem a játékban megadott helyen. Mindketten ugyanolyan típusú épületben kéne, hogy legyenek, aminek talán köze van a problémához. Ne írjatok olyanokat, hogy nézzem meg jobban, semmi értelme. Bár észrevettem, hogy az ilyen kérdésekre nem szoktatok válaszolni, a végigjátszás témájának elején már volt erre példa.
Nem tudom, de megpróbálhatnál egy új játékot kezdeni, és megnézni, hogy akkor a helyükön vannak-e. Ha úgy sincsenek, akkor biztosan valamelyik beépülő tehet róla. Ha új játéknál ott vannak, csak a mostaninál nem, esetleg megpróbálhatod kikapcsolni az ütközéseket (konzolban tcl), hátha átmentek valami falon, és azért nem találod őket.
Mégegy fatális hiba:
Khuulban a Fagypille erődhöz közlekedő hajó előtt a hajós egy nagy sárga foltban jelenik meg. Ekkor még normálisan működik a párbeszéd a hajóssal, de ha kiválasztom, hogy Fagypillébe szeretnék menni, a program hibaüzenet után leáll. Ne kérdezzétek, hogy mi az, mert jó pár napja észleltem, és most semmi kedvem ezért Khuulba battyogni.
Gondolom, nektek egyértelmű, hol kell keresni a hibát.
Amikor telepíted a magyarítást, kéri a Tribunal/Bloodmoon CD-t, mert szükség van bizonyos állományokra. Nálad ez a lépés kimaradt. Szerencsére könnyen javítható, mindössze a Bloodmoon CD teljes Data Files könyvtárát kell átmásolni a Morrowind könyvtáradba.
Avatar
Categoricus
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011. jan. 24., hétf. 14:57
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Morrowindes Pluginokkal kapcsolatos hibák

Hozzászólás Szerző: Categoricus »

A Tribunal és Bloodmoon lemezképek külön állományban megvannak, a Morrowind alapjáték és a Construction Set lemezképe mellett. Mindegyiket alkalmaztam a kezdet kezdetén, csak a magyarítási csomag valami probléma folytán nem végezte el ezek frissítését. Körülbelül azt a tájékoztatást kaptam, hogy a keresett fájl, amit patchelni kell, nem létezik, csak egy másik, ugyanazon a néven. Valahol már ezen fórumon olvastam korábban, hogy át kellene állítanom egyes fájlok módosítás idejére vonatkozó attribútumait, legalábbis ahhoz, hogy a játék indítása után ne kapjak figyelmeztetést (de ez engem nem zavart eddig). Talán a fő kiegészítők frissítése is emiatt nem ment végbe... meglesem.

Amit a két eltűnt NJK-ról írtál, köszönöm, meg fogom próbálni - bár így kezdőként elég kellemetlen mindent elölről kezdeni, amíg nem mentem legalább egyszer végig a játékon. :(

A múltkor kifelejtettem a három modulból álló, füvek grafikáját módosító kiegészítőt - azt is használom. De az utasításnak megfelelően ezek soha nem voltak kijelölve, tekintettel arra, hogy ezek az MGE által vezérelt alegységek. Ugyebár azt írja a mellékelt útmutató, hogy ha kijelölöm, akkor nem lehet majd átmenni a füvön. Talán ennek még így kikapcsolva is lehet köze ahhoz, amit írtál, hogy esetleg átmentek az NJK-k egy falon vagy más olyan területen, ahol én nem tudok.
Válasz küldése