Elder Scrolls Regény

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
julatheone
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. jan. 12., kedd 11:48
Tartózkodási hely: Románia, Nagykároly

Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: julatheone »

Sziasztok, aki még nem hallott volna róla, megjelent a két kötetesre tervezett elder scroll regény első fele: Elder Scrolls 1 - The Infernal City(iró:Greg Keyes)
Kép

Elkezdtem olvasni, hát eszméletlen jól. Angolul olvasom, bár a szavak 20-30%át nem ismerem(megnézem, kiírom, megtanulom-készülök FCE Cambrigere-).
Ha van rá igény lassan lefordíthatom a könyvet magyarra, fejezetenként. Halvány gőzöm sincs mikor fog kijönni hivatalosan magyarul, vagy ezen oldal tulajainak tervben van-e ez véve. Nem ígérek műfordítást, viszont megpróbálom élvezhetően előadni.

Itt van egy kis ízelítő a könyvből.

Prológus


Amikor Iffech megérezte a tenger hullámzását, tudta. A szél már egy halott lényként hullott alá az égből, lihegve ami mintha megadta volna magát a vas hullámverésnek, lélegezve végül a tengerész fülének. Az ég tudta elsőnek, a tenger lassan...félelmetesen lassan...hullámzott.
A tenger újra hullámzott, mind gyakrabban, úgytünve hogy aláhúzza a hajógerincet. Fenn a csuhás tag Keem olyat rikoltott mint egy kidobott kismacska.
Iffech nézte őt a kötélen és majdnem lehetetlen volt megfogni a kötélzetet az ő Cathay Raht mancsaival.
-Stendarr!- Grayne káronkodott, az ő Dél Nibeni orrhangján.-Mi volt ez?Egy szökőár?- gyenge emberi tekintettel kutatott az alkonyatban.
-Nem.- Iffech dörmögte.- Voltam a Summerset Szigetek mellet , amikor a tenger megpróbált elnyelni minket és én éreztem, hogy egy ilyen elment alattunk. És mégegy... amikor még fiatal voltam Morrowind partjainál. A mély vizben nem sokat érzel. És ez mély viz.
-Akkor mi?- dörzsölte az ezüst és szürke ütést a használhatatlan szeménél.
Iffech összehuzta a vállait, imitálva az emberi válránditást és lefutott a mancsa az alkarlyán lévő foltozott szörmén. A levegő mégis kellemes volt, mint a rothadt gyülölcs.
-Keem, látsz valamit?- Felkiálltott.
-Közzel a saját halálom.- a Ne Quin-alian macska visszakiállta, üreges nyikorgással, mint ha a hajó egy dobozban lenne. Ruganyós testével visszafordult a társasághoz. -Nincs semmi a tengeren.- folytatta egy pillanat múlva.
-Ezen kivül...-Grayne mondta idegesen.
Iffech megrázta a fejét.-A szél-mondta.
Azután meglátta délen a váratlan sötétséget, egy zöld villám recsegését és egy magas hullámzó lényként föléjük tornyosuló viharfelhőt.
-Az istenekre, mi lehet ez?! -alig hallota Grayne kérdését.
-A tenger nem vigyáz ránk.- mondta Iffech, a feléjük közelitő fekete masszát nézve.
Körbenézett a hajón.Az összes árbós eltört és csak a legénység fele volt meg, a többi eltünt.
-Tessék?
-Nem sok Khajiit hajózik-mondta-Azt is csakis a kereskedelemért, hogy körbeszállitsák a skooma-t, de kevesen vannak akik szeretik ezt. De én imádtam ezt, már miákolós korom óta. És én szeretem őt, mert őt nem érdekli mit gondol valamelyik isten vagy daedra.
-Miről beszélsz?
-Nem vagyok benne biztos,-ismerte be-érzem, de nem gondolom ezt. De ha nem gondolkodom...a szag nem olyan mint...- Nem felyezte be. Nem volt rá szükség.
-Látom már!- mondta.
-Igen.
-Láttam már egyszer egy Oblivion kapút nyitva.-mondta-Amikor apámmal dolgoztam Leyawiinban. Láttam dolgokat, olyanokat éreztem mint ez. De ott van Martin áldozata...azt mondták nem fog újra megtörténni. És ez nem úgy néz ki mint egy kapú.
Újabb szél kerekedett, hihetetlenül tisztességtelen.
-Nem érdekel mi az ott-mondta-Nem tartozik ránk!

És néhány pillanattal később tényleg nem...
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Huhh remélem nem esett baja a legénységnek. A cicák valóban nem szeretik a vizet... Habár S'shani aki Anvilban él ő is egy hajó kapitánya volt csak már visszavonult. Amúgy pazar lehet ez a regény tuti ennek alapján készül majd el az ötödik rész is. Már alig várom, kezdek kifogyni a modokból. Asse bánnám ha MMO lenne, akkor mindíg lenne valami újdonság huhuhuuu mennyi móka s kacagás, habár ha jobban belegondolok nagy WoWos fanként sokat gyilkolásztam de ott van két oldal A,H, plusz akik pvpn kívül sztoriban vesznek részt itt nemtom mi lenne a pvp-s része a dolognak, huhh nagyon elkalandoztam :D
julatheone
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. jan. 12., kedd 11:48
Tartózkodási hely: Románia, Nagykároly

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: julatheone »

A IVdik és Vdik rész között 200 év telik majd el, ezt az ürt fogja betölteni a regény.
Vendég

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jöhetne több fordítás is :D
Jutocs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. ápr. 3., vas. 19:40

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: Jutocs »

Mortal kombat játékként kezdte... és film lett belőle...
Morrowindből már egy 20 évados sorozatot lehetne csinálni! :-)
Úgy aratná le a babérokat, mint az öreg kaszás a 2.V.H-ban az embereket!
Vendég

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jutocs írta:Mortal kombat játékként kezdte... és film lett belőle...
Morrowindből már egy 20 évados sorozatot lehetne csinálni! :-)
Úgy aratná le a babérokat, mint az öreg kaszás a 2.V.H-ban az embereket!
Nem hiszem. Morrowind csak játékban az igazi de ott verhetetlen.
Jutocs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. ápr. 3., vas. 19:40

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: Jutocs »

Annyira ne becsüld le a történetet, a hangulatát az egésznek, hogy csak játékként állati jó!
...igaz pár kritikát olvastam a könyvről...de az ne merjen kritizálni semmilyen művet, aki az első oldal után sem jön rá a khajiit miben létére (egyik kritikusról kritika...XD)
Nem is beszélve arról, hogy a rajzfilmes animátoroknak még nem is lenne sok dolguk...félkészen az ölükbe pottyanna! :D
Ha karakteresebb fejeket szeretnének, akkor az eredeti, ha meg a csinibaba fejeket, akkor az egyik szépítő mod áll rendelkezésükre...
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Kérdeztétek már korábban is, hogy honnan rendeltem meg a két regényt, de nem akartam az oldalon linkelni. Postán kiszállítják másfél hét alatt, s nincs postaköltség, függetlenül attól, hogy mennyit rendelsz..http://www.bookdepository.co.uk Szerintem nehezen beszerezhető angol nyelvű könyveket innen érdemes. Árban kb. ugyanaz, néha olcsóbb mint az itthoni boltok, de nincs szállítási költség. Én eddig olyan hat-hét könyvet rendeltem tőlük és sosem volt semmi gond.
tizenegy-tizenegy

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: tizenegy-tizenegy »

thx am utalni kellet rendelésnél?
tizenegy-tizenegy

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: tizenegy-tizenegy »

és forintban mennyi lenne?
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Elder Scrolls Regény

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Szerintem csak kártyás fizetés van, mint a steam-en vagy GoG-on. Én úgy fizettem.

A könyv ára kb. annyira jön ki, mint egy itthoni új regényé. Csak itt nincs futárköltség. A két Elder Scrolls regény darabja emlékeim szerint 6-7 euró, durván 2000 forint/könyv.
Válasz küldése