Dragon Age 3

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Gondoltam nyitok egyet neki.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Although írta:Gondoltam nyitok egyet neki.
Egyrészt örültem volna neki, hogy írsz róla pár mondatot, hogy elindítsd a témát, akár bemutatva vagy véleményezve a játékot. Másrészt messze nem lett olyan jó játék, hogy egy külön topikot kapjon. :P
Vendég

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Oké :)
Felemás. A sztori nagyon jó, a társak érdekesek, vannak köztük kicsit nyivákolós, van köztük egy okos qunari.
Anno a skyrim utánm nagyon jó véleménnyel voltak a a skyrimról, mint mondták sokat tanultak belőle.
Amit látok még mindig nem tudják utánozni a Bethet ha tömegjátékot kell csinálni. :) Valahogy még mindig középen vannak ez a nekem is jó meg az akciójátékosnak is, de igazán egyikünk sincs tőle elájulva eset.

Rengeteg jó ötlet van benne. Az influence, a power a war table, a koncepció. De valahogy az egész még nincs kész szerintem. Kellett volna ebbe még időt ölni. Mondom mert telhetetlen vagyok.
- A harcrendszer, háát, igen ez az ahol látszik törték a fejüket hogy lehet egy egyszerű de jó rendszert csinálni. Nehéz ezt megoldani ha mindenkinek meg akarunk felelni.
- Ami nekem csalódás volt az ahogy látom nincs 50 különböző befejezés kicsit olyan mint az ME3 lehetett a ending dlc előtt. :) Nem mintha nem lenne jól megcsinálva, de nem érzem a lead them or fall részt. :)
- Van sok jó érdekes mellékquest jók a társak rész és és a fetch questek is jók ami félelmetesen jól sikerült, sikerült elkerülni a grinding részt mégpedig a rengetegféle lehetséges karakterfejlődés miatt.
És jól lőtték be a főszál xp részét. Nagyon nehéz ez a műfaj ha már belemegyünk a sandboxba akkor az már kemény dió tud lenni, főleg azoknak akik csak a sztori alapú játékokat szeretik.
Nekem 10/8, főleg a harcrendszer miatt, ha módolható lenne ebből egy 10/10*-ot lehetne csinálni. :) Nem bántam meg hogy megvettem. Rengeteg lehetőség van benne, végtelenségig lehetne tartalommal tölteni. A gond persze a jól belőtt xp fejlődés felborulhat. És ez okozhatja azt amit sokan csalódottan írtak a végső csatáról. De ezt tényleg nagyon nehéz jól megcsinálni a szintezés szabadsága miatt! Továbbra is egyedül a Fallout NV a 10/10-es sandbox rpg nálam nem véletlen vezeti a gamebanshee listát is 2010 után. De ez. Nos ez merész vállalkozás volt a Bethtől. Én kalapot emelek előttük. Amiért még mindig nem adják fel a karakter/sztori prioritást.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Oké :)
Felemás. A sztori nagyon jó, a társak érdekesek, vannak köztük kicsit nyivákolós, van köztük egy okos qunari, stb. stb.
Anno a skyrim után nagyon jó véleménnyel voltak a a skyrimról, mint mondták sokat tanultak belőle.
Amit látok még mindig nem tudják utánozni a Bethet ha tömegjátékot kell csinálni. :) Valahogy még mindig középen vannak ez a nekem is jó meg az akciójátékosnak is, de igazán egyikünk sincs tőle elájulva eset.

Rengeteg jó ötlet van benne. Az influence, a power a war table, a koncepció. De valahogy az egész még nincs kész szerintem. Kellett volna ebbe még időt ölni. Mondom mert telhetetlen vagyok.
- A harcrendszer, háát, igen ez az ahol látszik törték a fejüket hogy lehet egy egyszerű de jó rendszert csinálni. Nehéz ezt megoldani ha mindenkinek meg akarunk felelni.
- Ami nekem csalódás volt az ahogy látom nincs 50 különböző befejezés kicsit olyan mint az ME3 lehetett a ending dlc előtt. :) Nem mintha nem lenne jól megcsinálva, de nem érzem a lead them or fall részt. :)
- Van sok jó érdekes mellékquest, jók a társak rész, és és a fetch questek is jók. Ami félelmetesen jól sikerült, sikerült elkerülni a grinding részt mégpedig a rengetegféle lehetséges karakterfejlődés miatt.
És jól lőtték be a főszál xp részét. Nagyon nehéz ez a műfaj ha már belemegyünk a sandboxba akkor az már kemény dió tud lenni, főleg azoknak akik csak a sztori alapú játékokat szeretik.
Nekem 10/8, főleg a harcrendszer miatt, ha módolható lenne ebből egy 10/10*-ot lehetne csinálni. :) Nem bántam meg hogy megvettem. Rengeteg lehetőség van benne, végtelenségig lehetne tartalommal tölteni. A gond persze a jól belőtt xp fejlődés felborulhat. És ez okozhatja azt amit sokan csalódottan írtak a végső csatáról. De ezt tényleg nagyon nehéz jól megcsinálni a szintezés szabadsága miatt! Továbbra is egyedül a Fallout NV a 10/10-es sandbox rpg nálam nem véletlen vezeti a gamebanshee listát is 2010 után. De ez. Nos ez merész vállalkozás volt a Biotól. Én kalapot emelek előttük. Amiért még mindig nem adják fel a karakter/sztori prioritást, és amiért még mindig hajlandók olyan írókat fizetni mint David Gaider, mire végére érsz minden összeáll, persze főleg azoknak, akik olvasták az előzménykönyveket mint a A hívás. Így pontosan tudják ki az a Fiona a játékban. És milyen jelenet volt amikor Fiona találkozik királlyal. :)
Edit: Ami egészen elképesztő lett az a Winter Palace rész! Már azért az élményért önmagában megéri a játék legalább 1 végigjátszást! Valami félelmetes ahogy sztori szinten felépítették és az alkalmazott megoldás is ötletes! Szóval nem vallottak szégyent!
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Ha valaki még nem kezdte el a trilógiát mindenképp ezzel kezdje!!!!

Egészen elképesztő ahogy Gaider felépítette ezt a világot. :)
http://dragonage.sfportal.hu/david-gaid ... e-calling/
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:kicsit olyan mint az ME3 lehetett a ending dlc előtt
Valószínűtlen. Annál rosszabbat nem lehet csinálni.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én Semmilyen elvárások mellett ültem neki, nem vártam még véletlenül se egy Baldur's Gate 2 szintű crpg-t, és ehhez képest egész jól elvagyok vele.
Látszik, hogy mivel mindenkinek meg akar felelni, ezért senkinek se fog bejönni. Maga az ötlet, hogy ekkora zónák vannak remek, csak annyira az mmo-kra jellemző stílusban kell farmolni és csinálni a "küldetéseket", hogy inkább hátrányává válik, mint előnyévé. De azt le kell szögezni, hogy az egyes zónák lélegzetelállítóan szépek, és vannak nagyon hangulatos helyek. Talán pont a kezdő terület hinterlands, az ami annyira átlagos, hogy már szinte fáj.
"Kicsit" érződik a EA szociális beállítottsága, mert ennyi meleg vagy biszexuális karaktert még nem láttam egy rakáson az holtszentség, nehéz így "egyenesnek" maradnia a hősömnek. Aki meg véletlenül hetero, arra ráaggasztanak egy érdekes öltözéket (Varric).
Az irányítás egy katasztrófa PC-n, a harcrendszer egy gyenge közepes, és a fejlődési rendszer egy so-so. Sokkal jobban jártak volna, ha nem próbálnak meg két széket egyszerre megülni. Vagy maradhatott volna a régi crpg-kre jellemző harcrendszer, vagy akkor elvihették volna teljesen akcióba, utóbbi esetén egy vindictus féle harcrendszer sokat dobott volna rajta, és mégse kellett volna sok változtatást eszközölni.
Sztoriról még nem nagyon mondok semmit, mert eddig csak Skyhold-ig jutottam el. Eddig végülis jó, bár az az ének a hófödte hegyekben eléggé hollywood-iasra sikerült...

Although, egy apró észrevétel: 10/8-nak pontozásnál nincs értelme, mivel az 125%-ot jelent, gondolom a 10 pontból 8-at akar jelenteni, de a per jel az per jel.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Igen sajnos az EA sok szempontból hátrány. A vér megjelenés kivétele, a folyamatos változások a részek között az első résztől, stb.nem hinném csak az EA-val van gond ilyené vált az USA. És ők az első számú piac, kicsit beteges, és így semmi esélyük nincs a CD Projekt ellen. :) Vannak sztori szinten való rossz beleszólások, eltűnt a blood magic. Sőt már a DA2-höz képest is szegényes, dalish, entrópia, stb ha csak a mágust veszem. De azért el lehet vele lenni. Nyilván ha egy komolyabb rendszert tesznek rá akkor az akciójátékos réteg kap idegbajt, bár szerintem a DA:O rendszere tökéletes lett volna, vagy akár a DA2 verzió is. Ha jól látom sokaknak ez is problémás :)
Yeees, 10-ből 8 pont akar lenni. :)
És igen, ahogy nézem a Bio már sose fog olyan játékokat készíteni mint az EA előtt. Persze minden éremnek két oldala van ahogy Avellone mondta a pillars of Eternity kapcsán, örül majd ha 1 millió példányban elfogy. Ezt már a conanba is éreztem, már szinte nincs olyan utánpótlás, akit érdekelne egy régi vágású rpg már DA:O szerű sem. Az még pont időben jött ki, és lett 5 millió eladott példány. Persze az EA szerencsétlensége, az általuk fémjelzett korszakban, még ezt sem sikerült elérni. Talán mert a régi rp rajongók a Bioware mellett még ott vannak és kifejezetten utálják az EA-t, mérlegelés nélkül. És ez a Metacriticen is látszik. Ez is érdekes vajon mit fog lépni az EA. Erre kíváncsi leszek. :)
Edit: Tényleg nyomd végig vagy legalább a winter palace-ig. Az agyam eldobtam rajta :) Elképesztően megvalósították a orlaisi konspiprációt. komolyan egyszerűen nem tudtam rájönni elsőre ki kivel van és most mi van :) De ez általánosan igaz sok apró részben, talán a sandbox miatt, nem annyira feltűnő de jól életre keltették a világokat. Val Royeauk is szép lett olyan amilyenek lennie kell. Nyílván én mmoztam tehát elviselem ezt a méretet is :)
ui: Egy észrevétel amennyiben a war table-t használod utazásra, inkább a world mapot használd mert a társak egyes küldetései nem jelenek meg a war table-n, csak a world mapon.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Összeszedték magukat az tény.

Engem nagyon le lehet kötni az ilyen tervezős, világ építős dolgokkal. Szóval igazi finomság a terepasztalos rész.

A társak jók, bár még nincs meg mindenki. Ironbull elsőre úgy hatott, mintha Gesztesi lenne. Dorian pedig lazán hozza a fantasy Tony Stark-ot. Az elf csaj pedig durván igénybe veszi az angol tudásom. Vannak olyan wtf szövegeihez az már fáj (pozitív értelemben!).

Amiért még mindig vérzik a szívem, hogy akárhogy kutatok a Grey Warden-ek után, még mindig se híre se hamva a törp hősömnek az első részből!

Röviden: A második rész részemről megbocsátva.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

A társak küldetései, hogy jelennének meg a war table-n? Maximum annyi köze van hozzá, hogy onnan kell feloldani új zónákat, ahova a küldetések szólnak.
A pillars of eternityt már bejelentés óta nyomon követem, és nagyon kíváncsi leszek, hogy mennyit fognak belőle eladni, pl. a Legend of Grimrock-ból is 600 ezer felett adtak el, és az jóval kisebb rétegnek szólt, másrészt megjelenéséig egy noname fejlesztőcsapat készítette, míg az Obsidian rpg-s körökben nagyon is ismert.

Igen, azt elfelejtettem mondani, hogy karakterekkel nagyobb gondom nincs, és van pár remek jelenet is velük, pl Cassandra és a könyv, vagy Cole bármelyik jelenete.
Sera egy kicsit nagyon őrült, néha imádom a beszólásait, néha vakarom a fejem, hogy ez mi akart lenni. Varric igazi bro és persze ott van hű társa Bianca. Iron Bull meg a szokásos izomarc több ésszel, ami egyáltalán nem gond, mivel imádom az izomarcokat, akik a minél nagyobb annál jobb megölni elvet követik. Blackwall a sablonos morcogos paladin, ami eddig kifejezetten unalmas. Cassandranak a szinkronszínésze nagyon sokat hozzátesz a karakteréhez, élvezet hallgatni. Cole messze a legérdekesebb karakter, nemhiába lökte ki a csapatból Varric-ot. Pont a három mágus karakter a legérdektelenebb számomra, Solas rajong a szellemekért, Vivienne a politikáért, Dorian meg férfiakért :D

szerk.: aki gondolkodik azon, hogy használja az ability ring-eket:
+ nagy hiba, hogy nincs egy ládád, amibe a cuccaidat belepakolhatod...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Most vittem a multit.

Eh? Hogy kell ebben taktikázni?

Amúgy már az alap játéknál is feltűnt, hogy a távolsági karakterek óriási nagy előnyben vannak a közelharcosokkal szemben. Az első sárkányt pl. úgy öltem le, hogy Solas-al nagyon-nagyon messziről spammeltem jéglövedékkel a dögöt. A többiek bele sem tudtak szólni a csatába, mivel mire a sárkányhoz futhattak volna a játék visszadobta őket mellém. lol
Másik nagy szívfájdalmam a taktikai nézet. Förtelmes, használhatatlan! Az első részben mesteri csapdákat dobtam össze a csapatommal. Itt viszont nincsenek beállítható viselkedési formák, parancsok (amik vannak azok NEM azok!!! hiába írjátok!). Az itteniek fél rohadt percig sem bírják követni a Hold parancsot! A távolsági hősök pedig japán kamikaze pilótákat megszégyenítő bátorsággal mennek ölre a legkeményebb ellenfelekkel is. Pedig a varázslóval pl. a féltérképet keresztbe lehet lőni, mintha csak egy javelin rakétát indítanék útnak.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Használtad a dragon Keepet? És utána persze be is kell invelni a játékba :)

Solas fő karakter, szóval :) Nekem tetszik Blackwall, Sera is. Iron Bull nem rossz de nálam a DA2-ből Ashokot nehéz lesz überelnie. :) Tökéletes volt.
Sajnos mi öregszünk és az idő repül ezek a karakterek már nem teljesen olyanok mint régen. Persze van egy másik oldala is. Leliana sister, Morrigan, Flemeth velünk együtt öregszik. Kicsit nekem olyanok már mint a családtagok. Cassandra nagyon jó szintén. Kicsit hiányolom a negatív figurákat. A beteg amerikai rendszer egyszerűen tagadásukra épül. Még a Morrigan szint is eltűnt. Szóval "Lianna" sister külön élmény, emlékszem kis kezdőként, aki nem tudta eldönteni a szolgálatot vagy a tanult szakmáját válassza. :) David Gaider zseniálisan folytatta. Persze fura volt nézni a régi hősöket. Így már önálló élettel. De ez az élet rendje. :)
Végül egy kis SPOILER nem is kicsit!!! Ha valaki olvassa az oldalt és nem akarja megvenni vagy nem érdekli annyira, azért ezt érdemes megnézni a winter palace és előzménye. :) Öveket bekötni, hátradőlni és élvezni a varázslatot amúgy Bioware módra.( Szerintem nagyon jó video, vágásokkal harcokból, befűzve az introval. De egy élvezetes 40 perces video. Bár a főhős az nekem egy nyálas bohóc. :) https://www.youtube.com/watch?v=Sox7_Pm793Q
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Ez egy csodálatos video és nem spoiler Leliana song a dragon age originsből. Malukah által. :)
https://www.youtube.com/watch?v=4zgsPO48wvw
Ez már történelem :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Jah, hogy ti már ki is pörgettétek? Cöcö, akkor csínján a spoilerrel, mert szándékosan lassan haladok!

Most kaptam meg Skyhold-ot. Huh, hát én életem során rengeteg váras játékkal toltam, de ez a Skyhold óriási! Nem hittem volna, hogy lesz bármi ami überelni fogja Crossroad Keep-et a NWN2-ből.
A sztori eddig rohadt jó, nem ült még le, mint anno az Origin-nél. Blackwall pedig szerintem is jó arc. Tiszta Casavir csak éppenséggel sokkal több életkedvvel és humorral.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Although írta:Használtad a dragon Keepet? És utána persze be is kell invelni a játékba :)
A Keep-et jobban vártam, mint a játékot. Anno a 3. karakterem a törp nemes nagyon a szívemhez nőtt. Máig tartom, hogy az egyik legjobban eltalált eredetsztori!
Tehát a válasz igen, ha engem kérdeztél.
► Show Spoiler
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Oké, betartjuk :) Én se gyorsan pörgettem ki :)

Ez egy másik video, Arishookról. Érdemes összehasonlítani Iron Bullal. Lemérhető a "zuhanás" 2010 óta. Pedig csak 4 év :(

https://www.youtube.com/watch?v=NXzSyTvqJQo
egyre nyálasabb és nyálasabb lesz. Az hogy még jó szint az csak azért van mert kanadaiak csinálják nem seggek mint a Beth :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Jah, hogy ti már ki is pörgettétek? Cöcö, akkor csínján a spoilerrel, mert szándékosan lassan haladok!

Most kaptam meg Skyhold-ot. Huh, hát én életem során rengeteg váras játékkal toltam, de ez a Skyhold óriási! Nem hittem volna, hogy lesz bármi ami überelni fogja Crossroad Keep-et a NWN2-ből.
A sztori eddig rohadt jó, nem ült még le, mint anno az Origin-nél. Blackwall pedig szerintem is jó arc. Tiszta Casavir csak éppenséggel sokkal több életkedvvel és humorral.
Sajnos kastély menedzsment eddig kimerült abban, hogy 3 fejlesztést lehetett elvégezni, mindegyiknél 2 választása lehetőséggel. Ebből 2-nél csak kozmetika, míg annál az egynél, aminél valamennyire számít is, ott meg az egyik választási lehetőség bugos: a kert fejlesztésénél a növényeket válaszd, mivel a másik nem működik megfelelően.

Amúgy maga Skyhold nagyon hangulatos.

szerk.: én is nagyjából ott tartok ahol te, mivel főküldinél tovább nem haladtam.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ezek a bannerek, meg ablaküveg ízék kellően hangulatosak. Még ha funkciótlanok is.
Anno nem véletlenül öltem több órát a The Sims-ekbe. Az építgetés valahogy mindig is a gyengém volt.

A kertes tippet valószínűleg megfogadom (bár még mindig a térképen kószálok a wardenek után). Eddig 4 brutális bug-ba ütköztem.
- Cullen a pap csávóval való vita után láthatatlan lesz a kápolna előtt. Szószerint, mert beleütközik a karaktered, csak éppen nem látod. Ezt egy quick save + quick load kombó megoldja, ha előtte állsz.
- Az oázisban a bányász csajnak nyoma veszik, mikor viszed neki a gyűrűt. Ezt úgy lehet javítani, hogy fast travel-lel távozol majd visszajövetnél az oázis menti táborodba jössz vissza (nem a sivatag szélibe).
- Mikor találkozol Blackwall-al a HUD nem tűnik el a bejátszás alatt ezzel blokkolva a párbeszédkereket. Újratöltés megoldotta.
- Az egyik Crestwood-i csónakháznál a karaktereid automatán megmurdelnek, ha térdig éri őket a víz. Ha az irányított karaktereddel történik ez, akkor a játék belekezd egy újraéledés-meghalás körbe, amitől megbénul az irányítás. Ergo öröké ott ragadsz és a korábbi mentés újratöltésén kívül nem ment meg semmi sem.

Nem tudom, hogy működik a multi-nál a hogy működnek a dolgok, de ha egy Nevtelenseg nevű karakterbe botlotok, akkor az én leszek.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Ezek a bannerek, meg ablaküveg ízék kellően hangulatosak. Még ha funkciótlanok is.
Anno nem véletlenül öltem több órát a The Sims-ekbe. Az építgetés valahogy mindig is a gyengém volt.

A kertes tippet valószínűleg megfogadom (bár még mindig a térképen kószálok a wardenek után). Eddig 4 brutális bug-ba ütköztem.
- Cullen a pap csávóval való vita után láthatatlan lesz a kápolna előtt. Szószerint, mert beleütközik a karaktered, csak éppen nem látod. Ezt egy quick save + quick load kombó megoldja, ha előtte állsz.
- Az oázisban a bányász csajnak nyoma veszik, mikor viszed neki a gyűrűt. Ezt úgy lehet javítani, hogy fast travel-lel távozol majd visszajövetnél az oázis menti táborodba jössz vissza (nem a sivatag szélibe).
- Mikor találkozol Blackwall-al a HUD nem tűnik el a bejátszás alatt ezzel blokkolva a párbeszédkereket. Újratöltés megoldotta.
- Az egyik Crestwood-i csónakháznál a karaktereid automatán megmurdelnek, ha térdig éri őket a víz. Ha az irányított karaktereddel történik ez, akkor a játék belekezd egy újraéledés-meghalás körbe, amitől megbénul az irányítás. Ergo öröké ott ragadsz és a korábbi mentés újratöltésén kívül nem ment meg semmi sem.

Nem tudom, hogy működik a multi-nál a hogy működnek a dolgok, de ha egy Nevtelenseg nevű karakterbe botlotok, akkor az én leszek.
Én nem kezdtem még el keresni a wardeneket, mivel kíváncsi voltam, hogy milyen ez a winter palace szál. Nekem elég vegyes érzéseim vannak, ahhoz képest, hogy jó páran istenítették.
Kezdeném a pozitívumokkal:
- a bálteremben játszódó jelenetek, főleg a tánc, kár, hogy a bálteremben leszünk a legkevesebbet az egész küldetés során.
- jól ábrázolták a politikát, és azoknak a főbb szereplőt.
- az elhozott csapatod minden tagja másképp reagál az egészre, Cole elvonul egy békés helyre, Solas morgolódik a sarokban, Cassandra meg rühelli az egészet.
Negatívumok:
- court approval (=nemesség mennyire ért veled egyet számban kifejezve) bevezetése jó ötletnek tűnik, amíg el nem jutsz az első olyan helyre, ahol az idő elteltével csökken ez az érték, így sürgetésre ösztönözve a játékost. De azért mondjuk nem kapok levonást, ha felmászok a ludason, vagy leugrok egy balkonról több nemes szeme láttára...
- titkok és pénzérmék gyűjtögetése: titkokat miért nekem kell gyűjtögetni Lelianának? Mintha péknek vinném a nyers tésztát, hogy csináljon belőle cipót. Pénzérmék gyűjtögetését meg egyszerűen nem tudtam az egész küldetéshez kötni, annyi szerepe van, hogy a szökőkútba dobva őket court approval pontokat kapsz, de hogy ezt pontosan miért kapod az jó kérdés, ugyancsak a titkok leadása Lelianának csak court approval pontokat ad, mert csak azért.
- Stone of Halla és az ezekhez tartozó ajtók: 5 ilyen válaszható ajtó van, ebből csak 2-t tudsz kinyitni, mivel csak ennyi Halla-t lehet összeszedni, ez nem is lenne akkora gond, de amikor két speciális befejezés ezekhez az ajtókhoz köthető, akkor kicsit értelmetlenné válik, hogy a bálteremben kinek mondtad el az információidat.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Ez is egy vélemény :)
Kis megjegyzés, ha csökken az értéked, most nem a rossz válaszok vagy ahogy elmagyarázta a politikusod :) A helytelen magatartás miatt , mint mondotta ez egy halálra menő játék :)
Szóval ha akcióban vagy és csökken a pontod menj vissza a bálterembe és beszélgess kicsit növeld. : ) Én elégé elrontottam az egész részt de sikerült élve eljutnom a végégig :) Hardon.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Although írta:Ez is egy vélemény :)
Kis megjegyzés, ha csökken az értéked, most nem a rossz válaszok vagy ahogy elmagyarázta a politikusod :) A helytelen magatartás miatt , mint mondotta ez egy halálra menő játék :)
Szóval ha akcióban vagy és csökken a pontod menj vissza a bálterembe és beszélgess kicsit növeld. : ) Én elégé elrontottam az egész részt de sikerült élve eljutnom a végégig :) Hardon.
Ennyi erővel akkor a nemesség nem fog velem egyetérteni, mert elmentem egy jó kiadósat sz*rni 30 percre, vagy elkaptam egy szép cselédlányt és megmutattam neki a bélyeg pénzérme-gyűjteményemet? :D
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Hát ja :) Azért gondolom nem olyan egyszerű a dolgokat leprogramozni. Ez is egy megoldás :)
Edit: Hihetetlen ez a Sera. Idiotizmusa ragályos. Tudod, nem olyan, people, people. :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Although írta:Hát ja :) Azért gondolom nem olyan egyszerű a dolgokat leprogramozni. Ez is egy megoldás :)
Edit: Hihetetlen ez a Sera. Idiotizmusa ragályos. Tudod, nem olyan, people, people. :)
Én úgy képzeltem volna el ezt az egészet, hogy a bálteremben fog játszódni majdnem végig, ott lett volna a nemesekből három frakció akik szimpatizálnak Celene, Briala és Gaspar egyikével, de a másik kettőt rühellik. Itt kellett volna az egyik frakcióhoz beállni az elején, vagy csapni a szelet mindháromnak egyszerre, ezek adtak volna információkat, amelyeket továbbítva a tanácsadóidnak kellett volna a sok nyom közül azokat kiválasztani, hogy melyikekre álljanak rá. Valahogy úgy, mint a war table-nél egy küldetésnél 3 tanácsadó közül választhatsz, itt meg jó pár küldetésből csak egyet tanácsadónként, mivel nincs idő mindegyiket felkutatni. Csapatod mindegyik tagjának lett volna egy miniküldije, például Cassandrára rámászott volna egy idegesítő nemes, akit szavakkal vagy akár párdiadallal lehetett volna félre állítani. Tánc jelenetből többet tettem volna be, vagy legalábbis választási lehetőség lett volna, hogy kivel is szeretnél táncolni, vagy inkább kitől akarsz információt kinyerni, esetleg a kegyeibe férkőzni (akár még 1-2 ágyjelenet is belefért volna). Vicces lett volna, ha lehetett volna választani azt, hogy magával Celene-vel szeretnél táncolni, amit persze könnyen visszautasíthat, ha nincs elég court approval-od, vagy egyszerűen mindenkit felakartál volna húzni azzal, hogy férfi létedre Dorian-nel vagy Iron Bull-lal táncolsz. A 3 frakciónál lehetőség lett volna hazudni, így lehetett volna kémkedni az egyik frakciónak amellett, hogy látszólagosan egy másik frakció pártját fogod.

Tényleges harcra nem került volna sor, mivel itt mindent a "beszélgetőablakkal" kellett volna megoldani, a titkokat gyűjtögesse csak Leliana, nem hiába ő a kémmester.

Ui: ha ennyire tetszett ez a középkori politika, akkor ajánlom figyelmedbe a 4 évados Spartacust, vagy a két évados Rómát, azokban sok középkori intrikát lehet találni. Még megemlíteném a Game of Thrones, de azt mindenki ismeri. Mindháromban rengeteg a sex és a brutalitás, így családi filmnézésre nem kifejezett ajánlom őket.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Előnyben vagyok, nem képzeltem el semmit erre a részre.:) Váratlanul ért, egyáltalán a szövevényes felépítése. Persze a tied is érdekes, de nekem így is élmény volt. Ez a rész nekem mindentől függetlenül 10/10* lett :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Oh anyám. A Beth után a Bio-n is kitört a sajtláz.
Már a sokadik sajtos poént találom a játékban és az egészet még überlik is egy sajtpajzzsal.
Egy epikus erejű sajtpajzzsal.

[thumbnail]http://i3.kym-cdn.com/photos/images/new ... 87/6c4.gif[/thumbnail]
Ungrammar/off mode/

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Ungrammar/off mode/ »

Selth, Alt! Srácok! Gondolom mostanra már nektek is minden világos Blackwall-al kapcsolatban?
Vélemények?

Szerintem:
► Show Spoiler
Plusz itt egy kérdés Ironbull szálával kapcsolatban:
► Show Spoiler
Ma az utolsó térképes cucc lepörgetése után megtámadom a végsőnek tűnő erődöt. Szóval este zárás.
Zusammen a játék rohadt jó!

U.i.: A Origin-es Wardenemmel meg jól csőbe húztak! 14 órát vártam rá, és csak egy levelet küld. :cry:
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Üdv! Hát direkt kihagytam az ő küldijét legyen valami új elem a következő végigjátszásban. Tehát jelenleg jóval előrébb vagy. Előzetesen ő és Sera volt a két kedvencem de mind jó végül is. Egyedül egy Leliana szerű figura hiányzik. :) Várok valami kieget és utána újra végig nyomom. Akkor ránézek majd. így most a spoilert se olvasom el sorry :(
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Although írta:Üdv! Hát direkt kihagytam az ő küldijét legyen valami új elem a következő végigjátszásban. Tehát jelenleg jóval előrébb vagy. Előzetesen ő és Sera volt a két kedvencem de mind jó végül is. Egyedül egy Leliana szerű figura hiányzik. :) Várok valami kieget és utána újra végig nyomom. Akkor ránézek majd. így most a spoilert se olvasom el sorry :(
A második neki futásodnál Blackwall-t és Sera-t tartsd párban!
Az utolsó sárkány High Dragon leölése után a csaj olyan szöveget nyomott le Blackwall kárára, hogy azon sírtam.

Plusz reddit-ről megtudtam, hogy a Keep-ben való beállításaid a játék közepén lévő tartalmat drasztikusan megváltoztatják.

Enyhe spoileres példa:
► Show Spoiler
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Sera, már az első pillanattól nagyon jó. Elsőnek elf mágus karim volt. Már az indulás. Oh elf, remélem nem "olyan" elf. elfy elf. Meg ahogy magában beszélve győzködi magát időnként rákérdezve eszme futtatása helyességére, vagy ahogy kizárni próbálja a számára nagyon sötét valóságot. Minden másodperc vele, élmény. Valóságos személy lett nagyon.
Megjelenés előtt nem ilyennek képzeltem el de ez is tökéletes, egy az elf társadalomból már kiszakadt, nem éppen törvényes úton járó elf karaktert zseniálisan jeleníti meg a játék. Vagy ahogy beszél mikor kérdezed a többiekről mármint az övéiről. "tudod, people, people." :) Mindenképp a következő végigjátszás olyan lesz, csak még a saját karimon gondolkodom. Nem kapkodjuk el.
http://www.gamebanshee.com/news/114908- ... -more.html
Ez meg egy cikk David Gaider kapcsán a játékos reakciókról, npckről szemelvények . linkel a saját oldalára.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nála óriási pillanat volt, mikor kimondta azokat a szavakat, amiket én már évek óta fogalmazok magamban: az elfek vesztesek
Ráadásul a pillanat és az események háttere nagyon ütősé teszik a kijelentést.

Tegnap befejeztem a játékot.

Jó volt látni, hogy az after credit-ig bombázták a játékost wtf jelenetekkel. Sajnos viszont a végső küzdelem összecsapottságát és rövidségét azok sem tudták megmenteni.

Az első rész fővárosának kis híján eleste valahogy sokkal epikusabban hatott. Itt meg "meh, ennyire elkeseredtél öreg? lol". Nem volt már tét.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Fenne tudja. Ami feltűnt nagyon az ahogy próbáltak két végletet kielégíteni. Az egész játékra rányomja a bélyegét. A sztori rajongókat és a skyrim szerű mászkálni szerető sztori iránt nagyrészt közömbös embereket. Hihetetlen ahogy megoldották,
-mindenhol ott a sátor vagy a fast travel pont aki nem akar ne legyen rákényszerülve a mászkálásra.
-Az ellenfelek szintezése. Ha figyeltétek két verzió is volt jelen egyidejűleg. a fix szintesek és a játékossal szinteződők. Ha jól láttam néhány sárkány mindig annyi volt amennyi a főkarim, de volt néhány ellenfél aki nem szintezet volt.
Ez ez nagyon bonyolult, összetett rendszer lett.Nem a harcrendszer hanem maga a világ. És jól működik. Csak hát mindenki a saját szemszögéből nézi és így nem lehet kiemelkedő.
Szóval a végső harcban benne van a lehetőség egy patchal át lehet vinni a másik oldalra és akkor meg a rinyálással lenne tele a net. Elég lenne a sárkényt teljes erőre tenni, Copie spelljeit bedurvítani mint a DA2-ben és már csak a rinyáló faszokat lehetne olvasni. Persze nem lett olyan mint az origins vége az epikus volt nagyon. Ez viszont összességében sokkal nagyobb játéktér két évvel kevesebb idő alatt. Erre mondtam jelenleg a hivatalos piacon ennél jobban nem reménykedhetünk. Majd a Pillars of Eternityre leszek nagyon kíváncsi :) Ott nem akarnak majd megfelelni azoknak, akiknek ma a Biowarenak muszáj.
Edit: Gondolom a sárkányok mivel nem fő vonal kicsit keményebbre tették, a végső ellenfélnél viszont gondolni kellett a rendszert arcade szinten kezelőkre is. Nem irigylem őket. Ha modolható lenne akkor most lenne pár tag aki ebből 10*-rpg-t csinál :) Edit2 Ez van ha mindenkinek meg akarsz felelni. Ez az amit a Beth jól csinált askyrimmal leszarta a sztori rajongókat. Kiadott egy offline mmot és kaszált. Mert nem mi vagyunk többen hanem az arcadosok :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Igazából nem a harccal van a bajom.
Oké lehetne fantáziadúsabb és kevésbé klisé. Kicsit többet is taktikázhatna, mint mondjuk a sárkányok, de a játék elcseszett harcrendszerének fényében azt hiszem ez nem is nagyon muszáj.

Különben sem lehetne überelni nálam a Metal Gear Rising végső boss fight-ját, ahol a rossz fiúból az egész játék alatt látunk 2 percet (vagy annyit sem), aztán a végén egy 45 perces monológgal és 2 csúfos elveréssel az arcodba robban. Plusz a dinamikus adrenalin pumpáló végső küzdelemről ne is beszéljek.

Corifish-nek (by Sera) végtelenül kevés játékidő jut, és azokban is csak szív. Komolyan mondom a végén mikor könyörög (ateista létére) már sajnáltam a csóringert.
Az meg, ahogy a végső harcra terelődik a dolog hát valami arcpirító klisé, de oké oké Solas jól megmagyarázza. A magiszter mindent elbukott, és dühös kisgyerekhez hasonlóan inkább felrúgja a játéktáblát, minthogy elismerje a vereségét. Ezzel oda is a maradék méltósága.
Szerintem jobb lett volna, ha az eredeti terv szerint MI vadászuk le, és nem csinálja azt amit.

A legyőzése megint érdekes:
► Show Spoiler
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

:)
Hát ja. Azért nem lett olyan klisés ez a történet. Rengeteg mindent belezsúfoltak, jó volt a palotás konspiráció, a nagy világ felépítés ellenére sikerült élvezhető módon a fősztori elemeit összerakni. Morrigan sztorija se lett rossz a végére, Solas vagy Flemeth vagy Ironbull sztori szintén. Jogos amit írsz :)
Mindenesetre én azt érzem hatalmas a világ rengeteg tartalmat lehet még bele rakni ha képesek a szintezést jól hozzá igazítani ami nem lesz könnyű. És s végét is lehetne bővíteni. Tehát most azt várom lesz e bejelentés nagyobb expansionra mert nagyon kellene.

Edit: Ami másik dolog amit érdemes figyelni vajon mit lép most majd az EA. Az már látszik ezt az állapotot nem lehet fenntartani. A metacritic jól mutatja a régi Bio rajongók egy pillanatig nem fognak megalkudni az EA vezette Bioval. A harcrendszer is az egyébként ordít róla. Szegények próbáltak valamit csinálni ami nekem is jó meg nekik is. Ordítottam volna, nem, nem lehet nincs olyan ami nekem is jó meg nekik is. Mert az a szint ami nekik jó az nekem szar. :) De ők vannak többen és ez tény.
Emlékszem egy angol nyelvű topicra ahol egy bétás írt egy eszmefuttatást a megjelenés előtt. Volt benne szó a taktikai nézetről is. Írta van benne, nem kell foglalkozni vele enélkül is tökéletesen működik. Ez egy avítt dolog avítt rpsekek. Valahogy így írta. Hogy lehet bármi is közös bennünk vagy jó eredmény ami neki is meg nekem is jó? Teljesen más dolgok miatt játszunk egy viccből még rpnek nevezett műfajjal. Legfeljebb mikor elemzek valamit próbálok objektíven, tényeket tudomásul véve leírni a véleményem. Ettől nekem még fejtörők kellenek, az rpbe, valódi, nem olyan mint amik ebben vannak, bár a skyrim szintnél jobb volt, mert nem tették oda a megoldásokat legalább, de a sacred ashos rész Dragon Age közelébe se értek. És már az se az volt ami régen. Mindenek a végén eltelt 15 év és pár hónapja egy karaktert akartam készíteni a neverwinter night-ba, már nem emlékeztem hogy kell. :) Mert már elfelejtettem.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Spoilert a teljes szerkesztőben a szövegszerkesztő menü kis fehér kockájának segítségével tudsz elrejteni (közvetlenül a sárga szövegbuborék mellett). A harmadik mondatod durva poént lő le.

A klisét nem a sztorira értettem, hanem...
► Show Spoiler
Az EA és a Bio pedig nem fog a kritikára figyelni! Ha sugárban akarsz hányni a seggnyalástól, akkor menj a Bioware fórumára! Az egész széria miattuk olyan "trendi". Anno a kis nyomik kisebb sztrájkot csináltak az intelligens darkspawn követő ellen. Az egyik legnagyobb ziccert hagyta ki miatta a Bio.
Most is miért sírnak? Kevés a haj, a szemöldök, meg a ruha. pfff...

Mondjuk abban igazuk van, hogy a multi csapni való.

U.i.: A Bethesda fórumán ugyanezek az elcseszett elemek. Ott Co-op mod ért sírnak, csak tudnám mi a bránernek? Menjenek játszani a TESO-val!!!

Szerk: Wasteland 2. Na ezt vedd meg, ha a pillars-ig kiakarod bírni. Isteni hangulat, hangulatos rossz fiú, x-com taktika és ötletes posztap. világ.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Oké köszi :) Nem lő le semmit :) Te tudod, azért írod, aki nem tudja nem játszott vele az nem sejt semmit legfeljebb most már kicsit többet :) Mindenesetre nem is írok többet :)
Ez egy másik probléma amit írsz. Ilyené vált a nyugati társadalom jelentős része. Főleg USA gáz. Tudom miről beszélsz, jó pár forumon kerültem már szóváltásba velük elküldve az anyjukba őket.
Egyszerűen nem lehetett megmagyarázni nekik ez játék és kell bele. És szerepjáték része, hogy tudjál így is úgy is dönteni, ne csak ez a nyálas szar legyen ami nektek kell. De reménytelen.
Szóval látom, ott a topic a bioware forumon, vajon Sera rasszista és oldalakon keresztül taglalják. Úgy néz ki ide vezet ez a beteg liberális világ. De ahogy látom Gaider is röhög rajtuk. Csak sajna ők az első számú piac részei.
Ezért nincs esélyük a CD Projekt ellen, semmi. :)
Edit2: Azért kiegészítettem így már biztos nem spolier :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Although írta:Oké köszi :) Nem lő le semmit :) Te tudod, azért írod, aki nem tudja nem játszott vele az nem sejt semmit legfeljebb most már kicsit többet :) Mindenesetre nem is írok többet :)
Ez egy másik probléma amit írsz. Ilyené vált a nyugati társadalom jelentős része. Főleg USA gáz. Tudom miről beszélsz, jó pár forumon kerültem már szóváltásba velük elküldve az anyjukba őket.
Egyszerűen nem lehetett megmagyarázni nekik ez játék és kell bele. És szerepjáték része, hogy tudjál így is úgy is dönteni, ne csak ez a nyálas szar legyen ami nektek kell. De reménytelen.
Szóval látom, ott a topic a bioware forumon, vajon Sera rasszista és oldalakon keresztül taglalják. Úgy néz ki ide vezet ez a beteg liberális világ. De ahogy látom Gaider is röhög rajtuk. Csak sajna ők az első számú piac részei.
Ezért nincs esélyük a CD Projekt ellen, semmi. :)
Edit2: Azért kiegészítettem így már biztos nem spolier :)
Basszus most olvastam a reddit-en a rövid összefoglalót. Ezek a bioware-es picsogóknál sokkal rosszabb népek! Úgy hívják őket, hogy sjw-k (social justice warriors) a hipszterek legrosszabb fajtái. Ha nem ismernéd a Gamergate nevű eseményeket, akkor ezekről a sjw-kről csak annyit röviden, hogy fehér és férfigyűlölő radikális feministák szövetségben fehér submissive típusú férfiakkal. Ezek azok a népek, akik a fehérek bűnösségét nyomatják orrba szájba úgy, hogy maguk is tejfehérek! Meg mindenféle transzneműnek és lelki-feketének vallják magukat. A legrosszabb, hogy ezek az önjelölt bajnokok valójában a kisebbségek legnagyobb abuzálói. Az említett Gamergate alatt pl. nyíltan neki mentek nem fehér bőrszínűeknek, nőknek, melegeknek csak azért mert azok kiálltak a fehérek mellett. Számukra ha egy meleg megvédi a hetero jogait az automatikusan elveszti a kisebbségi státuszát. Ez tök komoly!

Gaider óriási nagy szarban van, mert ezek a népek mikor besokallnak nem riadnak vissza a hackertámadásoktól, és a családtagok zaklatásától sem. Ha a fő sjw fasiszták rászállnak a Bio-ra, akkor itt komoly gondok lesznek.

Témánál maradva viszont azt kell, hogy mondjam, hogy LÓF*SZT ők az első számú piaci rész! Az sjw hisztériáznak a videojátékok felett, de NEM játsszák őket! Ha valóban lenne piaci erejük, akkor nem az EA meg az Activison fejlesztői lenne a nagykutyák, hanem valamelyik ratyi indie fejlesztő a politikai agymosással sulykoló szemetével.

Már pardon a megnyilvánulásomért. :oops:
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:
Although írta:Oké köszi :) Nem lő le semmit :) Te tudod, azért írod, aki nem tudja nem játszott vele az nem sejt semmit legfeljebb most már kicsit többet :) Mindenesetre nem is írok többet :)
Ez egy másik probléma amit írsz. Ilyené vált a nyugati társadalom jelentős része. Főleg USA gáz. Tudom miről beszélsz, jó pár forumon kerültem már szóváltásba velük elküldve az anyjukba őket.
Egyszerűen nem lehetett megmagyarázni nekik ez játék és kell bele. És szerepjáték része, hogy tudjál így is úgy is dönteni, ne csak ez a nyálas szar legyen ami nektek kell. De reménytelen.
Szóval látom, ott a topic a bioware forumon, vajon Sera rasszista és oldalakon keresztül taglalják. Úgy néz ki ide vezet ez a beteg liberális világ. De ahogy látom Gaider is röhög rajtuk. Csak sajna ők az első számú piac részei.
Ezért nincs esélyük a CD Projekt ellen, semmi. :)
Edit2: Azért kiegészítettem így már biztos nem spolier :)
Basszus most olvastam a reddit-en a rövid összefoglalót. Ezek a bioware-es picsogóknál sokkal rosszabb népek! Úgy hívják őket, hogy sjw-k (social justice warriors) a hipszterek legrosszabb fajtái. Ha nem ismernéd a Gamergate nevű eseményeket, akkor ezekről a sjw-kről csak annyit röviden, hogy fehér és férfigyűlölő radikális feministák szövetségben fehér submissive típusú férfiakkal. Ezek azok a népek, akik a fehérek bűnösségét nyomatják orrba szájba úgy, hogy maguk is tejfehérek! Meg mindenféle transzneműnek és lelki-feketének vallják magukat. A legrosszabb, hogy ezek az önjelölt bajnokok valójában a kisebbségek legnagyobb abuzálói. Az említett Gamergate alatt pl. nyíltan neki mentek nem fehér bőrszínűeknek, nőknek, melegeknek csak azért mert azok kiálltak a fehérek mellett. Számukra ha egy meleg megvédi a hetero jogait az automatikusan elveszti a kisebbségi státuszát. Ez tök komoly!

Gaider óriási nagy szarban van, mert ezek a népek mikor besokallnak nem riadnak vissza a hackertámadásoktól, és a családtagok zaklatásától sem. Ha a fő sjw fasiszták rászállnak a Bio-ra, akkor itt komoly gondok lesznek.

Témánál maradva viszont azt kell, hogy mondjam, hogy LÓF*SZT ők az első számú piaci rész! Az sjw hisztériáznak a videojátékok felett, de NEM játsszák őket! Ha valóban lenne piaci erejük, akkor nem az EA meg az Activison fejlesztői lenne a nagykutyák, hanem valamelyik ratyi indie fejlesztő a politikai agymosással sulykoló szemetével.

Már pardon a megnyilvánulásomért. :oops:
Nekem erről mindig az jut eszembe, hogy a feministák állítólag az egyenlő-jogúságért küzdenek, de pont ők akarnak uralni a férfiakon, jobban mint ahogy a férfiak "uralkodnak" a nőkön most. Bár nem a feministákhoz köthető, de a másik kedvencem a védjük meg a bolygónkat szöveg. Mindenki aki ért kicsit a bioszhoz, annak leesik, hogy nem a bolygót kell megvédeni, hanem magunkat, nehogy a bolygó kiirtson minket mint holmi fertőzést (globális felmelegedés és az emberi megfázás esetén bekövetkezett hőemelkedés között lehet egy vicces hasonlatot kötni).

Visszakanyarodva a DA3-ra: én még nem vittem végig, mert kicsit ráuntam a monoton hentelésre és küldetés csinálásra, majd később előveszem még.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Elvileg megoldható, hogy csak a fősztorira koncentrálj. Mászkálás nélkül, úgy van felépítve. Persze így is van 30-50 óra között.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ha megnyugtat, akkor megerősíthetem, hogy nincs Mass Effect-es büntetés, ha kihagyod a gyűjtögetős mellékszálakat.
Én minden szart begyűjtöttem a mozaik darabokon kívül (amik bugosak) és semmivel sem járultak hozzá a fősztorihoz.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Ha megnyugtat, akkor megerősíthetem, hogy nincs Mass Effect-es büntetés, ha kihagyod a gyűjtögetős mellékszálakat.
Én minden szart begyűjtöttem a mozaik darabokon kívül (amik bugosak) és semmivel sem járultak hozzá a fősztorihoz.
Attól még a küldik arról szólnak, hogy verekedjük át magunkat 100 ugyanolyan ellenfélen, majd a boss után egy választani lehetőség, ahol csak az a különbség, hogy a csapattagok közül kik fognak egyetérteni a döntésemmel. Most per pillanat nincs ehhez kedvem, főleg úgy, hogy a sztori sztem nem kiemelkedő, csak a társak és azok interakciói miatt játszom majd ki végül.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Very very spoiler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eltelt nagyon sok év a baldurs gate óta.
Aztán egy nap rácsodálkoztam a mass effect storira.
Nem tudok semmit mondani ez után mert nincsenek szavak arra amit ez a banda tud. Olyan szinten odabasz hogy nincsenek szavak elmondani mit jelent a BIOWARE még mindig. Most is amikor már nem az a szint ami régen volt. De kibaszottul csak az Obsidian van aki tud versenyezni velük!!!! Nincs történet ami felérne ezzel!!!!
Mindig is a kedvencem lesz, mert nem a mai világ nem a szuperhősök, nem a jó vagy rossz vég egyszerüen csak vége lesz mert nincs esélyed azzal szemben ami eljön :)
És most újra és újra. Mindig, mindig utánozhatatlanul
Morrigan és Flemeth!!!!!! és spolier
De talán már mind tudjuk mit is jelent a Bioware.

Szóval a varázslat két részben :)
Edit: Titokban remélem lesz valami update a DA3-hoz ami hozza azt a szintet amit a mass effect extended cut.
Nem sok esély van rá elnézve a degenerált forumokat.
Mit is mondhatnék......"This is one of the reasons why this my game of the year" csak ismételni tudnám. És hálás vagyok nekik amiért a remény nem hal meg, még akkor sem ha már full konzolos szarnak nevezhetjük amibe ez megszületik. Edit : Van egy érzésem, talán a skyrim nem de Morrigan és Flemeth túl fog élni minket ahogy Shepard is :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Although írta:Very very spoiler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eltelt nagyon sok év a baldurs gate óta.
Aztán egy nap rácsodálkoztam a mass effect storira.
Nem tudok semmit mondani ez után mert nincsenek szavak arra amit ez a banda tud. Olyan szinten odabasz hogy nincsenek szavak elmondani mit jelent a BIOWARE még mindig. Most is amikor már nem az a szint ami régen volt. De kibaszottul csak az Obsidian van aki tud versenyezni velük!!!! Nincs történet ami felérne ezzel!!!!
Mindig is a kedvencem lesz, mert nem a mai világ nem a szuperhősök, nem a jó vagy rossz vég egyszerüen csak vége lesz mert nincs esélyed azzal szemben ami eljön :)
És most újra és újra. Mindig, mindig utánozhatatlanul
Morrigan és Flemeth!!!!!! és spolier
De talán már mind tudjuk mit is jelent a Bioware.

Szóval a varázslat két részben :)
Edit: Titokban remélem lesz valami update a DA3-hoz ami hozza azt a szintet amit a mass effect extended cut.
Nem sok esély van rá elnézve a degenerált forumokat.
Mit is mondhatnék......"This is one of the reasons why this my game of the year" csak ismételni tudnám. És hálás vagyok nekik amiért a remény nem hal meg, még akkor sem ha már full konzolos szarnak nevezhetjük amibe ez megszületik. Edit : Van egy érzésem, talán a skyrim nem de Morrigan és Flemeth túl fog élni minket ahogy Shepard is :)
Kár, hogy a rendes cRPG társadalom megveti a Bioware új játékait. És én teljes mértékben megértem, hogy miért. Mindazonáltal én elfogadom őket, egy gyenge közepesnek tartom ezeket a játékokat, nem játszhatatlanul sz*rok (bár DA 3 megpróbálta az PC-s irányítással ezt elérni...), de egy végigjátszás után én egyik bioware játékot se vettem elő újra. Baldur's Gate 2-t én Black Isle játéknak tekintem, mert rá pár évre jövő Neverwinter 1 már messze nem volt annyyira jó, és kétlem, hogy a bioware pont azokban az években felejtett volna el jó cRPG-t készíteni, egyszerűen sose tudott igazán jó cRPG-t készíteni, ha nem bábáskodik mellette a Black Isle.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Érdekes. Most jövők a Bioware fórumáról és ugyanezt írják az elvakult fanok.
Vazz azok az arcok akik anno szétbarmolták a DA2-t, most sírnak a DA:I alacsony main sztorija miatt. lol

De, hogy én is megszellőztessem az amúgy érdemtelen véleményem (mert az ugye bárkinek lehet):
A ME szerintem is közepes sci-fi fantasy volt, vagy mi a kínja.

Ellenben a DA szerintem is ígéretes!
Oké, lépten-nyomon látom hogy honnan lopkodja az alapanyagot és hol hagyja ki a legjobb lehetőségeket. De a tisztességes tálalás és az a kevés, amit valóban saját kútfőből előállítanak legalább mutatja, hogy próbálnak hűek lenni a régi önmagukhoz. Még ha nem is sikerül...

Az Inkvizíciót most én is pihentetem. Megvárom míg kijön a következő patch, ami helyre hozza a fatálisabb bug-okat, azátn lehet hogy februárban tolok egy evil/jerk végigjátszást újra.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Nem a történeteik miatt veti meg őket. De ez is egy vélemény amit írsz. Nyilván nekem nincs magasan a mérce ez a baj :D
Ezért is voltam jól el még a TESIV is, pedig azt is agyonfikázták. Szerintem zseniálisan megírt sztorija van mind a Mass effectnek mind a DA sorozatnak.
Nem hinném, hogy tehetségtelenek lennének ahogy írod. Anno még a másodvonalas Jade empire is nagyon jó kritikát kapott. Pedig az már jóval a BG korszak és a Black isle után volt.
Szerintem a fő gond az amit a Dr. úr is írt korábban itt. HA megnézed a forumokat általános színvonal zuhanás van. Ez a műfaj már nem egy szűk elit réteg sajátja. Olyanok okoskodnak a forumokon akik még az rp fogalmáról sincs sok elképzelésük. És ezek a visszajelzések viszik ebbe az irányba a fejlesztést. Már a 2000-es évekhez képest is durván csak a nyálas egyen, szuperhős irány az elfogadható. Gyakorlatilag nem tudnak különbséget tenni a játék és a valóság között. És ha pl rasszizmus jelenik meg ott egy játékban ahol ez kell, már azon is felvannak háborodva. Lásd az oldalakon keresztül taglalt Sera rasszista? És ez bizony durva minőségi romlást hoz magával. És ez lemérhető a DA:I-n is. De ez látható a nexus forumon is. Nincs elvonatkoztatás és saját jelenkori világukat vettetik bele a modokba is. Nem is érdekli őket az eredet a lore. Csak a saját kis vágyaik kivetülése a játékra. Nem véletlen nevetett Gaider is a karakterekről alkotott vélemények jó részén. Csak az a gond aki a pénzt adja azt nem érdekli mi lesz ennek az eredménye. Pont most amikor már technikailag adott, hogy megvalósítsák amit még a Morrowind idején nem lehetett. Csak éppen már nem lesz igény rá.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Érdekes. Most jövők a Bioware fórumáról és ugyanezt írják az elvakult fanok.
Vazz azok az arcok akik anno szétbarmolták a DA2-t, most sírnak a DA:I alacsony main sztorija miatt. lol

De, hogy én is megszellőztessem az amúgy érdemtelen véleményem (mert az ugye bárkinek lehet):
A ME szerintem is közepes sci-fi fantasy volt, vagy mi a kínja.

Ellenben a DA szerintem is ígéretes!
Oké, lépten-nyomon látom hogy honnan lopkodja az alapanyagot és hol hagyja ki a legjobb lehetőségeket. De a tisztességes tálalás és az a kevés, amit valóban saját kútfőből előállítanak legalább mutatja, hogy próbálnak hűek lenni a régi önmagukhoz. Még ha nem is sikerül...

Az Inkvizíciót most én is pihentetem. Megvárom míg kijön a következő patch, ami helyre hozza a fatálisabb bug-okat, azátn lehet hogy februárban tolok egy evil/jerk végigjátszást újra.
Azt meg kell hagyni, hogy a DA 3-ban a karakterek jók, kifejezetten jók. Kár, hogy a körítés (érdekes ruházat pl Varric-on, vagy magán a főkarin, plusz mindenkivel való flörtölés lehetősége) sokat ront az egészen. Ahhoz tudnám leginkább hasonlítani, mint amikor egy finom ételben hajszálak vannak, és DA 3 esetében rengeteg hajszálat találtam benne sajnos.
DA 2-vel nem játszottam, így véleményt nem tudok róla formálni.

Sztem nyugodtan pihentetheted tovább is mivel március 26-án jön a Pillars of Eternity. :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Az Oblivion legnagyobb szépsége számomra az volt, hogy nem te voltál a kiválasztott. Ezt a Skyrim-ben gyűlölöm.

A Morrowind-nél lehettél reinkarnáció vagy csaló birodalmi kém. A játék világ hagyta, hogy dönts! Még a téged megtagadó templomhoz is beállhattál.
Az Oblivionban egy eszköz vagy, akinek a célja az igazi kiválasztott segítése. Üde koncepció, ami nem köti a kezed.
A DA:O-ban egy újonc Warden vagy. Nem a főhős, tekintve hogy rajtad kívül ketten is megmenthetik a világot.

Szóval jah. Nekem inkább jönnek be ezek a koncepciók, ahol nem a prófécia miatt tudsz, hanem a képességeid és a szerencséd miatt. A rongyhuszár, aki középső ujjat mutat a sorsnak.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth írta:Sztem nyugodtan pihentetheted tovább is mivel március 26-án jön a Pillars of Eternity. :)
Idén sok cucc fogja terhelni a bankkártyám. :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Although írta:Nem a történeteik miatt veti meg őket. De ez is egy vélemény amit írsz. Nyilván nekem nincs magasan a mérce ez a baj :D
Ezért is voltam jól el még a TESIV is, pedig azt is agyonfikázták. Szerintem zseniálisan megírt sztorija van mind a Mass effectnek mind a DA sorozatnak.
Nem hinném, hogy tehetségtelenek lennének ahogy írod. Anno még a másodvonalas Jade empire is nagyon jó kritikát kapott. Pedig az már jóval a BG korszak és a Black isle után volt.
Szerintem a fő gond az amit a Dr. úr is írt korábban itt. HA megnézed a forumokat általános színvonal zuhanás van. Ez a műfaj már nem egy szűk elit réteg sajátja. Olyanok okoskodnak a forumokon akik még az rp fogalmáról sincs sok elképzelésük. És ezek a visszajelzések viszik ebbe az irányba a fejlesztést. Már a 2000-es évekhez képest is durván csak a nyálas egyen, szuperhős irány az elfogadható. Gyakorlatilag nem tudnak különbséget tenni a játék és a valóság között. És ha pl rasszizmus jelenik meg ott egy játékban ahol ez kell, már azon is felvannak háborodva. Lásd az oldalakon keresztül taglalt Sera rasszista? És ez bizony durva minőségi romlást hoz magával. És ez lemérhető a DA:I-n is. De ez látható a nexus forumon is. Nincs elvonatkoztatás és saját jelenkori világukat vettetik bele a modokba is. Nem is érdekli őket az eredet a lore. Csak a saját kis vágyaik kivetülése a játékra. Nem véletlen nevetett Gaider is a karakterekről alkotott vélemények jó részén. Csak az a gond aki a pénzt adja azt nem érdekli mi lesz ennek az eredménye. Pont most amikor már technikailag adott, hogy megvalósítsák amit még a Morrowind idején nem lehetett. Csak éppen már nem lesz igény rá.
Erre az egyik legjobb példa az egyik Baldur's gate 2 mód volt, ahol egy 13 vagy 15 éves (nem emlékszem pontosan) női karakterrel lehet összeszűrni a levet, sokan ezért pedofiloknak, betegeknek nevezték azokat akik játszottak ezzel a móddal (én még csak tervezem kipróbálni :D). Kár hogy sokan nem figyeltek a történelem órán, hogy akkoriban (mármint középkor) az első havi vérzés után teljes értékű nőnek számítottak a lányok, és ez durván 12-13 éves kort jelentett.
Dr.UnGrammar írta:Az Oblivion legnagyobb szépsége számomra az volt, hogy nem te voltál a kiválasztott. Ezt a Skyrim-ben gyűlölöm.

A Morrowind-nél lehettél reinkarnáció vagy csaló birodalmi kém. A játék világ hagyta, hogy dönts! Még a téged megtagadó templomhoz is beállhattál.
Az Oblivionban egy eszköz vagy, akinek a célja az igazi kiválasztott segítése. Üde koncepció, ami nem köti a kezed.
A DA:O-ban egy újonc Warden vagy. Nem a főhős, tekintve hogy rajtad kívül ketten is megmenthetik a világot.

Szóval jah. Nekem inkább jönnek be ezek a koncepciók, ahol nem a prófécia miatt tudsz, hanem a képességeid és a szerencséd miatt. A rongyhuszár, aki középső ujjat mutat a sorsnak.
Morrowindben egy baj volt csak történet szempontjából: nem csatlakozhattál Dagoth Ur mellé. (Bár tudtommal 2 mód is van erre, egy szürke Dagoth Ur küldetésszál, és egy sötét.)
Dr.UnGrammar írta:
Sleth írta:Sztem nyugodtan pihentetheted tovább is mivel március 26-án jön a Pillars of Eternity. :)
Idén sok cucc fogja terhelni a bankkártyám. :D
Láttad már az 1 órás let's play videót róla?
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Although »

Őszintén, nekem már az is meglepő, még ez a színvonal megvan. És Gaidert még alkalmazzák. Aki láthatóan kontrasztban van a fogyasztók jó részével. Komolyan "várom" mikor jelentik be a távozását. És egyébként tényleg a kickstarter marad mint a Pillars of eternity :) Nem véletlen az obsidian is ott kötött ki. Meg esetleg a másik ilyen régi világban ragadt kiadó támogatja mint a Paradox :)
Edit: Zseniális ahogy Morrigan már jóval idősebben mint amikor a Gray warden találkozott vele a korcari vadonban. De még mindig megmaradtak benne a gyermekkori rémképek az "anyjáról" :) Szóval szépen összeállt ez is három részen keresztül, mégha ez a konzolos világ bele is köp a levesünkbe :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Dragon Age 3

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth: Nem, a hivatalos honlap leírását olvastam és utána elzárkóztam a spoilerektől. Ezért ütött óriásit a DA:I is, mert nem tudtam hogy milyen sok cuccot vágtak ki a végtermékből.

Although: A DA:I-t a karakterek viszik el a hátukon! Kár, hogy a fő gonosz a leggyengébb láncszem, pedig neki kellene hozni a végjátékot. Nálam a top 3: Dorian, Solas, Blackwall
Mindegyik karakter valami klisének indul (pont, ahogy Sleth a topic elején nehezményezte) aztán 180-as csavar és rájössz mekkora arcok az írók és szinkronszínészek.
Válasz küldése