Oszkár végigjátszása: Blood

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Oszkár végigjátszása: Blood

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy készítek egy videókommentárral ellátott végigjátszás sorozatot az 1997-es Blood című FPS játékhoz. Ezt szeretném a figyelmetekbe ajánlani. Ha felkerül egy új rész YouTube-ra, ebben a hozzászólásomban mindig megtalálhatjátok majd a hozzá tartozó linket. Ha tetszenek a videók, nyomassátok a like-ot szorgalmasan, de akkor sem lesz köztünk harag, ha feliratkoztok a csatornámra. ;) Az első részben kicsit gyenge a beszédhang minősége, de a többiben már korrigáltam. A megfelelő képminőség érdekében tanácsos beállítani YouTube-on a 720p-s felbontást!

V. Fejezet - Hullaszemle
Utolsó rész: Szépség és a Szörnyeteg (E5M8) -
42.rész: Várbörtön (E5M7) -
41.rész: Elfeledett katakombák (E5M9) -
40.rész: Tiltott rituálék (E5M6) -
39.rész: Romos templom (E5M5) -
38.rész: Vízvezetékek (E5M4) -
37.rész: Nyilvános raktár (E5M3) -
36.rész: Itt vannak (E5M2) -
35.rész: Üdvözlet az életedben (E5M1) -

IV. Fejezet - Végső leszámolás
34.rész: Az istenség csarnoka (E4M8) -
33.rész: A húsban (E4M7) -
32.rész: Mélységes idegdúc (E4M6) -
31.rész: Tűz és kénkő (E4M5) -
30.rész: Holtak bevásárlóközpontja (E4M9) -
29.rész: Kristály tó (E4M4) -
28.rész: Csontház (E4M3) -
27.rész: Tenyészföldek (E4M2) -
26.rész: A mészáros társasága (E4M1) -

III. Fejezet - Búcsú a fegyverektől
25.rész: Cerberus gödre (E3M7) -
24.rész: Szörnycsali (E3M6) -
23.rész: Alkatrészek (E3M5) -
22.rész: Katakombák (E3M8) -
21.rész: Kórterem (E3M4) -
20.rész: Nyers szennyvíz (E3M3) -
19.rész: Ostrom (E3M2) -
18.rész: Szellemváros (E3M1) + ÍGY KÉSZÜLT! -

II. Fejezet - Még a Halál is meghalhat
17.rész: Shial odúja (E2M8) -
16.rész: A föld gyomrában (E2M7) -
15.rész: A fagyos rohanás (E2M6) -
14.rész: A kísértő (E2M5) -
13.rész: Vékony jég (E2M9) -
12.rész: Szépkilátás Hotel (E2M4) -
11.rész: Nyugodjanak a gonoszok (E2M3) -
10.rész: Fűrésztelep (E2M2) -
9.rész: Hajótörött (E2M1) -

I. Fejezet - Minden hús útja

8.rész: A kő oltára (E1M7) -
7.rész: A nagy templom (E1M6) -
6.rész: Megszentelt területek (E1M5) -
5.rész: Rémségek háza (E1M8) -
4.rész: A sötét karnevál (E1M4) -
3.rész: Szellemvonat (E1M3) -
2.rész: A sínek rossz oldalán (E1M2) -
1.rész: Bölcsőtől a sírig (E1M1) -

Üdvözlettel: Winkler Oszkár
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ez nagyon jó volt! Köszönöm!

A játékot csak hírből ismertem eddig. Bár nem érzek késztetést a végigjátszására, azért nagyon fogom várni a videósorozat folytatását, mert eszméletlenül jó narrátor vagy!
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Köszönöm a biztató szavakat! Igyekszek színvonalasat produkálni. ;)
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Részemről köszönöm, nagyon tetszik az elemző végigjátszásod, mert nagyon sokat tanulok belőle!
Várjuk a következőket!:D
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Oszkár: a videóid nagyon jók. Én még soha nem hallottam erről a játékról, de kedvet kaptam hozzá. Viszont nem tudom működésre bírni a Blood 1-t, mert mindig leáll a DosBox. Illetve nemrégiben sikerült valamit elérnem, de úgy szaggat, hogy nem lehet vele játszani, valamint ha megállok, automatikusan elindul hátrafelé. Megköszönném a segítséget.
Én most a Blood 2 + Nightmares-t kezdtem el. Nem rossz, csak azok a kukacok túl hamar tűnnek fel. Akárcsak azt a kezet, ezt is a használlal kell leszedni. Még jó, hogy megnéztem a videóidat. Ez sem olyan rossz, de az 1 valahogy most jobban érdekelne. Ha van ötlet, hogy hogyan bírjam működésre, várom a válaszát mindenkinek!
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Megnéztem már, mit dicsérnek itt a többiek (amúgy nem igazán érdekelt a játék maga).
Bizony el kell ismerni, fantasztikusan szórakoztató a narrációd!
Lesz még más játék is terítéken később?
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Igen, tervbe vettem más játékokat is, melyek hasonlóan a Blood-hoz, régebbiek. Legalábbis amíg nincs erősebb gépem, betonszaggató játékokra nem érdemes számítani.

Lord Jack: Az eredeti játék annyira magasra tette a mércét, hogy a Blood 2 egyszerűen nem volt képes megfelelni az elvárásoknak. Ez persze az egyéni véleményem. Az első rész minden szempontból minőségibb. Némi túlzással még a grafikája is jobban tetszik. 8-)
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Én most egy ehhez hasonló verziót szereztem be, az ezeket tartalmazza:
• Az alap Blood játékot a megszokott 4 pályával (The way of all flesh, Even death may die, Farewell to arms, Dead reckoning)
Ehhez van hozzáadva a Plasma Pack egyik kiegészítőpályája a Post Morthem
• Benne van a Plasma Pack másik kiegészítő pályája, a Cryptic Passage
• van benne egy "Bloody Pulp Fiction" nevű kieg., ami további 3 pályát tartalmaz
Szóval összesen 9 epizód!

Az irányítása így néz ki:
• Alapbeállításként az A-W-S-D gombokkal megyünk jobbra balra előre hátra, és az egérrel forgunk körbe fel/le stb.
Ez a mostani játékoknál már megszokott, akik régen DOS alatt játszottak ezzel, azok tudják, hogy egér híján ilyen így volt
• Bal egér gombbal lehet lőni, jobb egér gomb az alternatív lövés
• E-vel nyitsz ajtót
• Space-el ugrasz

De most lehet,hogy kipróbálom a tiédet!
Csak előtte megnézem az új videót.
Valamint örülök, hogy lesznek más játékok is, amelyeket bemutatsz!
Emberke

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Emberke »

Szia Oszkár!

Nagyon jó kis videókat csináltál, le is töltöttem ezt a játékot, hogy megnézzem, mi fán is terem az a Blood. Viszont egy kis kérdésem lenne. Ugye láttam a videóidat, és ott neked magyar szöveg volt az intrónál + minden monológnál. A kérdésem tehát az, hogy a szöveget te szerkesztetted hozzá, vagy vannak benne feliratok? Ha igen, először is a feliratokat hogyan lehet bekapcsolni, másodszor hol található hozzá magyarítás? :D Csak mert én már tűvé tettem az egész options-t, meg setup-ot, hogy megtaláljam a feliratokat, meg neten is megnéztem, hogy honnan lehetne esetleg magyarítást letölteni hozzá. Még youtube-on is megnéztem, hátha van egy videó a feliratokról, de semmi. Válaszotad köszönöm!
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Emberke írta:Szia Oszkár!

Nagyon jó kis videókat csináltál, le is töltöttem ezt a játékot, hogy megnézzem, mi fán is terem az a Blood. Viszont egy kis kérdésem lenne. Ugye láttam a videóidat, és ott neked magyar szöveg volt az intrónál + minden monológnál. A kérdésem tehát az, hogy a szöveget te szerkesztetted hozzá, vagy vannak benne feliratok? Ha igen, először is a feliratokat hogyan lehet bekapcsolni, másodszor hol található hozzá magyarítás? :D Csak mert én már tűvé tettem az egész options-t, meg setup-ot, hogy megtaláljam a feliratokat, meg neten is megnéztem, hogy honnan lehetne esetleg magyarítást letölteni hozzá. Még youtube-on is megnéztem, hátha van egy videó a feliratokról, de semmi. Válaszotad köszönöm!
Szia!

Tudomásom szerint nem készült magyarítás a játékhoz. A feliratokat mindig utólag szerkesztem rá a videókra. :D
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Oszkár: A te verziód is rendelkezik egy automatikus hátramenés opcióval. Ja és IGEN, örülök, hogy szülinapomra felraktad a 7.-ik videót. Remélem hamarosan jön a többi.
Valamint lenne 4 kérdésem:
1. Hogyan lehet beállítani a gyorstöltést és a gyrosmentést, amit te is csinálsz a videókban.
2. A Daggerfall-hoz nem tervezel végigjátszást csinálni?
3. Megneveznél pár játékot, aminek esetleg megcsinálnád a végigjátszását? Mert azokat lehet, hogy előtte kipróbálom.
4. Hogyan telepítsem DosBox-al a Death Wish nevű modot a Blood-hoz?

Várom mielőbbi válaszod!
Jack
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Lord Jack írta:Oszkár: A te verziód is rendelkezik egy automatikus hátramenés opcióval. Ja és IGEN, örülök, hogy szülinapomra felraktad a 7.-ik videót. Remélem hamarosan jön a többi.
Valamint lenne 4 kérdésem:
1. Hogyan lehet beállítani a gyorstöltést és a gyrosmentést, amit te is csinálsz a videókban.
2. A Daggerfall-hoz nem tervezel végigjátszást csinálni?
3. Megneveznél pár játékot, aminek esetleg megcsinálnád a végigjátszását? Mert azokat lehet, hogy előtte kipróbálom.
4. Hogyan telepítsem DosBox-al a Death Wish nevű modot a Blood-hoz?

Várom mielőbbi válaszod!
Jack
Sok Boldog Születésnapot Lord Jack! :)

Még soha nem tapasztaltam ezt a "hátramenetelős" hibát. Nincs beragadva valami gomb a billentyűzeten?

1. Nálam az F6-ra van beállítva a mentés funkció. Egyszer kell menteni vele valamelyik slot-ba, aztán ha játék közben még egyszer megnyomod az F6-ot, akkor egy villanás alatt ugyanarra a helyre készít mentést.

2. Nem, viszont a Redguard-ot (ami ugyancsak Elder Scrolls) lehet végig tolom majd valamikor. Anno jókat játszottam vele. Megéreztem a benne rejlő végtelen szabadságot, csak akkoriban Thief lázban égtem, így végül kimaradt az életemből.

3.
Severance: Blade of Darkness (jó esély van rá, hogy a Blood után ez következik)
Clive Barker's Undying
Half-Life 2: GREY (csak nem biztos, hogy be tudom üzemelni) - Ezen magyar fejlesztésű játék főhősének én magam lettem volna a magyar szinkronhangja, csak szereplőhiány miatt végül nem készült el a magyar változat.
Alone in the Dark (1992)

Hirtelenjében ennyi, de addig még bármi megtörténhet.

4. A Blood könyvtárába kell bemásolni a Death Wish összes fájlját, majd a DosBox-al a "dw.bat"-ot elindítani. Ezt viszont a saját kiépített verziómmal körülményes megcsinálni. Jobb, ha külön könyvtárat hozunk létre neki, amibe a Blood fájljait bemásoljuk és majd utána ugyanoda a Death Wish-t. Ha mindez sikerült, akkor a DosBox-ot önállóan elindítva mount-olni kell a Death Wish könyvtárát "C" meghajtóként, arra rálépni és beírni, hogy "dw.bat".

Ha nem vágod a DOS-ot, akkor nem biztos, hogy egyik pillanatról a másikra sikerülni fog. Ha minden kötél szakad, keress meg privátban. :twisted:
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Először is köszönöm!
Másodszor a gyors választ is köszönöm!
Most toltam végig a harmadik pályát és megtaláltm a super secret-et! Ahogy elkezdjük a pályát jobbra fordulunk és elindulunk, majd leugrunk a vonatról és az első kocsi közepe és vége között van egy csomó jó fegyver meg egyéb bónusz!
És mindjárt megkereslek privátban, mert abszolút nem értek a DOS-hoz.

Jack
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Ááá, a Severance király lesz! Azt amúgy is szeretem, ha a Bloodhoz hasonlóan magas színvonalú lesz a narráció, az meg igen állat lesz. :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Huh, a Nagy Templon zenei témája nagyon hangulatos lett, és félelmetes is.
Várjuk a következőket:D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Á jó volt a 6-os és a 7-es rész is. :)
A 6-osban külön tetszett a kislányos zavarod a szerepléstől.

Az új keret tényleg jobb; de kicsit nehézkes egyszerre nézni a "hentet" és fel-feltekinteni az arcodra, mikor megszorongatnak a csuhások. Pedig nagyon priceless.
Esetleg ilyen doom-os megoldást lehetne csinálni, hogy a képernyő középének aljára teszed az arcod. Bár őszintén szólva fogalmam sincs, hogy jobb lenne-e...

U.i.: Ha tényleg nem találsz szavakat nyugodtan énekelhetsz. :)
U.i.2.: Lehet tudni, hogy az a hátborzongató és furcsa gyerekkántálás mi volt a háttérben?

Szerk.: A nyolcadikhoz a zene telitalálat!
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Dr.UnGrammar írta:Á jó volt a 6-os és a 7-es rész is. :)
A 6-osban külön tetszett a kislányos zavarod a szerepléstől.

Az új keret tényleg jobb; de kicsit nehézkes egyszerre nézni a "hentet" és fel-feltekinteni az arcodra, mikor megszorongatnak a csuhások. Pedig nagyon priceless.
Esetleg ilyen doom-os megoldást lehetne csinálni, hogy a képernyő középének aljára teszed az arcod. Bár őszintén szólva fogalmam sincs, hogy jobb lenne-e...

U.i.: Ha tényleg nem találsz szavakat nyugodtan énekelhetsz. :)
U.i.2.: Lehet tudni, hogy az a hátborzongató és furcsa gyerekkántálás mi volt a háttérben?

Szerk.: A nyolcadikhoz a zene telitalálat!
Jaja. Az első öt részben Doom-szerűen próbáltam kialakítani, csak később egyre inkább zavart a miniatürizált kép. Így sokkal természetesebb az összehatás. Mások is hasonlóan csinálják. (a globalizáció hatása) :D

A főellenségeknél mindig is hiányoltam az egyedi harci zenéket. Gondoltam feldobom kicsit a hangulatot. 8-)

Köszi! Mivel a Megasztárból valószínűleg páros lábbal rúgnának ki, legalább a videóimban kiélem éneklős vágyaimat. :lol:
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Amúgy rájöttem hol a szupertitkos hely a szellemvonaton. Ugye az első pótkocsira rá van írva, hogy Phantom Express a hátulján meg 666. Na a 666-nál kell megnyomni a kinyit gombot és be kell ugrani.
Tényleg jó lett a zene a főellenségnél. Majd írok, hogy milyen a DeathWish, mindjárt csak kipróbálom.

Azonkívül, hogy továbbra is megvan a hátramenős hibám, egészen hangulatos.

Jack
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Oszkár, nem csinálsz egy Daggerfall végigjátszást? Rövidke játék az.
:D
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Cthulhu-cult írta:Oszkár, nem csinálsz egy Daggerfall végigjátszást? Rövidke játék az.
:D
Áhh... még az unokáink is megőszülnének, mire a kukacok által tisztára nyalt csontvázam befejezné azt a játékot. :lol:
De az se kizárt, hogy a szellemem még utána is kísértene a gép körül.
Mert ahogy ismerem magam, minden kavicsot körbejárnék, minden mellékküldetést felkutatnék. Szóval nem. 8-)

No meg ott nem engedhetném meg magamnak, hogy hülyeségeket beszéljek jobbra-balra. :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én még csak az első részt láttam, de a kommentár jó, főleg, hogy még feliratozod is,+ különféle easter egg-ekre is felhívod a figyelmet.
Maga a játék nem érdekel, mivel kiskoromban sokat Doom 1-eztem, ami akkor tetszett, de mostmár valahogy nem lenne kedvem egy hozzá hasonlóval játszani, illetve pont nemrég láttam belőle egy remek pozitív kritikát, remélem nem leszel mérges ha belinkelem ( ;) ): Blood kritika.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Sleth írta:Én még csak az első részt láttam, de a kommentár jó, főleg, hogy még feliratozod is,+ különféle easter egg-ekre is felhívod a figyelmet.
Maga a játék nem érdekel, mivel kiskoromban sokat Doom 1-eztem, ami akkor tetszett, de mostmár valahogy nem lenne kedvem egy hozzá hasonlóval játszani, illetve pont nemrég láttam belőle egy remek pozitív kritikát, remélem nem leszel mérges ha belinkelem ( ;) ): Blood kritika.
Ez a kritika telitalálat! :D

Amúgy nem sokára érkeznek a további részei a sorozatomnak, csak kis türelmet kérnék mindenkitől.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Most hétvégén megnéztem az utolsó videóimat egy LCD monitoron és ott valamiért a véres keretkép túlságosan élénk piros volt. Nálatok is az? Csak azért kérdezem, mert a régi CRT monitorom elvileg be van kalibrálva és nálam csak halványan látszik a keret, hogy megadja az alaphangulatot. De ha ez a helyzet, akkor lehet inkább eltüntetem vagy sötétítek rajta valamennyit.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Jelentem alássan nálam az setét piros.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Dr.UnGrammar írta:Jelentem alássan nálam az setét piros.
Szóval nem virít? Nem túl világos? Nem zavaró?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Winkler Oszkár írta:
Dr.UnGrammar írta:Jelentem alássan nálam az setét piros.
Szóval nem virít? Nem túl világos? Nem zavaró?
Egyáltalán nem. Nálam teljes képernyőn is jól illeszkedik. Ha nem írod, hogy piros akkor talán észre se vettem volna. :shock:
De várjuk meg a többiek véleményét is...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Nálam nincs különbség a 7. rész és a 8. rész kerete között.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Köszönöm a visszajelzéseket! Ezek szerint az LCD monitor volt rosszul kalibrálva.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Oszkár, a Powerslave-t ismered-e (Exhumed néven is emlegetik)? Ugyanúgy ezt a motort használja, de most Egyiptom világa van terítéken, emlékeim szerint nehéz pályákkal, örökké megtartható ereklyékkel, mint például a Mask, amivel jóval tovább tudsz a víz alatt lenni, vagy a sál, amivel "vitorlázni" lehet, ezzel a régebbi pályákon lévő rejtekhelyek és különféle további útvonalak elérhetőségét eredményezve, és persze mindez remek hangulattal.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Sleth írta:Oszkár, a Powerslave-t ismered-e (Exhumed néven is emlegetik)? Ugyanúgy ezt a motort használja, de most Egyiptom világa van terítéken, emlékeim szerint nehéz pályákkal, örökké megtartható ereklyékkel, mint például a Mask, amivel jóval tovább tudsz a víz alatt lenni, vagy a sál, amivel "vitorlázni" lehet, ezzel a régebbi pályákon lévő rejtekhelyek és különféle további útvonalak elérhetőségét eredményezve, és persze mindez remek hangulattal.
Igen, de annak idején nem játszottam vele egyáltalán. Nem is tudtam, hogy létezik. Pár évvel ezelőtt próbáltam ki futólag. Úgy látom te elég jól ismered. Csak nem utalni akarsz ezzel valamire? :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én utalni vmire?!..sohaaaa..:D
Viccet félretéve nem az volt a szándékom, hogy ebből is csinálj videókat, csak bővíteni szerettem volna a "vmikor végig kell tolnom" listádat egy új névvel, mivel emlékeim szerint nagyon jó kis játék volt (jobban tetszett mint a Doom, vagy Duke Nukem).
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Sleth írta:Én utalni vmire?!..sohaaaa..:D
Viccet félretéve nem az volt a szándékom, hogy ebből is csinálj videókat, csak bővíteni szerettem volna a "vmikor végig kell tolnom" listádat egy új névvel, mivel emlékeim szerint nagyon jó kis játék volt (jobban tetszett mint a Doom, vagy Duke Nukem).
Nos, akkor a lista ezennel kibővült. ;)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Winkler Oszkár írta: Nos, akkor a lista ezennel kibővült. ;)
"Sajnos" nekem is, csak a "vmikor végig kell tolni minimum még egyszer" listára.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Ma lesz időm végre ismét leülni egy kicsit Blood-ozni, szóval hétvége környékén jönnek az új részek.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Adj Isten!

Oszkár: a 2. epizód 1: része nagyon hangulatos és vicces lett. Ja és köszi a választ az egeres cuccra.
Várjuk a további részeket!

Jack
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Gratulálok az új részekhez!

Fenomenálisak voltak mint a többi. :)
A grimaszaidon jókat nevettem, és a rágóval kapcsolatos elméletedben is megtaláltam a rációt.

Remélem nem fogsz megsértődni egy ártatlan kis póni véleményén, de azt hiszem ki kell térnie pár "észrevételre" is:
- A voodoo babánál a főhős "érdekesen" fogja tűt. Nem?
- Az fűrésztelep akar lenni. Nem?
- A Halálcsillag nem űrhajó, hanem űrállomás!
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Dr.UnGrammar írta:Gratulálok az új részekhez!

Fenomenálisak voltak mint a többi. :)
A grimaszaidon jókat nevettem, és a rágóval kapcsolatos elméletedben is megtaláltam a rációt.

Remélem nem fogsz megsértődni egy ártatlan kis póni véleményén, de azt hiszem ki kell térnie pár "észrevételre" is:
- A voodoo babánál a főhős "érdekesen" fogja tűt. Nem?
- Az fűrésztelep akar lenni. Nem?
- A Halálcsillag nem űrhajó, hanem űrállomás!
Köszi az észrevételeket. Szerencsére a YouTube-nak van egy kommentár funkciója, úgyhogy az említett hibákat feliratos tájékoztatók formájában javítottam. ;)

Hát ja, érdekesen fogja valóban azt a tűt. :roll:
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Grat az új részhez! Elég pörgősre sikerült a hirtelen felbukkanó ellenfeleknek köszönhetően.
Nekem a pálya valamiért nagyon a Ragyogás című film végét idézte. Ki tudja... :?

Ilyen néma perceknél, ahol gyakorlatilag nanoszekundumonként ugrik valami a sarokból, bele lehetne utólag illeszteni valami szeletelős zenét (pl. Black Betty). Persze csak javaslat...

U.i.: Jó az avatarod!
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Dr.UnGrammar írta:Grat az új részhez! Elég pörgősre sikerült a hirtelen felbukkanó ellenfeleknek köszönhetően.
Nekem a pálya valamiért nagyon a Ragyogás című film végét idézte. Ki tudja... :?

Ilyen néma perceknél, ahol gyakorlatilag nanoszekundumonként ugrik valami a sarokból, bele lehetne utólag illeszteni valami szeletelős zenét (pl. Black Betty). Persze csak javaslat...

U.i.: Jó az avatarod!
Azt hiszem, hogy a második epizód főellenség pályája neked nagyon fog tetszeni. ;)

Amúgy kérnék ismét egy kis türelmet srácok. A mai naptól kezdve jövő hét végéig nem fogok ráérni játszani. Utána természetesen folytatódik a mészárlás. :twisted:
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Oszkár! Jól sikerült a videód. Az ötödik könyv ott volt abban a könyves szekrényes szobában a szekrények tetején, csak túl gyorsan fordultál el. Ott ahol az az átjáró összekötötte a kettőt.

Várom a következő videódat!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Hehe... egy trollvadász nap után, lehet hogy holnap, azaz ma délután megnézem, megnyugtatná elgyötört lelkemet eme kellemes játék és kommentár :D (bassus, igen gyorsan jön dechuszonegy, amikor rohadtul nem fog történni semmi :D )
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Jó volt a videó; de tényleg szenvedés volt nézni, ahogy eltévedtél. Kb. a második megfordulásod után már oda-visszavágtam hogy mi hol van. :?

Ezek szerint a Ragyogás tippem bejött az előző videónál. :D

Közben próbáltam megfejteni a te általad elrejtett utalásokat a videóban:
- Worms (Yes Sir!)
- Doakes (Suprise Motherfucka)
- Spy a TF2-ből? (Gentleman!)
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Dr.UnGrammar írta:Jó volt a videó; de tényleg szenvedés volt nézni, ahogy eltévedtél. Kb. a második megfordulásod után már oda-visszavágtam hogy mi hol van. :?

Közben próbáltam megfejteni a te általad elrejtett utalásokat a videóban:
- Worms (Yes Sir!)
- Doakes (Suprise Motherfucka)
- Spy a TF2-ből? (Gentleman!)
Hát igen, nem mindig van formában az ember. :oops:
Az idézetekre szépen rájöttél, bár erről a "Gentleman!"-ről nem is tudtam. :D
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Lord Jack írta:Oszkár! Jól sikerült a videód. Az ötödik könyv ott volt abban a könyves szekrényes szobában a szekrények tetején, csak túl gyorsan fordultál el. Ott ahol az az átjáró összekötötte a kettőt.

Várom a következő videódat!
Igen, utólag én is megláttam a videóban. Játék közben valami rejtélyes oknál fogva szépen elsétáltam mellette. :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Grat az új részekhez!
Akkor ha most jól értem, akkor azok a furcsa kántálások és sejtelmes zenék tőled jönnek és nem a játékból? Azaz az egész játék olyan némabéla, mint a szupertitkos pálya rész?

Megemlítettek egy videóban ráadásul pozitív értelemben. My life is complete! Köszönöm.

A TF2-t nem kell játszani, hogy értse az ember. A Valve rengeteg "Meet the ..." videót csinált, amik az internetes szubkultúra részeivé váltak. Ezeket neked is csak ajánlani tudom, mert nagyon vicces egyik-mások.
Tisztázás kedvéért: (0:28-nál) :D
És a "mém": http://knowyourmeme.com/memes/gentlemen

Kicsit gondolkoztam a játék jelenlegi szituációján is. Szóval kimásztunk a sírból, utaztunk, kipucoltunk egy karnevált (ahol vélhetőleg a látogatókat csapdába ejtették alapanyagnak a csuhások), végezetül pedig végigverekedtük magunkat egy kárhozott templomon. Majd csónakon a sarkra eveztünk, ahol találtunk egy fűrésztelepet és egy víkend házat. Bizarr... Kíváncsi vagyok hova tart a sztori.

Jók voltak a referenciák is:
Flintstones főcímdal
The Trammps - Burn baby, burn! -> ezt én is szoktam dúdolni, mikor lángszóróval sütögetem a "pecsenyét".
(nekem átjött, benned van az X)

Illetve megint valami, amit inkább én képezlek bele:
Yay! - Fluttershy-tól? (

Ennyi sikerült így első neki futásra. :oops:

Várjuk a folytatást!
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Dr.UnGrammar írta:Akkor ha most jól értem, akkor azok a furcsa kántálások és sejtelmes zenék tőled jönnek és nem a játékból? Azaz az egész játék olyan némabéla, mint a szupertitkos pálya rész?

Kicsit gondolkoztam a játék jelenlegi szituációján is. Szóval kimásztunk a sírból, utaztunk, kipucoltunk egy karnevált (ahol vélhetőleg a látogatókat csapdába ejtették alapanyagnak a csuhások), végezetül pedig végigverekedtük magunkat egy kárhozott templomon. Majd csónakon a sarkra eveztünk, ahol találtunk egy fűrésztelepet és egy víkend házat. Bizarr... Kíváncsi vagyok hova tart a sztori.
Na, fent van a következő két rész. Jövő héten lesz megint időm, szóval lehet számítani néhány véres videóra.

A "kántálások és sejtelmes zenék" nem tőlem jönnek. Szerves részei a játéknak, csak technikai okok miatt úgy oldottam meg, hogy a játékot muzsika nélkül játszom, mivel alapesetben, ha visszatöltök egy mentett állást, akkor a zene is elölről indul, ami szerintem eléggé zavaró. Pláne, ha a néző éppen élvezni kezdi a zenét, én meg meghalok és quickload-olok egyet. :D Tehát a zenéket utólag rakom rá a videókra, de gondosan odafigyelek, hogy mindig a pályához eredetileg hozzárendelt zenét rakjam be. Sok munka van amúgy egy ilyen videóval, mert a hangokat kb. három lépcsőben kell átkonvertálni veszteségmentesen, mire eléri a végleges állapotot, stb. Egyszer lehet készítek egy "így készült" fejezetet is, hogy belássatok a kulisszák mögé. :lol:

Hát igen, a történetvezetés kevés logikát mutat. Tulajdonképpen a legtöbb helyszín valami filmből vagy könyvből van koppintva. A fejlesztők szerintem nem gondolták át ezt a részét kellő alapossággal, de talán jobb is így, mintha foggal-körömmel ragaszkodtak volna valami fixa-ideához.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Én meg közben sikeresen végigvettem a teljes második epizódot. Most sikerrel kinyírtam a főellenséget. Leraktam vagy negyven ilyen kattintásra robban bombát egy helyre, kicsaltam a szörnyet és mikor alatt voltak a bombák, BUMM! És megdöglött.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Köszönjük az új részeket!
A földalatti pálya hihetetlenül hangulatos. Utoljára a Half-life 2-ben tapasztaltam olyat, hogy egy elhagyott fejtés mélyéről kellett kijutni miközben támadtak a zombik. A gond, hogy ez ott csak egy pár perces történet volt, a klisés mozgócsille megoldással; itt viszont ezek a földmozgások és beomló járatok igen jól megemelik a parafaktort. Respect a készítőknek.

Respect neked is, mert a szájjal gyártott hangeffektek valami hihetetlenül jók voltak! Gyerekkoromat idézték. :)

Mit lehetne írni még? Mondjuk azt, hogy: Mooooare! :D
Így tovább!

U.i.: Az "Így-készült" epizód jól hangzik.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Lord Jack írta:Én meg közben sikeresen végigvettem a teljes második epizódot. Most sikerrel kinyírtam a főellenséget. Leraktam vagy negyven ilyen kattintásra robban bombát egy helyre, kicsaltam a szörnyet és mikor alatt voltak a bombák, BUMM! És megdöglött.
Ügyes vagy! Milyen nehézségi szinten toltad?
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Oszkár végigjátszás videósorozata a Blood-ról.

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Dr.UnGrammar írta:Köszönjük az új részeket!
A földalatti pálya hihetetlenül hangulatos. Utoljára a Half-life 2-ben tapasztaltam olyat, hogy egy elhagyott fejtés mélyéről kellett kijutni miközben támadtak a zombik. A gond, hogy ez ott csak egy pár perces történet volt, a klisés mozgócsille megoldással; itt viszont ezek a földmozgások és beomló járatok igen jól megemelik a parafaktort. Respect a készítőknek.

Respect neked is, mert a szájjal gyártott hangeffektek valami hihetetlenül jók voltak! Gyerekkoromat idézték. :)

Mit lehetne írni még? Mondjuk azt, hogy: Mooooare! :D
Így tovább!

U.i.: Az "Így-készült" epizód jól hangzik.
Köszi szépen! Jaja, lesz majd "Így készült" rész, de még nem tudom mikor. Most tartok egy kis szünetet a videózással, mivel így ünnepekkor kizárt dolog, hogy nyugodtan le tudjak ülni a gép elé Blood-ozni. :P
Válasz küldése