The Elder Scrolls Online

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
mlacix
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009. aug. 26., szer. 9:28

The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: mlacix »

Mivel senki sem nyitott még topikot neki, így hát megtettem. Mint ahogy gondolom tudtátok bejelentették a játékot.

Weboldal (Teaser videóval): http://elderscrollsonline.com/
Első Screenshot: http://media1.gameinformer.com/imagefee ... marked.jpg
Képcsokor: http://www.gamekapocs.hu/hir/28856/the_ ... etek_kepek

Amit tudni, eddig, az az, hogy 2 Éra közepe, 500-as évek, három játszható frakcióval és egész tamriellel. Van ahol daedra támadásról írnak, máshol az Akaviri elleni harcot írják fő történetszálnak, de még nincs igazából bejelentés ezzel kapcsolatban.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Hallotam, és fogtam a fejem, a TES mindig azért volt kiemelkedő, mert egyedül te voltál a "kiválasztott", de így kb minden Skyrim-en nevelkedett vérpistike is "kiválasztott" lesz, így nem is tudsz nagy hatással lenni a világra, max egy coop-nak örültem volna, meg amúgy is annyi MMO van mint égen a csillag, attól, hogy TES nem biztos, hogy sokáig fognak maradni játszani, másrészt meg Skyrim-es butítás után én már nem várok semmi jót ettől.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Sleth írta:Hallotam, és fogtam a fejem, a TES mindig azért volt kiemelkedő, mert egyedül te voltál a "kiválasztott", de így kb minden Skyrim-en nevelkedett vérpistike is "kiválasztott" lesz, így nem is tudsz nagy hatással lenni a világra, max egy coop-nak örültem volna, meg amúgy is annyi MMO van mint égen a csillag, attól, hogy TES nem biztos, hogy sokáig fognak maradni játszani, másrészt meg Skyrim-es butítás után én már nem várok semmi jót ettől.
Köszönöm, így nekem már nem is kell írnom semmit.:)
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Hozzátenném, hogy ezt nem a Bethesda fejleszti. A Zenimax új stúdiót nyitott erre. Ez azért rossz, mert biztos szar lesz. Azért viszont jó, mert lesz TES 6 is, tehát a sorozat megmarad.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Nem lesz ez rossz, amennyiben úgy gondolják, tele kell pakolni képességekkel és frakciókkal XD Még jó is lehet. Vagy pedig lesz egy karaktered, aminek lesz egy életerőpontja meg egy manapontja, ami folyamatosan töltődik fel, oszt erpégézz :D
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Hát ha jól számolom, amikor játszódni fog, még javában élt Vivec, Almalexia és Sotha Sil. És ugye ilyet nem láttunk a Morrowind óta. Tehát olyan jó lesz, mint a Morrowind. Vagy nem. Ez utóbbi elég valószínű. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vagy jó lesz, vagy nem... azért ez az összes tartomány benne lesz dolog nekem kissé húzós... ha Morrowind úgy ahogy van belekerül, Croydillal együtt - vagy hogy írják - meg hozzávágják Égkoszorút, az már bőven elég lenne kezdésnek :D
Természetesen az összes faj + néhány extra, és mindhárom játék cuccai, kiegészítve újdonságokkal, alap dolog hogy fegyvered, páncélod rongálódik, tudsz kovácsolni :)

Most hogy így jobban belegondolok, ez hatalmas bukta lesz :twisted:
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

mennyi negatív ember úristen
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Gyorsan mondj valami pozitívat. Én talán kipróbálom majd, ha miután kijött rámondják az emberek itt is, hogy jó. Ha tényleg szar lesz... Valószínűleg az lesz.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

11-11-11 írta:mennyi negatív ember úristen
Látnád a hivatalos fórumát a játéknak a Bethesdánál!

Ősgyökeres rajongók tömege jajdult fel, már az első nap folyamán mikor kijött a hír (ott voltam).
Íme a kedvencem (az első képekhez írta a kedves angol kommentelő): WHAT? THIS NIGHTMARE IS REAL!!! AND IT´S BURNING MY EYES!!!!

Amúgy mindenkinek a fórumon pacsi! Látom ti is annyira sokk alatt voltatok a hír kijövetelénél, hogy a fórumra se tudtatok feljönni. :D
Senkit sem hibáztatok... még most is remegek...
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

11-11-11 írta:mennyi negatív ember úristen
Ez nem negatív. Ez az igazi pozitív hozzáállás, mivel ha mindig rosszra számítasz, csak kellemes csalódások érhetnek. :)
somesz

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: somesz »

Már nincs is mit hozzáfűznöm, leírtatok mindent. RIP Tamriel!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Vik »

Érdekes, régóta lehetett tudni, hogy Elder Scrolls MMORPG-t fejlesztenek a Zenimaxnál...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

,,There are three playable factions: the Ebonheart Pact, made up of the Argonian, Dunmer, and Nord races; the Aldmeri Dominion, made up of the Altmer, Bosmer, and Khajiit races; and the Daggerfall Covenant, made up of the Breton, Orc, and Redguard races." - Forrás az UESP TES:O szekciójáról

Az első frakcióhoz csak annyit, hogy ezeket meg, hogyan hozták össze? Kb. 2000 éve ölre menően utálják egymást. Ha valamire hát erre nagyon kíváncsi leszek...
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Dr.UnGrammar írta:,,There are three playable factions: the Ebonheart Pact, made up of the Argonian, Dunmer, and Nord races; the Aldmeri Dominion, made up of the Altmer, Bosmer, and Khajiit races; and the Daggerfall Covenant, made up of the Breton, Orc, and Redguard races." - Forrás az UESP TES:O szekciójáról

Az első frakcióhoz csak annyit, hogy ezeket meg, hogyan hozták össze? Kb. 2000 éve ölre menően utálják egymást. Ha valamire hát erre nagyon kíváncsi leszek...
De ez 2001 évvel ezelőtt játszódik. :)
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Ja, már értem. A videóban pont arról dumálnak, hogy húdefura szövetségek köttetnek.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:,,There are three playable factions: the Ebonheart Pact, made up of the Argonian, Dunmer, and Nord races; the Aldmeri Dominion, made up of the Altmer, Bosmer, and Khajiit races; and the Daggerfall Covenant, made up of the Breton, Orc, and Redguard races." - Forrás az UESP TES:O szekciójáról

Az első frakcióhoz csak annyit, hogy ezeket meg, hogyan hozták össze? Kb. 2000 éve ölre menően utálják egymást. Ha valamire hát erre nagyon kíváncsi leszek...
Érdekes "szövetség", nálam a Dumnerek mindig egy kicsit beképzelt, "mi vagyunk a felsőbbrendű faj" érzésem volt, Argonianiak meg rabszolga fajként volt beállítva, Nordok meg... csak szimplán barbárok, akik megint senkiben se nagyon bíznak. Ha hűek akarnának lenni a lore-hoz, akkor simán lehetne frakciótársat is ölni, nem is lenne rossz, amikor a 3 frakció összecsap, akkor a végén lenne inkább 9, mert mindenki rühell mindenkit. :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Félre ne értsetek, ezt pont hogy pozitívumnak szántam. Tényleg nagyon érdekel, hogy milyen történetvonalon rakják össze Tamriel legnagyobb ellenségeit. Lehet, hogy az MMO sztoriján keresztül az is kiderül, hogy hogyan ugrott egymásnak a három faj végül.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Dr.UnGrammar írta:Félre ne értsetek, ezt pont hogy pozitívumnak szántam. Tényleg nagyon érdekel, hogy milyen történetvonalon rakják össze Tamriel legnagyobb ellenségeit. Lehet, hogy az MMO sztoriján keresztül az is kiderül, hogy hogyan ugrott egymásnak a három faj végül.
Ismét a topic legelején belinkelt videóra hivatkozva: a nyúlfarknyi szövegből nekem az jött le, hogy ezek ilyen kényszerszövetségek, de már előtte is rühellték egymást, meg valószínűleg közben is, csak diszkrétebben. Amúgy az alapötlet érdekesnek tűnik, olyan Trónok Harca-féle hatalmi szarkeverésnek.
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: alduin- »

Valószínűleg nem lehet majd a játékot a Morrowindhez hasonlítani, de szerintem megérett a piac egy igazán jó MMO-ra. A Star Wars: The Old Republicot még nem volt szerencsém kipróbálni, és lehet, hogy tényleg egy kiemelkedő játék, de szerintem mindenki tudja, hogy a WoW az egyeduralkodó. Az új WoW kiegészítő pedig... nos hát, fogalmazzunk úgy, "érdekes" lesz. Amikor megláttam, hogy pandák lesznek benne, mint válaszható faj... inkább nem is kommentálom. :D

Az Elder Scrolls világa egyébként tökéletes alapot biztosít egy MMO számára, bízzunk benne, hogy nem baltázzák el.
Alboin

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Alboin »

alduin- írta:Az új WoW kiegészítő pedig... nos hát, fogalmazzunk úgy, "érdekes" lesz. Amikor megláttam, hogy pandák lesznek benne, mint válaszható faj... inkább nem is kommentálom. :D
Nekem a Kung-fu pandák esetében az jutott először eszembe, hogy a színvonalat letolták a 11 évesek szintjére és eladták magukat Kínának. Mondjuk huszonéves fejjel már a pandák már elég gyerekesnek tűnnek, meg a lopott pokémon harcok (pet duel), tehát várom a ESO-t :D.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Vik »

Én csak azt nem értem, mi a baj a pandás kiegészítővel, amikor már a Warcraft III kiegészítőjében is volt egy pandariai harcmester. Emlékeim szerint egész jó dolgokat tudott.
Alboin

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Alboin »

Nekem annyi a bajom, hogy túlságosan emlékeztett a kung-fu pandára, még ha ott volt előbb és ettől annyira gyerekes, nem hogy valami ogre lett volna...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Sleth »

War3ban: blood elfes sikeres event pálya (tower Defense) jutalma volt egy pálya erejéig, csak úgy ott termett a pálya elején, a végén meg eltűnt, történetben semmi keresnivalója volt.
Az Ork kampányban is előkerült, de ott se volt megmagyarázva, csak úgy ott volt a sivatagos környezet közepén, egy küldetésnek hála csatlakozik Rexxarhoz...
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: alduin- »

Fogalmazzunk úgy, hogy ez a WoW kiegészítő nem nekem készül. :D Én a gnómokat sem szeretem a játékban, de ez csak az én személyes ízlésem (a gnóm halállovagok szerintem pl röhejesek, de a panda mégjobb lesz). Biztosan cél az, hogy minél tágabb közönségnek tudják eladni a játékot, de akkor is... A dicső horda: ork, élőhalott, tauren, blood elf, goblin, troll, ééés... PANDA. :S
Avatar
Azmodai
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. jún. 2., szomb. 15:12

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Azmodai »

hát én csak akkor próbálom ki ha nem lesz fizetős :D :D
Kretox
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 11:46

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Kretox »

Én még a blood elfeket se értem mit keresnek a hordában, bár tudom a sztorit, de biztos értitek mire célzok... Tündék emberek Tündék fordítva kéne, hogy legyen. Dark elfek a hordába, blood elfek alias high elfek pedig az alliba. :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kretox írta:Én még a blood elfeket se értem mit keresnek a hordában, bár tudom a sztorit, de biztos értitek mire célzok... Tündék emberek Tündék fordítva kéne, hogy legyen. Dark elfek a hordába, blood elfek alias high elfek pedig az alliba. :)
Játszanod kellett volna az eredeti warcraft-okkal. A wow egy vicc.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:
Kretox írta:Én még a blood elfeket se értem mit keresnek a hordában, bár tudom a sztorit, de biztos értitek mire célzok... Tündék emberek Tündék fordítva kéne, hogy legyen. Dark elfek a hordába, blood elfek alias high elfek pedig az alliba. :)
Játszanod kellett volna az eredeti warcraft-okkal. A wow egy vicc.
Azért jól megélnek belőle:)
Mezomorf

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Mezomorf »

heló mindenki! itt egy magyar bemutató:
http://www.youtube.com/watch?v=44g6sown ... verview-vl
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: The Elder Scrolls Online

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Jó kis játék lenne,ha nem lenne havidíjas.
Elég volt a wow-ért fizetni annó(annak is kb ennyi volt a havidíja),ma már nem költenék ennyit egy játékra havonta...
Válasz küldése