Re: Első benyomások a játékról

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Dr.UnGrammar írta:
Cthulhucult írta:Új kérdés: hogyan lehet nehéz, teljes testet fedő lemezvértben úszni, anélkül hogy elmerülnénk?
Holnap megkérdezem erről II. Lajost ha gondolod.
Na ezen jót röhögtem! :D

Dwemer páncél dolog egyébként tényleg gáz. Nálam még a kereskedőknél is volt 30. szint felett.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Már a Mount & Blade van soron nálam egy ideje, tényleg egy nem túl bonyolult, de nagyon élvezhető játék. Sőt, azt hiszem a harc része az egyik legvalósághűbb az eddig tolt játékok közül. Egy képzett lovaskatona 20-30 gyalogost is legyőz, de ha kidől a lovad, akkor gáz van - ráadásul lehet akármennyi cuccod, de csatába csak azt viheted, amit a karaktered magára tud aggatni. Elsődleges és másodlagos fegyver, plusz pajzs, ennyi, csatában nincs gyógyulgatás, se szintlépés. Jóféle, a grafikai hiányosságokat nagyon gyorsan elfelejti az ember.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

én rövid időn belül (kb 80 nap játékidő szerint) meguntam a sima native módot, mivel semmi kihívás nem volt benne, plusz harcokon kivül nem sok minden volt benne, de utána kipróbáltam a Prophesy of Pendor módot, és azóta nem tudtam letenni (a 4.2 verzióhoz Warband 1.143 kell), így a 150. nap táján is néha meg kell húznom magam ha nem akarok "meghalni".
Röviden a mód: új világ, új frakciók, lovagrendek bevezetése, építkezés nagyfokú kibővítése, rengeteg kisfrakció, ellenséges hősök akár 1000 fős sereggel, sokkal jobb balance, saját királyság, és még ezermás dolog.
magyar faq: http://mountandblade.gamedroid.hu/wp-co ... PFAQhu.pdf
tudástár: http://pop3.wikia.com/wiki/Prophesy_of_Pendor_3_Wiki
mód: http://mountandblade.nexusmods.com/down ... hp?id=1011
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Kicsit nézelődve a youtube-n eszembe jutott egy kérdés:
Melyek azok játékzenék, amelyeket akár 100. hallgatásra se tudtok megunni?
Nekem:Morrowind - Main Theme, Final Fantasy VI - Terra theme, Final Fantasy VII - Sending a Dream Into the Universe, Final Fantasy VII- Cosmo Canyon, CoD: Modern Warfare 2 - Introduction Extended, Heroes Of Might And Magic IV - Sea Theme.
Van még egy kakukktojás is, mivel EZ nem játékzene, de az egyik játék kapcsán ismertem meg (és magát az együttest).
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Morrowind és Skyrim alap természetesen, Soule mestertől még az első Neverwinter zenéi is nagy kedvencek. Igazából ezeken kívül csak a Vampire the Masquerade Bloodlines zenéit tudom felidézni, viszont azokat nagyon szeretem, például:



Meg amúgy is egy marha jó játék volt, némelyik jelenetét azóta se tudta nálam semmi überelni.

Ez kimaradt az előbb, a játék legvégén hallható:
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Morrowind - Main Theme tényleg alap.
Hasonló érzelmi töltetett tud generálni még:

Battlefield 1942 -Intro:
Legjobban sikerült átdolgozásai (link nélkül):
Battlefield 2 MEC Loading
Battlefield 2142 Intro


A Battlefield: Vietnam teljes zenei felhozatala! Én annak a játéknak a hatására kezdtem el a korszak zenei repertoárjával foglalkozni, illetve megismerkedni a pszichedelikus zenével. Nálam Vietnam egy korszak, ahol ,,a pajtásaim azért haltak meg arccal a sárban, hogy mi itt beszélgethessünk!" ;)
Ízelítő:
Menu theme -
Emiatt pedig NEM VOLTAM HAJLANDÓ elhagyni a betöltő képernyőt:
(Külön érdekesség, hogy ez egy repülős map-hoz volt csatolva, amihez be kell vallani hihetetlenül illet az eredeti szám felgyorsított verziója)

Ugyanígy kiemelhetném a teljes Fallout univerzum zenei repertoárját is. Szintén utánajárás és begyűjtés lett, annak is vége.
Fallout 1 Intro -
Fallout 3 Intro -

És amit a végére hagytam azt az egyet, amivel nálam a Morrowind zenéjének osztoznia kell a trónon. Hogyan is írhatnám körül? Egy tökéletes alkotás darabja:
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Áááá, Battlefield 1942! Azt mennyit toltuk régen haverokkal! A Vietnam is jó volt, akkoriban volt nagy kedvencem az Apokalipszis most (bár most is az), a jó kis Doors remekül illik a filmhez.

Mélyebbre ásva az emlékezetemben, itt a király Return to Castle Wolfenstein is:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Hmm... most visszagondolva nincs olyan sok játék, aminek a zenéje megfogott volna...
Esetleg a Knights and Merchants, valahogy olyan nyugtatóan hatott a középkori minimál zene a játék közben. Játék nélkül nem viselném el, ahogy kb. a család is beszólt, hogy legalább csukjam be az ajtót, mert rohadtul idegesítő hat órán keresztül az a zene XD

Esetleg még a Need for Speed játékokban voltak hangulatos zenék.
A többinél meg kb. winamp futott játék alatt :D

szerk.: Morrowind menü ugye alap, szintén.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Battlefield nekünk kimaradt, helyette Unreal Tournament-et toltuk, az is nagy élmény volt.
A Mafia tényleg jó játék volt, messze a legjobb maffiózós játék. A második részt valamennyire vártam (kételkedtem abban, hogy megtudnák csinálni mégegyszer), de a hallottak alapján meg se közelíti a nagy klasszikust.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

http://magyaritasok.hu/forums/messages/ ... zeregyebek

A Magyarítások Portálon esély van egy fórumos szerepjáték indulásához, aki szeretne, jelentkezzen :D
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

TGWH!
Te vagy Attila88b a magyarítások portálon? Figyeltem azt a politika lapot... Nem rossz.
Lehet megyek én is játszani. Én leszek az Apokalipszis lovasa.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Indítsunk egy szerepjátékot.
Megvan az ötlet, nagyjábóll a száblyok, és rajzoltam egy térképet a világról. Beszkennelem és felrakom ide még estefelé.

Háttértörténet: Bocs, ezt ki kellett vennem.
Én leszek az Apokalipszis hírnöke. Néha befolyásolom a történetet, néha eltűnök hosszú időre. Nekem nem lesz szintem. Nektek igen. Mivel így nem kerülök csalás árnyékába, én fogom kiosztani hetente, hogy ki mennyi xp-t kap. Adok xp-t a: - hiteles szerepjátékért.
- a hosszú és érdekes történetekért.
- vicces dolgokért (de nem eltúlozva).
- a legyőzött ellenfelekért (ha nem ebből áll az egész).
- talán a legjobb párbeszédekért is.
Mindenki E/3-ban ír, kivéve a karaktere beszédeit, gondolatait. A hozzászólsáok ne legyenek rövidek, én nem bánom, ha 2 oldalt írsz sem, csak legyen érdekes. Egyébként a fél oldal az elfogadott, rövidebb semmiképpen. Mehettek csapatban. Külön válhattok és egy király szolgálatába szegődhettek. Az árulás sem bűn. A lényeg: mindenképp szerezzétek meg a kardot előttem, mert különben vége a játéknak. A többi nem fontos.
Egyébként a játék akkor ér véget, ha: - legyőztetek engem és nálatok van a kard.
- az összes csapattag meghal.
- megsemmisítettétek a kardot.
- az oldalamra álltatok és leigáztuk az emberek birodalmát.
Ahhoz, hogy a játéknak vége legyen, legalább egyikőtöknek el kell érni a maximális 20-as szintet! Nem lesz könnyű. Aki nem akar küzdeni játsszon el egy gyógyítót vagy kocsmárost.

Minden írás után meg kell várni, hogy legyen legalább 3 hozzászólás utánad. Kivételek: párbeszéd, vagy fontos döntések.
Egymással párbajozni csak előzetes megbeszélés után lehet (fontos tehát PÜ használata). Úgy is megcsinálhatjátok, hogy mebeszélitek, hogyan végződik és csak egyikőtök írja le. Senkit nem írhattok ki a játékból, csak ha az illető már nem akar játszani. Aki ijet tesz kizárom. Aki vitába keveredik a másikkal és (bocsánat) baszogatja őt, annak levonom az xp-t. A vitának itt nincs helye. Ha náci vagy az vagy, ha komcsi az vagy. Ne tedd szóvá!!! Ha szóvá teszi valaki, nem szabad belekötni. (A karakter gondolkodásmódján és beszédén meglátszik.) Ezért senki nem kap plusz xp-t, de senkitől sem vonom le. Azért persze a játékra koncentráljnuk.
Ha valaki ki akar szálni a játékból, úgy alakítsa a történetet (pl: megölesse karakterét, vagy elutaztassa stb.) Tehát ne legyen az, hogy valaki egyszerűen csak abba hagyja az írást.
Nincsenek szuper cuccok, nem könnyű hősnek lenni. Szóval hülyeséget ne írjatok.
A történetet azzal kezditek, hogy bemutatjátok a karaktereteket. Kinézet és belső tulajdonság, ami nagyon fontos. Egy kis előtörténet sem árt. Faj és kaszt szabadon választható (fantasy kereteken belül), de csak átlagos. Az, hogy én erősebb leszek, az egy dolog. Nekem nincs szintem és nem is foglak megölni titeket. Szóval én csak afféle mesélő leszek az összecsapásunkig. Egyébként a varázskarddal egy csapásból legyőztök, amúgy lehetetlen... Egyébként a történetet TI alakítjátok, erre elég öt ember, de meg kell tenni. Nos, ennyi.

Este csatolom a térképet, várom a további ötleteket. A történetet majd elkezdem én egy fasza bevezetővel.
Ja és min. 15 jelentkező kell. Ha több lesz az nem baj. A létszám elérésétől számított első hétfőn kezdjük a játékot.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

A történetszál csak fontos része ennek, nem kell gyökeresen ragaszkodni hozzá. Találjatok ki egyéb dolgokat, amivel érdekessé teszitek, kiszínezitek. Akár az odaút felé eltévedtek, akár egyenesen odajuttok, nekem mindegy. Ha valamelyiktek meg lázadó király lesz, s maga köré gyűjt egy csomó embert, az sem baj. Persze elkell jutnia ehhez a célhoz valahogyan. Minél érdekesebb annál jobb.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

1, ez megy a portálon is, vagy csak onnan vetted a szabályokat?
2, 15 emberről ne is álmodj, összesen nem írnak ennyien erre a fórumra...
3, milyen politikai lapot?
4, ha már indul egy a portálon, akkor nem oda kellene csatlakozni?
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Én csak megemlítettem. Majd megírom akkor ott is. A szabályok sajátok, ott nem olvastam őket. Szintlépés rendszer jó?

Kiegészítés:
Egymással privátban lehet összeesküvést szőni, nekem minden ilyet megemlíteni. Én is így környékezek majd meg másokat...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lord Jack írta:Én csak megemlítettem. Majd megírom akkor ott is. A szabályok sajátok, ott nem olvastam őket. Szintlépés rendszer jó?

Kiegészítés:
Egymással privátban lehet összeesküvést szőni, nekem minden ilyet megemlíteni. Én is így környékezek majd meg másokat...
Egy összeesküvés pont attól összeesküvés, hogy nem tudnak róla :D
Lehet bármilyen a szabály, ha nem játszik senki, nem ér semmit.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Érdekesen hangzik mindkét ajánlat. Bár a magyarosítás fórumnál csábító a kötetlenül behozható karakter. Azt mondom próbáld meg ott Lord Jack! A sztori során simán be tudod hozni a saját világodat is, például a karaktered visszaemlékezésein keresztül vagy csak szimplán úgy hogy társalgás közben úgy mond ,,többet mutatsz a karakterből" (értsd: részleteket ad meg a háttér sztorijából és annak világáról egy másik játékosnak). Én legalább is biztos így csinálnám. Már meg is van fejben az egész... ...csak időm nincs a határidők miatt. :(

Nem idetartozik, de az egyik angol fórumon találtam egy piszok jó magyarázatot, arra, hogy miért véd jobban a teljes testpáncélnál az ezres AC-s acélbikini. Csataközben az ellen ugyanis nem a kalandornőt, akarja lecsapni, hanem a melltartóját, így minden ütése az 1000 AC-s fémfehérneműt célozza.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Valaki próbálta már? Pont ilyesmire lenne überfrankó, ha már a valóságban nem járnak össze a szerepjátékosok. ;)

http://www.fantasygrounds.com/
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

somesz83 írta:Valaki próbálta már? Pont ilyesmire lenne überfrankó, ha már a valóságban nem járnak össze a szerepjátékosok. ;)

http://www.fantasygrounds.com/
Én nem, nem vagyok az a nagy papír szerepjátékos :D Esetleg ha magyar lenne, bár még akkor sem biztos hogy lenne hozzá erőm :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Pedig iszonyat jó hangulat szokott lenni, ha összeülnek páran egy-két sör mellett néhány óra szerepjátékra.
Ha magyar fantasy kell, akkor ott van a M.a.g.u.s., maga a rendszer nekem tetszik, kár, hogy készítőik általában leszarták a rengeteg hiba kijavítását, és balance próblémák is vannak jócskán a kasztok között, de értelmes Kalandmester, és pár házi szabály mellett jól el lehet vele játszogatni.
somesz

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: somesz »

Bizony-bizony. Máig visszasírom azokat a régi szép időket, mikor lebuszoztunk falura vagy a telekre és napokat szerepjátékoztunk gyertyafénynél, pipafüstnél stb. :D Mondjuk nekünk volt saját rendszerünk meg világunk, a Mágus meg a Codex már nem is kötött le annyira.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Igen, saját rendszert használtunk mi is, a világ meg vagy simán a középkori Európa volt, vagy a régi Jackson-Livingstone lapozgatós könyvek világa. Utóbbihoz remekül használható volt a Titán című kiadvány, ami az említett könyvek világát írta le részletesen. Kemény 279 forintért... Hát, nem ma volt. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Cthulhucult írta:Igen, saját rendszert használtunk mi is, a világ meg vagy simán a középkori Európa volt, vagy a régi Jackson-Livingstone lapozgatós könyvek világa. Utóbbihoz remekül használható volt a Titán című kiadvány, ami az említett könyvek világát írta le részletesen. Kemény 279 forintért... Hát, nem ma volt. :)
Nekem ez kimaradt, érdeklődés hiányában... egyszerűen senki sem volt, egyetlen egy ember játszott, őt is ritkán láttuk....
Egyedül a tesómtól rám maradt lapozgatós könyvek jelentek meg az életemben akkoriban :D Azok viszont jók voltak. Aztán pár év múlva kaptam 2 új lapozgatósat, na az iszonyat rövid volt...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én is lapozgatós könyvekkel kezdtem, tényleg nem rosszak, de amikor az legelső szerepjátéknál kiderült, hogy egyáltalán nincs megkötve az ember keze, csak a fantázia szabhat gátat, akkor már nem olyan jók ezek sztem.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kb. nyolcan vagyunk, van még jelentkező a magyaritasok.hu -n induló fórumos szerepjátékra?

De egy ilyen játékhoz remekül illő, régi, neoklasszikus zenekart is találtam, aláfestésnek olvasáshoz :D



Van benne valami, ami nagyon megfogott, és szerintem remekül illik egy ilyen régre visszanyúló játékhoz :D
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Én szívesen mennék. Hol kell regelni az oldalra?

Egyébként jó zene, csak közben találtam mellette egy Svartsot nevű bandát.
Most utánanéztem a gépen és megvan mindkettő diszkográfiája...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

http://magyaritasok.hu/
Regelsz, fórum, közösség, szerepjáték.

Legend of Grimrock-ban elakadtam :D a második szinten van egy felirat, hogy bejárat a sírba. Ha bemész, minimum 4 lándzsás és pajzsos katona támad meg, az eddigi legerősebb ellenfelek. Mondanom sem kell, esélyed nincs ellenük... most egyesével megpróbálom rájuk csukni az ajtót, miután kicsalogattam... nem lesz egyszerű... pedig ott bent kell hogy legyen a második kulcs a második kristályhoz :D

Mázlim is volt, pont nem arra gyúrtam karaktergeneráláskor, amilyen cuccokat találtam :D a mágusom az eddigi 90 percből 60-ban használhatatlan volt :lol:
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

És kontkrétan hol a regisztráció? (bocs, hogy ilyen hülye vagyok, de tényleg nem látom...)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lord Jack írta:És kontkrétan hol a regisztráció? (bocs, hogy ilyen hülye vagyok, de tényleg nem látom...)
Látod ez jó kérdés, meg is érdeklődöm :D
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Basszus én már az elején elakadtam LoG-ban.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lord Jack írta:Basszus én már az elején elakadtam LoG-ban.
Hol akadtál el?

Így kell regelni: http://i.imgbox.com/aah8VneL.jpg
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Kösz... Ez pont elkerülte a figyelmemet.

Már továbbjutottam. Aztán az első csiga majdnem kinyírt, mire rájöttem hogyan kel harcolni. Azóta már gombákat is öltem.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lord Jack írta:Kösz... Ez pont elkerülte a figyelmemet.

Már továbbjutottam. Aztán az első csiga majdnem kinyírt, mire rájöttem hogyan kel harcolni. Azóta már gombákat is öltem.
A lándzsás lesz a szívás :D utána meg a négy lándzsás egyszerre :D
Egyáltalán nem könnyű a harc...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Severance Blade Of Darkness:
játszottam vele pár órát, így gondoltam véleményezem egy kicsit: tetszik benne, hogy minden karakter (4 db) más stílusban harcol, + a darabolások jól meg vannak oldva, végre a potik kiivása rendesen megvan animálni, nem rögtön történik mint az rpg-k 99%ban, és kifejezetten nehéz is a játék.
Nem rossz a harcrendszer, de kicsit túl van bonyolítva (pl harc közben eldobni egy fegyvert az ellenségre elég macerás, mivel nem vesz elő rögtön egy másik fegyót), meg ezek a kombos támadások a verekedős játékokba se jöttek be.
A pajzs meg nagyon gyenge a játékban (vagyis az első 2 pályán az), volt hogy teljesen ép pajzsot 2. ütésre ketté tört egy erősebb fajta ellen, aztán ugrándozhattam oda-vissza, ami egy páncélozott lovagként elég furcsa látvány volt, érdekes ezen kívül, hogy egy jobb fegyver ami látszatra nem lehet nehezebb mint az előző, pár ütés után teljesen kifárad benne a kari.
Összeségében egy jó kis játék, de én ráuntam pár óra játék után.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Sleth írta:Severance Blade Of Darkness:
játszottam vele pár órát, így gondoltam véleményezem egy kicsit: tetszik benne, hogy minden karakter (4 db) más stílusban harcol, + a darabolások jól meg vannak oldva, végre a potik kiivása rendesen megvan animálni, nem rögtön történik mint az rpg-k 99%ban, és kifejezetten nehéz is a játék.
Nem rossz a harcrendszer, de kicsit túl van bonyolítva (pl harc közben eldobni egy fegyvert az ellenségre elég macerás, mivel nem vesz elő rögtön egy másik fegyót), meg ezek a kombos támadások a verekedős játékokba se jöttek be.
A pajzs meg nagyon gyenge a játékban (vagyis az első 2 pályán az), volt hogy teljesen ép pajzsot 2. ütésre ketté tört egy erősebb fajta ellen, aztán ugrándozhattam oda-vissza, ami egy páncélozott lovagként elég furcsa látvány volt, érdekes ezen kívül, hogy egy jobb fegyver ami látszatra nem lehet nehezebb mint az előző, pár ütés után teljesen kifárad benne a kari.
Összeségében egy jó kis játék, de én ráuntam pár óra játék után.
Legnagyobb hack&slash amit valaha kiadtak. Azóta sem volt párja, talán a Dark Messiah, esetleg az Enclave. Sajnálom, hogy ez a műfaj gyakorlatilag halott. Nagy kedvencem volt anno:http://gamedroid.hu/hu/retrodroid/120-s ... f-darkness

Legutóbb hallgattam egy picit Divinity 2 zenéit, s rájöttem, hogy az egyik legjobb RPG volt, amivel az elmúlt évek során találkoztam. Egyedi hangulat, nem veszi magát komolyan, érdekes karakterek, szövevényes sztori, izgalmas játékmenet. Szóval simán felkerült a top-ba, ami kb. így néz ki nálam:

Morrowind, Fallout New Vegas, Fallout 3, The Witcher, The Witcher 2, Divinity 2 - The Dragon Knight Saga, Arcanum of Steamworks & Magick Obscura és szóljatok, ha valami kimaradt. :D

Mostanában amúgy a Neverwinterekkel szórakozok, de megunom. A 2 kifejezetten akció-rpg. Monoton, dögunalom dungeon takarítás, még a karakterfejlesztés sem köt le. Ott van még a Drakensang, de azzal is ez a bajom.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

somesz83 írta: Legnagyobb hack&slash amit valaha kiadtak. Azóta sem volt párja, talán a Dark Messiah, esetleg az Enclave. Sajnálom, hogy ez a műfaj gyakorlatilag halott. Nagy kedvencem volt anno:http://gamedroid.hu/hu/retrodroid/120-s ... f-darkness

....

SACRED :D a másik legnagyobb h&h, még mindig jó az első résszel multizni.
somesz

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: somesz »

Itt szó szerint értettem a hack&slash-t, mert ez igazából nem akció-rpg.... csak akció! :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

somesz83 írta:Legnagyobb hack&slash amit valaha kiadtak. Azóta sem volt párja, talán a Dark Messiah, esetleg az Enclave. Sajnálom, hogy ez a műfaj gyakorlatilag halott. Nagy kedvencem volt anno:http://gamedroid.hu/hu/retrodroid/120-s ... f-darkness

Legutóbb hallgattam egy picit Divinity 2 zenéit, s rájöttem, hogy az egyik legjobb RPG volt, amivel az elmúlt évek során találkoztam. Egyedi hangulat, nem veszi magát komolyan, érdekes karakterek, szövevényes sztori, izgalmas játékmenet. Szóval simán felkerült a top-ba, ami kb. így néz ki nálam:

Morrowind, Fallout New Vegas, Fallout 3, The Witcher, The Witcher 2, Divinity 2 - The Dragon Knight Saga, Arcanum of Steamworks & Magick Obscura és szóljatok, ha valami kimaradt. :D

Mostanában amúgy a Neverwinterekkel szórakozok, de megunom. A 2 kifejezetten akció-rpg. Monoton, dögunalom dungeon takarítás, még a karakterfejlesztés sem köt le. Ott van még a Drakensang, de azzal is ez a bajom.
A topba nekem még ott van a NWN2: Mask of Betrayer is, a sima NWN2-t csak a társak miatt toltam végig (Bishop, Neeshka, Khelgar, Ammon), meg az evil end miatt.
Én perpill a mount and blade-l mulatom a feles időmet, h&s-nek is tökéletesen megfelel a z egyszerű, de nagyszerű harcrendszere miatt.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

A második szinten, amikor megtámadnak a csontváak többen, mindenki elakadt. Nekem csak öt perc volt... Pedig azt hittem nehezebb lesz.
Most viszont nem tudok továbbmenni, mert az a fénylő valami, mindig visszadob. Ez ott van, ahol az a kék kristály.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Zeno Clash:
Régen láttam ennyire érdekes világot, nagyon kár hogy teljesen lineáris a játék, sandbox-ként nagyot ütött volna.
Harcrendszer miatt próbáltam ki, és azt kaptam amit vártam, egy Source motorral vezérelt egyszerű, de nagyszerű verekedés pár egyedi kinézetű, ismert fegyverrel (pisztoly, puska stb.).
A történet sajnos nem vmi jó, egyrészt mivel a végén is elég sok kérdés marad nyitva, ráadásul elégé katyvasz, másrészt meg nagyon rövid (kb. 6 óra).
Legalább a kihívás faktor egész jó benne, jó pár harcot újból kellett játszanom mire megnyertem.
Összegezve: megint egy jó kis garázsprojekt, ami mert újat mutatni látvány, harcrendszer terén, de pár hiba miatt sose lesz etalon, ám egy próbát biztos megér mindenkinek.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

A topba nekem még ott van a NWN2: Mask of Betrayer is, a sima NWN2-t csak a társak miatt toltam végig (Bishop, Neeshka, Khelgar, Ammon), meg az evil end miatt.
Na hát engem egyik karakter sem mozgatott, annyira sablonos tipikus fantasy klisékre épített karakterek, hogy rendesen rosszul voltam mindegyiktől. Már kb. azt is kitaláltam, hogy mit akarnak mondani. Az izomagyú törpe, a bolondos tolvajlány, a hülyepicsa sorcerer, a nemes lovag stb. stb. UNALMAS!

Igazából sajnálom az életemből azt az 50 órát, amit az elmúlt egy évben a Neverwinter 2-vel töltöttem. A küldetések egysíkú mivolta, a sztori ötlettelensége csak még jobban rátett a lapátra, hogy uninstalláljam. Pedig tucatszor adtam neki esélyt. A mentéseim azért meghagyom, nincs az az isten, hogy újrakezdjem ha netán rászánom magam megint. Nagyon nagy csalódás volt.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ez azért vicces, mert jelenleg is a NN2:SoZ nevű kiegészítőjét tolom, és nagyon jól szórakozok. (igaz ott én rakom össze a csapatot)

A kommented után átgondolva tényleg nem volt nagy jellemfejlődés egyik karakternél sem (a törpét leszámítva, bár a katarzis nála is elmaradt), holott hatalmas potenciál volt mindegyikben. Egy évvel ezelőtt a harmadik végigjátszásomnál már én sem voltam képes végigvinni a főszálat; az ominózus tárgyalás után annyira leült, hogy inkább hagytam. Ennek ellenére viszont mind a mai napig állítom, hogy az egyik legprofibb rendszerrel rendelkezik a játék (kasztok, szabályok, szférák, képességek, tulajdonságok, stb.). Szívesen látnám viszont ezt a rendszert egy profibb rpg-ben (anno a Dragon Agetől vártam ezt, de hamar csalódnom kellett; nemigazán hiszek ezekben a képességág bizbaszokban).

Az általad idézet részre utalva szerintem tégy egy probát a MoB kiegjével, mert tényleg érdekes koncepciókat add a játékhoz (én a SoZ-ban ehhze edzem a főkarimat jelenleg).
A dolgod, csak annyi hogy az utolsó mentésedből exportálod a karaktert, a többit meg majd a kieg elintézi.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Diablo 3-ról van vkinek vmi véleménye?
Imádtam a dio 2-t, de mai játékok fényében félek megvenni a 3-at, + az is közre játszik, hogy nincs talentfa és statelosztás...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Minek ilyen apróságokkal összezavarni szegény játékost? A 4. részben már két klikk lesz a főboss leölése...
Állítólag jó... egy nap alatt megdöntötte az legnagyobb eladást... Azaz bocsánat, a fanok szerint állítólag jó... de persze a Skyrim is ,,jó'', így nem adnék semmit mások véleményére, még ha tetszett is a kettő, ami nekem nem jött be, pedig próbáltam... Szedd le a demót és nézd meg. HA nincs demó, akkor a warez verziót, ha tetszik vedd meg. Az a 18 ezer forint vagy mennyi biztos nem sok érte egy igazi fannak :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Kritikákban már nem nagyon hiszek, főleg nem olyanban ami azt írja, hogy "Mivel mégiscsak szerepjátékról van szó – bármennyire is ellenkeznek a vérbeli RPG-fanatikusok –, sarkalatos pontja a játéknak a fejlődési rendszer és persze karakterünk kialakítása."
Utána meg "Lecserélték az unalomig ismert képességfát, amely a szabad választás illúzióját keltette sokakban, és a mai napig nem képesek ezen túllépni, valamint nem mi osztjuk szét a szintenként jutalmul kapott tulajdonságpontokat sem, hiszen ebből is kasztonként egy jó irány volt."
Akkor milyen fejlődési rendszerről is beszélünk (itt hagytam abba eme cikk olvasását)?
Demo szokás szerint nincs, crackelt verzió se még, és 18k-t nem ér meg nekem a zsákbamacska...
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Akik a fent is idézett cikkeket írják, ismerik egyáltalán az RPG műfajt? Miről pofáznak? Már a Skyrimnél is írtak hasonlókat, nagyjából az jött le belőle, hogy a vérpistik királyok, az igazi RPG fanok meg rohadt őskövületek, lehet rajtuk röhögni. Ha nem a vérbeli RPG fanok értenek a szerepjátékokhoz, akkor ki?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kb. most csatolhatnám azt, amint az imént írtam a TES Online témába...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

A Diablo soha a büdös életben nem volt rpg! Már 96-ban is ,,hack and slash"-nak hívtuk és külön műfajként szerepelt a palettán.
Persze mit várhat ma az ember olyanoktól, akik a TPS Mass Effectet RPG-nek hívják.

Én azt látom, hogy lassan felhígul minden mint a zeneipar...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Pedig elég "neves" hírportálon olvastam a fent említett cikket (pcdome), így nem számítottam, hogy egy cikkben közvetett módon lehülyézik a rendes RPG-seket, főleg egy olyan állítással, amit utána az egyik mondatban közel meg is cáfol.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Én össze is vesztem a GameStar cikkíróival, hiába minden elismerésem és tiszteletem... egyszerűen már ők is idomulnak, és tudatosan hígítják a játékosokat...
Érdekes módon Gyu azóta ugyan úgy válaszol minden egyes kommentemre, ami neki megy, lehet már nem is emlékszik a lehordásra, amire is nem válaszolt azóta sem... érdekes társaság, maradjunk annyiban :D
Válasz küldése