Re: Első benyomások a játékról

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Annyira, hogy nem is tudom minek a rövidítése (tippre: Fallout: New Vegas)
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Egyet kell értenem az előttem szólóval.
És ki várja a GoT: The Game magyarítását? Készül egyáltalán hozzá?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lord Jack írta:Egyet kell értenem az előttem szólóval.
És ki várja a GoT: The Game magyarítását? Készül egyáltalán hozzá?
Asszem készül, de maga a játék pocsék lett állítólag... hd4000-res igp-n meg nem fogom megnézni... :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

A története állítólag kiemelkedő, mivel Martin keze is benne van, de akkor inkább előveszek egy régi Final Fantasy részt, ahol a körítés is jó.

Szerk.: Addig míg magyarosításokat vártok, próbáljátok ki a Baldur's Gate 1et magyarul is, én is azt teszem :P
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Egyszeri végigjátszásra jó, mert nagyon jó a története...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth írta:A története állítólag kiemelkedő, mivel Martin keze is benne van, de akkor inkább előveszek egy régi Final Fantasy részt, ahol a körítés is jó.

Szerk.: Addig míg magyarosításokat vártok, próbáljátok ki a Baldur's Gate 1et magyarul is, én is azt teszem :P
Hehe milyen érdekes, én is azzal játszok. :)
Az első 3 szintig igazi kín volt egyik területről a másikra jutni, de most már ütőkepés csapattal és karakterrel könnyedén eljutottam Baldur városába.
Az pedig külön öröm, hogy saját avatart rakhattam be a karakteremnek!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta: Hehe milyen érdekes, én is azzal játszok. :)
Az első 3 szintig igazi kín volt egyik területről a másikra jutni, de most már ütőkepés csapattal és karakterrel könnyedén eljutottam Baldur városába.
Az pedig külön öröm, hogy saját avatart rakhattam be a karakteremnek!
El is képzeltem egy nagydarab, szemüveges, kopaszodó, ilyen tipikus koczka karakter avatarját a mágus, a tolvaj, meg a harcos között :D
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Szerintem arra a képre gondolt, amit itt használ avatar gyanánt.:D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nem bár jó ötlet.

Íme a részletek ahhoz, hogy mit kell elképzelni (nem töltöm fel, mert az ,,internet bármire képes"):
- nagy darab (de csak 74kg és 19 évesen)
- fél kopasz (magyar gárdába illő kinézet)
- szemüveg nincs, csak vörös szem
- flanel ing
- KOCKA!

Muhahaha! :D

Szerk.: Egyefene ha kell privátba átküldöm, egész vállalható voltam 4 évvel ezelőtt.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Nekem elküldheted. Régen láttam gárdistákat hála... ez itt RPG fórum, szóval mindegy.

Valaki tudna mondani nekem valami jó(megbízható és olcsó) helyet, ahol számítógép alkatrészeket lehet venni. Teljes konfigot is ajánlhattok.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lord Jack írta:Nekem elküldheted. Régen láttam gárdistákat hála... ez itt RPG fórum, szóval mindegy.

Valaki tudna mondani nekem valami jó(megbízható és olcsó) helyet, ahol számítógép alkatrészeket lehet venni. Teljes konfigot is ajánlhattok.
Örülsz te még a gárdistáknak, csak költözz romás helyre :D Nem tudom mi bajuk vele mindenkinek, érdekes módon én nem félek, mert nincs félnivalóm tőlük... inkább kezdek el aggódni, ha roma csapatot látok, biztos cigit akarnak kunyerálni...

Én a lambdacomputer.hu-n vettem a gépem, alaplap kivételével nagyon olcsó volt... mondjuk vinyó helyett vehettem volna másikat, de talán jó lesz ez is :D


Dr.UnGrammar, rádkerestem, két lehetőséget találtam, ami Te lehetsz:
http://a0.twimg.com/profile_images/7517 ... d_hair.jpg
http://i.ytimg.com/vi/4JfoMk0TBk8/0.jpg
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Azt akartam írni, hogy köszönet gyurcsótánynak, de mindegy.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Maga a "gárdizmus" érdekes téma. Például elég a nagy USA-t nézni a témában vagy Franciaországot, de persze nem kell messzire mennünk akkor sem, ha kétes ügyű gárdákat akarnánk keresni (Románia). A felsorolt országokban ezeknek a szervezeteknek a tagjait a polgárság mintapéldányainak tartják.
De nem mennék bele... ahogy Jack is írta ez egy RPG fórum.

TGWH: Basszus lelepleztél! Szépen kérlek ne reklámozd, hogy ki vagyok. Még mindig rémálmaim vannak attól, amit a főnökömmel tettek tavaly áprilisban.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Lord Jack: én általában a PcX-nél szoktam vásárolni, nem a legolcsóbb, de átlag alatti áraik szoktak lenni, a megbízhatóság általában reklamációnál derül ki, de az még nem volt, bár fórumokon se nagyon találtam negatív kritikát róluk(EZEN érdemes rákeresni az adott cégre).

Baldur's Gate: én a profilom avatarját használom, egy full heavy armorba rohangáló két hosszú-kardos 19 dex-es Berserker elf.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth kikből raktad össze a csapatod?
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Sleth kikből raktad össze a csapatod?
Imoen, Viconia, Kivan, ideiglenesen Khalid, Jaheira, majd helyettük Minsc, Dynaheir lesz.
Neked?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Imoen, Minsc, Dynaheir, Kivan, Yeslick

Montaron és Xzar-t elvittem Nashkelbe, de rögtön ki is dobtam őket az első fogadóba érkezésnél. Helyettük lett Minsc, Dynaheir, ami elég nagy szívás volt, mert a Gnoll erődnél még mindig első szintű volt a csapat; plusz ekkor még nem tudtam, hogy az AC és THAC0 csak negatívban jó dolog.
A Khalid, Jaheira párost szélnek eresztettem a vasérc helyreállítása után, mert a csaj folyamatosan a leváltásomat pedzegette. Helyettük lett Kivan és Branwen. Branwent a Cloakwood bányában bocsátottam el, mikor Yeslick közölte, hogy ő is cleric. Most már viszonylag elégedett vagyok a csapattal és senki sem panaszkodik...
Nem kell attól tartanom, hogy kitesznek és ott hagynak egyedül a sötétben.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Akkor hasonló a csapatunk, mert Viconia is cleric, de ő túl imba, hogy ne tegyem be a csapatba (19 dex, 50% magic resist).
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Blizzard már hangulatos videót se nagyon tud már készíteni?
(képi világgal nincs gond, de azok a gyerekes poénok mit keresnek egy régen elég komolyan vehető világban azt nem tudom, inkább illene egy tucat hollywoodi egy estés rajzfilmbe)
Avatar
GubaLord
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012. jún. 11., hétf. 16:55

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: GubaLord »

A Blizzard is kezd lassan "elbutulni". Nem ez a tökéletes szó, de nem jut jobb eszembe. Véleményem szerint a Diablo 3 (amit nagyon vártam) sem nyújtja ugyanazt a "kellemes" hangulatot, mint az elődje. Arról nem is beszélve, hogy még a skill pontjainkat sem oszthatjuk el.
Most meg ez. Pandák? Ezt komolyan gondolják? A gyerekes poénok sem véletlenül gyerekesek úgy gondolom. Ha ez így megy tovább, a komoly játék fogalma feledésbe vész.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Ha ezt nézzük, akkor viszont a Skyrim igen jól teljesít a sötét, kiábrándult hangulatával. Ez azért örök erénye marad, ha számos hibája van is amúgy.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Cthulhucult írta:Ha ezt nézzük, akkor viszont a Skyrim igen jól teljesít a sötét, kiábrándult hangulatával. Ez azért örök erénye marad, ha számos hibája van is amúgy.
Dark Brotherhood szuperhősös ruházata nekem egy kicsit elrontotta ezt a hangulatot, olyannyira, hogy azóta nem is játszottam vele.
GubaLord írta:A Blizzard is kezd lassan "elbutulni". Nem ez a tökéletes szó, de nem jut jobb eszembe. Véleményem szerint a Diablo 3 (amit nagyon vártam) sem nyújtja ugyanazt a "kellemes" hangulatot, mint az elődje. Arról nem is beszélve, hogy még a skill pontjainkat sem oszthatjuk el.
Most meg ez. Pandák? Ezt komolyan gondolják? A gyerekes poénok sem véletlenül gyerekesek úgy gondolom. Ha ez így megy tovább, a komoly játék fogalma feledésbe vész.
Engem mmo-k közül a Guild Wars 2 érdekel, az mintha egész jónak ígérkezne, de megvárom a "fórum kritikákat", mert a nagy oldalak kritikái szarra se jók, azt majd kiderül.
Dio3-at először törtön akartam kipróbálni, de csak a napokban vált ingyenesé az Act1-ig, de mostmár nem érdekel, helyette játszottam az ingyenes Vindictussal, sokkal jobban kielégítette a hack&slash utáni vágyamat.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kezdek egy új játékot, talán elmegy a hd4000-res igp-n :D
Mondhatom, hogy szerepjáték? Rage :D iszonyat jó. Karakterfejlesztés úgy tudom nincs, de minden fegyverhez vehetsz töltényt, páncélt az autóra, stb. Több ez, mitn sima akciójáték. Carmack mester minden játékát szeretjük, ez a Rage nagyon megfogott.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Kitoltam 100%-osan a Baldur Gate 1-et, érdekel vkit a véleményem, vagy tartsam meg magamnak az ömlengéseimet, illetve mindenki tudja, hogy jó játék az? :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth írta:Kitoltam 100%-osan a Baldur Gate 1-et, érdekel vkit a véleményem, vagy tartsam meg magamnak az ömlengéseimet, illetve mindenki tudja, hogy jó játék az? :)
Én nagyon szívesen olvasnám, de légy szíves ne spoilerezd el a végét. ;)
Még mindig a Vastrón városi főhadiszállásának felkutatásánál tartok (hosszú szüneten vagyok játszásterén).

Szerk.: Ha elkezdenéd a BG2-t, akkor megnéznéd nekem, hogy átvihető-e az első rész főhőse modolás nélkül? Kösz!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Most hogy van új vas, én a Venetica-t kezdtem el :D egész jó.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Elég régóta terveztem már vele játszani, mert érdekelt, hogy normálisabb körökben miért ő a legjobbnak tartott cRPG sorozat, így hogy pont nyáron kijött az első rész magyarítása kaptam az alkalmon és végigvittem.
Ajánlott feltenni a Tutu v4-et (BG2 motorjával viheti végig az ember az első részt, minden bónuszával együtt, mint pl az alkasztok), mivel jól működik vele a magyarosítás (menü és pár tárgy leírása maradt angol). Sajnos a karaktergenerálásban és menedzselésben elmarad a nálam etalonnak számító NWN 2-től, de a Tutu hatására azért van választék. De ez a magad dobod ki a statjaidat mai napig nem tetszik még asztali rpg-ben sem, mivel így nagy szerencsével lehetne minden attribútom 18as (embernél). Én egy két hosszúkardos elf berserkert indítottam, ami remek választásnak lett így utólag is, mivel egy nagyon erős tank/DPS lett belőle, a 10 körig tartó berserk képességének hála szinte az összes negatív hatás ellen immunissá vált, de pl basiliskok ellen nem ér semmit.
Az eleje elég nehezen indult, mivel egy sima farkas is egy ütésre megölte a mágusomat, így már ekkor is ügyelni kell az RPG-k alapvető szabályára: tankok előre, puhatestűek hátra. De miután léptem 1-2 szintet, és összeszedtem egy normális csapatot, már egész könnyen haladtam, csak néhány helyen kellett jobban odafigyelnem, mint a fent említett basiliskoknál, amiknél ha nincs rajtad kővé változás elleni varázs, akkor szívás, mivel ha itt a karakterek nem élednek fel csak úgy, el kell menni az egyik templomba, és egy "kisebb" összeg fejében felélesztik, de lehetséges, hogy a teste elporlad, hát akkor csak a load game segíthet rajta, illetve ha a főkari hal meg, akkor rögtön game over. A mérgek a mai játékokkal ellentétben nem állnak meg 1 hp-nál, ez főképp akkor lehet rossz, amikor egy teleportáló pókba fut bele az ember, akik főképp puhatestűeket szeretik, és a marása pár körön belül megöl, ha nincs kéznél egy ellenszer. Ha már szóba hoztam a szintlépést, itt nagyjából minden kasztnak különböző mennyiségű exp kell a szintlépéshez, logikusan egy tolvaj gyorsabban lép szinten, mint egy varázsló. Ha már mage, akkor azt még érdemes megemlítenem, hogy nem a lvl-up szép hangzatára kapja az új varázslatokat, hanem nekünk kell a tekercsekből átírni a varázslatokat könyvünkbe, ami megint egy remek ötlet. Ha azt szeretné az ember, hogy a harcok során szerzett sebek begyógyuljanak, akkor nincs értelme a vadonban sátrazni, mivel ott csak a varázslatok töltődnek újra, helyette el kell menni egy jó fogadóba kivenni lehetőleg a legdrágább szobákat.
Következő érdekes eleme az átkozott tárgyak, italok, és tekercsek. Első mágikus tárgy amit szereztem egy öv volt, amit azonosítás nélkül felvettem, és attól a naptól kezdve a nemek közötti háborúban a barikád másik oldalán találtam volna magamat ha nincs load game, mivel nem lehetett csakúgy levenni azt az övet, sajnos játéktechnikailag semmi se változik, azon kívül, hogy férfi pixelhalmaz helyett női pixelhalmaz lettem. Az italoknál csak megjegyzés alapján lehet tudni, hogy melyik az átkozott, addig zsákbamacska, ajánlott nem egy fontos harc közepén próbálkozni az új italainkkal, mert megjárhatja az ember. A történet végre nem a világmegmentés, hanem inkább egy bosszúhadjárat, aminek én örültem, de nagy csavarokat senki se várjon, furcsa hogy a legnagyobb meglepetést egy mezei mellékküldetés okozta, akit érdekelne az keresse meg Nashkeltől délre fekvő erdőben a kisfiút, illetve a ToSC kiegészítő helyszínei élvezetesek voltak, főleg Durlag tornya, amiről az első asztali szerepjátékaim jutottak eszembe, aki azt érzi, hogy túl erős lett a csapata, annak csak ajánlani tudom, hogy látogasson el oda.
Sajnos ami miatt szeretem az ilyen fajta cRPG-ket pont az nem kaptam meg: emlékezetes társak. Szinte semmi interakció nincs velük, néha olyan érzést keltve, hogy hatod magammal játszok, és ekkor kicsit unalmas volt. De ha mondjuk túl sok jót teszel egy olyan csapatban, ahol sok a gonosz jellemű, akkor egy idő múlva otthagynak vagy neked mennek, és ez fordítva is igaz. Másik kicsit idegesítő dolog a felszerelésrendszer, nagyon kevés dolog fér el egy karakternél, ezért jól meg kell válogatni mit szed fel az ember, érdemes minimum egy ládát "kibérelni" valamelyik városban, és minden olyan dolgot ami "még kellhet, de nem fér el" oda betenni, igaz bármit is adtál el egy kereskedőnek, bármikor visszavásárolhatod tőle.

BG2-t tegnap kezdtem el, de már most látható, hogy a társak interakciói látványosan javultak, majd lehet, hogy arról is írok vmit majd.
Dr.UnGrammar írta:Szerk.: Ha elkezdenéd a BG2-t, akkor megnéznéd nekem, hogy átvihető-e az első rész főhőse modolás nélkül? Kösz!
Importálás karakter fájlból csak akkor működik, ha BGMain.exe sértetlen, ami WideScreen esetében már nem jó, de mentésből gond nélkül lehet. Én mondjunk egy picit megváltoztattam a karimat Shadowkeeper-el, elfről emberre, minden pozitívumával, és negatívumával együtt + másfajta fegyverre kell szakosodnom, mivel dual-classolni szeretnék, és nincs kedvem egy attribút könyvekkel felerősített karimat elveszteni.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Jó kritika! Valószínűleg ha a Tutu nélkül használnád kicsit jobban lehúznád, mert a szintlépések mikromenedzsment része elég (hogy is mondjam) elmaradott a NWN sorozattól. Ezt úgy értem, hogy a szintlépés gyakorlatilag többnyire kimerül abban, hogy ráklikkelsz az "Elfogad" gombra.

Amikor észrevettem, hogy a társakkal nem működik a párbeszéd opció akkor én kicsit felháborodtam, mert nagyon jó figurákat lehet felszedni a csapatba. Minsc for the Win!

Kösz a visszajelzést az átvitellel kapcsolatban! Még ezzel kapcsolatban az érdekelne, hogy a BG1 hősét viszem így át (azaz magamat), vagy csak a sablont?
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Jó kritika! Valószínűleg ha a Tutu nélkül használnád kicsit jobban lehúznád, mert a szintlépések mikromenedzsment része elég (hogy is mondjam) elmaradott a NWN sorozattól. Ezt úgy értem, hogy a szintlépés gyakorlatilag többnyire kimerül abban, hogy ráklikkelsz az "Elfogad" gombra.

Amikor észrevettem, hogy a társakkal nem működik a párbeszéd opció akkor én kicsit felháborodtam, mert nagyon jó figurákat lehet felszedni a csapatba. Minsc for the Win!

Kösz a visszajelzést az átvitellel kapcsolatban! Még ezzel kapcsolatban az érdekelne, hogy a BG1 hősét viszem így át (azaz magamat), vagy csak a sablont?
Tutunál se jobb a szintlépés, úgyhogy nem húztam le jobban ezt a részt.
Minsc a BG2-ben is benne van mint felszedhető karakter (már rögtön az elején).

az adott mentésen lévő karidat viszed, észrevételeim alapján csak két dolgot nem visz át: felszerelés, repu (ez a jellemedtől függ, hogy milyen, az én kaotikus jó karim 11 repuval kezdett, míg 14 volt neki). És Ahhoz képest, hogy a BG1-ben exp határ van ami 161k, mégis kb 210k-val kezdtem, gondolom ennyit szedtem össze még a cap-on túl, amit nem jelzett az első részben.
Amúgy neked milyen karid van?
Nekem a BG2-ben a hósszúkardot láncos buzogányra cseréltem, mert a dualozni kívánt kasztom a cleric, aki csak zúzó fegyvereket használhat, így egy jóval erőteljesebb "paladint" hozok össze.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth írta:Tutunál se jobb a szintlépés, úgyhogy nem húztam le jobban ezt a részt.
Minsc a BG2-ben is benne van mint felszedhető karakter (már rögtön az elején).

az adott mentésen lévő karidat viszed, észrevételeim alapján csak két dolgot nem visz át: felszerelés, repu (ez a jellemedtől függ, hogy milyen, az én kaotikus jó karim 11 repuval kezdett, míg 14 volt neki). És Ahhoz képest, hogy a BG1-ben exp határ van ami 161k, mégis kb 210k-val kezdtem, gondolom ennyit szedtem össze még a cap-on túl, amit nem jelzett az első részben.
Amúgy neked milyen karid van?
Nekem a BG2-ben a hósszúkardot láncos buzogányra cseréltem, mert a dualozni kívánt kasztom a cleric, aki csak zúzó fegyvereket használhat, így egy jóval erőteljesebb "paladint" hozok össze.
Jelenleg egy 6.-os szintű harcos férfi ember. A jellem a számomra szokásos törvényes jó, a hírnévpontjaim 20-ason vannak (ez lehet a max, mert már régóta nem nőtt), a jártasságok közül 4 vagy talán 5 pont a hosszú kardon (Varscona +2-es kard) és ehhez jön egy nagy pajzs. Kb. a harmadik szinttől kezdett el nagyon durvákat sebezni a karakter, mikor a bányáknál a szobrászra vadászó zsoldos kardját megszereztem. Mivel vegyesen osztottam szét a pontjaim,ezért elég jók a mentői és a reakció ideje is ütősé teszi.
A BG2-ben Wizard Slayer-t csinálnék belőle tovább növelve a hatékonyságát. Jelenleg a sebesség csizmájával szívatom az ellenfél távolsági egységeit (megszakító támadások ugye).

A váltással amúgy nem fogsz rosszul járni, mivel még régebben olvastam, hogy az első részben a kardokból volt több használható (mármint mágikus), ellentétben a kalapácsokkal, fejszékkel és más tompa fegyverekkel. Ez a trend viszont a második részben megfordul.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Jelenleg egy 6.-os szintű harcos férfi ember. A jellem a számomra szokásos törvényes jó, a hírnévpontjaim 20-ason vannak (ez lehet a max, mert már régóta nem nőtt), a jártasságok közül 4 vagy talán 5 pont a hosszú kardon (Varscona +2-es kard) és ehhez jön egy nagy pajzs. Kb. a harmadik szinttől kezdett el nagyon durvákat sebezni a karakter, mikor a bányáknál a szobrászra vadászó zsoldos kardját megszereztem. Mivel vegyesen osztottam szét a pontjaim,ezért elég jók a mentői és a reakció ideje is ütősé teszi.
A BG2-ben Wizard Slayer-t csinálnék belőle tovább növelve a hatékonyságát. Jelenleg a sebesség csizmájával szívatom az ellenfél távolsági egységeit (megszakító támadások ugye).

A váltással amúgy nem fogsz rosszul járni, mivel még régebben olvastam, hogy az első részben a kardokból volt több használható (mármint mágikus), ellentétben a kalapácsokkal, fejszékkel és más tompa fegyverekkel. Ez a trend viszont a második részben megfordul.
Sztem Berserkerrel vagy Barbariannal többet érnél, mivel mind2 ha rage módban van szinte megállíthatatlanok, ezért ideális "wizardslayerek", nem pedig csak szerencse kérdése, hogy bejön-e vagy nem, + a magic resist miatt néha levéded a healt is. Ha érdekel minden kaszthoz egy részletes véleményezés, akkor EZT tudom ajánlani.
A boots of speed tényleg jó móka, ha a tank/DPS hordja, főleg ha még van rajta egy haste is :D
Igen én is utána olvastam, hogy a legerősebb fegyverek nem a kardok mostmár.

Szerk.: ja igen, a mentők kasztól függenek nem a statoktól, illetve egy sima harcosnak a 6 tulajdonságból csak 3 kell neki, a str, dex, con, a többi lehet akár 3 is, fighternek nem lényeg sajnos.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Gamefaqs? Jó tudni, hogy mindkettőnk ugyanazon az oldalon művelődik. :D
Emellett még a gamebanshee.com-ot tudom nagyon ajánlani, bár ott a navigálás elsőre szokatlan lesz.

Lehet, hogy keverem az NWN-al, de a bölcsesség mintha az elme elleni varik ellen adna mentőpontokat. Az nálam jelenleg 12 ponton van.

Szerk.: A Stat-ok vegyes elosztása még a Kotor-ból maradt vissza rossz szokásomként, mivel a kedvenc stílusom a fürge nyelvű és kezű krit. dealer (azaz magas meggyőzés és ügyesség). Mondjuk az újabb rpg-knél ez annyira nem vészes. Sőt a NWN2 Swashbuckler kasztját szinte erre találták ki! Nagy káromra ez a BG 2-ben nem lehet törvényes, ha jól tudom. :(
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

igen, Gamebashee-t én is használom, fasza egy oldal, kb. minden vmire való cRPG megtalálható ott.
Statok és mentők
Igen, Swashbuckler nem lehet törvényes jó, de a többi mind lehet.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth írta:igen, Gamebashee-t én is használom, fasza egy oldal, kb. minden vmire való cRPG megtalálható ott.
Statok és mentők
Igen, Swashbuckler nem lehet törvényes jó, de a többi mind lehet.
Kösz, ezek szerint rosszul emlékeztem. Na ez a tegnapi beszélgetés meg is hozta a kedvem a játék folytatására (a szakdolgozatom kárára). Neki is esek.

U.i.: A BG2 után érdemes lenne a Lionheart-et is kipróbálni.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

pár óra BG2 után kijelenthetem, hogy kijavították a szembeötlő hiányosságot, mint a társak interakcióit: volt, hogy még egy sima paraszt nem nekem intézte a mondandóját, hanem az egyik társamnak, és rendszerint kommentelik az adott szituációt. A zenéket ki is felejtettem a BG1 "kritikámból" olyan semmilyenek voltak, de itt nagyon szép dallamok hallhatóak. Illetve a felszerelés kis mérete is megoldódott különféle mágikus zsákokkal.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Dr.UnGrammar:

A Lionheart elég felemásra sikerült. Egyrészt az alapötlet nagyon jó, a világ és az alternatív történelmi helyszínek és személyek ötletesek, viszont a grafika a korhoz képest is nagyon gyér és hamar unalmassá válik a játékmenet is. Nekem a Gamestarhoz mellékelt teljes játékként van meg, ennyit pont megér.
Rendesen kidolgozva azért igen jó lett volna.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Cthulhu-cult írta:Dr.UnGrammar:

A Lionheart elég felemásra sikerült. Egyrészt az alapötlet nagyon jó, a világ és az alternatív történelmi helyszínek és személyek ötletesek, viszont a grafika a korhoz képest is nagyon gyér és hamar unalmassá válik a játékmenet is. Nekem a Gamestarhoz mellékelt teljes játékként van meg, ennyit pont megér.
Rendesen kidolgozva azért igen jó lett volna.
Nekem is GS-ből van, és pont azért bátorkodnék hozzá fogni, mert a BG-k után nem szúrna olyan durván szemet.
Anno a tesztjénél olyat olvastam, hogy a játék második fele rpg-ből átmegy diablo-féle hentbe. :(

Szerk.: Szent Zombi Jézus! Mi történt a neveddel?
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Kis problémám akadt... Lecseréltem a régi oprendszeremet, de itt a Morrohunon be volt nekem állítva a jelszó megjegyzése, szóval fogalmam sem volt már ide milyen jelszót használtam. Szóval a régi nevemmel nem tudok belépni.:)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Cthulhu-cult írta:Kis problémám akadt... Lecseréltem a régi oprendszeremet, de itt a Morrohunon be volt nekem állítva a jelszó megjegyzése, szóval fogalmam sem volt már ide milyen jelszót használtam. Szóval a régi nevemmel nem tudok belépni.:)
Részvét érte. Csodálkozom, hogy nincs ,,Elfelejtetted a jelszavad?" opció.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kivittem Sleth. Most már mindent értek.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Én most folytatom a Rage című játékot, anno még azért hagytam abba, mert folyton kilépett... úgy tűnik, nem szabad menteni, akkor nem lép ki :D
Azért fosatós egy játék, van benne pár húzós helyzet. Azt hiszem kell a Fallout sorozat, rohadtul hiányzott már ez a cyberpunk / poszt apokaliptikus világ :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:Kivittem Sleth. Most már mindent értek.
gj, és hogy tetszett?

A BG2 jóval nehezebb, úgyhogy készülj fel, mivel volt, hogy csak 4-5. próbálkozásra sikerült, úgy a csata, ahogy én szerettem volna (no halál), és találkoztam egy olyan ellenséggel is, aki ellen a mostani csapatom esélytelen, mivel csak +3 fegyverek sebzik, + hp-t szív vissza.
Ha Gamebanshee tárgy nézegetése nagyon körülményes, akkor EZT ajánlom figyelmedbe, egyetlen hibája, hogy a két extra árus cuccai nincsenek benne.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

A BG kettő nagyon furcsa volt kezdésnek. Rengeteg xp mindenért, és nagyon hülye érzés, hogy a volt bajtársaimhoz úgy állók hozzá, mintha idegenek lennének (ez betudható persze, annak hogy pépessé puhították az agyamat). Elég sok szöveg angol, ami szintén illúzió romboló, és a képernyő felbontás furcsa le is kellett vennem az olvashatóság kedvéért.

Imoen-re elsőre azt hittem, hogy Leliana tett látogatás a BG univerzumában. Gondolhatod mekkora WTF élmény volt.

Jelenleg jegelnem kell a BG2-t más feladataim miatt, de alig várom, hogy ki huzam a soló harcmodoros katanas harcosomat a max szintig, amihez 8 millió xp fog kelleni.

Ami pedig a BG1 fő gonoszát illeti, hát nagy kár érte pedig könyörögtem neki, hogy fogjunk inkább össze, köpjünk a próféciára és együtt uraljuk Kard-partot mint ...! De ez maradjon titok azoknak akik nem vitték még ki az alapművet. :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:A BG kettő nagyon furcsa volt kezdésnek. Rengeteg xp mindenért, és nagyon hülye érzés, hogy a volt bajtársaimhoz úgy állók hozzá, mintha idegenek lennének (ez betudható persze, annak hogy pépessé puhították az agyamat). Elég sok szöveg angol, ami szintén illúzió romboló, és a képernyő felbontás furcsa le is kellett vennem az olvashatóság kedvéért.

Imoen-re elsőre azt hittem, hogy Leliana tett látogatás a BG univerzumában. Gondolhatod mekkora WTF élmény volt.

Jelenleg jegelnem kell a BG2-t más feladataim miatt, de alig várom, hogy ki huzam a soló harcmodoros katanas harcosomat a max szintig, amihez 8 millió xp fog kelleni.

Ami pedig a BG1 fő gonoszát illeti, hát nagy kár érte pedig könyörögtem neki, hogy fogjunk inkább össze, köpjünk a próféciára és együtt uraljuk Kard-partot mint ...! De ez maradjon titok azoknak akik nem vitték még ki az alapművet. :)
Magyarosítás pár napja érte el a 90%-ot, és tölthető.

Ajánlom akkor a NWN2 evil end-et, ott össze lehet pacsizni a főbossal :P
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nem összepacsizni akartam vele (tudod törvényes jó vagyok mindenhol első menetben), hanem megváltani. Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy családtagot soha nem bántanék vagy legalább is nem vágnék le; ezért is lennék rossz hős az ilyen estekben.
Ezt mindenhol eljátszom:
- Kotor 1 - Végül Malak jó fiúként hal meg, és elismerem, hogy gyakorlatilag én voltam mindenért a hunyó.
- Mass Effect 1 - Végül a rossz fiú magát lövő fejbe.
- Kotor 2 - Itt szinte minden hülyeséget magamra vállaltam jóként; és uram atyám szerintem annak a főhősét direktbe gonoszra szabták, nem csak dísznek volt ott a sötét oldal.
- NWN 2 - Még a vándort is ledumáltam a végső csatáról, pedig a valóéletbe átrúgtam volna egy másik síkra.
- DA:O - Megkegyelmeztem a rossz fiúnak (aki amúgy is szimpatikus volt), bár itt kicsit kényelmes voltam és bevállaltam a fattyúnemzést a becsületes halál helyett. Szégyenlem is magam.
- Fallout 3 - A rossz fiúk megúszták, én pár daganattal túléltem (?). Pedig az amerikai kormány soha nem volt a szívem csücske.

A BG fő gonoszát én tragikus hősnek tekintem. Többen utaltak is arra, hogy gyakorlatilag félrevezették őt egész életében, és amire készül az gyakorlatilag hülyeség. A zárójelenet arról a bizonyos csarnokról nekem nagyon azt sugallta, hogy Bhaal valójában végig akarja szívatni az utódait, mert a maradványaikból tud újjászületni.

Persze a válaszokat állítólag majd a BG2:ToB megmondja. Utoljára is hagyom.

U.i.: Nagyon sok NWN2-es dolog nyert értelmet. Régen soha nem értettem, hogyan lehet egy isten halott (ugye NWN2:MoTB) és, hogy hogyan lehet helyette új. Hihetetlenül összetett az Elfeledett Világok!

Szerk.: Én valami 75%-os dologgal játszok. Honnan szerezted a 90%-os magyarosítást?
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én sose voltam törvényes jó karival, vagy ehhez hasonló "szentlélekkel", mert sztem unalmas, és könnyű kijátszani. Én általában a kaotikus jó jellemet preferálom.
Jah, a főgonoszt eléggé kihasználták, és neki nem is esett le, de én örömmel kóstoltattam meg vele a mágikus fém ízét.
Kotor-ok kimaradtam az életemből, főleg mert nem vok SW-fan, és a világa se jön be annyira.
Mass Effect-et a klisés történet miatt dobtam, meg a karakterek se fogtak meg(mi az már, hogy kb 5 óra játék után bevesznek az ME világ egyik legbefolyásosabb szervezetébe?).
NWN 2 - én megöltem őt, egy ekkora rohadék nem kell a világnak (de egyik kedvenc karim volt e miatt).
DA:O - Az életben maradásért le kell feküdni egy gyönyörű nővel... a rosszfiút pedig megöltem.
Fallout 3 is kimaradt, tesóm játszott vele, és nem volt elájulva tőle, tehát akkor én nem is játszom vele.

NWN2:MoTB - na ez egy kik*rt jó kiegészítő volt, minden téren verte az alap NWN 2-t, és sztem a BG1-nél is jobb... köszi, hogy eszembe jutattad, mert ezt is majd végig kell tolnom evil side-n is.

http://baldursgate2.weboldala.net/
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kösz a linket, most már nagyon muszáj utána járnom mi is a baj, mert minden második mondat amit a társaim mondanak angol.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sleth írta: Mass Effect-et a klisés történet miatt dobtam, meg a karakterek se fogtak meg(mi az már, hogy kb 5 óra játék után bevesznek az ME világ egyik legbefolyásosabb szervezetébe?).
Mivel előtte is jelölt volt a főszereplő, és bizonyította, hogy alkalmas a feladatra, és rábeszélte a tanácsot, hogy őt küldjék az áruló után... (Mondjuk elrontani azt a párbeszédet nem nagyon lehet.)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Vik írta: Mivel előtte is jelölt volt a főszereplő, és bizonyította, hogy alkalmas a feladatra, és rábeszélte a tanácsot, hogy őt küldjék az áruló után... (Mondjuk elrontani azt a párbeszédet nem nagyon lehet.)
De nekem az jött le, hogy csak azért vesznek be, mert én vagyok a főszereplő, mert véletlenül se lett volna logikusabb egy profit utána küldeni, inkább felvettek egy "fiatal" faj egyik tagját, akik még gyerekcipőben járnak az űrben... (+örültem volna, hogyha az előtörténetben lévő ügyet, ami miatt ígéretes jelölt vagyok, egy tutorialként játszhatom végig).
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: RPG, CRPG

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nem tudom neked mi volt a háttérsztorid, de én valami háborús hős voltam (?megvédtem egy kolóniát és életben tartottam mindenkit?) vagy valami hasonló. Így nálam is logikusan jött ki a lépés; a többi sztorival nem tudom, hogyan illeszkedhetett össze a jelölés (ugyebár tragédiák túlélőit inkább a rehabra küldik).
Válasz küldése