Beszélgetős téma

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Üdv, bocs az új témáért, töröljétek ha kell (azaz ha nem kell :D ), és akkor elnézést.

Brendától szeretném megkérdezni, hogy régebben egy fórumon ::EZT:: a könyvet ajánlotta-e, vagy esetleg ::EZT::? Nem az Avalon ködbe vész-re gondoltam, az más volt.
Csak eszembe jutott, és tudni szeretném a választ. Az első ,,ez'' van meg, fanatikusan összekapkodok minden félét ami érdekel, ha 200-500-800 Ft-os könyvek feliratot látok valahol :D
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Szia! Nem emlékszem, hogy bármilyen könyvet is ajánlottam volna bármilyen fórumon, ezek közül pedig egyiket sem ismerem. Sajnos kevés időm van olvasni, és nagyon régen nem olvastam olyan könyvet, amit szívesen ajánlanék.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Az Avalon sem rémlik? Na mindegy, csak kíváncsi voltam. Nekem sincs több időm, de talán végre tél lesz, majd akkor :D
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

mire jók a barátok és haragosok?
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Most vettem meg az Oblivion és hát a magyar kézikönyv förtelmes.... :S
Vendég

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

figyi megvettem a skyrim-ot és a steam nem inditja el nekem mert azt irja hogy ez a játék most nem indidtható el kérjük probálkozz késöbb ujra szoval ha tudtok segitsetek léci kösz
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:figyi megvettem a skyrim-ot és a steam nem inditja el nekem mert azt irja hogy ez a játék most nem indidtható el kérjük probálkozz késöbb ujra szoval ha tudtok segitsetek léci kösz
Próbáld meg kikapcsolni átmenetileg a vírusirtódat. Nekem akkor volt ilyen, amikor az Avast kinyírta a Portal 2-t, mert szerinte vírus volt.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Boldog Karácsonyt!

Ha netán valaki Vvardenfellen jár a napokban, az nyugodtan tegyen egy próbát ezzel modommal. ;)

http://tesnexus.com/downloads/file.php?id=14215
11-11-11.

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: 11-11-11. »

Boldog Új Évet Kívánok Elder Scrollsban gazdag évet :) mindenkinek :)
illuminate
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. jan. 27., pén. 15:01

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: illuminate »

Sziasztok!

A morrohun[@]gmail.com cím él még? Küldtem oda két e-mailt is, egyikre sem kaptam még választ.
illuminate
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. jan. 27., pén. 15:01

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: illuminate »

Küldtem még egyet. Illetve kettőt, de a korábbival nem kell foglalkozni. :D
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Első benyomások a játékról

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Avatar
Paradzy
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. szept. 29., csüt. 11:12
Tartózkodási hely: Égkoszorú

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Paradzy »

Játszottam A Skyrim-et Xbox-on És PC-n Is :D Nem Tudom Hogy Lehet Hozzájutni Xboxon Az Új DLC-hez (Ha Valaki Tud Segitsen ... Nem Eredeti Játék) És PC-n Sokkal Jobb És Könyebb Az Irányitás (Hozzászokhattam A PC-hez) . PC-n Az Igazi Még Akkor Is Ha Teljesen El Lett Butitva A Skyrim :P "Konzolositották" A New Vegas Is SUPER :D
Avatar
Paradzy
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. szept. 29., csüt. 11:12
Tartózkodási hely: Égkoszorú

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Paradzy »

Szeretnék 1-2 Képet És 1-2 Videót Csinálni Saját Játékomról ! De Valahogy Foggalmam Sincs Milyen Programot És Hogy Használjak !!! Nagyon Megköszönném Ha Valaki HASZNOS Tippeket (Linkeket,Használati Módszereket) Adna !!!Kérlek Titeket !!! Szükségem Lenne Rá !!! Pls Pls Pls Pls !!!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Fraps nevű program, vagy más hasonlót elindítod, beállítod melyik billentyűvel vegyen fel videót, hová mentse, játszol, benyomod a kiválasztott billentyűt, és menti a videót. Aztán max át kell konvertálnod valami kevesebb helyet foglaló formátumba.
Mindezekről ezer meg egy oktató videó és leírás van a neten.

A minden szót nagybetűvel kezdek effektust meg felejtsd el, vagy átmegyek Brendába, és fejek fognak hullani!
Avatar
Paradzy
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. szept. 29., csüt. 11:12
Tartózkodási hely: Égkoszorú

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Paradzy »

És ez lassitja a gépet ? Mert nekem csak ippenhogycsak elviszi a skyrim-ot !!! És még lenne egy olyan kérdésem hogy a skyrim uj DLC-jét nem e lehetne ugy megoldani hogy csak a skyrim gépigényét követelje mert az alap skyrim MAX Gépkövetelménye a az új DLC Minnimum követelménye :( És nekem nincs valami jó gépem !!! ( Még igy is néha akad és a hang is késik párszor )
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Paradzy írta:És ez lassitja a gépet ? Mert nekem csak ippenhogycsak elviszi a skyrim-ot !!! És még lenne egy olyan kérdésem hogy a skyrim uj DLC-jét nem e lehetne ugy megoldani hogy csak a skyrim gépigényét követelje mert az alap skyrim MAX Gépkövetelménye a az új DLC Minnimum követelménye :( És nekem nincs valami jó gépem !!! ( Még igy is néha akad és a hang is késik párszor )
Tök egyszerű, nem teszed fel a textúra packot...
Nekem p4esem, 1gb ramom, és egy gef6600asom van a Skyrimra, szóval lehet kussolni! :D
Ja, fraps, meg bármi más is lassítja a gépet.
Paradzy (telefon)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Paradzy (telefon) »

Lehet! :D de nekem egy hatalmas problémám az hogy a launcher fájl nem megy ! Megy a sima ami rögtön inditja a játékot ! Szerintem az lehet a problem h a hdd nagyon gyenge és már nagyon használt ! De majd veszek egy sata-sat ! Akkor remélem nem lesz gond ! Telóról irtam ha gond van !
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Avatar
Paradzy
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. szept. 29., csüt. 11:12
Tartózkodási hely: Égkoszorú

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Paradzy »

https://www.facebook.com/Elderscrolls.s ... izard=true Csináltam faccebookon egy oldalt :D Örülnék pár lájknak !
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

lájkoltam :P :)
hutoczky
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012. márc. 10., szomb. 19:53
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

Pm üzenet nél ha válaszolni akar az ember 303 hiba. ez mindenkinél van?
Probáltam már ezt az oldalt IE,Crome, firefox -al is , de semmi mind nál tele van 303,203-mas hibával?
most vanis meg nincs is óldal ez?
Vagy enyire szarúl van megirva vagy a szerver szar enyire?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

Pm üzenet nél ha válaszolni akar az ember 303 hiba. ez mindenkinél van?
Probáltam már ezt az oldalt IE,Crome, firefox -al is , de semmi mind nál tele van 303,203-mas hibával?
most vanis meg nincs is óldal ez?
Vagy enyire szarúl van megirva vagy a szerver szar enyire?
Sajnos kicsit szigorú mostanában a fórum. Szedd ki az idézőjeleket, vagy az egész felhasználónevet a quote zárójelből.
hutoczky
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012. márc. 10., szomb. 19:53
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

Sajnos kicsit szigorú mostanában a fórum. Szedd ki az idézőjeleket, vagy az egész felhasználónevet a quote zárójelből.
Ok kösszi, hiba javitás várható?

Nem valószínű.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

hutoczky írta: Ok köszi, hiba javítás várható?

Nem valószínű.
De az utóbbi napok tesztjei alapján mégis.
Avatar
Paradzy
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. szept. 29., csüt. 11:12
Tartózkodási hely: Égkoszorú

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Paradzy »

In a comment left on his Twitter account, Pete Hines claimed that he was working towards revealing DLC information for Skyrim, as well as attempting to confirm the release date for the planed Kinect integration. While no specific date was provided for either of these, he suggested that new information may be provided within the week if possible. While Bethesda hasn't revealed many specifics about their DLC plans, a previous deal with Microsoft will give the Xbox 360 exclusive distribution rights for the first thirty days of its release. PC and Playstation 3 players will have to wait an additional month for any new content, at the least.
Ezt olvastam az UESP-n ! De Nemértek angolul ..... valaki elmondaná a lényeget ? (Googleforditóval próbáltam ....No Komment )
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Paradzy írta:In a comment left on his Twitter account, Pete Hines claimed that he was working towards revealing DLC information for Skyrim, as well as attempting to confirm the release date for the planed Kinect integration. While no specific date was provided for either of these, he suggested that new information may be provided within the week if possible. While Bethesda hasn't revealed many specifics about their DLC plans, a previous deal with Microsoft will give the Xbox 360 exclusive distribution rights for the first thirty days of its release. PC and Playstation 3 players will have to wait an additional month for any new content, at the least.
Ezt olvastam az UESP-n ! De Nemértek angolul ..... valaki elmondaná a lényeget ? (Googleforditóval próbáltam ....No Komment )
Pete Hines a twitterén írta, hogy nem sokára fellebbentenek egy-két dolgot a közelgő DLC-ről, és a hivatalosan is be lesz majd jelentve (megjelenési időponttal). Ha minden rendben lesz, akkor a hetekben lesz majd hír, de egyenlőre a Microsofttal egyezkednek. A pc és ps3 tulajoknak így is csak 1 hónap a megjelenés után fog megjelenni a DLC, mivel (ahogy az előzőből kiderült) xbox exkluzív lesz a dolog.

Én így értelmeztem, de mindenképpen javítsatok ki, ha nem így van!

Megjegyzem így elég kevés reményt fűzök hozzá, ha megint a konzol lesz kiszolgálva. Pontosabban nem is a konzol, hanem a Microsoft; nem hinném, hogy az xbox használok pont ettől jól éreznék magukat jobban, hogy a többi platform használója a pénzéhes gyártó miatt szív.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dlc-vel kapcsolatban ez fogadott a Gamekapcson:

http://gamekapocs.hu/hir/28772/falmer_k ... _skyrimben

Éljen!
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Nem tudom, van-e létjogosultsága itt a Morrohunon egy külön Trónok harca topicnak, ahol a könyvek és a filmsorozat rajongói oszthatnák meg egymással a gondolataikat ezzel a nagyon jól megírt fantasy univerzummal kapcsolatban. Persze, van ilyen máshol, de én inkább az itt már valamennyire megismert hozzászólók véleményeire vagyok kíváncsi (meg akárki máséra is nyilván, de ez legalább egy nagyjából trollmentes közösség).
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Én benne vagyok, de akkor rendesen használjuk a spoiler tag-ot, úgyhogy elé írjuk, hogy melyik könyvből való, mert pl. én eddig 4. könyvig olvastam el, és nem szeretnék 5. könyves spoilerba ütközni, mivel azt vizsgaidőszak miatt nem kezdem el.

szerk: A trollok Skyrim magyarítás témában tanyáznak :D
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Én benne vagyok. A negyedik könyv felénél tartok jelenleg.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Rájöttem, miért nem kezdtem programozást tanulni anno. Nagy a választék, és kevés a tényleg kezdőknek szóló, alapokról is szót ejtő részletes magyar leírás.
Valakinek valami tippje? C++, Java, ma meg a Vala is bejött a képbe... már napok óta azon rágódok, melyiket lenne jobb elkezdeni...
Morzan

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Morzan »

Sziasztok!
Még új vagyok ezen a fórumon ezért előre is bocsi, ha rossz helyre írtam…
A Skyrimmel kb. +/- 2 hónapja játszok, és többnyire nagyon tetszik.
A többnyire alatt elkezdhetném sorolni a játék érdemeit, de azt már ti is ismeritek,
Az igazi oka annak, hogy most ezt a commentet írom azaz, hogy észleltem néhány érdekességet, ami lehet, hogy csak velem történt meg, de ha nem akkor kérlek titeket, aki tud az segítsen .
Én amikor elkezdtem úgy voltam vele, hogy a lehető legtovább szeretném elnyújtani a játékélményt, ezért a fő küldetést nem akartam rögtön végigvinni… Beléptem a Bajtársakhoz, a Sötét testvériséghez a lázadók oldalára álltam… + még összeszedtem néhány ,,különleges” fegyvert (pl: Volendrung - Mace of Molag Bal - Dawnbreaker).
Egyszer lovagolgatok, egy erdőben a rég elveszetnek hitt Shadowmere hátán (tényleg elveszett, de hogy hogy?) amikor egyszer csak látok egy jégsárkányt… nem nagy ügy. (Főleg miután a 8 sárkánypapból már 5-öt levadásztam és csak egy kis szünetet tartottam gondolván ha már van kb 30k –m akkor veszek az asszonykámnak egy nagyobb vityillót Solitude-ban ezért elkezdtem az ottani küldiket)
Na a frizsider sárkányra visszatérve odajött hozzánk 1 haverja ( 1 Elder sárkány!) . Na de a cél tiszta mindensárkányra halálvár ki velem ujjat húz vagy a pacimat bántja :DD. a J.sárkányt sikerült elintézni mire még 2-ten csatlakoztak és egy igazi Gang-bang buli lett a számomra (egy vér és még 1 jég jött partizni)
Ezzel a nagy monológgal arra szerettem volna rákérdezni, hogy veletek is fordult már elő ilyen?
(egyébként lvl 35 vagyok full deadric páncél stb)
+ még 1 kérdés: kb 2 hete rávettem magam, hogy befejezzem a fő küldetést és addig jutotta el amíg Winterhold-ban a Kollégiumban attól az orktól kellene megtudnom, hogy merre is van a The Elder scroll ,de akárhogy kérdezem, nem akarja elmondani… pedig már a mágus küldetés sorozatot is befejeztem…
Ugyan megtehetném, hogy kikeresem azt a helyet ahova mennem kellene, de nem akarok bele piszkálni a történetbe…
Aki tud az pls. segítsen.
Előre is köszi + azt is, hogy volt türelmed végigolvasni a fentieket.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Morzan írta:+ még 1 kérdés: kb 2 hete rávettem magam, hogy befejezzem a fő küldetést és addig jutotta el amíg Winterhold-ban a Kollégiumban attól az orktól kellene megtudnom, hogy merre is van a The Elder scroll ,de akárhogy kérdezem, nem akarja elmondani… pedig már a mágus küldetés sorozatot is befejeztem…
Sajnos ez bug, az UESP szerint keresd Septimus Signus-t.
Sárkány gruppenben még lesz részed bőven.
Morzan

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Morzan »

köszi :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ma elolvastam Andrej Sapkowski - Vaják - Az utolsó kívánság című könyvét. Iszonyat jó :D
Amikor megtudtam, hogy a börtönben elsütött kívánság volt a második, leesett mi volt az első :D hát megértem a légszellemet, hogy olyan gyorsan elhúzott, üvöltözve, és amikor újra meglátta a főhőst, miért pöccent be egy picit :o
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

JUPPÍ!!!!!! VISSZAKAPTAM A STEAMEM :D :D
Peter0312

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Peter0312 »

Hello mindenki csak egy gyors kérdésem lenne szerintetek ennek az oldalnak milyen a grafikája: http://www.olcsogyorsnyomda.hu annó még én csináltam a nyomdának a grafikáját és érdeklődnék hogy kinek hogy tetszik. Előre is köszi a válaszokat.
Avatar
Winkler Oszkár
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 23:10
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Winkler Oszkár »

Peter0312 írta:Hello mindenki csak egy gyors kérdésem lenne szerintetek ennek az oldalnak milyen a grafikája: http://www.olcsogyorsnyomda.hu annó még én csináltam a nyomdának a grafikáját és érdeklődnék hogy kinek hogy tetszik. Előre is köszi a válaszokat.
Egész jó. Átlátható.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Aki szereti a Gyűrűk Ura trilógiát, és szeretné beszerezni:
Xpress.hu-n nem rég jelent meg egy új gyűjtői kiadás, aminek nagyon baráti 2000 Ft/rész az ára.
simiaki

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: simiaki »

Küldetésállapotok: 100%
Küldetéscélok: 100%
Témák: 100%
Leírások: 100%
Nevezéktan: 100%
Beállítások: 100%
Olyan jó látni :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Reggel néztem az m2-n a Beavatás című műsort, bár nem az elejétől, de felkaptam a fejem a témára.
A kérdést én is felteszem most Nektek. Hányan ismerjük dédszüleinket, mit tettek, mivel foglalkoztak? A műsor témája ma a magyarság gyökerei voltak. Az, hogy ezeket a gyökereket fel akarják számolni, el akarják törölni. Mert a mai, versenyvilágban nincsenek már közösségek, egymás ellen harcol minden magyar ember. A mai világ csúcsfogyasztói a melegek. Nem a családdal vannak elfoglalva, hanem a legtöbb energiát a munkába ölik, hogy minél feljebb másszanak a ranglétrán. Ez persze nem csak rájuk igaz.
Szorosan ide kapcsolódik, hogy a kormány már nem a családot tekinti alapnak, legalábbis jövőre már alkotmányt módosítanak.

Érdekes volt amit mondtak, elgondolkodtató, és igaz.
Greeway Đante

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Greeway Đante »

Üdvözletem a Morrohun csapatnak!
A nevem Greeway Đante és egész egyszerűen csak köszönetet akarok nektek mondani és egy rövid történetet...

Tudjátok, eléggé szegényes kompatibilitású géppel rendelkezem, ezért (egyelőre) csakis régebbi játékokkal vagyok képes játszani mint pl.: Star Wars: Jedi Knight Jedi Academy; Spellforce; Gothic I-II; The movies, de valami hiányzott...
Szerettem jedi ként lekaszabolni a sitheket és birodalmiakat, de vagy 1000x kivitem, a Spellforce,gothic és movies is ezen a szinten áll nálam, mígnem átmentem egy haveromhoz és nyomtam kicsit a Dragon Age-t. Akkor jöttem rá, hogy az RPG játékok kellenek nekem, de honnan szerezzek olyat ami egyszerre élvezhető, elfut és van is hozzá magyarosítás (mivel, sajnos akkoriban eléggé hanyag volt az idegen nyelvben a tapasztalatom)? A google-ban kerestem ezen címszavak alatt amikor megláttam a morrohun.hu-t...

LEHIDALTAM, nektek köszönhetően olyan varázslatos helyekre utazhattam Morrowinden belül, amiket sohasem tudtam volna elképzelni önerőből, Seyda Neen-től több Daedra oltáron át a Vörös hegyig és még azon is át több folyón és láva folyadán legendás ereklyékre vadászva, minden utamba eső könyvet teljesen kiolvasva (pl.: A Farkaskirálynő története és önéletrajza és a "Csapda" könyvek a kedvenceim morrowinden belül). Szörnyeket, embereket, félisteneket lekaszabolva, legmagasabb rangokat elérve az összes céhben mindet maximálisan élveztem, de ezeket az élményeket NÉLKÜLETEK nem lettem volna képes átélni, nem tudtam volna megérteni a morrowindiek identitását , értelmezni a küldetéseket, olvasni a könyveket, beszélni másokkal úgy, hogy azt tiszta szívből élvezhettem volna.

Azok a pillanatok amikor magyarosítva megérkeztem Seyda Neenbe felejthetetlen pillanatok, vagyis a legelső végigjátszásom minden pillanatát kiélveztem, volt hogy 2 napig nem aludtam pedig iskola is volt mert csakis azon tudott kattogni az eszem, hogy vajon a Redoranok milyen feladatokkal fognak még engem megbízni, és hol lehet a sok Legendás Ereklye.

Akár hiszitek, akár nem, de ezzel a játékkal kaptam meg az inspirációt, hogy én is el kezdjek írni fantasy-t!
Már több mint 1 éve írom, A3-as lapon nézve már megvan 531 oldal és még mindig írni akarom! Soha a büdös életbe nem lesz kiadva, biztos vagyok benne, de a fantáziám egyenesen szárnyal. A magyarosításotok nélkül nem lettem volna képes élvezni a könyveket (legfőképpen a fantasykat), mert olvasásra is ez ösztönzött!

Szóval lényegében, HATALMAS hálát mondok nektek, mindegyikőtöknek, hogy ezt véghez vittétek.
Köszönöm, hogy ilyen eltökélt fordítók vagytok és nem vagytok restek sem, hogy már a Skyrimot is ilyen gyorsasággal magyarosítjátok, hogy ekkora odaadással és minőséggel végzitek azt amire mások nem pazarolnák idejüket és meg akarjátok osztani az idegen nyelven nem ismeretes emberekkel is a The Elder Scrolls sorozat varázsát!

Sajnos mivel egyszerre dolgozom és tanulok, minden pénzem a jövőmre alapozom, de feltétlen szerzek egy olyan gépet amin végre vihetem az Obliviont, hogy annak is minden apró szemcséjét tanulmányozzam, megtanuljam, élvezhessem és utána jön a Skyrim!!!

Bocsássatok meg a levelem hoszadalma miatt, higgyétek el, elsőre csak egy rövidebb "köszönömöt" akartam volna írni, de azt akarom, hogy tudjátok, nekem nagyon sokat jelent az amit csináltok, csak így tovább, drukkolok nektek!

Maximális tisztelettel: Greeway Đante
További jó munkát, Boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új évet kívánok nektek!
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Greeway Đante írta:...
Ha régi RPG-ket szeretnél, amikhez van már magyarosítás elsősorban a Baldur's gate sorozatot ajánlom, mivel ez a legjobb cRPG amivel eddig találkoztam, és az első rész teljesen le van fordítva (saját véleményem róla, ha érdekel), míg a második rész kb 93% van, de elérhetővé teszik a fordítók, és mivel több mint tíz éves játékok, ezért elfognak futni a gépeden. De ott van a másik régi mestermű a Planescape: Torment, amihez szintén van magyar fordítás. És amikkel még nem volt időm játszani, de megbízható források miatt biztos jók: Arcanum, Fallout 1-2.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

A Neverwinter Nights első része is nagyon jó, és mivel 2002-es (vagy 2001-es?) játék, azzal sem lesz gond.
Le is van fordítva, csak rá kell keresni, már nem emlékszem hol találtam magyarítást hozzá.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Nem tudom milyen régi az a gép, de p4-esen elfut még a Skyrim is, igaz küzködik.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!:D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Viszont kívánok kellemes karácsonyt mindenkinek!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

BÚÉK!
Válasz küldése