Beszélgetős téma

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Ungrammar/off mode/

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Ungrammar/off mode/ »

Kull/out/ írta:Már csak ez nem tiszta: DR Reduction DR Bypass,mert ha DR az Damage Reduction-t jelent akkor minek van előtte a DR,meg miért van igy egybe irva szóval ez nem teljesen értem.
Valószínűleg ez valami olyas lehet, ami magát az ellenállás csökkenti. Gondolom ezt abból, hogy a páncél önmagában nem képviseli a DR szinted. A karaktered (ahogy bizonyos lények is) rendelkezik egy természetes DR értékkel, melyet a páncél később helyettesít, majd később a buffok és talentek megtolnak.

Ilyen okfejtegetéshez ajánlott a Steam fórum. :D

U.i.: Kint van a legfrissebb patch! Juhé!
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ungrammar/off mode/ írta: Ilyen okfejtegetéshez ajánlott a Steam fórum. :D
Ja az biztos,főleg hogy ott se tudnak többet :lol:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

De jó hogy a Sacred még mindig tud újat mutatni :D találtam egy jó sisakot a ,,minél gyorsabban kinyírod az ellent, annál jobb cuccokat dob a játék'' elv alapján :D mire eljutottam a paint-ig, dobott egy jobbat :D
erdei_t_sisak.jpg
És a fogós kérdés, ti melyiket választanátok? :D bal oldali a tőr, amiről lejjebb van egy kép, a jobb oldali az előző kép bal felső sarkába beszúrt kard :) kíváncsi vagyok ki mire tenné le a voksot és miért :D :lol: aztán mehettek játszani a pillérekkel :lol:
erdei_t_tor_vs_kard.jpg
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

A jobb oldali?
Lehet, hogy kevesebbet sebez, de sokkal több a támadási sebessége plusz magasabb az elemi sebzése (tűz, mágia).

Az alsó számokat nem vágom. Esetleg dobnál róluk pár bölcsességet?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:A jobb oldali?
Lehet, hogy kevesebbet sebez, de sokkal több a támadási sebessége plusz magasabb az elemi sebzése (tűz, mágia).

Az alsó számokat nem vágom. Esetleg dobnál róluk pár bölcsességet?
Melyik alsó számokat nem vágod?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:
Dr.UnGrammar írta:A jobb oldali?
Lehet, hogy kevesebbet sebez, de sokkal több a támadási sebessége plusz magasabb az elemi sebzése (tűz, mágia).

Az alsó számokat nem vágom. Esetleg dobnál róluk pár bölcsességet?
Melyik alsó számokat nem vágod?
Weapon és Combat Arts
Egyáltalán hozzátartoznak a fegyverek statjaihoz?

U.i.: Most jöttem az Ultron-ról. Ha bírjátok a Marvel-t és vagytok annyira képregény geek-ek mint én, akkor moziban nézzétek! Nagyon eltalálták!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta: Weapon és Combat Arts
Egyáltalán hozzátartoznak a fegyverek statjaihoz?

U.i.: Most jöttem az Ultron-ról. Ha bírjátok a Marvel-t és vagytok annyira képregény geek-ek mint én, akkor moziban nézzétek! Nagyon eltalálták!
Ja hogy az a weapon, az a fegyver sebzése. A Combat Arts az a jobbklikkes támadás, harcművészet. Varázslat, vagy kidobsz egy csapdát. Van minden karakternek kb. 10-15 ca-ja, vannak általános, ismétlődőek, pl. hard hit, multi hit, attack, ami többé kevésbé mindenkinél ugyan az, meg vannak karakterspecifikusak. Meg ugye két részre oszlanak, többé-kevésbé mágia és fegyveres alapon. Azért többé-kevésbé, mert van pl. a törp mechanikus támadási, meg fegyveres stílusa, vagy pl. a vámpírnál két alak létezik, a vámpír, meg a lovagi, nincs mágiája, de a két ca típus összefolyik nála... Meg ugye a ca-knak is szintje van, ahány rúnát ráolvasol a karakterre, annyi szinten lesz a ca. Viszont a sima képességpont nem lehet magasabb, mint a karakter szintje, csakis módosítókkal.
A vicc az, hogy 2004 március 19 a megjelenési szent dátum, de még mindig nem ismertem ki minden karaktert, a kieggel jött még kettő, így lett nyolc, ismerek kb. 4-et úgy, hogy az öt nehézségi fok közül az utolsóra még nem jutottam el, szinthez kötöttek, és ami a harmadik nehézségi fokon működik, az az utolsó lehet simán kifingik :lol:

Olyan szinten durva a játék, hogy elkezdtem egy erdei tündét, hosszúnyelű fegyverekkel. Ugye a fejszék erőt igényelnek, az íjak meg a hosszúnyelűek ügyességet, gondoltam az erdei elf ügyessége úgyis a legjobb, csak nem lesz gond. Hát de :D úgy 30-40 óra single játék alatt semmi gond nem volt, kicsit sok ütést szpott be. Mentem multiba, gondoltam csapatban jobb lesz. Hát nem, a harmadik nehézségi fokon kifingott.... pedig elméletileg bírnia kellett volna...
Még ha egy mágussal állok neki kétkezes karddal hadonászni, akkor megértem, de így...

De a mégnagyobb szpats a gladiátor :D tipikus barbár izomember. Eddig még nincs meg a jó fegyvere :o se kard, se fejsze, se péncélöklös, se egykezes, se pajzsos, se kétkezes fegyver nem jó neki, a végén volt már négy pallósom, és váltogattam aszerint, milyen ellenfél jött, de semmi sem volt jó...

Ami viszont arat, az a setételf! Méghozzá a csapdavarázslós verzió. A játék legnagyobb szpatóját sikerült megkerülnöm. Ha nem jönnek a közelembe, nem tudnak kinyírni :D távolról meg csak egy-két veszélyes ellenfél van, de ki lehet őket kerülni, ha nem rohansz fejjel a falnak. A végén már ott tartottam, hogy rámjöttek négyen-öten, kidobtam a robbanó csapdát, megpusztult az összes :D ha meg nem, akkor kb. max fél másodperc alatt visszatöltött a hozzá szükséges ,,manna'' :D ez is jó amúgy, nincs manna a játékban, helyette a ca-k töltődnek visszafelé. Minél magasabb szinten van ca, annál több idő kell, hogy újra el tudd sütni, persze ezt lehet csökkenteni.

Megyek is vissza, van egy kis dolgom a sivatagban, ha ott nem döglök meg, akkor kb. 75ös szintig nyert ügyem van, talán... most vagyok 18as szinten.

De lehet kezdek egy új karaktert, megnézem melyik lenne jó a tőrökhöz. Amúgy mindig ez a bajom, állandóan új karaktert kezdek.

Hmm... mind a nyolc kari tud kardot használni, de csak négy tud egyszerre kettőt... a tőr kicsit üt, de gyorsabban. Egyébként ami a képen van, az egyszerűen elsőre átverős. A kardnak lehet gyorsabb a támadási sebessége, de amíg egyet ütsz vele, addig a tőrrel kétszer szúrsz oda ;) és nem fele annyit sebez a tőr, hanem kicsit többet. És ez is olyan dolog, hogy ki kell próbálni a játékot, mert ami papíron fsza, az lehet hogy szenvedő szerkezet lesz magasabb szinteken...
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Witcher 3 Teljes.avi_snapshot_01.41_[2015.05.29_01.33.24].jpg
Egy kis étvágygerjesztő ha valaki netán gondolkodóba esne,azt meg külön kiemelném hogy mostanában annyira gagyik a vígjátékok IS de hogy a Witcher 3-ban hasfájást kapsz a röhögéstől az biztos(ezt nem negatívumként kell érteni): A történet első órája tömören,7 percben
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Sziasztok!
Bocsi az off-ért, de hátha van benne tapasztalatotok.
Ti mennyiért adnátok/mennyit áldoznátok egy ilyenért?
http://hardverapro.hu/apro/dell_inspiro ... otebook_1/
edit: Illetve 4 év után szerintetek megéri eladni? Eddig nem volt vele semmi gond. De nem tudom, hogy mennyi az esélye, hogy tönkremegy. Mert ha tudnám, hogy bírja még 3 évet, akkor semmikép nem adnám el, eddig nagyon jól szuperált.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sovngarde írta:Sziasztok!
Bocsi az off-ért, de hátha van benne tapasztalatotok.
Ti mennyiért adnátok/mennyit áldoznátok egy ilyenért?
http://hardverapro.hu/apro/dell_inspiro ... otebook_1/
edit: Illetve 4 év után szerintetek megéri eladni? Eddig nem volt vele semmi gond. De nem tudom, hogy mennyi az esélye, hogy tönkremegy. Mert ha tudnám, hogy bírja még 3 évet, akkor semmikép nem adnám el, eddig nagyon jól szuperált.
Én ennél jobb állapotú, Core i3-as procival rendelkező notebookot 57000-ért adtam el pár hete.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Vik! Nem lehetne esetleg megoldani,hogy ha valaki levelet kap akkor valami bomba robbanjon az illető képernyőjén :) ? Mert pl Ignussen-nek már nem tudom mikor küldtem egy fontosat de nem vesz róla tudomást,pedig szinte mindennap benéz ide.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kull írta:Vik! Nem lehetne esetleg megoldani,hogy ha valaki levelet kap akkor valami bomba robbanjon az illető képernyőjén :) ? Mert pl Ignussen-nek már nem tudom mikor küldtem egy fontosat de nem vesz róla tudomást,pedig szinte mindennap benéz ide.
Szerintem nem. De az email címre megy figyelmeztető levél.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Vik írta:Szerintem nem. De az email címre megy figyelmeztető levél.
Jól van előbb-utóbb úgy is megnézi de ha már itt vagy te is rápillanthatnál a postádra :D
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Kull írta:Vik! Nem lehetne esetleg megoldani,hogy ha valaki levelet kap akkor valami bomba robbanjon az illető képernyőjén :) ? Mert pl Ignussen-nek már nem tudom mikor küldtem egy fontosat de nem vesz róla tudomást,pedig szinte mindennap benéz ide.
Bocsi de nem voltam idehaza, mivel be vagyok állandóan jelentkezve és a fiam ezt állította be nyitólapnak, hogy úgy tűnt mintha itt lennék de nem :).
Olvastam a levelet é már írtam is...
Olvasó

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Olvasó »

olyan jelegű kérdésem lenne Hogy ki mit tud arról hogy a lord of souls mikor jelenik meg magyarul?
Illetve szólnék hogy a Tamriel történelmi tudástárba nincs bele írva hogy mi történik Umbriellel (benne van hogy megjelenik de utána nincs semmi róla) Értem én hogy nem szabad spoilerezni a könyvet de egy történelmi tudástárba szerintem legalább egy kevés beleférne hogy mi is lesz vele vagy hogy mekkora területen pusztított vagy ilyesmi. Érdemes lenne javítani :)
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: ignussen »

ignussen írta:
Kull írta:Vik! Nem lehetne esetleg megoldani,hogy ha valaki levelet kap akkor valami bomba robbanjon az illető képernyőjén :) ? Mert pl Ignussen-nek már nem tudom mikor küldtem egy fontosat de nem vesz róla tudomást,pedig szinte mindennap benéz ide.
Bocsi de nem voltam idehaza, mivel be vagyok állandóan jelentkezve és a fiam ezt állította be nyitólapnak, hogy úgy tűnt mintha itt lennék de nem :).
Olvastam a levelet é már írtam is...
Van egy nagy problémám, nem tudok levelet küldeni állandóan 403 hiba oldala jön elő...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

ignussen írta:Van egy nagy problémám, nem tudok levelet küldeni állandóan 403 hiba oldala jön elő...
Csökkentsd a benne levő hivatkozásokat/idézeteket. Kicsit szigorú az oldal.
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Vik írta:
ignussen írta:Van egy nagy problémám, nem tudok levelet küldeni állandóan 403 hiba oldala jön elő...
Csökkentsd a benne levő hivatkozásokat/idézeteket. Kicsit szigorú az oldal.
Nem tartalmaz sem ídézetet, sem linket. Sőt már azt is megpróbáltam, hogy a levelet egy fájlba csatolom, de úgy sem engedte. Lehet, hogy a válaszszal van a gond, úgyanis az új levelet most engedte linkestől... Az előzmény leveleket is töröltem, már csak az maradt amit legutoljára kaptam, és erre adtam választ (ebben sincs sem link, sem ídézet), de így sem... Nem elég, hogy itt vannak a sárkányok Potema, a polgárháború, még ez is. Valaki vadászik a hírvivőimre...:)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

A fenti problémára nincs más ötletem, viszont kikapcsolódásképpen tudom javasolni a Cities: Skylines játékot. Aranyos. :)
Csatolmányok
2015-07-01_00002.jpg
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Volt anno egy ilyen Morrowind mod ötletem, vagy 7 évvel ezelőtt. Sajna annyiban maradt.

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... .html#more
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

somesz83 írta:Volt anno egy ilyen Morrowind mod ötletem, vagy 7 évvel ezelőtt. Sajna annyiban maradt.

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... .html#more
Ezekkel vigyázni kell, nekem az az elvetemült ötletem támadt a napokban, hogy egy stratégiai játékot moddoljak át, minden megvan hozzá ami kell :D csak idő nincs :D mondjuk egy újkőkori fantasy nem lett volna rossz, északi és keleti mitológiával :D
Avatar
cornelius
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. jún. 2., csüt. 20:33

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: cornelius »

somesz83 írta:Volt anno egy ilyen Morrowind mod ötletem, vagy 7 évvel ezelőtt. Sajna annyiban maradt.

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... .html#more
Nekem kifejezetten tetszik ez az ötlet! Kár hogy leállt a projekt. Mondjuk nem Morrowindeztem sokat, de az Arx fatalis az teljesen kimaradt.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Hát ez igazából vagy hét-nyolv éve leállt! :) Nem is lesz már belőle semmi, nincs idő már ilyenekre. (Sajnos.)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ha van türelmetek,kedvetek olvassátok el a lentebbi eszmecserét és fejtsétek meg ezt találós kérdést: Kivel zajlott le ez a rendkívül magasröptű beszélgetés?
némi előzmény után valahol itt indult,íme:

Kull: -Még nem néztem végig csak az elején vagyok. A másfél kezes kardal való ugribugrira reflektálnék,hogy itt azt kell(itt van a polcomon a Vaják saga) tudni,hogy amikor egy vaják átesik a Főzetek Próbáján és túl éli(sokak szervezete nem bírja ki),majd megkapják a mutagéneket,ezáltal olyan szinten alakul át a testük-genetikájuk hogy lényegében vadállati fürgeségre,állóképességre,teherbírásra tesznek szert, többek között. Ők már nem emberek és ami külön díjat érdemel,hogy az összes létező rpg-ben ha van 30 életerő reg potid akkor határok nélkül gomb nyomásra hipp-hopp máris minden sérülésed begyógyul,jó oké varázs poti de akkor is valljuk be ez kicsit gaaagyi de itt mi van? Az van hogy a Witcherek eleve az alkímia mestereivé válnak(iskolától függetlenül) és olyan főzeteket használnak amik az átlag embernek halálos méreg de ez nem elég,még így is egy pár itóka utána a főzetmérgezés kritikus pontot érhet el és belehalsz,persze ezt is mint minden mást tovább lehet fejleszteni. Szóval ez is olyan tényező amit máshol még csak meg sem oldottak,itt már az első résztől alap. Amúgy látom, hogy nincs betárazva a Fecske így elég húzós nekimenni egy K.griffnek, meg lehet pont azt keresed de majd kiderül. Megyek nézem tovább...

???: -Hagyjuk, akkor sem lehet fizikailag tigrisbukfencezni egy 120 pengehosszúságú pengével...akármilyen hibridek..ezt mindig is utáltam a Witcherben és mindig is utálni fogom. Már a Fable- nek sem néztem el pedig az gyerekjáték ehhez képest.

Kull: -figyu,már miért ne lehetne. Pont kimondtad a lényeget: hibrid. Ha egy tigris képes rá akkor egyértelmű,sőt magától értetődő hogy egy hibrid is,genetikáról beszélünk(teljesen más csontozat szerkezet,egész más sejtregeneráció és felépítés stb.). Egyébként nagyon rád fért már ez az egész,ez a pörgés mert az utóbbi idők véres ütközeteiben többször majd nem elaludtál a videó alatt:-)

???: -Fizikailag nem lehet...mint mutatvány talá igen(na erre varrjál gombot-Kull :idea: ), de ilyen szinten egy humaoid nem tudja véghezvinni még ha hibrid akkor sem.hagyjuk ezen nem múlik semmi. Akkor sem fog soha tetszeni ha megkínoznak sem.A Total War nem az izgalomról szól...

Kull: -jó hagyjuk de azért ilyenkor magyarázd is meg,mert a NEM az NEM magyarázat és nézzél meg egy ninjutsu edzést,magyart és japánt is akár, pedig az még csak nem is fantasy,mint a Witcher. Mondjuk nekem kifejezetten tetszik.

???: -Húha Kull, 2 évig ninjutsuztam.(lehet lottóznom kéne-Kull :roll: ) Miről beszélsz most, mert ott nem láttam összesen 150 cm hosszoságú kardokat 25, 30 cm-es keresztvassal?! Valamint forgattam másfélkezes kardokat hagyományőrző találkozókon is...valamennyit azért tudok róluk.

Kull: -oké tényleg hagyjuk,nem akarok több mindent tudni rólad:-)

???: -A ninjutsu lényege eleve a támadó felületre való ellentámadás a helyezkedés és az ellenfél teljes akaratának kiismerése; hogy ne adjunk esélyt a győzelemre...hogy jön ide a kard?! Mert a az akard amit a ninjutsuban használnak nem véletlenül rövid és csak jelképes keresztvassal bír...láttam jó pár harcművészt, de másfélkezes karddal bukfencezőket ezidáig nem, ez még fantasy világban is szürreális

Kull: -Viccet félretéve,van még itt valami amit tudnod kell,ha ismerni akarod a világot és erre itt már utalás se lesz. Szóval: az első részben betörnek a Witcher erődbe és ellopják a mutagénekkel és főzetekkel kapcsolatos nem éppen publikus tudást,abból a célból hogy olyan hibrid mutánsokat hozzanak létre akik-amik szó nélkül teljesítik uraik parancsát minden erkölcsöt és morált nélkülözve+némi fekete mágiával ötvözve. Mind ezt pont azért mert tudott, hogy a Witcherek képességei egyedülállóak,amit nagyobbrészt a mutagének módosításai által érnek el,ezt a könyv részleteiben kifejti bár a játék sem hagy kívánni valót maga után. Sajnos ezek a dolgok el is szabadulnak és amíg pontot teszünk az ügy végére addig húsba vágóan megtapasztaljuk,milyen képességei vannak egy hibrid-mutánsnak,sőt később más Vaják Iskola tanítványaival is meg kell küzdenünk(vagy nem) és az sem lesz piskóta élmény. Összefoglalva és a lényegre térve tehát,egy ilyen szinten kidolgozott és részletes történettel a háta mögött,az ilyen nagy kardokkal való akrobatikus mutatványok egyáltalán nem számítanak nagy durranásnak,na de hogy fizikailag lehetetlen lenne az meg egyszerűen nonszensz,itt ebben a fantasy világban(vagy másban). Nem tudom hogy nálad melyik értelmező kéziszótárban van leírva,hogy ilyet nem tud egy hibrid véghezvinni. Viszont azt pontosan tudjuk, hogy mikre képes egy vadállat és mi a genetika és isten ments hogy akárcsak bármit is rád erőszakoljak,mert az hogy neked nem tetszik,teljes mértékben el van fogadva. Na de olyat azért nem jelenthetünk ki hogy valami lehetetlen(pláne egy fantasy-ban),már legalább is akkor ha korrektek akarunk maradni. Értelmezhetetlen hogy mitől szürreálisabb dolog ez mint maga a mágia, amely legtöbb fantasy fő jellemzője. Egyébként visszautalva a könyvre emelem kalapom az író előtt,mert nem semmi ahogy eléd tárja ezeket a dolgokat, például.

...nos erre már nem jött válasz,elszakadt a fonal,majd egy harmadik,ismeretlen személy általi bevezető után a következő képen folytatódott:

???: -Csak megint ez a fránya szuperhős attitűd, meg a hardcore elemek hiánya...amúgy valóban ez a játék 10/10. Szeressük a lengyeleket...

Kull: -sorold léci a hiányzó hardcore elemeket,mert megint nem tudjuk konkrétan miről beszélsz meg azt hogy amiket felsorolsz melyik játékban találjuk meg!

???: -A videó leírása elárulta már...ilyen játék nincs...csak és kizárólag papíron.(a videó leírása:"Még mindig nincs igazi hardcore szerepjáték a piacon, de ez nagyon közel van...")

Kull: -jó de akkor nincs miért hiányolni és még mindig nem tudjuk mit konkrétan?

???: -Én tudom ez a lényeg, és ......(ismeretlen baráti személy) is tudja...

Kull: -de ettől mi nem leszünk okosabbak és ha tudod, nem világos mi az akadálya hogy megosszad velünk azt amit eme bemutató videód leírásában megjegyzel és hiányolsz?Mert semmi konkrét dolgot nem árul el az az egy mondat a leírásban,ezért kérdezem miket kell érteni alatta? Komolyan nem értem,hát ha én beszélek,pláne kiállok egy bemutató videóval és negatív kritikát fogalmazok meg,akkor kapásból mondom hogy ez+ez+ez+az nincs.Könyörgöm hát magyarok vagyunk, tudjuk már hogy miről is beszélünk,mer az jó hogy ti tudjátok de azok akik a videót nézik,ez most titok vagy én komolyan nem értelek!

???: -Csakhogy ez nem negatív kritika, hanem vélemény. Ami ugye akkor is szubjektív ha netalántán objektív....;). Sokszor elmondtam már, a papír alapú gyerekjáték finomságait soha nem lehet a monitorra tűzni. Ezért nem hardcore...mert attól hogy egyre több tartalom fér egy játékba, attól mi már ezeket 10-15 éve láttuk, tapasztaltuk és már kicsit unjuk. Ettől még jó játék a Witcher, de már nem igazán éri el az ingerküszöböt. Nincs olyan része amit ne tudnék idézni más fantasy világból...Nekem azért nem hardcore mert ennél sokkal jobb szerepjátékos élményeim voltak 15 évvel ezelőtt.(nekem akkor még ki sem fejlődött teljesen a személyiségem de arra emlékszem,hogy a vattacukrot szerettem-Kull :) ) De majd hogy megnyugodj elmondom videóban is.

Kull: -megint csak rébuszok,játék a szavakkal és azok csűrése-csavarása "a hardcore elemek hiánya" ezt mondtad de megint semmi konkrétum,egy darab se. Az hogy 15 éve milyen élményeid voltak,abból még mindig nem tudjuk meg mik azok a hardcore elemek amiket hiányolsz de most már nyilvánvaló hogy te se tudod:-),mert már rég kibökted volna. Hogy mit lehet monitorra tűzni és mit nem azt mind tudjuk,miért erőltetné ezt bárki,soha eszembe nem jutna ezen rugózni. Ha valamilyen elemek hiányoznak egy játék-játékszériából,akkor az azt szerető akár több milliós játékos közösség jelzi a készítők felé, de a neked hiányzó hardcore ELEMEK hiányán az isten se fog segíteni,mert nincsenek felsorolva és mert konkrétan nem is lehet tudni.

???: -Sajnálom, hogy nem érted, de azért köszönöm a részvételt..

???: -Mi tudjuk a választ a saját kérdéseinkre és ennyi nekünk elég(na ez badass volt-Kull :o ). Miből gondolod, hogy leírom neked miért nem hc játék ez?(WTF-Kull :D ) Ha neked az én örülök neki, de nekem attól még nem az. Ennyi. Nem fogok érvelni, mert már százszor megtettem, nem tehetek arról hogy nem érted. Te sem tudsz meggyőzni olyan, mert ez akkor csak egy kalandjáték marad korlátozott szerepjátékos elemekkel. A kliséhegyektől meg már csömöröm van...akkor így fogalmazok. Hibrid. háború, csakteoldhatodmeg, varázslónő, banditák....áááá. Elég; századjára már nagyon unalmas, sajnálom...

...itt, most én már elvesztettem a fonalat viszont hosszabb szünet múlva jött a tetőzés:

???: -Megbélyegzett, meg nem értett karakterek, csalinak használva, szörnyvadászat, faék gyermeteg harcrendszer, unalomig ismert jellemrajzok és helyzetkomikumok vagy tragikumok....stb, stb nekem ez már lerágott csont. A döntésrendszer még csakcsak elmegy, de abból is látszik hogy a játék nem ér fel az emberi képzelethez és a papírhoz. Szórakoztató, de nem keményvonalas szerepjátékos. A gyerekeknek talán igen...


Nos ennyi volt a beszélgetés,az utolsó bekezdés után izomból elkezdtem koncentrálni forgott a fejem,golyóztak a szemeim,a nyelvem lezsibbadt,hiába próbáltam meg válaszolni,nem született több gondolat az agyamban, köpni se tudtam,blokking. Az is okozta az "áramkimaradást",hogy bár a szigorú szavak megválogatva,értelmes, magyar, mondatokká álltak össze(bár párszor megtekeredett a nyelvem),az ég egy adta világon SEMMI közük sincsen az átlagpolgárok 100%-a által kinyilatkoztatott valósághoz,már ami a témát illeti. Bár végig tele volt erős ellentmondásokkal,fogalomzavarral és valószínűsíthetően hazudozással is a beszéd,még is egy alap humorérzék ezt át kell tudja hidalni,a végével együtt nekem már nem sikerült. Soha nem fogom megérteni,hogy bizonyos embereket mi motiválja vagy mi hajtja, hogy fogcsikorgatva minden áron mások fölé akar kerekedni,saját igazát a másik fölé helyezni vagy a minimum hogy minden dolog ő tőle induljon ki. És fontos hogy teljesen mindegy miről van szó,még ha vicces és laza a téma de akkor is,mindig,mindenkor és midőn veszélyben érzi igazát cselhez folyamodik,megpróbál tíz értelmű szavak kacskaringós útvesztőjében elveszejteni,amiben sem logika,sem észérvek,sem tények nincsenek. Majd mivel semminek nem lesz legalább egy igazi egyszerű értelmezhetősége ebben a zűrzavarban,neki áll lesöpörni mindent az asztalról,hogy ez nem kék hanem kékes lila és minden kezdődhet az elejéről. Ennek a teljes megértéshez pszichológiát kell ill. kellene tanulni vagy ennyire nem bonyolult a dolog,mert szerintem egy egyszerű és egészséges elme a harmóniára törekszik mivel úgy tud pl. alkotni vagy fejlődni de ez betegesen hajt a diszharmóniára,nem illeszkednek a dolgok hanem minden szétesik. Ha tudtok válaszoljatok a találós kérdés mellett erre is!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Nem olvastam el, de ez így durva :D
Tehát adott egy erős mutáns, egy emberfeletti lény, aki lehet emberfeletti, fizikailag akkor is képtelenség, hogy egy 5-10kg-os - vagy mennyi - karddal a kezében lenyomjon egy tigrisbukfencet :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

TGWH írta:Nem olvastam el, de ez így durva :D
Tehát adott egy erős mutáns, egy emberfeletti lény, aki lehet emberfeletti, fizikailag akkor is képtelenség, hogy egy 5-10kg-os - vagy mennyi - karddal a kezében lenyomjon egy tigrisbukfencet :D
Ennyi,semmi több és ezen olyan szinten gurult el a gyógyszere :) ,hogy mint amikor én nem is tudom mi van :D De ma kicserélte az utolsó bekezdést(még jó hogy mentettem,mert az az egyik legjobb) és már biblia idézetet olvasott a fejemre,idézem:
-" Milliós? Annak 90%-a gyerek. Ha Witcher játékfejlesztő lennék; én sem a hardcore fanokra hallgatnék... Megint más szemszögből vizsgálod a kérdést és megpróbálsz meggyőzni, de már rég rá kellett volna jönnöd hogy engem nem fogsz se megérteni, se befolyásolni...mivel saját akaratom és világlátásom van...én pedig nem fogom rátukmálni másra...ki nőttem már ebből. Zárjuk le ezt, ha akarod nézd, de kímélj meg légy oly szíves a győzködéstől! Hogy én mit tudok és mit nem azt különben sem tudod megítélni...és ne ítélj, hogy ne ítéltess!"

Nem tudom,hogyan jutottunk el a tigrisbukfenctől erre a szintre(vagy is tudom el kell olvasni) de én tartalmilag-mindenhogyan teljesen elvesztettem a fonalat :D,nincs összefüggés...nemhogy összefüggés nincs, a végére már köszönőviszonyban sincs az egész párbeszéd úgy ahogy van,durva.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

A vita lényege a meggyőzés. Az meg úgy nem fog menni, hogy ért téged a vitapartner, de nem hajlandó elfogadni :D onnantól már átmegy trollkodásba. Én legutóbb addig jutottam, hogy a vitapartner azt vágta a fejemhez, hogy keressem meg én a forrást az ő nézeteinek igazolására :D az úgy már vicces :D legfőbb érv: ,,mert csak azért és kész'' :D

Megyek, lehet játszom egy kis Dyling Night-ot, tiszta Skyrim, csak épp posztapokaliptikus világban :D jó, mondjuk a zárnyitást nagyon nem lehet agyonbonyolítani, de egy-az egyben ugyan az :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

TGWH írta:A vita lényege a meggyőzés. Az meg úgy nem fog menni, hogy ért téged a vitapartner, de nem hajlandó elfogadni :D onnantól már átmegy trollkodásba. Én legutóbb addig jutottam, hogy a vitapartner azt vágta a fejemhez, hogy keressem meg én a forrást az ő nézeteinek igazolására :D az úgy már vicces :D legfőbb érv: ,,mert csak azért és kész'' :D

Megyek, lehet játszom egy kis Dyling Night-ot, tiszta Skyrim, csak épp posztapokaliptikus világban :D jó, mondjuk a zárnyitást nagyon nem lehet agyonbonyolítani, de egy-az egyben ugyan az :D
De akkor ez az elmebetegség tipikus példája vagy minimum beszűkülése a tudatnak ill.az agynak,lent ragadt egy szinten vagy nem tapasztalt meg valamit amit már rég meg kellett volna tanulnia,olyan mintha ő sufniban nőtt volna fel :D ,mert ha ugye ért engem akkor eleve élből el kellene fogadnia hiszen ott vagyok vele beszélek éppen, ő viszont a saját magáén kívül mindenki valóságát elutasítja. Hát ha nekem beszélgetés ill. vita közben leesik, hogy a másiknak valószínűleg igaza van,akkor elismerem és örülök mert már léphetünk is tovább a következő szintekre. Az volt a fura, hogy egyszer már elküldtem a büdös picsába és most mégis ő keresett meg,én meg barátsággal néztem a dolgok elébe és minden kezdődött előröl.
A Dyling Night az nem a Dying Light vagy Dyling Light,mert meg akartam nézni,legalább egy képet :) de így hogy Dyling Night semmit nem találtam.?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Na mi az királyom?
Önértékelési zavaraid vannak? ;) TGWH a legjobb arra, hogy ezt igazolja. :D :D
Akkora csicska vagy; hogy Devonnal lefordultunk ám a székről.
Megnézted pár videómat, és a korábbi megnyilvánulásaim ellenére amik egyértelművé tették hogy szarok a véleményedre és nemcsak a tiédre, mivel van saját tudatom, és eszmerendszerem valamint akaratom ami ilyenné tesz.
Magyarul ez a személyiségem. Azt hiszed valaha is el fogom ismerni valaki olyan véleményét akinek egy önálló gondolatával még nem találkoztam? Veled ellentétben sikerült elfogadnom magam olyannak amilyen vagyok, és ha neked ez nem tetszik akkor az a te bajod. Nem tudom eljut-e ez a homályos kis agyadig? Valahogy érzem hogy nem. Hallod-é, tégy úgy ahogy engem tanított az öreg táltos még gyerekkororomban!
Ülj ki éjjel a mezőre, hunyd le a szemed, majd gondolj a világot mozgató törvényekre! Ha sikerült elérned így valamit akkor megértettél valamit belőlem.
Ha neked az a megkeresés, hogy a You Tube videód alá odaír valaki akkor engedd meg, hogy gratuláljak! Szánalmas vagy, tényleg sajnállak. Köszönöm, én jól vagyok.
Készítettél egy ModPackot; nem tudom hogy most leboruljak-e vagy kezet kell csókolnom esetleg?
Mindezek ellenére tűrtem a folyamatos győzködésedet, sablonos érveléseidet, és folytonos ítélkezéseidet, de mostanra meguntam; köszönöm elég volt.

Nem nevezném bibliai idézetnek az "emberi" civilizációk egyik legfontosabb; ki nem mondott "törvényét", de persze intelligencia nélkül neked ezt is szabad.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:Na mi az királyom?
Önértékelési zavaraid vannak? ;) TGWH a legjobb arra, hogy ezt igazolja. :D :D
Akkora csicska vagy; hogy Devonnal lefordultunk ám a székről.
Megnézted pár videómat, és a korábbi megnyilvánulásaim ellenére amik egyértelművé tették hogy szarok a véleményedre és nemcsak a tiédre, mivel van saját tudatom, és eszmerendszerem valamint akaratom ami ilyenné tesz.
Magyarul ez a személyiségem. Azt hiszed valaha is el fogom ismerni valaki olyan véleményét akinek egy önálló gondolatával még nem találkoztam? Veled ellentétben sikerült elfogadnom magam olyannak amilyen vagyok, és ha neked ez nem tetszik akkor az a te bajod. Nem tudom eljut-e ez a homályos kis agyadig? Valahogy érzem hogy nem. Hallod-é, tégy úgy ahogy engem tanított az öreg táltos még gyerekkororomban!
Ülj ki éjjel a mezőre, hunyd le a szemed, majd gondolj a világot mozgató törvényekre! Ha sikerült elérned így valamit akkor megértettél valamit belőlem.
Ha neked az a megkeresés, hogy a You Tube videód alá odaír valaki akkor engedd meg, hogy gratuláljak! Szánalmas vagy, tényleg sajnállak. Köszönöm, én jól vagyok.
Készítettél egy ModPackot; nem tudom hogy most leboruljak-e vagy kezet kell csókolnom esetleg?
Mindezek ellenére tűrtem a folyamatos győzködésedet, sablonos érveléseidet, és folytonos ítélkezéseidet, de mostanra meguntam; köszönöm elég volt.

Nem nevezném bibliai idézetnek az "emberi" civilizációk egyik legfontosabb; ki nem mondott "törvényét", de persze intelligencia nélkül neked ezt is szabad.

Na várjál, de pont az a legnagyobb baki, ha valakinek van egy téves véleménye, és akármi van, ragaszkodik hozzá.
De ez érdekes, gondoljuk tovább. Van egy saját stabil véleményed. És ha hibás? Pl. azt rühellem, amikor próbálsz valakit meggyőzni, vagy a saját igazadat egyáltalán megértetni vele, erre meg jön egy általános hazugsággal, vagy féligazsággal.
És hogy alakult ki a TE SAJÁT értékrendszered? Valaki csak befolyásolta, nem? Ahogy felnő az ember, hall ezt azt, aztán kialakul a véleménye. Ha meg olyat hall, ami új neki, és beleillik a képbe, akkor azt átveszi. Ha egyesével megnézed, minden gondolatod beleillik valaki más ideológiájába. Marx sem volt egy hülyegyerek, csak épp az volt a peche, hogy teljesen félreértelmezték, úgymondd átszabták a gondolatait :D aztán csórikámat most meg mindenki büdöskomcsizza :D

De, Dyling Light, jó kis game, nem is muszáj annyit hentelni bent, csak akkor nem lesz pénzed :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Utóbb elzavartál a csatornádról mondván hogy ott az én véleményem nem állja meg a helyét és menjek vissza a Morrohunra mert az való nekem, most meg... hát ez nem semmi egyenes gerincű húzás volt,ahogy megpróbáltad TGWH-t az én önértékelési zavarom és a te igazad alátámasztására berántani,nagyon cseles. Pedig ha ez bejött volna, akkor félig már el is vetted volna tőle az önálló gondolat kinyilvánítását(ugye te ilyen ember véleményét nem ismered el :) ) ha arra "kényszeríted" hogy téged igazoljon. Hogy mi az egyik legfontosabb ki nem mondott "törvény",azt veled ellentétben én nem tudom de ezzel a gondolat menettel nehéz ép ésszel vitába szállnom,idézem: "És hogy alakult ki a TE SAJÁT értékrendszered? Valaki csak befolyásolta, nem? Ahogy felnő az ember, hall ezt azt, aztán kialakul a véleménye. Ha meg olyat hall, ami új neki, és beleillik a képbe, akkor azt átveszi. Ha egyesével megnézed, minden gondolatod beleillik valaki más ideológiájába." -ez így azért elég korrekt,nem? De ahogy összefűzöd magad magad egy táltossal,a világot mozgató törvényekkel és a már szakrális minőségű belső éneddel,na ez briliáns :D ezt már nagyon erőltetve,akarva is nehéz lenne bekajálni. Te nem fogadsz el engem,akkor meg mit kell erőltetni ezt a trollkodást,ahogy mondtam, ne keress de még ide is utánam jössz. Azt viszont nem tudod kimagyarázni, hogy te kerestél meg engemet hiába mentegetőzöl még engem szapulva. Van közös téma,közös érdeklődés,van miről érdemben eszmét cserélni de valahányszor szeretném megértetni magam,az igazamat veled, mindig minduntalan valamilyen féligazsággal jössz nekem és lesöpörsz az asztalról. Ez nem működik,kész.

Erről a Dyling Light-ról küldhetnél egy videó linket,mert szégyen de nem találtam :oops:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kull írta:Utóbb elzavartál a ....
Erről a Dyling Light-ról küldhetnél egy videó linket,mert szégyen de nem találtam
Nem kell ide táltos sem, ha megnézed, a békében élő ember mindig a természethez fordul vissza, én is. Valakinek a jóga segít, nekem elég egy csécse jó minőségű kínai vagy japán tea, most pl. a Chun Mee-t iszom 8-)
Az biztos, hogy a táltosnak sokkal több köze van a harmóniához és a megvilágosodáshoz, mint pl. egy ügyvédnek. De láttam én már papot is kiegyensúlyozott emberként élni.
Akárhol nézel vissza, mostanság újra előkerül a természetközeli életmód, netán az önfenntartás. Állatok-növények, természet, aminek része az ember, nem pedig az uralkodója. Legtöbbször a ,,szélsőjobbos'' a liberálisabb ember, az már biztos ;)
,,Gémer'' szempontból a zombis-apokaliptikus világnak van reneszánsza, a stratégia még mindig égetően hiányzik, a sci-fy-n gyosan átléptünk, a fantasy meg vissza-vissza köszön, jövőre remélem a stratégia és a steam-punk korszaka jön el :D
Most az jutott eszembe, hogy szerintem én azért szeretem jobban a stragéiát, mert amikor ,,beleszülettem'' a pc-s korszakba, inkább azok voltak. Meg Doom 1-2, Hexen, Descent :D Meg HL1, ami kimaradt :D

Pedig nem nehéz megtalálni :D pl. ez:


Néha kell ilyen Painkiller szerű is :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

TGWH írta:Pedig nem nehéz megtalálni :D pl. ez:


Néha kell ilyen Painkiller szerű is :D
Így tényleg nem nehéz megtalálni csak ha mint én, Dyling Light nevet akarsz minden áron beerőszakolni a google-ba Dying Light helyett akkor soha nem találod meg :lol: Amúgy stratégia nekem Westwood studió Dune II-je volt az első. Egy pörgős,izgalmas,jól átgondolt és kivitelezett C&C-t gondolom sokan nem vetnének meg. Apropó önellátás-önfenntartás: A tőle vett magok,10 éve nem tapasztalt ízeket hoztak a konyhára de a gyümölcsfáinkra tekert mágnesszalagok és a mágnesezett víz még meglepőbb eredménnyel jártak,idén.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Egyből javít a google, meg ugye nem pónilovasra javította, hanem zombisra, tehát stimmelt volna :D light night egy betű csak :D
Az egyértelmű, hogy a tájfajták jobbak, mint a modern magok, maximum nem teremnek annyit, kiskertben meg ugye ez nem számít, nem piacra termelsz. A mágnesezett víz az azért kicsit túlzásnak hangzik :D lehet csak egyszerűen vizet kapott a fa, vagy többet mint eddig, onnantól meg tök mindegy volt neki, hogy mágnesen ment keresztül vagy sem :D időről-időre a gyümölcsfa vagy többet terem, vagy kevesebb. Ez természetes, egyszerűen nem hozhat minden évben maximumot, élete során sem terem kiegyenlítetten, az öreg fák kevesebbet teremnek, de ha pl. jól megmetszed őket, akkor új erőre kapnak, ismét bőven teremnek.
Ide dobd fel a mágneses gyümölcs témát, kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá: http://terra-kert.hu:D
Kull/out/

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

TGWH írta:Egyből javít a google, meg ugye nem pónilovasra javította, hanem zombisra, tehát stimmelt volna :D light night egy betű csak :D
Az egyértelmű, hogy a tájfajták jobbak, mint a modern magok, maximum nem teremnek annyit, kiskertben meg ugye ez nem számít, nem piacra termelsz. A mágnesezett víz az azért kicsit túlzásnak hangzik :D lehet csak egyszerűen vizet kapott a fa, vagy többet mint eddig, onnantól meg tök mindegy volt neki, hogy mágnesen ment keresztül vagy sem :D időről-időre a gyümölcsfa vagy többet terem, vagy kevesebb. Ez természetes, egyszerűen nem hozhat minden évben maximumot, élete során sem terem kiegyenlítetten, az öreg fák kevesebbet teremnek, de ha pl. jól megmetszed őket, akkor új erőre kapnak, ismét bőven teremnek.
Ide dobd fel a mágneses gyümölcs témát, kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá: http://terra-kert.hu:D
Igazad van,pl. tavaly pihentek a fák,idén meg hát...brutál a körte,alma és a szilva. De a mágnes az nem túlzás,ivás szempontból az a tapasztalatom hogy 5 perc után,pl. az ásványvizek sokkal selymesebbek,finomabbak egyszerűen jobban csúszik le és jobban is esik. Mondjuk erre volt még régebbről egy spéci mágnesem amit alá kell tenni a pohárnak vagy az üvegnek. Állatoknál beteszteltük és tényleg nem mondanám kamunak pl. a kecskék,r.juhok választanak és "jobban" isszák a mágnesest de további eredményét nem láttam. Aztán a szalag témában nálunk 1db ténylegesen betegeskedő gyümifa volt,ami idén felzárkózott,nem volt vele gond mint előtte. Ami kiemelkedően jó volt,az a paradicsom több fajtája,szép termés,igazi íz,magas hozam,az u.n. paradicsom fa az meg elképesztő lett. Meg minden ilyen-olyan mag kikelt,nekem ez volt a legjobban meglepő. Ezek az első tapasztalatok,jövőre több mindent is szeretnénk kipróbálni a kiskertben.
Kull/out/

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull/out/ »

Még annyit a mágneses vízről,hogy megtudjuk ill. valaki ténylegesen megtapasztalja a tényleges élettani hatásait ahhoz szerintem kb. 5 évig nyomni kellene amiket a fószer elmondott. De az mondjuk biztos,hogy megváltoztatja a kémiai szerkezetét a víznek és ennek nyilván kell hogy legyen valamilyen következménye. Azt is tudom még,hogy vannak ilyen u.n. mágnes terápiák amikor a testre helyeznek mágneseket,ill. bizonyos helyekre, bizonyos ideig,bizonyos célból de aztán hogy mit érnek meg mire jók arról jelenleg fingom sincs :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Meg ugye arról is vannak klinikai tesztek, hogy akik szőlőcukrot kaptak, azok is érezték a gyógyszer gyógyhatását :D
Az állatokat nehezebb átverni, de akkor miért esznek a tengeri madarak műanyagot?
Minden esetre, egy kémikust kell megkérdezni, ő csak tud valamit mondani a mágnesről.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

"Ha elfogynak a munkások, baj lehet" :lol:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kull írta:"Ha elfogynak a munkások, baj lehet" :lol:
Ezt eddig is mindenki tudta, főleg aki sokat játszott a Knights and Merchants című játékokkal :D már van egy Remake is, piszok jó, netes játék is van. Meg készítenek egy KaM-hoz hasonlót, még alfa.

A röhej az, hogy nekem 3x ennyit kéne keresnem minimum a szakmámban, de magyar munkahelyen ezt nem lehet megtenni. A cikkben majdnem le is van írva :D amelyik cég nem keres annyit, vagy nem tud fejleszteni, annak vége. Legtöbb helyen a főnökség még az előző rendszerben érzi magát, innováció nuku, fejlesztés nuku, karbantartás nuku, fizetés a melósnak szintén lfsz :D
Volt olyan, fél napig tartott bekapcsolni a gépet, annyira a végét járta... a gép kb. 15 ezer Ft-t termel minimum! óránként :D na most, kiesett min. 60 ezer... csóró melós fél havi bére.
Volt olyan, hogy feküdtem a gép alatt, aztán kiabálták nekem, melyik hidraulikát piszkáljam, hogy működjön a gép :D ,,ez az? nem, ez mást csinál. ez? nem, ez jobbra. ez? ez meg fel...'' :D és fél nap azzal telik, hogy fekszel a gép alatt, és nyomkodod a munkahengereket, fel, le, jobbra, balra, szorít, lazít, épp amit kiabáltak, mert elveszett valahol a nyomás... valahol, ott volt a gép körül, nagy olajtócsa formájában :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

TGWH írta:
Kull írta:"Ha elfogynak a munkások, baj lehet" :lol:
Ezt eddig is mindenki tudta, főleg aki sokat játszott a Knights and Merchants című játékokkal már van egy Remake is, piszok jó, netes játék is van. Meg készítenek egy KaM-hoz hasonlót, még alfa.

A röhej az, hogy nekem 3x ennyit kéne keresnem minimum a szakmámban, de magyar munkahelyen ezt nem lehet megtenni. A cikkben majdnem le is van írva amelyik cég nem keres annyit, vagy nem tud fejleszteni, annak vége. Legtöbb helyen a főnökség még az előző rendszerben érzi magát, innováció nuku, fejlesztés nuku, karbantartás nuku, fizetés a melósnak szintén lfsz
Volt olyan, fél napig tartott bekapcsolni a gépet, annyira a végét járta... a gép kb. 15 ezer Ft-t termel minimum! óránként na most, kiesett min. 60 ezer... csóró melós fél havi bére.
Nem tudom hogy mi lehet a szakmád de valami gépipari technikus féle lehet,cnc gép kezelő,benne akár milliós értékű szerszámokkal amik többet érnek mint maga a gép. Ez csak tipp volt de azért ha 10évet lehúzol ugyanott+plusz szombatonként is bemész akkor azért csak feljebb megy a fizu :) Egyébként a fizetés soha nem lesz több,azért jön ide rengeteg multi meg ilyen-olyan gyártó mert itt ötödéért lehet ugyan azt a színvonalú munkát elvégeztetni,mint a németeknél. Meg aztán ha túl megszednéd magad 10 év múlva saját céged is lehet és akár milyen kicsi is de már konkurenciát jelentenél és ha ezzel 1ft-ot is elveszel akkor az már baj :D Az egyik munkahelyem az a módi,hogy soha nem adózunk :lol: mindig kb. évente egyszer-kétszer megváltoztatjuk a cég nevét és az előzőnek csődöt jelentünk. Ez persze nagyon nem tetszik a NAV-nak és ezért jobban ránk szállnak több a büntetés de még is csekély a be nem fizetett adóhoz képest. Ráadásul a főnököm,amióta ismerem 1000euros segélyt kap havonta az osztrákoktól,mert egyébként török menekült :D+még amit a kölkei után kap rengeteg családi támogatást. Ha meg ránk szabadítják ezt az óriási embertömeget azok majd meg harmad annyiért is elvállalják a melódat,ne aggódj,mi meg majd a kórházban fekszünk a sok kórtól amit behoznak magukkal :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Van, ahol már nem megy feljebb a fizu, mert pl. a főnök egész egyszerűen az agyonadóztatott gazdaság miatt nem tud többet adni pl. nettó 150-nél.
Az a baja a magyar cégeknek, hogy nem fejlesztenek, persze pénz nélkül marha nehéz.
Csak néha marha szar érzés, hogy vagyonokért felelsz, nagy a felelősség, szűkek a határidők, aztán valami aktakukac aki igazából nem is csinál semmit, bőven többet keres nálad...
egeroni

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: egeroni »

Sziasztok.Én dobozosan vettem meg az Obliviont és nem hiszem hogy tartalmaz egy DLC-t is.A magyarítást így viszont nem tudom felrakni.Ha valai tud megoldást az írjon ide: egeroni56@gmail.com
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Szilas »

egeroni írta:Sziasztok.Én dobozosan vettem meg az Obliviont és nem hiszem hogy tartalmaz egy DLC-t is.A magyarítást így viszont nem tudom felrakni.Ha valai tud megoldást az írjon ide: egeroni56@gmail.com
Olvasd el ezt itt: http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77
Nem mellesleg megtalálod így is: Fórum kezdőlap › Oblivion › Oblivion magyarítás > Magyarítás telepítése.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Kutyaütők vagytok az a baj...
Szövegértésetek nulla, vagy nem tettem ki egg vessző valaholt? Igen biztos ez lehet a probléma.

Érdekes; a 4 szakmám közül az egyik CNC programozó, és simán megkeresem a 200 nettót...túlóra nélkül.(igaz Japán cég) ;)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:Kutyaütők vagytok az a baj...
Szövegértésetek nulla, vagy nem tettem ki egg vessző valaholt? Igen biztos ez lehet a probléma.

Érdekes; a 4 szakmám közül az egyik CNC programozó, és simán megkeresem a 200 nettót...túlóra nélkül.(igaz Japán cég) ;)
Én meg azt mondtam, hogy amíg eleget keresek, addig nem vagyok hajlandó tömegközlekedni. Így most minimálisat utazom, a fizetés is jó, meg kb. akkor jövök-megyek ha kell valami, amikor akarok. A japánok nem nézik ám el, ha kicsit tovább alszol reggel, vagy haza kell rohannod valamiért :D ;) :lol: a pénz nem minden.
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Miért szeretem Sapkowskit? ;) Egy rövid ajánló a szerző műveihez.

https://kalandorokasztala.wordpress.com ... er-ciklus/
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Pont most olvasom én is a könyveit, egész jó munkát végeztek a fordítók.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Csatlakozom,de most ami hirtelen eszembe jut pl. Iorveth-et hiányolom mert nagyon kedvelem a Witcher 2-ből és ha jól emlékszem a könyvben éppen hogy csak megemlítik. Végül is nem baj,ezért kell és érdemes végig vinni,belemerülni a játék trillógiába is.
U.I.: amúgy a könyvek is letehetetlenek,akár a játék,soha nem elég :) Hétvégén jön az első igazi,több tíz órás játékélményt nyújtó kiegészítő a W3-hoz,remélhetőleg a könyvekből sokat merítettek(van miből).
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ezt MxR minden előítélet nélkül ajánlom megtekintésre :D Ez a korreai vagy nem tudom milyen gyerek nem normális :)
Válasz küldése