Beszélgetős téma

Itt folyik minden olyan beszélgetés, ami nem fér be egyik következő kategóriába sem.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Mindenkinek, ki ezen szerény sorokat olvasod!


Szeretnék nagyon Boldog és Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánni!
:) :D :lol:
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Akkor jövőre ugyanitt.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Trollok figyelmébe ajánlom:

8-)
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Nem emlékszem linkeltem-e már? Anno belekezdtem egy ilyen mini-sorozatba, csupán szórakozásból. :)

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... lmora.html
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

somesz83 írta:Nem emlékszem linkeltem-e már? Anno belekezdtem egy ilyen mini-sorozatba, csupán szórakozásból. :)

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... lmora.html
Ez nagyon élvezetes kis olvasmány volt!
Amúgy visszaolvastam egy korábbi cikked, ahol az animé modokról írsz panaszt. Nos képzeld, annyi nyugodalmas év után nagyon úgy nézz ki, hogy a Skyrim-et is elérte ez a fertő. Kijelenthető, hogy a moddingolás-nak létezik sötét és deviáns oldala. :(
Avatar
somesz83
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 10:47
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: somesz83 »

Na majd feltöltöm még ami van. ;)
Hát ja amúgy, én akkor lefőttem mikor megláttam azt a sok gusztustalanságot, szerencsére a linkek már nem élnek azóta.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:
somesz83 írta:Nem emlékszem linkeltem-e már? Anno belekezdtem egy ilyen mini-sorozatba, csupán szórakozásból. :)

http://telvanninightblade.blogspot.hu/2 ... lmora.html
Ez nagyon élvezetes kis olvasmány volt!
Amúgy visszaolvastam egy korábbi cikked, ahol az animé modokról írsz panaszt. Nos képzeld, annyi nyugodalmas év után nagyon úgy nézz ki, hogy a Skyrim-et is elérte ez a fertő. Kijelenthető, hogy a moddingolás-nak létezik sötét és deviáns oldala. :(
Pedig a japánok olyan rendes kic csávók :D tudomásul kell venni, hogy náluk ilyen a kultúra. Amiben egyébként a legszomorúbb, hogy több ezer év után kb. most kezdik eldobni a hagyományaikat...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Nekem főképp a női páncélzat címszó alatt lévő fém bikinik szokták kicsapni a biztosítékot, olyan szinten kidob a szerepjáték hangulatból, hogy az csak na. És sok ember azért játszik női karakterrel, hogy nézhesse a pixelseggét játék közben, én meg mekkora búza vagyok, hogy ha tehetem férfi karaktert viszek. Mai játékokba már rá is játszanak erre, mint pl hogy a női karakter riszálja a popsiját járás közbe.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ja! Mert egy nő nem szokta a valóságban is riszálni a seggét járás közben :D
Az acéltangák meg hát jah, már kissé túlzás.
http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2013/ ... 6wu2zo.png
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Szeretitek a matekot? Hajrá akkor! xD

http://gabrielecirulli.github.io/2048/
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Dr Lecter írta:Szeretitek a matekot? Hajrá akkor! xD

http://gabrielecirulli.github.io/2048/
Kösz.

11936 pont...béna vagyok ehhez a játékhoz.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Dr Lecter írta:Szeretitek a matekot? Hajrá akkor! xD

http://gabrielecirulli.github.io/2048/

Köszi még egyszer,jó volt(kipörgettem)!

http://kepfeltoltes.hu/view/140322/YouW ... es.hu_.jpg
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Köszi még egyszer,jó volt(kipörgettem)!

http://kepfeltoltes.hu/view/140322/YouW ... es.hu_.jpg[/quote]

Gratulálok hozzá, komolyan! :D
Nekem csak az 512 volt a max, de nem sokat tudtam vele játszani.
Viszont akkor itt az új kihívás:
http://www.gamestar.hu/2048-puzzle-flap ... 48-3d.html
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Dr Lecter írta: Gratulálok hozzá, komolyan! :D
Nekem csak az 512 volt a max, de nem sokat tudtam vele játszani.
Viszont akkor itt az új kihívás:
http://www.gamestar.hu/2048-puzzle-flap ... 48-3d.html
Köszönöm! :D
Én sem toltam orrba-szájba(angol tanulás mellett jól jött).
Ezek csak a 2048 klónjai.

Amúgy a mahjong is jó játék(ott 30 másodperc alá mentem,ha jól emlékszem).
Nem a webes változatára értem...
De még a zuma részei sem voltak rosszak...
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Logikai rejtvény kedvelőinek:

Adva van 7 vár, melyek mindegyike előtt van egy darab kapcsoló. Ezek a kapcsolók egy-egy lámpát gyújtanak fel minden egyes várban. Az alábbi kiosztásban.

1-es vár kapcsolója felkapcsolja az 1,3,5-ös várban a lámpát.
2-es vár kapcsolója felkapcsolja a 2,3,5-ös várban a lámpát.
3-as vár kapcsolója felkapcsolja az 1,3,7-es várban a lámpát.
4-es vár kapcsolója felkapcsolja a 4,6,7-es várban a lámpát.
5-ös vár kapcsolója felkapcsolja az 1,2,5,6-os várban a lámpát.
6-os vár kapcsolója felkapcsolja az 4,5,6,7-es várban a lámpát.
7-es vár kapcsolója felkapcsolja az 3,6,7-es várban a lámpát.

Ezek a kapcsolók minden olyan várban felgyújtják a lámpát, ahol az nem égett, illetve ahol égett a lámpa, ott lekapcsolják a lámpát.
(Pl lenyomod az 1-es kapcsolót, kigyullad az 1-es, 3-as, 5-ös várban a lámpa. Ha ezután lenyomod a 2-es kapcsolót, akkor a 3-as és 5-ös várban kialszik a lámpa, hisz ezekben a várakban korábban már égett a lámpa, és égve marad a lámpa az 1-es és 2-es várban!)

Cél: Összesen 7 alkalommal lehet lenyomni a kapcsolókat, többször nem! Valamennyi várban gyulladjon ki végül a lámpa! Egy kapcsolót többször is lenyomhatsz, de minden egyes kapcsolás, 1 alkalomnak számít!

Jó fejtörést! :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta:Logikai rejtvény kedvelőinek:

Adva van 7 vár, melyek mindegyike előtt van egy darab kapcsoló. Ezek a kapcsolók egy-egy lámpát gyújtanak fel minden egyes várban. Az alábbi kiosztásban.

1-es vár kapcsolója felkapcsolja az 1,3,5-ös várban a lámpát.
2-es vár kapcsolója felkapcsolja a 2,3,5-ös várban a lámpát.
3-as vár kapcsolója felkapcsolja az 1,3,7-es várban a lámpát.
4-es vár kapcsolója felkapcsolja a 4,6,7-es várban a lámpát.
5-ös vár kapcsolója felkapcsolja az 1,2,5,6-os várban a lámpát.
6-os vár kapcsolója felkapcsolja az 4,5,6,7-es várban a lámpát.
7-es vár kapcsolója felkapcsolja az 3,6,7-es várban a lámpát.

Ezek a kapcsolók minden olyan várban felgyújtják a lámpát, ahol az nem égett, illetve ahol égett a lámpa, ott lekapcsolják a lámpát.
(Pl lenyomod az 1-es kapcsolót, kigyullad az 1-es, 3-as, 5-ös várban a lámpa. Ha ezután lenyomod a 2-es kapcsolót, akkor a 3-as és 5-ös várban kialszik a lámpa, hisz ezekben a várakban korábban már égett a lámpa, és égve marad a lámpa az 1-es és 2-es várban!)

Cél: Összesen 7 alkalommal lehet lenyomni a kapcsolókat, többször nem! Valamennyi várban gyulladjon ki végül a lámpa! Egy kapcsolót többször is lenyomhatsz, de minden egyes kapcsolás, 1 alkalomnak számít!

Jó fejtörést! :)
Jól fejbevágom azt a barom villanyszerelőt aki ezt csinálta, és bekötöm normálisan a kapcsolókat :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

:D

Sajnos nem jó a megfejtés - már megtették előtted! :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Az egészben az a vicc, hogy tényleg dolgoznak villanyszerelők hasonló felfogással, mint a feladványban :D A kinti kapcsoló csak akkor működik, ha a benti le van nyomva :D majdnem sikerült azt megoldani, hogy bentről is le tudd kapcsolni a külső világítást, és kintről is fel tudd kapcsolni bármikor a külső világítást anélkül, hogy be kéne menned a folyosóra :D
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Ettől már csak az morbidabb,amikor csak az udvarról tudod felkapcsolni a benti világítást.
Vagy a hálószobából a fürdőszobájáét...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Meg amikor a kőmíves mestör úgy járólapoz a fürdőben, hogy a legmagasabb pont a lefolyórács :D
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Alpha »

TGWH írta:Meg amikor a kőmíves mestör úgy járólapoz a fürdőben, hogy a legmagasabb pont a lefolyórács :D
Igen,az valóban dúrva! :lol:

Bár fodrászra is hallottam már kőműves jelzőt használni... :roll:
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek, egyetek sokat! :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Ja, most játszom a Banished című játékkal. Hatalmas :D kapsz pár telepest - pl. 10 felnőtt és 6 gyerek -, majd éljétek túl az első telet :D aztán a következőt :)
Viszonylag kevés épületet kell építeni, meg ugye a fél térképet kibányászni ezekhez. Születnek a kölkök, most arra jöttem rá, hogy építeni kell külön házat a már felnőtt kölköknek, akik mennek is új népességet gyártani :D Elég egy belterjes populáció lesz, de hát ez van :lol: Építs fel egy várost, ez a lényeg.
Eddig kb. 4-szer kezdtem újra, egyrészt úgy könnyebb belerázódni, másrészt nem tetszett a kialakuló település ;) Elég kaotikus a városkép, de igyekszem :roll:
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Én is kipróbáltam. Hiányzott belőle a háború, de amikor láttam, h egy 9 éves gyerek egyedül él a házban, mert munkahelyi balesetben meghaltak a szülei, akkor rájöttem, h ebbe felesleges lenne a háború.. :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sovngarde írta:Én is kipróbáltam. Hiányzott belőle a háború, de amikor láttam, h egy 9 éves gyerek egyedül él a házban, mert munkahelyi balesetben meghaltak a szülei, akkor rájöttem, h ebbe felesleges lenne a háború.. :D
Az a vicces, hogy egy ember sosem hal meg. A kőfejtőben szegény Jimbot ha agyonnyomja a kő, biztos valaki azonnal utánozza :D
Az mondjuk durva, amikor felépíted a házakat, rögtön a játék elején, de közben felnő egy gyerek, és egyedül beköltözik, a maradék 5 ember meg halálrafagy :)
Jó játék, de most már tényleg el kéne jutnom az első évtizedig :D bár hegyvidéken picit macerás.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sziasztok!

Könyvel kapcsolatban kérdeznék: http://cdgalaxis.hu/termekek/21446/poko ... keyes.html
Ha valakinek volt már szerencséje olvasni, akkor szólna pár szót a magyarosítás minőségéről?

Az ár elégé csalogató, a TES Lore-al kelek-fekszem gyakorlatilag. Egy dolog van csupán ami visszatart, az a magyarosított szöveg.
Röviden: Van-e félre fordítás? Kényszeresen félrefordított anyag a könyvben, és milyen mennyiségben.

U.i.: Én már elküldtem magam a jó búsba, úgyhogy nektek nem kell amiért ilyen kényes vagyok. :P
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:Sziasztok!

Könyvel kapcsolatban kérdeznék: http://cdgalaxis.hu/termekek/21446/poko ... keyes.html
Ha valakinek volt már szerencséje olvasni, akkor szólna pár szót a magyarosítás minőségéről?

Az ár elégé csalogató, a TES Lore-al kelek-fekszem gyakorlatilag. Egy dolog van csupán ami visszatart, az a magyarosított szöveg.
Röviden: Van-e félre fordítás? Kényszeresen félrefordított anyag a könyvben, és milyen mennyiségben.

U.i.: Én már elküldtem magam a jó búsba, úgyhogy nektek nem kell amiért ilyen kényes vagyok. :P
A magyarításban holt biztos, hogy lesznek iszonyatos hülyeségek, valamint máshogy fordított részek is, mint az ESL-en. Az viszont nekem kérdés, hogy hol volt a sorozatban röpülő város? :D annyiszor mondom, hogy el kéne olvasni már az ESL-t...
Esetleg nem lenne kedved egységesíteni a fordítást? Vehetnéd alapul a három játék fordítását. Nagyon kéne szerintem egy ilyen, mert sokan maguktól fordítanak.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ha város nem is, de repülő börtön volt. Vivec felett.
Az UESP-én még a Skyrim megjelenése előtt olvastam a könyv plot-járól, és emlékeim szerint (ha nem keverem a másik könyv eseményeivel) elég jól meg volt magyarázva a város. Kisebb spoilert ellőve: A könyvből kiderül, hogy Clavicus Vile ereje hogyan csappant meg a Skyrim-ig.

A felkérést jelenleg vissza kell utasítanom. A munkahelyemen hasonló feladatokat végzek csak számokkal. :)
Ugyanakkor nem zárnám ki az "egyszer" lehetőségét sem! Ha az ESL elérne a UESP szintjére, akkor több mint szimpla boldogsággal töltene el. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:Ha város nem is, de repülő börtön volt. Vivec felett.
Az UESP-én még a Skyrim megjelenése előtt olvastam a könyv plot-járól, és emlékeim szerint (ha nem keverem a másik könyv eseményeivel) elég jól meg volt magyarázva a város. Kisebb spoilert ellőve: A könyvből kiderül, hogy Clavicus Vile ereje hogyan csappant meg a Skyrim-ig.

A felkérést jelenleg vissza kell utasítanom. A munkahelyemen hasonló feladatokat végzek csak számokkal. :)
Ugyanakkor nem zárnám ki az "egyszer" lehetőségét sem! Ha az ESL elérne a UESP szintjére, akkor több mint szimpla boldogsággal töltene el. :)
Ó én már egyszer elkezdtem programozni - úgy tíz éve - meg ESL-t szerkeszteni - úgy hat éve -, mindkét eset a tipikus ,,majd ha lesz időm'' kezdetű önmegnyugtatás volt :D programozni már tudok, csak nem java-ban, hanem a melóhelyemen :D
Bakter
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. máj. 27., kedd 15:22

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Bakter »

delphine azt mondja nyissam ki a gardrób ajtót...hol a kulcsa???
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Vik »

Azt eddig is tudtam, hogy másfél éve a kábel TV/internet/telefon szolgáltatóm átvert, de hogy ennyire... Mától az eddigi - papíron - 25 megabites netem csak 15 megabites, ehhez képest a le/feltöltési sebességek az eddigi 9,85 Mbps/0,24 Mbpsról 24,05 Mbps/0,33 Mbpsra változtak. Eszembe nem jutott volna, hogy a korábbi kábelmodem eleve képtelen kiszolgálni a névleges sebességet.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:Azt eddig is tudtam, hogy másfél éve a kábel TV/internet/telefon szolgáltatóm átvert, de hogy ennyire... Mától az eddigi - papíron - 25 megabites netem csak 15 megabites, ehhez képest a le/feltöltési sebességek az eddigi 9,85 Mbps/0,24 Mbpsról 24,05 Mbps/0,33 Mbpsra változtak. Eszembe nem jutott volna, hogy a korábbi kábelmodem eleve képtelen kiszolgálni a névleges sebességet.
Olvasd el az apróbetűt, a garantált sebesség 0 Mbps :D :o :lol: innentől kuss van, és örülhetsz ha ennél nagyobb :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Elolvastam a Pokoli Város-t.
Nos, összességében nálam csak egy közepes szintet ütött meg, talán azért, mert
► Show Spoiler
Az a bajom vele, hogy egyszer működött és pörgős volt, aztán leült és érdektelen volt. A párbeszédek egyben voltak, azok tetszettek, viszont a leírós részekhez szerintem nem ért az író, fölöslegesen túlbonyolítja v. rossz szerkezetet használ. Jók voltak az Oblivionos utalások!
Humoros csak néhány helyen volt, a kezdeti 2 fő karakter egy idő után unalmassá vált, de a másik 3 főbb "társban" van még spiritusz...
Egyszer el lehet olvasni.

Viszont a nevek terén rengeteg elütés van - akár egy oldalon belül is, pl.: Morrowind, aztán Moorowind v. Skyrim, aztán Skyrin.
Nem emlékszem az Oblivion helyszíneinek neveire teljesen, de van pár hely megemlítve, pl.: Vízmellék, Nyurga Cimbora (Chorolban egy fogadó).
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Köszönöm a választ Lecter!
Azt hiszem teszek egy beleolvasós próbát az üzletben, és ha tapasztalom az általad leírtakat akkor marad a pdf formátum.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Én mindenképpen elolvasnám, ha eljutok addig :D pick pack point akkor jó, ha ingyé van a szállítás :)
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Nem azt mondom, hogy hűűű de rossz, de nem váltja meg a világot.
Viszont van benne spiritusz pár helyen - nem szeretnék jobban belemenni :)
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Nemrég adtam egy újabb esélyt a skyrimnek, de az lett a vége, hogy újból elkezdtem a morrowindet, kivételesen a telvanni háznál. A módoknál keresgélve megakadt a szemem a Sotha Sil Expanded módon, amely a Tribunal főküldetés sorozat végén megismert Clockwork City-t bővítette ki, de nem is akárhogy:
Amikor először toltam végig a Tribunal kiegészítőt eléggé csalódott voltam az ott bemutatott Sotha Sil "városával", amely inkább volt egy rövid, könnyen kipucolható dungeon, mint egy város valamennyi élettel.
Miután eltoltam a Tribunal utolsó főküldetéséig kíváncsian vetettem bele magam ebbe a módba. A hangulat egy remek zenével adott volt, a kis, zárt helységeket leváltották a hatalmas méretű terek, melyeknek a végét nem lehetett látni. Emellett rengeteg logikai feladatba botlottam, talán a portal sorozathoz tudnám hasonlítani, főképp azért is, mert itt is volt egy beszélő hang, aminek folyton volt valami mondanivalója felém. Az eredeti Sotha Sil-t kb 10 perc alatt végig vittem, ennél több órába telt, míg eljutottam magába Clockwork City-be, amely most már ténylegesen egy város lett. A mérete durván Mournhold 5-szöröse, kb 30 mellékküldetéssel, és 300 bejárható épülettel, fabricant-oknak nevezett "cyborg" lényekkel benépesítve. Ezenfelül érkezésemkor megkaptam Sotha Sil 4000 éves barátjának lakhelyét, amelynek a szobái nagy része elveszett, és rám hárult a feladat, hogy megtaláljam őket. így elkezdtem furcsábbnál furcsább embernek küldetéseket végrehajtani. Volt, hogy egy fejnek kellett visszaszereznem a már értékesített végtagjait, máskor egy Wacthman-nek nevezett 2 méteres robotőrt kellett ellopjak, melynek segítségével be tudtam jutni a nagyon erősen őrzött Watchman-ek főhadiszállására. Már meg sem lepődtem amikor a város helytartója egy központi gép volt, és egyszer meg egy ember elraktározott emlékeit kellett visszaszereznem. Több órás ügyintézés után végül bejutottam Sotha Silhez, ahol a Tribunalhoz hasonló végkifejletet kaptam egy kicsit kibővítve jóval erősebb főellenségekkel.

A mód tartalma vetekszik egy kiegészítővel, remek ötletekkel (megszerezhető Sotha Sil régen használt lába, amelyet hordva különböző bónuszokat ad, attól függően mit csinálok: futok, ugrok, úszok, lopakodok) és különböző zenékkel biztosítottak a kifogástalan hangulatot. Mivel egy módnál elég kevés információ található meg róla a neten, így elakadva a régi időket idézte, és igen... jó párszor elakadtam. Összességében egyik legjobb mód volt, amivel valaha játszottam.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:Kull; ezek még nem is látták a Hardcore Mod Pack listáját...

Méghogy nincs értelme módosítás gyűjteményeket(összeállításokat) készíteni?
Pont ezzel segítünk a legtöbbet, mert csak leszedik beteszik a data mappába(na jó az SKSE-t telepíteni is kell) aztán hajrá.

Gondolkodom rajta, hogy készítek egy olyan sorozatot magyarul mint mondjuk, Brodual-é. Bár az én orgánumom soha nem lesz olyan kifinomult, meg még a vas is fejlesztés alatt áll, de meg fogom próbálni.

TGWH szeret kötözködni; főleg a módosítás kifejezés rövidítése szúrja a szemét aminek írott alakja az angoloknál is hibás(mivel szleng), de ő akkurátusan betartja a magyar nyelvtan szabályait(rokonértelmű szavak). Viszont régi motoros; ezért tiszteljük.:D
Ja és pont a nyáron vettem egy 600 W-os tápegységet(CoolerMaster) 19000-ért, szóval jó géphez, jó cuccok kellenek. Házat 15-ért veszek majd mert kicsi lesz az új VGA-nak. Mondjuk RAM-ot pl. 22000-ért vettem 2x4GB 1600 DDR3-at.
Miért is hibás az angol írott alak?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Csak írd le 3x, hogy mÓd és meg fog jelenni mögötted, hogy elmagyarázza...
► Show Spoiler
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

mivel rövidítés, tehát oda is kéne pont...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:mivel rövidítés, tehát oda is kéne pont...
Hová?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

modification= mod.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Zagloba írta:modification= mod.
Kivétel ha nem rövidítésként, hanem önálló szóként használják. Lehet nem tudnak az angolok angolul, és rosszul írják, ki tudja...
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:
Zagloba írta:modification= mod.
Kivétel ha nem rövidítésként, hanem önálló szóként használják. Lehet nem tudnak az angolok angolul, és rosszul írják, ki tudja...
Vagy lehet, hogy te reagálod túl?

U wot m8?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta: Vagy lehet, hogy te reagálod túl?

U wot m8?
Miért, a móóóód téged nem zavar? :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:
Dr.UnGrammar írta: Vagy lehet, hogy te reagálod túl?

U wot m8?
Miért, a móóóód téged nem zavar? :D
Csak akkor zavar, hanem nem én rontom el. :lol:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Vik »

Írjatok plugint, aztán el van intézve. :)
Holnap takarítok, most nincs kedvem hozzá.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Beszélgetős téma

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Végre egy ígéretes hack and slash:


Kár, hogy angol verzió még kérdéses...lehet meg kéne tanulni koreaiul is valamelyest? :D
Válasz küldése