Fordítás

Minden kérdés a magyarításról
Gabor

Fordítás

Hozzászólás Szerző: Gabor »

Sziasztok!

Mikor lesz kész a fordítás, illetve egyáltalán kész lesz?

Üdvözlettel ;
T. G
Munyos

Re: Fordítás

Hozzászólás Szerző: Munyos »

Ha 2021 decemberében ellátogatsz ide ismét, akkor valószínűleg nem kell feltenned több ilyen kérdést. Addig szíves elnézésedet ...
Fersk

Hozzászólás Szerző: Fersk »

Üdv!

A covid-karantén lassítja vagy gyorsítja a fordítás menetét? :)
Géza

Hozzászólás Szerző: Géza »

"(...) illetve egyáltalán kész lesz?"

Olyan szempontból talán jogos a trolléga kérdése, hogy hetek óta nincs változás a százalékokban. Az nem baj, ha kiderült menet közben, hogy túl nagy a falat, csak akkor azt férfiasan el kell ismerni, hogy ne várja senki feleslegesen a magyarítást, legalább is ne a Morrohuntól.
warg

Hozzászólás Szerző: warg »

Sziasztok!

Ne aggódjatok, eszünkbe se jutott abbahagyni a fordítást. Hogy mikor érünk a végére, az nagyon sok dologtól függ, mint mindig, de igyekszünk. :)
Tudom, ez a százelékjelzőn nem mindig látszik, az viszont a lektoráltságot mutatja, azzal meg az utóbbi időben kevesebbet haladtunk, mert most csak ketten csináljuk fordítás mellett. A fordítás maga viszont jobban haladt nyáron.
A járványt nehéz megítélni, nekem kicsit több időm van fordítani, de vannak olyanok, akik sokat túlóráznak miatta.
Mindig akadnak fordítók, akik megérkeznek, aztán szinte rögtön el is tűnnek. Legtöbbjüknél sosem tudjuk meg, miért. Emiatt sajnos nehéz kiszámítani, hogy mikor érünk a végére.
Kitartást mindenkinek a hétre!
Géza

Annyira szívesen írnám, hogy jelentkezem fordítónak, mert egy jó szótárral, magyar nyelv szakos végzettséggel valószínűleg meg tudnék birkózni a fordítással. De felelőtlen ígéret lenne, tekintettel arra, hogy totál kiszámíthatatlan az életem, és nem tudnám ígérni, hogy rá tudok szánni napi átlag egy órát, és hogy meddig tudnám azt tenni. :(
warg

Géza írta: 2020. szept. 22., kedd 10:13 Annyira szívesen írnám, hogy jelentkezem fordítónak, mert egy jó szótárral, magyar nyelv szakos végzettséggel valószínűleg meg tudnék birkózni a fordítással. De felelőtlen ígéret lenne, tekintettel arra, hogy totál kiszámíthatatlan az életem, és nem tudnám ígérni, hogy rá tudok szánni napi átlag egy órát, és hogy meddig tudnám azt tenni. :(
Szia Géza! Ha jársz még erre, és szeretnél jelentkezni, hajrá! A szövegek nem túl nehezek, egy szótárral és egy középfokú angollal már lehet boldogulni.
A legfontosabb, hogy jól meg tudja fogalmazni az ember magyarul a lényeget, ami magyar szakos végzettséggel biztos nem jelent gondot.
Napi egy óra már szuper teljesítménynek számít, de ha heti 1-2 órát fixen rá tudnál szánni, már az is hatalmas segítség lenne.
Ha segítenél, írj légyszi a morrohun@gmail.com címre. :)
ButcherMaster

Hozzászólás Szerző: ButcherMaster »

Szevasztok!

Fordításban közvetlenül nem tudok segíteni, viszont szeretnélek támogatni titeket egy szerény összeggel, ha lehet, de nem tudom, hogyan tehetném.

Nemrég találtam rá a Divinity világára. Az Original Sin első részét kezdtem el játszani, gondoltam addig is elleszek vele, amíg a kettő elkészül. Nem tudtam mire számítsak, de nagyon kellemes meglepetés ért. Pontosan egy ilyen szerepjáték világot kerestem, és nagyon beszippantott az élmény. Még csak 30 órám van benne, de alig várom, hogy folytathassam, amikor az időm engedi. Biztos vagyok benne, hogy a második rész is nagyon jó élmény lesz, de igazán élvezni csak Magyar nyelven tudom ezeket a kalandokat. Mintha egy interaktív kalandregény főhősévé válnék a beletett órákban.

Ha az segítség, akkor egy kis nasira meg üdcsire való pénzecskét küldenék nektek, kedves aktív fordítók. Van erre lehetőség?
Vik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vik »

ButcherMaster írta: 2020. okt. 22., csüt. 20:15 Szevasztok!

Fordításban közvetlenül nem tudok segíteni, viszont szeretnélek támogatni titeket egy szerény összeggel, ha lehet, de nem tudom, hogyan tehetném.

Nemrég találtam rá a Divinity világára. Az Original Sin első részét kezdtem el játszani, gondoltam addig is elleszek vele, amíg a kettő elkészül. Nem tudtam mire számítsak, de nagyon kellemes meglepetés ért. Pontosan egy ilyen szerepjáték világot kerestem, és nagyon beszippantott az élmény. Még csak 30 órám van benne, de alig várom, hogy folytathassam, amikor az időm engedi. Biztos vagyok benne, hogy a második rész is nagyon jó élmény lesz, de igazán élvezni csak Magyar nyelven tudom ezeket a kalandokat. Mintha egy interaktív kalandregény főhősévé válnék a beletett órákban.

Ha az segítség, akkor egy kis nasira meg üdcsire való pénzecskét küldenék nektek, kedves aktív fordítók. Van erre lehetőség?
Igen, van lehetőség támogatni a csapatot.
ButcherMaster

És mennyi aktív fordító van jelenleg, akik a Divinity Original Sin 2-vel foglalatoskodnak?
Géza

Szia Warg!

Erre jártam, és olvastam, amit írtál. De sajnos jelenleg is egy közepesen súlyos szem betegséggel küszködök, amiről azt hittem, hogy a napokra meg fog oldódni, de nem így történt. Emiatt viszont már tippelni sem merek, hogy mikorra fog, lehet, hogy még hetek kérdése. Addig legalább tudok gondolkodni a javaslatodon, és amint alkalmas leszek rá, jelentkezem.
ButcherMaster

Sziasztok! Utaltam 100 eurónyi forintot a támogatós számlára. Remélem megkönnyíti egy fordító tábor összehozását ;)
warg

Géza írta: 2020. nov. 3., kedd 22:42 Szia Warg!

Erre jártam, és olvastam, amit írtál. De sajnos jelenleg is egy közepesen súlyos szem betegséggel küszködök, amiről azt hittem, hogy a napokra meg fog oldódni, de nem így történt. Emiatt viszont már tippelni sem merek, hogy mikorra fog, lehet, hogy még hetek kérdése. Addig legalább tudok gondolkodni a javaslatodon, és amint alkalmas leszek rá, jelentkezem.
Kitartást és gyors gyógyulást kívánok, remélhetőleg hamarosan jobban leszel! Kiskorom óta szemüveges vagyok, szerencsére nem túl komoly gonddal, de nagyon jól el tudom képzelni, hogy mekkora gondot jelenthet az ilyesmi. Most pihentesd őket inkább. Bármikor szívesen látunk, ne feledkezz meg rólunk, amikor újra ki tudod szúrni a pókokat a sarokban. :-)
ButcherMaster írta: 2020. okt. 30., pén. 12:18 És mennyi aktív fordító van jelenleg, akik a Divinity Original Sin 2-vel foglalatoskodnak?
Nagyon változó, mindig vannak, akik feltűnnek, aztán eltűnnek, vagy olyanok, akik hosszabb szünet után újra szorgoskodni kezdenek.
Megnéztem a beküldéseket, és az utóbbi két hétben összesen nyolcan voltunk aktívak, ami szupernek számít!! :-) Volt már viszont olyan is, hogy hónapokig csak ketten fordítottunk, remélhetőleg erre nem lesz többé példa. :-)
ButcherMaster írta: 2020. nov. 4., szer. 17:34 Sziasztok! Utaltam 100 eurónyi forintot a támogatós számlára. Remélem megkönnyíti egy fordító tábor összehozását ;)
Köszönjük szépen a támogatást, igyekszünk a lehető leghasznosabban felhasználni! A tábornak sajnos a korona miatt várnia kell, viszont mindenképp szeretnénk majd szervezni legalább egyszer egy hétvégi összeröffenést laptopokkal, amikor beletaposunk a gázba. :)
Válasz küldése