A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
Cucu5
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. okt. 23., vas. 15:07

Re: Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Cucu5 »

Sziasztok, miért nem működik egy csomó letöltés? Pl. halálos csonkítás, keresett fájl nem elérhető... :(
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Cucu5 írta: 2018. jan. 18., csüt. 12:27 Sziasztok, miért nem működik egy csomó letöltés? Pl. halálos csonkítás, keresett fájl nem elérhető... :(
Ha jól értem, a Skyrim aloldal > Modok > Halálos csonkítás linken nézed, igaz? Ha minden igaz, a letöltés linkje a következő kell, hogy legyen: https://www.morrohun.hu/global/letoltes.php?id=90&type=2 . Ha neked nem ez, légyszi, másold be, hogy a böngésződ milyen linket próbál megnyitni (jobb katt a linkre > Hivatkozás címének másolása).
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Azok működnek, megnéztem, hanem ennek a témának az első oldalán lévők közül van, amelyik nem működik, pl.: Kull által fordítottak közül szinte egy sem, gondolom a fájlt vagy az email fiókot törölte. Mellesleg az én Drive-om is kezd megtelni, majd kitalálok valamit (lehet, hogy átállok a Nexusra).
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Meg tudod mondani, hogy a Drive-odon lévő összes plugin, illetve minden más olyan plugin, ami nincs fent a Skyrim aloldal Modok részében, mennyi helyet foglal?

A legcélszerűbb az lenne, ha minden ilyen fordított fájl a MorroHun oldalon lenne tárolva, és így nem függenénk külső szolgáltatóktól, és az elérés is gyorsabb lenne. Korábban Vik már feltett egy jó adagot az itt elérhető pluginok közül a modok oldalra, de valószínű, hogy tovább bővültek az itteniek.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: Kull »

szotsaki írta: 2018. jan. 21., vas. 9:58 Meg tudod mondani, hogy a Drive-odon lévő összes plugin, illetve minden más olyan plugin, ami nincs fent a Skyrim aloldal Modok részében, mennyi helyet foglal?

A legcélszerűbb az lenne, ha minden ilyen fordított fájl a MorroHun oldalon lenne tárolva, és így nem függenénk külső szolgáltatóktól, és az elérés is gyorsabb lenne. Korábban Vik már feltett egy jó adagot az itt elérhető pluginok közül a modok oldalra, de valószínű, hogy tovább bővültek az itteniek.
Mivel teljes egészében töltjük fel a beépülőket, ezért nálam meghaladta a 15 GB-ot, elég hamar.
Aztán később kellett a hely és mindent töröltem, az összes fordításomat. Viszont mind megvan.

Deathskull!
Utánanézek az Apokalipszisnek.
A Nexusra körülményes a feltöltés, sok esetben az. Valamikor nem. Ha csak az esp-t kell feltölteni akkor ok de ha nem...

A Drive vált be nekem a legjobban, mert az egyszer megadott linket egy szempillantás alatt lehetett frissíteni a legújabb változatával az egyes pluginoknak. Ezt más nem tudja.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Jelenleg a lefordított beépülők elszórt helyeken érhetőek el, amik sokszor már nem is élők. A cél, hogy minden magyar beépülőt áthozzunk egy központi helyre, a MorroHun szerverére.

Ehhez a következőket kell tenni:
  • összegyűjteni a jelenlegi beépülőket, és frissíteni őket a legújabb elérhető változatra;
  • összegyűjteni mindenkitől, aki rendelkezik Elder Scrolls pluginnal (otthon vagy megosztva), hogy mik a pluginok nevei és mekkora helyet foglalnak;
  • rendszerezve feltölteni minden plugint a megfelelő aloldalra (Morrowind, Oblivion, Skyrim), úgy, hogy azok könnyen elérhetőek maradjanak;
  • végül pedig megoldani ezen beépülők egyszerű frissíthetőségét.
A honlappal kapcsolatos teendőket (egyszerű feltöltés és frissítés) körülbelül egy hónap múlva tudom elkezdeni, de addig is, össze tudnátok írni egy hozzászólásban lévő listába az összes olyan modot, ami nálatok található meg, az összméretükkel együtt?

Köszönöm szépen!
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Kull, azóta már lefordítottam, átírtam a Vik féle fordításra, illetve fel is tettem ide. Egyébként Ignussen elég szorgalmasan töltögeti őket a Nexusra, jelenleg 92 beépülőt töltött fel, szóval szerintem annyira nem lehet körülményes. Csak akarni kell.

Szotsaki, nekem olyan 5,5 GB körül van, itt van az összes beépülő, amelyet eddig lefordítottam: Skyrim beépülők
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Helló szotsaki!

Nálam kb. 34GB-nyi mod van (ebben van másé is), mely lefordított, és lehetőség szerint a legutolsó verzión áll, kb. 4-5, ami éppen verziófrissítésen áll, de ez is azért, mert szinte 0-ról kell kezdenem (Pl.: ETaC). Emellett számos textúrást is lefordítottam. Viszont mindezt a Vik-féle magyarításhoz igazítottam. Szívesen átadom, csak én lassan elkezdtem ezeket a Nexusra is felpakolni, mert már túl sok, hogy megosztva tárolgassam...
Ez úgy 210 fájl, melyben a patchek javítások, és az összetartozó modok okán több, mint 250 plugin lehet. Plusz a Vik honosításhoz igazított textúrák. Ez még folyamatban van, de ezt is megosztom szívesen. Pl. ezt fogalmam sincs hogy raknám fel a Nexusra. Jelenleg 8 modból szedtem össze és melyikhez adjam... Sajnos némely modalkotó úgy akarja, hogy csak az övé alá, más meg leka..lja. Így nehéz. Emiatt is halad lassan a feltöltés. Ráadásul egy ilyen rendszerezetten nem esne meg, amit ajánlasz, hogy többen is lefordítják ugyanazt...

Nexusra rá kell érezni ;) Néha nála is lép fel anomália, viszont a hátránya, hogy sok modalkotó nem engedi feltenni a teljes modult, csak az esp és az esetleges fordított szkripteket, mely az átlagos játékosnak nehezítheti a telepítést. Plusz, nálam valamennyire rendszerezve vannak, így megtalálható mellette a hozzátartozó javítás is, ami általában a nexuson több más oldalon van, és ez is nehézséget okozhat. Én támogatom szotsaki elképzelését.
Ezen kívül megpróbálok valami telepítési útmutatót is készíteni, mely segítséget jelenthet, képekkel illusztrálva. Viszont csak azt az infot tartalmazza ,melyet az évek során én összeszedtem és használok. Pl. enb Series-ről szó esik benne, de enb-ről semmi, mert azt nem használtam... hülyeséget meg nem akarok leírni benne. Bár ettől még biztos, hogy van benne... ;)

És kéne még guide a segédprogighoz is, mint Tes5edit, vagy Real Shelter, vagy FNIS és így tovább, Dual sheath Redux, stb... hogy mindenki megértse a használatát. Tudom, hogy ez sok lehet, de néha úgy sajnálom Kullt a packja okán (pedig az ő telepítési guide-ja szájbarágós), és másokat is, kik már 25-ször válaszolnak ugyanarra a kérdésre. És GYIK is lehetne bővíthető, jobba látható... De ez csak javallat, nem orvosság ;) Viszont ez sok idő, és ez sajna, senkinek sincs...

Bocsi a sok szövegért...
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Köszönöm szépen a részletes információkat! Viktől is kértem hasonlót a most működő rendszerről és ezeket összesítve fogom megtervezni az új felületet.

Igazából kétféle mód elérhető most, és nem tudom, hogy mennyire eldobható bármelyik is. Az egyik a böngészőn keresztüli fájlfeltöltés. Ez kisebb fájloknál viszonylag jól működött tíz éve, amikor készült (és még mindig :) ), de a nagyobb fájlokhoz létrehoztunk egy SFTP feltöltő felületet (WinSCP-vel), amivel egészen biztonságosan lehet feltölteni több száz MB-os fájlokat.

Azóta a böngészők nagyon sokat fejlődtek, és most már lehetséges a fájlok részletekben történő feltöltése a böngészőből, így elképzelhető, hogy ennél a megoldásnál maradok majd.

Ahogy gondolkodom, a legtöbb plugin nagyon jól tömöríthető (textúrák és szövegek), így majd valószínű, hogy megkérlek titeket, hgoy egy erős tömörítővel (LZMA2) tömörítsétek újra a pluginokat feltöltés előtt a tárhely és a sávszélesség kímélése érdekében. De ez még arrébb van :).

Pár soros magyar leírás mindenképpen kelleni fog a feltöltéskor, így ha ezek még nincsenek meg, és épp unatkoztok :), akkor érdemes lehet őket elkezdeni írogatni, amikor szabadidőtök engedi. Az összes szükséges kitöltendő mező már most is megtalálható bármelyik játék Modok részében.

Illetve szívesen veszem a kategóriák összeírását is, mert ez valószínű, hogy sokat fog segíteni az egységes és kevesebb adminisztrációt igénylő feltöltésben.

A GYIK bővíthető! :). A Skyrim GYIK specifikusan a Skyrim magyarítás telepítéséről szól, de nyugodtan hozzatok létre pl. egy "Skyrim modok GYIK"-et. Szerencsére az ESL szerkesztése teljesen nyílt mindenki számára, így ha van egy-két ötletetek, akkor hozzatok létre egy lapot, és azt idő függvényében lehet majd később is kiegészíteni.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Sikerült sokat haladnom a plugin feltöltés javításával. A mai változtatások után már (szinte) végtelen nagy fájlokat is tud fogadni a rendszer a böngészőn keresztül, továbbá jelzi a feltöltés előrehaladását és sebességét is. Megkértem Viket, hogy tesztelje le a változtatásokat, hogy biztos minden flottul menjen később :).

Hátravan még a feltöltött fájlok frissítésének megoldása (ha egy új verzió jelenik meg a modból), illetve a kategóriák összeszedése. Ez utóbbira szeretnélek megkérni titeket, hogy segítsetek a nálatok lévő modok átnézésével, hogy melyiket milyen kategóriába lehet besorolni, és hogy ez alapján szükséges-e a lentieket kiegészíteni. A jelenlegiek:
  • Alkímia
  • Állatok
  • Csalás
  • Egyéb
  • Épületek
  • Fajok
  • Fegyverek
  • Felhasználói felület
  • Földrészek
  • Grafika
  • Hangok
  • Helyszínek
  • Házak
  • Javítások
  • Játékmenet
  • Kazamata
  • Könyvek
  • Küldetések
  • Lopakodás
  • Lények
  • NJK-k
  • Nagyjavítás
  • Páncélok
  • Ruhák
  • Szervezetek
  • Teremtmények
  • Tárgyak
  • Társak
  • Valószerűség
  • Varázslatok
Légyszi, nézzétek át, hogy ezt a kategórialistát szükséges-e kiegészíteni a saját modjaitok alapján, és ha igen, mivel.

Köszönöm szépen!
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Minden modulhoz csak egy kategória rendelhető vagy több is? Például egy településfeljavító modul, az mihez kerüljön?

Egy másik kérés, ha lehetséges. Jó lenne egy letöltés számláló. Az is egyfajta visszajelzés. Képeket lehet majd hozzáilleszteni?

Bocsi a sok kérdésért...
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: Kull »

Én például az Épületeket és a Házakat kivenném. Helyette jó lenne a 'Városok, települések, falvak, tanyák' kategória.
A Ruhák és Páncélok is mehetne egybe.
Hiányzik a Képzettségek, helyesebben Szerzemények. Az Alkímia és a Lopakodás is felesleges ez esetben.
A Társak lehetne Követők inkább. Közismertebb.
A Földrészek és Helyszínek helyett, Új helyszínek lehetne.
Csak úgy a Grafika is felesleges. Nekem a nagy textúra modok jutnak eszembe róla, mint a Noble Skyrim vagy Osmodius és esetleg a CBBE de ezeknek nincs nyelvi fájlja.
A Teremtmények, Állatok és Lények is felesleges. Pláne mind három.
Így első ránézésre ennyi de Ignussen te vagy a "nagy feltöltő", te mondjad a dolgokat! ;)
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

ignussen írta: 2018. márc. 20., kedd 6:58 Minden modulhoz csak egy kategória rendelhető vagy több is? Például egy településfeljavító modul, az mihez kerüljön?

Egy másik kérés, ha lehetséges. Jó lenne egy letöltés számláló. Az is egyfajta visszajelzés. Képeket lehet majd hozzáilleszteni?

Bocsi a sok kérdésért...
Több, tetszőleges számú kategória rendelhető hozzájuk. Letöltésszámláló van már most is, így ha szükségetek van rá, akkor ahhoz is hozzáfértek majd. Képfeltöltésre már gondoltam én is, de egyelőre még nincs ilyen képesség. Hozzáadni a feltöltéshez mondjuk nem lenne túl nehéz, a megjelenítés már inkább macerásabb egy kicsit. Felírom a teendő listára :).
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Hogy őszinte legyek igazából csak egyetlen plusz de annál nehezebb kategóriát javaslok (ezt a kezelhetőség okán írtam) ez pedig a 'Felnőtt Tartalom' vagy '18+'. Továbbá azt is el kellene dönteni akarunk-e ilyet, de szokás szerint, a legnagyobb kereslet erre van.

Az összevonásoknak is látok értelmét, ha pedig címke alapján lehet keresni, akkor maradhat a szétbontott verzió, mert akkor ezek inkább Tagok lennének, mint a Nexuson? Vagy hasonló lenne, mint a korábbi verzió, ami itt van a morrohunon, csak az válna elérhetővé a feltöltök számára? Vagy csak pár embernek lesz jogosultsága hozzá (Feltöltés)? Ne értsd félre nem egy újabb Nexust várok tőletek, csak érdeklődöm...

A Grafika maradhatna is, mert ott van pl. az alapjáték honosított textúrái, sőt ha már itt vagyunk akkor a Noble Skyrimben is van pár ilyen (Bocsi Kull, nem kötözködöm ;) ). Mostanság magam is elég sokat foglalkoztam a textúra fordításokkal. Egyszer talán, ha időm engedi, a Noble Skyrim is sorra kerül...

Ami igen jó lenne, csak félő, hogy kétélű lenne, az a hibabejelentés. Lassan játszani totál nincs időm (idei mennyiség max. 10 óra). Így tesztelni sem nagyon. Kétszer átnézem, de sok hiba marad benne, még akkor is, ha valaki átnézi. Jó lenne valami visszajelzés... de ez csak javaslat.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: Kull »

Azt írtam "nincs nyelvi fájlja", azaz nincs is. :) Ott van például a Hírdetőtábla, a Vaják koppintás mod vagy a Rigmor, amiket olyan szépen megcsináltál. Gondolom ezek nem a 'Grafika' címkét kapnák, mert különben felmondok. :D Nem kötöszködök és nekem 8 ha ha van. ;)
Igazából a Nexuson sincsen külön felnőtt kategória, pedig aztán vannak dolgok, mint Flower Girls és társai. 8-) Szerintem egyszerűen csak fel kell tölteni valamelyik kategóriába majd. Egy szép nagyot most én is lefordítottam de nem kizárólag felnőtt tartalmú. Nagyon komplex alternatív halál mod, fejvadász mod, kereskedős mod és küldetés mod egyben. Sőt a követőid is új dolgokra lehetnek képesek, mint lopakodva támadás, ártalmatlanítás, megkötözés, levágás stb.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: Vik »

"Épületeket" és "házakat" egyesíteni kellene, viszont a "Városok, települések, falvak, tanyák" túl hosszú kategória lenne szerintem. "Földrészek" és "Helyszínek" helyett "Új helyszínek" nem biztos, hogy jó, mert mi van, ha valaki egy régi helyszínt alakít át? Elég lenne egyesíteni. "Alkímia" és "Lopakodás" helyett legyen "Szerzemények". "Felnőtt tartalom" is kellene.
Anonymus19

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: Anonymus19 »

Helló,
ha nem bánod megkérdezném, hogy hogy áll ez a központi helyre történő átvétel?
Most kezdtem el játszani és igen, a fordított módok rengeteg helyen szét vannak szórva a fórumba, nexuson és különböző Google Drive-os profilokon is és még az se biztos, hogy a legfrissebb fordított verzió van oda feltöltve.
Valaki aki jártas a témában össze tudná nekem szedni ezeket a helyeket, ahol a friss fordítások fellelhetőek? Nagyon megköszönném :)
Avatar
ignussen
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2015. jan. 20., kedd 16:20

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: ignussen »

Ahoy Kezdeményezők!

Először is. Nem tudom ki volt az aki kezdeményezte úgy fél, egy éve hogy összeszedjük a lefordított plugineket, és azok feltöltésre kerülnek itt. Én még mindig nyitott vagyok rá, sőt ha kell, nem csak a LE hanem azóta a lefordított SE modjaimat is szívesen megosztanám. Ráadásul érdeklődök is vannak, így szerintem jó lenne, ha ez kivitelezhető lenne.

Előre is köszönöm a választ.
ignussen
Zeddyon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. okt. 13., pén. 14:30

Re: A beépülők MorroHun szerverére költöztetése

Hozzászólás Szerző: Zeddyon »

Engem is nagyon érdekelnének lefordított modok gyűjteménye, mind SE és LE változathoz is!!!
Jelenleg az SE van fent nálam, szóval nekem az lenne a legaktuálisabb, de megvan a LE-is ha minden kötél szakad.
Előre is köszi ha lesz ilyen gyűjtemény, és örök hála a fordítóknak is! ;)
Válasz küldése