Mód ötletek

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Adagolok3 írta:
vendégbubus írta:Hát, ha tényleg olyan sokan vagytok, akiknek oblivionos aréna kell a Skyrimban, akkor álljatok össze csapattá, és készítsétek el.
Szerintem nem kértem ki a véleményedet.
Hát nem tudom, hogy ilyen alpári ovis megnyilvánulás után megérdemled, de itt van egy újabb aréna mód:
http://skyrim.nexusmods.com/mods/47323/?
Akikraoyamma

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Akikraoyamma »

Modoljunk írta:Sziasztok ! Tudna valaki készíteni olyan aréna módot, amit korábban kértek ? Generálná az ellenfelet, és véletlenszerű cuccal, és erővel és névvel jelenne meg ! Így nagyon valósághű lenne, semmi más extra nem kéne... Esetleg annyi még, hogy mindig 100 arannyal többet kapna az ember minden túlélt meccs után. pl első meccs 100 aranyat fizet,akkor a 2. meccs 200at... De bármilyen emberszerű ellenfeled lehet, bármilyen cucokkal, így ha véletlen olyat kapsz ki, akkor meghalsz. Szóval nem 1-2 ellenfél lenne, hanem generálna egyet, telejsen véletlenszerű képességekkel, akár teljesen véletlenszerű névvel, fajjal és cucokkal ! Láttam sokan akartak iylen módot már, szóval lenne rá igény ! Én még támogatnám is a fordítókat 15000 forintal, ha ezt a módot megcsinálja nekem valaki, ha minden úgy van ahogy "kértem/kértük".
Szerintem nem nehéz megcsinálni, hogy generáljon egy véletlenszerű ellenfelet, véletlenszerű cucokkal, de én már dolgozom, nincs időm sajnos, hogy kitanuljak egy programot, amivel ezt megcsinálhatnám ! Nagyon szépen köszönöm, ha valaki elkészíti, szerintem más is nagyon örülne neki ! Üdv: Ádám !
Szia! Nagyon jó ötletnek tartom, sajnálom, hogy nincs ilyen mód, ami olyan mint az előző részében a Skyrimnek! Csak ilyen béna arénák vannak, amik nagyon gyengén vannak megcsinálva, legtöbbször még csak 1-1 elleni harcra sem lehet használni őket! Olyat nem tudna csinálni valaki, hogy bármilyen emberszerű lényt generáljon bármilyen cuccokkal és képességi szinttel? Aztán egy ládába belehetne rakni pénzt, és ha győzöl megkapod a pénz kétszeresét, ha vesztesz akkor meg meghalsz! :DD
Ez a "generátor" nem rossz ötlet, mivel így bármilyen ellenfelet kaphatnál, de nem tudom van-e olyan aki képes megcsinálni.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

"amik nagyon gyengén vannak megcsinálva, legtöbbször"

Hát ha 2 év alatt nem sikerült ilyen mézes-mázosat csinálni, akkor továbbra se várd.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

Akikraoyamma írta:
Modoljunk írta:Sziasztok ! Tudna valaki készíteni olyan aréna módot, amit korábban kértek ? Generálná az ellenfelet, és véletlenszerű cuccal, és erővel és névvel jelenne meg ! Így nagyon valósághű lenne, semmi más extra nem kéne... Esetleg annyi még, hogy mindig 100 arannyal többet kapna az ember minden túlélt meccs után. pl első meccs 100 aranyat fizet,akkor a 2. meccs 200at... De bármilyen emberszerű ellenfeled lehet, bármilyen cucokkal, így ha véletlen olyat kapsz ki, akkor meghalsz. Szóval nem 1-2 ellenfél lenne, hanem generálna egyet, telejsen véletlenszerű képességekkel, akár teljesen véletlenszerű névvel, fajjal és cucokkal ! Láttam sokan akartak iylen módot már, szóval lenne rá igény ! Én még támogatnám is a fordítókat 15000 forintal, ha ezt a módot megcsinálja nekem valaki, ha minden úgy van ahogy "kértem/kértük".
Szerintem nem nehéz megcsinálni, hogy generáljon egy véletlenszerű ellenfelet, véletlenszerű cucokkal, de én már dolgozom, nincs időm sajnos, hogy kitanuljak egy programot, amivel ezt megcsinálhatnám ! Nagyon szépen köszönöm, ha valaki elkészíti, szerintem más is nagyon örülne neki ! Üdv: Ádám !
Szia! Nagyon jó ötletnek tartom, sajnálom, hogy nincs ilyen mód, ami olyan mint az előző részében a Skyrimnek! Csak ilyen béna arénák vannak, amik nagyon gyengén vannak megcsinálva, legtöbbször még csak 1-1 elleni harcra sem lehet használni őket! Olyat nem tudna csinálni valaki, hogy bármilyen emberszerű lényt generáljon bármilyen cuccokkal és képességi szinttel? Aztán egy ládába belehetne rakni pénzt, és ha győzöl megkapod a pénz kétszeresét, ha vesztesz akkor meg meghalsz! :DD
Ez a "generátor" nem rossz ötlet, mivel így bármilyen ellenfelet kaphatnál, de nem tudom van-e olyan aki képes megcsinálni.
Néhányszor már elmondtam, hogy megcsináltam. Hivatkozást lásd a korábbi hozzászólásokban. Mondjuk 1-1 elleni harcra tényleg nem alkalmas, nem arra lett tervezve.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Aki egy-egy elleni küzdelmet akar az tekintse meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=jEtcK0VrGpA
B. Attis

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: B. Attis »

Üdv!
Olyan mod-ot keresek, amivel a követőim abban a felszerelésben maradnak amit én aggattam rájuk, de azután is miután különváltak tőlem. Azaz pl ha Lydia hazatér, akkor abban a páncélba találjam amit én adtam neki, amikor egy idő után én is ellátogatok a Breezehome-ba. Egyáltalán van ilyen mod?
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Gruby »

A felszerelése visszaáll ha újracsatlakozik. Elég furán teszi, mert nálam akkor működik ha megosztok vele valamit. A dolgok, amiket neki adsz, nála maradnak.
B. Attis

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: B. Attis »

Ezt én is tudom Gruby, pont ezt akarom kiküszöbölni. Olyan mod-ot keresek, amivel állandóan azokat a cuccokat viselik a követők amiket rájuk aggatok, még azután is ha különváltak tőlem. Nem elég ha a csak náluk van a tőlem kapott páncél, azt akarom, hogy viseljék is - pláne ha sokkal jobb mint amit egyébként viselnek.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

B. Attis írta:Üdv!
Olyan mod-ot keresek, amivel a követőim abban a felszerelésben maradnak amit én aggattam rájuk, de azután is miután különváltak tőlem. Azaz pl ha Lydia hazatér, akkor abban a páncélba találjam amit én adtam neki, amikor egy idő után én is ellátogatok a Breezehome-ba. Egyáltalán van ilyen mod?
Ez a mód tartalmazza a kívánt funkciót és még számtalan egyebet is!


UFO - Ultimate Follower Overhaul
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/14037/?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:
B. Attis írta:Üdv!
Olyan mod-ot keresek, amivel a követőim abban a felszerelésben maradnak amit én aggattam rájuk, de azután is miután különváltak tőlem. Azaz pl ha Lydia hazatér, akkor abban a páncélba találjam amit én adtam neki, amikor egy idő után én is ellátogatok a Breezehome-ba. Egyáltalán van ilyen mod?
Ez a mód tartalmazza a kívánt funkciót és még számtalan egyebet is!


UFO - Ultimate Follower Overhaul
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/14037/?
MÓÓÓÓÓD :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:
Dr.UnGrammar írta: Ez a mód tartalmazza a kívánt funkciót és még számtalan egyebet is!


UFO - Ultimate Follower Overhaul
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/14037/?
MÓÓÓÓÓD :D
[thumbnail]http://i3.kym-cdn.com/photos/images/new ... 03/746.gif[/thumbnail]

U.i.: Amúgy véletlen volt. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta: U.i.: Amúgy véletlen volt. :)
Ajánlom...
Rekingoki,

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Rekingoki, »

Modoljunk írta:Sziasztok ! Tudna valaki készíteni olyan aréna módot, amit korábban kértek ? Generálná az ellenfelet, és véletlenszerű cuccal, és erővel és névvel jelenne meg ! Így nagyon valósághű lenne, semmi más extra nem kéne... Esetleg annyi még, hogy mindig 100 arannyal többet kapna az ember minden túlélt meccs után. pl első meccs 100 aranyat fizet,akkor a 2. meccs 200at... De bármilyen emberszerű ellenfeled lehet, bármilyen cucokkal, így ha véletlen olyat kapsz ki, akkor meghalsz. Szóval nem 1-2 ellenfél lenne, hanem generálna egyet, telejsen véletlenszerű képességekkel, akár teljesen véletlenszerű névvel, fajjal és cucokkal ! Láttam sokan akartak iylen módot már, szóval lenne rá igény ! Én még támogatnám is a fordítókat 15000 forintal, ha ezt a módot megcsinálja nekem valaki, ha minden úgy van ahogy "kértem/kértük".
Szerintem nem nehéz megcsinálni, hogy generáljon egy véletlenszerű ellenfelet, véletlenszerű cucokkal, de én már dolgozom, nincs időm sajnos, hogy kitanuljak egy programot, amivel ezt megcsinálhatnám ! Nagyon szépen köszönöm, ha valaki elkészíti, szerintem más is nagyon örülne neki ! Üdv: Ádám !
Üdv! Látom még most sem gyártott senki egy normális arénát, csak nagyon gyenge arénákat, amik az Oblivionhoz hasonló küzdelmekhez abszolult használhatatlanok...
Én azért örülnék, ha lenne valaki, aki megtudja valósítani az arénát, és olyat csinál ami pont olyan mint az Oblivionos, azzal a különbséggel, hogy nem fogynának el az emberek! Az a gond, hogy senki nem tud olyan módot csinálni, hogy spontán bármi cuccot és képességet is kaphasson az ellenfél, és normális karakterek legyenek az ellenfelek. Azt kéne megoldani, hogy 1-100 pontig mehessen minden skill, és bármilyen fegyver, és bármilyen kaszttal rendelkező lény megjelenhet mint ellenfél, szóval így nem tudni milyen kemény ellenfél jöhet. Csak mert az is dög unalom, ha "pistike tervez egy arénát" és van 5 lehetséges ellenfél, mert azt az ember 3 nap után megunja... Amik készültek itt arénák, azok kész katasztrófák, alkalmatlanok bármiféle hiteles 1-1 elleni izgalmas harcra... Oblivionban tök egyszerű volt, felment a sorompó, és jött az ellenfél, ott csak az a baj, hogy ugye kifogynak, ha vége az arénás küldinek... Ezért tartom jó ötletnek ezt a random generátort. Ha valaki feltölt a kritériumaidnak megfelelő arénát, letesztelem, hogy megfelelő-e, és hogy legyen némi ösztönzés felajánlok 30.000 ft-ot annak, aki normálisan megcsinálja az arénát.
De kétlem, hogy bárki is képes megalkotni egy olyan arénát, ami nem egy gyenge idővel karakterekben kifogyó, vagy egysíkú aréna... mert ha kifogynak az ellenfelek dög unalmas az egész, ha csak 4-5 fajta x nevű ellenfél van az is dög unalom.. random generálásra alkalmas programot pedig nehéz írni, ezért ajánlom fel ezt az összeget, ha valaki olyan módot tölt fel.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Rekingoki, írta: Üdv! Látom még most sem gyártott senki egy normális arénát, csak nagyon gyenge arénákat, amik az Oblivionhoz hasonló küzdelmekhez abszolult használhatatlanok...
Én azért örülnék, ha lenne valaki, aki megtudja valósítani az arénát, és olyat csinál ami pont olyan mint az Oblivionos, azzal a különbséggel, hogy nem fogynának el az emberek! Az a gond, hogy senki nem tud olyan módot csinálni, hogy spontán bármi cuccot és képességet is kaphasson az ellenfél, és normális karakterek legyenek az ellenfelek. Azt kéne megoldani, hogy 1-100 pontig mehessen minden skill, és bármilyen fegyver, és bármilyen kaszttal rendelkező lény megjelenhet mint ellenfél, szóval így nem tudni milyen kemény ellenfél jöhet. Csak mert az is dög unalom, ha "pistike tervez egy arénát" és van 5 lehetséges ellenfél, mert azt az ember 3 nap után megunja... Amik készültek itt arénák, azok kész katasztrófák, alkalmatlanok bármiféle hiteles 1-1 elleni izgalmas harcra... Oblivionban tök egyszerű volt, felment a sorompó, és jött az ellenfél, ott csak az a baj, hogy ugye kifogynak, ha vége az arénás küldinek... Ezért tartom jó ötletnek ezt a random generátort. Ha valaki feltölt a kritériumaidnak megfelelő arénát, letesztelem, hogy megfelelő-e, és hogy legyen némi ösztönzés felajánlok 30.000 ft-ot annak, aki normálisan megcsinálja az arénát.
De kétlem, hogy bárki is képes megalkotni egy olyan arénát, ami nem egy gyenge idővel karakterekben kifogyó, vagy egysíkú aréna... mert ha kifogynak az ellenfelek dög unalmas az egész, ha csak 4-5 fajta x nevű ellenfél van az is dög unalom.. random generálásra alkalmas programot pedig nehéz írni, ezért ajánlom fel ezt az összeget, ha valaki olyan módot tölt fel.
Van normális aréna, csak sok user egész egyszerűen nem tudja használni :D
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

TGWH írta:
Rekingoki, írta: Üdv! Látom még most sem gyártott senki egy normális arénát, csak nagyon gyenge arénákat, amik az Oblivionhoz hasonló küzdelmekhez abszolult használhatatlanok...
Én azért örülnék, ha lenne valaki, aki megtudja valósítani az arénát, és olyat csinál ami pont olyan mint az Oblivionos, azzal a különbséggel, hogy nem fogynának el az emberek! Az a gond, hogy senki nem tud olyan módot csinálni, hogy spontán bármi cuccot és képességet is kaphasson az ellenfél, és normális karakterek legyenek az ellenfelek. Azt kéne megoldani, hogy 1-100 pontig mehessen minden skill, és bármilyen fegyver, és bármilyen kaszttal rendelkező lény megjelenhet mint ellenfél, szóval így nem tudni milyen kemény ellenfél jöhet. Csak mert az is dög unalom, ha "pistike tervez egy arénát" és van 5 lehetséges ellenfél, mert azt az ember 3 nap után megunja... Amik készültek itt arénák, azok kész katasztrófák, alkalmatlanok bármiféle hiteles 1-1 elleni izgalmas harcra... Oblivionban tök egyszerű volt, felment a sorompó, és jött az ellenfél, ott csak az a baj, hogy ugye kifogynak, ha vége az arénás küldinek... Ezért tartom jó ötletnek ezt a random generátort. Ha valaki feltölt a kritériumaidnak megfelelő arénát, letesztelem, hogy megfelelő-e, és hogy legyen némi ösztönzés felajánlok 30.000 ft-ot annak, aki normálisan megcsinálja az arénát.
De kétlem, hogy bárki is képes megalkotni egy olyan arénát, ami nem egy gyenge idővel karakterekben kifogyó, vagy egysíkú aréna... mert ha kifogynak az ellenfelek dög unalmas az egész, ha csak 4-5 fajta x nevű ellenfél van az is dög unalom.. random generálásra alkalmas programot pedig nehéz írni, ezért ajánlom fel ezt az összeget, ha valaki olyan módot tölt fel.
Van normális aréna, csak sok user egész egyszerűen nem tudja használni :D
Egyet értek, tényleg nincs olyan aréna, ami olyan lenne mint ami az Oblivionban volt, csak gyenge arénák vannak.. vagy olyanok, ami nem is aréna meccsre való, hanem kész káosz lesz a játéktéren tőle. (próbáltam mindet szinte, egy darab normális volt összesen, de az sem túl jó)
Rekingoki

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Rekingoki »

TGWH írta:
Rekingoki, írta: Üdv! Látom még most sem gyártott senki egy normális arénát, csak nagyon gyenge arénákat, amik az Oblivionhoz hasonló küzdelmekhez abszolult használhatatlanok...
Én azért örülnék, ha lenne valaki, aki megtudja valósítani az arénát, és olyat csinál ami pont olyan mint az Oblivionos, azzal a különbséggel, hogy nem fogynának el az emberek! Az a gond, hogy senki nem tud olyan módot csinálni, hogy spontán bármi cuccot és képességet is kaphasson az ellenfél, és normális karakterek legyenek az ellenfelek. Azt kéne megoldani, hogy 1-100 pontig mehessen minden skill, és bármilyen fegyver, és bármilyen kaszttal rendelkező lény megjelenhet mint ellenfél, szóval így nem tudni milyen kemény ellenfél jöhet. Csak mert az is dög unalom, ha "pistike tervez egy arénát" és van 5 lehetséges ellenfél, mert azt az ember 3 nap után megunja... Amik készültek itt arénák, azok kész katasztrófák, alkalmatlanok bármiféle hiteles 1-1 elleni izgalmas harcra... Oblivionban tök egyszerű volt, felment a sorompó, és jött az ellenfél, ott csak az a baj, hogy ugye kifogynak, ha vége az arénás küldinek... Ezért tartom jó ötletnek ezt a random generátort. Ha valaki feltölt a kritériumaidnak megfelelő arénát, letesztelem, hogy megfelelő-e, és hogy legyen némi ösztönzés felajánlok 30.000 ft-ot annak, aki normálisan megcsinálja az arénát.
De kétlem, hogy bárki is képes megalkotni egy olyan arénát, ami nem egy gyenge idővel karakterekben kifogyó, vagy egysíkú aréna... mert ha kifogynak az ellenfelek dög unalmas az egész, ha csak 4-5 fajta x nevű ellenfél van az is dög unalom.. random generálásra alkalmas programot pedig nehéz írni, ezért ajánlom fel ezt az összeget, ha valaki olyan módot tölt fel.
Van normális aréna, csak sok user egész egyszerűen nem tudja használni :D
Kipróbáltam az arénákat, és nem véletlenül írtam meg ezt a hosszú kritkikát, az arénák többsége nagyon gyenge, fix harcossal, és ugyan olyan erősségű és fegyverekkel felszerelt harcosok jönnek csak random megállás nélkül... vagy kész káosz van a pályán. Mindet kipróbáltam. Az Oblivionos arénát meg sem közelíti egyik sem, pedig elég egyszerű az oblivionos aréna, annyi különbség kellene, hogy lenne egy harcinév+faj+képesség+skill+varázslat+fegyver/páncél generátor, ami bevan építve a játékba, és generálja az ellenfelet... aztán ugyan úgy felindulna a sorompó Mint Oblivionban! Ha megölöd kimehetsz az arénából és kapsz x mennyiségű aranyat, ha legyőznek meghalsz... ugyan úgy működne az aréna, mint Oblivionban, csak itt a végtelenségig arénázhatnál, mivel bármilyen erősségű harcost kaphatnál ellenfélnek, Mivel generálódik minden tulajdonsága az ellenfélnek.. (így izgalmas, mert lehet lv1-es ellenfelet generál ezüst karddal, alap páncéllal, de lehet hogy 65lv 80-as képességű és 100%os sebzésű íjászt generál, ami miatt egy lövéstől meghalunk)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Mi tart vissza, hogy TE csináld meg?
Miért nekünk kell? Mik vagyunk mi időmilliomosok?
Jah, hogy van pénzed? Akkor miért nem a nexus profi mod készítőinek ajánlkozol?
Jah mert ott előre kellene perkálni, meg konyítani az angolhoz.

Pardon...
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

Dr.UnGrammar írta:Mi tart vissza, hogy TE csináld meg?
Miért nekünk kell? Mik vagyunk mi időmilliomosok?
Jah, hogy van pénzed? Akkor miért nem a nexus profi mod készítőinek ajánlkozol?
Jah mert ott előre kellene perkálni, meg konyítani az angolhoz.

Pardon...
Nem vagyok programozó, pénzt ajánlottam érte, ha értenék hozzá rég megcsináltam volna már, főleg hogy ti képtelenek vagytok rá! :)
Az meg had legyen már az én gondom, hogy beszélek-e angolul... ha nem kell a 15.000 majd valaki más megcsinálja a szempontoknak megfelelő arénát, akkor meg minek írssz? Ezt a módot elég sokan támogatták tavaly óra, legalább 8 ember, érdekes, hogy a jelenlegi arénákkal senki nincs megelégedve, csak a készítők! :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

És így lett a 30k hirtelen 15 LOL!!!!!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:És így lett a 30k hirtelen 15 LOL!!!!!
Meg a nyolc emberből kettő biztosan ugyan az :D

Nem kell programozónak lenni, ezt is leírtuk. Elkezded tanulgatni, és megcsinálod.
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

TGWH írta:
Dr.UnGrammar írta:És így lett a 30k hirtelen 15 LOL!!!!!
Meg a nyolc emberből kettő biztosan ugyan az :D

Nem kell programozónak lenni, ezt is leírtuk. Elkezded tanulgatni, és megcsinálod.
Nincs időm 1 évet tanulni, mire megtanulom annyira a programot, hogy eltudjam készíteni, köztetek viszont van olyan, aki képes lenne megalkotni az arénát...
Bár ahogy elnézem a meglévő arénákat kétlem...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Ha az eddigi arénák nem elégítették ki az elvárásaidat, akkor miből gondolod, hogy mi tudnánk ilyen "istencsászár" arénát készíteni?
Amúgy halkan megsúgom, hogy ha valaki csak pénzért készít el valamit, akkor az nem lesz kiemelkedő, mivel nem tette bele a "szeretetét". Példaként felhozható a mai játékok 95%-a.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Exodia87 írta: Nincs időm 1 évet tanulni, mire megtanulom annyira a programot, hogy eltudjam készíteni, köztetek viszont van olyan, aki képes lenne megalkotni az arénát...
Bár ahogy elnézem a meglévő arénákat kétlem...
Honnét tudod, hogy egy évig tart megtanulni? :D inkább fordíts le minden egyes felvillanó menüpontot, és ha jól van feltelepítve a mod, akkor láthatod, ha előjön olyan opció, amiről eddig nem tudtad mit jelent, hátha az az amit keresel :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:
Dr.UnGrammar írta:És így lett a 30k hirtelen 15 LOL!!!!!
Meg a nyolc emberből kettő biztosan ugyan az :D

Nem kell programozónak lenni, ezt is leírtuk. Elkezded tanulgatni, és megcsinálod.
Egyem azt a jóindulatú lelked! A nyakamat rá, hogy az a 8 ember egy és ugyanaz a személy!
Ugyanaz a szar passzív agresszió, ugyanaz a fenyegetőzés, ugyanaz a lesajnáló tapló stílus.

A youtube tele van így csináld videókkal, amik alapján lassan már egy majom is képessé válik nem egy év hanem egy hét alatt mod-ot szerkeszteni. Erre fel meg mi vagyunk a gyíkarcok, mert a külföldiek aréna modjai nem elégítik ki őfelsége igényeit.
Ugye, ugye aki lusta nyelvet tanulni az csak itt tud sírni és nem ott, ahol tehetnének is érte valamit. :lol:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta: Egyem azt a jóindulatú lelked! A nyakamat rá, hogy az a 8 ember egy és ugyanaz a személy!
Ugyanaz a szar passzív agresszió, ugyanaz a fenyegetőzés, ugyanaz a lesajnáló tapló stílus.

A youtube tele van így csináld videókkal, amik alapján lassan már egy majom is képessé válik nem egy év hanem egy hét alatt mod-ot szerkeszteni. Erre fel meg mi vagyunk a gyíkarcok, mert a külföldiek aréna modjai nem elégítik ki őfelsége igényeit.
Ugye, ugye aki lusta nyelvet tanulni az csak itt tud sírni és nem ott, ahol tehetnének is érte valamit. :lol:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy Konstante Oberflachenshnittgescwindigkeit, meg hogy Bearbeitungskoordinaten-Anderung/Höchste Spindeldrehzahl-Einstellung :D Na ezért nem tanulok szakmai német nyelvet! :D
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

Leírtam, hogy milyen aréna lenne megfelelő, ahhoz pedig, hogy összedobjam azt amit leírtam nem elég egy hét gyakorlás, mivel komolyabb programozási dolgok kellenének már ide... 15000 Ft szerintem elég bíztató lenne, hogy valaki megcsinálja! Csak a leírt pontoknak megfelelő arénára lenne szükség.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Exodia87 írta:Leírtam, hogy milyen aréna lenne megfelelő, ahhoz pedig, hogy összedobjam azt amit leírtam nem elég egy hét gyakorlás, mivel komolyabb programozási dolgok kellenének már ide... 15000 Ft szerintem elég bíztató lenne, hogy valaki megcsinálja! Csak a leírt pontoknak megfelelő arénára lenne szükség.
Honnét tudod te, mennyi ideig tart a gyakorlás? Honnét tudod te, hogy egyáltalán programozni kell abban a programban? És mellesleg honnét tudod te, hogy rongyos 15 ezer elég nagy pénz? :D Max 6-7 órás munka árát fedezné szerintem, a baráti áron csinálnák neked :D
exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: exodia87 »

TGWH írta:
Exodia87 írta:Leírtam, hogy milyen aréna lenne megfelelő, ahhoz pedig, hogy összedobjam azt amit leírtam nem elég egy hét gyakorlás, mivel komolyabb programozási dolgok kellenének már ide... 15000 Ft szerintem elég bíztató lenne, hogy valaki megcsinálja! Csak a leírt pontoknak megfelelő arénára lenne szükség.
Honnét tudod te, mennyi ideig tart a gyakorlás? Honnét tudod te, hogy egyáltalán programozni kell abban a programban? És mellesleg honnét tudod te, hogy rongyos 15 ezer elég nagy pénz? :D Max 6-7 órás munka árát fedezné szerintem, a baráti áron csinálnák neked :D
Tökmindegy mit írok, bármibe belekötnél, csak hogy "ne keljen senkinek arénát készítenie". Logikus, hogy egy olyan aréna, ahol minden létező dolog generálódik, az ellenfél faja, skilljei, fegyverei, skillpontjainak eloszlása, és ahol bármennyiszer arénázhatsz, ahhoz hasonlóan mint az oblivionban, ahhoz szükséges némi programozás, nem elég angoltudás nélkül videókat nézni... creation citben max odáig jutok, hogy letegyek egy házat, ami belülről is megvan tervezve, de ilyen dolgot képtelenség megcsinálni, ha nem tanulod évek óta. + a 15000 csak ösztönző jellegű támogatás, ha valaki pl 16 éves, és anyuci apuci nem pénzeli agyon, de nagyon jól ért a creation kithez, vagy valami progihoz, amivel megtudja csinálni amit kérek, hobby szinten megcsinálja, és jóljönne neki a 15000 ft... Szerintem semmi baj nincs ezzel. Milliárdos pedig nem vagyok, 15-20nál többet nem tudnék kiadni, de ha értenék hozzá, 100% hogy megcsinálnám ennyi pénzért.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rekingoki, írta:Ezért tartom jó ötletnek ezt a random generátort. Ha valaki feltölt a kritériumaidnak megfelelő arénát, letesztelem, hogy megfelelő-e, és hogy legyen némi ösztönzés felajánlok 30.000 ft-ot annak, aki normálisan megcsinálja az arénát.
De kétlem, hogy bárki is képes megalkotni egy olyan arénát, ami nem egy gyenge idővel karakterekben kifogyó, vagy egysíkú aréna... mert ha kifogynak az ellenfelek dög unalmas az egész, ha csak 4-5 fajta x nevű ellenfél van az is dög unalom.. random generálásra alkalmas programot pedig nehéz írni, ezért ajánlom fel ezt az összeget, ha valaki olyan módot tölt fel.
Véletlen névgenerátort nehéz írni (mármint olyat, ami összhangban van az Elder Scrolls játékokkal), de azt szerencsére mások megoldották, úgyhogy nekem már nem volt túl nehéz dolgom. Leszámítva azt, hogy kb. 2110 sor után már nem tudja kezelni a játék az aréna legfontosabb rutinját, tehát korlátozott utasítás/névkészlettel tudtam dolgozni. (Most a programozásban megszokott dolgokra nem térek ki, amikor valaminek működnie kellene, de mégsem jó.)

Persze, ha eddig nem értetted, miről beszélek, most sem fogod, de azért ide másolom a kérdéses véletlen generátort (ez persze nem a teljes kód, de az egész benne van az arénában, úgyhogy aki akarja, onnan is előszedheti).
Csatolmányok
arena_script.txt
(65.13 KiB) Letöltve 90 alkalommal.
exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: exodia87 »

Vik írta:
Rekingoki, írta:Ezért tartom jó ötletnek ezt a random generátort. Ha valaki feltölt a kritériumaidnak megfelelő arénát, letesztelem, hogy megfelelő-e, és hogy legyen némi ösztönzés felajánlok 30.000 ft-ot annak, aki normálisan megcsinálja az arénát.
De kétlem, hogy bárki is képes megalkotni egy olyan arénát, ami nem egy gyenge idővel karakterekben kifogyó, vagy egysíkú aréna... mert ha kifogynak az ellenfelek dög unalmas az egész, ha csak 4-5 fajta x nevű ellenfél van az is dög unalom.. random generálásra alkalmas programot pedig nehéz írni, ezért ajánlom fel ezt az összeget, ha valaki olyan módot tölt fel.
Véletlen névgenerátort nehéz írni (mármint olyat, ami összhangban van az Elder Scrolls játékokkal), de azt szerencsére mások megoldották, úgyhogy nekem már nem volt túl nehéz dolgom. Leszámítva azt, hogy kb. 2110 sor után már nem tudja kezelni a játék az aréna legfontosabb rutinját, tehát korlátozott utasítás/névkészlettel tudtam dolgozni. (Most a programozásban megszokott dolgokra nem térek ki, amikor valaminek működnie kellene, de mégsem jó.)

Persze, ha eddig nem értetted, miről beszélek, most sem fogod, de azért ide másolom a kérdéses véletlen generátort (ez persze nem a teljes kód, de az egész benne van az arénában, úgyhogy aki akarja, onnan is előszedheti).
Szóval ezek szerint megtudod csinálni az arénát, ami generál minden képességet,fegyvert/páncélt, skilleket és mindent szinte az elenfélnek? A név szerintem egyébként nem olyan lényeges, mert Daniból sem egy van a világon, szóval ha mindegyiknek pl Gladiator lenne a neve alapból, az sem gond. Egyébként a generálást azért hangúlyozom ennyire, mert ha az összes ellenfélnek fix képességei és fix cuccai vannak, az bazi unalmas. Logikusan nézve úgy kellene a "programot" megcsinálni, hogy van egy névgenerátor, ha az nincs akkor mindig Gladiator nevű lenne az ellenfél, akit a gép generál. Aztán kellenének intervallumok, amiben elvan helyezve az összes létező páncéltípus, fegyver, ékszer, cipő, sapka a játékban, és a program véletlenszerűen kiválasztja, hogy az ellenfél melyik cuccokat kapja meg. Így érthető, amire gondoltam a generálásnál? Végülis csak egy véletlenség alapján működő program lenne az egész.

Elején lenne egy NPC akihez odamegyek, és mondom, hogy Harcolni akarok!
ő mondja, hogy hajrá (tökmindegy mi a szöveg)
kinyílik az aréna kapú, és megjelenik egy ellenfél és az alábbi módon jön létre:

*Van pl 12 faj, a gép kiválaszt random egy fajt (ami játszható karakter lehet, mondjuk khait, elf, északi stb..)
*generál egy szintet az ellenfélnek (1-100-as szintig)
*elosztja a skillpontokat véletlenszerűen
*véletlenszerűen kiválasztja a játékban található összes cucc közül azokat, amiket az ellenfél hordani fog

körülbelül ilyesmi logikai alapon működne a program.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Sleth »

exodia87 írta: Tökmindegy mit írok, bármibe belekötnél, csak hogy "ne keljen senkinek arénát készítenie". Logikus, hogy egy olyan aréna, ahol minden létező dolog generálódik, az ellenfél faja, skilljei, fegyverei, skillpontjainak eloszlása, és ahol bármennyiszer arénázhatsz, ahhoz hasonlóan mint az oblivionban, ahhoz szükséges némi programozás, nem elég angoltudás nélkül videókat nézni... creation citben max odáig jutok, hogy letegyek egy házat, ami belülről is megvan tervezve, de ilyen dolgot képtelenség megcsinálni, ha nem tanulod évek óta. + a 15000 csak ösztönző jellegű támogatás, ha valaki pl 16 éves, és anyuci apuci nem pénzeli agyon, de nagyon jól ért a creation kithez, vagy valami progihoz, amivel megtudja csinálni amit kérek, hobby szinten megcsinálja, és jóljönne neki a 15000 ft... Szerintem semmi baj nincs ezzel. Milliárdos pedig nem vagyok, 15-20nál többet nem tudnék kiadni, de ha értenék hozzá, 100% hogy megcsinálnám ennyi pénzért.
Ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy ez jóval több idő, mint 1-2 nap, én anno csak egy "szaros" naptárt írtam fortranban, de azzal is fél napig szarakodtam pedig csak 20-30 soros kis program volt.

Más: bár nem skyrim, ennyi off-ot elbír sztem: Morrowind Construction Set-ben hogy lehet azt megoldani, hogy egy módból úgy kitörölni az egyes változtatásokat, hogy a mód esp fájljában ne maradjon nyoma? Bár a betöltés sorrendjével meg lehet oldani az ilyen konfliktusokat, de kiváncsi lennék, hogy van erre megoldás (véleményem szerint kéne lennie, csak nagy valószínűséggel vak vagyok).
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sleth írta:Ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy ez jóval több idő, mint 1-2 nap, én anno csak egy "szaros" naptárt írtam fortranban, de azzal is fél napig szarakodtam pedig csak 20-30 soros kis program volt.
Valóban, emlékeim szerint kb. egy hétig tartott annak idején (nyilván nem az egész napom telt ezzel).
Más: bár nem skyrim, ennyi off-ot elbír sztem: Morrowind Construction Set-ben hogy lehet azt megoldani, hogy egy módból úgy kitörölni az egyes változtatásokat, hogy a mód esp fájljában ne maradjon nyoma? Bár a betöltés sorrendjével meg lehet oldani az ilyen konfliktusokat, de kiváncsi lennék, hogy van erre megoldás (véleményem szerint kéne lennie, csak nagy valószínűséggel vak vagyok).
Details (?) gombbal megnézed az egyes rekord bejegyzéseket, mielőtt betöltenéd a modot, és ami nem kell, arra delete gombot nyomsz. Utána betöltöd, és elmented. Skyrimban így működik, elvileg Morrowindben is így volt. Most nincs fent a gépen, nem tudom kipróbálni.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Vik írta: Details (?) gombbal megnézed az egyes rekord bejegyzéseket, mielőtt betöltenéd a modot, és ami nem kell, arra delete gombot nyomsz. Utána betöltöd, és elmented. Skyrimban így működik, elvileg Morrowindben is így volt. Most nincs fent a gépen, nem tudom kipróbálni.
Igen, ezzel már próbálkoztam, de a Details-ben ugyanúgy ott maradt csak meg lett jelölve egy D betűvel (Deleted-re utal).
Aramus84

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Aramus84 »

Ez baromi jó ötlet, ez az aréna amit Exodia87 írt !!!!! Aki a leírt beépülőt megcsinálja, annak felajánlok én is 20000 forintot! :D Ez csak elég ösztönzés, ha mindketten ajánlunk fel pénzt. szóval ez így 35.000 forint annak aki elkészíti.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

Aramus84 írta:Ez baromi jó ötlet, ez az aréna amit Exodia87 írt !!!!! Aki a leírt beépülőt megcsinálja, annak felajánlok én is 20000 forintot! :D Ez csak elég ösztönzés, ha mindketten ajánlunk fel pénzt. szóval ez így 35.000 forint annak aki elkészíti.
30+20 az nálam 50, de mindegy. Egyébként jól szórakozok ezeken a kéréseken, tekintetbe véve, hogy a napokban kért dolgokat az általam tavaly készített aréna mind tudja. :)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: genndy »

Úgyhogy küldhetitek is a pénzt Viknek :roll:
Írj akkor már számlaszámot is hogy tudják hová kell ;)
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

A tavalyi, az végig ugyan olyan ellenfeleket adott be, és egy-egy elleni harcra alkalmatlan. van 10-15 fajta lény, amiből 14 fajta lény nem is játszható karakter, mindegyiknek ugyan olyan fegyvere és páncélja van. Sosem adott be pl ébenfa fegyvert valakinek, vagy íjjat. sosem volt pl 64lv elv íjász ellenfelem... minden ellenfél egyforma erős, nem is generálódik a képessége egyik ellenfélnek sem, tehát abszolult nem alkalmas a leírt pontokra. az csak a 15 fajból bead valamiből kettőt, amit kiválasztok, és meg se támadnak. ráadásul mindegyik egyforma erős kb, még a skilljeik sem különböznek, fegyverük is csak 2-3 van... 1vs1be pedig alkalmatlan az aréna.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

Egy-egy elleni harcra valóban alkalmatlan. Csak az a kérdés, ezt a videot hogyan hoztam össze...
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

Vik írta:Egy-egy elleni harcra valóban alkalmatlan. Csak az a kérdés, ezt a videot hogyan hoztam össze...
Épp ez az... Ez az aréna szórakozásra jó, de teljesen alkalmatlan normális harcokra. Csak csinál egy káoszt az aréna közepére, egy kavalkádot, és ennyi...
Semmi komolyabb skill, vagy ellenfélgenerálás nincs, csak megjelennek azok az ellenfelek, amik a kar meghúzásával megjelenhetnek. 1-1 elleni harcra alkalmatlan, ráadásul minden ellenvél alapból belett állítva, hogy mik a képességei... Érdekes az orkok mindig csak párddal jelennek meg (hozzáteszem más olyan faj, ami játszható a skírimben nincs is, csak férfarkas, meg ilyesmi, ami alapvetően nem kell...). egy Oblivion aréna kellene, azzal a különbséggel, hogy soha nem érne véget, és mindig más az ellenfél...
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Exodia87 írta: Épp ez az... Ez az aréna szórakozásra jó, de teljesen alkalmatlan normális harcokra. Csak csinál egy káoszt az aréna közepére, egy kavalkádot, és ennyi...
Semmi komolyabb skill, vagy ellenfélgenerálás nincs, csak megjelennek azok az ellenfelek, amik a kar meghúzásával megjelenhetnek. 1-1 elleni harcra alkalmatlan, ráadásul minden ellenvél alapból belett állítva, hogy mik a képességei... Érdekes az orkok mindig csak párddal jelennek meg (hozzáteszem más olyan faj, ami játszható a skírimben nincs is, csak férfarkas, meg ilyesmi, ami alapvetően nem kell...). egy Oblivion aréna kellene, azzal a különbséggel, hogy soha nem érne véget, és mindig más az ellenfél...
Te komoly skillt vársz a skyrimben? Pár órás skyrimben eltöltött játékom alatt csak kaszaboltam, és reménykedtem, hogy az ellenség hamarabb hal meg mint én, mert fegyver+spell kombonál illetve két fegyveres stílusnál nem lehetett védekezni, így "remek" taktikus harcokat vívva az ellenségekkel.
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

Sleth írta:
Exodia87 írta: Épp ez az... Ez az aréna szórakozásra jó, de teljesen alkalmatlan normális harcokra. Csak csinál egy káoszt az aréna közepére, egy kavalkádot, és ennyi...
Semmi komolyabb skill, vagy ellenfélgenerálás nincs, csak megjelennek azok az ellenfelek, amik a kar meghúzásával megjelenhetnek. 1-1 elleni harcra alkalmatlan, ráadásul minden ellenvél alapból belett állítva, hogy mik a képességei... Érdekes az orkok mindig csak párddal jelennek meg (hozzáteszem más olyan faj, ami játszható a skírimben nincs is, csak férfarkas, meg ilyesmi, ami alapvetően nem kell...). egy Oblivion aréna kellene, azzal a különbséggel, hogy soha nem érne véget, és mindig más az ellenfél...
Te komoly skillt vársz a skyrimben? Pár órás skyrimben eltöltött játékom alatt csak kaszaboltam, és reménykedtem, hogy az ellenség hamarabb hal meg mint én, mert fegyver+spell kombonál illetve két fegyveres stílusnál nem lehetett védekezni, így "remek" taktikus harcokat vívva az ellenségekkel.

Olyan ellenfeleket várok el, amiknek pl van a kétkezes támadásukon 40%-os károkozás... de miért gond ez? ha te 26lv vagy, jöhet ellenfél 1lv-100lvig bármilyen cuccal... az ellenfeled mivel randóm generálódna lehetne b..ott gyenge, és b..ott erős is, ettől lenne valósághű. Nem az lenne, hogy pistike beprogramoz 5 állandó harcost, akiket 3 nap alatt megunsz, hanem bemész az arénába, és lehet egy kardütéstől kivégeznek, ha véletlen egy 100 lv orkot kapsz ellennfélnek akinek 100%os kétkezes sebzése van, és véletlen a 2. legjobb kétkezes fegyver generálódott be neki. De ez van, ettől életű a "program". az életben is régen bármilyen ellenfelet kaphattál, nem a karakterhez kell mérni az ellenfeleket. ha 66lv vagy, lehet kapsz egy lv2-es ellenfelet, aki két ütés, de lehet kapsz 98-as szintű elfet, akinek két lövés vagy... így lenne az igazi, mivel minden randóm generálódik, de képtelenek vagytok úgyis megcsinálni ezt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sleth írta:Te komoly skillt vársz a skyrimben? Pár órás skyrimben eltöltött játékom alatt csak kaszaboltam, és reménykedtem, hogy az ellenség hamarabb hal meg mint én, mert fegyver+spell kombonál illetve két fegyveres stílusnál nem lehetett védekezni, így "remek" taktikus harcokat vívva az ellenségekkel.
Azért lehet ott is taktikázni, de tény, hogy ha védekezni akarsz, akkor pajzsot kell fognod a bal kézbe. Vagy védőburkot varázsolni.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Exodia87 írta: Olyan ellenfeleket várok el, amiknek pl van a kétkezes támadásukon 40%-os károkozás... de miért gond ez? ha te 26lv vagy, jöhet ellenfél 1lv-100lvig bármilyen cuccal... az ellenfeled mivel randóm generálódna lehetne b..ott gyenge, és b..ott erős is, ettől lenne valósághű. Nem az lenne, hogy pistike beprogramoz 5 állandó harcost, akiket 3 nap alatt megunsz, hanem bemész az arénába, és lehet egy kardütéstől kivégeznek, ha véletlen egy 100 lv orkot kapsz ellennfélnek akinek 100%os kétkezes sebzése van, és véletlen a 2. legjobb kétkezes fegyver generálódott be neki. De ez van, ettől életű a "program". az életben is régen bármilyen ellenfelet kaphattál, nem a karakterhez kell mérni az ellenfeleket. ha 66lv vagy, lehet kapsz egy lv2-es ellenfelet, aki két ütés, de lehet kapsz 98-as szintű elfet, akinek két lövés vagy... így lenne az igazi, mivel minden randóm generálódik, de képtelenek vagytok úgyis megcsinálni ezt.
De ha azt élvezed hogy random meghalsz, akkor miért nem játszol az oblivion arénával?
Persze, attól valósághű, hogy egy nyüzüge tünde nem is ért a kétkezes ork harcikalapácshoz, de azzal próbál laposra verni :D


Vik, ha már itt vagy, írd már le ecccerűen mi a gond a mod-oddal :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

"de képtelenek vagytok úgyis megcsinálni ezt"

Azt veszitek, hogy milyen keményen tolja a fordított pszichológiát.
Mintha bármit is elérne vele.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Dr.UnGrammar írta:"de képtelenek vagytok úgyis megcsinálni ezt"

Azt veszitek, hogy milyen keményen tolja a fordított pszichológiát.
Mintha bármit is elérne vele.
Ezen jót derültem: "az életben is régen bármilyen ellenfelet kaphattál, nem a karakterhez kell mérni az ellenfeleket." -> az életben sajnos nincsenek karaktereim, de jó neked :(

Fordított pszichológiára meg azt mondom, hogy én tényleg nem tudom ezt megcsinálni, így nem kell bizonyítanom semmit sem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:Vik, ha már itt vagy, írd már le ecccerűen mi a gond a mod-oddal :D
Ahogy korábban írtad: user error. :)

Hiába magyaráztam el neki, hogyan kell használni, hiába van ott a video, nem tudja, hogyan kell véletlenszerűen, dinamikusan generált ellenfelekkel harcolni, helyette folyton az egyéb módszerrel képzett, véges, állandó ellenfelek miatt problémázik. Meg amiatt, hogy egyetlen ellenféllel nem lehet csatázni. Ezt tényleg nem tudja az aréna.

Ma egyébként eszembe jutott egy másik megközelítés, ahogy valószínűleg el lehetne intézni, talán még az is beállítható lenne, hogy 1-100. szintig, vagy mondjuk 20-40. szintig jöjjön egyetlen ellenfél, de ahelyett, hogy nekiállnék, és pár napig ezzel foglalkoznék, ma délután inkább fordítottam egy keveset, aztán megnéztem egy filmet, most megint fordítok, aztán lehet, hogy megnézek még egy filmet, vagy megyek egy kicsit kocsikázni Chicagoba. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:
Ahogy korábban írtad: user error. :)

Hiába magyaráztam el neki, hogyan kell használni, hiába van ott a video, nem tudja, hogyan kell véletlenszerűen, dinamikusan generált ellenfelekkel harcolni, helyette folyton az egyéb módszerrel képzett, véges, állandó ellenfelek miatt problémázik. Meg amiatt, hogy egyetlen ellenféllel nem lehet csatázni. Ezt tényleg nem tudja az aréna.

Ma egyébként eszembe jutott egy másik megközelítés, ahogy valószínűleg el lehetne intézni, talán még az is beállítható lenne, hogy 1-100. szintig, vagy mondjuk 20-40. szintig jöjjön egyetlen ellenfél, de ahelyett, hogy nekiállnék, és pár napig ezzel foglalkoznék, ma délután inkább fordítottam egy keveset, aztán megnéztem egy filmet, most megint fordítok, aztán lehet, hogy megnézek még egy filmet, vagy megyek egy kicsit kocsikázni Chicagoba. :)
De azért majd írsz neki egy hülyebiztos programot? :D bemegy az arénába és jönnek a random ellenfelek, nem kell menü sem, főleg nem angolul :D
Amúgy ezt nem értem, ha egy ellenfél ellen nem lehet harcolni, akkor kettő ellen már igen? Ez hogy jött, hogy eggyel nem lehet?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:De azért majd írsz neki egy hülyebiztos programot? :D bemegy az arénába és jönnek a random ellenfelek, nem kell menü sem, főleg nem angolul :D
Amúgy ezt nem értem, ha egy ellenfél ellen nem lehet harcolni, akkor kettő ellen már igen? Ez hogy jött, hogy eggyel nem lehet?
Á, ha valaki tudna hülyebiztos programot írni, akkor valaki más egyszerűen készítene egy jobb hülyét. :)

Amúgy a SpawnRandomEnemies() függvényben (lásd feljebb) a 206-227. sorok között készül egy véletlen szám, majd utána jön egy ciklus és egy számláló, ami a véletlen számhoz igazítja az éppen generált ellenfelek számát. Az egy-egy elleni harcnál kézenfekvő megoldás lett volna, hogy a véletlen számot fix egynek állítom be, de valamiért nem volt jó, hosszas hibakereséshez meg nem volt kedvem.
Exodia87

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

Vik írta:
TGWH írta:De azért majd írsz neki egy hülyebiztos programot? :D bemegy az arénába és jönnek a random ellenfelek, nem kell menü sem, főleg nem angolul :D
Amúgy ezt nem értem, ha egy ellenfél ellen nem lehet harcolni, akkor kettő ellen már igen? Ez hogy jött, hogy eggyel nem lehet?
Á, ha valaki tudna hülyebiztos programot írni, akkor valaki más egyszerűen készítene egy jobb hülyét. :)

Amúgy a SpawnRandomEnemies() függvényben (lásd feljebb) a 206-227. sorok között készül egy véletlen szám, majd utána jön egy ciklus és egy számláló, ami a véletlen számhoz igazítja az éppen generált ellenfelek számát. Az egy-egy elleni harcnál kézenfekvő megoldás lett volna, hogy a véletlen számot fix egynek állítom be, de valamiért nem volt jó, hosszas hibakereséshez meg nem volt kedvem.
Bocs amiért belekötöttem az arénádba, rossznak nem mondható, csak egyszerűen 1vs1-re vágytam nagyon, és mindig ha hívtam is banditákat a karral, nem is voltak ellenfelek számomra. És nem is banditákkal lenne jó harcolni, hanem pl elfekkel, északiakkal stb.. (többi faj ellen) Igazából az lenne jó, ha nem kellene állítgatni semmit, hogy pl milyen szintű harcosok jöljenek, hanem azt is a gép választaná ki, és generálódna minden cucc minden ellenfélnek. Esetleg skillek is számukra, és az életerő. a Szint pedig lehetne 1-100 tényleg és random adna be mindent, szerintem a legjobb aréna lehetne a földön... Bocsi, hogy "belekötöttem" értékelem, hogy csináltál egyáltalán régebben arénát, csak én arra vágyom amit most leírtam, és ha valaki megcsinálná eszméletlenül örülnék. A másik aréna amit csináltál inkább baromkodni jó, mert kb egy katyvaszt csinál az aréna közepére, és jó nézni ahogy mindenki mindenkit öl, ha összeugrasztom őket! :D
Mondjuk annyi maradhatna egy ilyen arénába, hogy gép vs gép elleni meccset is lehessen nézni, de ez csak mellékes, nem fontos.
Dragorn85

Re: Mód ötletek

Hozzászólás Szerző: Dragorn85 »

Vik írta:
TGWH írta:De azért majd írsz neki egy hülyebiztos programot? :D bemegy az arénába és jönnek a random ellenfelek, nem kell menü sem, főleg nem angolul :D
Amúgy ezt nem értem, ha egy ellenfél ellen nem lehet harcolni, akkor kettő ellen már igen? Ez hogy jött, hogy eggyel nem lehet?
Á, ha valaki tudna hülyebiztos programot írni, akkor valaki más egyszerűen készítene egy jobb hülyét. :)

Amúgy a SpawnRandomEnemies() függvényben (lásd feljebb) a 206-227. sorok között készül egy véletlen szám, majd utána jön egy ciklus és egy számláló, ami a véletlen számhoz igazítja az éppen generált ellenfelek számát. Az egy-egy elleni harcnál kézenfekvő megoldás lett volna, hogy a véletlen számot fix egynek állítom be, de valamiért nem volt jó, hosszas hibakereséshez meg nem volt kedvem.
Támogatom az ötletet, nekem is kéne ilyen aréna! Valaki megcsinálná az én kedvemért, ha az övéért nem is? :D
Válasz küldése