Modok amiket ajánlanál másoknak

Ebben a fórumban a Skyrimhoz készült pluginokról, modokról olvashatsz
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Azt nem értem,hogy az ótvarmódon optimalizált Total War-t,hogyan bírja a procid vagy melyik részéről van szó pontosan?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Az összesről...;)Na aggódj a csatákban ott is recsegnek az áramkörök...Shogun2 egyébként az etalon; persze egy modpakk-al megtámogatva.

Nyugi készül a videó csak nem tudom mit vegyek fel belőle, mert egy csomó minden érdekes van benne...
Megint kérek tőled egy linket: - melyik az a módosítás amivel a kamera távolságokat lehet állítani?
Te pl. mire vagy kíváncsi?(mondjuk ez hülye kérdés volt). :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hát most nem a szemet gyönyörködtető grafra,mert tudom,hogy ilyen szintű módosításnál már füstöl a gép,meg amúgy is a túlélő faktor érdekelne,hogy pl. indulástól hol és miben ütközik ki először stb.,szóval mennyi idő és milyen körülmények között kerülsz életveszélybe.

szerk.: azt gondolom hogy ha nyílegyenesen bemész egy rablóktól,banditáktól hemzsegő bányába és pláne egyedül akkor kivégeznek.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Meglátom mit tehetek, de most nem fogok új karaktert indítani mert fenemód megkedveltem égkoszorúbeli önmagamat... :D

Kamera mod megvan: Customizable Camera

Ne tudd meg: ha kiérek a vadonba már életveszélyben vagyok...múltkor egy falmer kergetett, tegnap egy jávorszarvas(mondjuk azt leöltem a végén).
Egyedül semmi esélyem sehol Égkoszorúban. 3-4 ordast tudok legyakni, 2 banditát is csak úgy hogyha valamilyen módon egyenként tudok leszámolni velük.
Viszont ha már van egy harmadik aki fedezi őket íjjal akkor esélyem sincs. Mert ugye taktikáznak, gyógyulnak, varázsolnak nem is akárhogy.

Ja múltkor volt ez is: - találtam valami összetevőt az alkímiához.
Jól bevált szokásként megettem hogy így megtudjam az egyik hatását. Pont sebesült voltam(ennek 3 fokozata van de egyiknél sincs életerő regenerálódás).
A cumó mérgező volt; én pedig holtan estem össze széltető piacán..."A halott az halott" :)
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Kull írta:Szóval akkor tényleg ilyen ütős ez a küldetés mod,frankó! Sleth,ha nem túl bonyolult megköszönném ha írnál pár sort a történetről,hogy miről szól,mi a főszál,ilyesmiket vagy esetleg 1-2 jó tanács az útra!

Zagloba,hová a tűntél,remélem a beígért videón dolgozol!?
Az első részben történtek miatt a Pinder családot majdnem teljesen kiirtottak ez alatt a 200 év alatt, már csak két túlélő maradt köztük, apja és lánya. A sárkányszülött jó magatartásához híven elkíséri Kasia Pinder-t a Euphoria Palace-ba, majd belebotlunk egy zsoldos csapatba akik holtan akarnak minket látni, ezután kicsi bujdosás, falu megszállása egy zsoldos sereggel. Ezután ott találjuk magunkat, hogy Beállunk a Serenity's Siren-ekhez, mint zsoldos, akiket az amazonokhoz lehetne hasonlítani, de a harcstílusuk hasonlít a Dark Brotherhoodhoz (igen, lesz velük is dolgunk, és igen, felismernek ha tagja vagyunk a Dark Brotherhoodnak). Serenity's Siren-ek feladata a Pinder család védelme, de ahogy jobban beleássuk magunkat a rendszerükbe meglátjuk, hogy Matari-nak az ottani vezetőnek egészen más elképzelései vannak, hogy mire használhatna egy seregnyi bérgyilkost. Kasia beáll tanoncnak, a sárkányszülött meg be lesz osztva az egyik alakulathoz. Lesz itt intrika, árulás, gyilkolás (akár miáltalunk) és persze közelebb is lehet kerülni egy-két nőhöz. Az egyik természetesen a tiszta lelkű Kasia, de ott van a velejééig romlott, csak az élvezeteket kereső Freya is.

A történet során pár döntést meg kell tenni, aminek kicsit több kihatása van, mint az, hogy most melyik karakter ad rá +-t. Például lesz egy rész, amikor biztos, hogy egy vagy több ártatlan embernek meg kell halnia, és ezek között egy elég rangos mellékszereplő is van, nem egy noname senki mint a bioware játékokban.

Tanácsok, hmmm, érdemes a Speech-t és Sneak skill magasra vinni, az előbbinél sokkal hangulatosabb lesz az egyik küldetés, míg a másik kelleni fog, mert lesz egy olyan küldetés ahol szó szerint sz*rt se fogsz érni, mert nem lesz nálad semmi, kivéve egy nyaklánc, ami blokkolja minden varázslatod, beleértve a kiáltásokat, így egy ideig csak futni és lopakodni tudsz.
Amikor találkozol Coordinalli-val Markarth-ban lopd el tőle a kulcsát, később, 3-4 küldetés múlva kelleni fog az a kulcs egy bónusz küldetéshez, és azt sehol máshol nem lehet beszerezni csak is ott.
Illetve miután beálltál a Serenity's Siren-ekhez, akkor az első 3-4 küldetésnél minden egyes küldetés után van egy mellékküldetés Kasia-val, ami teljes mértékben válaszható, és nem nagyon jelzi a játék. így könnyen kihagyhatod, ha nem figyelsz eléggé.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ez igen remek küldetés meg elég komoly is és köszönöm a tanácsokat az ismertetővel együtt,most már kötelező lett! ;)

Más: Ha szeretitek a téli hangulatot,akkor ismét elérhető(amúgy jó,meg lehet vele spórolni vele több tucat környezet módosítást,mert úgy se látszana belőlük semmi :D ,a Frostfallal meg végképp nagy kihívás)Skyrim Winter Overhaul végső verzió és a Vurts féle Skyrim Flora Overhaul havas fáit használja.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Kull!

Tudsz 'no stealth indicator' modról?

U.I.: Azóta elhaláloztam egy körülbelül 60 fős légió vs. bandita ütközetben. Már majdnem sikerült elpucolnom amikor az egyik varázsló a törvényen kívüliek közül utánam küldött egy tűzgolyóbist...
Egyébként maga csata is full epic volt...,de most már a 3. szinten voltam...haladok felfelé... :D

A videó amit elkezdtem feltölteni valamiért hibás szóval vehetem újra majd az egészet... ;)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Mi az a 'no stealth indicator??
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Az a kis szem, ami jelzi lopakodásnál az ellenség éberségi szintjét.

Srácok van tapasztalat az Enchanted Arsenal moddal?
Odáig kezdem érteni, hogy nekem kellene a kívánt effektet beállítani, de a mod demo opciója (ami gondolom az általam beállított cuccokat reprezentálná) nem csinál semmit sem.
Nagyon nagyon hülye kérdés lesz, de köze lehet ahhoz, hogy nincs bűvölt fegyverem?
Kérlek ne bántsatok...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: genndy »

Gondolom olyan célkereszt ami nem változik ha lopakodsz és/vagy nem ad visszajelzést hogy éppen mennyire vagy látható. Esetleg egyáltalán nincs célkereszt lopakodásnál (és ezt menüből nem lehet kapcsolni, csak a normált).
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Azaz, pontosan...
Ezt még ki akarom venni valahogy.

Készítettem új videót de hogy mire lesz fent holnap azt nem tudom előre megmondani... ;)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hát ha erről van szó,akkor mi sem egyszerűbb ettől: az IHud-al mindent ki lehet kapcsolni,az MCM menüben kell beállítani és kész! Én nem akartam kikapcsolni de még is sikerült,innen tudom :D

szerkesztve: vagy ha így neked jobban tetszik tessék:Minimal HUD for Skyrim de szerintem az IHud-al teljesen jól megoldható amit akarsz!
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Fájn, köszi!

Kezdtem egy új kalandot és az első 45 percet felvettem...remélem tetszeni fog.;)
Felraktam az új területeket, és ezzel a iHuD-al egyenlőre ennyi a modhalmozás(na persze:)), mostantól csak játék és tesztelés az új vasak beérkezéséig.
Remélem addigra jönnek a mod magyarítások.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Valószínűleg tetszeni fog,mindig is gusztusosan tálaltad a dolgokat.

Nekem nincs tapasztalatom az Enchanted Arsenal mod-al,még ;) bár azt láttam,hogy KELL!!! hozzá egy másik mod is különben nem fog működni!!!
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

ÁÁÁ nem bírtam ki...
renderelem a videót...közben csak felraktam a locational damage modot is.... :mrgreen:

Már elképzeltem magam csoportterápián:
Sziasztok Zagloba vagyok; Skyrim mod halmozó, immár 3 éve...nem tudok leállni!!!
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Persze,aztán majd az egész csoport függő lesz a nagy őszinteségi kitöréseid során :lol:
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

...még munkába menet előtt feltettem a Crossbow Revamped-et is.... :D

TESV: Skyrim - Kalandozások#13 - SkyZ avagy túlélni Égkoszorút... :

https://www.youtube.com/watch?v=lyOtD5ogSfg
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Jó kis video, a dinamikus dolgok az jónak tűnik.
Mondjuk ami gyanúm volt az jobban igazolódott. Ez már inkább realizmus szimuláció :D
Ami nem rossz, régen mindig ezt mondtuk, a beth virtuális valóságot épít.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Igen, mert nem a történet meg az npc-k kell hogy adják 100%-ban a kalandot hanem maga a világ...és az abban való puszta létezés.

A skyrimot legjobban a full nyílt világ és a belső nézetes harc miatt szeretem.
Meg a teljes testreszabhatóság(moddolhatósági faktor) miatt.

Azóta az ork is meghalt; mérgezés végzett vele egy barlangban...de vele lenyilaztam két banditát célzást segítő HUD nélkül, és nagyon jó volt látni hogy taktikáznak az npc-k, meg fedezékbe húzódnak, egymást segítik a harcban stb...
Egy tolvaj elől menekülnöm kellett, mert egy szál kardal egy rablótámadásban legalább 5-ik szintig esélyünk sincsen még szakértő nehézségen sem egy ork harcossal...
Most tényleg senkiként kezdjük a játékot...
Most először kell azért dolgoznom a Skyrimban hogy élelmet tudjak magamnak venni meg legyen szállásom, és nem azért mert jó az animációja...
Kész horror a vadon. ha egy pók köpése telibe kap már majdnem biztos halál; főleg ha még meg is tud harapni...
A városok közelében is vadállatok és törvényen kívüliek ólálkodnak.
Olyan szinten lehet rettegni amikor egy folyóparton szomját oltó oroszlánt pillantunk meg, hogy az már "reális"... ;)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Na végre,most tudok "menni" megnézni a videódat,lépek is!
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Ez érdekes téma. fontos ez ebben a világban. De kinek meddig. requiemnél az tetszik pont annyira van amennyire kell egy rphez. Például ugye ott vannak a falmer. lore szerint nagyon jó méregkeverők, tehát simán képesek lehetnek paralisys mérgek keverésére és használják is. Ez meg is van. A vérfarkasnak kell legyen permanens bonusa, a kardfogúnak képesség amivel stabilan ledönt mégpedig úgy hogy már nincs időd felállni. De ez csak az egyik oldal itt nyilván már egyéntől függ beéri ennyivel vagy ez neki nem elég. :)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Ezt hogy kell érteni pontosan hogy lore vagy lorefriendly? Mármint hogy mit jelent magyarul?.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: genndy »

A világ, a történelme, a stílusa, a fajok, tehát az egész háttér a lore. Ami ebbe illeszkedik, vagy nem más világból kerül át (mondjuk LotR) az lore-friendly.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Köszönöm,tehát akkor érthetem úgy hogy világ(eredeti)szerinti!

Our Top Skyrim Mods of 2014 By BRODUAL Zagloba te NE nézd meg,mert zárt osztályra kerülsz :lol:
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kull írta:Ezt hogy kell érteni pontosan hogy lore vagy lorefriendly? Mármint hogy mit jelent magyarul?.
lore-friendy = történet hű

Egy meztelen manga lány angyalszárnyakkal nem történet hű, mivel Todd-ék lefektetett mítoszának a közelében sincs.
Ellenben egy csöcsös maomer történet hű, mert szerepel a játék mitológiájában (még akkor is, ha egyik játékban sem szerepeltek fizikailag)
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Kull írta:Köszönöm,tehát akkor érthetem úgy hogy világ(eredeti)szerinti!

Our Top Skyrim Mods of 2014 By BRODUAL Zagloba te NE nézd meg,mert zárt osztályra kerülsz :lol:
Ez nem is vészes, nem rossz, nincsenek benne olyanok mint ami a nexus oldalon virít reklámként sokszor :)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Although nem tudnád esetleg összesíteni magyarul egy helyen az összes változást amit a Requiem kieszközöl,pontokba szedve?! pl. 1. csapdák alapból nem láthatóak
2. A vérfarkasnak kell legyen "permanens bonusa"<----------na ne így,mert ezt már nem értem(biztos találkoztam vele de most nem értem),már ha nem lenne nagy fáradság és ha már ennyire vágod a témát. Tudom,hogy vannak Brodual videók meg maga a mod oldalán is leírják a dolgait de éppen az a baj,hogy érthetően magyarul gondolom! Kösz ha megcsinálod,spoilerbe is benyomhatod ha akkora lenne a lista :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kull kösz a videót!
Végre értem, hogyan működik az Enchanted Arsenal!
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Kull írta:Although nem tudnád esetleg összesíteni magyarul egy helyen az összes változást amit a Requiem kieszközöl,pontokba szedve?! pl. 1. csapdák alapból nem láthatóak
2. A vérfarkasnak kell legyen "permanens bonusa"<----------na ne így,mert ezt már nem értem(biztos találkoztam vele de most nem értem),már ha nem lenne nagy fáradság és ha már ennyire vágod a témát. Tudom,hogy vannak Brodual videók meg maga a mod oldalán is leírják a dolgait de éppen az a baj,hogy érthetően magyarul gondolom! Kösz ha megcsinálod,spoilerbe is benyomhatod ha akkora lenne a lista :D
Hát az nagyon hosszú lenne. :) És lehet nem jutna minden az eszembe ez egy komplex overhaul. De vannak hátrányai is, én se szoktam vele vergődni mert annyit nem ér a játék, hogy heteket töltsek vele míg végére jutok :) Legnagyobb gond vele, ami szerintem idegen a TES világtól most is, persze ez szubjektív már. Az az hogy nagyon masszívan burtálisra csinálja a főbb ellenfeleket. Pl Lokir úgy néz ki full ebony de nemcsak sima, hanem megspékelve nagyon durva health regennel és csak taktikázva tudod legyőzni. És nem alacsony szinten. Ez kb. úgy néz ki lv27-es karakterem spelleire meg se mozdult a hpja :) És szerintem ez nem egy jó megoldás vámpírra csak ezért rátenni egy ebonyt hogy szopjon vele az ember. Ezt írtam is neki anno. Ott a saját páncéljuk. Avval kell megoldani. Legfeljebb nem lesz annyira nehéz. De csak mosolygott rajta. :) Ja igen és dragon priestett idéz, fullos destructionja van és a kardal is jól bánik. :) Írtam is Ogernek, igazi szuperhős és ez még csak Lokir.
De amúgy van saját perk rendszere ami szintén sksevel fut csak, nagyon jó az illusion ág benne, és szinte minden át van dolgozva benne. Egy jelentős részét már felsoroltam különböző hozzá szólásokba itt össze tudod szedni. Minden át van írva a kereskedéstől a karakter, npcstatokon keresztül a perkeken át a harc ai-ig minden. Vannak módosított questek. Sok olyan dolgot tartalmazz amit a játéknak alapból kellene ez az előnye. De ha visszaolvasodf a hozzászólásaimat ezzel kapcsolatban nagyjából elég sok dolgot felsoroltam már. Egyébként ezért nem nagyon lehet más móddal együtt futtatni, mert pl 5-15 statokkal kezdesz és még az értékek is mások és csak 5-vel léptett nem tizesével. Teljesen nem kompatibilis semmivel.
Jelenleg perk maximus tesztelem az ERSO-val. Mivel az ersonak is van random encourter modulja ami ténylegesen tőled függetlenül szintezi be a zónákat és nekem ez a legfontosabb opciók egyike. :)
Nem rossz ez a perkus maximus sem. ERSO nem tud annyit mint a requiem de sokminden van benne szintén van npc overhaul, random zonák, és sokminden perkus maximusal ez nekem már elég jó.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Kull írta:Köszönöm,tehát akkor érthetem úgy hogy világ(eredeti)szerinti!

Our Top Skyrim Mods of 2014 By BRODUAL Zagloba te NE nézd meg,mert zárt osztályra kerülsz :lol:
Kull!

Mi annak idején; ilyenektől váltunk függővé.
A videót a megjelenéstől számított második órában néztem meg egy létrán állva...;)
Mi ezt a lore-t vagy mi a szösz; legendáriumnak, summáriumnak és bestiáriumnak neveztük a szerepjáték világban.
Emlékszem amikor fejből tudtuk Észak-Ynev öltözködési szokásait...is;)

Láthatatlan csapdák; ismét amatőr húzás... hacsak nem Dwemer-ek készítették...mert inkább az áttetszőségét(álcázás) kéne állítani, hogy nehéz legyen észrevenni és nem láthatatlanná tenni.
"Reális" szerepjáték világok - requiem: 3-0
Elismerem jó a Requiem, de bőven lenne még rajta mit csiszolni. 8-)
Sajnos a skyrim teljesítménye véges, nem mint a fantazmagóriák világa.
Kár hogy nem vettem fel amikor a falmer kergetett engem meg az új barátnőmet valami barlang bejáratához közel...egy ütésével valami idegméreggel sebzett; épphogy el tudtam bújni előle egy sziklahasadékban ahova nem tudott bemászni...
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Hm :) Nem minden csapda láthatatlan főleg a dwemer és draugh rejtett csapdák nem látod a követ amelyik aktiválja a csapdát :) köteles csapda az látható. De mint írtam a thief vonalon van perk ami képessé tesz rp szerint is tökéletes megoldás, arra hogy ezeket a rejtett cspdákat is lásd. Az meg alap, hogy dungeonok is át vannak dolgozva mindenféle sötétítő mod nélkül is mert az öösszes felesleges lámpa, eldobott pénzes zacskó,stb, el van távolítva valamint az urnák azok urnák és nem kincseket rejtenek nagy mennyiségben. :)
Nos inkább pár külön modot betennék amiket találtam pótolni a requiemet. Sajnos a requeim poison rendszer külön nem létezik pedig nagyon vadászok rá!
Csapdákra
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/2905
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/952/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/55100/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/31799/?
Ez szintén nagyon jó dolog nem annyira op mint a wildlife. Requiemnek természetesen saját ilyen modulja van saját alchemyvel az még jobb mint ez.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/16553/?
Ez egy pofás immersion a kollégiumba való bejutásra ha nem mágus karid van
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/39780/?
Ez is egy jópofa dolog
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/57330/?
Kull: Legegyszerűbb ha egyszer felteszed és kipróbálod. Megnézed a hc arcok milyenek képzelték el a requiemet. Most már élvezhető mindenkinek. :) azért javult a véletlenszerű magass sebzés vagyis a van crit sebzés ezt egy Oger által kifejlesztett mass effect rendszer biztosítja random mód crit sebzés kap ellenfeled és így erősebb ellenfelek is eleshetnek ellened. De ez rád is él :) Érdemes kipróbálni ennyi. :) sokkal egyszerűbb mint itt próbálok felsorolni mindent amit tud mert az lehetetlen :) legalábbis annyira élvezhető, hogy kipróbálást megér. A kezdő erődből most már ki lehet jutni egy kis gondolkodásal nem az van, hogy ott véget is ér a pályafutásod :)
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Kösz a csapdás modokat, megnézem őket amint tudom.

A Requiemet tényleg érdemes kipróbálni, mert nagyon- nagyon komplex(pár régi haverral beszéltem;ők is ezt használják, mert nincs idejük és energiájuk modokat keresgélni).

Mégvalami: nálam is üresek az urnák, de nem kell hozzá mod, csak nem szedem ki amit találok bennük... ;)
Mondjuk ilyen moddal a requiemen kívűl tényleg nem találkoztam hogy "empty urn".
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: genndy »

Pedig alapjátékban sincs minden urna tele kincsekkel. Kb. felük üres.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Hát :) Már a kezdő erődben is ott van a pénzes zacskó, a potion lámpák tiszta élettel teli mintha rengetegen bandukoltak volna ott :) Na a requiembe csak a pókok vannak meg a medve :) És a pókok szarok :) Bár már sokat könnyített rajta :) Most sétagalopp régen itt nagyon sok visszatöltésem volt. Persze csak akkor ha nem okosan előreengedve Ralof vagy Hadvar :)
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Zagloba írta:Kösz a csapdás modokat, megnézem őket amint tudom.

A Requiemet tényleg érdemes kipróbálni, mert nagyon- nagyon komplex(pár régi haverral beszéltem;ők is ezt használják, mert nincs idejük és energiájuk modokat keresgélni).

Mégvalami: nálam is üresek az urnák, de nem kell hozzá mod, csak nem szedem ki amit találok bennük... ;)
Mondjuk ilyen moddal a requiemen kívűl tényleg nem találkoztam hogy "empty urn".
Én kiszálltam belőle. nem annyira jó a sztori hogy szenvedjek egy ilyennel ráadásul tényleg nem tetszik, a módszer ahogy a bossokat gyártja elhiszem a hc arcoknak ez szuper de ez nem hc rpg. Viszont az erso+perkus maximus az bőven elég sőt szopok ezzel is rendesen. De ez pont amennyire kell és mindenkire lehet használni valamit amivel gyorsan vége van :) Csak rá kell jönni. ) Ez tökéletes ehhez pár moddal ami visszahozza a requiem immersiont. Persze leginkább nekem a meridia quest modosítás hiányzik. Felbassza az agyam a beth ilyen hülyeségeket csinál a saját loréjával, ennyire leszarja, hogy fel tudom venni a Meridia questet vámpírral mikor gyűlöli az élőhalottakat de hát ez van.Edit : ráadásul a vámpír rész is ugye kikapcsolta a véletlen fertőzést, és csak ha megeszel egy vampir dustot ami instn +300 sebez tehát magas hp kell vagy a sztori mód. Nincs véletlen elkapom és ugye a vámpír az high :) Tehát nehéz megölni. Szerintem ez is idegen a lorétól. Bár nem emlékszem a Morroba el lehetett e kapni de az obliba biztos az nekem elég is.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Az a baj, hogy kevered a valódi szerepjátékot az rpg-vel...(mert számomra nem ugyanaz a kettő) 8-)

Küldd csak a modokat, megnézzük őket.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Biztos vagyok benne,hogy nem gagyi,Brodual sem véletlenül csinált 8 hosszú videót róla(most fejeztem be őket),viszont azt kell mondjam,hogy nincs benne olyan részlet amit az itt felhalmozott modok(amikről szintén van Brodual vidi :lol: meg Kull :D meg Z :mrgreen: ) ne tudnának de úgy,hogy egy adott dolgot még legkevesebb három oldalról(inkább hat) meg ne támogatnák,megtaláltam az alapjáték vérfarkas és vámpír problémáira is(Nem a Meridia quest-es dolgot) a megoldást.

De, mint mindent ezt is(Requiem) ki kell próbálni és csak úgy tudja meg az ember ha megtapasztalja hogy miről szól a dolog,ezzel a gondolattal soha nem vitatkoztam,mivel itt is egy komplett rendszerről van szó!

szerk.:Nem véletlen az se hogy sok igen komoly modhoz készül Requiem Patch,viszont sokhoz meg nem és itt vannak a hiányzó gyöngyszemek is ;)
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Zagloba nem lehet azt megcsinálni,hogy alaból induláskor működjenek ezek a sérülések? ez az amiért el kellett menned Folyamfenyvesbe: Battle fatigue and injuries,ami ezzel használatos Injure Kit és ez valami más:More Dynamic Injuries,aztán láttam még ezt Skyrim Bandages és ezt is: First Aid

Itt van a random kritikus sebzés:Critical Correction(Dagger),ja meg ez pl. az Orkokra visszatérve 1.kép :lol: Skyrim Sizes

Tehát igazából azt akartam tudni,hogy melyik a mod(ok) amellyel ezt a életerő visszatöltést igazibb mederbe lehet terelni.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Elkezdtem keresni a Nexuson valami kiegészítőt a Bárd Kollégiumhoz, de semmi.
Odáig oké, hogy a Skyrim céhei egytől egyig félkészek és rövidek, de szerintem a legdurvábban kihagyott ziccer mégis a bárd kolesz volt. És itt nem csak a kornyikálásról beszélek. Simán lehetett volna valami olyan sztoriszálat befűzni, hogy az újoncok ihlet hiányban szenvednek (a polgár háború és sárkányok témát a nagyok le stipi-stopizták) és szükségük van egy kalandorra, aki sztorit csinál nekik.

Másik szívfájdalmam a Penitus Oculatus. Ezt az új inkompetens Dark Brotherhood-ot nem kedvelem. Jó lett volna, ha császár kémei igazi alternatívaként szerepeltek volna.

De lényegre térve: Találkoztatok céheket felturbózó tuti biztos mod-okkal?
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Én csak olyanról tudok,hogy megalapíthatod a saját tuti brutkó céhedetGuild Starter de ha ezt megnézed találhatsz igen komoly küldetéseket ami még belefut a Bárdok témába is ha nem direktbe konkrétan arra épül Skyrim: Top 10 Quest Mods By Brodual


Van egy olyan gyanúm hogy ez még ma Zagloba HC packjában fog kikötni:Master of Disguise - Immersive Disguises for Skyrim by fireundubh,mostanában kezdenek igen ráérezni,hogy mi az ami pont köll.(ha ez fenn lett volna,tovább nézhettük volna a videót is,talán)
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

First Aid: In order to enjoy the injury feature you will need to read a copy of "Bandages and You". They can be found in Riverwood on Alvor's smithing table, Arcadia's shop on the counter, or buy one from any general goods merchant. Should you not wish to have the injury effect do not read the book.

Battle fatigue and injuries - Ezzel fogom váltani szerintem.(de nem mostanában)

Egy céhet tudok ajánlani: Hunting in Skyrim - A Hunting Guild

Be is tettem ezt az észlelés modot a listába, majd kipróbálom...köszi! ;)
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Dr. úr!
Ha ilyesmibe gondolkodsz akkor szinte csak ez az egy van.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/22650/?
Illetve hozzá a Alela bővítés
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/11450/?
Sajnos csak hang nélkül. De kicsit bővítette a párbeszéd részeket is.
És nem tervez más guildokkal hasonlót. Pár user kép :)
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 134341.jpg
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 027013.jpg
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 134341.jpg
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Although írta:Dr. úr!
Ha ilyesmibe gondolkodsz akkor szinte csak ez az egy van.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/22650/?
Illetve hozzá a Alela bővítés
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/11450/?
Sajnos csak hang nélkül. De kicsit bővítette a párbeszéd részeket is.
És nem tervez más guildokkal hasonlót. Pár user kép :)
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 134341.jpg
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 027013.jpg
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 134341.jpg
Sztem félreértetted Although. Bárdok gyülevész népsége érdekli a Dr. Urat és nem a harcosok céhe skyrimi megfelelője. De lehet, h én beszélek félre, pöppet kialvatlan vagyok
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Igazából mindegyik céh felé nyitott vagyok annyira soványka a hozzájuk köthető játéktartalom.
Csupán két legsoványabbat emeltem ki.
Illetve a Penitus kimondottan érdekelne, tekintve hogy a Pengék már nem kémkednek, és közük sincs a Birodalomhoz.

Although, Kull: Köszi srácok! Csekkolom!

Szerk.: Damn! Zagloba lemaradt. Köszi az ajánlást!
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Off: Most páran lehet, hogy nekem estek (Although biztosan), de...

Jenassa > Alela
► Show Spoiler
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Miért esnék, ez egyéni szimpátia :) Szép is lenne ha mindenki ugyanazt szeretné. Nincs igazán kedvencem a TESV-be. Alea nem rossz. De a dark brotherhoodosok sem már persze ezen a szinten. Nyilván egyik sem Alstair vagy Morrigan :)
Egyébként meg ő is jó. Csak sajna ő egy droid szinten van megvalósítva.
Ha kedveled próbáld ki a follower commentary overhault.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Although írta:Miért esnék, ez egyéni szimpátia :) Szép is lenne ha mindenki ugyanazt szeretné. Nincs igazán kedvencem a TESV-be. Alea nem rossz. De a dark brotherhoodosok sem már persze ezen a szinten. Nyilván egyik sem Alstair vagy Morrigan :)
Egyébként meg ő is jó. Csak sajna ő egy droid szinten van megvalósítva.
Ha kedveled próbáld ki a follower commentary overhault.
Nem kell mivel használom. Másképpen igen unalmas lenne. :D
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Kull »

Hihetetlen jó ez az alternatív szereplők mod,most épp Aela-t fejlesztettem fel 5.szintre,(vele kalandoztam)mert a halott az halott mod-al az ember nagyon megbecsüli a dolgait és egy erős,jól összeállított csapat nélkül hamar kampeca. :) És ilyenkor ha éppen fejlesztesz egy karaktert és elbuksz vele,akkor azonnal visszaugrik a saját-főkarakteredre(aki valahol éppen vedeli a mézsört mondjuk :D )
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Although »

Sovngarde írta:
Although írta:Dr. úr!
Ha ilyesmibe gondolkodsz akkor szinte csak ez az egy van.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/22650/?
Illetve hozzá a Alela bővítés
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/11450/?
Sajnos csak hang nélkül. De kicsit bővítette a párbeszéd részeket is.
És nem tervez más guildokkal hasonlót. Pár user kép :)
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 134341.jpg
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 027013.jpg
http://static-4.nexusmods.com/15/mods/1 ... 134341.jpg
Sztem félreértetted Although. Bárdok gyülevész népsége érdekli a Dr. Urat és nem a harcosok céhe skyrimi megfelelője. De lehet, h én beszélek félre, pöppet kialvatlan vagyok
Na most mágus karival vagyok, nyilván nem Aela rohangál velem :)
Ez mindig attól függ milyen karaktert képzelsz el. De Dr úr és én bioware rajongók vagyunk szóval mi értjük ezt a nyelvet :) És nem csak a vad barbár nord létezik.
Bár hogy neked is igazat adjak a bárdok népségének vonala még nekem se volt beikszelve :) De ez, nos oda tényleg magasabb szint kell mint ahol jelenleg a beth van.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Modok amiket ajánlanál másoknak

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Egészen addig én is Bioware rajongó voltam amíg a játékaik igazi szerepjátékok voltak és nem karakteralapú kalandjátékok...kb. 2005-ig...;)
A Jade Empire volt az utolsó ami játszható volt tőlük, mondjuk azt is csak a világ miatt vittem végig.
Hányszor kérjelek meg hogy ne itt szidd a játékfejlesztőket! Mindennek megvan a helye; ide modokat írjál! A Bethesdát szidd a fórum megfelelő helyén!

Most egy fosztogató sehonnai birodalmival nyomom akinek minden vágya hogy beléphessen a légióba feledve múltját A belépési feltétel mondhatni elég erősen meghaladja jelenlegi képességeit.
Amikor megláttam az erőd kapujánál őrjáratozó légióst na mondom egy haver, mert ugye nekem is birodalmi páncélom van(már fel is raktam a modot Kull!). Egy oldalon állunk.
Közeledek feléje: erre rám támad. 30 lépésről lábon lőttem. Erre elfutott hívott erősítést. Banditákat!!! Közben kezdtem átfázni, mert el kellett bújnom míg az erősítés elvonul.
Egy instant halálos fejlövéssel elimináltam és ekkor olyat láttam amit eddig még nem. " Unloyal bandit" - Egy áruló amit a játék(mod) tesz be. Nincs története hanem te magad gondolkodsz el, hogy mi űzhette a fickót a légióból a banditák közé...mert mint mindig a jó szerepjátékban a történet nem mindig van leírva... ;)

Rakjátok fel az OBIS-t kegyetlen jó!
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/31264/?
Válasz küldése