Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Koszos Kutya
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. nov. 15., pén. 15:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos Kutya »

Dr.UnGrammar írta:
Koszos Kutya írta:Tudna valaki ajánlani valami jó kis megidézhető íjat ?
Eh?
Csak egyfajta íjat idézhetsz...

...ahhoz is 50-es Conjuration skill kell.
Csak pluginban emlékszem ilyesmire , alapjátékban is van ilyen varázslat ?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Igen, Conjuration iskolában. A többi ahogy Dr.UnGrammar írta.
Annyi kieg még, hogy az idézett íj az alap daedrikus íjnak megfelelő erősségű (és a többi idézett fegyver is).
Koszos Kutya
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. nov. 15., pén. 15:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos Kutya »

Köszi a segítséget skacok , hasznos volt !
Koszos Kutya
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. nov. 15., pén. 15:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos Kutya »

Nem tudjátok , hogy az Északőrség erődnél amikor a légiós paranccsal a kezemben oda érkezem , hogy engedjék el a foglyot és annak ellenére , hogy a Thalmor kapuőr mindent rendben talál és azt mondja kövessem , de mégsem csinál semmit , ez bug lehet e , vagy csak egyszerűen hülyébe veszik a légiósokat ?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Bug. Ha fönt van az unoff.patch akkor ez a küldetés jól működik a paranccsal.
Koszos Kutya
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. nov. 15., pén. 15:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos Kutya »

genndy írta:Bug. Ha fönt van az unoff.patch akkor ez a küldetés jól működik a paranccsal.
Igen köszi , ez megoldotta a problémát !
Senki

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Senki »

Sziasztok, egy kérdés.

AZ egyik modbol ki akartam venni pár spellt és furcsa dolgot tapasztaltam. Rákeresek a spellre (pl "help domination 4") és kidobja a console, hogy milyen dolgokat talált amibe benne van a domination. Megtaláltam a mod spell, és egy "Mark of domination" nevű spellt. Ezeket ugye kód alapján hozzá lehet adni a karakterhez. Rákerestem a googleba erre a spellre és nem létezik. És nem csak ez, rengeteg ilyen spellt találtam ami nem létezikHogyan lehetséges ez, előszor azt hittem mod, de egy spell mod sincs fent (egyik se volt szimpatikus), de még a nexusosn sincs ilyes név. Beírod, hogy blast és kapásból 10 hoz elő amik szintén nem léteznek, de hozzá tudom adni magamhoz.

Tudja valakik mik ezek? (Poison blast, shock blast, frost blast, nether blast stb stb)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Senki írta:Sziasztok, egy kérdés.

AZ egyik modbol ki akartam venni pár spellt és furcsa dolgot tapasztaltam. Rákeresek a spellre (pl "help domination 4") és kidobja a console, hogy milyen dolgokat talált amibe benne van a domination. Megtaláltam a mod spell, és egy "Mark of domination" nevű spellt. Ezeket ugye kód alapján hozzá lehet adni a karakterhez. Rákerestem a googleba erre a spellre és nem létezik. És nem csak ez, rengeteg ilyen spellt találtam ami nem létezikHogyan lehetséges ez, előszor azt hittem mod, de egy spell mod sincs fent (egyik se volt szimpatikus), de még a nexusosn sincs ilyes név. Beírod, hogy blast és kapásból 10 hoz elő amik szintén nem léteznek, de hozzá tudom adni magamhoz.

Tudja valakik mik ezek? (Poison blast, shock blast, frost blast, nether blast stb stb)
Ezeket mintha hallottam volna már a Midas nevű modból. Legalább is az Oblivion-os fajtában benne lehettek.
Véletlenül nem használsz valami Skyrim Midas-os mod-ot?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Deadly Dragons Spells modban is vannak ilyenek.
grunt

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: grunt »

Sziasztok!

A kérdésem az, hogy miként tudok tárgyakat átadni a party-knak? Van rá mód, hogy pl. másik páncélt vagy fegyvert adjak rájuk/nekik?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

grunt írta:Sziasztok!

A kérdésem az, hogy miként tudok tárgyakat átadni a party-knak? Van rá mód, hogy pl. másik páncélt vagy fegyvert adjak rájuk/nekik?
Mod nélkül is lehet tárgyakat átadni, de idegesítő módon néha visszacserélik az alap felszerelésükre.
Mint mindig ez esetben is a z UFO mod-ot ajánlom.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta: Mod nélkül is lehet tárgyakat átadni, de idegesítő módon néha visszacserélik az alap felszerelésükre.
Mint mindig ez esetben is a z UFO mod-ot ajánlom.
Vááá... azt kérdezte, hogyan, mi módon :D nem milyen móóóódddal :D akkor úgy kérdezte volna, hogy ,,van-e rá mod''?

grammal naci off
Zemerin

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zemerin »

Sziasztok! letudnátok írni, hogy hogyan működik a naptár a skyrimben? Mármint a skyrimben van ilyen hogy negyedkor 255, meg tűzkandalló (ami hónap név). valaki eltudná magyarázni, hogyan mennek a hónapok, és mennyi idő van a Morrowind és az Oblivion illetve az Oblivion és a skyrim között? Előre is köszi! :)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Zemerin írta:Sziasztok! letudnátok írni, hogy hogyan működik a naptár a skyrimben? Mármint a skyrimben van ilyen hogy negyedkor 255, meg tűzkandalló (ami hónap név). valaki eltudná magyarázni, hogyan mennek a hónapok, és mennyi idő van a Morrowind és az Oblivion illetve az Oblivion és a skyrim között? Előre is köszi! :)
Először is vannak az érák, amik kb. olyanok mint nálunk az ókor, középkor..stb..stb Az érákon belül pedig úgy mondott century-k vannak (századok).

Érák:
Dawn Era — Merethic Era — First Era — Second Era — Third Era — Fourth Era

3E 427 — Nerevarine érkezése (TEs3: morrowind)
3E 433 — Oblivion Krízis (TES4: Oblivion)
4E 201 — Megjelenik az utolsó Dragonborn (TES5: Skyrim)

Ha jól látom az UESP szerint, akkor a harmadik éra utolsó százada (ami az 5. volt a sorban) 3E 433-ban véget ért. Plusz a Skyrim eseményei a negyedik éra 3. századában zajlik.

Amúgy bővebben (angol nyelven - minimális nyelvtudás kell csak) itt tudsz tájékozódni:

Kalendárium (napok, hónapok) http://www.uesp.net/wiki/Lore:Calendar
Érák, századok, történelmi események http://www.uesp.net/wiki/Lore:History
Események részletesebben, korokra bontva http://www.uesp.net/wiki/Lore:Dawn_Era
(ennél a felső címkék segítségével tudsz lépkedni az érák között)
Sando

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sando »

Azt seretném kérdezni ha megtanultuk a kiáltásokat sprint meg ilyesmi akkor hogy lehet a hegy TETEJÉRE feljutni?Vagy nem kell?
raimhol434242

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol434242 »

Sando írta:Azt seretném kérdezni ha megtanultuk a kiáltásokat sprint meg ilyesmi akkor hogy lehet a hegy TETEJÉRE feljutni?Vagy nem kell?
Csináld a szürke szakálluak küldieit, és idővel szólnak neked, hogy "készen állsz" a nagy kihívásra! :D
Sando

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sando »

DE már szóltak hogy felmehetek meg hogy a kiáltást kell használni de nem tudok át menni!
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sando írta:DE már szóltak hogy felmehetek meg hogy a kiáltást kell használni de nem tudok át menni!
Kapsz egy olyan kiáltást, amivel befolyásolni tudod az időjárást.
Ezt kell ráüvöltened a jeges szélre a kapunál.
Sando

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sando »

JAAA köszi! :D
exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: exodia87 »

A Pengékhez mi értelme elvinni és "leadni" a követőimet? És ha megölöm Phormulaxot (nem tudom hogy írják a nevét) a szürkeszakállúak vezérét, akkor mit kapok a pengéktől, és utánna kapok még küldetéseket? Csak valahogy a szívemhez nőtt ez a sárkány, és nem ölném meg! :D Vagy öljem meg inkább? (de bánnám :S ). Egyébként az összes sárkányt ki lehet írtani a játékban, vagy mindig maradni fognak?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

- Ha támogatod az ügyüket, akkor ezzel is lehet nekik segíteni, hogy gyarapodjon a szervezet. Illetve ha akarsz menni sárkányt ölni akkor ők mennek veled segíteni. Szürkéknél ilyen nincs, ők békések.
- Paarthurnax. Nem olyan bonyolult :D (egyébként minden sárkány neve értelmes, csak persze sárkánynyelven)
- Ha megölöd akkor leszel igazán a Pengék barátja, és mondanak helyeket ahol Szófal található, viszont a Szürkék nem állnak szóba veled többé. Ha nem ölöd meg, akkor a Pengék nem fognak veled beszélni, és a Szürkéktől tudhatsz meg Szavakat. Technikailag annyi, hogy kitől kaphatsz helyszíneket, mert P-vel igazából nincs utána sok beszélgetnivaló. Szerepjátszásilag meg az számít hogy milyen beállítottságú a karaktered (nekem volt olyan amikor inkább békésebben használtam csak a Hangot, amikor muszáj volt, és csak védekezésre, de gonosz karakteremmel meg legyilkoltam az összes sárkányt aki csak szembejött, és nem néztem hogy mennyire "jó" vagy nem az. Egy Birodalmat támogató karakterhez is jobban illenek talán a Pengék. Sok érv van, játékstílusod alapján döntsd el te).
- Mindig maradni fog legyilkolható sárkány, de a főszál után megritkulnak. Mod viszont van rá ha mindet ki akarod irtani véglegesen.
exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: exodia87 »

genndy írta:- Ha támogatod az ügyüket, akkor ezzel is lehet nekik segíteni, hogy gyarapodjon a szervezet. Illetve ha akarsz menni sárkányt ölni akkor ők mennek veled segíteni. Szürkéknél ilyen nincs, ők békések.
- Paarthurnax. Nem olyan bonyolult :D (egyébként minden sárkány neve értelmes, csak persze sárkánynyelven)
- Ha megölöd akkor leszel igazán a Pengék barátja, és mondanak helyeket ahol Szófal található, viszont a Szürkék nem állnak szóba veled többé. Ha nem ölöd meg, akkor a Pengék nem fognak veled beszélni, és a Szürkéktől tudhatsz meg Szavakat. Technikailag annyi, hogy kitől kaphatsz helyszíneket, mert P-vel igazából nincs utána sok beszélgetnivaló. Szerepjátszásilag meg az számít hogy milyen beállítottságú a karaktered (nekem volt olyan amikor inkább békésebben használtam csak a Hangot, amikor muszáj volt, és csak védekezésre, de gonosz karakteremmel meg legyilkoltam az összes sárkányt aki csak szembejött, és nem néztem hogy mennyire "jó" vagy nem az. Egy Birodalmat támogató karakterhez is jobban illenek talán a Pengék. Sok érv van, játékstílusod alapján döntsd el te).
- Mindig maradni fog legyilkolható sárkány, de a főszál után megritkulnak. Mod viszont van rá ha mindet ki akarod irtani véglegesen.
Köszi! :D igazából egy békés északi karaktert csináltam, aki kezdetben olyan helyeket is elkerült, ahol esetleg megtámadhatnak, és sosem ölök meg senkit, kivételesen jó a karakterem! :D Korábban egy sorozatgyilkos északi voltam, aki olyan fanatikusan északi és büszke, hogy aki megemlíti, hogy a birodalomba kíván menn ikatonának, azt kivégeztem, vagy azt aki megsértett! :D Szóval igazság szerint lényegtelen, hogy megölöm-e Paarthurnax-t, csak annyit dönt el, hogy kik segítenek ezentúl, ugye? Tehát ha megölöm a szürkék nem fognak szóba állni velem, de a pengék igen, és hívhatom őket, ha baj van, de ennyi... Ezentúl semmi extra dolog nem lesz ezen kívül a Pengékkel kapcsolatban!? Tehát ha megölöm Paarthurnax-t akkor a Pengék sem fognak semmi extrát adni/csinálni velem kapcsolatban, annyi hogy hívhatom őket harcolni, nem?
Mondjuk ígyis úgyis a szürkékkel leszek, csak kíváncsi vagyok mi lesz, ha megölöm a sárkányt. Ha mindet megakarom ölni véglegesen mi a mód rá?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nem.
Amennyiben a pengékkel vagy elesel pár bónusztól és missziótól, ugyanez van fordítva is.

A Pengék sárkány vadász küldetéseket adnak, segítenek és valami lötyit adnak bónusznak.
A szürkék szókeresős küldetést adnak, Paarthurnax pedig meditációval kiáltás erősítő bónuszokat (ami hasznosabb).

Személyes véleményem: A Pengék egy vicc. Azzal sem értek egyet, hogy bármelyik birodalminak hasznára lennének, hiszen a thalmorral való hadakozás helyett a sárkányok terrorizálására állnak be. Ezzel szemben Paarthurnax pont, hogy leszeretné fegyverezni agresszív társait. Plusz nem utolsó szempont, hogy a pengék bunkók. soha ne légy bunkó! Pláne ne egy olyan személlyel, aki a hangjával vihart tud kelteni. :)
exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: exodia87 »

Dr.UnGrammar írta:Nem.
Amennyiben a pengékkel vagy elesel pár bónusztól és missziótól, ugyanez van fordítva is.

A Pengék sárkány vadász küldetéseket adnak, segítenek és valami lötyit adnak bónusznak.
A szürkék szókeresős küldetést adnak, Paarthurnax pedig meditációval kiáltás erősítő bónuszokat (ami hasznosabb).

Személyes véleményem: A Pengék egy vicc. Azzal sem értek egyet, hogy bármelyik birodalminak hasznára lennének, hiszen a thalmorral való hadakozás helyett a sárkányok terrorizálására állnak be. Ezzel szemben Paarthurnax pont, hogy leszeretné fegyverezni agresszív társait. Plusz nem utolsó szempont, hogy a pengék bunkók. soha ne légy bunkó! Pláne ne egy olyan személlyel, aki a hangjával vihart tud kelteni. :)

Egyet értek! :D Hozzáteszem eleve nincs szívem megölni azt a sárkányt! :D Egyébként a skyrimben úgy utálom, hogy van akit nem lehet megölni... Szívesen lennék Jarl is valahol, és lehetnének szolgáim, mégis én vagyok a sárkányszülött, nem akarom mindenhol thaneként beérni! :D És hogy a gyerekeket nem lehet megölni az is idegesítő.. van egy-egy gyerek aki egy jarl fia és olyan beképzeltek, hogy a gonosz karakteremmel rég megöltem volna őket! :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:Nem.
Amennyiben a pengékkel vagy elesel pár bónusztól és missziótól, ugyanez van fordítva is.

A Pengék sárkány vadász küldetéseket adnak, segítenek és valami lötyit adnak bónusznak.
A szürkék szókeresős küldetést adnak, Paarthurnax pedig meditációval kiáltás erősítő bónuszokat (ami hasznosabb).

Személyes véleményem: A Pengék egy vicc. Azzal sem értek egyet, hogy bármelyik birodalminak hasznára lennének, hiszen a thalmorral való hadakozás helyett a sárkányok terrorizálására állnak be. Ezzel szemben Paarthurnax pont, hogy leszeretné fegyverezni agresszív társait. Plusz nem utolsó szempont, hogy a pengék bunkók. soha ne légy bunkó! Pláne ne egy olyan személlyel, aki a hangjával vihart tud kelteni. :)
Na várj csak, a köv. részben még durvább lesz! :D a játékosok kedvére kell ugye tenni :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

exodia87 írta:
Dr.UnGrammar írta:Nem.
Amennyiben a pengékkel vagy elesel pár bónusztól és missziótól, ugyanez van fordítva is.

A Pengék sárkány vadász küldetéseket adnak, segítenek és valami lötyit adnak bónusznak.
A szürkék szókeresős küldetést adnak, Paarthurnax pedig meditációval kiáltás erősítő bónuszokat (ami hasznosabb).

Személyes véleményem: A Pengék egy vicc. Azzal sem értek egyet, hogy bármelyik birodalminak hasznára lennének, hiszen a thalmorral való hadakozás helyett a sárkányok terrorizálására állnak be. Ezzel szemben Paarthurnax pont, hogy leszeretné fegyverezni agresszív társait. Plusz nem utolsó szempont, hogy a pengék bunkók. soha ne légy bunkó! Pláne ne egy olyan személlyel, aki a hangjával vihart tud kelteni. :)

Egyet értek! :D Hozzáteszem eleve nincs szívem megölni azt a sárkányt! :D Egyébként a skyrimben úgy utálom, hogy van akit nem lehet megölni... Szívesen lennék Jarl is valahol, és lehetnének szolgáim, mégis én vagyok a sárkányszülött, nem akarom mindenhol thaneként beérni! :D És hogy a gyerekeket nem lehet megölni az is idegesítő.. van egy-egy gyerek aki egy jarl fia és olyan beképzeltek, hogy a gonosz karakteremmel rég megöltem volna őket! :D
Gondolom Balgruuf fiáról beszélsz.
Nos, csak hogy tovább szítsam a haragod, az a takony felnőtt korában nagy valószínűséggel meg fogja gyilkolni az apját (az egyetlen személyt egész Égkoszorún, aki használja is az agyát gyűlölködés helyett).
exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: exodia87 »

Miből gondolod, hogy megöli? Skyrim történelem? :D Egyébként ha minden küldi kész lesz, nem tudom mit fogok csinálni, tök csalódottnak éreztem magam, amikor előző karakteremmel kész volt az összes tolvajok céhe és sötét testvériség, mágus céhe, és a főszál küldetései! :D És itt eleve jó karakterrel vagyok, szóval semmit sem lopok el, és nem ölök ártatlanokat. Skyrimben egyébként lehet valahogy varázslatokat készíteni, mint pl az Oblivionban? Mert ott lehetett varázslatokat is létrehozni.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Mehetsz fölfedezni a világot. Te csak a fontosabb küldetésekről beszélsz, de szinte minden romban van valami rövidebb tennivaló. Abból meg van olyan 400. Hajrá...
Vajon én miért tartok 250 óránál a legutóbbi karakteremmel? (alapjáték van kész, DLC-k fordításait megvárom aztán folytatom).

Itt nem lehet saját varázslatot csinálni.
exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: exodia87 »

genndy írta:Mehetsz fölfedezni a világot. Te csak a fontosabb küldetésekről beszélsz, de szinte minden romban van valami rövidebb tennivaló. Abból meg van olyan 400. Hajrá...
Vajon én miért tartok 250 óránál a legutóbbi karakteremmel? (alapjáték van kész, DLC-k fordításait megvárom aztán folytatom).

Itt nem lehet saját varázslatot csinálni.
Azért 240 óra nem olyan hosszú idő! :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Amikor egy mostanában megjelenő játék 5-6 óra? De, hosszú.
raimhol434242

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol434242 »

Az Ébenpengénél mit jelent az, hogy az álnoksághoz tapadó vér felerősíti? Megöltem egy embert, írta az "úrnő" hogy csodálatos amit tettem, de ugyan úgy 62 az ébenpenge sebzése! :D SZóval? És mi számít álnokságnak?
Gegmir34

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Gegmir34 »

raimhol434242 írta:Az Ébenpengénél mit jelent az, hogy az álnoksághoz tapadó vér felerősíti? Megöltem egy embert, írta az "úrnő" hogy csodálatos amit tettem, de ugyan úgy 62 az ébenpenge sebzése! :D SZóval? És mi számít álnokságnak?
Ha valaki tudja, majd írjon! :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Akkor erősödik, ha "barátot" ölsz. Tehát akivel jóban vagy, küldetést csináltál neki, vagy éppen a követőd. Ez az "álnokság". 10 gyilok kell vele, akkor lesz a legerősebb, de nem a sebzése nő hanem az Életelszívás enchantja (10-30).
Exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

genndy írta:Akkor erősödik, ha "barátot" ölsz. Tehát akivel jóban vagy, küldetést csináltál neki, vagy éppen a követőd. Ez az "álnokság". 10 gyilok kell vele, akkor lesz a legerősebb, de nem a sebzése nő hanem az Életelszívás enchantja (10-30).
De direkt megöltem a Penge tagot, akit követőnek raktam, és megöltem tesztelésnek a fehérvégtai házamban lévő szolga csajt, mégse történt semmi, megöltem 20 embert, és csak az egyiknél beszélt a "suttogó". Aztán load gameről indultam, és megöltem újra azt akinél a "suttogó" megdícsért előzőleg, de most nem szólalt meg a hang... Szerintem tök random, hogy számít-e vagy nem. Mert ha az előbb megszólalt a hang, load game után is megkellett volna szólalnia az egyik ember után. Egyszer egy harcratermettet öltem meg, aki szinte ellenségem, mégis megszólalt a hang. load gameről indultam, megöltem újra, aztán nem volt hang. Ha megölöm a követőm akkor sincs hang, kipróbáltam. A hang csak úgy jön, ha megölök valakit szerintem.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

People that say things like "You've been a good friend to me" or "It's a fine day with you around" are viable targets for powering up the Ebony Blade.

Erre próbáljatok figyelni. Illetve arra, hogy 10 leölt barátig növekszik csak a kard ereje.
Exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

Dr.UnGrammar írta:People that say things like "You've been a good friend to me" or "It's a fine day with you around" are viable targets for powering up the Ebony Blade.

Erre próbáljatok figyelni. Illetve arra, hogy 10 leölt barátig növekszik csak a kard ereje.
Magyarul mire figyeljek? :D De ha barát leölése számít, a követőimnél miért nem jelenik meg a hang? Az angol szöveg magyarul mit jelent, szóval mire figyeljek?
Egyébként azt fogom eljátszani, hogy a kard meggonoszít! :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

"You've been a good friend to me" és a "It's a fine day with you around" szövegek elhangzására, mikor a közeledben mászkálnak.

Szerk.: Az oké, hogy nem tudsz angolul; de azért magyarul próbáljunk már meg beszélni. :D Ilyen szó, hogy meggonoszít nincs, és különösmód sérti a fület. A "megront" a kifejezés, amit keresel.
Exodia87

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Exodia87 »

Dr.UnGrammar írta:"You've been a good friend to me" és a "It's a fine day with you around" szövegek elhangzására, mikor a közeledben mászkálnak.

Szerk.: Az oké, hogy nem tudsz angolul; de azért magyarul próbáljunk már meg beszélni. :D Ilyen szó, hogy meggonoszít nincs, és különösmód sérti a fület. A "megront" a kifejezés, amit keresel.
Magyarul elég figyelnem, hogy mondanak-e olyan dolgokat, hogy barátjuk vagyok, stb? Csak akkor nem értem, hogy a csaj aki a házamban a Thanejének tart, és szinte már szolgám, annak a megölése miért nem számít, vagy miért nem számít az egyik pengének leadott követőm megölése, akinek Azura csillagának megtisztításában segítettem. Stb... Nem tudod? A harcratermett akinek levágtam a fejét pedig általában nem túl kedves velem, mégis a hang előjött, hogy "ezaz gyermekem"! :D Szóval hiába ölök meg követőt, vagy "jó embert, aki barát valamilyen szinten".
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Exodia87 írta:
Dr.UnGrammar írta:"You've been a good friend to me" és a "It's a fine day with you around" szövegek elhangzására, mikor a közeledben mászkálnak.

Szerk.: Az oké, hogy nem tudsz angolul; de azért magyarul próbáljunk már meg beszélni. :D Ilyen szó, hogy meggonoszít nincs, és különösmód sérti a fület. A "megront" a kifejezés, amit keresel.
Magyarul elég figyelnem, hogy mondanak-e olyan dolgokat, hogy barátjuk vagyok, stb? Csak akkor nem értem, hogy a csaj aki a házamban a Thanejének tart, és szinte már szolgám, annak a megölése miért nem számít, vagy miért nem számít az egyik pengének leadott követőm megölése, akinek Azura csillagának megtisztításában segítettem. Stb... Nem tudod? A harcratermett akinek levágtam a fejét pedig általában nem túl kedves velem, mégis a hang előjött, hogy "ezaz gyermekem"! :D Szóval hiába ölök meg követőt, vagy "jó embert, aki barát valamilyen szinten".
Gyors kérdés, amikor valakinek a beosztottja vagy akkor a barátja is? :roll:

A küldetés részelteihez van angol nyelvű UESP lap, ami valószínűleg rávilágítana a küldetés mikéntjeire. De tekintve, hogy 2 általános iskolás mondattal is problémád volt, ezért nem fogom linkelni a lapot. Legyen elég annyi, hogy a Skyrim nem élet-szimulátor, az hogy valaki barátod egy kód alapján dől el. Hogy mennyire a barátod az a kód végén lévő érték szerint változik. Ennyi, nincs itt semmi random szarság.
raimhol434242

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol434242 »

Engem lebarátozot az egyik csávó, levágtam a fejét, erre semmi... :D
Alma84

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Alma84 »

Sziasztok! A Sárkány papok is újrateremnek, vagy a számuk véges? Csak örülnék, ha újrateremnének stb... ! :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Alma84 írta:Sziasztok! A Sárkány papok is újrateremnek, vagy a számuk véges? Csak örülnék, ha újrateremnének stb... ! :D
Véges számúak.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Alma84 írta:Sziasztok! A Sárkány papok is újrateremnek, vagy a számuk véges? Csak örülnék, ha újrateremnének stb... ! :D
Akik maszkot is adnak, azok nem respawnolnak, de összefuthatsz rajtuk kívül is erős sárkánypapokkal, akik azt hiszem újratermelődnek (~3 hét).
raimhol434242

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol434242 »

genndy írta:
Alma84 írta:Sziasztok! A Sárkány papok is újrateremnek, vagy a számuk véges? Csak örülnék, ha újrateremnének stb... ! :D
Akik maszkot is adnak, azok nem respawnolnak, de összefuthatsz rajtuk kívül is erős sárkánypapokkal, akik azt hiszem újratermelődnek (~3 hét).
Pedig pont a maszkok maitt érdekeltek volna! :S

Lett még egy kérdésem, nem tudom, hogy ide, vagy a hibák/bughoz kellen írnom, mert nem tudom hiba-e. Megcsináltam az Alduinos küldetést, és pár apróbb küldetést, és most foszforeszkál a sötétben, vagyis pontosabban körbevesz egy sárga aura, ez normális? Semmilyn mágikus effekt nem hat rám. Igazából nem zavar, mert olyan mintha isten lennék olyan fényem van! :D De ez mitől van? Jaa és mégegy kérdés... a Bajtársaknál a 3 totem mire való? Semmi hatást nem ír a 3 totem, ha akticálom őket a barlangjukban vagy hol... Előre i köszi! :D
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

A farkasember alakod kap bónuszokat a totemektől. Egyszerre csak egy totem bónusza érvényesül, ergo ha aktiválsz egy másikat az előző hatás törlődni fog. Illetve még annyi, hogy a totemek hatása, ha jól emlékszem egy idő után lejárnak (de ezt lusta vagyok leellenőrizni - értsd: genndy bácsi majd megnézi :lol: ).

A fény-aura szerintem bug. De ebben nem vagyok olyan biztos.
béci75
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014. júl. 15., kedd 11:53

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: béci75 »

Üdv.
Egy csomó hatalom szót meg találtam és van egy valag sárkány lelkem is de összesen csak három kiáltást tudtam aktiválni / légiesé válás,szélsebes rohanás,ádáz erő/ a többit valamiért nem engedi,rá megyek az egérrel a kiáltásra és hiába nyomok rá az ok-ra nem történik semmi.
Ez a verzió van fenn nekem The Elder Scrolls V Skyrim – Legendary Edition-Black Box valaki esetleg találkozott ilyennel?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nem "OK". "R". Máris megoldódik minden probléma. Írja alul is, csak nézni kéne.
mkristof

Kerdes

Hozzászólás Szerző: mkristof »

Sziasztok !

Olyan kerdessel fordulnek hozzatok hogy elkepzelheto-e az hogy nem vagyok eleg fejlett, illetve eleg jol felszerelt egy fo sztori kuldeteshez? Konkretan 8as szintu vagyok es a diplomaciai ...(nem jut eszembe a pontos neve, amikor a nagykovetsegre megyunk be es az elf becsempeszi a cuccainkat) kuldetes egyszeruen tul nehez nekem, a katonak tul erosek. Neztem videot, siman leutik oket. Tehat felig meddig meg is valaszoltam a kerdesem (persze ha helytallo a feltetlezesem) Vissza is toltottem egy mentest a kuldetes elottrol es akkor most ugy dontottem hogy fejlodok mielott ujra megprobalom. Illetve elkovettem meg egy kis hibat. Mivel az elejen meg nagyon nem tudtam hogy milyen iranyba szeretnek fejlodni, mindent fejlesztettem ossze vissza, a legeslegelso kuldi utan a magus kovet valasztottam, lehet hiba volt ha megsem magus szeretnek lenni? Illetve utana ereztem h nem lesz ez igy koser mert megcsapnak pikk pakk, valtogattam folyamat a magikus oltozekem meg a nehezpancelt kard+pajzs kombot. Lehet h tul sokat akartam es keves lett belole? Inakbb csak egy szakiranyba erdemes elmenni? Mit javasoltok hogyan tudom most magam fejleszteni illetve jo felszereleshez juttatni. Most ugy latom h talan egy ijasz konnyupancel kardozos kalandor fekudne a legjobban mert szeretem tavolrol elintezni az ellenfelim. Megeri-e eloszor a vilagban talalhato kis "kincseket" megkeresni? (pl oltarnal talalhato magikus sisak kard stb stb stb..) Vagy a barlangokat erdemes pucolni? Mit javasoltok? Hogy latjatok? Mit hibaztam?

Valaszotokat elore is nagyon nagyon koszonom !
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Az elején vissza tudod változtatni a követ bármelyik másra.
Az meg hogy hogy fedezed fel a világot - csak rajtad áll!
És igen, inkább azokra a dolgokra rakd a perkeket, amely irányba szeretnél orientálódni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ha minden kötél szakad, letöltöd a követő nagyjavítást, felveszel még 2-3 segítőt (akik lehetnek más lényeket idéző varázslók is), és a magán hadseregeddel elfoglalod Égkoszorút. :)
Válasz küldése