Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Fanna
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jan. 24., pén. 21:28

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Fanna »

Sziasztok!

Én idén új gépet fogok venni, nem kis részben azért, hogy végre kalandozhassak ebben a csodás játékban is. Ehhez kérnék némi tanácsot, olyanoktól, akik szintén használnak hozzá grafikai javítást, ha jól láttam van valamiféle skyrim real nevű, nem tudom pontosan, csak videót láttam róla, hogy mennyire élethű ultra beállításon. Szóval szeretném a játékot ilyen magas grafikai beállítással és móddal játszani. Tehát abban kérnék tanácsot, hogy ehhez milyen gép kellene legalább?
Valami ilyesmire gondoltam illetve ezt láttam még számomra elérhetőnek tűnő áron így elsőre:

Intel Core i5-4570S 2.9/3.6GHz, 4 mag, 6MB cache
8GB 1600MHz DDR3
GeForce GTX 650 2GB DDR5
Ez a videokártya elég, vagy a GTX 660-as kellene inkább? Esetleg megpróbálok akkor még tovább gyűjtögetni. :D Mondjuk amúgy se most venném meg, hanem úgy nyár közepén legkésőbb, de jó lenne már tudni, hogy mire és mennyit gyűjtsek össze.

Vagy memóriában elég lenne neki a 4GB? Bár úgy láttam a legújabb játékokhoz már kelleni fog a 8GB, de azt később is lehet bővíteni gondolom.

Lehetőleg olyan írjon, aki szintén ilyen magas grafikán játszik, és van benne tapasztalata. :)

Egyébként erre a módra gondoltam, ami a videón van:


Előre is kösz a válaszokat, és bocs, ha valamit hülyén írtam, nem vagyok otthon a mai pc-s technikában, hogy mi mennyire jó éppen. :D

Javítás: most látom, a videó végén fel vannak sorolva a módosítások. :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Fanna írta:Sziasztok!

Én idén új gépet fogok venni, nem kis részben azért, hogy végre kalandozhassak ebben a csodás játékban is. Ehhez kérnék némi tanácsot, olyanoktól, akik szintén használnak hozzá grafikai javítást, ha jól láttam van valamiféle skyrim real nevű, nem tudom pontosan, csak videót láttam róla, hogy mennyire élethű ultra beállításon. Szóval szeretném a játékot ilyen magas grafikai beállítással és móddal játszani. Tehát abban kérnék tanácsot, hogy ehhez milyen gép kellene legalább?
Valami ilyesmire gondoltam illetve ezt láttam még számomra elérhetőnek tűnő áron így elsőre:

Intel Core i5-4570S 2.9/3.6GHz, 4 mag, 6MB cache
8GB 1600MHz DDR3
GeForce GTX 650 2GB DDR5
Ez a videokártya elég, vagy a GTX 660-as kellene inkább? Esetleg megpróbálok akkor még tovább gyűjtögetni. :D Mondjuk amúgy se most venném meg, hanem úgy nyár közepén legkésőbb, de jó lenne már tudni, hogy mire és mennyit gyűjtsek össze.

Vagy memóriában elég lenne neki a 4GB? Bár úgy láttam a legújabb játékokhoz már kelleni fog a 8GB, de azt később is lehet bővíteni gondolom.

Lehetőleg olyan írjon, aki szintén ilyen magas grafikán játszik, és van benne tapasztalata. :)

Egyébként erre a módra gondoltam, ami a videón van:


Előre is kösz a válaszokat, és bocs, ha valamit hülyén írtam, nem vagyok otthon a mai pc-s technikában, hogy mi mennyire jó éppen. :D
Proci drága, nem kell sem S, sem P, sem K-s végű. Először lődd be az árat. HA nem fér bele a legkisebb i5 proci (cirka 45 ezer körül van), és nem lehet többet spórolni, valamint nem tudsz hozzátenni még egy tízezrest, akkor vehetsz akár amd-t is... bár többet fogyaszt és rosszabb a hűtője, előbb-utóbbvenni fogsz rá egyet, amivel i5 árában vagy :D mondjuk egy idő után arra is kell hűtő, de az intelé egy fokkal jobb.
8 gb ram kell. Eléggé felkúsztak az árak, de 4gb már kevés. Ahogy olcsóbb, vagy kit-be 2*4 gb, vagy 1*8 gb, és akkor tehetsz mellé majd még 8 gb-ot ha kell, így vehetsz olcsóbb alaplapot is.
VGA. Itt általában a minél drágább, annál jobb elv érvényesül. Legyen elég vramja, amúgy meg akkorát veszel, amekkorára van keret.
Minőségi házat és tápot nem szabad elfelejteni, ez olyan 36 ezer :D spórolhatsz olcsóbb, de még minőségi táppal, csak nagyon meg kell nézni, milyen vga-t veszel mellé. Ha a házon spórolsz, hangos lesz, és melegebb... de ha tényleg szűkös a keret, lehet spórolni ezen a két alkatrészen, esetleg venni használtat.
A mennyi kérdésre olyan minimum 180 ezer a válasz... de amd-vel és a minőséget alulról karcoló egyéb cuccokkal lejjebb lehet vinni az árat, azonban a proci biztos előbb cserére szorul majd, mint egy intel, és lehetnek rejtett költségei a dolognak :D amd minimum olyan 150-160 ezer.
Fanna
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jan. 24., pén. 21:28

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Fanna »

Köszi, nagyjából értem. :D
Én ezt egy pc-s boltban láttam így összerakva - tehát a ház, táp már adott -, és 160 ezer jelenleg. Ha minden jól megy, akkor lesz rá keret nyáron már. Processzor terén viszont maradnék az Intelnél, mert a jelenlegi ősi vasamban is az van, és semmi bajom nem volt vele sose. Viszont arra még nem kaptam választ ebből, hogy a játékot ez elviszi-e ultrán a grafikai tuningokkal, de látva a videó végén lévő konfigurációt, szerintem ennek az összeállításnak már vinnie kellene - bár egy másik agyon moddolt videónál már 16GB memóriát írtak, de ahogy írtad, azt akkor később is lehet még hozzá tenni, ha olyan az alaplap. De mondjuk nekem a sima Skyrim maximális beállítása is nagyon szép, mert az ősi gépem miatt már régen nem nyúltam új játékokhoz. De ha már új gépet veszek, akkor szeretném ezt a játékot maximálisan kiélvezni, azért elsősorban ehhez méretezem a vásárlást. :)
Amúgy meg végül is tényleg azon múlik inkább, hogy mennyit sikerül összegyűjteni rá. :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Fanna írta:Köszi, nagyjából értem. :D
Én ezt egy pc-s boltban láttam így összerakva - tehát a ház, táp már adott -, és 160 ezer jelenleg. Ha minden jól megy, akkor lesz rá keret nyáron már. Processzor terén viszont maradnék az Intelnél, mert a jelenlegi ősi vasamban is az van, és semmi bajom nem volt vele sose. Viszont arra még nem kaptam választ ebből, hogy a játékot ez elviszi-e ultrán a grafikai tuningokkal, de látva a videó végén lévő konfigurációt, szerintem ennek az összeállításnak már vinnie kellene - bár egy másik agyon moddolt videónál már 16GB memóriát írtak, de ahogy írtad, azt akkor később is lehet még hozzá tenni, ha olyan az alaplap. De mondjuk nekem a sima Skyrim maximális beállítása is nagyon szép, mert az ősi gépem miatt már régen nem nyúltam új játékokhoz. De ha már új gépet veszek, akkor szeretném ezt a játékot maximálisan kiélvezni, azért elsősorban ehhez méretezem a vásárlást. :)
Amúgy meg végül is tényleg azon múlik inkább, hogy mennyit sikerül összegyűjteni rá. :D
Egy gtx570 elviszi grafikai modokkal együtt, vígan...
Ház és táp milyen? Mert pont az a kettő a legfontosabb, és szerintem neked is jobb, ha nem codegen :D ha picit nagyobb lesz a keret, az sem baj, maximum megmarad egy kicsi belőle :D de egy jó monitor is kellene ám, ami kb. 50 ezernél kezdődik, azt kérhetsz karácsonyra :D
Fanna
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jan. 24., pén. 21:28

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Fanna »

Azért jó ez a mostani monitorom is. Elég lesz nekem most az új gép árát előteremteni. :P
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Fanna írta:Köszi, nagyjából értem. :D
Én ezt egy pc-s boltban láttam így összerakva - tehát a ház, táp már adott -, és 160 ezer jelenleg. Ha minden jól megy, akkor lesz rá keret nyáron már. Processzor terén viszont maradnék az Intelnél, mert a jelenlegi ősi vasamban is az van, és semmi bajom nem volt vele sose. Viszont arra még nem kaptam választ ebből, hogy a játékot ez elviszi-e ultrán a grafikai tuningokkal, de látva a videó végén lévő konfigurációt, szerintem ennek az összeállításnak már vinnie kellene - bár egy másik agyon moddolt videónál már 16GB memóriát írtak, de ahogy írtad, azt akkor később is lehet még hozzá tenni, ha olyan az alaplap. De mondjuk nekem a sima Skyrim maximális beállítása is nagyon szép, mert az ősi gépem miatt már régen nem nyúltam új játékokhoz. De ha már új gépet veszek, akkor szeretném ezt a játékot maximálisan kiélvezni, azért elsősorban ehhez méretezem a vásárlást. :)
Amúgy meg végül is tényleg azon múlik inkább, hogy mennyit sikerül összegyűjteni rá. :D
Abban egyáltalán nem bíznék, hogy egy boltban hogy van összerakva, inkább te építsd össze az alapoktól kezdve mindent!
bakonyinorbi08
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jan. 18., szomb. 17:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: bakonyinorbi08 »

genndy írta:Akkor fogalmam sincs, wiki is csak ezt írja.
Esetleg próbálj mégis beszélni Aveniccivel Solitudeban, a Blue Palace alagsorában, jobb ötletem nincs.
És hogy jutok oda le,mert én az istennek nem tudok menni sehova se a Blue Palace-ba.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Bemész, balra hosszú folyosó végén lépcső, azon lemész és ott vannak összegyűjtve a foglyok.
Vagy ha van életkeresős varázslatot, akkor megkeresed a legnagyobb csoportot :)
darkwolf
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. jan. 28., kedd 11:15

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: darkwolf »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy létezik-e Skyrim magyar kézikönyv? valami kézzel fogható változat, ami segít eligazodni a játékban. előre is köszönöm a segítséget
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

darkwolf írta:Sziasztok! Érdeklődnék, hogy létezik-e Skyrim magyar kézikönyv? valami kézzel fogható változat, ami segít eligazodni a játékban. előre is köszönöm a segítséget
Nem, de a játékon belül van erre egy menü. Mondjuk nem mint ha bonyolult lenne eligazodni :D
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

darkwolf írta:Sziasztok! Érdeklődnék, hogy létezik-e Skyrim magyar kézikönyv? valami kézzel fogható változat, ami segít eligazodni a játékban. előre is köszönöm a segítséget

Mégis milyen részletességű kézikönyvre gondoltál? Ha olyanra ami leírja a küldetéseket, tárgyakat, quest-eket, meg kb. mindent, mint az elderscrolls.wikia, akkor nem valószínű, hogy olyat valaha készíteni fog valaki (bár kívánom, hogy ez esetben ne legyen igazam), mivel kb a játék magyarításával megegyező mértékű vagy akár nagyobb munka volna, de ha csak meg akarod tudni, hogy a játékban mi micsoda, mi hogy működik, hogyan kell használni, akkor ahogy TGWH is írta:a játék menüjében van egy HELP fül egy felsorolással (Ha a játékot magyarítottad akkor nyilván magyarul). Én azzal kezdtem a játékot, hogy ezt elolvastam. Ha ezek elolvasása után sem világos valami, javaslom akkor tedd fel a konkrét kérdésed.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Mondjuk a szintlépésbe nem fog belekeveredeni! :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:
darkwolf írta:Sziasztok! Érdeklődnék, hogy létezik-e Skyrim magyar kézikönyv? valami kézzel fogható változat, ami segít eligazodni a játékban. előre is köszönöm a segítséget
Nem, de a játékon belül van erre egy menü. Mondjuk nem mint ha bonyolult lenne eligazodni :D
Pedig illene léteznie egy nagyon alap ismertetőnek. Emlékszem, hogy lefordítottuk. Aki lemezes Skyrimet vett Magyarországon, annak találnia kellett belőle egy példányt.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Pedig illene léteznie egy nagyon alap ismertetőnek. Emlékszem, hogy lefordítottuk. Aki lemezes Skyrimet vett Magyarországon, annak találnia kellett belőle egy példányt.[/quote]

Én a Media Marktban vettem anno, még a térkép is hiányzott belőle. Viszont volt benne ismertető:D
ErAron111

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ErAron111 »

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy NEM eredeti letöltött,nem steam es skyrim esetében van e arra lehetőség h a mentést elmentsem , mondjuk HDD-re?? (pl h ha később feltelepítem egy másik gépre akkor a mentést tudjam folytatni.)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Igen, mert mindkettő ugyanoda ment.
ErAron111

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: ErAron111 »

És hova ment?:D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Dokumentumok/My Games/Skyrim
shatana
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014. jan. 10., pén. 18:50

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: shatana »

Aloha szeretnék kérni valamit (attól aki hajlandó segíteni) megtudná-e nézni valaki a mentésemet az ő gépén hogy ott tovább lép-e a quest ahol tartok mert nem tudok tovább jutni a bugtól.

történetben a viharköpenyesekkel vagyok a 2. vár félszabadításánál (fort sungard) közlik hogy menyek oda ( eddig oké) lerohanjuk ( az is rendben ) visszamegyek Ulfric-hoz leadni a questet és közli hogy menyek a Hjaanhalba vagy hova...(mit tudom én mi a neve helynek) és onnantól kezdve semmi, nem jelzi a questet. a térképen megtaláltam oda is mentem de a tábor vezetője még mindig az előző questet érzékeli és nem lép tovább.

Letöröltem és újraraktam a játékot nem vált be, kiszedtem a magyarítást úgy sem volt jó, visszatöltöttem 100 mentéssel korábbra ( mert csak addig volt mentésem muszáj törölnöm a helyhiány miatt) végigcsináltam megint és nem jó , kerestem konzol parancsot de nem volt jó. és már nem tudom mit kéne még kipróbálni.

Nekem a Legendary Edition van meg. ( de az sem érdekel ha elvesznek a dolgaim csak lépjen tovább a küldetés)

Aki segítene az írjon rám privátba és adok neki egy skydrive nyilvános linket.

Előre is köszönöm
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

shatana írta:Aloha szeretnék kérni valamit (attól aki hajlandó segíteni) megtudná-e nézni valaki a mentésemet az ő gépén hogy ott tovább lép-e a quest ahol tartok mert nem tudok tovább jutni a bugtól.

történetben a viharköpenyesekkel vagyok a 2. vár félszabadításánál (fort sungard) közlik hogy menyek oda ( eddig oké) lerohanjuk ( az is rendben ) visszamegyek Ulfric-hoz leadni a questet és közli hogy menyek a Hjaanhalba vagy hova...(mit tudom én mi a neve helynek) és onnantól kezdve semmi, nem jelzi a questet. a térképen megtaláltam oda is mentem de a tábor vezetője még mindig az előző questet érzékeli és nem lép tovább.

Letöröltem és újraraktam a játékot nem vált be, kiszedtem a magyarítást úgy sem volt jó, visszatöltöttem 100 mentéssel korábbra ( mert csak addig volt mentésem muszáj törölnöm a helyhiány miatt) végigcsináltam megint és nem jó , kerestem konzol parancsot de nem volt jó. és már nem tudom mit kéne még kipróbálni.

Nekem a Legendary Edition van meg. ( de az sem érdekel ha elvesznek a dolgaim csak lépjen tovább a küldetés)

Aki segítene az írjon rám privátba és adok neki egy skydrive nyilvános linket.

Előre is köszönöm
Írd be ezt a konzol parancsot: setstage 00083042 10
Majd menj a Fort Hraggstad-hoz.

A küldetés alatt senkivel sem kell beszélni! Egyszerűen annyi a hiba, hogy a program nem jeleníti meg a katonákat az ostromnál. A kód állítólag a terület következő betöltésénél ezt helyrehozza.
shatana
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014. jan. 10., pén. 18:50

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: shatana »

Aha ezt értem (2 órán át próbálkoztam és nem működött ) de nekem ott akad meg a quest hogy menyek Hjaanhatár viharköpenyes táborba (Hjaanhatár felszabadítása küldetés) beszélni az ott lévő parancsnokkal de már azt sem mutatja mert ha oda is találok még mindig a Naperőd ostroma küldetést ismételgeti amikor már azt befejeztem.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

shatana írta:Aha ezt értem (2 órán át próbálkoztam és nem működött ) de nekem ott akad meg a quest hogy menyek Hjaanhatár viharköpenyes táborba (Hjaanhatár felszabadítása küldetés) beszélni az ott lévő parancsnokkal de már azt sem mutatja mert ha oda is találok még mindig a Naperőd ostroma küldetést ismételgeti amikor már azt befejeztem.
Értem. Azt hiszem itt muszáj lesz mellékesen megjegyeznem, hogy az UESP anyagából írok neked, mert egyszer sem vittem végig a polgár háborút viharköpenyesként (a birodalmi rész pedig nem bugos :P ).

Elméletileg a naperőd (ami gondolom Fort Sungard lesz) elfoglalása után nem Ulfric-nál kell jelentést tenni, hanem a jobbkezénél (Galmar Stone-Fist).
Ő fogja elindítani az utolsó küldetés láncot (Liberation of Skyrim) melynek része Haafingar megszerzése Fort Hraggstad bevételén keresztül. Gondolom eddig oké.

Nos, az UESP szerint Galmar egyből az erődhöz küld. Itt elméletileg egy fajta bug fordulhat elő, az amit feljebb írtam.

Kérdés: Nem lehet, hogy valamit az előző erődnél felejtettél ki (tippem sincs mit)? Azt ajánlom menj vissza a korában elfoglalt erődhöz és ellenőrizd, hogy hozzátok került-e. Másfelől pedig próbálkozz a konzol paranccsal! Miután beírtad várj egy kicsit, vagy töltsd újra az állást. Én azt tapasztaltam, hogy a setstage parancsok az előző részekhez képest sokkal körülményesebben működnek a Skyrimben.

Plusz próbáld meg ezt a két kódot:
Ez a vár elfoglalásához ugrasztja a küldetést:
setstage 00083042 50

Ez elfoglalttá nyilvánítja a várat:
setstage 00083042 9000
shatana
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014. jan. 10., pén. 18:50

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: shatana »

A fort Sungard erődöt rendesen elfoglalom addig nincs baj azután nem Galmar Stone-Fist-nek kell jelenteni hanem Ulfricnak amit meg is teszek és ezután kell menni a következő táborba ahol Galmar van (oda küld Ulfric) mert ő adja a következő küldetést ami a skyrimwiki szerint hogy titkos dokumentumokat kell megszerezni és csak azután kell elfoglalni a Snowhowk erődöt de már azt sem jelzi miután beszéltem Ulfric-kal hogy hova menyek mert ha elmegyek Galmar-hoz még mindig a Sungard erődhöz küld (amit megnéztem youtube-on hogy hogyan kell elfoglalni + utána olvastam és mindent úgy csináltam). Szóval Sungard-ot rendesen elfoglalom leadom Ulfric-nál és a quest megakad (gondolom a scriptje bugos lett hogy nem lépteti tovább a qouestet az npc-nél). Vagy tudom is én nem értek az ilyen szintű programozáshoz.

Ezért szeretném valaki segítségét kérni aki megnézi a mentésemet az ő játékában mert lehet hogy valamivel ütközik a játék vagy telepítésnél volt valami vagy tudom is én. Annyit tudok ilyennel kapcsolatban hogy volt már ilyesmi más játéknál (Supreme Commander első részében a 2. küldetés végén nem lépett tovább a játék és haverom fejezte be helyettem miután átküldtem a mentésem) de most neki nincs meg ez a játék mert nem fut a gépén.
Palyika
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. feb. 5., szer. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Palyika »

Kétkezes harc!
Hogyan tudom a kétkezes harcot fejleszteni? Hiába rakok mind a két kezembe kardot, mostmár ugyan olyat is, mindig az egykezes harcom fejlődik!
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Mert az nem kétkezes, hanem duplakezes. A kétkezes fegyvert két kézzel fogod egyszerre (pallos/csatabárd/harci kalapács).
A duplakezes harcmodornak egyébként az egykezes jobb oldali ágán vannak a skilljei.
Palyika
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. feb. 5., szer. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Palyika »

Aha, akkor felfogásbeli gondjaim voltak! :-)
Jobb is így mert ezen a vonalon már fejlődtem!
Koszos Kutya
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. nov. 15., pén. 15:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos Kutya »

Sziasztok !
Tudja valaki hol lehet kapni szalmát ? / Straw / Házépítéshez kellene , megnéztem egy két boltot , de eddig nem láttam olyan helyet , ahol árultak volna . Lovardában is néztem . Elképzelhető , hogy ezt valahol találni kell ?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Vegyesboltokban árulják, meg khajit karavánoknál is van. Venni kell, találni nem fogsz.
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Ládákban és szekrényekben is előfordulnak a DLC-s tárgyak, így a szalma is.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

genndy írta:Vegyesboltokban árulják, meg khajit karavánoknál is van. Venni kell, találni nem fogsz.
Vegyesboltban... venni kell... találni nem fogsz...
Odabasz az ,,erpégé'' :D :D :D
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Eddig kb. minden szalmabálát úgy találtam...szekrényekben, hordókban, zsákokban. Sőt a többi szeg, zár, alkatrészek, üveg, stb. nagy többségét is.
Venni, egyet sem vettem még.
Koszos Kutya
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. nov. 15., pén. 15:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos Kutya »

Köszi a válaszokat és elnézést a kései reagálásért !
Szóval akkor jobb , ha megyek körülnézni , egy két vegyesboltban nézegettem már , de ők pont nem árultak ilyesmit , de bizonyára igazatok van és hordókban meg dungeonokban biztosan találni lehetne , talán össze is futhattam ilyesmivel , csak akkor nem tudhattam , hogy szükségem lehetne ilyesmire is még .
Cinober
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 18:45

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cinober »

A bányák kb. mennyi idő után "töltődnek" újra ?
A Fehérvágtától nem messze lévő Állófolyam tábort 8-as szinten fosztottam ki, aztán úgy 20-as szint körül (a játékbeli időt nem szoktam nézni, nem tudom mennyi telhetett el) gondoltam megnézem ismét, ott elég sok vasércet összelehet gyűjteni.
A Map-on rámutatva az egérrel azt írta ki hogy "megtísztítva", de amikor odamentem, a banditák is ott voltak és érc is volt.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Asszem 3 hét. Ha egyszer már kipucoltad, akkor a térképen már mindig "Cleared" marad, még ha nem is igaz ez a felirat.
mihi05

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: mihi05 »

hello, rengeteg pénzem van a játékban és nem tudom mire elkölteni a kereskedőknél sincs jobb felszerelés mint ami nekem van. A morrowindben lehetett kalózbarlangot fejlesztgetni ami aztán hozta a bevételt meg tárgyakat is lehetett venni ilyesmi nincs a skyrimben? Hol tudok venni különleges, erős felszereléseket?
Jah igen mágus vagyok abból is a pusztító varázslatokkal harcoló! Még egy kérdés: a mágiát illetve a mágikus ruhákat lehet tuningolni és ha igen ill. a képesség fán is lehet a pusztítás csillagképet leszámítva?
Előre is köszi, hogy válaszoltok, ha egyáltalán válaszoltok! :D :D
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

mihi05 írta:hello, rengeteg pénzem van a játékban és nem tudom mire elkölteni a kereskedőknél sincs jobb felszerelés mint ami nekem van. A morrowindben lehetett kalózbarlangot fejlesztgetni ami aztán hozta a bevételt meg tárgyakat is lehetett venni ilyesmi nincs a skyrimben? Hol tudok venni különleges, erős felszereléseket?
Jah igen mágus vagyok abból is a pusztító varázslatokkal harcoló! Még egy kérdés: a mágiát illetve a mágikus ruhákat lehet tuningolni és ha igen ill. a képesség fán is lehet a pusztítás csillagképet leszámítva?
Előre is köszi, hogy válaszoltok, ha egyáltalán válaszoltok! :D :D

Azt javaslom, ha eddig még nem tetted, akkor olvasd el a help menüpont alatt lévő dolgokat a játékban. Ha beállsz a Thieves Guild-be azzal kereshetsz talán a legegyszerűbben pénzt. A cuccokat a bűvölés, a kovácsolás és az alkímia fejlesztésével tudod a legjobban feltápolni. Javaslom legelőször a bűvölést. Az egész játékban sehol nem találsz olyan jó cuccokat, mint amiket magadnak tudsz elkészíteni. A bűvölés tápolásánál talán a legjobb módszer, ha óriásokat farmolsz, elnyeled a lelküket, megbűvölsz akármit amit találsz, jó drágán eladod, a pénzből pedig újabb lélekköveket veszel, vagy ha tényleg nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel akkor fizetsz a bűvölés képzésért. Ha még csak a mágikus tulajdonságokkal foglalkozol, akkor az alábbi szett összeállítása az alap (Ezzel manaköltség nélkül használhatsz egy adott mágiaiskolába tartozó bármilyen varázslatot, nyilván a pusztítás a legkézenfekvőbb):

http://www.youtube.com/results?search_q ... nek+&sm=12

Ha megbűvölsz cuccokat, úgy hogy az átváltoztatás varázslatokat manaköltség nélkül használhasd, utána a telekinézis használatával az átváltoztatás képességedet újra és újra legendássá téve kb 20 perc alatt léphet 2-3 szintet a karaktered a végtelenségig.

Remélem tudtam valamit segíteni.
mihi05

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: mihi05 »

Darkglasscoffin írta:
mihi05 írta:hello, rengeteg pénzem van a játékban és nem tudom mire elkölteni a kereskedőknél sincs jobb felszerelés mint ami nekem van. A morrowindben lehetett kalózbarlangot fejlesztgetni ami aztán hozta a bevételt meg tárgyakat is lehetett venni ilyesmi nincs a skyrimben? Hol tudok venni különleges, erős felszereléseket?
Jah igen mágus vagyok abból is a pusztító varázslatokkal harcoló! Még egy kérdés: a mágiát illetve a mágikus ruhákat lehet tuningolni és ha igen ill. a képesség fán is lehet a pusztítás csillagképet leszámítva?
Előre is köszi, hogy válaszoltok, ha egyáltalán válaszoltok! :D :D

Azt javaslom, ha eddig még nem tetted, akkor olvasd el a help menüpont alatt lévő dolgokat a játékban. Ha beállsz a Thieves Guild-be azzal kereshetsz talán a legegyszerűbben pénzt. A cuccokat a bűvölés, a kovácsolás és az alkímia fejlesztésével tudod a legjobban feltápolni. Javaslom legelőször a bűvölést. Az egész játékban sehol nem találsz olyan jó cuccokat, mint amiket magadnak tudsz elkészíteni. A bűvölés tápolásánál talán a legjobb módszer, ha óriásokat farmolsz, elnyeled a lelküket, megbűvölsz akármit amit találsz, jó drágán eladod, a pénzből pedig újabb lélekköveket veszel, vagy ha tényleg nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel akkor fizetsz a bűvölés képzésért. Ha még csak a mágikus tulajdonságokkal foglalkozol, akkor az alábbi szett összeállítása az alap (Ezzel manaköltség nélkül használhatsz egy adott mágiaiskolába tartozó bármilyen varázslatot, nyilván a pusztítás a legkézenfekvőbb):

http://www.youtube.com/results?search_q ... nek+&sm=12

Ha megbűvölsz cuccokat, úgy hogy az átváltoztatás varázslatokat manaköltség nélkül használhasd, utána a telekinézis használatával az átváltoztatás képességedet újra és újra legendássá téve kb 20 perc alatt léphet 2-3 szintet a karaktered a végtelenségig.

Remélem tudtam valamit segíteni.



igen köszi, sárkány pikkely páncélt hogyan lehet csinálni? nincs olyan mint a morrowindbn barlang amit tudsz fejleszteni? és hol lehet olyan varázskönyvet venni ami mester szinten van mint pl a villamcsapás vihar?
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

mihi05:

Én ugyan szívesen válaszolok, ha tudok, de mindenek előtt javaslom az elderscrolls.wikia és a YouTube használatát. Én sajnos nem tudok rendesen angolul de még így is szinte mindenre meg találtam a választ.

Dragonscale armor: Kirakod a megfelelő perkeket a kovácsolásnál (Minden szinten 1 pontot kapsz), ehhez először 100-asra kell fejleszteni a kovácsolást, ami talán a legnagyobb szopás a játékban. Amikor kovácsolsz, használd előtte a harcos őrkövet (guardstone).

De inkább ne várd meg még feltápolod a kovácsolást. Ha a bűvölést feltápolod akkor mást is megbűvölhetsz úgy, hogy egy adott mágiaiskolába tartozó cuccokat manaköltség nélkül használhass, csak kell találni vagy venni olyan tárgyakat amik rendelkeznek az adott bűvöléssel és ki kell belőlük nyerni a bűvölés képességet (az a tárgy ilyenkor megsemmisül).

Lightning Storm Spell Tome: Ha még a destruction képességedet sem húztad fel 100-asra akkor inkább talán azzal foglalkozz először, ha tagja vagy a College of Winterhold-nak ,akkor Faralda-nál vehetsz fel egy quest-et (ehez 100-as destruction kell).

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Dest ... tual_Spell

Ennek teljesítésekor megveheted a Lightning Storm Spell Tome-ot. Annak a varázslatnak viszont nagyon magas a manaköltsége, így a manakölség megszüntetése, vagy jelentősebb mértékben történő csökkentése nélkül aligha használható alacsonyabb szinteken (ráadásul hosszú töltődési (aktiválási) ideje van és csak egyhelyben állva lehet használni).
Vendég

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok! Lenne egy problémám. A kompánia tagjai megtámadnak, ha benézek hozzájuk. Nem tudom, van e összefüggés, de a Viharköpenyesekkel megszereztük Fehércsermelyt, az lenne a baj? Lenne tippeitek, mit tudok csinálni?
Skycontrol

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Skycontrol »

Olyan problémám van, hogy amikor ablakos módban játszok, szeretnék közben böngészni, pl. a neten, de sehogy sem engedi a kurzort játékon kívülre. Teljes képernyős módban is természetesen ugyan ez a helyzet, még a Windows gombot sem engedi...

Help!

Mit csináljak?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Skycontrol írta:Olyan problémám van, hogy amikor ablakos módban játszok, szeretnék közben böngészni, pl. a neten, de sehogy sem engedi a kurzort játékon kívülre. Teljes képernyős módban is természetesen ugyan ez a helyzet, még a Windows gombot sem engedi...

Help!

Mit csináljak?
ALT TAB :D
Skycontrol

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Skycontrol »

TGWH írta:
ALT TAB :D
KÖSZI SZÉPEN! :D :D :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Vagy ott a Steam beépített böngészője az overlayen, ahhoz még Alt+Tab sem kell.
Palyika
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. feb. 5., szer. 9:22

Sárkány kiáltások

Hozzászólás Szerző: Palyika »

Sziasztok,

Most tanultam meg a kíméletlen erő 3. szavát. Gondoltam alapértelmezettként használni is fogja a karakter.
Azonban nem tapasztalok különbséget az 1, és a 3 szavas szó kimondása között.

Hogyan tudok három szót mondani egyszerre, hogy a legerősebb legyen a sárkány szava?

Köszi,
Palyika
Palyika
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014. feb. 5., szer. 9:22

Tárgy újratöltése

Hozzászólás Szerző: Palyika »

Hello,

Kimerült a kardom, és szeretném újratölteni, azonban a bűvölés -nél nem ajánlja fel a kardot, csak amin nincs jelenleg semmi varázslat.

hogyan tudom megoldani?

Köszi
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Tárgy újratöltése

Hozzászólás Szerző: jondon »

Palyika írta:Hello,

Kimerült a kardom, és szeretném újratölteni, azonban a bűvölés -nél nem ajánlja fel a kardot, csak amin nincs jelenleg semmi varázslat.

hogyan tudom megoldani?

Köszi
Szia!

Ezt a bűvölésnél nem is tudod megcsinálni. Ha megnyitod a leltáradat, akkor az R betűvel (ha jól emlékszem) bele tudsz tenni egy lélekkövet (ami nem üres!!), és már újra is töltötted ;)

Üdv:
Jondon
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Alapértelmezetten "T" a fegyvernél.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Sárkány kiáltások

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Palyika írta:Sziasztok,

Most tanultam meg a kíméletlen erő 3. szavát. Gondoltam alapértelmezettként használni is fogja a karakter.
Azonban nem tapasztalok különbséget az 1, és a 3 szavas szó kimondása között.

Hogyan tudok három szót mondani egyszerre, hogy a legerősebb legyen a sárkány szava?

Köszi,
Palyika
Szia!

Ha minden igaz, akkor csak hosszabban kell lenyomnod az adott gombot.
Koszos Kutya
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. nov. 15., pén. 15:31

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos Kutya »

Tudna valaki ajánlani valami jó kis megidézhető íjat ?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Koszos Kutya írta:Tudna valaki ajánlani valami jó kis megidézhető íjat ?
Eh?
Csak egyfajta íjat idézhetsz...

...ahhoz is 50-es Conjuration skill kell.
Válasz küldése