Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Cinober
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 18:45

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cinober »

genndy írta:Ha megvan a perk lehet kovácsolni, de nem tudod enchantolni. Csak új tárgy készítésénél lehet belerakni 2 hatást, meglévőt már nem lehet bővíteni.
Köszi a választ :)
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Helló.
Az lenne a kérdésem, hogy tudna valaki ajánlani (linket küldeni) egy olyan MOD-ról ami mutatja valahogyan, hogy egy vagy több hatás (varázslat, ital, áldás, stb.) mennyi ideig tart még?
Úgy mint anno a TEoS 4: Ovlivion-ban is volt a bal felső sarokban ilyen ikonom és egy kört volt körülötte ami lassan elfogyóban volt ahogy járt le az aktuális hatás ideje.
Nem ragaszkodok pont ilyenhez csak valami amivel láthatom, hogy mondjuk például az "Ébenhús" vagy a "Pusztítás Erősítő ital" hatása még tart e és mennyi perc/másodperc van még hátra belőle.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv: Atlaimond
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nincs ilyen. Nem készült még, mert nehezebb megcsinálni mint ahogy tűnik.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

genndy írta:Nincs ilyen. Nem készült még, mert nehezebb megcsinálni mint ahogy tűnik.
DE a jobb felső sarokban nincs ilyen valami, talán csík csökken vagy hasonló...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Van ilyen, SkyUI-nak hívják. 403-as hiba lenyelte hozzászólás nagy részét, nem írom újra.

Ezen a képen pl. az egyik jel a láthatatlanságot mutatja.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Vik írta:Van ilyen, SkyUI-nak hívják. 403-as hiba lenyelte hozzászólás nagy részét, nem írom újra.

Ezen a képen pl. az egyik jel a láthatatlanságot mutatja.
Igen ez megtenné ha működne. Kár, hogy elromlott. :cry:
Azért köszönöm a választ. Ennyivel is okosabb vagyok, hogy ne áldozzak több időt mert nincs ilyen jelenleg.
Köszönöm.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

De hát akkor van.. mi az hogy elromlott? SkyUI a magyarításban is benne van.
(ebből látszik hogy én azt nem raktam fel)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nemcsak, hogy van; de TE magad tudod testreszabni az egészet!
sobri
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. jan. 5., vas. 18:06

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sobri »

Sziasztok.Segitség kéne.Szerintem minden hely felfedezve,birodalom oldalán a feladatok végrehajtva...és szeretném tudni hogyan tovább??::.(((
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

sobri írta:Sziasztok.Segitség kéne.Szerintem minden hely felfedezve,birodalom oldalán a feladatok végrehajtva...és szeretném tudni hogyan tovább??::.(((
Beszélj az emberekkel, kismillió feladatot lehet kapni tőlük....végigvitted a polgárháború kalandsort és közben nem találtál más feladatokat? Én most megyek Magányvárát elfoglalni, de a térkép tele van feladatokkal akármerre megyek mindenütt van egy bandita akit likvidálni kell, vagy van egy barlang ahonnan meg kell szerezni valamit stb...
sobri
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. jan. 5., vas. 18:06

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sobri »

köszi a választ.persze vannak feladatok,de mind ilyen-olyan csip-csup feladat...pl:éjanya,kocsmákba jarl felhivás,bla-bla ...de arra gondoltam maga a játékmenet valami főellenség vagy valami komoly.ezeket a csip-csup bandivezéreket sárkányokat két kaszabolás és késsz.maga a játékmenet megy e tovább vagy enyi volt a lényeg,hogy valahova álljak és folaljak el két várost oszt jovan??
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Igazából a játék fő szála az a sárkányok eljövetele.
A polgárháború szál is elég tartalmas és hosszú.
Ezen kívül vannak céh küldetéssorozatok:
-harcosoknak ott a Bajtársak
-mágusoknak a Télvári akadémia
-tolvajoknak és orgyilkosoknak is megvan a maguk küldetései (ezeket még nem csináltam mert nem volt még hasonló karakterem)
A céh küldetéseknél van elég sok kifogyhatatlan ismétlődő feladat.
Ha ezeket is kitoltad ott a kismillió egyéb feladat, amit az emberekkel beszélve megkaphatsz.

Ha ez nem elég akkor tedd fel a 3 DLCt és azok még adnak jópár órányi nagy küldetéssorozatot ;)
sobri
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. jan. 5., vas. 18:06

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sobri »

Köszönöm a válaszokat.Tudom van még kismillió küldi,csak arra voltam kiváncsi van-e a játéknak valami igazi célja,vagy csak annyi,hogy megyek erre megyek arra és..pl.(éjanya amikor harmadszor küldött fehérvágtába meg ölni a nemes utazót,az már uncsi vagy bajtársak küldtek hajnalcsillagba kétszer ugyanabba a házba kinyirni a szellemfarkast......nah ezekat már kicsit hmmm..Tehát szerintem akkor maradnak a dlc-k....de azért kicsit még sétikálok erre-arra...Köszi
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nincs olyan célja, amit elérve vége a játéknak, ez egy sandbox rpg, ennek ez a lényege. A céhek utolsó küldetéseit szinte felesleges csinálni, mert mind csak ilyenek, menj ide-menj-oda, öld meg, menj vissza.
A legnagyobb cél Alduin megölése, mert az egész világot fenyegeti, de ha az megvan, akkor lehet csinálni a céhek, polgárháborús szál saját végcéljait, de olyan típusú ellenféllel mint Alduin már nem futsz össze (vannak erősek, de ők nem is feltétlenül küldetéscélok, csak ott vannak egy-egy dungeon végén).
sobri
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. jan. 5., vas. 18:06

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sobri »

Okéj köszi...alduin má megvóóót régen....akkkor csak picit még jövök megyek...
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Én most kezdtem egy settenkedős karaktert és nagyon élvezem, elvileg végtelen küldetést lehet kapni. Tök izgalmas mikor egy házat 8 fegyveres őriz és úgy rámolom ki a széfet, hogy észre sem veszik. Ráadásként felgyújtom a fél kertet is:D
Igaz nem tudom hogy fogok megölni erősebb ellenfeleket, mert ha észrevesznek esélyem sincs, de egyenlőre maradok a városokban és fosztogatom a népet:)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Indorial írta:Igaz nem tudom hogy fogok megölni erősebb ellenfeleket,
Öööööö... hátulról mondjuk? A 15x szorzót eddig még egy boss sem élte túl nálam.
Miről is beszélek. Youtube-on még arról is van videó, hogy valaki hátulról megkéselt egy sárkányt, és 1 döféssel kinyírta!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:
Indorial írta:Igaz nem tudom hogy fogok megölni erősebb ellenfeleket,
Öööööö... hátulról mondjuk? A 15x szorzót eddig még egy boss sem élte túl nálam.
Miről is beszélek. Youtube-on még arról is van videó, hogy valaki hátulról megkéselt egy sárkányt, és 1 döféssel kinyírta![/quote


??? Wow, ezt még nem láttam:D
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jondon »

Milyen nehézségi fokon játszotok... ?
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Én beavatott/szakértő szinten szoktam, de sokszor még így sem sikerül egy kritikus döféssel megölni az ellent, igaz a fegyverhasználat még csak 35 környékén van a 25. szintem ellenére:) Az íjászatot fejlesztem pénzen, szerencsére a zsebmetszés jól jövedelmez (végre tudom mit jelentenek a különféle jelek, amiket imitt-amott látni), de most rá fogok állni az egykezes fegyver fejlesztésére.
Illúziót még nem használok.

Az íjászat fejlesztésére láttam videót, hogy az elején a sötételf csávónak megcsinálva a küldetést, velem tart és képzés után vissza lehetett venni a képzés költségét....nos én is megcsináltam és nekem az arany nem jelent meg a leltárában.

Na igen még nem volt settenkedős karakterem, el sem tudom képzelni, mit lehet kihozni belőle..azért sárkány hátba szúrásához nagy szerencse is kell, hogy ne épp háztetőn üljön:)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

A képzéses-visszalopós exploitot valamelyik patchben javították, most már nem lehet kihasználni.

Jondon: Adept.
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Még azt szeretném megtudni, hogy az alkímiával érdemes e foglalkozni, azaz lehet e valóban erős mérgeket készíteni? Mert ugye van egy képesség, amivel mérget lehet csempészni az ellenfél zsebébe...vagy egyszerűen a fegyverre kenni, hogy hatékonyabb legyen.

És még arra is kíváncsi lennék, hogy a kétkezes fegyverhasználatot ki kell e fejleszeni? Mert akkor elvileg 2 fegyver sebzésére adja a kritikus szorzót...?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

jondon írta:Milyen nehézségi fokon játszotok... ?
Legmagasabb a kezdetektől. Lassan már féléve.
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jondon »

Indorial írta:Még azt szeretném megtudni, hogy az alkímiával érdemes e foglalkozni, azaz lehet e valóban erős mérgeket készíteni? Mert ugye van egy képesség, amivel mérget lehet csempészni az ellenfél zsebébe...vagy egyszerűen a fegyverre kenni, hogy hatékonyabb legyen.

És még arra is kíváncsi lennék, hogy a kétkezes fegyverhasználatot ki kell e fejleszeni? Mert akkor elvileg 2 fegyver sebzésére adja a kritikus szorzót...?
Ha pénzt akarsz szerezni, mindenképpen. A legtöbb hozzávaló ingyen van (csak össze kell szedni a természetben, barlangokban, stb.), nem nehezek. Jó alkímiai képzettséggel egyetlen italt többszáz aranyért lehet eladni. Én úgy csináltam, hogy Fehérvágtában ész és értelem nélkül minden hozzávalót felvásároltam Arcadia-tól, aztán ott helyben legyártottam őket, és helyben el is adtam neki. Már amennyit tudtam, mert nagyon hamar sokkal többet tudtam előállítani, mint amit el tudtam adni. Az viszont nagyon hasznos, ha kiválasztod azt a perket (most a pontos nevét nem tudom), ami lehetővé teszi, hogy mindenkinek minden árut eladj (egy házzal arrébb mész és Belethor-nak eladod a többit, ha még mindig maradt, akkor a kovács csajnál, illetve a kovács boltban).
Apró trükk, de nagyon hasznos.

Üdv:
Jondon
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Indorial írta:Az íjászat fejlesztésére láttam videót, hogy az elején a sötételf csávónak megcsinálva a küldetést, velem tart és képzés után vissza lehetett venni a képzés költségét....nos én is megcsináltam és nekem az arany nem jelent meg a leltárában.
Volt ilyen hiba a játékban, de már javították.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Én jelenleg arra használom az alkímiát, hogy csodafelszerelést gyárthassak; de sajnos egyáltalán nem olyan durva mint a Morrowind-ben volt.
Az pedig gondolom már te is észrevetted, hogy gyógyitalt gyártani totálisan felesleges hála az übertáp ultimate italoknak. A legnagyobb gyökérség a játékban, és tonna számra találod őket szinte mindenhol! Instant god mode.

Szerk.: Apropó kereskedéshez a Merchant perk fog kelleni, ahogy a kolléga is utalt rá. Plusz a tolvaj céhet felfejleszteni maxra, hogy legyen felvásárló köröd. A játék során annyi hibátlan ékkövet fog találni, hogy gyakorlatilag egy kisebb magánhadsereget finanszírozhatnál belőle.

Kis dicsekvés: Az Achieve that! mod-ban van egy olyan küldetés, hogy legyen 1 millió septimed. Fél év alatt most tartok 600 ezernél. Annyira nem egyszerű összegubázni.
Gruby
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011. dec. 11., vas. 5:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Gruby »

Indorial írta:...És még arra is kíváncsi lennék, hogy a kétkezes fegyverhasználatot ki kell e fejleszeni? Mert akkor elvileg 2 fegyver sebzésére adja a kritikus szorzót...?
Kétkezes fegyverhasználat az nem 2db fegyver a kezeidben, hanem 1 db olyan fegyver amihez mindkét kezed kell...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

De az egykezes fegyverhasználatban van perk a duplakezesre (asszem dupla sebzést ad), tehát használható és perkekkel is támogatott.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Grubynak adnék igazat. Genndy az nem dupla kezes, inkább dupla/két fegyveres harcmodor.
Magyar nyelv szépségei. :P

Amúgy mi a magyarosabb megfogalmazás (?), mert az fix hogy nem az, amit én írtam.
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jondon »

Dr.UnGrammar írta:Grubynak adnék igazat. Genndy az nem dupla kezes, inkább dupla/két fegyveres harcmodor.
Magyar nyelv szépségei. :P

Amúgy mi a magyarosabb megfogalmazás (?), mert az fix hogy nem az, amit én írtam.
Huh, ezt jól megkeverted :) Az egykezes fegyverhasználatnál van egy olyan perk, hogy Kegyetlenség (Dual savagery), ami 50% plusz sebzést ad, ha mindkét kezedben van egy-egy fegyver. Szerintem ez a kétfegyveres harc. A kétkezes fegyverhasználat pedig az, amikor egy fegyvert használsz, de mind a két kezed kell hozzá.
Remélem nem kevertem meg még jobban ;)

Jondon
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Értem hogy mit írt, bár az is igaz hogy nem tudjuk hogy Indorial mire is gondolt pontosan.
Egy fegyveres/egy kezes: egy fegyver egy kézben. Lehet vele blokkolni. A másikban lehet más mint fegyver (pajzs, varázslat, üres). Egykezes skillfán van rá perk, attól függően hogy mi a fegyver (kard/harci bárd/buzogány).
Kétfegyveres/duplafegyveres/duplakezes: mindkét kézben fegyver van. Egykezes skillfán van rá perk, ami a támadást erősíti. Védekezni így nem lehet.
Kétkezes: olyan nagyméretű fegyver, amit két kézzel kell tartani/használni (pallos/csatabárd/pöröly). Lehet vele blokkolni. Kétkezes skillfa van hozzá.

Nekem a "dupla" az eredeti "dual"-ból jön, bár az is igaz hogy mintha az is "dual weapons" lenne teljesen kiírva, szóvel legyen akkor kétfegyveres, nekem mindegy :)
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Igen kicsit rosszul fogalmaztam, de értettétek a lényeget:)
A két egykezes fegyverről van szó, ugye jól tudom, hogy ha mindkét kezemben pl tőr van (és ki van fejlesztve a képesség), akkor a 2 tőr sebzésének fogja beadni lopakodás esetén a kritikusát?
És jól olvastam valahol, hogy nem kell az egér minkét gombját nyomni, ahhoz, hogy a 2 fegyver sebzését összeadja? Tehát ha csak az egyiket használom, ahhoz automatikusan hozzáadja a másik fegyver sebzését is?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Rákerestem google-ban és az átböngészett fórumok leírásai szerint, amit írtál arra a válasz igen.

Sőt volt egy rész, ahol még ennél is tovább mentek és összerakták a legpusztítóbb képeltet.
Csak érdekességképpen: Ork + berserker rage (faji képesség) + dark brotherhood gloves + 2 tőr (pl.: sárkánycsonttőr) + hátba szúrás perk 15x szorzója és a dual savage perk = 120x sebzés!!!!

Szerk.: Még ennél is tovább ment valaki. Állítólag a képletet kiegészítve a Marked for Death kiáltással kőkemény 648x damage szorzót is el lehet érni!
Azt hiszem újra előveszem a játékot és személyesen is kipróbálom ezt az overkillt. :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

+erős Strength poti + méreg a tőrökre :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Egyszer már ki kell próbálnom a tolvaj, bérgyilkos, stb. aljakaraktereket is :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sleth »

Remélem itt is bele lehet dögleni a saját ütésedbe a reflect miatt, mint a poe-ba :D
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

A két egykezes fegyverrel csapkodáshoz ki kell fejleszteni az egykezes fegyver ágon a jobb oldali ágat? Mert betettem mindkét kézbe egy tőrt és a sebzést összeadta.
De kipróbáltam hogy egyik kézbe normál másikba mágikus fegyvert tettem és ha a normállal csaptam oda, akkor a mágikusból nem fogyott a töltés...de a felszereléseknél a sebzést összeadja...most akkor hogy is van ez?
Cinober
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 18:45

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cinober »

Ha mindkét kézben fegyver van (bármilyen) a két fegyver sebzése összeadódik.
Azt látod csak a jobb kézben (egér bal gomb) lévő fegyverrel üt, de a sebzés összeadódik.
A bal kezes fegyvert alapból nem "használja". Ezért ha abban mágikus fegyver van, nem fogy a töltet.
Üthetsz a bal kézben lévő fegyverrel is (egér jobb gomb) ekkor egy szúró mozdulatot látsz.
Ha egyszerre nyomod a két egér gombot, akkor gyorsan üt 4-et, kettőt jobbal kettőt ballal, de ez
eléggé fogyasztja a staminát.
Ha csak tőröket használsz, az egykezes fegyver ágon az alábbiak hatnak rá.
(magyarul írom, mert nálam fent van a magyarítás)

- fegyvernök (0/5)
- záporozó csapás (0/2)
- kegyetlenség
- küzdőállás
- kegyetlen vágás

Ami a kritikust adja az egykezes fegyverhasználatnál az a "kardtáncos" (0/3) 10% - 15% - 20% esély kritikus ütésre.
Ahogy a leírásánál is olvasható, csak kard(ok)al támadva adja meg. Ez lehet egy kard is, de akkor a kard a jobb
kézben legyen, a másikban lehet másféle fegyver is (pl. tőr), vagy pajzs.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Sleth írta:Remélem itt is bele lehet dögleni a saját ütésedbe a reflect miatt, mint a poe-ba :D
Igen bele lehet. Hála Ebony Warrior-nak.
shatana
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014. jan. 10., pén. 18:50

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: shatana »

Aloha valaki nálam okosabb megtudná mondani hogy ha kikapcsolom a Dragonburn dlc-t (és ezt már meg is tettem ) mert úgy ellehet szívni a sárkány lelkeket + nem nagyon fogott meg az a kieg, akkor ha beakarom tölteni a mentést kiírja a játék, hogy korábban használt tartalom ki lett kapcsolva és ha így használom a mentést akár tönkre is mehet ( kb ezt írja ) nos az érdekelne engem, hogy most még az elején kezdjem újra a játékot vagy játszhatok nyugodtan.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Játszhatsz nyugodtan. Elég ha majd akkor visszakapcsolod amikor tényleg át akarsz menni a szigetre.
shatana
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014. jan. 10., pén. 18:50

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: shatana »

Értem köszi szépen.
bakonyinorbi08
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jan. 18., szomb. 17:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: bakonyinorbi08 »

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem volt egy olyan küldim Skyrimben hogy foglaljuk el a Whiterun-t és utána sikerült is csak nem találom Proventus Aveniccit,mert még tuningolnám a házamat csak nem találom őt.

Valakinek esetleg ötlete hogy hol lehet?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ment a dutyiba a jarljával együtt Solitudeba. Tőle nem tudsz többet felszerelést venni, Brill lett helyette, őt is a Whiteruni palotában keresd (leginkább a nagy teraszon).
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

Szeretnék feltenni néhány kérdést. Előre is köszönök minden esetleges választ.

1.) Egyre ritkábban jelennek meg sárkányok. Van valami, ami befolyásolja a megjelenésük gyakoriságát pl. tapasztalati szint vagy hasonlók? (Még csak 59. szintű vagyok)

2.) A sárkányok megölésekor előfordul, hogy néha ott vannak a közelben Empire vagy Stormcloak katonák és véletlenül kinyírom őket, emiatt inkább visszatöltök egy korábbi mentést, de akkor meg van úgy, hogy nem jelenik meg a sárkány. Ha katonákat kinyírok a szabadban, de nem jelenik meg felirat, hogy vérdíj van rajtam, vagy ilyesmi, akkor annak van bármilyen jelentősége?

3.) Melyek azok a frakciók, amelyek kizárják egymást a csatlakozási lehetőség tekintetében? Az Empire és a Stormcloak gondolom nyilván kizárja egymást, de lehetek tag pl. egyszerre a Dark Brotherhood-ban és a Thiefes Guild-ben?

4.) Egyszer valamikor megtámadtak Dark Brothererhood orvgyilkosok. A hullájuknál találtam egy levelet, amiben vérdíjat tűztek ki rám, benne volt a nevem is. Miért történt ez? Ennek van valamilyen jelentősége? Csatlakozhatok még a Dark Brotherhood-hoz? (Az árvaház vezetőjének megöléséről szóló quest-et még a játék elején felvettem, de még mindig nem teljesítettem)

5.) Egy steam achivement alapján feltételezem, hogy meg lehet változtatni a karakter külsejét a játékon belül (gondolom mint a Fallout 3-ban a plasztikai sebésznél vagy mint a Divinity 2-ben az iluzionistánál). Ezt, hogyan lehet megtenni? (a ratyivement-ek amúgy nem érdekelnek, csak a külső változtatgatása)

6.) Csak a képesség szintjének növekedéséért jár tapasztalati pont, ha lényeket gyilkolok olyan módszerrel amit már 100-asra fejlesztettem, vagy a küldetések sikeres megoldásáért már nem?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

1. Ahogy haladsz a főszállal, elvileg úgy lesznek egyre gyakoribbak (Alduin egyre többet támaszt fel), de valójában elég random, lehet hogy sokáig egy se jön, aztán egyszerre akár kettő is. A szinttől csak az erősségük függ.
2. Ha nincs vérdíj, akkor nincs. Maximum neked rossz érzés, ha beálltál valamelyik oldalra, hogy a sajátjaidat gyilkolod.
3. Csak a polgárháborús kizárós, egyébként mindenhol lehetsz tag (illetve a DB-nek lehet két kimenetele, attól függően mit csinálsz a kunyhóban).
4. Valakinek nem tetszett a képed. Nincs jelentősége, le kell verni és kész.
5. Riftenben kérdezősködj, vagy menj rögtön a tolvajokhoz.
5. Csak abból fejlődsz amit használsz és még nem 100. Küldetésekért nincs XP, illetve főleg a bárdoknál van olyan hogy sikeres küldi után tanítanak pár skillből egy-egy szintet.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Egészen pontosan egyáltalán nem jár tapasztalati pont a játékban. Semmiért sem. Attól fejlődsz, amit használsz.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Még pontosabban :) : Wikin beszélnek XP-ről, pl. "Skill XP"-nek nevezik amikor töltődik a csík a következő szintig, én is ilyen értelemben használtam, de a játék valóban nem a "klasszikus" XP alapú fejlődést használja, hanem az "ami használsz az fejlődik" rendszerűt (ami valósághűbb is, mint az XP-s rendszer szvsz).
bakonyinorbi08
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jan. 18., szomb. 17:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: bakonyinorbi08 »

genndy írta:Ment a dutyiba a jarljával együtt Solitudeba. Tőle nem tudsz többet felszerelést venni, Brill lett helyette, őt is a Whiteruni palotában keresd (leginkább a nagy teraszon).

Hello!

Láttam válaszoltál a kérdésemre amit nagyon köszönök de nekem semmit nem csinál Brill,megcsináltam nála egy küldit de semmit nem mond a lakberendezésről.Mit tegyek?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Akkor fogalmam sincs, wiki is csak ezt írja.
Esetleg próbálj mégis beszélni Aveniccivel Solitudeban, a Blue Palace alagsorában, jobb ötletem nincs.
Válasz küldése