Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Clusters

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Clusters »

Sziasztok, Falkreath felszabadítása küldinél mit kell csinálni? nem tudok sehogy sem rájönni. :(
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Clusters írta:Sziasztok, Falkreath felszabadítása küldinél mit kell csinálni? nem tudok sehogy sem rájönni. :(
Kicsit pontosítanál, hogy kinek vagy kiknek csinálod a küldetést.
Az angol verzióból nem emlékszem még csak hasonló nevű misszióra sem. :/
Clusters

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Clusters »

Kicsit pontosítanál, hogy kinek vagy kiknek csinálod a küldetést.
Az angol verzióból nem emlékszem még csak hasonló nevű misszióra sem. :/[/quote]

A polgárháborús quest, de már rájöttem közben. Köszi azért! :)
vatikacska
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. okt. 21., hétf. 14:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: vatikacska »

Sziasztok !

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ismerősöm csak a Skyrim miatt vett egy igen drága MSI gamer notit, hogy ultra felbontásba tudja játszani, de mivel ATI VGA van benne így olyan probléma adódott, hogy csak az alaplapi VGA-t látja a játék (8650G) és a nagyobbat ami HD8970M 2GB lenne azt nem hajlandó megtalálni illetve kezelni és így szaggat a játék neki.
Kérlek segítsetek megoldani, hogy tudnánk beállítani, hogy a másik VGA-t használja illetve lássa a játék.

Előre is ezer hála...

Attila
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ez nem a játék hibája. Vagy BIOSban kell letiltani az alaplapi videokártyát, vagy Windowsban kell megadni hogy azt használja (de akkor nem csak a Skyrim, hanem minden). Fönt van hozzá minden driver egyébként? Lehet hogy amiatt nem látja már a Win sem.
vatikacska
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. okt. 21., hétf. 14:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: vatikacska »

A windows látja illetve beállítottuk, hogy használja is mert itt az ATI catalist kapcsolja át elméletben amikor szükségesnek véli.
GeForce VGA-s notinál ki lehetett választani hogy melyik legyen az alapértelmezett.
BIOS-ban nincs ilyen állítási lehetőség...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

vatikacska írta:A windows látja illetve beállítottuk, hogy használja is mert itt az ATI catalist kapcsolja át elméletben amikor szükségesnek véli.
GeForce VGA-s notinál ki lehetett választani hogy melyik legyen az alapértelmezett.
BIOS-ban nincs ilyen állítási lehetőség...
Vigye vissza, és megcsinálják neki. Gamer laptop, a legnagyobb baromság :D
sirGalahad
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. nov. 20., szer. 21:22

Re: Súlyos történet

Hozzászólás Szerző: sirGalahad »

Sziasztok!
Van pár kérdésem de nem mindegyik a magyarítással kapcsolatos...

Régóta vártam erre a nagyszerű játékra illetve ennek magyarítására és most hogy Vik (majd a MorroHun Team is) elkészítette azonnal nekiláttam. Egyből megfogott a világ a hangulat, fejest ugrottam bele és most van 1-2 kérdésem amelyre szeretnék választ kapni.
Sajnos a gépem nem a legerősebb így LOW grafikai beállításokkal játszom 1366*768 felbontásban, az advenced fülön is csökkentettem az értékeket a jobb teljesítmény érdekében.

1.Időnként (főleg nyílt tereken) pár másodpercre teljesen belassul, megakad, megáll a játék, az FPS lecsökken 0-ra (FRAPS). Ez mitől van, ezt hogyan tudom megszüntetni vagy ezen segíteni?

2.Elkövettem azt a "hibát" hogy az alapjátékkal kezdtem játszani és nem telepítettem a frissítéseket, most meg már hogy elértem a 12-ik szintre nem merek frissíteni nehogy elvesszenek a mentéseim. Vagy megtehetem bátran, a korábbi mentések rendesen fognak működni ha felteszem a legújabb frissítést? (+letöltöm a DLC-ket?)

3. Magyarítással VIK és a MorroHun Team is kedveskedett nekünk eggyel-eggyel; részemről a Vik félét használtam azzal kezdtem el és most érdekelne ha frissítem a játékot a legújabb verzióra akkor vajon fognak-e továbbra is működni a mentéseim, ill. érdemes-e, kell-e emiatt váltanom a MorroHun Team által készített magyarításra?

4. Olvastam hogy létezik egy bizonyos Skyrim Unofficial patch is , ezzel kapcsolatban érdekelne hogy ha felteszem akkor fognak-e továbbra is működni a mentéseim ill. mennyire kompatibilis a magyarítással? (egyáltalán mit javít ez, mire számíthatok tőle?)

5. Tudom hogy vannak egyéb mod-ok (plugin-ok), nagyon nem merültem bele ezekbe, csak a "Ló hívása" és a Dovakhin Hideout-ot használom (egy fullos ház Fehércsermelyben a Kompánia alagsorában); érdekelne hogy ezek megmaradnak-e (és működnek-e továbbra is) ha frissítem a játékot és ha váltok a MorroHun Team magyarítására?

6. Milyen egyéb játékélményt növelő mod-ot ajánlanátok? (grafikai tunning nem érdekel)


Köszi előre is a válaszokat!
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

1.Időnként (főleg nyílt tereken) pár másodpercre teljesen belassul, megakad, megáll a játék, az FPS lecsökken 0-ra (FRAPS). Ez mitől van, ezt hogyan tudom megszüntetni vagy ezen segíteni?
Nem tudom, de nekem is jelentkezett néha, bár én textúrapakkokat is használtam. Próbáld meg frissíteni a videokártya drivert.

2.Elkövettem azt a "hibát" hogy az alapjátékkal kezdtem játszani és nem telepítettem a frissítéseket, most meg már hogy elértem a 12-ik szintre nem merek frissíteni nehogy elvesszenek a mentéseim. Vagy megtehetem bátran, a korábbi mentések rendesen fognak működni ha felteszem a legújabb frissítést? (+letöltöm a DLC-ket?)
Szerintem te kevered a frissítést a DLC-kkel. A kettő nem ugyanaz, a legújabb frissítés megy a DLC-k nélkül is, és viszont. Mit ír ki a játék a menüben? Ha 1.9-el kezdődik, akkor a legfrissebb verziód van. Ha Steames a játékod, akkor csak a legfrissebb verziód lehet.
Ha nem, akkor viszont warez verziót használsz, ami két dolog miatt szívás:
1. ha már "régóta vártál erre a nagyszerű játékra illetve ennek magyarítására" akkor igazán megtehetted volna hogy össze is spórolod rá a pénzt, a 6000 Ft-os Legendary (GOTY) kiadás most már nem mondható drágának
2. szerezd be a legújabb patchet onnan ahonnan a játékot. Nem fog bekeverni a mentéseknek (viszont akkor nem is értem, hogy a magyarítás hogy működhet rendesen).

3. Magyarítással VIK és a MorroHun Team is kedveskedett nekünk eggyel-eggyel; részemről a Vik félét használtam azzal kezdtem el és most érdekelne ha frissítem a játékot a legújabb verzióra akkor vajon fognak-e továbbra is működni a mentéseim, ill. érdemes-e, kell-e emiatt váltanom a MorroHun Team által készített magyarításra?
Frissítsd, mert a fordítás is ahhoz készült. Fognak működni, nem kell váltanod.

4. Olvastam hogy létezik egy bizonyos Skyrim Unofficial patch is , ezzel kapcsolatban érdekelne hogy ha felteszem akkor fognak-e továbbra is működni a mentéseim ill. mennyire kompatibilis a magyarítással? (egyáltalán mit javít ez, mire számíthatok tőle?)
Azt tedd fel amit Vik írt a leírásában, az kompatibilis, mert azt lefordította. A legfrissebb unoff.patchet még nem, úgyhogy az visszaváltoztat egy csomó szöveget angolra. Fognak működni a mentéseid. Rengeteg gyárilag benne hagyott hibát javít.

5. Tudom hogy vannak egyéb mod-ok (plugin-ok), nagyon nem merültem bele ezekbe, csak a "Ló hívása" és a Dovakhin Hideout-ot használom (egy fullos ház Fehércsermelyben a Kompánia alagsorában); érdekelne hogy ezek megmaradnak-e (és működnek-e továbbra is) ha frissítem a játékot és ha váltok a MorroHun Team magyarítására?
Megmaradnak, és működni fognak, ha váltasz, ha nem. Magyarítás nem kavar be a modoknak.

6. Milyen egyéb játékélményt növelő mod-ot ajánlanátok? (grafikai tunning nem érdekel)
Tessék, TESNexus Top100, szemezgess. Mielőtt bármit felteszel, tudd hogy mi az ami kell, ami hiányzik, amire megoldást keresel. NEM LEHET vakon modot ajánlani, nincs olyan hogy általános játékélmény-növelő mod. Én pl. nem használok semmi ilyet, más meg 50-100 darabbal pakolja teli a játékot, mert neki úgy tetszik. Mondd hogy mi nem tetszik vagy mit szeretnél és akkor ajánlunk modot.
sirGalahad
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. nov. 20., szer. 21:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sirGalahad »

genndy írta:1.Időnként (főleg nyílt tereken) pár másodpercre teljesen belassul, megakad, megáll a játék, az FPS lecsökken 0-ra (FRAPS). Ez mitől van, ezt hogyan tudom megszüntetni vagy ezen segíteni?
Nem tudom, de nekem is jelentkezett néha, bár én textúrapakkokat is használtam. Próbáld meg frissíteni a videokártya drivert.

2.Elkövettem azt a "hibát" hogy az alapjátékkal kezdtem játszani és nem telepítettem a frissítéseket, most meg már hogy elértem a 12-ik szintre nem merek frissíteni nehogy elvesszenek a mentéseim. Vagy megtehetem bátran, a korábbi mentések rendesen fognak működni ha felteszem a legújabb frissítést? (+letöltöm a DLC-ket?)
Szerintem te kevered a frissítést a DLC-kkel. A kettő nem ugyanaz, a legújabb frissítés megy a DLC-k nélkül is, és viszont. Mit ír ki a játék a menüben? Ha 1.9-el kezdődik, akkor a legfrissebb verziód van. Ha Steames a játékod, akkor csak a legfrissebb verziód lehet.
Ha nem, akkor viszont warez verziót használsz, ami két dolog miatt szívás:
1. ha már "régóta vártál erre a nagyszerű játékra illetve ennek magyarítására" akkor igazán megtehetted volna hogy össze is spórolod rá a pénzt, a 6000 Ft-os Legendary (GOTY) kiadás most már nem mondható drágának
2. szerezd be a legújabb patchet onnan ahonnan a játékot. Nem fog bekeverni a mentéseknek (viszont akkor nem is értem, hogy a magyarítás hogy működhet rendesen).

3. Magyarítással VIK és a MorroHun Team is kedveskedett nekünk eggyel-eggyel; részemről a Vik félét használtam azzal kezdtem el és most érdekelne ha frissítem a játékot a legújabb verzióra akkor vajon fognak-e továbbra is működni a mentéseim, ill. érdemes-e, kell-e emiatt váltanom a MorroHun Team által készített magyarításra?
Frissítsd, mert a fordítás is ahhoz készült. Fognak működni, nem kell váltanod.

4. Olvastam hogy létezik egy bizonyos Skyrim Unofficial patch is , ezzel kapcsolatban érdekelne hogy ha felteszem akkor fognak-e továbbra is működni a mentéseim ill. mennyire kompatibilis a magyarítással? (egyáltalán mit javít ez, mire számíthatok tőle?)
Azt tedd fel amit Vik írt a leírásában, az kompatibilis, mert azt lefordította. A legfrissebb unoff.patchet még nem, úgyhogy az visszaváltoztat egy csomó szöveget angolra. Fognak működni a mentéseid. Rengeteg gyárilag benne hagyott hibát javít.

5. Tudom hogy vannak egyéb mod-ok (plugin-ok), nagyon nem merültem bele ezekbe, csak a "Ló hívása" és a Dovakhin Hideout-ot használom (egy fullos ház Fehércsermelyben a Kompánia alagsorában); érdekelne hogy ezek megmaradnak-e (és működnek-e továbbra is) ha frissítem a játékot és ha váltok a MorroHun Team magyarítására?
Megmaradnak, és működni fognak, ha váltasz, ha nem. Magyarítás nem kavar be a modoknak.

6. Milyen egyéb játékélményt növelő mod-ot ajánlanátok? (grafikai tunning nem érdekel)
Tessék, TESNexus Top100, szemezgess. Mielőtt bármit felteszel, tudd hogy mi az ami kell, ami hiányzik, amire megoldást keresel. NEM LEHET vakon modot ajánlani, nincs olyan hogy általános játékélmény-növelő mod. Én pl. nem használok semmi ilyet, más meg 50-100 darabbal pakolja teli a játékot, mert neki úgy tetszik. Mondd hogy mi nem tetszik vagy mit szeretnél és akkor ajánlunk modot.


Köszönöm a részletes választ, hasznos infókat kaptam, alkalmazni fogom őket a gyakorlatban!

Most úgy vagyok hogy az alapra feltettem a legújabb frissítést majd az Unofficial Patch-et is, aztán a MorroHUN Team magyarítását és minden mentésem tökéletesen működik sőt megszünt az akadás is melyre panaszkodtam. Sokkal simábban fut a játék! (legfrissebb driver vann fenn)
Nagyon örülök!
Vendég

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!
Azt kérdezném, hogy a kétkezes illúzió varászlatok erőssége miben nyilvánul meg? Hosszabb ideig tartanak, vagy magasabb szintű ellenfeleken is hatnak, mint az egykezes változatok?
Köszi előre is
sirGalahad
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. nov. 20., szer. 21:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sirGalahad »

genndy írta: 6. Milyen egyéb játékélményt növelő mod-ot ajánlanátok? (grafikai tunning nem érdekel)
Tessék, TESNexus Top100, szemezgess. Mielőtt bármit felteszel, tudd hogy mi az ami kell, ami hiányzik, amire megoldást keresel. NEM LEHET vakon modot ajánlani, nincs olyan hogy általános játékélmény-növelő mod. Én pl. nem használok semmi ilyet, más meg 50-100 darabbal pakolja teli a játékot, mert neki úgy tetszik. Mondd hogy mi nem tetszik vagy mit szeretnél és akkor ajánlunk modot.
Köszönöm a segítséget és a javasolt a mod-okat, válogattam közülük aztán elkalandoztam és elsőként egy hátizsákot választottam ami +100 teherbírással és egyszerűbb kezelőfelülettel ajándékozott meg. (a +50 verzió kevés, a +300 irreálisan soknak tűnt)
Aztán Hedzsoo által javasolt rejtekhely (ház) is jól jött, nagyon-nagyon elégedett vagyok vele( Dovahkiin Hideout by Shawk) Van mindenféle tároló, alkímia asztal, bűvölő, kovácsműhely, stb, mindenféle cucc a ládákban, többféle "tanító", bérelhető társ és egy "gazdag" kereskedő akinél mindig lapul pár ezer arany... A házhoz jár egy nyaklánc is amivel egyből azonnal visszateleportálhatsz a rejtekhelyre bármikor, bárhonnan, még csata közben is, még ha túlsúlyos is vagy valamint a házból lehet gyors utazást is indítani dacára hogy zárt terület. Helye: Fehérvágtában (Fehércsermelyben) a kompánia bázisának alagsorában egy csapóajtón keresztül található.

Érdekelne még a továbbiakban egy zolyan enei mod , egy "music" pack, ami lecseréli és felturbózza az amúgy alapból kellemes ámde néha unalmas és egysíkú alap háttérzenét stb.
Illetve mivel szeretek csak úgy "céltalanul" kóborolni, mászkálni, vadászni: örülnék valami olyasmi mod-nak is amely megnövelné a vadászható állatok számát (szarvas, farkas, róka, hiúz, oroszlán, pézsmatulok, jak, rénszarvas, lemming, hófajd, jegesmedve, fóka, rozmár, beluga, pingvin :) stb*) ill. az esetlegesen az utunkba akadó ellenséges egyedek számát is (banditák, rossz arcú útonállók, rosszban sántikáló mágusok stb.)

*Na jó, nyilván túloztam az állatvilágot illetően...
:D
sirGalahad
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. nov. 20., szer. 21:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sirGalahad »

sirGalahad írta: Érdekelne még a továbbiakban egy zolyan enei mod , egy "music" pack, ami lecseréli és felturbózza az amúgy alapból kellemes ámde néha unalmas és egysíkú alap háttérzenét stb.
Illetve mivel szeretek csak úgy "céltalanul" kóborolni, mászkálni, vadászni: örülnék valami olyasmi mod-nak is amely megnövelné a vadászható állatok számát (szarvas, farkas, róka, hiúz, oroszlán, pézsmatulok, jak, rénszarvas, lemming, hófajd, jegesmedve, fóka, rozmár, beluga, pingvin :) stb*) ill. az esetlegesen az utunkba akadó ellenséges egyedek számát is (banditák, rossz arcú útonállók, rosszban sántikáló mágusok stb.)

*Na jó, nyilván túloztam az állatvilágot illetően...
:D
No, mivel nem kaptam választ így önállóan, gyenge nyelvtudásomat igénybe véve a Nexus-on kerestem és (meg)találtam amire szükségem volt. ..
Állatok - SkyTEST - Realistic Animals and Predators by EtaYorius
Páncélok - Immersive Armors by hothtrooper44
Zene - Sounds of Skyrim - The Wilds by Cliffworms
Zene - Sounds of Skyrim - The Dungeons by Cliffworms
Fegyverek - JaySuS Swords by JaySuS
Ppeter78
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013. jún. 11., kedd 19:28

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Ppeter78 »

A fórum olvasása közben találtam a Dovahkiin Hideout modot. Ezzel kapcsolatban kérdezném azokat akik használják, hogy a kulcsokat hol lehet megtalálni?
Csak a Kopott kancsóban és a Főmágus lakosztályában lévő csapóajtót tudom kinyitni :( (A Jorrvaskr-i csapóajtó-n kívül)
sirGalahad
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. nov. 20., szer. 21:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: sirGalahad »

Ppeter78 írta:A fórum olvasása közben találtam a Dovahkiin Hideout modot. Ezzel kapcsolatban kérdezném azokat akik használják, hogy a kulcsokat hol lehet megtalálni?
Csak a Kopott kancsóban és a Főmágus lakosztályában lévő csapóajtót tudom kinyitni :( (A Jorrvaskr-i csapóajtó-n kívül)
Részemről úgy tudom hogy az ajtókat melyek egy-egy másik helységben lévő házba nyílnak csak kulcsokkal lehet kinyitni melyeket csak akkor kapsz meg ha megvásároltad az említett házakat.
Az infó nem 100%!
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

Azura csillagával Kapcsolatban meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a fekete és a sima csillag között (Tehát ha a szentélyhez vagy a kocsmába, az elfhez viszem vissza a törött csillagot)?
Magyarul játszom a játékot és találtam pár hozzászólást a témával kapcsolatban, de még mindig nem egyértelmű.
Tehát mindkét csillag képes bármekkora méretű lelket tárolni, de a sima (fehér) esetében az emberekét nem tudja tárolni, ez így helytálló?
Ha a fekete csillagot választom, és Azura nemtetszését váltja ki annak van bármilyen gyakorlati következménye?
Ppeter78
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013. jún. 11., kedd 19:28

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Ppeter78 »

sirGalahad írta:
Ppeter78 írta:A fórum olvasása közben találtam a Dovahkiin Hideout modot. Ezzel kapcsolatban kérdezném azokat akik használják, hogy a kulcsokat hol lehet megtalálni?
Csak a Kopott kancsóban és a Főmágus lakosztályában lévő csapóajtót tudom kinyitni :( (A Jorrvaskr-i csapóajtó-n kívül)
Részemről úgy tudom hogy az ajtókat melyek egy-egy másik helységben lévő házba nyílnak csak kulcsokkal lehet kinyitni melyeket csak akkor kapsz meg ha megvásároltad az említett házakat.
Az infó nem 100%!
A házak már megvannak, csak a csapóajtókhoz kellene a kulcs.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Darkglasscoffin írta:Azura csillagával Kapcsolatban meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a fekete és a sima csillag között (Tehát ha a szentélyhez vagy a kocsmába, az elfhez viszem vissza a törött csillagot)?
Magyarul játszom a játékot és találtam pár hozzászólást a témával kapcsolatban, de még mindig nem egyértelmű.
Tehát mindkét csillag képes bármekkora méretű lelket tárolni, de a sima (fehér) esetében az emberekét nem tudja tárolni, ez így helytálló?
Ha a fekete csillagot választom, és Azura nemtetszését váltja ki annak van bármilyen gyakorlati következménye?
Tudtommal annyi eltérés van a kettő között, hogy két módon fejezheted be a küldetést, de a kettő kizárja egymást. Tehát vagy Azura kedvében jársz, vagy a másik szereplőt részesíted előnyben. Utóbbi esetben nyilván nem kaphatod meg azt a követőt sem, aki Azura bajnokának szólítana.
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

Köszönöm.

Én úgy emlékeztem (persze lehet, hogy rosszul emlékszem), hogy a fogadóban lévő elf, a küldetés elején elmondja, hogy van különbség, mégpedig az emberi lelkek tárolásával kapcsolatban. Még a témával kapcsolatban leírt első kommentem előtt végig is vittem azt a küldetést, hogy hátha a végén az elf elmondja részletesebben, de nem tette. Csak azt nem tudom biztosan, hogy akkor a fehér csillag kizárólag a nem emberi lelkeket, a fekete pedig kizárólag az emberi lelkeket képes tárolni, vagy a fehér az csak a nem emberit a fekete pedig mindkettőt, vagy még lehet, hogy tovább bonyolódik a dolog a lélekméretek tekintetében is, amire egy másik fórumon talált hozzászólásból következtetek, bár ez a hozzászólás kissé zavarosnak tűnik számomra, legalábbis a végét tekintve.

Konkrétan erre gondolok:

” a fekete csak emberlelket tud beszívni a fehér meg nem, de azok közt a legnagyobb is belefér.”

A Morrohun fórumon is találtam hozzászólást ami arra utal, hogy van különbség, ez pedig Dr.UnGrammar ( 2013. aug. 7., szer. 22:59 ) egyik kommentjében került leírásra:

„Azura csillaga csak sima lelket képes tárolni, azaz személyek lelkét nem. Ha megtisztítod a követ, akkor a csillag mellé (ami egy el nem használódó lélekkőnek felel meg - nagyon hasznos cucc) megkapod társnak Azura papnőjét is. Plusz az istennővel jó barátságba kerülsz, ami mint a Morrowind eseményei óta tudunk elég jó dolog.
Azura fekete csillaga ezzel ellentétben már képes lesz személyek lelkét is tárolni. Ehhez viszont meg kell rontani a követ! Képzelhetted, hogy az istennő ennek mennyire fog örülni.”

Nekem úgy tűnik, mintha az általam beidézett 2 komment egymásnak ellentmondana, de lehel, hogy csak velem van a gond.

(Nem tudom van-e bármi jelentősége, mert nem túl zavaró, csak megjegyzem, hogy az oldal tetején a regisztráció és belépés feliratok fedik egymást a fórumtémával, valamint, hogy a hozzászólások dátumozása egy órával el van csúszva legalábbis az én esetemben.)
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Dr.UnGrammar írja jól. A fehér csak állatok lelkét tudja tárolni (nem-humanoidokét), bármilyen méretben. A fekete pedig állatokét bármilyen méretben és emberekét IS (lehet hogy csak bug, mert a küldiben Nelacar is rosszul mondja).
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Annak van vmi következménye, hogy Azurával "jó barátságba kerülünk"(avagy sem)?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Csak duma, nincs semmi valódi előny vagy hátrány.
Balu

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Balu »

Sziasztok!

Lehet, hogy béna kérdés, de muszáj feltennem. :)
Végig szívtam a játékot a következő modok használatával:
Skyui, Immersive Armors, Immersive Weapons, Heavy Armoury, Deadly Dragons Armory, Skyrim HD, Flora mod, Lush trees, World Map in full 3D, Realistic Smoke and Embers, Nicer Snowflakes, Midas Magic - Spells in Skyrim, Apocalypse Spell Package, Achieve That!, Deadly Dragons
A "szépészeti" kiegészítők nélkül megvagyok, a többi nélkül nem.
Használtam BOSS-t, SKSE-t, NMM-et, mindent ami jó.
Szerintetek mennyire várható, hogy ha megvásárolom a játékot, akkor is hibákba fogok ütközni? Legutóbb pl. a sokszáz órán át fejlesztett karakteremet nem tudtam visszahozni egy helyszínről, ezután hagytam fel másodjára a Skyrimmal. De nem hagy nyugodni azóta sem. :)

Bocsi, ha rossz helyre ment, és előre is köszi a tippeket!
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Semmiben sem különbözik a warez és az eredeti (az exe pár bájtban, hogy kitörték belőle a védelmet). Ha eddig szívás volt, ezután is az lesz.
Karakter visszahozására: coc konzolparancs, vagy modok ideiglenes kikapcsolása általában megoldja.
Avatar
LionX
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. dec. 6., pén. 11:54

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: LionX »

Sziasztok!
Mivel én ebben a témában egyáltalán nem vagyok benne, ezért bajban vagyok és segítséget kérek Tőletek!
Gyermekemnek már régóta meg van a Skyrim, de most karácsonyra kérte a Legendary Edition-t is.Viszonylag baráti áron be is tudtam szerezni. A dobozban van két lemez meg két aktiválási kód. Az egyik a "Kezelési utasításon", a másik pedig egy lengyel nyelvű külön álló lapon. Viszont az nem a megszokott XXXXX-XXXXX-XXXXX formátumú, hanem ilyen: XXXSKYRIMXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX
Mivel a karácsony estét nem akarom különböző telepítési procedúrákkal tölteni, ezért megpróbáltam előre dolgozni, de nem boldogultam.
Hogyan kell ezt telepíteni? Vagy nem is kell telepíteni, hanem a Steam-ben meg kell adni a kódot, vagy mit kell csinálni hogy működjön?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Nem mondom 100%-ra, de elvileg mindig úgy kell, hogy a Steamen keresztül aktiválod az adott kódokat. Az meg önmagától telepíti pár kattintás után.
A helye pedig: Steam-Játékok-Termékek aktiválása a Steamen...
Avatar
LionX
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. dec. 6., pén. 11:54

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: LionX »

Dr Lecter írta:a Steamen keresztül aktiválod az adott kódokat. Az meg önmagától telepíti pár kattintás után
Köszönöm sikerült! :) Azzal a kóddal ami a kezelési utasítás hátulján volt, le is töltötte a tartalmakat és telepítette is, (gondolom), de miután a lányom használja, majd kideríti hogy valóban felkerültek-e a kiegészítések. Viszont az a kód aminek olyan hosszú előtagja van, azzal nem tudtam mit kezdeni.
Szerintetek azt a magyarítást amit innen töltöttem le, érdemes feltelepíteni? Mennyire kiforrott? :?:
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

LionX írta:
Dr Lecter írta:a Steamen keresztül aktiválod az adott kódokat. Az meg önmagától telepíti pár kattintás után
Köszönöm sikerült! :) Azzal a kóddal ami a kezelési utasítás hátulján volt, le is töltötte a tartalmakat és telepítette is, (gondolom), de miután a lányom használja, majd kideríti hogy valóban felkerültek-e a kiegészítések. Viszont az a kód aminek olyan hosszú előtagja van, azzal nem tudtam mit kezdeni.
Szerintetek azt a magyarítást amit innen töltöttem le, érdemes feltelepíteni? Mennyire kiforrott? :?:
Én még nem estem neki, de ezt a verziót telepítettem fel.
A jobb felső sarokban van a profilnév, hogy kinek a fiókja, ha arra rákattintasz és kivalsztod a fiók részletei-t, akkor könnyebben megláthatod, hogy valóban fel lett e telepítve.
Bár valószínűleg igen, de szerintem sem árt az ellenőrzés.
jksx002
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 6:33

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jksx002 »

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy ha megveszem a Legendary editiont, vagy az Anthology-t akkor a jelenlegi karakter mentéseim használhatók-e?
A steam nem száll el, hogy két skyrim lesz felinstallálva, vagy választhatók az összetevők?
Most csak az alapjáték van fent.
Köszi.
Cinober
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 18:45

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cinober »

Sziasztok !
Helyreállítás : védőburok varázslat hogy működik ?
Azt írja a leírásánál : xx ponttal növeli a páncél értékét, és elhárít xx pontnyi varázslat sebzést vagy hatást.
ár : yy / mp.

xx = varázslat erősségétől függően 40, 60, 80.
yy = a mana pont értéke.

Amikor elvarázsolom, nem látszik a hatása. A karakter lapon nem ír több védőértéket, a jobb felső sarokba sem tesz ikont, és a karakteren sem látszik hogy lenne rajta védőburok.
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

A védőburok varázslatok KIZÁRÓLAG addig fejtik ki a hatásukat, amíg nyomva tartod az adott gombot (Alapesetben jobb vagy bal egérgomb, amelyikre rakod), és addig másodpercenként emésztik fel a manát. Ha ezeket a varázslatokat használod (tehát a gombot nyomva tartod) akkor látod a védőburkot. Ha nyomva tartod a gombot és úgy nyomod meg a tab-ot vagy más gombot aminek segítségével látod a hatásokat akkor már ott van a listában a hatásával együtt. A közönséges védőburok 40, a remek védőburok 60…és így tovább (nekem csak ez a kettő van jelenleg).
Cinober
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 18:45

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cinober »

Darkglasscoffin írta:A védőburok varázslatok KIZÁRÓLAG addig fejtik ki a hatásukat, amíg nyomva tartod az adott gombot (Alapesetben jobb vagy bal egérgomb, amelyikre rakod), és addig másodpercenként emésztik fel a manát. Ha ezeket a varázslatokat használod (tehát a gombot nyomva tartod) akkor látod a védőburkot. Ha nyomva tartod a gombot és úgy nyomod meg a tab-ot vagy más gombot aminek segítségével látod a hatásokat akkor már ott van a listában a hatásával együtt. A közönséges védőburok 40, a remek védőburok 60…és így tovább (nekem csak ez a kettő van jelenleg).
Értem. Köszi a választ.
jksx002
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 6:33

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jksx002 »

jksx002 írta:Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy ha megveszem a Legendary editiont, vagy az Anthology-t akkor a jelenlegi karakter mentéseim használhatók-e?
A steam nem száll el, hogy két skyrim lesz felinstallálva, vagy választhatók az összetevők?
Most csak az alapjáték van fent.
Köszi.
Sziasztok!

Tudnátok ezzel kapcsolatban felvilágosítást adni.
Köszönöm
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

jksx002 írta:
jksx002 írta:Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy ha megveszem a Legendary editiont, vagy az Anthology-t akkor a jelenlegi karakter mentéseim használhatók-e?
A steam nem száll el, hogy két skyrim lesz felinstallálva, vagy választhatók az összetevők?
Most csak az alapjáték van fent.
Köszi.
Sziasztok!

Tudnátok ezzel kapcsolatban felvilágosítást adni.
Köszönöm
A mentéseidnek semmi baja nem lesz.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

jksx002 írta:
jksx002 írta:Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy ha megveszem a Legendary editiont, vagy az Anthology-t akkor a jelenlegi karakter mentéseim használhatók-e?
A steam nem száll el, hogy két skyrim lesz felinstallálva, vagy választhatók az összetevők?
Most csak az alapjáték van fent.
Köszi.
Sziasztok!

Tudnátok ezzel kapcsolatban felvilágosítást adni.
Köszönöm
A Steam biztosan nem fog "elszállni", és az is biztos, hogy nem lesz kettő Skyrim telepítve a gépedre. Valószínűleg szólni fog, hogy már megvan neked ez a játék, ha újra aktiválni akarod az alapjáték kódját. A kiegészítők pedig választhatók.
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

Sziasztok! Lehet hogy nem ide kéne írnom de lenne egy kérdésem. Valaki tudja hogy High Rock-ban van mocsár vagy mocsaras terület?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Nincs.
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

köszi.
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Arra tud nekem pontos információt adni, hogy ha a Térvári akadémián a saját kis lakrészemben lévő szekrénybe teszek valamit az idővel eltűnik e vagy sem?
Azt tudom, hogy a saját házban nem fog eltűnni, de az akadémián is elvileg az a mi szobánk...betettem pár könyvet pár nap múlva egyenlőre meg vannak, de nem szeretnék értékes dolgot betenni addig amíg nem tudom biztosra a dolgot.
Saját házat nem akarok venni egyenlőre, mert tudom másra is fordítani a pénzt és mivel fanatikus mágus vagyok ezért minden út az akadémiára vezet szóval ott lenne célszerű tartani a cuccaimat.
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jondon »

Indorial írta:Arra tud nekem pontos információt adni, hogy ha a Térvári akadémián a saját kis lakrészemben lévő szekrénybe teszek valamit az idővel eltűnik e vagy sem?
Azt tudom, hogy a saját házban nem fog eltűnni, de az akadémián is elvileg az a mi szobánk...betettem pár könyvet pár nap múlva egyenlőre meg vannak, de nem szeretnék értékes dolgot betenni addig amíg nem tudom biztosra a dolgot.
Saját házat nem akarok venni egyenlőre, mert tudom másra is fordítani a pénzt és mivel fanatikus mágus vagyok ezért minden út az akadémiára vezet szóval ott lenne célszerű tartani a cuccaimat.
Szia!

Én már nagyon régóta ott tartom a cuccaimat, és megmaradnak. Egyébként meg, ha főmágus leszel, további lehetőségek nyílnak meg előtted ;)

Üdv:
Jondon
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Akadémián a saját kis szobád biztonságos, pakolássz nyugodtan. Meg persze az összes saját ház. De Whiterunban Yorvasskr pont nem, ott nincs egy biztonságos láda sem, hiába mondják hogy van szobád.
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

Köszönöm mindenkinek, aki a múltkor válaszolt a kérdésemre Azura Csillagával kapcsolatban.

Meg tudná esetleg valaki mondani, hogy a Télvári Akadémián lévő Enthir-nél (akiről a vele lefolytatott beszélgetésből feltételezem, hogy lopott cuccokkal kereskedik), miért nem tudom eladni a lopott tárgyakat? Eladáskor egyszerűen nem jelennek meg a listában.

Köszönet előre is minden válaszért.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Mert a játékban a karaktered nem tudja róla hogy orgazda-e. A sejtés nem elég.
Csinálj tolvajcéhes küldetéseket, vagy rakd ki a beszédkészség megfelelő perkjét.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

genndy írta:Mert a játékban a karaktered nem tudja róla hogy orgazda-e. A sejtés nem elég.
Csinálj tolvajcéhes küldetéseket, vagy rakd ki a beszédkészség megfelelő perkjét.
Ez annyira jellemző, már bocs :D ott akadtam ki legutóbb, amikor az ork könyvtáros feltételezte rólam, hogy hülye vagyok, mert nem lehetett más párbeszédet mondani neki :D
Annyi ilyen bakiba belefutottam az egysíkú párbeszédek során, hogy muszáj lesz gyorsan befejeznem a végigrohanást - teszteltem a magyarítást, siettem -, aztán sürgősen kell pár mod, hogy kompenzáljanak valamicskét :D
Indorial

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Indorial »

Na én nem rohanok sehova fast travel nélkül órákig képes vagyok mászkálni, mire odaérek 1-2 küldetés helyszínére, a könyveket elolvasom beszélgetek mindenkivel szóval szerepjátszom, ettől lesz izgalmas a játék szerintem, nem pedig attól, hogy hipp hopp oda teleportálok lenyomok mindenkit és teleportálok a következő küldetéshez...így 100 órával kitolnám a játékot....fast travel nélkül 50 óra után még csak a felszínt súrolom:D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Indorial írta:Na én nem rohanok sehova fast travel nélkül órákig képes vagyok mászkálni, mire odaérek 1-2 küldetés helyszínére, a könyveket elolvasom beszélgetek mindenkivel szóval szerepjátszom, ettől lesz izgalmas a játék szerintem, nem pedig attól, hogy hipp hopp oda teleportálok lenyomok mindenkit és teleportálok a következő küldetéshez...így 100 órával kitolnám a játékot....fast travel nélkül 50 óra után még csak a felszínt súrolom:D
Igen, de úgy soha sem tudtam volna gyorsan letesztelni a fordítást :D
Én még térképet sem szívesne használok, szeretek táblák és útjelzők után utazni. De a párbeszédek néha kiakasztóak, ahogy a többi hiba is :D
Avatar
Darkglasscoffin
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. okt. 27., vas. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Darkglasscoffin »

genndy írta:Mert a játékban a karaktered nem tudja róla hogy orgazda-e. A sejtés nem elég.
Csinálj tolvajcéhes küldetéseket, vagy rakd ki a beszédkészség megfelelő perkjét.
Köszönöm.

Értem én, hogy a karakterünk tudása, nyilván nem lehet egyenlő a saját tudásunkkal, ahogy a „valódi” (pen & paper) RPG-k esetében sem, de a karakteremmel már eleve kb. egy olyan tartalmú hozzászólást intézhettem Enthir felé, hogy: „Hallom, hogy neked ilyen, meg olyan cuccaid vannak.” Erre ö: „Csss, halkabban, majd a szobámban megbeszéljük.” Azt hittem, hogy így már egyértelmű a két karakter közt, hogy mi a szitu mert, cuccokat így is vehetek tőle (bár igaz, hogy már nem emlékszek arra, hogy azok lopottak voltak-e). Amúgy nem különösebben akadok fenn az ilyen logikátlanságok miatt (mert akkor amiatt is lehetne, hogy még egy répáról is tudja mindenki, egész Skyrim-ban, hogy lopott és még sokáig lehetne folytatni a felsorolást), csak azért kérdeztem rá mert attól tartottam, hogy valami bug. Lopni sem szoktam, csak egy házat rámoltam ki Széltetőn, mert annak még kinyírtam a gazdáját egy küldetésben, úgyhogy gondoltam nem hiányzik senkinek.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Na igen, és még egy másik dimenzióban sem tudnád eladni, mert rajt a pöcsét, hogy lopott...
Mint ha a karakterem szigorúan felcetlizte volna, hogy ez bizony lopott... még ha egyedi cuccok lennének, akkor megértem, bár a másik városban élő középnemes biztos nem olyan híres, hogy négy várossal arrébb tudják milyen kardja van...
Rengeteg ilyen baki lesz, amikor már eleve olyan kérdést intézhetsz az npc-khez, amikről a karakterednek, sőt, neked magadnak sincs halovány lila fingja sem... elég sok ilyen spoiler van a játékban...
Cinober
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013. dec. 9., hétf. 18:45

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Cinober »

A sötét testvériség páncélszettjét lehet fejleszteni ha megvan hozzá a kovácsolás "Misztikus kovács" perk ?
Próbaképp feltettem a munkapadra, kiírta hogy bőr kell hozzá, de mivel a kovácsolást nem fejlesztettem, azt is írta hogy nincs meg hozzá a megfelelő képességem ( ebből gondolom, hogy elméletben lehetne fejleszteni).
A másik, hogyha bűvölésből megvan az "Extra hatás" akkor tudok beletenni még egy bűvölést ebbe a szettbe ?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ha megvan a perk lehet kovácsolni, de nem tudod enchantolni. Csak új tárgy készítésénél lehet belerakni 2 hatást, meglévőt már nem lehet bővíteni.
Válasz küldése