Általános kérdések

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
raimhol343

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol343 »

Dr.UnGrammar írta:
asdasdasd5 írta:És az számít, hogy fekete csillag, vagy simán azura csillgként kapom meg ? :D Mert attól függ hogy "folytatom a szálat" .
Elég sokat számít!
SPOILER
Azura csillaga csak sima lelket képes tárolni, azaz személyek lelkét nem. Ha megtisztítod a követ, akkor a csillag mellé (ami egy el nem használódó lélekkőnek felel meg - nagyon hasznos cucc) megkapod társnak Azura papnőjét is. Plusz az istennővel jó barátságba kerülsz, ami mint a Morrowind eseményei óta tudunk elég jó dolog. :)

Azura fekete csillaga ezzel ellentétben már képes lesz személyek lelkét is tárolni. Ehhez viszont meg kell rontani a követ! Képzelhetted, hogy az istenő ennek mennyire fog örülni.

A döntés rajtad áll!
De a fekete jobb elvileg akkor ! :D
raimhol343

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol343 »

Az árnytáltost meglehet ölni valahogy, vagy lelehet rakni valahogy ? Idegesít, hogy követ mindenhová... nem akarom megölni, de letenném valahová.
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Segítsetek! Hogyan kell bűvölni?
Kiválasztom a tárgyat és a lélekkövet, de bűvölés menüben nekem nem jelenik meg semmi.
Minek kéne itt lennie hogy bűvölni tudjak???
raimhol343

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol343 »

Kriszta írta:Segítsetek! Hogyan kell bűvölni?
Kiválasztom a tárgyat és a lélekkövet, de bűvölés menüben nekem nem jelenik meg semmi.
Minek kéne itt lennie hogy bűvölni tudjak???
el kell pusztítanod valamit, aminek van képessége... és akkor kitanultad a "bűvölést". Az árnytáltos lovat hogy tudom lerázni ?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Vidd vissza a DB-hez ahonnan jött. Szerintem ott marad, ha onnan nélküle indulsz el.
Vagy ha nem, akkor is vidd oda vissza (mert oda menne vissza), és szerezz egy másik lovat. Aztán az új lovat öld meg, vagy ölesd meg.
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

raimhol343 írta:
Kriszta írta:Segítsetek! Hogyan kell bűvölni?
Kiválasztom a tárgyat és a lélekkövet, de bűvölés menüben nekem nem jelenik meg semmi.
Minek kéne itt lennie hogy bűvölni tudjak???
el kell pusztítanod valamit, aminek van képessége... és akkor kitanultad a "bűvölést". Az árnytáltos lovat hogy tudom lerázni ?
Ez azt jelenti, hogy kizárólag az elpusztított tárgyon lévő bűvölést tanulom meg?
Vagyis minél többféle bűvölést szeretnék megtanulni annál több tárgyat kell beáldoznom?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kriszta írta:
raimhol343 írta: el kell pusztítanod valamit, aminek van képessége... és akkor kitanultad a "bűvölést". Az árnytáltos lovat hogy tudom lerázni ?
Ez azt jelenti, hogy kizárólag az elpusztított tárgyon lévő bűvölést tanulom meg?
Vagyis minél többféle bűvölést szeretnék megtanulni annál több tárgyat kell beáldoznom?
Igen. Sőt, ahhoz hogy gyorsabban fejlődjön a bűvölés szakértelmed érdemes minél magasabb szintű tárgyat beáldoznod!
Mivel a játékban tonna számra fogsz találni/kapni bűvölt tárgyakat nem kell aggódnod a cuccok miatt.

Szerk.: Elfelejtettem említeni. Egy mágikus hatás megtanulásáért elég 1x beáldoznod egy tárgyat. Vagyis ha megsemmisítesz egy lopakodás bűbájjal rendelkező tárgyat, akkor onnantól azt a bűbájt végigismerni fogod (ergo nem tudsz megsemmisíteni újabb lopakodásra bónuszt adó tárgyat). Ezért is kell törekedni, arra hogy az adott bűbáj megtanulásához minél magasabb szintű tárgyat áldozz be a tp szorzóért.
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Igen. Sőt, ahhoz hogy gyorsabban fejlődjön a bűvölés szakértelmed érdemes minél magasabb szintű tárgyat beáldoznod!
Mivel a játékban tonna számra fogsz találni/kapni bűvölt tárgyakat nem kell aggódnod a cuccok miatt.

Szerk.: Elfelejtettem említeni. Egy mágikus hatás megtanulásáért elég 1x beáldoznod egy tárgyat. Vagyis ha megsemmisítesz egy lopakodás bűbájjal rendelkező tárgyat, akkor onnantól azt a bűbájt végigismerni fogod (ergo nem tudsz megsemmisíteni újabb lopakodásra bónuszt adó tárgyat). Ezért is kell törekedni, arra hogy az adott bűbáj megtanulásához minél magasabb szintű tárgyat áldozz be a tp szorzóért.[/quote]

Nagyon kösz ezeket az infókat.
Ha nem hívod fel rá külön a figyelmemet nem gondoltam volna erre.
Egyébként magasabb szintű tárgy alatt mit értesz, mármint milyen szempontból?
Hányszor lehet bűvölni egy tárgyat?
Nekem van olyan nyakláncom, amin három bűvölés van, ilyet csinálni is lehet vagy csak kapni?
És már megbűvölt tárgyat is lehet még tovább bűvölni?
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

A bűvölés egyik ágának végén van egy olyan, hogy kétszer tudod bűvölni, szóval annál több már csak található (pl.: Gauldur amulett: mana/stamina/élet+30). Szerintem a magasabb szinten azt érti, hogy nem acél páncél, hanem mondjuk ork vagy ében, illetve a bűvölés értéke magasabb. De kezdetben érdemes a kisebbet szétkapni, ha ugyanolyanból kettő van, mert nem tudsz nagyon magas szintűt létrehozni.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nem számít, hogy milyen tárgyon van, csak a bűvölés szorzója számít. Tehát:
ha van Lopakodás +20% meg Lopakodás +30% gyűrű, akkor az XP-szorzó miatt érdemesebb lenne a +30%-ost szétkapni, de valószínűleg nem fogsz tudni +30%-ast létrehozni, tehát érdemesebb a +20%-ból megtanulni a bűvölést. A létrehozott új tárgyak úgyis jobban számítanak az XP-nél. Hogy a gyűrű arany, vagy ezüst, az semmit sem számít.
Egyébként érdemes végigolvasni a játékon belüli Helpet, biztos hogy ez mind benne van.
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Köszönöm szépen.
Egyébként magasabb szintű bűvölést mettől tudok csinálni, meddig kell felhúzni?
A Helpet megnézem, őszintén szólva eszembe sem jutott, de remek ötlet.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Én kimaxoltam a képességet (azaz minden szorzót növelő perket felvettem a képességfáról). Kombinálva a kovács képességgel elég durva dolgokat tudsz összerakni. Plusz a bűvölés előtt mindig érdemes felhörpinteni egy üveg "bűvölést erősítő löttyit" is, hogy megdobja a készülő tárgy értékeit.

U.i.: Ereklyét ne dezintegrálj! Pl.: egy olyan neves tárgyat mint a Gauldur amulett teljesen felesleges szétkapni, mert 2-nél több bűbájt úgysem fogsz tudni tárgyra rakni. Ergo az amulett még akkor is jobban megfogja érni, ha viszonylag korán szerezted meg és az értékei emiatt kicsik.

U.i.2.: Minden a bűvölésről (angolul). Ha nem is igazán érted, azért táblázatot nézd végig. Ez alapján könnyen eldönthetted, hogy mettől éri meg neked a bűvölés. Én személy szerint 18 egyedi ruhaszettet és tonányi kiegészítőt (gyűrű, lánc, köpeny) csináltam mire eljutottam a képességfa végére. Bíbelődős dolog, de szórakoztató.

Link: http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Enchanting
raimhol343

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol343 »

Egy fontos kérdés ha már itt tartunk. Lehet olyan vértet, vagy fegyvert készíteni, aminek állandó a hatása ? szóval sosem jár le a "bűvölés" .pl van ez a bajnokok vértje vértem ami 5 méregsebzést okoz másodpercenként az ellenfélnek, de sosem fogy ki. Ilyet lehet készíteni ?
Avatar
Deathskull
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. júl. 14., vas. 9:22

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Raimhol, ilyeneket nem is lehet készíteni, sem megtanulni azt az effektet, ugyanis egyedit nem lehet szétkapni (amit említettem Gauldurt sem, bár azt nem is érdemes, mert szinte a legvégéig hasznos lesz). Itt van az összes effekt, amit meg lehet tanulni és fel lehet újra használni: http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Enchanting_Effects
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nem lehet. Páncélra csak skill-vagy attribute-erősítést lehet rakni, illetve asszem regent. Mérgezést, sebzést nem.
Ha az enchant-növelés a cél, akkor érdemes már a játék elejétől gyűjtögetni a lélekköveket, gyűrűket/nyakláncokat, könnyű ruhákat (páncél nehéz, nem éri meg) és enchantolva eladni. Ha varázslós a karakter, akkor az üres köveket lehet töltögetni Soul Trappel, és akkor a Conjuration is fejlődik (ST különösen jól húzza felfelé, még magas szinten is).
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Két kérdésem lenne. Hol találok hibátlan zafírt?
Tudom, hogy lehet bányászni is, de nem tudom milyen bányába érdemes menni.
Illetve van-e más hely ahol belehet szerezni?
Illetve Septimus Signus Daedra küldijét hogyan lehet elkezdeni?
Avatar
Rastafari594
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. júl. 25., csüt. 16:03

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Rastafari594 »

Kriszta írta:Két kérdésem lenne. Hol találok hibátlan zafírt?
Tudom, hogy lehet bányászni is, de nem tudom milyen bányába érdemes menni.
Illetve van-e más hely ahol belehet szerezni?
Illetve Septimus Signus Daedra küldijét hogyan lehet elkezdeni?
Én nem bányásztam, idővel ládákban találtam, lootoltam. Ha nem foglalkozol vele különösebben te is találni fogsz egy pár óra alatt, ha csak a többi küldit csinálod.

Septimus Signus? Ha nem tévedek ő az a Misztikus Hajnal megszállott. Kapni fogsz (vagy már kaptál) egy meghívót egy múzeumba, ahova ha majd elmész elkezd neked mesélni a deadrikus dolgokról, és megkér valamire. Szerintem erre a küldetésre gondolsz.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Rastafari594 írta:
Kriszta írta:Két kérdésem lenne. Hol találok hibátlan zafírt?
Tudom, hogy lehet bányászni is, de nem tudom milyen bányába érdemes menni.
Illetve van-e más hely ahol belehet szerezni?
Illetve Septimus Signus Daedra küldijét hogyan lehet elkezdeni?
Én nem bányásztam, idővel ládákban találtam, lootoltam. Ha nem foglalkozol vele különösebben te is találni fogsz egy pár óra alatt, ha csak a többi küldit csinálod.

Septimus Signus? Ha nem tévedek ő az a Misztikus Hajnal megszállott. Kapni fogsz (vagy már kaptál) egy meghívót egy múzeumba, ahova ha majd elmész elkezd neked mesélni a deadrikus dolgokról, és megkér valamire. Szerintem erre a küldetésre gondolsz.
Nem! Septimus Hermaeus Mora követője. A küldetést úgy lehet elkezdeni, hogy megkeresed az öreg bolondot.
Tipp: Kezdj el kutatni Winterhold-tól északra. Igen.. még a vízen is túl. :)
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Rastafari594! Remélem igazad lesz.
Én már olvastam olyat is hogy, volt aki 100 órát játszott és nem talált egyet sem.
Jó lenne ha nem járnék így.

Dr. UnGrammar! Én azt reméltem, hogy nem kell keresgélni.
Utána olvastam és elvileg az ork könyvtáros- mágusnál is el lehet kezdeni a küldit.
Csak épp velem nem hajlandó ilyesmiről beszélni.
Úgyhogy köszi, marad a trappolás.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kriszta írta:Rastafari594! Remélem igazad lesz.
Én már olvastam olyat is hogy, volt aki 100 órát játszott és nem talált egyet sem.
Jó lenne ha nem járnék így.

Dr. UnGrammar! Én azt reméltem, hogy nem kell keresgélni.
Utána olvastam és elvileg az ork könyvtáros- mágusnál is el lehet kezdeni a küldit.
Csak épp velem nem hajlandó ilyesmiről beszélni.
Úgyhogy köszi, marad a trappolás.
Valaki feltette már ezt az ork könyvtáros kérdést. Amúgy milyen már, ork, könyvtáros? Csak én nem tudom összerakni a kettőt? Na mindegy, előtte hever pár könyv, pont a témába vág :D
Néhol olyan ügyes fejtörők vannak, valahol meg annyira egyértelmű, hogy fél óriáig bolyongok, mondván, hogy ennyire hülyén nem lehet ,,elrejteni'' valamit... hát de...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Oblivionban is volt egy ork könyvárus.
A TES lore-ban az orkok korántsem tuskó, agyatlan pacákok, mint mondjuk a LotR-ban. Leginkább megbecsült harcosok (termetüknél és adottságaiknál fogva), de abszolút nem buták, tehát miért ne lehetne belőlük éppen egy-két könyvtáros? Érdemes a faluikba is ellátogatni, mindenkinek megvan a helye, van kovácsuk, alkimistájuk, bányákat felügyelnek, stb.

Kriszta: hibátlan zafírnak nincs konkrét lelőhelye, majd találsz. Árusnál is lehet néha, de leginkább a draugr kripták urnáiba meg kis vázáiba érdemes belenézni, ott szokott lenni pénz+drágakő. Vagy csináld végig a tolvajküldiket+az 5x5 munkát a városokban, és akkor kapsz egy olyan képességet, aminél sokkal nagyobb arányban találsz majd értékes drágaköveket a lootban (nekem annyi lett, hogy a végén már otthagytam őket, mert nem tudtam kinek eladni).
Septimus Signus: ork könyvtáros pultján heverő könyvek, vagy tényleg elindulsz a Mágusegyetemtől észak-nyugatra, a jéghegyek között.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ejh. :D
Ha ennyire nem akartok jeges fürdőzni Septimus után, akkor itt a "lelőhelye":
http://www.uesp.net/maps/srmap/srmap.sh ... 7s+Outpost

Ugyan, ugyan TGWH! Ennyi erővel minden khajit drogcsempész. :roll:

Hibátlan zafírhoz egy kis segítség:
- Hibátlan zafír a karakter 28. szintje után kezd el véletlenszerűen esni az ellenfeleknél.
- MINDEN Törp Centurio garantáltan tartalmaz 3 drágakövet.
- Amikor bányászol 10% eséllyel találsz drágakövet is.
- A "végső jutalom" ládákban 10-25% az esély drágakövek találására.
- Hibátlan zafírnak 3 garantált helye van a játékban! Egy leledzik Dibella templomának (Markarth) belső szentélyében, az első könyvespolcon. Szintén egy nyugszik Korvanjund sírjában (The Pale régió) egy tálkában. Végül az utolsó egy ládában kint a szabad ég alatt található, északra a Journeyman's Nook néven ismert helytől (Winterhold közelében). A pontos koordináták itt (térképen nincs jelölve, valószínűleg a feltüntetett könyv környékén van a láda): http://www.uesp.net/maps/srmap/srmap.sh ... 29&zoom=17

Szerk.: Forrásom az UESP lapjai voltak.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dr.UnGrammar írta:Ejh. :D
Ha ennyire nem akartok jeges fürdőzni Septimus után, akkor itt a "lelőhelye":
http://www.uesp.net/maps/srmap/srmap.sh ... 7s+Outpost

Ugyan, ugyan TGWH! Ennyire erővel minden khajit drogcsempész. :roll:

Hibátlan zafírhoz egy kis segítség:
- Hibátlan zafír a karakter 28. szintje után kezd el véletlenszerűen esni az ellenfeleknél.
- MINDEN Törp Centurio garantáltan tartalmaz 3 drágakövet.
- Amikor bányászol 10% eséllyel találsz drágakövet is.
- A "végső jutalom" ládákban 10-25% az esély drágakövek találására.
- Hibátlan zafírnak 3 garantált helye van a játékban! Egy leledzik Dibella templomának (Markarth) belső szentélyében, az első könyvespolcon. Szintén egy nyugszik Korvanjund sírjában (The Pale régió) egy tálkában. Végül az utolsó egy ládában kint a szabad ég alatt található, északra a Journeyman's Nook néven ismert helytől (Winterhold közelében). A pontos koordináták itt (térképen nincs jelölve, valószínűleg a feltüntetett könyv környékén van a láda): http://www.uesp.net/maps/srmap/srmap.sh ... 29&zoom=17

Szerk.: Forrásom az UESP lapjai voltak.
Milyen jó kis oldala az! :D
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Köszönöm szépen a válaszokat.
Nekem az ork könyvtáros tetszett, jópofa volt végre nem vérgőzös gyilkoló gépként látni egy orkot.
Ha nem tetszik valami neki Ö max. mágiával kapná le a fejed. ;)
Én valahol azt olvastam, hogy a tünde Dominium főhadiszállásán is van egy hibátlan zafír illetve Magányvárban a fogadóban a gyíknál (lopika).
Ez téves információ?

Egyébként Dibella templomának belső részébe hogyan lehet bejutni?
Tudom, hogy ott is van egy küldi de engem mindig elzavar a papnő bármikor is megyek.
Hogyan lehet ezt a küldit elkezdeni?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ha megkapod a küldetést, abban ellopni kell valamit onnan... szóval én nem is próbálkoznék a papnőnél ;)
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Kriszta írta:Köszönöm szépen a válaszokat.
Nekem az ork könyvtáros tetszett, jópofa volt végre nem vérgőzös gyilkoló gépként látni egy orkot.
Ha nem tetszik valami neki Ö max. mágiával kapná le a fejed. ;)
Én valahol azt olvastam, hogy a tünde Dominium főhadiszállásán is van egy hibátlan zafír illetve Magányvárban a fogadóban a gyíknál (lopika).
Ez téves információ?

Egyébként Dibella templomának belső részébe hogyan lehet bejutni?
Tudom, hogy ott is van egy küldi de engem mindig elzavar a papnő bármikor is megyek.
Hogyan lehet ezt a küldit elkezdeni?
Be kell törnöd, és lopakodnod. De ne aggódj! Ki tudod dumálni magad (ekkor kapod meg az egyik szentjük reinkarnációjának kiszabadításának feladatát - ejh de hülye mondat), ha elkapnak. Én anno például azért törtem be, hogy beszélni tudjak a főpapnővel (mivel ő a bűvölés egyik mesteroktatója).

Angolból fordítottam a szöveget, az pedig nem tartalmazott utalást a követségre vagy a magányvári fogadóra. Szerintem azok nem zafírok lesznek, hanem azok a lebegő rózsaszín szilánkok.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Tehát akkor a készítők nézzük hogy általánosítanak:
- nord: civilizálatlan alkoholista barbár rasszista az összes, sok köztük a koldus - csak a sárkunyhók hiányoznak -, de Ulfric beszéde a legelején, mint ha ő lenne az egyetlen értelmes nord, akinek a vállára kell vennie a többi hülye sorsát... ősi építményeiket valószínűleg olyan részeg mámorban építették, hogy csak véletlenül jött össze az összes ilyenre, azóta sem tudnak ilyet építeni... megjegyzés: a magyarításban nem tiszta Ulfric kiléte :D
- khajit, argónia: értelmes, sokat hányattatott nép - épp csak a sárkunyhóik... őőő mesteri építményeik hiányzonak :D -, kiváló mágusok és harcosok
- birodalmi: a nagy és kiváló birodalom, akik megmenteni jöttek a világot
- ork, ragada: kiváló harcosok, intelligensek és hű de jók
- nemes elf: kiváló mágusok, akik minden el akarnak pusztítani... megjegyzés: én nemes elf mágust indítottam, miért nem csatlakozhatok a thalmorokhoz?

Szóval elég furcsa lett Égkoszorú...
raimhol343

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: raimhol343 »

TGWH írta:Tehát akkor a készítők nézzük hogy általánosítanak:
- nord: civilizálatlan alkoholista barbár rasszista az összes, sok köztük a koldus - csak a sárkunyhók hiányoznak -, de Ulfric beszéde a legelején, mint ha ő lenne az egyetlen értelmes nord, akinek a vállára kell vennie a többi hülye sorsát... ősi építményeiket valószínűleg olyan részeg mámorban építették, hogy csak véletlenül jött össze az összes ilyenre, azóta sem tudnak ilyet építeni... megjegyzés: a magyarításban nem tiszta Ulfric kiléte :D
- khajit, argónia: értelmes, sokat hányattatott nép - épp csak a sárkunyhóik... őőő mesteri építményeik hiányzonak :D -, kiváló mágusok és harcosok
- birodalmi: a nagy és kiváló birodalom, akik megmenteni jöttek a világot
- ork, ragada: kiváló harcosok, intelligensek és hű de jók
- nemes elf: kiváló mágusok, akik minden el akarnak pusztítani... megjegyzés: én nemes elf mágust indítottam, miért nem csatlakozhatok a thalmorokhoz?

Szóval elég furcsa lett Égkoszorú...
Birodalmiak égkoszorú megmentői ? Jó vicc ! :D Inkább égkoszorú gyarmatosítói. Orkok pedig inkább mogorva barbárok, nem mondanám okosnak őket. Nordok kicsit nacionalisták, de okkal.
GodWhiz
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. aug. 4., vas. 9:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: GodWhiz »

TGWH írta:Tehát akkor a készítők nézzük hogy általánosítanak:
- nord: civilizálatlan alkoholista barbár rasszista az összes, sok köztük a koldus - csak a sárkunyhók hiányoznak -, de Ulfric beszéde a legelején, mint ha ő lenne az egyetlen értelmes nord, akinek a vállára kell vennie a többi hülye sorsát... ősi építményeiket valószínűleg olyan részeg mámorban építették, hogy csak véletlenül jött össze az összes ilyenre, azóta sem tudnak ilyet építeni... megjegyzés: a magyarításban nem tiszta Ulfric kiléte :D
- khajit, argónia: értelmes, sokat hányattatott nép - épp csak a sárkunyhóik... őőő mesteri építményeik hiányzonak :D -, kiváló mágusok és harcosok
- birodalmi: a nagy és kiváló birodalom, akik megmenteni jöttek a világot
- ork, ragada: kiváló harcosok, intelligensek és hű de jók
- nemes elf: kiváló mágusok, akik minden el akarnak pusztítani... megjegyzés: én nemes elf mágust indítottam, miért nem csatlakozhatok a thalmorokhoz?

Szóval elég furcsa lett Égkoszorú...
Kihagytad a listáról a Bosmer, Dunmer, Breton hármast. Pár szép szót csak megérdemelnek ők is.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:megjegyzés: én nemes elf mágust indítottam, miért nem csatlakozhatok a thalmorokhoz?
Most egy világ dőlt össze bennem! :o

Mégis akkor ki ellen fogom dörzsölni a birodalmi patámat a felhők mögül?
Koszos_kutya

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos_kutya »

Felmerült itt ott , hogy egyesek nem az eredeti játékkal játszadoznak . Azon gondolkodtam , nem érné e meg jobban összejönni pár embernek , és közösen megvenni a játékot, ha az eredeti a pénztárcának túl drága ?
Vagy ez hülyeség lenne így ?
Dávid

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dávid »

Szia(sztok) lenne egy kérdésem a skyrim magyarositását le lehet töltenni már mert láttam hogy 100%-ba kész de a letöltések közzöt nincs ilyesmi?
Elöre is kösssz a válaszért :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Dávid írta:Szia(sztok) lenne egy kérdésem a skyrim magyarositását le lehet töltenni már mert láttam hogy 100%-ba kész de a letöltések közzöt nincs ilyesmi?
Elöre is kösssz a válaszért :D
Lehet, hogy a választ nem fogod megköszönni :D
(Attól függ, hogy ki fog válaszolni!)
Koszos_kutya

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos_kutya »

:lol: :lol: :lol: Ez azért jópofi válasz volt Dr-úr !
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Koszos_kutya írta:Felmerült itt ott , hogy egyesek nem az eredeti játékkal játszadoznak . Azon gondolkodtam , nem érné e meg jobban összejönni pár embernek , és közösen megvenni a játékot, ha az eredeti a pénztárcának túl drága ?
Vagy ez hülyeség lenne így ?
A kérdést nem is igazán értem, de nincs értelme. Steam acchoz kötődik, tehát egy ember - egy játék. Dobozos is ugyanilyen.
Hacsak nem egy accot akartok többen használni, amin csak a Skyrim van. De egyszerre úgyis csak egy ember játszhatna, szóval az se fog menni.
Koszos_kutya

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Koszos_kutya »

Aha , kösz genndy , akkor ennek így nincs értelme .
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: jondon »

Dávid írta:Szia(sztok) lenne egy kérdésem a skyrim magyarositását le lehet töltenni már mert láttam hogy 100%-ba kész de a letöltések közzöt nincs ilyesmi?
Elöre is kösssz a válaszért :D
Szia!

A kérdésed némi tájékozatlanságra utal, de összefoglalom röviden: jól látod, hogy nem látod a letöltések között, mert az úgynevezett béta tesztelés zajlik. Erre azok kaptak lehetőséget, akik korábban jelentkeztek rá (már nem lehet rá jelentkezni). Ők beküldik a hibákat, mi pedig, a tőlünk telhető sebességgel javítjuk. Amint ennek a végére értünk, megjelenhet a letöltések között. Hogy ez mikorra várható, azt per pillanat nem tudja senki megjósolni, folyamatban van....
Amennyiben több infót szeretnél, látogasd a Skyrim magyarítás topicot, ott sokkal többet megtudhatsz.

Jondon
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr.UnGrammar írta:
TGWH írta:megjegyzés: én nemes elf mágust indítottam, miért nem csatlakozhatok a thalmorokhoz?
Most egy világ dőlt össze bennem! :o

Mégis akkor ki ellen fogom dörzsölni a birodalmi patámat a felhők mögül?
A birodalmi patákról annyit, hogy annyit gondolkodtak a sírkamrába vezető út végén, meg az ében karomnál, hogy éhendöglöttek...
Mi a fenét csináljak annyi birodalmi karddal, páncéllal? Mondom ecsém, 200 éve még a birodalmi fővárosban sem ismerték a köszörűt, itt meg már évszázadok - ezredek? - óta használják :D Össze se szedem, nem éri meg a fáradságot...

Ja, thalmor. Én szívesen csatlakoznék, kiűznénk a birodalmi férgeket Égkoszorúból, majd, miután átvettem a hatalmat, hatalomra segíteném Ulfricot :D Utána már fel lehet szabadítani a birodalmi elnyomás alatt álló Tamrielt :D azaz lehet magától is összeomlik a Birodalom, sőt szinte biztos, nem kell ahhoz segítség.

Széltetőn megjelent egy sárkány. Lenyomtuk, picit megnézték, de az őrök nagyon nem csodálkoztak, mondogatták tovább, mennyire unalmas az őrködés. Mondjuk lehet a sárkány elrontotta a gyomrát egy birodalmi táborral...

Ja, nem 2 császár uralkodtak 200 évig, volt az elején egy kormányzójuk is.

GodWhiz, próbáld meg értelmezni az elejét, és máris máshogy látod a dolgot.

Bretonok mágusok, sokan nincsenek, erdei elfek kifagytak kb... sötét elfek érdekes állatfaj... egy könyv úgy említi őket, pontosabban saját magukat, mint erőszakos bevándorlók, akik át akarják venni a hatalmat közvetlenül Ulfric lába alatt. A városban viszont elnyomottaknak látszanak.

Itt egy hatalmas kérdés merül fel, szabad-e engedni a bevándorlókat? Ott vannak pl. a németek, ők megszívták a törökökkel. Román vendégmunkásokat ugye nem sokan szeretik, a svédeknél kb. 98%-kal nőtt a bűnözés, miután megnyíltak a határok, a szexuális bűncselekmények szinte teljes egészét afrikaiak követik el...
Ugye a másik kérdés, hogy szép dolog-e a nacionalizmus. Most így belegondolva kva nagy kérdéseket feszegetnek a készítők :D :D

De banyek, én rájöttem. Ezek Jobbikosok :D csak nagyon ne emlegessétek, mert betiltja pártunk és kormányunk a játékot :D
Viccen kívül, én semmi gondot nem látok abban, hogy a nordok nem szeretik a bevándorlókat. Ez az ő földjük, mindenki másnak megvan a maga helye, éljenek ott ahogy akarnak.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

TGWH írta:én semmi gondot nem látok abban, hogy a nordok nem szeretik a bevándorlókat. Ez az ő földjük, mindenki másnak megvan a maga helye, éljenek ott ahogy akarnak.
Igazad lehet! Ha a falmerek nem engedték volna be az alkesz nordokat talán még ma is úgy néznének ki mint valami bulimiás topmodell. :D
Apropó "ő földjük", az a bizonyos föld ami a nordoké nem véletlenül északabbra van valami szigeten? És anno a birodalom nem az "ő földjüket" szabadította fel az akaviri hódítóktól? Na és Morrowind inváziója?
Mint mindig most is kilóg a lóláb kedves piros orcás barátom. :roll:
közel a 60-hoz

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: közel a 60-hoz »

Az Elder Scrolls 5: Skyrim Legendary Edition csak Stemen játszható vagy van rendes gépes verziója is?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

A földet meg kell szerezni, úgy gondolom. Pl. a ,,nagy'' Morva Birodalomtól egy felszerelt lóért lehetett földet venni...
Nyílván valahogy oda kell kerülni, és ez évszázadokig, évezredekig tart. Biradalmi gondolkodásmódod ott hibádzik, hogy nem a föld megszerzéséről van szó, hanem a megszerzett földön történő életről :D mert ugye a föld már megvan, oda bevándorolni más országból be lehet, de akkor fogadják el a bevándorlók a szabályokat. Teljesen más listát tetszett elővenni birodalmi uram :D
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

közel a 60-hoz írta:Az Elder Scrolls 5: Skyrim Legendary Edition csak Stemen játszható vagy van rendes gépes verziója is?
Kapható dobozos verzióban is, de Steam mindenképpen szükséges magához a játékhoz. Tehát igen, csak Steam-es van :D
GodWhiz
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. aug. 4., vas. 9:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: GodWhiz »

Azért s Jobbikot ne nevezzük nacionalistának inkább soviniszta. A nordok meg csak tudatlanok de nacionalisták (teli vannak magas beosztású sötét elfekkel és orkokkal). Ulfric meg nem kitoloncolna mindenkit csak az a baja hogy az hatalom/irányítás nincs nord kézben, ami érthető is. De azért a Birodalomnak vannak előnyei is mert nélkülük jó eséllyel jönne a következő altmer roham és azért egy Aldmeri domínium vs. Skyrim elég egyértelműen végződne.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

GodWhiz írta:Azért s Jobbikot ne nevezzük nacionalistának inkább soviniszta. A nordok meg csak tudatlanok de nacionalisták (teli vannak magas beosztású sötét elfekkel és orkokkal). Ulfric meg nem kitoloncolna mindenkit csak az a baja hogy az hatalom/irányítás nincs nord kézben, ami érthető is. De azért a Birodalomnak vannak előnyei is mert nélkülük jó eséllyel jönne a következő altmer roham és azért egy Aldmeri domínium vs. Skyrim elég egyértelműen végződne.
Azért a sovinizmus kissé túlzás, sőt, nagyon :D ott vannak a románok, a szlovákok, na ők inkább...
Én nem mondanám a nordokra, hogy tudatlanok, mivel elég fejlettek, és több, ellenkező vélemény is erősen képviselteti magát, amiket nagyon bölcsen kezelnek, ez minden, csak nem tudatlanság...
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Koszos_kutya írta::lol: :lol: :lol: Ez azért jópofi válasz volt Dr-úr !
Köszi.
GodWhiz
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. aug. 4., vas. 9:51

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: GodWhiz »

Ahány ember annyi vélemény. A nordokkal igazad van én fogalmaztam rosszul, a tudatlanságot külföldiekkel kapcsolatban értettem miszerint aki nem nord az vagy tolvaj, gyilkos, mágus vagy csak simán sötét elf (tisztelet a kivétel)
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Köszönöm szépen válaszokat.
Azóta elkezdtem a Tolvaj küldisort és az elsőt zsebelőst sikerült megcsinálni.
Hogy a többi mennyire fog menni azt még nem tudom.
Arról már kérdeztem, hogy a céhes küldiket akkor csinálom meg amikor akarom akár a főküldi után is.
De mi a helyzet a polgárháborús, magyarul csatlakozós küldikkel?
Ezeket is lehet a főküldi után elkezdeni vagy ezek kapcsolódnak hozzá és párhuzamosan kell és utána már nem lehet oldalt választani?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Kriszta írta:Köszönöm szépen válaszokat.
Azóta elkezdtem a Tolvaj küldisort és az elsőt zsebelőst sikerült megcsinálni.
Hogy a többi mennyire fog menni azt még nem tudom.
Arról már kérdeztem, hogy a céhes küldiket akkor csinálom meg amikor akarom akár a főküldi után is.
De mi a helyzet a polgárháborús, magyarul csatlakozós küldikkel?
Ezeket is lehet a főküldi után elkezdeni vagy ezek kapcsolódnak hozzá és párhuzamosan kell és utána már nem lehet oldalt választani?
Szerintem teljesen mindegy, mivel akkor kezdődnek el, amikor odamész, nem tudsz semmiről sem lemaradni. Jó, ha elvállalod az elsőt, és elmész kalandozni, akkor lehetséges, hogy Fehérvágtába be sem tudsz jutni, mert készülnek az ostromra a viharköpenyesek...
Én csinálom ahogy utamba kerül. A mágusakadémián rossz gombot nyomtam, így egy küldit nem tudok leadni, majd később. De általában összefüggnek a küldetések, több is szól ugyan arra a helyre. Pl. a mágusoknál, próbáld ki a khajit tűzpalást tekercseit 3 ellenfélen, közben keresd meg a Veremben a (orákulum?? :D )... nem jut eszembe mit. Vagy keresd meg a három amulettdarab töredékét, na az egyik pont a mágusok ásatásán van.
Jó, mondják hogy siess, de a főszálat most hagyom, a Patkányfészekben még bújkálhat egy ideig a Penge ügynök :D

Annyi előnye van, hogy ha megvannak a polgárháborús küldik - amik amúgy mitől polgárháborúk, miért nem szabadságharc, hisz pl. a birodalmiak nem ott élnek, hanem másik tartományban, mindegy, macerás, ahogy az is vicces, hogy egy vármegyét bejárok 5 perc alatt :D -, akkor szerintem előnybe kerülhetsz, hisz mindenhol viharköpenyes / birodalmi harcosok segítenek neked, pl. a sárkányok felbukkanásakor. Míg ha elkötelezed magad, de ellenséges területre mész, ott jönnek rád az ellenfelek.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: genndy »

Szálak nem kavarnak be egymásnak, bármelyiket csinálhatod bármelyik sorrendben, közben belekezdhetsz másba, nincs jelentősége.
Főszálba egy ponton zavarhat be a háború, de minden esetre meg van oldva hogy a vége ugyanaz legyen (ideiglenes fegyverszünet lesz, és városok cserélhetnek gazdát ha addig nincs lezárva egyik vagy másik oldalon a háború). A megkötés háborúban annyi, hogy ha elkötelezted magad az egyik oldal mellett és beálltál az adott seregbe, onnantól a másikat nem csinálhatod, azok ellenségek lesznek, a táborukat megközelítve támadnak. Ha vége a háborúnak, akkor a táborok is eléggé kiürülnek.
Avatar
Kriszta
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012. aug. 7., kedd 18:55

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kriszta »

Köszönöm szépen.
Egyébként az extra melókat akkor is meglehet csinálni, amikor már én vagyok a Tolvajoknál a góré vagy előtte kell?
A DB-nél a szerződéses gyilkosságokat kötelező megcsinálni vagy csak választható?
Van olyan jelentősége, mint a Tolvajoknál az extra melóknak?
Válasz küldése