Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
Zizz
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. júl. 6., pén. 15:21

Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Sziasztok! A minap azt gondoltam, hogy megveszem a Skyrimet, mert az Obliviont kijátszottam már legalább 20-szor és a Skyrimmel is csak a megjelenés után játszottam törten egy hónapot utánna újra raktam a gépem egy gond miatt. Sajnos azóta nem volt időm játszani vele, de most meg nem engedi megvenni. :(
Azt írja a Steamen hogy a légiómban nem elérhető, itt egy kép:
Nem tudom, hogy ha boltban megvenném akkor sem engedne játszani? Köszönöm előre is a válaszokat.
Kép
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zizz írta:Sziasztok! A minap azt gondoltam, hogy megveszem a Skyrimet, mert az Obliviont kijátszottam már legalább 20-szor és a Skyrimmel is csak a megjelenés után játszottam törten egy hónapot utánna újra raktam a gépem egy gond miatt. Sajnos azóta nem volt időm játszani vele, de most meg nem engedi megvenni. :(
Azt írja a Steamen hogy a légiómban nem elérhető, itt egy kép:
Nem a légiónkban, hanem a régiónkban nem érhető el. Hogy is nézne már az ki, hogy az egyszeri magyar vásárló digitálisan vásárol egy Bethesda játékot? (Nem csak a steamen tiltották le.) Ha megveszed boltban, akkor tudod használni steamen.
Zizz
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. júl. 6., pén. 15:21

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Vik írta: Nem a légiónkban, hanem a régiónkban nem érhető el. Hogy is nézne már az ki, hogy az egyszeri magyar vásárló digitálisan vásárol egy Bethesda játékot? (Nem csak a steamen tiltották le.) Ha megveszed boltban, akkor tudod használni steamen.
Légió xD nem tudom hogyan írtam oda de mindegy.
Akkor jó megveszem boltban :D csak Steam-en kényelmesebb,Steam-en 100 játékomból kb. 75 onnan van.
Kösz a választ.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Ha nem elérhető a légiódban, jelentkezz Dariusnál a gnisis-i erődben, úgy hallottam ég van 1 üres hely.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lord Jack írta:Ha nem elérhető a légiódban, jelentkezz Dariusnál a gnisis-i erődben, úgy hallottam ég van 1 üres hely.
Égkoszorúban? Azt kétlem.
indian77
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. szept. 7., pén. 9:21

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: indian77 »

Sziasztok nem akartam új topicot nyitni a kérdésemre ami durván retard nem kevésbé ahogy a bethesda-s steam régiozár.

Ha pesten megveszem a játékot rendesen boltba, akkor az azt jelenti, hogy utána tudom aktiválni steam-en amin keresztül elérhetőek a hivatalos patch-ek és minden egyéb hivatalos, pénzért beszerezhető content úgy mint a dawnguard, amit már steamon keresztül tudok megvenni, aktiválni, faxom?

A választ előre is köszönöm szépen, és boccs a retard kérdésért, de én ilyet még az életbe nem láttam... dobozos játék nem steames, de főleg van hozzá manuális kieg és patch letöltés, itt meg semmi, azt sem tudom mivan.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

indian77 írta:Sziasztok nem akartam új topicot nyitni a kérdésemre ami durván retard nem kevésbé ahogy a bethesda-s steam régiozár.

Ha pesten megveszem a játékot rendesen boltba, akkor az azt jelenti, hogy utána tudom aktiválni steam-en amin keresztül elérhetőek a hivatalos patch-ek és minden egyéb hivatalos, pénzért beszerezhető content úgy mint a dawnguard, amit már steamon keresztül tudok megvenni, aktiválni, faxom?
Finoman fogalmaztál. :) Alapos utánaolvasás után az derült ki, hogy van egy Cenega nevű lengyel cég, akik -ki tudja, miért- kizárólagos terjesztési jogokat kaptak a Bethesdától Kelet- és Közép-Európában a Skyrimra és kiegészítőire. Miattuk van régiózár a Steam-en. A kérdésed első felére a válasz: igen, ha megveszed a Skyrimet egy boltban, akkor tudod regisztrálni Steam-en (kell is), és folyamatosan tudod frissíteni, tudsz vele játszani, stb. A második felére viszont a válasz: nem. Hivatalos kiegészítőket, amennyiben fizetősek (egyelőre csak a Dawnguard, de lesznek még mások is) nem vehetsz meg Steam-en, és kész. Marad a torrent, vagy, ha nem akarsz a hibákkal vacakolni, esetleg 20%-os akcióval akarsz Skyrimet venni, akkor http://www.greenmangaming.com.
A választ előre is köszönöm szépen, és boccs a retard kérdésért, de én ilyet még az életbe nem láttam... dobozos játék nem steames, de főleg van hozzá manuális kieg és patch letöltés, itt meg semmi, azt sem tudom mivan.
indian77
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. szept. 7., pén. 9:21

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: indian77 »

Nagyon szepen koszonom a profi es gyors valaszt, akkor sztem igy veszem meg a fentebb linkelt oldalon. Mar csak egy kerdesem lenne, ha mar igy tobbet fizetek erte. Ha igy veszem meg akkor minden patch meg kieg mukodni fog hibatlanul? Mod-ok nem erdekelnek csak az alap meg kesobb a dlc-s kiegek!

Meg egy:
Az 50 euros ar mar a 20% akcios?

Valaszt elore is koszi!
indian77
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. szept. 7., pén. 9:21

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: indian77 »

na közbe megvettem 25%-al így átszámitva kb 11Kért... és már steamról szedi is le eredetibe. királyság, köszönöm szépen a honlapot
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

13 perccel lekéstem a választ, de ezek szerint rájöttél, hogy kell igénybe venni az akciókat a Green Man Gamingen... :)
Igen, minden működni fog, amit megveszel és aktiválsz a Steam fiókodban.
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

A légió az otthonunk! Azért a steam mégiscsak szar.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zagloba írta:Azért a steam mégiscsak szar.
Indok?
Avatar
Zagloba
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2012. máj. 22., kedd 0:58

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Zagloba »

Voltak(vannak) vele gondjaim. Meg nem tetszik ez a steam kell a játékhoz dolog, de a mostani játékokhoz, főleg amiket én kedvelek már majdnem mindhez kell a gőz.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Zagloba írta:Voltak(vannak) vele gondjaim. Meg nem tetszik ez a steam kell a játékhoz dolog, de a mostani játékokhoz, főleg amiket én kedvelek már majdnem mindhez kell a gőz.
Pontosan ezért választottam inkább gőz helyett halálfejes lobogót. Már rég megvettem volna eredetiben a Skyrimet is, ha nincs a sztímes baromság.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Cthulhu-cult írta:
Zagloba írta:Voltak(vannak) vele gondjaim. Meg nem tetszik ez a steam kell a játékhoz dolog, de a mostani játékokhoz, főleg amiket én kedvelek már majdnem mindhez kell a gőz.
Pontosan ezért választottam inkább gőz helyett halálfejes lobogót. Már rég megvettem volna eredetiben a Skyrimet is, ha nincs a sztímes baromság.
Ez nem indokolja hogy lopjad a játékot de te tudod. Nekem nincs gondom vele, csak annyi a hiba hogy Dawnguardot nem lehet elérni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Arcturus írta: Ez nem indokolja hogy lopjad a játékot de te tudod. Nekem nincs gondom vele, csak annyi a hiba hogy Dawnguardot nem lehet elérni.
Már többször is leírtam, hogyan lehet.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Dupla hozzászólás a stressz miatt, de már javítottam. :)
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Arcturus:

Eszembe sem jutna "lopni", amíg nem a fizetésem kb. tizedébe kerülne egy-egy új játék, de ezt már írtam korábban. A legtöbb játékom, filmem és cd-m eredeti, nem hobbim a letöltögetés.
Azonkívül de, indokolja, pont a sztím iránti ellenszenvem miatt nem vettem meg végül a Skyrimet - mivel még így is megvettem volna, hogy nekem azért számít az a 10.000 forint is.
Gondolom, neked eredeti Windows van a gépeden és soha nem "loptál" egy fimet/játékot/zenét sem.
Persze ha nem Magyarországon élsz, és nincs fogalmad az itteni bérekről az árakhoz viszonyítva, az más dolog.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Cthulhu-cult írta:Arcturus:

Eszembe sem jutna "lopni", amíg nem a fizetésem kb. tizedébe kerülne egy-egy új játék, de ezt már írtam korábban. A legtöbb játékom, filmem és cd-m eredeti, nem hobbim a letöltögetés.
Azonkívül de, indokolja, pont a sztím iránti ellenszenvem miatt nem vettem meg végül a Skyrimet - mivel még így is megvettem volna, hogy nekem azért számít az a 10.000 forint is.
Gondolom, neked eredeti Windows van a gépeden és soha nem "loptál" egy fimet/játékot/zenét sem.
Persze ha nem Magyarországon élsz, és nincs fogalmad az itteni bérekről az árakhoz viszonyítva, az más dolog.
Van két gépem, az egyiken még a régi Xp van, ami eredeti, és van egy új masinám amin már Win7. Ez nem eredeti mivel kifutottam a pénzből gépvásárlás során, az árak magasabbak voltak attól ahol én tájékozódtam, nem beszélve hogy a merevlemezek árai a csillagokban voltak, mert akkor volt valami árvíz, de a boltos krapek rendes volt és tett fel nekem egy tört win7 verziót hogy egyáltalán használni tudjam a gépet. Természetesen nem így terveztem, de így sikerült, ami nagyon bosszant és szégyenletes, de utólag már elég macerás lenne újratelepíteni az összes programot, aminek száma már százon felül van és rengeteg fontos fájl, beállítás amit nem kockáztathatok most már emiatt, csak mert nem eredeti a 7.
Gyanítom nem miattam fog éhen halni Bill Gates, viszont ha van olyan fejlesztő cég, aki ennyire egyedi dolgot tud létrehozni mint a TES sorozat, vétek lenne támogatás nélkül hagyni az ott dolgozókat. Szinte már hetente hallani lehet bezárásokról, összevonásokról és nagyszámú elbocsátásokról a játékiparban, szerintem egyikünknek sem érdeke az hogy ez a Bethesda-val is megtörténjen.
A CD Galaxisban most a Skyrim mindössze 6 990 Ft. Már tízezret sem kell kiadnod érte. Viszont a Steam-re mindenképpen szükséged lesz, amit nem tudom hogy miért ellenzel hiszen a kliens ingyenes, egy perc alatt letölthető valamint telepíthető, és remekül használható szolgáltatás, rengeteg akcióval, ingyenes játékok tömegeivel, (mint most már a TF2) közösségi funkcióval ami nem rég újult meg.
Vik írta:
Már többször is leírtam, hogyan lehet.
Én tudom, már első nap rájöttem mivel 2006 Február óta van Steam-em, nagyjából vágom hogy működik és nekem nem feltétlenül a torrentezés jutott az eszembe. Akadnak külföldiek akik segítenek nekem beszerezni átutalásért cserébe a DLC-ket. A gond csak ott kezdődik ha valakinek nincs ilyen ismerőse. Viszont lehet venni különféle online áruházakban is termékkulcsokat amiket aktiválni lehet Steam-en. Ezeknek utána lehet járni hogy melyik az a bolt ami megbízható és melyik az, amelyiket érdemesebb hanyagolni. Ez jónak látszik pl: httpé://www.greenmangaming.com/s/hu/en/pc/games ... nguard-eu/
Igazság szerint én dobozos Dawnguard-ra várok azért nincs még meg. Remélem előbb utóbb megjelenik. A Hearthfire DLC viszont jóval kisebbnek tűnik mindössze asszem 50 MB, az semmi, tuti nem lesz dobozos formában.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

A TES sorozat valóban megérdemli az elismerést, amit azzal fejeztem ki, hogy az előző részek (és a Fallout 3) szépen meg lett véve, itt vannak a polcon.
Amúgy meg talán az én hülye rigolyám csak, de bizony sehová sem akarok regisztrálni, ha megveszek valamit. Akkor kifizetem, telepítem és használom - amint az a példámból is látszik, a regisztrációs ökörség egyáltalán nem akadályozza a játékok letöltögetését.
A Bethesda biztosan nem miattam megy tönkre, a Skyrim pedig olyan hibákkal jelent meg (Esbern némasága, stb.), hogy a rá szánt összeget szívesebben adnám a Nehrimet vagy a Morrobliviont készítő srácoknak.
A Dawnguard üresen megvásárolható doboza meg tényleg vicc, pedig reménykedtem benne hogy legalább az kijön normális formában.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Pedig a dolgok egyre inkább az online megoldások felé haladnak, látod, Oblivion-t tudtad játszani offline, (regelés, belogolás stb) nélkül. Megvetted a játékot feltelepítetted és kész. Itt van annyi plusz hogy készíteni kell egy fiókot, de semmi több. Cserébe kapod az automatikus foltozást és most már hozzájön a Steam Workshop is, ahol pár kattintással lehet telepíteni a modder közösség legfrissebb tartalmait. (persze a legjobb dolgok még mindig csak a Nexuson vannak)

Ami a Steamnál 1000x rosszabb, az az OnLive, ahol még a játék fájljait sem kapod meg. Na remélem sosem kerül sor arra hogy egy ilyen rendszerre alapozzon a Bethesda. Ami nem valószínű a modder közösség miatt, de az akkor egy rémálom lenne. Így inkább Steam. Megmondom neked, hogy habár én régóta Steam-es vagyok jobban örültem volna én is egy független változatnak, ilyen szinten egy online rendszerre alapozni sohasem lehet 100%-ig biztonságos, számos komoly probléma szóba jöhet ami veszélyeztetheti. Kozmikus időjárási körülmények, cyber-terrorizmus/hackerveszély, pénzügyi dolgok és maga az internet sebezhetősége. Én tartok tőle hogy egy napon valamelyik miatt megvásárolt tartalmat veszíthetek el, mert nincs meg fizikailag. Ezért vásárolok csak akciós termékeket ott.

Szerk: Igen, az üres Dawnguard-os doboz gáz. Ez is jól mutatja hogy merre haladunk.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Remélem ez a netes regelős dolog csak múló "divat". Az automatikus foltozás nálam pont visszatartó erő, úgy emlékszem némelyik javítás elsőre többet cseszett el a Skyrimben, mint amennyit használt. Meg én csak akkor tartom nyitva az internetkapcsolatot, ha ténylegesen használom, különben le van állítva.
Bizony, amit Nexuson nem találsz meg, az nincs is - kis túlzással, de így van.
Yusukee
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. jún. 22., pén. 13:37

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Yusukee »

Kapható a Skyrim és az összes DLC a steamen Magyarországról is!!! Lehet, csak nekem új, de örülök neki
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Én már kiírtam.És 1 kérdés:Steam-en vásárláskor kapok CD key-t vagy egyből rakja fel?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

11-11-11 írta:Én már kiírtam.És 1 kérdés:Steam-en vásárláskor kapok CD key-t vagy egyből rakja fel?
Ha Steamen vásárolsz valamit, akkor egyből megjelenik a könyvtáradban az adott játék, de csak akkor telepíti (letöltés után), ha ezt külön kéred a "Telepítés" gombra kattintással.
Anoním
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. ápr. 5., pén. 17:22

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Anoním »

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írom a problémám úgyhogy előre is elnézést érte ha igen.
A kérdésem az lenne, pár napja újból elkezdtem játszani a Skyrim-mel és olyan hibába ütköztem, hogy elindítom a Steam-men a játékot, a Bethesda rész még bejön, de a menü előtt egyszerűen kilép a játék. Próbáltam sok mindent még újra is raktam a játékot, akkor sikerült elindítani, de már másnap mikor megint játszanék vele ugyanúgy kidob belőle. Az a legrosszabb az egészben, hogy amikor kidob semmi hibát nem ír ki. Még egy észrevétel amikor fellépek a
Steam-re akkor nem szinkronizálja a játékot. Ha tud valaki segíteni előre is köszönöm.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lehet, hogy a Dokumentumok\My Games\Skyrim\Skyrim.ini-ben valami rosszul van beállítva, és azért omlik össze. Töröld le, hátha úgy elindul. Illetve kapcsold ki a videokártya meghajtóból az élsimítást, mert nálam már volt olyan, amikor amiatt omlott össze.
Anoním
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. ápr. 5., pén. 17:22

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Anoním »

Sajna ez sem segített, de azért köszi.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: genndy »

Elvileg egy patchben javították, de próbáld meg: Windows hangbeállításoknál a minőséget állítsd 44,1 kHz, 16 bitre.
Anoním
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. ápr. 5., pén. 17:22

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Anoním »

Köszi de ez sem sikerült. Egyre inkább az a gyanum hogy a Steam-en nem kóser valami.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Anoním írta:Köszi de ez sem sikerült. Egyre inkább az a gyanum hogy a Steam-en nem kóser valami.
Lehetséges, bár most az enyém jól szuperál. Eredeti a játék?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: genndy »

Jesszusom, ne kérdezz ilyet! :D
Írta, hogy Steames, meg Steamen indítja. Tehát igen, mivel nincs nem-Steames Skyrim.

Steam nem szokott bezavarni, ha nem indul, az sokkal inkább a játék hibája. Persze megpróbálhatod újratenni a Steamet, de 99% hogy nem az a baj.
Simán kilép, vagy összeomlik? Az sem mindegy. Eseménynapló nem ír semmit?
Anoním
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. ápr. 5., pén. 17:22

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Anoním »

Ja, csak simán kilép. Az eseménynapló semmilyen hibát nem írt ki. Még azt hozzáteszem, mielőtt ez a probléma megjelent, előtte elkezdtem csinálni Mage-es küldit és akkor lefagyott a játék, lehet, hogy semmi köze a problémához, de azért úgy gondoltam megemlítem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Anoním írta:Ja, csak simán kilép. Az eseménynapló semmilyen hibát nem írt ki. Még azt hozzáteszem, mielőtt ez a probléma megjelent, előtte elkezdtem csinálni Mage-es küldit és akkor lefagyott a játék, lehet, hogy semmi köze a problémához, de azért úgy gondoltam megemlítem.
Ha egy korábbi mentésből folytatod, akkor is összeomlik?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ha újrarakás után jó volt, aztán meg nem, akkor próbáld meg: Steam-Tulajdonságok-Helyi fájlok ellenőrzése.
Illetve indításnál a Data pontot nézd meg. Lehet hogy bent maradt mod, ami bekavar. Keresi azt ami már nincs, de ebbe beledöglik.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

genndy írta:Jesszusom, ne kérdezz ilyet! :D
Írta, hogy Steames, meg Steamen indítja. Tehát igen, mivel nincs nem-Steames Skyrim.

Steam nem szokott bezavarni, ha nem indul, az sokkal inkább a játék hibája. Persze megpróbálhatod újratenni a Steamet, de 99% hogy nem az a baj.
Simán kilép, vagy összeomlik? Az sem mindegy. Eseménynapló nem ír semmit?
Keresztkérdés volt :D
Nem lehet, hogy valamilyen mod zavar be?
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Although »

Mostanában nem játszok vele. De hétvégén tettem egy próbát az új patchel és mintha rosszabbul működne. Nem szoktam ilyet írni, mert tudom nehéz munka lehet egy ilyen világot hibamentesen megcsinálni, de mintha az unofficial javítások ellenére is rosszabbul futna, szaggat időnként, meg megtudtam átnevezte az összes jarl emberét imperial soilderre a patch és egyéb idegesítő jelenségek. Egyedül vagyok vele? Csak nem szopatni akarják a pcseket :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

Although írta:Mostanában nem játszok vele. De hétvégén tettem egy próbát az új patchel és mintha rosszabbul működne. Nem szoktam ilyet írni, mert tudom nehéz munka lehet egy ilyen világot hibamentesen megcsinálni, de mintha az unofficial javítások ellenére is rosszabbul futna, szaggat időnként, meg megtudtam átnevezte az összes jarl emberét imperial soilderre a patch és egyéb idegesítő jelenségek. Egyedül vagyok vele? Csak nem szopatni akarják a pcseket :D
Szerintem a nem hivatalos javítások nem azért vannak, hogy gyorsítsanak a játékon, bár előfordult már, hogy optimalizáltak bizonyos rutinokat. Azt honnan vetted, hogy átnevezték a jarl embereit imperial soldierre?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: genndy »

Tipp: az Empire oldalán elfoglaltad az adott várost. Akkor bizony a katonák lecserélődnek légiósokra. Vagy a ruhájuk maradt Stormcloak, és csak a nevük más?
Röviden: nem akarnak szopatni senkit, a patchek alapvetően javítanak. Ugye figyeltél arra, hogy az új verzióhoz frissítsd a modokat? (köztük persze az unoff. patcheket is) Máskülönben lesznek galibák.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Although »

Igen frissítve vannak, az unofficialok steamesek és azok fellépénél frissülnek ha kell. időnként szaggat a dolog, nem tudom miért 1.8-as idején nem volt, az is igaz ritkán veszem elő, lehet más okozza. Az imperial nevek meg Falkhreath vagy mi, ott láttam is, először modra gyanakodtam de a készítő írta ezt 1.9-es hozta elő. Nem cseréli le a katonákat hanem az őrök alatt nem jarl nevek vannak hanem imperial soilder. Erre mondta a skyrim unleashed készítője ezt nem mod okozza. Mindegy hétvégén ránézek kíváncsiságból azt lehet megpróbálom helyre pofozni, meg módok nélkül megnézni.
edit: az unofficial hd pack az optimalizálja a hivatalos Hd pack dolgot. És jól is ment eddig. Mivel a gyári az annyira "jól" sikerült hogy az 1Gb-os HD kártyámat is lezabálja. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Although írta:Igen frissítve vannak, az unofficialok steamesek és azok fellépénél frissülnek ha kell. időnként szaggat a dolog, nem tudom miért 1.8-as idején nem volt, az is igaz ritkán veszem elő, lehet más okozza. Az imperial nevek meg Falkhreath vagy mi, ott láttam is, először modra gyanakodtam de a készítő írta ezt 1.9-es hozta elő. Nem cseréli le a katonákat hanem az őrök alatt nem jarl nevek vannak hanem imperial soilder. Erre mondta a skyrim unleashed készítője ezt nem mod okozza. Mindegy hétvégén ránézek kíváncsiságból azt lehet megpróbálom helyre pofozni, meg módok nélkül megnézni.
edit: az unofficial hd pack az optimalizálja a hivatalos Hd pack dolgot. És jól is ment eddig. Mivel a gyári az annyira "jól" sikerült hogy az 1Gb-os HD kártyámat is lezabálja. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Although írta:Igen frissítve vannak, az unofficialok steamesek és azok fellépénél frissülnek ha kell. időnként szaggat a dolog, nem tudom miért 1.8-as idején nem volt, az is igaz ritkán veszem elő, lehet más okozza. Az imperial nevek meg Falkhreath vagy mi, ott láttam is, először modra gyanakodtam de a készítő írta ezt 1.9-es hozta elő. Nem cseréli le a katonákat hanem az őrök alatt nem jarl nevek vannak hanem imperial soilder. Erre mondta a skyrim unleashed készítője ezt nem mod okozza. Mindegy hétvégén ránézek kíváncsiságból azt lehet megpróbálom helyre pofozni, meg módok nélkül megnézni.
edit: az unofficial hd pack az optimalizálja a hivatalos Hd pack dolgot. És jól is ment eddig. Mivel a gyári az annyira "jól" sikerült hogy az 1Gb-os HD kártyámat is lezabálja. :)
Egy gb-os vga-val ne csodalkozz. A csoda az volt, hogy p4-esen játszottak vele...
Vedd lejjebb a grafikát es nem fog szaggatni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:
Although írta:edit: az unofficial hd pack az optimalizálja a hivatalos Hd pack dolgot. És jól is ment eddig. Mivel a gyári az annyira "jól" sikerült hogy az 1Gb-os HD kártyámat is lezabálja. :)
Egy gb-os vga-val ne csodalkozz. A csoda az volt, hogy p4-esen játszottak vele...
Vedd lejjebb a grafikát es nem fog szaggatni.
Pedig annyi a rendszerkövetelménye.
http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:High_Re ... xture_Pack
Nálam mondjuk volt már olyan, amikor erre a HD pack-re rátettem a Texture Pack Combiner komolyabb változatát, 1.5 GB videomemóriát használt, és elkezdtek lilára váltani bizonyos részek a játékban. 1.9-es folttal és az új nem hivatalos HD csomag javításával még nem teszteltem, hogy most is előjönne-e.
Although
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 9:57

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Although »

http://skyrim.nexusmods.com/mods/9957
Ezt használom meg az unofficialt hd-t. Több verziós javítást tartalmazz bsa kiterjesztésben és felülírja a nem kellően tömörített vagy megoldott részeket.
Ez eddig pompásan működött nekem 1GB memoriával. Mivel azért ha már van hd pack gyári használjuk azt alapon.
Szóval lehet az 1.9-es okozza de az is lehet eddig scriptes modokat mint requiem és skyre használtam és amiatt ment jobban úgymond bár nagyon nem láttom az összefüggést.
Most ezt az unlseashed modot teszteltem. Ez nem scriptes az tudom. Mindegy kipróbálom modok nélkül is majd csak ezzel a hp pack javítóval és akkor okosabb leszek valamennyire.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Sziasztok!
Valakinek akadt gondja az 1.9-es javítással? Azt hiszem azt rakta fel utoljára a steam. Előtte akár ultrán is futott a játék, bár néha akadt, de high-on stabil volt. Most viszont beállította low-ra önmagát, és ha átállítom high-ra, akkor rettentően akad és mediumon sem az igazi :(. Fenn van még a HighResTexturePack01-02-03, de azzal nem volt gond, miután felraktam, meg ugye az alapjáték, más semmi..
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Sovngarde írta:Sziasztok!
Valakinek akadt gondja az 1.9-es javítással? Azt hiszem azt rakta fel utoljára a steam. Előtte akár ultrán is futott a játék, bár néha akadt, de high-on stabil volt. Most viszont beállította low-ra önmagát, és ha átállítom high-ra, akkor rettentően akad és mediumon sem az igazi :(. Fenn van még a HighResTexturePack01-02-03, de azzal nem volt gond, miután felraktam, meg ugye az alapjáték, más semmi..
Ugyanígy vagyok én is. viszont eddig ilyen problémám még nem volt.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Tapasztaltatok e már olyat, hogy "ellenőrzési töltés" folyik éppen a steamen? Nálam most ilyen folyik, egyáltalán nem tudok belépni.
Ha megnyitom, akkor egy villanásnyira előbukkan ez a felirat, utánna meg semmi.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Miért van az, hogy állandóan frissít valamit a Steam?
Minden egyes bekapcsolásnál. Csak zabálja a helyet.
Valahol ki lehet ezt kapcsolni?
aktiváló kód

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: aktiváló kód »

Sziasztok lenne egy kérdésem , mi van akkor ha egy játékra két kódot nyomok fel pl: a sima skyrimre rátöltöm a legendari kódját a dlc véget ilyenkor tönkre megy mind két kód ?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Steam - Mi történt a Skyrimmal?

Hozzászólás Szerző: genndy »

Tönkre biztos nem megy mindkettő, két eset lehet:
1. Kétszer lesz meg a játék, két sor lesz a könyvtáradban, a sima meg a Legendary.
2. A Legendaryból elveszik az alapjáték, és csak a DLC-ket kapod meg.
Válasz küldése