Játék három monitoron

Ide kerül minden téma a már megjelent Skyrimről, a modokat kivéve
lon

Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: lon »

Sziasztok!
Három monitoron szeretnék játszani a Skyrimmal, a program felismeri a felbontást (5320×1050 pixeles felbontás [3×1680 + 140-140 ráfedés a két monitornál]), de széthúzza, vagy felnagyítja a normál képarányt, nem pedig kiterjeszti a látómezőt.
A weben találtam néhány megoldási javaslatot, de egyik sem segített:
1. a fdefaultfov=XXX értéket felvenni a SkyrimPrefs.ini fájlba. Az XXX helyére 55-200 között számtalan értéket kipróbáltam, de nem javított a dolgon.
2. A játékon konzoljába beírni fov XXX (XXX=tetszőleges field of view érték).
Platform: PC, Win 7 64 bit
Gép adatai:
Processzor: Core i7 980X
Memória: 12 GB
Alaplap: EVGA x58 3SLI
VGA: 2× GTX 480 (SLI)
Hangkártya: ASUS Xonar HDAV Deluxe
Monitor: 3× 1680×1050 px + 140-140 px ráfedés
Irányítás: billentyűzet + XBOX controller

Előre is köszönöm az esetleges tanácsokat.

Üdv:
LoN
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Adweex »

Úristen. Bármennyire is vagyok Számítógép géniusz ennyire még nem foglalkoztam vele. Ha jól emlékszem az ilyen dolgokhoz vannak Driverek mint pl az ATI-nak az Ati Catalyst Controll Center és abban be lehet állítani valami hasonlót.
Illetve ha jól tudom ehhez kell Videó kártya driver. Azok frissítve vannak? (Lehet hogy hülyeséget mondtam)
lon

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: lon »

Adweex írta:Úristen. Bármennyire is vagyok Számítógép géniusz ennyire még nem foglalkoztam vele. Ha jól emlékszem az ilyen dolgokhoz vannak Driverek mint pl az ATI-nak az Ati Catalyst Controll Center és abban be lehet állítani valami hasonlót.
Illetve ha jól tudom ehhez kell Videó kártya driver. Azok frissítve vannak? (Lehet hogy hülyeséget mondtam)
Szia, persze a legutolsó driver van fenn (285.79 --- 2011.11.11-i frissítés). Vannak játékok, amelyek mennek ezen a felbontással, bár a legtöbbnél kell valami trükköt alkalmazni.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: TGWH »

lon írta: Szia, persze a legutolsó driver van fenn (285.79 --- 2011.11.11-i frissítés). Vannak játékok, amelyek mennek ezen a felbontással, bár a legtöbbnél kell valami trükköt alkalmazni.
Az Nvidia nem fog valami frissebb drivert kidobni pár héten belül, ami javítja a gondot? Szoktak ilyet csinálni. Gondolom ha nem jó, akkor valamit nem jól csináltál :D próbáld máshogy, lehet rosszul álltál hozzá.
lon

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: lon »

Kérném, hogy azok válaszoljanak, akik szintén próbálták három monitoron a játékot. Köszönöm.
Avatar
Adweex
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009. jún. 18., csüt. 20:53
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Adweex »

lon írta:Kérném, hogy azok válaszoljanak, akik szintén próbálták három monitoron a játékot. Köszönöm.
Mi Anno a Battlefield 3 bétát csináltuk meg 6 monitoron ismerősömnél (Gazdag -.-") ... Viszont elég necces volt egybe dugni. Remélem kapsz rá választ. Sajnos ebben nem tudok segíteni :(
lon

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: lon »

Mi Anno a Battlefield 3 bétát csináltuk meg 6 monitoron ismerősömnél (Gazdag -.-") ... Viszont elég necces volt egybe dugni. Remélem kapsz rá választ. Sajnos ebben nem tudok segíteni :([/quote]

Köszi. A BF3-at, a BF Bad Company 2-öt, CoDMW2-öt, Batman Arkham Asylumot és még néhány játékot már játszottam a három monitoron 5320×1050-es felbontásban. A BF3-at kivéve mindnél kellett valami spec. dolgot állítani, átírni az ini fájlban, ahhoz, hogy menjen a dolog.
Avatar
Drax
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011. szept. 26., hétf. 12:23
Tartózkodási hely: Skyrim
Kapcsolat:

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Drax »

Próbáld meg úgy, hogy ablakos módban indítod el.
lon

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: lon »

Drax írta:Próbáld meg úgy, hogy ablakos módban indítod el.
Köszönöm Drax, de nem segített... Bevallom, nem értem, hogy miért nem csinálták meg normálisan a Skyrimet.
Pl. az NFS The Run automatikusan felismerte a felbontást és jól beállított mindent. Ennél még érdekesebb, hogy a Steamen vettem egy játékot, a Medal of Honor Airborne-t, ami 2007-es játék. A steam a gépigénynél jelölte, hogy csak 32 bites oprendszeren működik. Ennek ellenére feltettem a 64 bites win7-re, elindult, sőt még az 5320x1050 px-es felbontást is felismerte és jól kezelte.
Ezek mellett, ami még felháborítt, hogy a Skyrim supportját intéző CNG sem válaszolt a levelemre, pedig 11K HUFért ez lenne a minimum.
Üdv: LoN
11-11-11.

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: 11-11-11. »

lon írta: Bevallom, nem értem, hogy miért nem csinálták meg normálisan a Skyrimet.
Mi az hogy nem normális?Csak te akarsz 3 monitoron játszani...mindenki beéri 1 el is de te neeem te 3an akarod játszani...
lon

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: lon »

11-11-11. írta:
lon írta: Bevallom, nem értem, hogy miért nem csinálták meg normálisan a Skyrimet.
Mi az hogy nem normális?Csak te akarsz 3 monitoron játszani...mindenki beéri 1 el is de te neeem te 3an akarod játszani...
Nem a játék tartalmával van problémám, hanem azzal, hogy a mai informatikai eszközökre nem készítettek fel teljes mértékben.
Az SLI rendszer akár nyolc monitor használatát is lehetővé teszi.
Egyébiránt az írásjelek és központozások után szóközt használunk és az 1-gyel szót így írjuk, ahogy a 3-ant is eként.
Jeleztem, hogy építő jellegű hozzászólásokat várok, amibe az irigy, oktondiak nem férnek bele.
Kösz.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Vik »

lon írta:Bevallom, nem értem, hogy miért nem csinálták meg normálisan a Skyrimet.
Mert a Bethesda nem arról híres, hogy hibátlan játékot készítenek.
11-11-11. írta: Mi az hogy nem normális?Csak te akarsz 3 monitoron játszani...mindenki beéri 1 el is de te neeem te 3an akarod játszani...
Nem mindenki éri be egy monitorral. Megvan annak is a varázsa, ha széles látókörű valaki. :)

Egyébként ezen a címen láthatunk egy félig kész javítást működés közben, ami lehetővé teszi a 3 monitoros játékot, a leírásban pedig ott van a cím is, ahonnan letölthető.


Egy másik videoban pedig azt írják, .ini-ben kell beállítani a felbontást, de nem a skyrimlauncher-rel kell indítani a játékot, hanem a TESV.exe-vel.
Mark

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Mark »

Vik írta:
lon írta:Bevallom, nem értem, hogy miért nem csinálták meg normálisan a Skyrimet.
Mert a Bethesda nem arról híres, hogy hibátlan játékot készítenek.
11-11-11. írta: Mi az hogy nem normális?Csak te akarsz 3 monitoron játszani...mindenki beéri 1 el is de te neeem te 3an akarod játszani...
Nem mindenki éri be egy monitorral. Megvan annak is a varázsa, ha széles látókörű valaki. :)

Egyébként ezen a címen láthatunk egy félig kész javítást működés közben, ami lehetővé teszi a 3 monitoros játékot, a leírásban pedig ott van a cím is, ahonnan letölthető.


Egy másik videoban pedig azt írják, .ini-ben kell beállítani a felbontást, de nem a skyrimlauncher-rel kell indítani a játékot, hanem a TESV.exe-vel.
Hat monitoron is lehet majd játszani? :ugeek:
Józsi

Re: játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Józsi »

lon írta:
Drax írta:Próbáld meg úgy, hogy ablakos módban indítod el.
Köszönöm Drax, de nem segített... Bevallom, nem értem, hogy miért nem csinálták meg normálisan a Skyrimet.
Pl. az NFS The Run automatikusan felismerte a felbontást és jól beállított mindent. Ennél még érdekesebb, hogy a Steamen vettem egy játékot, a Medal of Honor Airborne-t, ami 2007-es játék. A steam a gépigénynél jelölte, hogy csak 32 bites oprendszeren működik. Ennek ellenére feltettem a 64 bites win7-re, elindult, sőt még az 5320x1050 px-es felbontást is felismerte és jól kezelte.
Ezek mellett, ami még felháborítt, hogy a Skyrim supportját intéző CNG sem válaszolt a levelemre, pedig 11K HUFért ez lenne a minimum.
Üdv: LoN
Egy játék nem attól lesz normális hogy támogat -e 3 monitort. Elvileg amúgy az oprendszered a szűk keresztmetszet. Ha az jól kihajtja a 3 screen-t akkor elvileg a játék is, ha minden igaz... A Syrimnek csak a 5320x1050-t kell támogatnia, azt meg megteszi.
Én egy db 100 centis wide-os FullHD-s LCD tv-monitort használok. Közel ülök és már így is néha forgatom kell a fejem.
Amit te akarsz az ugyan 3 kisebb monitorral ill távolabb ülve jópofa de sok értelme nincsen egy RPG-nél, pláne nem egy ilyen karakterű játéknál. Esetleg űrhajós game-knél, szimulátoroknál, FPS-eknél ahol járműveket is vezetsz jó lehet, ahol van egy nagy kezelőpultod amit kirakhatsz oldarlra.
Szerintem ehhez elég (még az is sok) ha kihajtasz 2 monitort, ill keress 3d szemüveget támogató játékokat ha ilyen átfogó élményt akarsz.

Felesleges görcsölni hogy a hardveredhez keress szoftvert, néha bele kell nyugodni, hogy némelyik nem hajtja nincs ezzel semmi gond.
Ilyen hardver, ami neked van, azért is jó nagyon, mert még 5 év múlva is minden fog rajta szépen futni, nem kell cserélgetni. Remélhetőleg tönkre sem megy addig, ha jól hűtöd...

Miért ne futna 32 bites szoftver 64 bites oprendszeren? AZ informatikában minden lefelé kompatibilis. Mellesleg még ma is a szoftverek legalább fele, amit a 64 bites rendszereden alkalamzol valójában 32 bites. Figyeld csak meg, hogy ki is teszi a 32 bites programok mappájába és MOST FIGYELJ, mellesleg SKYIRMET IS ODA TESZI. Már ebből következtethetsz arra, hogy bizony a Skyirim motorja is 32 bites. Ezzel sincs gond, attól még megfelelő low level konvertálásokkal szépen hajthatja a natív 64 bites meghajtóprogramjaid. De azt ne feledd, hogy a processzoraid is 64 bitesek (bár busz szinten vannak 256 és tán alaplapfüggően 512 bites funkcióik is már) és a VGA-id meg 328 bitesek, tehát ha minden full 64 bites lenne natívan még akkor is alulvezérelt lenne a hardvered. Éveket kell még várni, mire egy ilyet natívan kihajt valami...

A Skyrim support kb azok miatt nem válaszol, amiket írtam, s ezen túl, mert nem normális, még szerintük sem nyilván, amit te elvársz tőlük és lehet ők legalább úgy fel vannak rád háborodva, mint te rájuk (vagy tán ők jobban), csak az üzletpolitika és etikett nem engedi hogy elküldjenek a sunyiba... inkább nem válaszolnak... Egy RPG-nél nem üzemszerű ez.

11 ezren nem tudom mit hőzöngsz egymilliós hardver előtt amúgy...
Ja és még annyit, mielőtt elzavarnál, hogy igen, konfiguráltam már 3 monitoros rendszereket.
Általában nincs semmi hókuszpókusz (mint ahogy magad is írtad, van ami tök automatán felismeri), vagy ha igen, megtalálod a szoftvercég honlapján és vagy fórumában (ha iniket kell irogatni)... Ha az oprendszered/drivered megfelelő arányban és felbontásban kihajtja, a game támogatja a szükséges felbontás, akkor mennie kell, hacsak nincs bug. Amit te akarsz, Magyarországon szerintem rajtad kívül senki nem csinálja és nem is tervezi, mivel ilyen játékot nincs az a .... aki így játszana.... Külföldi fórumokon illetve ha jól látom már lett egy adekvát jutúb ajánlva...
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Kép
Józsi

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Józsi »

Ahha és ennek szerinted, azon kívül, hogy onanizálhat önmagára a tükör előtt, a hardverére meg az apukája pénztárcájának vastagságára, bármi értelme is van..? Főleg egy RPG játékhoz...
Próbáltam ilyesmit, az említett három dolgon kívül másra nem való.
Borzalmas, kényelmetlen élvezhetetlen. Persze kivülről látványos, lehet villogni vele, agyhalott elithülyegyerek játszhatja az agyát vele...
1 szép nagy 3d-s wide monitor az orrod előtt sokkal nagyobb élményt ad.. nem viccből fejlesztenek ezirányba a hardvercégek. Annak VALÓBAN térhatása van, míg 66 monitort is magad köré rakhatsz még a mennyezetre is, egyszerűen NEM LÁTOD még perifériásan sem. Tehet tébolyult idióta baromság... Persze a forgalmazóknak jó, ők bíztatnak rá, hogy vedd meg hiszen több bevételük lesz... A zombigyerek meg rohan a boltba és összevásárol minden fölösleges szart...

A több monitoros megoldások régesrég léteznek. Vagy 15 éve ültem le az első ilyen Matrox elé és akkor még tényleg nagy szám volt...
Hogy kis kocka zombigyereknek ez még valami, az csak azért van, mert egyrészt kb akkor született és a hardverről fingjuk nincs, csak mindenféle agymosásoknak, káprázatoknak dőlnek be....

A több screent nem játékra találták ki, hanem ipari, vállalati felhasználásra, olyan munkákhoz, amikhez VALÓBAN szükség van rá. Pl üzemi irányítástechnika, pénzügyi cégeknél. vagy éppen fejlesztőknél, aki debugol; animátoroknál, megfigyelő rendszerek, mérnöki rendszerek stb stb, szóval abszolút ipari alkalmazásra... Az agyhalott zombigyerek, viszont a parazita elit felsőtizezeri apucitól anyucitól kikunyerálja a legújabb hardvereket, halovány fingja nincs mire való, csak kell a legdrágább legújabb, fingja nincs hogy ki sem hajtja a szutyok kis játékaival.... de mert tesztben 10 ponttal többet mutat, (szoftver futás közben nem észleli senki sebaj) milliókért megveteti. aztán rájön hogy ja erre lehet kötni több monitort, hát: apuciiii vegyünk még monitorokaaat, kössünk minden kimenetre monitorokaaaaat... aztán jön, hogy: jaaa ez egy nagy nesze semmi fogd meg jól és nemhogy jobb hanem rosszabb; miközben egy átlag tisztességes ember éves fizetését már elköltötte hardverre, s akkor már szenved vele tovább nyomorult agyhalott.
Én meg kihozok 2 kilóból olyan konfigot, amin tök jól fut minden és nem szenvedek egy ilyen túlkonfigurált hárdverrel, hanem röhögök ezeken a hülyegyerekeken. Ha ők nem lennének, az biztos hogy lassabb lenne a fejlődés, tehát valami hasznuk biztos van...
S mielőtt még valamelyik kis zombificsúrka rámugatná hogy irigykedek, meg tudok én is venni ilyen rendszert, ha akarok, csak nem vagyok olyan hülye, hogy erre dobjam ki a pénzem...
LoN

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: LoN »

Kedves Józsi!
Köszönöm a részletes hozzászólásod. Az előző képet, a remek felirattal -– ahogy a hozzászóló nevéből is látod –-, nem én küldtem (LoN), aki a kérdést indította.
...
Elsősorban munkára használom a gépet. Elképesztő, hogy három (vagy akár két) monitorral mennyivel hatékonyabban lehet dolgozni. Az utóbbi fél évben próbálok napi egy-egy órát elcsípni játékra, és ha már rendelkezésre áll a egy ilyen "vas", miért ne használnám ki a bennük rejlő lehetőséget.
...
Nem értek egyet Veled, hogy egy rpg játéknál nem jön jól a periférikus látómező a három monitorral. Pontosan emiatt nem kell forognod és nem "szédülsz bele", hogy kutasd, hogy bal és jobb oldalon van-e valami.
...
Mindenkinek kellemes ünnepeket!
Üdv:
LoN
LoN

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: LoN »

Az új nVidia Béta Driver (290.53) telepítése után a játék már támogatja a többmonitoros konfigurációkat.
Üdvök:
LoN
Vendég

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Vendég »

LoN írta:Az új nVidia Béta Driver (290.53) telepítése után a játék már támogatja a többmonitoros konfigurációkat.
Üdvök:
LoN


Valamint jon az 1.4-es petch a jatekhoz most Januarban es a Creation tool kit is a moddereknek, igy ha vmi nem ok, a modokkal tuti rendbeteszik teljesen a sracok, 3D-re es tobb monitorra egyarant. ;)


Mivel sajna keves jatekos engedheti meg viszont ezeket, igy a tamoagatasa sem egetrengetoen surgos jelenleg, de idovel ok lesz minden tekintetben a Skyrim is. Manapsag minden jateknal kell varni par honapot es veluk nehany patch-t, h barmilyen konfiggal jok legyenek, eltunjenek a legaprobb hibak is.
Vendég

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vendég írta:
LoN írta:Az új nVidia Béta Driver (290.53) telepítése után a játék már támogatja a többmonitoros konfigurációkat.
Üdvök:
LoN


Valamint jon az 1.4-es petch a jatekhoz most Januarban es a Creation tool kit is a moddereknek, igy ha vmi nem ok, a modokkal tuti rendbeteszik teljesen a sracok, 3D-re es tobb monitorra egyarant. ;)


Mivel sajna keves jatekos engedheti meg viszont ezeket, igy a tamoagatasa sem egetrengetoen surgos jelenleg, de idovel ok lesz minden tekintetben a Skyrim is. Manapsag minden jateknal kell varni par honapot es veluk nehany patch-t, h barmilyen konfiggal jok legyenek, eltunjenek a legaprobb hibak is.



patch* LOL Szerkire, javitasra lehetoseg utolag itt egyebkent nincsen, v. csak en nem latom azt sem, h hol? ^^
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta: patch* LOL Szerkire, javitasra lehetoseg utolag itt egyebkent nincsen, v. csak en nem latom azt sem, h hol? ^^
Ha bejelentkezel, látni fogod őket.
Avatar
he_dzsooo
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2012. jan. 11., szer. 12:03
Kapcsolat:

Re: Játék három monitoron

Hozzászólás Szerző: he_dzsooo »

Valamint jon az 1.4-es petch a jatekhoz most Januarban es a Creation tool kit is a moddereknek, igy ha vmi nem ok, a modokkal tuti rendbeteszik teljesen a sracok, 3D-re es tobb monitorra egyarant. ;)


Mivel sajna keves jatekos engedheti meg viszont ezeket, igy a tamoagatasa sem egetrengetoen surgos jelenleg, de idovel ok lesz minden tekintetben a Skyrim is. Manapsag minden jateknal kell varni par honapot es veluk nehany patch-t, h barmilyen konfiggal jok legyenek, eltunjenek a legaprobb hibak is.[/quote]




patch* LOL Szerkire, javitasra lehetoseg utolag itt egyebkent nincsen, v. csak en nem latom azt sem, h hol? ^^[/quote]


Jo-jo, patch. :D Az utolso mondatomban mar en is ugy irtam na. ^^

Regisztralnod kell, kulonben vendegkent nem minden funkcio erheto el a forumban. ;)
Válasz küldése