Magyar-angol keveredés

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
GeeTheKing

Magyar-angol keveredés

Hozzászólás Szerző: GeeTheKing »

Hali!

Először is hadd köszönjem meg a Teamnek a fordítást. Heroikus munka volt, amelynek értékéből semmit sem von le, hogy kétségtelenül van benne pár apró hiba. Csak tisztelet illeti a készítőket!

A problémám viszont az, hogy összekeveredett a magyar szöveg az angollal a gépemen. Eredeti, dobozos Skyrimet használok, Steamről telepítve, mindhárom Steamen vásárolt kiegészítővel, jónéhány moddal. Eleinte teljesen jó volt minden, aztán variáltam valamit a Dragonborn DLC-vel (a közismert sárkánylélek elszívás probléma miatt). Leszedtem, átállítottam az unofficial updateket meg a modokat, amik függtek tőle; aztán visszatettem, újra beállítottam a modokat - és most teljesen kevert a nyelvezet. (A sárkánylélek gond legalább megszűnt.)

A nyelvezet olyan szinten keveredik, hogy néha egy NPC egy monológon belül is váltja a nyelvet! Egy csomó mindent elolvastam a neten, de senki nem ír más nyelvi fájlokról, mint az a 15 a ...\Skyrim\Data\Strings\ mappában meg az az egy a ...\Skyrim\Data\Interface\Translate_ENGLISH.txt. Ezek mind magyar fájlok, a telepítőt többször futtattam már javítás és szűz telepítés módban is - a jelenség makacsul megmarad.

Annyira nem probléma, már kétszer végignyomtam angolul, (de nagyon élveztem, hogy harmadszorra fele annyi koncentrálással megy), viszont érdekesnek találom a problémát, és örülnék ha találnánk rá megoldást.

üdv

G.
GeeTheKing

Re: Magyar-angol keveredés

Hozzászólás Szerző: GeeTheKing »

Update!

Bocsánat, megoldottam a problémát. Valószínűleg felületesen böngésztem át a netes forrásokat, vagy már túl sok az ocsú, a lényeg, hogy nem gondoltam arra, hogy az unofficial patch lehet a ludas. Egyszerűen nem feltételeztem, hogy ennyire sok szövegbe bele kellett nyúljanak.
Szóval a lényeg, hogy az USLEP-t is magyarítani kell, azt viszont csak innen tudtam letölteni:
Szóval elnézést, hogy zsákutca témát indítottam. Mentségemre szóljon, hogy az USLEP-ről ezen az oldalon olvastam, de a magyar verzióról, vagy a magyarítás szükségességéről nem.

The Nine be with you...

G.
Avatar
Kull
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2014. okt. 18., szomb. 17:27
Tartózkodási hely: KURVÁK MELLBIMBÓJA Grill & Bár

Re: Magyar-angol keveredés

Hozzászólás Szerző: Kull »

Én személy szerint örülök, hogy sikerült megoldanod a keveredést. Magyar-angol az nagyon gáz, a magyar-ír az még talán :)
Gabrov

Re: Magyar-angol keveredés

Hozzászólás Szerző: Gabrov »

Nekem ugyanez a promlémám, csak azonkívül, hogy letöltöttem, fogalmam nincs, mit és hogyan csináljak tovább. Tud valaki segíteni mit hova kell másolni és vagy egyáltalán mik a köv lépések ?
Válasz küldése