Hibák, amiket már ne küldjetek be

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: jondon »

Sziasztok!

Ide írnék olyan hibákat, amiket sokan jelentetek, de elutasításra kerülnek ilyen-olyan indokkal.
  • Sack of flour - Heartfire kiegészítőben van benne
  • Egyes fajok leírása angol - mivel nagyon sok helyen magyar, és ott is az, ahol csak a hivatalos kiegészítők aktívak, egyéb mod okozhatja, vagy pedig irány a GYIK
  • Városok, helyek neveinek magyarra fordítása - néhányan szeretnétek, ha ezek nem lennének lefordítva. A fórumon volt már róla szó, most nem ismétlem az érveket, ellenérveket, a lényeg: ezek magyarul maradnak. Mindemellett köszönjük az eddigi, kultúrált formában előadott véleményeket.
Tiadlan
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013. máj. 5., vas. 19:53

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: Tiadlan »

Sok könyvben találtam kérdőjeleket, itt-ott vesszők helyett, néha indokolatlanul. Ezeket is jelentsük be egyesével, vagy már kaptatok annyi visszajelzést hogy úgyis át lesznek nézve zusammen?
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: jondon »

Tiadlan írta:Sok könyvben találtam kérdőjeleket, itt-ott vesszők helyett, néha indokolatlanul. Ezeket is jelentsük be egyesével, vagy már kaptatok annyi visszajelzést hogy úgyis át lesznek nézve zusammen?
Ezeket küldjétek legyetek szívesek!

KöszI:
Jondon

Szerintem a kérdőjeleket most már hanyagoljuk. Egy hiba fordult elő kb. 29 helyen, amit eddig olyan 2-500 alkalommal jelentettek be. - Vik
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

jondon írta:
Tiadlan írta:Sok könyvben találtam kérdőjeleket, itt-ott vesszők helyett, néha indokolatlanul. Ezeket is jelentsük be egyesével, vagy már kaptatok annyi visszajelzést hogy úgyis át lesznek nézve zusammen?
Ezeket küldjétek legyetek szívesek!

KöszI:
Jondon

Szerintem a kérdőjeleket most már hanyagoljuk. Egy hiba fordult elő kb. 29 helyen, amit eddig olyan 2-500 alkalommal jelentettek be. - Vik
Meg lehet tudni, hogy melyik volt az?:)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta:Meg lehet tudni, hogy melyik volt az?:)
Mármint melyik kérdőjel? :)
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: jondon »

  • Sodrás vagy Sodrásd - a helyes név szándékosan Sodrásd (d-vel a végén), és nem Sodrás (d nélkül)
  • Feketehanga nem elírás, és nem Feketehangya :D A hanga egy növény
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Régebben fordított könyvekben lévő hibákat is jelentsünk? Mert ugye akkor lehet javítani az első két rész könyveit is :D
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: jondon »

TGWH írta:Régebben fordított könyvekben lévő hibákat is jelentsünk? Mert ugye akkor lehet javítani az első két rész könyveit is :D
Ezt nem értem...
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: TGWH »

jondon írta:
TGWH írta:Régebben fordított könyvekben lévő hibákat is jelentsünk? Mert ugye akkor lehet javítani az első két rész könyveit is :D
Ezt nem értem...
Vannak könyvek, amik már a Morrowindben is szerepeltek. Pl. caius munkái, sajnos ő eltűnt, úgy tudom nyomtalanul, pedig még az Oblivion előtt elég sokat fordított.
Na, ezekben a könyvekben még mindig vannak hibák. A Skyrimban ezeket tudjuk javítani, de akkor már illene a Morrowindben és az Oblivionban is... Nem azt mondom, hogy kéthetente új Morro meg Obli magyarítást a népnek, aztán mire javítjuk az összeset, a 4.2.45.87.489. verziónál járunk, de talán lenne rá mód, pl. az összes összegyűjtve egy mod formájában.
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: jondon »

Hmmm, ez így viszont jó kérdés. De azt hiszem, egyelőre a Skyrimre kell koncentrálnunk.
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: jondon »

Ezeket nagyon sokszor kell elutasítani (nálam akkor jött helyre, amikor a GYIK-ben leírt alternatív módszert alkalmaztam):
angolul maradtak:
  • tárgylistánál az oszlopok fejlécei
  • fegyverek, páncélok, italok, összetevők tulajdonságai
  • miscellaneous
  • footwarp
  • karakter létrehozásánál race, name, stb.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Viszont van cégér, ami angol maradt, a többi viszont magyar, erre is figyeljünk! :D Asszem jelentettem is, de a játék legelején van, így nagyon feltűnő, talán az alvó óriás maradt angol...
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: jondon »

Sziasztok!

Ezt elfelejtettem, de még mindig nagyon sokan beküldik: öntecs. Ez jó, és nem lesz helyette rúd, vagy öntvény, vagy egyéb: http://www.diszmukovacs.hu/gepi-kovacsolas-alapanyagai

Jondon
george88xx

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: george88xx »

Sziasztok!
Nekem olyan problémám akadt, hogy a játék egyfolytában kidobál nekem eredeti skyrimem van és nem értem, hogy miért eleinte minden jól ment de ott kezdődött amikor megvettem és felépítettem az első házamat azóta 2 3 percenként kidobál probáltma az újratelepítést is le is töröltem a játékot teljesen de akkor is ez van:( valakinek ha lenne egy kis ideje írjon erre valami használhatót köszi:)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák, amiket már ne küldjetek be

Hozzászólás Szerző: Vik »

Egy ötlet: http://www.morrohun.hu/esl/Skyrim:Skyrim_GYIK, memória hiba javítását nézd meg.

Másik ötlet: kapcsold ki a Hearthfire DLC-t/tölts le hozzá unofficial patch-et, hátha attól megjavul.
Válasz küldése