Hibák a magyarításban

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Működik csak legyen a legfrissebb. Hajrá patchet keresni hozzá.
Huneipnet

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Huneipnet »

genndy írta:Működik csak legyen a legfrissebb. Hajrá patchet keresni hozzá.
már a negyedik verziót raktam fel mindig a legújabb patch el és csak a játék egyes részei lesznek magyarok PL párbeszédek küldetések mind angolok maradtak már egy hete szenvedek minden létező oldalt végignéztem hogy mit lehet csinálni mindent kipróbáltam és semmi ugyanaz minden +legalább 10 szer ujraraktam mindegyik verziót amit találtam !
Truck

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Truck »

Sziasztok! Amikor felrakom a magyarítást, akkor ha megölök egy sárkányt, nem kapom meg a lelkét. Amikor leszedem a magyarítást és úgy ölök sárkányt, akkor megkapom. Most mit csináljak ha magyarul akarok játszani de sárkány lelket is akarok? :o :D
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

eriker

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: eriker »

Elindítom az asztalon létrehozott skyrim icon, betölt a játék és magyar, de amikor betöltöm a játékot kilép a játékból mért van ez?
Avatar
Szilas
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013. júl. 30., kedd 14:14

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Szilas »

Mármint akkor fagy ki a program, amikor a játékállást próbálod betölteni?
Javaslom, inkább indíts egy új játékot.
Érdemes elolvasni neked is a kapcsolódó f.a.q -t is, a linkje a te hozzászólásod felett van.
Ami téged érdekelhet, az a link "magyaritás" részénél van, illetve a DLC sorrend beállítása.
Amúgy érdemes egy újonnan telepített Skyrim-et magyarítani.
Ikirov

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Ikirov »

Sziasztok!
Letöltöttem a magyarosítást és telepítettem is.
A főmenü teljesen magyar lett, de minden más maradt angol.
Skyrim Legendary Editiont használok.

Esetleg tudjátok mi a baja?
Előre is, köszönöm.
LB14
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jún. 9., hétf. 17:32

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: LB14 »

Az adobtálható gyerekek párbeszédei egytől egyig angolul vannak. Kicsit kizökkent a játékból, hogy az egyik pillanatban magyarul olvasom, a másikban meg angolul kell fordítanom.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

LB14 írta:Az adobtálható gyerekek párbeszédei egytől egyig angolul vannak. Kicsit kizökkent a játékból, hogy az egyik pillanatban magyarul olvasom, a másikban meg angolul kell fordítanom.
Ööö tudtommal adobtálható gyerekek csak a hearthfire dlc-ben vannak(javítsatok ki, ha rosszul tudom) és ahhoz még nem készült fordítás...
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Jól tudod, az angol szöveg az egyelőre még angol DLC miatt van.
LB14
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jún. 9., hétf. 17:32

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: LB14 »

Igen, de akkor miért mondja azt magyarul, hogy: "Te vagy a legjobb, lennél az apukám?"
LB14
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. jún. 9., hétf. 17:32

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: LB14 »

És még egy-két hiba: Sack of flour, Building materials, Lidya mikor vele beszélek azt mondja angolul: "I'm at your command my thane" és még egy pár mondat angolul.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Valamennyire magyarított unoff.patch miatt valószínűleg.
Angol mondatok: szintén mind a DLC hatásai. Az alapjáték magyarításában nem maradtak ilyen durva hibák.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ikirov írta:Sziasztok!
Letöltöttem a magyarosítást és telepítettem is.
A főmenü teljesen magyar lett, de minden más maradt angol.
Skyrim Legendary Editiont használok.

Esetleg tudjátok mi a baja?
Előre is, köszönöm.
Gondolom, nem sikerült megfelelően telepíteni a magyarítást.
Gyuree

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Gyuree »

Üdv!

Segítséghez fordulnék, nekem tökéletesen működik, a magyarítás viszont nem fejlődök szinteket. Eredeti steam verziós Skyrimet használok de nem a legendary editiont! Segítségeteket előre is köszönöm!
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ilyen hibát a magyarítás nem okoz. Próbáltál fölnézni az égre?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

genndy írta:Ilyen hibát a magyarítás nem okoz. Próbáltál fölnézni az égre?
Genndy úgy érti, hogy a csillagképeket nézegetted-e a képzettségek menüpontban.
SCGaming

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: SCGaming »

A tolvajok céhének rejtett kijáratánál ez van írva:
Kinyit: Sodrásd

vegyétek ki a d betűt
SCGaming

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: SCGaming »

Megy egyáltalán miért Sodrásd ?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

SCGaming írta:A tolvajok céhének rejtett kijáratánál ez van írva:
Kinyit: Sodrásd

vegyétek ki a d betűt
Nem vesszük ki :lol:
ericssonfan22

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: ericssonfan22 »

Üdv. Nem tudom volt-e már, de hamar az elején, mikor Sigriddel beszédbe elegyednék, azt mondja:

"I'm spoken for you know, so don't get any ideas."

Ezt úgy sikerült lefordítani, hogy "Tudod, mit beszélnek rólam... Szóval eszedbe ne jusson semmi!"

Namármost az a kifejezés, hogy "I'm spoken for" azt jelenti, hogy udvarolnak nekem, azaz kapcsolatban vagyok, van valakim! A beszédhez jelen esetben tehát semmi köze. Üdv.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

SCGaming írta:Megy egyáltalán miért Sodrásd ?
Riften erőltetett és téves tükörfordítása (mintha Driften lenne eredetileg).
Norujn

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Norujn »

Sziasztok!

Most vettem meg Steamről a Skyrimet, hagytam hogy patcheljen, majd feltelepítettem a magyarítást a nem hivatalos patch nélkül az UI nélkül és minden egyéb nélkül (elvileg tehát csak a magyarítást telepítettem egy teljesen "szűz" Skyrimre), a játéknak kb. 5 %-ka lesz magyar és már kezdek megőrülni tőle (első indítás előtt újraindítottam a gépet). Valaki kérem írja le nekem, hogy mit ronthattam el. Előre is köszönöm.
Charity

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Charity »

A játék elején vagyok, a küldetések leírásai, az Argóniai faj leírása, néhány párbeszéd lehetőség és tárgy név angolul maradt(ak).
Eredeti külföldről rendelt Legendary Edition változatom van, amit aktiváltam steam-en.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Kapcsold ki a DLC-ket, azok kavarnak be.
Charity

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Charity »

genndy írta:Kapcsold ki a DLC-ket, azok kavarnak be.
Sajnos így sem jó. :( Mi lehet a gond? Ezek ki lesznek javítva?
Angel

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Angel »

Charity írta:
genndy írta:Kapcsold ki a DLC-ket, azok kavarnak be.
Sajnos így sem jó. :( Mi lehet a gond? Ezek ki lesznek javítva?
Ne a legújabb nem hivatalos foltot töltsd le, hanem azt használd, amit beépítettek a magyarításba!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

ericssonfan22 írta:Üdv. Nem tudom volt-e már, de hamar az elején, mikor Sigriddel beszédbe elegyednék, azt mondja:

"I'm spoken for you know, so don't get any ideas."

Ezt úgy sikerült lefordítani, hogy "Tudod, mit beszélnek rólam... Szóval eszedbe ne jusson semmi!"

Namármost az a kifejezés, hogy "I'm spoken for" azt jelenti, hogy udvarolnak nekem, azaz kapcsolatban vagyok, van valakim! A beszédhez jelen esetben tehát semmi köze. Üdv.
Köszi, javítottam. Egyébként érdekes, hogy ugyanezt a kifejezést használják a lókereskedők is. :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Norujn írta:Sziasztok!

Most vettem meg Steamről a Skyrimet, hagytam hogy patcheljen, majd feltelepítettem a magyarítást a nem hivatalos patch nélkül az UI nélkül és minden egyéb nélkül (elvileg tehát csak a magyarítást telepítettem egy teljesen "szűz" Skyrimre), a játéknak kb. 5 %-ka lesz magyar és már kezdek megőrülni tőle (első indítás előtt újraindítottam a gépet). Valaki kérem írja le nekem, hogy mit ronthattam el. Előre is köszönöm.
Véletlenül nem a program files mappába telepítetted a Skyrimet? Mert abba nem nagyon lehet felhasználói programoknak írni semmit sem. Még rendszergazdai jogosultságokkal sem biztos, hogy sikerül.
Meh

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Meh »

Pár napja kijött egy új frissítés a Skyrim-hez, azóta nem megy vele a magyarítás.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Maximum a warezhez. A gyári játékhoz több mint egy éve nem jött semmi (és már nem is fog).
Esetleg ha most lettél sok idő óta online, és leszedte a legfrissebb fájlokat. Akkor meg tedd újra a magyarítást.
daig0nn

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: daig0nn »

hali telepítettem a magyarítást és nem akarja elszívni a sárkányok lelkét miért van ?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

daig0nn írta:hali telepítettem a magyarítást és nem akarja elszívni a sárkányok lelkét miért van ?
Hibás a játék. Megoldást lásd a GYIK-ben.
dani9921

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: dani9921 »

Helló mindenki! Lehet hogy már feltették előttem ezt a kérdést, de én nem láttam. :P Na vissza a lényegre: Nekem valamiért nem fordít le egyes szövegeket a játékban! Elsőnek akkor tűnt fel ez, amikor beraktam a magyarítást (tört verzióra), hogy amikor rámegyek az új játékra, angol szöveget ír ki oda. Gondolom az lenne az eredeti fordítás, hogy biztos új játékot indítassz e, sose voltam jó angolos :P Na de ezt még úgy fogadtam, semmi sem tökéletes, 1 hiba belefér. Elindul a játék, ahogy ülünk a szekéren, előtte persze minden szükségest átállítok, amikor beszélni kezd a velünk szemben lévő ember. Na itt az amiért leszedtem a magyarítást, a felirat. De nekem ez angolul jelent meg. Valamit rosszul csináltam? Ja jut eszembe, még nem írtam, a töltőképernyőn lévő szöveg is angol, a többi mind magyar szerencsére. Segítség! :(
Dare

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Dare »

Sziasztok!

A tapasztalataim a következők: 1.9.31.0.8-el nem működik jól a csomag csak tölt, de valójában ki akad a menü betöltésénél.
Mindent elolvastam ami szükséges a működéshez GYIK-ban és a forumon. Ja a telepítés kiszedi a legújabb loadert.., azzal sem működik magyarán. Uninstall nem szed ki mindent a játék mappájából szóval szemetel.

A modok többsége meg megigényli a legújabb változatokat.
Régebben használtam a magyarosítást akkor még 1.9.31.0.8 nem volt az aktuális verziószám, akkor minden moddal jól működött a fordításotok.

Tehát régebbi Modokkal és régebbi Verziójú játékkal pöpecül megy. De mostani verzióval csak megalkuvás modok kilövésével működik ami sokak számára nem éri meg a magyarosítás, aki kicsit is tud angolul, legalábbis én úgy hiszem. De munka után könnyebb lenne Magyarul olvasni mint angolul. Szóval remélem várható némi frissítés.


Üdvözlettel : Dare
Ui.: Skyrim LE-t használok (eredeti)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Esetleg próbáld meg az 1.9.32.08-cal, mert ahhoz készült. Vagy használhatod a Nexuson levő változatomat is. Címét megtalálod a GYIK-ben.
Kise

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Kise »

Sziasztok!
Nekem az a problémám lenne a magyarítással, hogy feltettem, működött és új módok telepítésével egyszer csak újra angol lett a felirat:...
Ezután természetesen már 2xer is letöröltem az egész gamet és újra tettem , csak a magyarítást szedtem le , semmi mód, a mod managert is mindennel együtt letöröltem előtte.
Sajnos valamit nagyon elszúrtak a módok, többet nem működik , a felirat max 1/5öde ha magyar , össze vissza . Nem tudom mi tévő legyek .
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Az hogy a modok visszaváltoztatják a feliratot, az nem hiba. Zavaró, de így működik.
A szövegek közül meg jó sok bekerül a mentésbe is, és akkor már nem változik vissza, én így vettem észre.
DLC-k szövegei is angolok, lehet hogy abba futottál bele.
Kise

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Kise »

Azt tudom hogy a DLC-k szövege angol, de az alap játékból mindent lefordítottak:) és azok sem jók sajnos:/ új mentést is indítottam, már az elején angolul megy a felirat. elvétve egy egy mondat maradt meg magyarul. Attól félek csak úgy működne jól a magyarítás, ha újra tenném az egész rendszert .
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Ez nettó hülyeség, a rendszerbe azért nem nyúl bele a magyarítás, szép is lenne. Vagy mod-szemét maradt, vagy modsorrend rossz. Ha kipucolod a Skyrim mappáját és újrateszed annak elégnek kell lennie.
Kise

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Kise »

Azt én tudom hogy abba nem nyúl , csak gőzöm nincsen hogy hol lehet az a kis valami ami keresztbe tesz neki:/ a skyrim mappát és a mod managert is mindennel együtt letörötlem . :/ azért köszönöm
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Itt lehet még cucca:
Dokumentumok\My Games\Skyrim
c:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\Skyrim - ez rejtett mappa
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kise írta:Azt tudom hogy a DLC-k szövege angol, de az alap játékból mindent lefordítottak:) és azok sem jók sajnos:/ új mentést is indítottam, már az elején angolul megy a felirat. elvétve egy egy mondat maradt meg magyarul. Attól félek csak úgy működne jól a magyarítás, ha újra tenném az egész rendszert .
Először távolítsd el a magyarítást, utána Steam könyvtárban Skyrimen jobb kattintás-tulajdonságok-helyi fájlok-játékfájlok épségének ellenőrzése. Várd meg amíg letölti, ami kell neki, ekkor lesz egy teljesen újratelepített Skyrimed. (Lehet még fokozni azzal, hogy előtte törlöd mondjuk a Skyrim\Data mappát, de akkor tovább fog tartani a letöltés.) Ezután jöhet a magyarítás telepítése.
Kise

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Kise »

:D Köszönöm szépen a segítséget!
:)))
kuglitd

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: kuglitd »

Sziasztok :D A menü teljesen magyar de a párbeszéd és egyéb más nem :(
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Nálad a hiba. Próbálkozz újra.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

genndy írta:Nálad a hiba. Próbálkozz újra.
Ugyan már hogyan, biztos azok a lükék nem fordították le! :D
haunterke
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. szept. 4., csüt. 11:57

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: haunterke »

genndy írta:Nálad a hiba. Próbálkozz újra.
Szia
Mit kellene másképp csinálni? mert már többször is leszedtem meg felraktam de nem jó, menü Magyar a többi nem :(
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: Vik »

haunterke írta: Szia
Mit kellene másképp csinálni? mert már többször is leszedtem meg felraktam de nem jó, menü Magyar a többi nem :(
Próbáld meg máshova rakni a játékot, ne írásvédett rendszermappába.
haunterke
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014. szept. 4., csüt. 11:57

Re: Hibák a magyarításban

Hozzászólás Szerző: haunterke »

Vik írta:
haunterke írta: Szia
Mit kellene másképp csinálni? mert már többször is leszedtem meg felraktam de nem jó, menü Magyar a többi nem :(
Próbáld meg máshova rakni a játékot, ne írásvédett rendszermappába.

E:\Játékok\skyrim Ide most átraktam, de itt se jó, esetleg még egy 1 tipp?
Ahogy elnézem jó kis játék, de Magyarul sokkal jobb lenne :) Pedig azt a verziót is raktam fel ami van a honosításban is amivel kompatibilis.
Válasz küldése