A hibabejelentő használata

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
like a RAINBOW

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: like a RAINBOW »

Először is köszönjük a kitartó munkát! :)

Bejelentettem 2 hibát, de ha rámegyek a bejelentett hibáimra, akkor azt írja, hogy nem jelentettem még be semmit. Másnál is fennáll ez a hiba?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

like a RAINBOW írta:Először is köszönjük a kitartó munkát! :)

Bejelentettem 2 hibát, de ha rámegyek a bejelentett hibáimra, akkor azt írja, hogy nem jelentettem még be semmit. Másnál is fennáll ez a hiba?
Szerintem még nem ellenőrizték le, azért lehet. Bár ki tudja, nekem működik. Bejelented a hibát, akkor nő a számláló. Vagy frissítesz egyet, akkor nő :D esetleg, milyen böngésződ van?
like a RAINBOW

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: like a RAINBOW »

Chrome-ot használok, abban nem működik, viszont IE ben igen. Fura :)
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Ha nem működik a hibák jelentése, vagy elakadtál a folyamat közben.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Gyorstalpaló:

1, hol van?
http://www.morrohun.hu/skyrim/hibabej/index.php címen érhető el

2, hogy használjam?
Elsőnek megadod az id számod. Utána, ha kiírja, hogy

Kód: Egész kijelölése

Az eddig bejelentett hibáid (ID számod: 00000000)
akkor rendben vagy :D

3, Kiválasztod, hogy

Kód: Egész kijelölése

Párbeszédek és megszólítások
Naplóbejegyzések
Könyvek
Tárgynevek
Menü, töltőképernyő és leírások
milyen jellegű hibát jelentenél be, elég egyértelmű.

4,

Kód: Egész kijelölése

Hibás szövegrész:
talán egyértelmű, majd a

Kód: Egész kijelölése

Javítás:
, hogy szerinted mi lenne a helyes.

5, megnézed, hogy:

Kód: Egész kijelölése

Bejelentett, érvényes hibák 	Párbeszéd	Napló	Könyv	Tárgy	Menü	Összes
Bejelentett	18 db	2 db	18 db	13 db	28 db	79 db
Javított	8 db	1 db	0 db	0 db	0 db	9 db
miből mennyi van, megjegyzed.

6,

Kód: Egész kijelölése

Hibás ... jelentése gomb
7, a táblázat frissülni fog, ha nem, nyomj f5-öt.

8,

Kód: Egész kijelölése

Az eddig bejelentett hibáid (ID számod: 00000000)
rész ismét. Megnézheted.
Az egeret ráviszed a homokórára, piros x-re, vagy zöld pipára, bővebb infóval szolgál.

9, Hajrá! :D Remélem ezek után nincs kérdés :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Nekem lenne egy kérdésem, miért nem engedi beállítani az ID számomat?
Egész pontosan nem nyitja meg a linket nekem.
IE-t használok.
Esetleg küldem el valakinek egy levélben az eddigieket?
jonetapia

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: jonetapia »

Én azt szeretném kérdezni, hogy miképpen tudom törölni a hibabejelentésem? Az egyiket véletlenül kétszer küldtem el, mert azt hittem nem siekrült elküldeni elsőre.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Vik »

jonetapia írta:Én azt szeretném kérdezni, hogy miképpen tudom törölni a hibabejelentésem? Az egyiket véletlenül kétszer küldtem el, mert azt hittem nem siekrült elküldeni elsőre.
Nem tudod törölni, majd mi fogjuk.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Törölni nem lehet.

Ha nem 10 jegyű az id, lehetnek gondok.
Id, ie, nem jó páros :D nem tudom, én simán beírtam és kész... firefox és opera alatt is jó... frissítsd a böngészőt, esetleg töröld a cooki-kat, vagy próbálkozz holdtöltekor levágott fekete kakas vérével...
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Dr Lecter írta:Nekem lenne egy kérdésem, miért nem engedi beállítani az ID számomat?
Egész pontosan nem nyitja meg a linket nekem.
IE-t használok.
Esetleg küldem el valakinek egy levélben az eddigieket?
Köszi szépen a jelentést, javítottam a hibát elvileg. Légyszi, próbáld meg újra.
zsomimaci

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: zsomimaci »

Most jelentettem volna egy könyvet de nem fogadta el....továbbra is két bejelentésem maradt :(
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

szotsaki írta:
Dr Lecter írta:Nekem lenne egy kérdésem, miért nem engedi beállítani az ID számomat?
Egész pontosan nem nyitja meg a linket nekem.
IE-t használok.
Esetleg küldem el valakinek egy levélben az eddigieket?
Köszi szépen a jelentést, javítottam a hibát elvileg. Légyszi, próbáld meg újra.
A fater gépén nézem, és megnyitja a linket, azaz elvileg az enyémnél is működnie kell.
Köszi a gyors reakciót! Szerintem ha minden jól megy, akkor délután teszek fel párat, abból remélem csak meglesz az 5 :)

Szerk.: sikeresen elfogadta az ID-t, hármat tettem is fel.
Illetve tettem volna többet is, de van, hogy el se fogadta, és van, hogy kiírta az elfogadást, de nem tüntette fel a listámon, úgyhogy valami van még vele...
Zenha

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Zenha »

Lehet képet is beküldeni?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Megnéztem, a reggelieket jelölte, a mostaniakat pedig nem. Vagy még nem, nem tudom, lehet, hogy kell neki egy kis idő.
Sajnos voltam olyan figyelmetlen, hogy néhány párbeszédes hibát a menüknél tüntettem fel.
Ezer bocsánat érte. :(
Szilas

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Szilas »

O/
Nekem is fenn áll az a probléma, hogy miután kitöltöttem a mezőket, a "Hibás párbeszéd jelentése" gomb megnyomása után nincs semmi reakció. Sem frissítésre, sem a böngésző újratöltése nem segít.
A tegnapi nap jelentettem két hibát, azt fel is vette a listába, most viszont nem történik semmi.

Amíg meg nem oldódik, addig: notesz....
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zenha írta:Lehet képet is beküldeni?
Lehet, csak nem örülök neki. A hibabejelentő szöveget vár, és szövegre sokkal egyszerűbb keresni, mintha egy képet kellene nézegetnem, hogy mit akarhat vele a játékos.
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

Javítottam néhány olyan hibát, ami azt okozta, hogy nem lehetett hibákat bejelenteni. Ha ilyet tapasztaltatok, akkor légyszi most próbáljátok újra. Köszönöm!
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Elküldte a hibáim a hibabejelentő,de sokáig nem láttam a listában,ezért újból elküldtem ezeket,de időközben mégis megjelentek a hibabejelentéseim,egyszerre több példányban,ezért szíves elnézést kérek!
Gantar
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011. szept. 3., szomb. 18:24

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Gantar »

Üdv.

Vik,Ákos ... többiek, azt szeretném kérdezni, hogy milyen ütemben tudjátok ellenőrizni,javítani a bejelentett hibákat? Mert már jó néhányat beküldtem de nem tudom, hogy egyáltalán jól csináltam-e! Elfogadni elfogadta a hibák beküldését, az állapotjelző is frissül. De ,amit nem fogadtok el azt mi is látni fogjuk? Tehát a kis táblázatban törlésre kerül a bejelentett hiba?
Még valamit szeretnék... Mert nem akarom/szeretném túlbonyolítani a bejelentett hibák leírását,vagy részletesen le kell írni, hogy pl: ez a párbeszéd xy folytatta és a 3. mondatában vessző hiba volt?
Mert én csak kiválasztom mondjuk a párbeszédeket és leírom a hibás szövegrészt és, hogy szerintem mi lenne a megfelelő! Tehát nem írok neveket és semmit csak a hibás 1 mondatot adott esetben vagy kifejezést stb..
Erre így ti rátudtok keresni, hogy hol van az a mondat a játékban vagy, hogy ki mondja... ? Mert ha igen, akkor jól csináltam/lom a hibák szűrését :D de ha nem , akkor mindenképp részletesen leírom, hogy hol mi!
Még egy utolsó kérdés, ami nem tartozik ide de megkérdezem egyúttal, hogy ha vége a teszt első körének, akkor kapunk üzenetet róla vagy valami ... tehát, hogy működik ez az egész a magyarítással kapcsolatosan? Nem lehet utána használni a magyarítás? Nem tudom ez, hogy működik majd, azért kérdezem! Azt persze tudom, hogy lesz RC, akik továbbjutnak de, akik nem, azok gondolom nem használhatják tovább a magyarítást!?

Bocsánat, hogy ilyen tudatlan vagyok csak tisztázni szeretném még az elején, hogy jól csináljam!

Válaszotokat köszönöm!
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Gantar írta:Üdv.

Vik,Ákos ... többiek, azt szeretném kérdezni, hogy milyen ütemben tudjátok ellenőrizni,javítani a bejelentett hibákat? Mert már jó néhányat beküldtem de nem tudom, hogy egyáltalán jól csináltam-e! Elfogadni elfogadta a hibák beküldését, az állapotjelző is frissül. De ,amit nem fogadtok el azt mi is látni fogjuk? Tehát a kis táblázatban törlésre kerül a bejelentett hiba?
Még valamit szeretnék... Mert nem akarom/szeretném túlbonyolítani a bejelentett hibák leírását,vagy részletesen le kell írni, hogy pl: ez a párbeszéd xy folytatta és a 3. mondatában vessző hiba volt?
Mert én csak kiválasztom mondjuk a párbeszédeket és leírom a hibás szövegrészt és, hogy szerintem mi lenne a megfelelő! Tehát nem írok neveket és semmit csak a hibás 1 mondatot adott esetben vagy kifejezést stb..
Erre így ti rátudtok keresni, hogy hol van az a mondat a játékban vagy, hogy ki mondja... ? Mert ha igen, akkor jól csináltam/lom a hibák szűrését :D de ha nem , akkor mindenképp részletesen leírom, hogy hol mi!
Még egy utolsó kérdés, ami nem tartozik ide de megkérdezem egyúttal, hogy ha vége a teszt első körének, akkor kapunk üzenetet róla vagy valami ... tehát, hogy működik ez az egész a magyarítással kapcsolatosan? Nem lehet utána használni a magyarítás? Nem tudom ez, hogy működik majd, azért kérdezem! Azt persze tudom, hogy lesz RC, akik továbbjutnak de, akik nem, azok gondolom nem használhatják tovább a magyarítást!?

Bocsánat, hogy ilyen tudatlan vagyok csak tisztázni szeretném még az elején, hogy jól csináljam!

Válaszotokat köszönöm!
Görgess lejjebb, direkt írtam egy kis szösszenetet ismertetőnek. Homokóra, piros x és zöld pipa rész :D Ráviszed az egeret valamelyikre, és kiírja mi van.
Mondatra lehet rákeresni, vagy szókapcsolatokra. A párbeszédek nincsenek sorrendben, vagy csak nagyon minimálisan, tehát jobb lenne a hibás mondatot beírni, hátha már más témában kérdeztél, és nem találják meg.

Nem kell név, ki mondta kinek, stb., írtam is, csak a hibás szöveg, mivel arra lehet rákeresni.

Gondolom majd javítják ha ráérnek.
farkaskoma

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: farkaskoma »

Az eddig bejelentett hibáid alatt 20 hibabejelentés után nem akar frissíteni, már egy jó ideje itt megállt. Körülbelül 30-nál járok, és a zöld pipa mindig megjelenik - Sikeres hibabejelentés. Köszönjük. - Folytassam a hibakeresést és bejelentést, vagy álljak le én is? (Lehet, hogy csak ennyi információ fér ki az oldalra.)
zsebtigris
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. júl. 26., pén. 18:42

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: zsebtigris »

Le nem forditott szovegeket is lehet bekuldeni?
Idonkent elojon 1-1 nem tudom hogy ez hiba vagy csak 2 kiegeszito miatt van.
Pl. most volt olyan, hogy "Mi a pletyka"(vagy hasonlo) es masodjara ha ramentem agolul karattyolt, es a kapott kuldetes is angolul volt.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

zsebtigris írta:Le nem forditott szovegeket is lehet bekuldeni?
Idonkent elojon 1-1 nem tudom hogy ez hiba vagy csak 2 kiegeszito miatt van.
Pl. most volt olyan, hogy "Mi a pletyka"(vagy hasonlo) es masodjara ha ramentem agolul karattyolt, es a kapott kuldetes is angolul volt.
Be ne küld, az a dlc-é lesz szerintem... kapcsold is ki a data files-ban... nagy hiba volt Vik részéről az a megjegyzés, hogy ,,hagyhatod, csak a kiegek angol szövegeit ne jelentsd'' :D
De ha a kapott küldetésben vámpírt lehet ölni, akkor valszeg dlc lesz, nem? :)

farkaskoma, fogalmam sincs mi lesz velünk Ákos nélkül :o
Annyit tudok mondani, töröld a kukikat, esetleg előzményeket, próbáld másik böngészőn, vagy áldozz teliholdkor levágott fekete kakas vérét Akatosh oltárán...
zsebtigris
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. júl. 26., pén. 18:42

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: zsebtigris »

kiraly, mert en amr bekuldtem :DDDD
akkor sorry :DD
farkaskoma

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: farkaskoma »

Köszi TGWH, de a felajánlott megoldások közül egy sem kellett (bár az utolsó nagyon izgalmasnak tűnt). Valamiért egyszer csak előjöttek a 20-on felüli bejelentéseim is, most néztem este 10-kor. Probléma megoldva, folytatom.
Még annyit, remek fordítás eddig, nagyon alapos munka. Sokkal több hibára számítottam.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

farkaskoma írta:Köszi TGWH, de a felajánlott megoldások közül egy sem kellett (bár az utolsó nagyon izgalmasnak tűnt). Valamiért egyszer csak előjöttek a 20-on felüli bejelentéseim is, most néztem este 10-kor. Probléma megoldva, folytatom.
Még annyit, remek fordítás eddig, nagyon alapos munka. Sokkal több hibára számítottam.
Nekem is pár óra múlva szokott megjelenni, de megjelenik!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gantar írta:Üdv.

Vik,Ákos ... többiek, azt szeretném kérdezni, hogy milyen ütemben tudjátok ellenőrizni,javítani a bejelentett hibákat? Mert már jó néhányat beküldtem de nem tudom, hogy egyáltalán jól csináltam-e! Elfogadni elfogadta a hibák beküldését, az állapotjelző is frissül. De ,amit nem fogadtok el azt mi is látni fogjuk? Tehát a kis táblázatban törlésre kerül a bejelentett hiba?
Ha törlünk valamit, akkor az is látszik, de általában adunk indoklást, hogy miért nem fogadtuk el.
Mert én csak kiválasztom mondjuk a párbeszédeket és leírom a hibás szövegrészt és, hogy szerintem mi lenne a megfelelő! Tehát nem írok neveket és semmit csak a hibás 1 mondatot adott esetben vagy kifejezést stb..
Ez lenne az ideális. Főleg, ha pontosan sikerül beírni, hogy mi a hiba, mert akkor könnyen meg lehet találni. Ma is többször láttam olyan hibajelentést, ami lehet, hogy tényleg hiba, de nem igazán sikerült rátalálnom, hogy honnan vehette a bejelentő.
Erre így ti rátudtok keresni, hogy hol van az a mondat a játékban vagy, hogy ki mondja... ? Mert ha igen, akkor jól csináltam/lom a hibák szűrését :D de ha nem , akkor mindenképp részletesen leírom, hogy hol mi!
Még egy utolsó kérdés, ami nem tartozik ide de megkérdezem egyúttal, hogy ha vége a teszt első körének, akkor kapunk üzenetet róla vagy valami ... tehát, hogy működik ez az egész a magyarítással kapcsolatosan? Nem lehet utána használni a magyarítás? Nem tudom ez, hogy működik majd, azért kérdezem! Azt persze tudom, hogy lesz RC, akik továbbjutnak de, akik nem, azok gondolom nem használhatják tovább a magyarítást!?
Használhatod, ameddig akarod. Aki továbbjut a második fordulóba (nem lesz nehéz feladat), az majd kap értesítést.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Vik »

farkaskoma írta:Az eddig bejelentett hibáid alatt 20 hibabejelentés után nem akar frissíteni, már egy jó ideje itt megállt. Körülbelül 30-nál járok, és a zöld pipa mindig megjelenik - Sikeres hibabejelentés. Köszönjük. - Folytassam a hibakeresést és bejelentést, vagy álljak le én is? (Lehet, hogy csak ennyi információ fér ki az oldalra.)
Szerintem folytasd. Hátha később belekerül a listába.
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Ha beírom a hibás szövegrészt a hibás szövegrész ablakba és alá beírom simán a javítás ablakba a kijavított változatot,de nem fűzök hozzá magyarázatot ,úgy is elfogadjátok,ugye?
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Alpha »

farkaskoma írta:Köszi TGWH, de a felajánlott megoldások közül egy sem kellett (bár az utolsó nagyon izgalmasnak tűnt). Valamiért egyszer csak előjöttek a 20-on felüli bejelentéseim is, most néztem este 10-kor. Probléma megoldva, folytatom.
Még annyit, remek fordítás eddig, nagyon alapos munka. Sokkal több hibára számítottam.
Nekem sajnos még mindig csak 20 bejelentésem van a listán,holott többet küldtem be(a többi nem jött még elő).
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Vik »

Alpha írta:Ha beírom a hibás szövegrészt a hibás szövegrész ablakba és alá beírom simán a javítás ablakba a kijavított változatot,de nem fűzök hozzá magyarázatot ,úgy is elfogadjátok,ugye?
Ha tényleg hibás, akkor igen.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Azt még nem írtam, hogy nagyon tetszik a telepítőben az, hogy meg is indokoljátok az adott döntéseiteket.
Király :!:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Dr Lecter írta:Azt még nem írtam, hogy nagyon tetszik a telepítőben az, hogy meg is indokoljátok az adott döntéseiteket.
Király :!:
És még így is hozzá lett vágva a fejekhez, hogy miértvanezbentmertelromliktőleajátékmegrusnyarosszszar. Mondjuk jól is röhögtem, amikor kiderült, hogy a telepítő hibátlan, csak user error történt :D érdekes módon nekem megy minden. Elsőre nem ment, igen, még amikor kijött a legelső, belsős verzió, de újratettem a magyarítást, és jó lett, voálá :D
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Kösz a választ!

Továbbment a számláló,szóval megy ez 20 fölé is! 8-)
Alkarin

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Alkarin »

Elnézését kérem előre is a fordító csapatnak, most vettem észre, hogy kategorizálva van a hibabejelentés, amit kerestem is, csak nem leltem. Sok hibás kategóriába került észrevétel már bekerült, ezentúl figyelek!

Üdv: Alkarin
Quenmorr

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Quenmorr »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy bejelentettem 5 hibát, de csak 1-et mutat az összegző, pedig mindegyikre kiírta, hogy sikeresen jelentve. MI ilyenkor a teendő? Köszi szépen
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Quenmorr írta:Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy bejelentettem 5 hibát, de csak 1-et mutat az összegző, pedig mindegyikre kiírta, hogy sikeresen jelentve. MI ilyenkor a teendő? Köszi szépen
Vársz és megnézed később, pl. most. Vagy töröld a cookiekat.
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: jondon »

Sziasztok!

Azt szeretném kérni mindenkitől, hogy bár sok esetben elég egyértelmű a screenshot belinkelése, de mindenképpen írjatok szöveget is hozzá, sokkal könnyebb lesz így eligazodni a rengeteg hibabejelentés között. Egyszerű technikai oka van: könnyebb rákeresni ;) Ugyanis, ha többen is jelentik ugyanazt a hibát, mindenkiét meg kell keresni, és elfogadni. Ez ugye, pedig sokkal könnyebb, ha szöveg is van, nem csak kép.
Viszont, amikor csak egy-egy szót írtok oda, ami szerintetek hibás, akkor jól jönne a képernyőmentés, vagy némi magyarázat, hogy miért is gondoljátok így.
Ez a két dolog, ami a legtöbbször gondot jelent.
Köszönöm, hogy megfogadjátok, és további sikeres tesztelést kívánok mindenkinek!

Üdv:
Jondon
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Te is hibákat javítasz? :D nem elég csak a szöveg? Szerintem teljesen felesleges a kép, csak lusták begépelni. Egyszerűbb másol - keres, mint kép megnéz, beír, keres...
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: jondon »

TGWH írta:Te is hibákat javítasz? :D nem elég csak a szöveg? Szerintem teljesen felesleges a kép, csak lusták begépelni. Egyszerűbb másol - keres, mint kép megnéz, beír, keres...
Igen, én is ;) De amint írtam, ha úgy kell kitalálni, hogy mit akart a bejelentő, akkor egy kép többet ér 1000 szónál :D
Még egy apróság: egy bejelentésben csak egy hibát írjatok, mert nem biztos, hogy mindegyik hiba, és ilyenkor nem akarok regényt írni indoklásként (melyik hiba, melyik nem, és miért). Másrészt, ha akarom, elfogadom hibának, ha akarom, nem. Aztán, ha ezzel nem lesz meg a belépő hibamennyiség a következő körre, akkor mi lesz? :)
Na jó, ilyenkor el szoktam fogadni...

Köszi:
Jondon

Szerk.:

Ezt most találtam (mindössze ennyi): Abeszelgetőpartner válaszát nem feliratozza !
Ilyenekkel sajnos nem tudunk mit kezdeni.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

De ha leírják a mondat egy részletét, máris rá tudsz keresni, hibának meg ott van, hogy mi lenne a helyes, vagy hol a gond, akkor tök egyértelmű :D
Identified

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Identified »

Sziasztok

Most olvastam, egyenként a hibákat, pont jó mert azon gondolkoztam lehet egybe kéne annyit találtam. És itt jön is a kérdésem, nem tudom nálam van-e valami hiba, vagy előfordulhat olyan, hogy egy ilyen gyakori kérdés nem-e lenne lefordítva: What have you got for sale?
Nagyon sok ilyen és ehhez hasonló mondat nekem angolul jelenik meg, páéldául küldetéseknél: Speak to ...
Gondolom ez egyszer szerepel valahol és a ... helyén a név hivatkozás szerepel, kétlem, hogy ez ne lenne lefordítva.
Nálam van a gond?

Üdv,
Identified
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: jondon »

Identified írta:Sziasztok

Most olvastam, egyenként a hibákat, pont jó mert azon gondolkoztam lehet egybe kéne annyit találtam. És itt jön is a kérdésem, nem tudom nálam van-e valami hiba, vagy előfordulhat olyan, hogy egy ilyen gyakori kérdés nem-e lenne lefordítva: What have you got for sale?
Nagyon sok ilyen és ehhez hasonló mondat nekem angolul jelenik meg, páéldául küldetéseknél: Speak to ...
Gondolom ez egyszer szerepel valahol és a ... helyén a név hivatkozás szerepel, kétlem, hogy ez ne lenne lefordítva.
Nálam van a gond?

Üdv,
Identified
Nem, nem nálad van a hiba ;)

Jondon
Identified

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Identified »

jondon írta:
Identified írta:Sziasztok

Most olvastam, egyenként a hibákat, pont jó mert azon gondolkoztam lehet egybe kéne annyit találtam. És itt jön is a kérdésem, nem tudom nálam van-e valami hiba, vagy előfordulhat olyan, hogy egy ilyen gyakori kérdés nem-e lenne lefordítva: What have you got for sale?
Nagyon sok ilyen és ehhez hasonló mondat nekem angolul jelenik meg, páéldául küldetéseknél: Speak to ...
Gondolom ez egyszer szerepel valahol és a ... helyén a név hivatkozás szerepel, kétlem, hogy ez ne lenne lefordítva.
Nálam van a gond?

Üdv,
Identified
Nem, nem nálad van a hiba ;)

Jondon
Köszönöm a gyors választ!
Akkor folytatom is tovább. Csak nem akartam feleslegesen csinálni, mert nektek is csak időrabló lenne átnézni, ha ez valami személyes hiba. Gondoltam jobb néha előre kérdezni, mint dolgozni feleslegesen. :)

Identified
Tig

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Tig »

Hello elküldtem egy rahedli tárgynév javítást, sajnos más cimkével. azt hiszem párbeszédként mentek el. Bocsi
Avatar
jondon
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012. jan. 9., hétf. 14:11

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: jondon »

Tig írta:Hello elküldtem egy rahedli tárgynév javítást, sajnos más cimkével. azt hiszem párbeszédként mentek el. Bocsi
Üdv!

Nincs igazán nagy jelentősége. A jobb áttekinthetőség érdekében kell (lusta vagyok, na). Azért, ha lehet, oda jelentsétek be, ahová illik :)

Köszi:
Jondon
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Vik »

Identified írta:Sziasztok

Most olvastam, egyenként a hibákat, pont jó mert azon gondolkoztam lehet egybe kéne annyit találtam. És itt jön is a kérdésem, nem tudom nálam van-e valami hiba, vagy előfordulhat olyan, hogy egy ilyen gyakori kérdés nem-e lenne lefordítva: What have you got for sale?
Nagyon sok ilyen és ehhez hasonló mondat nekem angolul jelenik meg, páéldául küldetéseknél: Speak to ...
Gondolom ez egyszer szerepel valahol és a ... helyén a név hivatkozás szerepel, kétlem, hogy ez ne lenne lefordítva.
Nálam van a gond?

Üdv,
Identified
A speak to... sok helyen előfordul. Kiegészítőkben is. What have you got for sale főként a kiegészítőkhöz tartozó nem hivatalos foltokban szokott angolul megjelenni.
Tig

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Tig »

jondon írta:
Tig írta:Hello elküldtem egy rahedli tárgynév javítást, sajnos más cimkével. azt hiszem párbeszédként mentek el. Bocsi
Üdv!

Nincs igazán nagy jelentősége. A jobb áttekinthetőség érdekében kell (lusta vagyok, na). Azért, ha lehet, oda jelentsétek be, ahová illik :)

Köszi:
Jondon
Szándékosan lettek a helységnevek lefordítva? Nekem személy szerint az eredeti nevek hasznosabbak, mert ha valahol elakadok,akkor hiába írom a város magyar nevét a kereső nem válaszol... :D
Másik kérdés: Tegnap találkoztam egy magyartalan szöveggel amit nem tudtam elkapni, sajnos nem dialógus volt, hanem valami őr mondta Witherun -ban. így kb 15 percen keresztül föl le rohangáltam az őr előtt hogy köpje már ki újra azt a mondatot, de nem tette....
-Hiszel az első látásra szerelemben, vagy sétáljak el újra előtted... :D
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Tig írta:Szándékosan lettek a helységnevek lefordítva?
Nem, véletlenül... :D Kicsit nem figyeltünk oda, és lefordultak.
A "vélemények a fordításról" témában már ki lett vesézve ez a kérdés a keresés problémájával együtt. Röviden: ha az Elder Scrolls Lapok keresőjébe (jobb alsó sarok) beírod a magyar nevet, megkapod az angol megfelelőjét.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: A hibabejelentő használata

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Brenda írta:
Tig írta:Szándékosan lettek a helységnevek lefordítva?
Nem, véletlenül... :D Kicsit nem figyeltünk oda, és lefordultak.
A "vélemények a fordításról" témában már ki lett vesézve ez a kérdés a keresés problémájával együtt. Röviden: ha az Elder Scrolls Lapok keresőjébe (jobb alsó sarok) beírod a magyar nevet, megkapod az angol megfelelőjét.
Pirosfehérzöld Morrohun logo a háttérben azért lesz kezitcsókolom? :D
Válasz küldése