Kérdések a magyarításról

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sleth írta: Én is támogatnám azt, hogy gyorsabban csináljátok meg a magyarítást a DLC-hez, mert anélkül nem tudom olyan jól követni a nyilakat :D
Én már nem is játszom... ha van is időm, akkor Banished-et játszom :D max a Morrowindet kéne elkezdeni :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

TGWH írta:
Sleth írta: Én is támogatnám azt, hogy gyorsabban csináljátok meg a magyarítást a DLC-hez, mert anélkül nem tudom olyan jól követni a nyilakat :D
Én már nem is játszom... ha van is időm, akkor Banished-et játszom :D max a Morrowindet kéne elkezdeni :D
Pont most toltam végig a Skyrimban a Dark brotherhood-ot, reménykedve, hogy Oblivionéhoz hasonlóan fasza lesz. Hát baszottul nem lett.
► Show Spoiler
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Sleth írta: Pont most toltam végig a Skyrimban a Dark brotherhood-ot, reménykedve, hogy Oblivionéhoz hasonlóan fasza lesz. Hát baszottul nem lett.
► Show Spoiler
Ezek a mai játékok már nem rpg-k... Bezzeg a mi időnkben! :D még emlékszem, pár éve volt pc-m, leültem kb. 16-17 éves fejjel Morrowindezni, azt sem tudtam hol vagyok :D nulla angoltudás nélkül :D
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

TGWH írta: Ezek a mai játékok már nem rpg-k... Bezzeg a mi időnkben! :D még emlékszem, pár éve volt pc-m, leültem kb. 16-17 éves fejjel Morrowindezni, azt sem tudtam hol vagyok :D nulla angoltudás nélkül :D
Hack&slash játékok közé sorolom, azon belül is a szodával elmegy kategória. Már indulás előtt minimum 30 módot tettem fel, hogy élvezhető legyen valamennyire, például lecseréltem a Dark Brotherhood szadómazó ruházatát egy normálisabbra, hogy egy bérgyilkos szervezetben érezzem magam, nem pedig a Kék Osztriga bárban :D

Ha játszol a Morrowinddel, akkor mindenképp próbáld majd ki a Sotha Sil Expanded módot :)
Vendég

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vik írta:
Vendég írta: Nekem az is elég lenne, ha szervezett lenne a munkájuk, és nem lenne ilyen fejetlenség. Egy százalékjelzőnek is örülnék, ha lenne, még ha nem is ad pontos képet a jelenlegi állásról.
Kérlek. A DLC-k lektorált szövegmennyisége: 0%.
A lefordított mennyiséget nem tudom, nem számoltam ki. :)
Egyébként miből gondolod, hogy fejetlenség van? Abból, hogy lassan haladunk? Ez inkább ember/kedv/idő hiány kérdése.
Itt azzal van a gond, hogy a lektor nem fogja össze a csapatot, inkább mással foglalkozik. Valószínűleg azt sem tudjátok, hogy ki hol tart az adagjában, pedig már elvileg majdnem fél éve csináljátok a fordítást!
Ha jól tudom szotsaki nem is lép a fórumra. Igenis fejetlenség van. :( Erről egyedül a lektor tehet. Megvan egyáltalán az időbeosztásotok?
Angel

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Angel »

Valamelyik fordító világosítsa fel a népet itt! : http://www.morrohun.hu/hirek/2014/01/sk ... ent-page-1
A legtöbben a hírhez járnak kérdezgetni a DLC-k ügyében.
Rotten

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Rotten »

Vendég írta:Itt azzal van a gond, hogy a lektor nem fogja össze a csapatot, inkább mással foglalkozik. Valószínűleg azt sem tudjátok, hogy ki hol tart az adagjában, pedig már elvileg majdnem fél éve csináljátok a fordítást!
Ha jól tudom szotsaki nem is lép a fórumra. Igenis fejetlenség van. :( Erről egyedül a lektor tehet. Megvan egyáltalán az időbeosztásotok?
Épp ez az, hogy nincs! Szotsaki nem lép a fórumra. Az illetékesek részéről teljes csönd van a dologról.
Ne Vik-től várjátok az információkat, mert ő sem tud semmiről semmit.

Igen, már majdnem fél éve csinálják a DLC-k fordításait. Ha a forrásaim nem csaltak, még idén készen lesznek, ha szotsaki közbelép. Vik már készen van az adagjával, már csak a többi fordítóra kell várni, aztán lektorálás.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rotten írta:Igen, már majdnem fél éve csinálják a DLC-k fordításait. Ha a forrásaim nem csaltak, még idén készen lesznek, ha szotsaki közbelép. Vik már készen van az adagjával, már csak a többi fordítóra kell várni, aztán lektorálás.
Azért ez nem ilyen egyszerű. Pl. miután leadtam az adagomat, kaptam egy újat. Azt nem tudjuk megmondani, mikor leszünk készen.
Nalenth

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Nalenth »

Kedves MorroHun Team!

Először is szeretném megköszönni a munkájukat. Tudok angolul, de mégiscsak élvezetesebb a saját anyanyelvemen játszani a játékokat, ezért nagy-nagy köszönet jár önöknek, de sajnos bárhogyan is tagadják, az utóbbi időben elég nagy a szervezetlenség önök között. Nagyon remélem, hogy nem fognak feloszlani, és láthatunk még fordításokat, amik az önök kezei közül kerülnek ki majd. Addig is sok-sok erőt és kitartást kívánok! Ne adják fel, mert rengeteg magyar játékosnak szereznek örömet! :)
Sajnos a külföldi kiadók nem képesek foglalkozni velünk, de lesz ez még másképp... ;)
adikas

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: adikas »

Tiszteletem!
Érdeklődnék mikorra várható a Dlc-k lefordítása?
Fanmorro

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Fanmorro »

Helló
Sajnálom hogy a MorroHun Team ennyire széthullott
Régen annyira jól össze dolgoztatok voltak hírek ment az oldal pörgött minden még a Morrowind korában összedolgozva
bízom benne hogy újból összeáll a csapat és a jövőben megjelenő the elder scrolls részek is le lesznek fordítva
kitartást a Dlc-k fordításához
kislaki92

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: kislaki92 »

nem tudni arról valamit,hogy a skywindhez jó lesz -e a morrowind magyarítása?
Avatar
Alpha
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013. feb. 27., szer. 13:12

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Alpha »

Szerintem most is fordítanak(ahogy idejük engedi).
Már annyi éven keresztül bizonyított ez a csapat,hogy nem aggódok a Skyrim dlc-k miatt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

kislaki92 írta:nem tudni arról valamit,hogy a skywindhez jó lesz -e a morrowind magyarítása?
Biztos, hogy nem lesz jó hozzá. Az ilyen teljesen újjáalkotott játékok nem szoktak az eredetivel 100%-ig megegyező szöveganyaggal és adatszerkezettel készülni.
Emet

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Emet »

Vik írta:
kislaki92 írta:nem tudni arról valamit,hogy a skywindhez jó lesz -e a morrowind magyarítása?
Biztos, hogy nem lesz jó hozzá. Az ilyen teljesen újjáalkotott játékok nem szoktak az eredetivel 100%-ig megegyező szöveganyaggal és adatszerkezettel készülni.
De hozzáigazítjátok majd a Morrowind magyarítását, nem?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Emet írta:De hozzáigazítjátok majd a Morrowind magyarítását, nem?
Fölöttébb valószínűtlennek tartom. Persze, mindent meg lehet oldani, csak kérdés, hogy érdemes-e hetekig ezzel foglalkozni. (Volt már egy hasonló próbálkozásom, abból gondolom ezeket.)
Emet

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Emet »

Vik írta:
Emet írta:De hozzáigazítjátok majd a Morrowind magyarítását, nem?
Fölöttébb valószínűtlennek tartom. Persze, mindent meg lehet oldani, csak kérdés, hogy érdemes-e hetekig ezzel foglalkozni. (Volt már egy hasonló próbálkozásom, abból gondolom ezeket.)
Szerintem megérné, nagyon sokan örülnének neki. :) Biztos nem akkora munka, jó lenne, ha foglalkoznátok vele, persze csak ha lesz időtök és energiátok rá. :)
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Azt én nem tudom, h mekkora munka. :D
De én is örülnék neki, mert már többször elkezdtem a morrowindet, de fél óránál tovább nem bírtam sajna. (Oblivionon szocializálódtam)
Viszont Skyrimra átültetve biztos végigvinném már csak a történet kedvéért is.
Eren

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Eren »

Érdemes foglalkozni vele! :D Legalábbis nagyon megköszönnénk, ha foglalkoznátok vele. :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Modhoz szerintem biztos nem lesz hozzáigazítva, szerintem.
Nori

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Nori »

Sziasztok
Ebben az évben akkor még nem kell várni a DLCket vagy lehet számitanirá??
Hogyan álltok jelenleg?
Avatar
cornelius
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. jún. 2., csüt. 20:33

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: cornelius »

Bocs Nori, de te tudsz olvasni vagy szövegértési problémáid vannak?

"Pár technikai akadály elhárítása után gőzerővel kezdetét vette a fordítás, és elégedetten konstatáltuk, hogy ha a most kiosztott adagokkal végzünk, elkészül a DLC-k fordításának fele."
Jani1989 vagyok
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. júl. 25., csüt. 16:02

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Jani1989 vagyok »

Röviden, idén nagy valószínűséggel még nem lesznek kész vele.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Huu. Örülök, hogy van hír a Skyrim DLC-k fordításának haladásáról. Már kezdtem aggódni, hogy valami gond lett ezzel a remek csapattal ami miatt az elején olyan csend volt róla.
Köszönet előre is a munkáért. ;)
Logan

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Logan »

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy megvettem a játékot, felraktam működött, majd felraktam modokat, működött. Letöltöttem és felraktam a magyarítást, és a következő történt. Elindítom a játékot, Bethesda intro, majd bejön a menü a sárkány szimbólummal és ennyi, nem történik semmi. Fél óráig vártam, de nem jött be semmilyen főmenüs opció, csak a háttéren a szimbólum, még a füst sem jön a sárkány mögül. :)
Ha valaki tudna segíteni, hogy mit kell ilyenkor tenni azt megköszönném.
Amit próbáltam: Skyrim játékkönyvtárban fájlok épségének ellenőrzésének lefuttatása, neten keresgetés, de semmi értelmes találat, amit találtam próbáltam de semmi..., Az eredeti fájlok visszaállításával újra működött a menü.

Előre is köszi :*
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Logan írta:Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy megvettem a játékot, felraktam működött, majd felraktam modokat, működött. Letöltöttem és felraktam a magyarítást, és a következő történt. Elindítom a játékot, Bethesda intro, majd bejön a menü a sárkány szimbólummal és ennyi, nem történik semmi. Fél óráig vártam, de nem jött be semmilyen főmenüs opció, csak a háttéren a szimbólum, még a füst sem jön a sárkány mögül. :)
Ha valaki tudna segíteni, hogy mit kell ilyenkor tenni azt megköszönném.
Amit próbáltam: Skyrim játékkönyvtárban fájlok épségének ellenőrzésének lefuttatása, neten keresgetés, de semmi értelmes találat, amit találtam próbáltam de semmi..., Az eredeti fájlok visszaállításával újra működött a menü.

Előre is köszi :*
Kapcsold ki az összes beépülőt, amit felraktál, nézd meg, úgy működik-e a magyarítás (illene), aztán egyesével kapcsolgasd vissza a beépülőket, úgy ki fog derülni, melyik nem működik együtt a magyarítással. Vagy ereszd rá a LOOT-ot.
medocsabi

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: medocsabi »

Sziasztok!miért nem lehet letölteni a magyarítást?rákattintva nem történik semmi,egy idő után kiírja a win h időtúllépés!?
Defalt

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Defalt »

medocsabi írta:Sziasztok!miért nem lehet letölteni a magyarítást?rákattintva nem történik semmi,egy idő után kiírja a win h időtúllépés!?
Töltsd le a magyarítások portálról. Gyorsabban is tölti le, mint innen.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

medocsabi írta:Sziasztok!miért nem lehet letölteni a magyarítást?rákattintva nem történik semmi,egy idő után kiírja a win h időtúllépés!?
Letöltésgyorsítóval próbáltad? Azt nem bírja az oldal. Nálam rendesen elindult.
saibot1488

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: saibot1488 »

Az én kérdésem annyi lenne hogy az új magyarításban amiben a DLC-k is le lesznek fordítva az egy kis plusz magyarítás lesz, vagy a mostaniba fogjátok beleépíteni, és hogy ez már az új SKSE-re, SKUI-ra fog épülni? Ugyanis nekem egy-két könyv kivételével mind angol (mármint a könyvek) és arra gondoltam hogy az újabb verziós SKSE és SKUI miatt van.
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: genndy »

SKSe-nek és SkyUI-nak semmi köze a szövegekhez. Az alapjáték könyvei mind magyarok.
magyariccsáááá

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: magyariccsáááá »

Helló! Annyit szeretnék kérdezni, hogy a két nagy kiegészítő amiknek DLC a neve azthiszem... Azok mikorra várhatóak lemagyarítva?
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Sleth »

magyariccsáááá írta:Helló! Annyit szeretnék kérdezni, hogy a két nagy kiegészítő amiknek DLC a neve azthiszem... Azok mikorra várhatóak lemagyarítva?
Ha neked az okozna örömet, hogy valaki lefordítja a DLC nevet, akkor én lennék az utolsó, aki a boldogságot útjába áll: Letölthető tartalom.
xcydfydff

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: xcydfydff »

Sleth írta:
magyariccsáááá írta:Helló! Annyit szeretnék kérdezni, hogy a két nagy kiegészítő amiknek DLC a neve azthiszem... Azok mikorra várhatóak lemagyarítva?
Ha neked az okozna örömet, hogy valaki lefordítja a DLC nevet, akkor én lennék az utolsó, aki a boldogságot útjába áll: Letölthető tartalom.
A humorérzéked egy zoknivalegyenlő kb... Mintha nem értenéd a kérdést... A két nagy kiegészítő mikor lesz lefordítva, ha le lesz egyáltalán? ennyi a kérdés... Nem tudom miért kell ebbe beletrollkodni, és miért nem lehet egy normális választ adni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

xcydfydff írta:A két nagy kiegészítő mikor lesz lefordítva, ha le lesz egyáltalán? ennyi a kérdés... Nem tudom miért kell ebbe beletrollkodni, és miért nem lehet egy normális választ adni.
Le lesznek fordítva (még a kisebb Hearthifes (hogy a fenébe kell ezt írni) is, csak nem tudjuk, hogy mikor.
33423424

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: 33423424 »

Vik írta:
xcydfydff írta:A két nagy kiegészítő mikor lesz lefordítva, ha le lesz egyáltalán? ennyi a kérdés... Nem tudom miért kell ebbe beletrollkodni, és miért nem lehet egy normális választ adni.
Le lesznek fordítva (még a kisebb Hearthifes (hogy a fenébe kell ezt írni) is, csak nem tudjuk, hogy mikor.
Köszi! :)
Rboy

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Rboy »

Most hogy már úgyis sokat haladtatok akkor már lehetne egy százalék jelző nem?
Dexitexx

Használható-e a mod Skyrim Legendary editionhoz (eredeti)

Hozzászólás Szerző: Dexitexx »

Használható-e a mod Skyrim Legendary editionhoz (eredeti) ?
Előre is köszönöm
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Használható-e a mod Skyrim Legendary editionhoz (eredeti

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dexitexx írta:Használható-e a mod Skyrim Legendary editionhoz (eredeti) ?
Előre is köszönöm
Melyik mod?
Farland

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Farland »

Sziasztok!

Mikorra készültök el a DLC-k magyar fordításával?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Farland írta:Sziasztok!

Mikorra készültök el a DLC-k magyar fordításával?
Amint sikerül befejeznem az utolsó simításokat az időgépemen, megmondom. :)
Farland

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Farland »

Vik írta:
Farland írta:Sziasztok!

Mikorra készültök el a DLC-k magyar fordításával?
Amint sikerül befejeznem az utolsó simításokat az időgépemen, megmondom. :)
Hány százalék van kész? Már január óra dolgoztok rajta, de még mindig nem raktatok százalék jelzőt. Nem is lesz publikus?
Grendy

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Grendy »

Tényleg, hány százaléknál tartotok? Mennyi van kész a DLC-k fordításából?
Reni23

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Reni23 »

Grendy írta:Tényleg, hány százaléknál tartotok? Mennyi van kész a DLC-k fordításából?
Én is kíváncsi lennék rá, de ahogy vissza nézem nem nagyon kapunk rá választ.
Mongoj1

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Mongoj1 »

Én is írtam nekik fbokon,emailre is külön mert jelentkeznék fordítónak de egyikre se válaszoltak.
Avatar
Sovngarde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2012. nov. 11., vas. 0:35
Tartózkodási hely: Sovngarde

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Sovngarde »

Sztem itt írj Viknek, ha jelentkeznél fordítónak. :)
Raptor001

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Raptor001 »

Hali!
Én csak érdeklődni szeretnék hogy a dlc-k hogy lesznek csatolva a sima játék magyarításához?
Ha elkezdtem az alapjátékot magyarul és majd a dlc-k magyar változatát is szeretném hozzá tenni akkor az nem fog bezavarni a mentésbe?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mongoj1 írta:Én is írtam nekik fbokon,emailre is külön mert jelentkeznék fordítónak de egyikre se válaszoltak.
Érdekes, épp a hétvégén beszéltünk SzőtsÁkival, hogy valaki jelentkezett, aki korábban már fordított, csak nem tudjuk, kicsoda. Te voltál az?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Raptor001 írta:Hali!
Én csak érdeklődni szeretnék hogy a dlc-k hogy lesznek csatolva a sima játék magyarításához?
Ha elkezdtem az alapjátékot magyarul és majd a dlc-k magyar változatát is szeretném hozzá tenni akkor az nem fog bezavarni a mentésbe?
Nem fogja zavarni, teljesen külön adatállományokban vannak a szövegek.
Martin

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Martin »

Igen Én voltam csak írtam emailt is meg a fbokos csoportba is és nem kaptam visszajelzést:D hunmongi@gmail.com ez az e-mailem ha tudnátok dobni valamit köszi :D
Válasz küldése