Kérdések a magyarításról

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Boo írta:Még egy apró kérdés :) Eredeti játékkal mennifog a magyarítás? Vagy lehet számítani valami hátul ütőre?
Érdekes lenne, ha kalóz változattal menne, eredetivel meg nem... Ez nem PS3 magyarítás lesz. :)
heg
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. feb. 26., vas. 13:59

Save

Hozzászólás Szerző: heg »

Ha már jatszani fogok a jatekkal, amikor kijön a magyaritas :D tudni fogom folytatni a mentéseimet,vagy előről fog kellen kezdeni ? :?
Egyébként hogy haladtok? :)
heg
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. feb. 26., vas. 13:59

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: heg »

Ja és szerintetek érdemes elkezdenem az Obliviont, vagy addigra már meglesz a magyaritas, mire véginyomnám :?:
És egy mai normális ember jatszana az 1-essel, vagy a 2-essel :lol: :?: :lol:
Haha

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Haha »

Tudok egy viccet!!!!! Figyelem! Skyrim VS Gothic4 MUUU HAA HAAAA :twisted:
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

heg írta:Ja és szerintetek érdemes elkezdenem az Obliviont, vagy addigra már meglesz a magyaritas, mire véginyomnám :?:
És egy mai normális ember jatszana az 1-essel, vagy a 2-essel :lol: :?: :lol:
Normális ember biztos játszana...
De neked szerintem mindkettő rész piszok nehéz lenne, és a grafika miatt el is bátortalanodnál. Írom ezt úgy, hogy még nekem is piszkosul nehéz volt az első rész; nem is tudtam végigvinni.

(Ezt nem sértésnek szántam!)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

heg írta:Ja és szerintetek érdemes elkezdenem az Obliviont, vagy addigra már meglesz a magyaritas, mire véginyomnám :?:
És egy mai normális ember jatszana az 1-essel, vagy a 2-essel :lol: :?: :lol:
Szerintem érdemes. Vannak, akik nem rajonganak érte, szerintem pár beépülővel feldobva remek játék. Azt nem tudom, meddig tart, amíg végigjátszod (illetve mit értesz ezalatt egy nyílt világú játéknál). Illetve azt sem tudjuk előre, mikor lesz készen a Skyrim magyarítása.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Save

Hozzászólás Szerző: Vik »

heg írta:Ha már jatszani fogok a jatekkal, amikor kijön a magyaritas :D tudni fogom folytatni a mentéseimet,vagy előről fog kellen kezdeni ? :?
Egyébként hogy haladtok? :)
Mivel a magyarítás nem változtatja majd meg a skyrim.esm-et, nyilván tudod majd folytatni a mentéseidet. Egyébként kösz, jól haladunk. Ma reggel is lefordítottam egy sort, munkába indulás előtt. :)
heg
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. feb. 26., vas. 13:59

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: heg »

Szép :D Sok sikert és minél gyorsabban, ha lehet ilyet kérni :D
heg
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. feb. 26., vas. 13:59

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: heg »

Vik írta:
heg írta:Ja és szerintetek érdemes elkezdenem az Obliviont, vagy addigra már meglesz a magyaritas, mire véginyomnám :?:
És egy mai normális ember jatszana az 1-essel, vagy a 2-essel :lol: :?: :lol:
Szerintem érdemes. Vannak, akik nem rajonganak érte, szerintem pár beépülővel feldobva remek játék. Azt nem tudom, meddig tart, amíg végigjátszod (illetve mit értesz ezalatt egy nyílt világú játéknál). Illetve azt sem tudjuk előre, mikor lesz készen a Skyrim magyarítása.
Hát pont ez a gond, a GRAFIKA :D . Nem hiszem, hogy kibirnam :D :lol:
Robika

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Robika »

UFF mindenkinek! :P
Hánytagu jelenleg a csapat?
heg
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. feb. 26., vas. 13:59

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: heg »

Már kuldem e-mailt a luke2135@gmail.com cimre, amit a magyaritasportalon kaptam, hogy bar mar egy jo ideje lezarult a jelentkezesi hatarido, de ha lenne valami + munka akkor en szivesen beszallnak segiteni. De az e-mailra meg nem jott valasz.Ez azt jelenti, hogy nem :? :?: :)
Avatar
Drax
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011. szept. 26., hétf. 12:23
Tartózkodási hely: Skyrim
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Drax »

Vik írta:
Boo írta:Nem tudom, hogy szoktátok... Idővel ki lessz írva % ban hol tart a magyarítás? Vagy Ilyesmire nem lehet számítani?
Igen, lesz majd százalékos jelző.
LOL! Értem én... XD
Magyarbetyár

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Magyarbetyár »

Vik elmeséled nekünk mi történt a forditótáborban ?
Fogadjunk lerészegedtetek röhögtetek a tüz körül miközben szallonát sütöttetek :lol:
Jókat kacagtatok h várják pár ezren a forditást miiiiii :twisted: :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

heg írta:Már kuldem e-mailt a luke2135@gmail.com cimre, amit a magyaritasportalon kaptam, hogy bar mar egy jo ideje lezarult a jelentkezesi hatarido, de ha lenne valami + munka akkor en szivesen beszallnak segiteni. De az e-mailra meg nem jott valasz.Ez azt jelenti, hogy nem :? :?: :)
Valóban nem, bár nem láttam a leveled.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Magyarbetyár írta:Vik elmeséled nekünk mi történt a forditótáborban ?
Fogadjunk lerészegedtetek röhögtetek a tüz körül miközben szallonát sütöttetek :lol:
Jókat kacagtatok h várják pár ezren a forditást miiiiii :twisted: :D
Nem egészen. Inkább lefordítottunk pár száz hiányzó tárgynevet, a lektorok meg háromszor átírták a fegyverek, és kétszer a páncélok elnevezéseit. A kulcsokat nem számoltam, mert akkor még nem voltam ott.
heg
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012. feb. 26., vas. 13:59

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: heg »

Vik írta:
heg írta:Már kuldem e-mailt a luke2135@gmail.com cimre, amit a magyaritasportalon kaptam, hogy bar mar egy jo ideje lezarult a jelentkezesi hatarido, de ha lenne valami + munka akkor en szivesen beszallnak segiteni. De az e-mailra meg nem jott valasz.Ez azt jelenti, hogy nem :? :?: :)
Valóban nem, bár nem láttam a leveled.
Na mind1.
És igyekezzetek, már ha lehet ilyet kérni :D
Munyos

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Munyos »

Hogyha idén decemberre elkészül , akkor nagyon gyorsak voltatok !!!!! Nem tudom hogy itt ki mire számít, hogy mikorra lesz kész ? :)
KronoszHUN

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: KronoszHUN »

Én már nagyon várom a magyarosítást. Most körülbelül, hogy álltok?
KronoszHUN

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: KronoszHUN »

Kérlek mondjátok meg milyen időre számítotok, hogy mikorra lesz kész a magyarosítás? :!:
NyilasHonved

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: NyilasHonved »

Fiuk hagyjátok már öket ezzel a mikor lesz kész ez nem egy babfözelék aminek az elkészülési ideje 1 ora ! A saját szabadidejükhöz mérten csinálják mikor ki,hogy ér rá ! na :)
Én is várom nagyon mert addig nem is játszok vele hisz értelmetlen ha nem értem a párbeszédeket ! Amig dolgoznak rajta játszok mással pl oblivion stb :)
Avatar
he_dzsooo
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2012. jan. 11., szer. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: he_dzsooo »

KronoszHUN írta:Kérlek mondjátok meg milyen időre számítotok, hogy mikorra lesz kész a magyarosítás? :!:

Oblivion mennyi ideig is tartott, 3 ev?

Na, akkor tegyuk fel, h nagyon gyorsak a sracok most, rutinosabbak, tobben dogloznak rajta, stb., akkor is adjunk mar 1 evet legalabb nekik!^ :)

Mikor eljon az ideje, majd jelzik, h hogyan allnak vele. ;) :)
hutoczky

Re: Magyarosítés

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

Sziasztok , egy ojat szeretnék kérdezni , hogy folyik még a magyaritás vagy ugy mint a forum tavaj óta halott?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Magyarosítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

hutoczky írta:Sziasztok , egy ojat szeretnék kérdezni , hogy folyik még a magyaritás vagy ugy mint a forum tavaj óta halott?
Milyen fórum halott szerinted?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Magyarosítés

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta: Milyen fórum halott szerinted?
Smithdht Páll hejjesírásfórumma.

Legalábbis mostanában láttam olyanokat a kollegán kívül, amiktől dobtam egy pár hátast...
Zsolty

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Zsolty »

Sziasztok! Azt lehet tudni, hogy az Oblivionhoz/Morrowindhez képest mennyi szöveg van a játékban? Több-kevesebb? Kitartás a munkához!
Avatar
he_dzsooo
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2012. jan. 11., szer. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: he_dzsooo »

Zsolty írta:Sziasztok! Azt lehet tudni, hogy az Oblivionhoz/Morrowindhez képest mennyi szöveg van a játékban? Több-kevesebb? Kitartás a munkához!

Igen, tobb. Mar irtak. ;)
Sanye

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Sanye »

Üdv Team! Ha lehet ilyet kérni csináljatok már 1 topikot a skyrim fordításának is az oldalon... És a % jelzőt is ki biggyeszthetnétek :) Az se baj ha 0.0045% van ott csak had lássuk XD.
Bocsessz ha tolakodó voltam. jó munkát :)
calanor

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: calanor »

Jó ötlet mert legalább Látnánk hogy hogy megy felfele vagy áll vagy nem tudom.Vagy legalább forumba kiírni h h áll.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zsolty írta:Sziasztok! Azt lehet tudni, hogy az Oblivionhoz/Morrowindhez képest mennyi szöveg van a játékban? Több-kevesebb? Kitartás a munkához!
Oblivionnál több, Morrowindnél valószínűleg kevesebb. Pontos adatok még nincsenek, de azt most gyorsan összehasonlítottam, hogy az Oblivion+Reszkető Szigetek párbeszédei 24999 sort tartalmaznak, a Skyrimban pedig 34226 sor van. (Ez nyilván nem pontosan az a 60000 sor, amiről korábban szó volt. Fordításkor egy sor hosszabb is lehet.) Küldetésállapotok terén a Skyrim szövegmennyisége kicsit több, mint a fele az Oblivion+Reszkető Szigetek szövegének, páncél/fegyver/varázslat/egyéb tárgy nevek tekintetében valamivel több. Könyvekből kb. 100 új van, ahogy hallottam.
Magyarbetyár

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Magyarbetyár »

Azta mindenit :) Ezzel elesztek egy darabig akkor :D huh.... lehet mire kijön már a skyrim 2 játszunk :D
Boo

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Boo »

vagy elöbb megtanulsz perfekt angolul XD
Munyos

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Munyos »

Vik azt szeretném kérdezni, hogy most csináltok -e videót mint az Oblivion esetében ??? Mikor mentek a vonaton és megérkeztek a fordítótáborba stb !!
Lehet ilyesmire számítani ?? Mi a kevéssel is beérjük ! :D :D :D :D :D :D :D :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

Munyos írta:Vik azt szeretném kérdezni, hogy most csináltok -e videót mint az Oblivion esetében ??? Mikor mentek a vonaton és megérkeztek a fordítótáborba stb !!
Lehet ilyesmire számítani ?? Mi a kevéssel is beérjük ! :D :D :D :D :D :D :D :D
Ez Oszkártól függ, ő szokott ilyenekkel foglalkozni.
Avatar
Paradzy
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. szept. 29., csüt. 11:12
Tartózkodási hely: Égkoszorú

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Paradzy »

Gratulálok minden eddigi magyarositásotokhoz :D Nagyon köszönöm :D naponta nézem az oldalt hogy van e valami ij hir :D Remélem nem hagyjátok abba ezt a magyarositást mert 250-300 órányi tiszta boldogságot okoztatok nekem az oblivionban :D nagyon jól forditotok :D Nagyon köszönöm mégegyszer !!!
hutoczky

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

Sziasztok , hogy halad a forditás, tesztelni lehetne kérni valamitt?
Vagy elakadtatok és megáltt a forditás?
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

hutoczky írta:Sziasztok , hogy halad a forditás, tesztelni lehetne kérni valamitt?
Vagy elakadtatok és megáltt a forditás?
mi akarsz te még tesztelni?!?!?!
hutoczky
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012. márc. 10., szomb. 19:53
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

11-11-11 írta:
hutoczky írta:Sziasztok , hogy halad a forditás, tesztelni lehetne kérni valamitt?
Vagy elakadtatok és megáltt a forditás?
mi akarsz te még tesztelni?!?!?!
az eddigi késsz magyaritást.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

hutoczky írta: mi akarsz te még tesztelni?!?!?!
az eddigi késsz magyaritást.[/quote]

Nehéz lenne. Az csak néhány szöveges állomány.
hutoczky
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012. márc. 10., szomb. 19:53
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

Vik írta:
hutoczky írta: mi akarsz te még tesztelni?!?!?!
az eddigi késsz magyaritást.
Nehéz lenne. Az csak néhány szöveges állomány.[/quote]


És a videok azok akkor a videora ráirt felirat csalás ként?
szittya

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: szittya »

hali. Ahogy nézem elöttem már többen is kérdezték... Hányan fordítjátok a Játékot jelenleg? és abbol hány aktívan?
hun skyrim

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: hun skyrim »

Hi

még senki nem vàlaszolt arra hogy jelenleg milyen állapotvan van a forditás.?
Köszi.
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

majd ha akarják kiirják csak ne cseszegessétek már őket
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

hutoczky írta: És a videok azok akkor a videora ráirt felirat csalás ként?
Készítettünk feliratozott videokat, de nem nevezném őket csalásnak.
hutoczky
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012. márc. 10., szomb. 19:53
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

Vik írta:
hutoczky írta: És a videok azok akkor a videora ráirt felirat csalás ként?
Készítettünk feliratozott videokat, de nem nevezném őket csalásnak.
Értem ok, akkor jó.
Akkor csak jóbban áll mint egy két szőveg a magyaritás.
Karakter választó réssz is késszen van?
EM64T

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: EM64T »

Nem tudom, lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem tartott az Oblivion fordítása három évig, nem? Egy, másfél év volt? Nekem legalábbis visszatekintve úgy tűnik. A Morrowindra vártam irtó sokat, az a játék igen korán megvolt, de nagyon bonyolult volt a nyelvezete, a magyarítás megjelenéséig nem tudtam semmit se csinálni vele, aztán hatalmas élmény volt. Az Oblivion valahogy könnyebb volt eredeti nyelven, jobban meg lehetett érteni miről szólnak a küldetések (vagy csak fejlődött az angolom azóta). Basszus, mennyit vártam a Morrowind magyarításra, naponta elnéztem az oldalra, lestem a százalékjelzőt, mikor mozdul már meg. És eltelt több év azóta...
boubs :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: boubs :) »

Tényleg vicces, nem bírtam megállni, hogy ne szóljak be (akinek nem inge ne vegye magára, nameg nevess magadon isten is megsegít)
1. típus
Most tényleg nem akarom megkérdezni de mégiscsak (na ne má tök gáz, hogy siettetem), hú bazzeg MIKÓ LESZ MÁ MAGYARÍTÁS?! Ti olyan jól dolgoztok egyébként hűha.. má összehasonlítottam az eddigieket az addigiakkal és tényleg, igaz nem tudok angolul, de a fordítás az ott van. Faintosan lehet olvasni őket. Mikó lesz kész? :geek:
2. típus
Mos mé nincs százalék? Windózban is van mikor dolgozik! Dolgoztok ti egyáltalán me így nem hiszem el bakker! Százalékot a népnek! Lusta dögök, angolul sem tudnak gyorsan olvasni.. ha % van azt minden nap tudom nézni legalább.. milyen bagázs ez bammeg, minek vállalták el.. most meg itt váratnak.. semmi infó.. írjam én?! a teljesítmény az smafu?! kijafszom fizeti ezeket?! :shock:
3. típus (a rejtőzködő)
Pofa be minden alilművelt bunkónak bammeg majd megmonnyák mikor lesz kész! Majd meg egyébként is majd megmondják majd.. lesz kint százalék is, meg bent is.. amikor megmondják akkor.. Meg amikor lesz mit kitenni. Mer már majdnem. Má csak 1 év.. (húú bazzeg, faszér kell ennyit várni.. :/ ténylegkurvalassanmegy) Rohadékok.. ők meg játszank.. faszom ezek is itt ugatnak.. eeh.. tényleg meg kéne tanulni rendesen angolul.. :roll:

Nem mondom meg, hogy én melyik csoportba tartozom :? :mrgreen: de 1-es 2-es típus üssétek őket mert tényleg nem lesz a büdös életbe sem skyrim magyar felirattal! :mrgreen:
Avatar
he_dzsooo
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2012. jan. 11., szer. 12:03
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: he_dzsooo »

Tenyleg nem kepes senki sem picit visszaolvasni, ahoz kepest, h mennyire erdekli a honositas???

Eleg lenne csak 2 oldalt gyorsan atolvasni, hogy ne ismetlodjenek ugyanazok a kerdesek allandoan, tokre feleslegesen...

SOK ido a forsitas, igen nagyon sok, ugyhogy varjatok turelemmel. Nyar vegen talan mar kapunk % jelzot is, addig valoszinuleg felesleges, de lehet, h meg akkor is korai lenne...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Vik »

hutoczky írta: Karakter választó réssz is késszen van?
Az még nincs.
hutoczky
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012. márc. 10., szomb. 19:53
Kapcsolat:

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: hutoczky »

hutoczky írta: Karakter választó réssz is késszen van?
Az még nincs.
Milyen szisztéma alapján megy a forditás?
Boo

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: Boo »

Valaki segítsen mááááá!! Mennyi 2+3 ?? Sűrgős mert szeretnék Írni a fórumra ééénis. HEEEELP! :shock:
Válasz küldése