Kérdések a magyarításról

A The Elder Scrolls V: Skyrim magyarításának fóruma; az ehhez tartozó kérdésekkel kapcsolatban írj ide.
fdfdfdfd

Re: Kérdések a magyarításról

Hozzászólás Szerző: fdfdfdfd »

Felraktam a kiegésuítőket, a legendary patchet, erre az skse ha elindítom a skyrimet azt arja, hogy pacheljek.... Istenem, már semmit nem értek.
defrffe

Hozzászólás Szerző: defrffe »

Feltettem a sima skyrimet, a 3 kiegészítőt, aztán a skse-t, aztán a skyui-t, majd a legendary editiont, és a skse-nek valami baja van. a tesV-vel elindul, nézem, 1.8.5-ös a patch... A LEGENDARYVAL nem kellene 1.9.32-essé válnia??? Már nem értek semmit akkor...
wrrfegff

Hozzászólás Szerző: wrrfegff »

Megpróbáltam a nem hivatalos MAGYAR skyrim patcheteket, azzal is fos...
fddsfdfsd

Hozzászólás Szerző: fddsfdfsd »

A skyrim update-t honnan szedhetem le? mert én csak a legendaryt tettem fel, és lehet ez a hiba.
Vik

Hozzászólás Szerző: Vik »

fddsfdfsd írta:A skyrim update-t honnan szedhetem le? mert én csak a legendaryt tettem fel, és lehet ez a hiba.
Steamen megveszed/aktiválod, automatikusan frissíti a legújabbra.
sdsdsdsdsdsds

Hozzászólás Szerző: sdsdsdsdsdsds »

Feltettem a 3 DLC_t a magyartást, egy csomó módot, legendary editiont, magyar volt végig, most meg valamiért megint angol a faji leírás, amikor új karaktert csinálok... Mi a francot csináljak már, hogy jó legyen a játék? Játék elején is a szekér összevissza röpköd...
Sery

Hozzászólás Szerző: Sery »

sdsdsdsdsdsds írta:Feltettem a 3 DLC_t a magyartást, egy csomó módot, legendary editiont, magyar volt végig, most meg valamiért megint angol a faji leírás, amikor új karaktert csinálok... Mi a francot csináljak már, hogy jó legyen a játék? Játék elején is a szekér összevissza röpköd...
Netán megvehetnéd eredetibe, ha már ennyire tetszik a játék és a magyarosítás is ahhoz készült. :)
dfdfdfdfd

Hozzászólás Szerző: dfdfdfdfd »

Sery írta:
sdsdsdsdsdsds írta:Feltettem a 3 DLC_t a magyartást, egy csomó módot, legendary editiont, magyar volt végig, most meg valamiért megint angol a faji leírás, amikor új karaktert csinálok... Mi a francot csináljak már, hogy jó legyen a játék? Játék elején is a szekér összevissza röpköd...
Netán megvehetnéd eredetibe, ha már ennyire tetszik a játék és a magyarosítás is ahhoz készült. :)
Meg 45 darab mód, ami úgyse tud normálisan felmenni rá. A letöltött tök ugyan az mint a megvásárolt. Mg ugyan úgy mindenféle sz*t kéne feltenni hozzá, hogy magyar legyen.
Sery

Hozzászólás Szerző: Sery »

dfdfdfdfd írta:
Sery írta:
Meg 45 darab mód, ami úgyse tud normálisan felmenni rá. A letöltött tök ugyan az mint a megvásárolt. Mg ugyan úgy mindenféle sz*t kéne feltenni hozzá, hogy magyar legyen.
Eredeti az felpatcheli magát és ezt a 2 dolgot kell bemásolni a játék könyvtárába.

Magyar Patch:
Magyarosítás: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/39 ... 9050&pUp=1

Ez a 2 a "minden szar" :)
Baka91

Hozzászólás Szerző: Baka91 »

Sziasztok!

Már többször újratelepítettem a magyarítást + eredeti steames a játék, de a dragonborn dlc nem akar magyar lenni. Tudna valaki segíteni? Remélem nem kell új játékot kezdeni.
Baka91

Hozzászólás Szerző: Baka91 »

Baka91 írta:Sziasztok!

Már többször újratelepítettem a magyarítást + eredeti steames a játék, de a dragonborn dlc nem akar magyar lenni. Tudna valaki segíteni? Remélem nem kell új játékot kezdeni.
Szerk: Kivettem az unofficial patcheket és jó lett. (kivéve a magyart)
eXpeke

Re: Skyrim Modok Honosításának Központja

Hozzászólás Szerző: eXpeke »

Sziasztok.Tudom hogy nem ide tartozik de szerintem ezt a topikot nézik a legtöbben.Tehát nem tudom hogy csak nálam-e de nem tudom letölteni a magyarosítást mert hiányzik vagy mi.:// Másnak se engedi letölteni?
Deathskull

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Nálam sem megy, szerintem véletlen törölve lett vagy a szerverrel van valami, de a Nexusról le tudod tölteni a Vik-féle magyarítást. Ha szükséges, akkor a textúra magyarítást (útjelzők, cégérek, stb.) fel tudom tölteni Google Drive-ra.
eXpeke

Hozzászólás Szerző: eXpeke »

Értem köszi,am az jó lenne igen.Nexus magyarítás is tartalmazza a kiegek magyarítását is igaz?
Deathskull

Hozzászólás Szerző: Deathskull »

Igen, benne van minden, csak más egy kissé a nevezéktan (ha már eleinte játszottál vele, az elején zavaró lesz egy kicsit, de meg fogod szokni).
Innen letöltheted: Skyrim Vik-féle magyarítás+textúra
kalmarattila

Hozzászólás Szerző: kalmarattila »

Üdv!

Szeretném felvenni a kapcsolatot bármely forditóval,adminisztrátorral,supporttal,bárkivel,aki segitséget tud nyújtani.
shadowT13

Hozzászólás Szerző: shadowT13 »

nekem olyan kérdésem lenne hogy megvettem a sima alap skyrimet steamen és le szeretném magyarosítani de mikor indítanám a magyarítást azt az üzenetet kapom hogy nem a legfrissebb patchet használja a játék és kilép mit tudnék tenni?
Szemi1992

Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch

Hozzászólás Szerző: Szemi1992 »

Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch ezzel kompatibilis a magyarítás mivel ha felrakom számtalan helyen angol lesz a szöveg akár hogy forgatom
vendég 60

Hozzászólás Szerző: vendég 60 »

Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch 0.8 (Teljesen magyar, ezt Nem érdemes használni!!!
Grafikai hiba, Labirintusnál piros háromszög a fa maszk helyén 0.7-0.9 jó !
Abysan

Hozzászólás Szerző: Abysan »

Sziasztok. Van esély a Skyrim VR verziójának magyarítására, vagy headset hiányában ez nehezen lenne megvalósítható?
abysan

Hozzászólás Szerző: abysan »

Abysan írta: 2018. ápr. 3., kedd 9:26 Sziasztok. Van esély a Skyrim VR verziójának magyarítására, vagy headset hiányában ez nehezen lenne megvalósítható?
Az biztos, hogy a modok működnek a Skyrim VR-ral is. Például ugyanazok a nevű szövegfájlok vannak benne, de ezt csak az interface-nél látom biztosan, a strings fájlokat nem tudom olvasni, de ugyanannak tűnik, pár VR speciális felirattal
mrhagyma

Hozzászólás Szerző: mrhagyma »

hello
Engem is érdekelne a skyrim vr magyaritása !Mivel a telepítő csak a skyrim mappába enged telepíteni így nem sikerült a skyrim vr mappába telepíteni a magyaritást. szóval a kérdésem az lenne hogy csak a fáljok letölthetők valahonnan telepítő nélkül?
előre is kösz
Alduin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Alduin »

mrhagyma: talán a Vik változata az telepítő nélküli.
Letöltés: https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/39050/
mrhagyma

Hozzászólás Szerző: mrhagyma »

köszönöm!! ezt megtaláltam én is tegnap este le is szedtem még nem tudtam kipróbálni bár szerintem nem lesz vele gond elvileg a mod ok működnek
köszi mégegyszer !!
dore

Magyarítás

Hozzászólás Szerző: dore »

Helló!

Rengeteget olvastam vissza az előző kommentek között, de nem találtam a problémámra választ. (Ha pedig mégis van, akkor én siklottam át felette, bocsánat) A problémám az lenne, hogy a Skyrim Special Edition-om félig magyar, félig angol lett. Legelőször a játék telepítése után feltettem egyből a magyarítást, innen is nagyon ksözönöm a fordítók munkáját, tökéletesen ment! <3 A probléma akkor kezdődött mikor elkezdtem néhány frissen szerzett modot felrakni, akkor lett félig angol, félig magyar. Az Unofficial SSE patchek fent vannak, SKSE64 megvan, a magyarítást is újratelepítettem de nem változott. Arra gondoltam, hogy valamelyik mod okozhat galibát (jelenleg 96 mod van a játékomban, nagyrészt csak player-home, és grafikus packek, és az itt magyarosított modok) de nem tudom mit tehetnék, nem nagyon szeretnék ezektől a modoktól megválni. Van valakinek valamilyen ötlete? :)
Vik

Re: Magyarítás

dore írta: 2021. jún. 21., hétf. 15:36 Helló!

Rengeteget olvastam vissza az előző kommentek között, de nem találtam a problémámra választ. (Ha pedig mégis van, akkor én siklottam át felette, bocsánat) A problémám az lenne, hogy a Skyrim Special Edition-om félig magyar, félig angol lett. Legelőször a játék telepítése után feltettem egyből a magyarítást, innen is nagyon ksözönöm a fordítók munkáját, tökéletesen ment! <3 A probléma akkor kezdődött mikor elkezdtem néhány frissen szerzett modot felrakni, akkor lett félig angol, félig magyar. Az Unofficial SSE patchek fent vannak, SKSE64 megvan, a magyarítást is újratelepítettem de nem változott. Arra gondoltam, hogy valamelyik mod okozhat galibát (jelenleg 96 mod van a játékomban, nagyrészt csak player-home, és grafikus packek, és az itt magyarosított modok) de nem tudom mit tehetnék, nem nagyon szeretnék ezektől a modoktól megválni. Van valakinek valamilyen ötlete? :)
Bármilyen modot raksz fel, az abban levő szövegek felülírják a magyarítást. Az Unofficial Patch pedig hajlamos a játék szövegének felét visszarakni angolra. Megoldás: a modokat is magyarítani kell.
Oszkár

Hozzászólás Szerző: Oszkár »

Gondom van a magyarítás telepítésével. Az eredeti, Steam-es verziót telepítem fel, az összes DLC-vel együtt (nem a Special Edition-t). A verziószám 1.9.32.0. Viszont a Steam itt megáll és nem hajlandó sehogy se 1.9.32.0.8-ra frissíteni, így a magyarítást nem tudom feltelepíteni. Állandóan azt írja ki, hogy nem 1.9.32.0.8-as a játék, kapjam be. :)
Valaki tud erre megoldást?
Oszkár

Viszont játékon belül 1.9.32.0.8 verziószámot mutat.......
VL67

Hozzászólás Szerző: VL67 »

Oszkár írta: 2021. aug. 15., vas. 5:48 Gondom van a magyarítás telepítésével. Az eredeti, Steam-es verziót telepítem fel, az összes DLC-vel együtt (nem a Special Edition-t). A verziószám 1.9.32.0. Viszont a Steam itt megáll és nem hajlandó sehogy se 1.9.32.0.8-ra frissíteni, így a magyarítást nem tudom feltelepíteni. Állandóan azt írja ki, hogy nem 1.9.32.0.8-as a játék, kapjam be. :)
Valaki tud erre megoldást?
https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/39050?tab=files
Oszkár

Nem is tudtam, hogy Vik-nek van saját verziója a Skyrim magyarításból. :)
Viszont ebben nincsenek benne az általam feliratozott videók és magyar grafikával ellátott útjelzőtáblák. :(
Azért valami magyarázat csak van arra, hogy miért nem lehet telepíteni a hivatalos magyarítást Steam-es verziójú Skyrim-re. Ennek jó volna utánajárni.
Vik

Oszkár írta: 2021. aug. 15., vas. 14:53
Viszont ebben nincsenek benne az általam feliratozott videók és magyar grafikával ellátott útjelzőtáblák. :(
Azért valami magyarázat csak van arra, hogy miért nem lehet telepíteni a hivatalos magyarítást Steam-es verziójú Skyrim-re. Ennek jó volna utánajárni.
Szerintem lehet telepíteni steamesre is.
VL67

A saját dolgaidat minden probléma nélkül hozzáadhatod a magyarításhoz, felülírva az eredeti fájlokat.
Oszkár

Vik írta: 2021. aug. 15., vas. 16:10
Szerintem lehet telepíteni steamesre is.
A te magyarításodat lehet "telepíteni" Steam-esre, mivel csak be kell másolni, csak az a baj, hogy nincs benne meg néhány dolog. A videókra és grafikákra gondolok.
A MorroHun oldaláról letölthető magyarítást nem tudom telepíteni. Még tört verzióra is megpróbáltam, de ott is azt írja ki, hogy a verziószáma nem megfelelő a játéknak. Pedig játékon belül megnézem és ott 1.9.32.0.8-at mutat.

VL67-nek: Tudom, csak sajnos nem őriztem meg a saját dolgaimat, ezért nincsenek már meg sehol. :(
VL67

A magyarosított textúrákat, amiket összeszedtem vagy készítettem, megosztom szívesen. Magyarosított videókra viszont nem emlékszem...
Oszkár

VL67 írta: 2021. aug. 15., vas. 18:08 A magyarosított textúrákat, amiket összeszedtem vagy készítettem, megosztom szívesen. Magyarosított videókra viszont nem emlékszem...
Szuper lenne, ha megosztanád a grafikai magyarítást, főleg az útjelzőtáblákra gondolok. Akkor Vik magyarítása is tökéletessé válna. Fel tudnád tölteni a MorroHun oldalra? Skyrim/Modok részhez esetleg? Akkor mindenki számára elérhető lenne. Köszi előre is! :)
VL67

A helyzet a következő: a Mod Organizer programot használom a játék moddolásához és így egy komplex, textúra és mesh fájlokat tartalmazó mappám van 20GB méretben (tömörítve kb. 9GB).
Ez tartalmazza a magyar textúrákat és adott esetben a hozzájuk tartozó mesh fájlokat, esetlegesen a más modokhoz tartozó fájlokat is.
Ezt fel tudom tölteni, de a konkrét magyarosított fájlok kiválogatását - vagy kinek amire éppen szüksége van - mindenkinek magának kell kiviteleznie.
A fájlok több helyről származnak, forrásmegjelölést nem tudok prezentálni.
Ez így megfelel?

Oszkár

VL67 írta: 2021. aug. 15., vas. 18:49 A helyzet a következő: a Mod Organizer programot használom a játék moddolásához és így egy komplex, textúra és mesh fájlokat tartalmazó mappám van 20GB méretben (tömörítve kb. 9GB).
Ez tartalmazza a magyar textúrákat és adott esetben a hozzájuk tartozó mesh fájlokat, esetlegesen a más modokhoz tartozó fájlokat is.
Ezt fel tudom tölteni, de a konkrét magyarosított fájlok kiválogatását - vagy kinek amire éppen szüksége van - mindenkinek magának kell kiviteleznie.
A fájlok több helyről származnak, forrásmegjelölést nem tudok prezentálni.
Ez így megfelel?

Számomra tökéletes. Köszi előre is! Hova fogod felrakni?
VL67

Google drive.
Oszkár

VL67 írta: 2021. aug. 15., vas. 19:27 Google drive.
Már le is töltöttem, köszönöm szépen!
VL67

Egészségedre!
A felesleges fájlokat akár törölheted is, illetve a textures.bsa sem szükséges a továbbiakban, mert minden szükséges textúra fájl megtalálható a mappában.
Ha valamilyen mod manager-rel telepíted, a mappa nevét ne változtasd meg, mert sok mesh file textúra hozzárendelése ezen az elérési úton van megadva.
Üdv!
Picur

Hozzászólás Szerző: Picur »

Sziasztok!

Bocsánat az offért, de erről mit tudtok? kompatibilis lesz a honosítással?

https://www.engadget.com/bethesda-10th- ... 30796.html

lehet majd benne horgászni😅
Picur

Hozzászólás Szerző: Picur »

(Skyrim Anniversary Edition🎣)
Vik

Picur írta: 2021. aug. 20., pén. 17:13 Sziasztok!

Bocsánat az offért, de erről mit tudtok? kompatibilis lesz a honosítással?

https://www.engadget.com/bethesda-10th- ... 30796.html

lehet majd benne horgászni😅
Nem tudjuk. Majd kiderül, ha megjelenik.
Vik

Oszkár írta: 2021. aug. 15., vas. 22:10
VL67 írta: 2021. aug. 15., vas. 19:27 Google drive.
Már le is töltöttem, köszönöm szépen!
A magyar útjelző táblák engem is érdekelnének. Ha lenne belőle egy normális (nem 20 GB-os) csomag, szívesen feltölteném ide a modok közé. Feltéve, hogy még emlékszem, hogy kell csinálni, mert azóta kétszer volt újratelepítve a rendszerem, és már nincs fent az ehhez szükséges progi. :roll:
VL67

Vik írta: 2021. szept. 6., hétf. 17:10 A magyar útjelző táblák engem is érdekelnének. Ha lenne belőle egy normális (nem 20 GB-os) csomag, szívesen feltölteném ide a modok közé. Feltéve, hogy még emlékszem, hogy kell csinálni, mert azóta kétszer volt újratelepítve a rendszerem, és már nincs fent az ehhez szükséges progi. :roll:
https://drive.google.com/file/d/1leEKJC ... JDDebGDURP

A szövegek elhelyezkedése a textúrákon nem tökéletes, ezért néhány mesh fájl módosítva lett.
Ezeknél visszaírtam az alap textúra elérési útvonalakat, de ellenőrizd le legyél szíves!
Üdv!
Válasz küldése