Kérdések

Kérdések a Skyrim megjelenése előtt
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Reggelt. Örülök, hogy Ti fogjátok elkészíteni a magyarítást, az első videó is jó lett. Csak sajnos azt ígérték, olyan oblivionos lesz a játék... mindegy.
Könyvfordítást vállalhatnék? Majd dobjatok valami választ valahova ha kérhetném. És még egyszer, az eddigi könyvek könyvtárba vételéről van valami új infó?
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

TGWH írta:Reggelt. Örülök, hogy Ti fogjátok elkészíteni a magyarítást, az első videó is jó lett. Csak sajnos azt ígérték, olyan oblivionos lesz a játék... mindegy.
Könyvfordítást vállalhatnék? Majd dobjatok valami választ valahova ha kérhetném. És még egyszer, az eddigi könyvek könyvtárba vételéről van valami új infó?
Nem túl korai még ez?
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

Előre rettegek, hogy tps konzolport lesz. :cry:

amúgy ha lefordítjátok azt megköszönjük! :D
Avatar
szotsaki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2008. feb. 4., hétf. 10:20

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: szotsaki »

TGWH írta:Reggelt. Örülök, hogy Ti fogjátok elkészíteni a magyarítást, az első videó is jó lett. Csak sajnos azt ígérték, olyan oblivionos lesz a játék... mindegy.
Könyvfordítást vállalhatnék? Majd dobjatok valami választ valahova ha kérhetném. És még egyszer, az eddigi könyvek könyvtárba vételéről van valami új infó?
'Reggelt :)
Brenda dolgozik a Császári Könyvtár feltöltésén. Mivel nem csak feltesszük a könyveket úgy, ahogyan megjelentek a játékokban, hanem közben javítjuk, lektoráljuk őket, ezért elég lassan halad a folyamat; illetve Brendának is közbejött némi elfoglaltság nemrég, de azt ígérte, hamarosan folytatja.

Amúgy már most is 178 könyvet találhatsz meg arrafelé :)
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Köszönet, ezt az egy infót nem kaptam még meg :D Ha az én fordításaim nincsenek meg, megpróbálom megkeresni. OFF ha kérhetném, TGWH-t biggyesszetek oda aláírásnak.
Nem hinném hogy korai lenne, jó munkához idő kell, így az előkészületekhez is :D
Most amúgy remekül elleszünk a Sacred Underworld fordításával, ott is vannak könyvek, csak hát rövidebbek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:Köszönet, ezt az egy infót nem kaptam még meg :D Ha az én fordításaim nincsenek meg, megpróbálom megkeresni. OFF ha kérhetném, TGWH-t biggyesszetek oda aláírásnak.
Nem hinném hogy korai lenne, jó munkához idő kell, így az előkészületekhez is :D
Most amúgy remekül elleszünk a Sacred Underworld fordításával, ott is vannak könyvek, csak hát rövidebbek.
Nálunk ez úgy szokott működni, hogy a könyvfordító, ha akarja, odaírja a nevét az általa fordított könyv végére szögletes zárójelben, amennyiben egy bizonyos szövegmennyiséget meghaladó könyvről van szó. Cetlik pl. nem elég hosszúak.
Vendég

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van rá valamennyi esély, hogy eleve magyarul jelenik meg?
asd123

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: asd123 »

Lehet hogy rossz helyen kérdezem de a construction set -ben hogy lehet dönteni?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

asd123 írta:Lehet hogy rossz helyen kérdezem de a construction set -ben hogy lehet dönteni?
Ha arra gondolsz, hogy valamilyen objektumot az XYZ tengely mentén dönteni, akkor úgy, hogy dupla kattintással kiválasztod, megjelenik a tulajdonság lapja, rajta a koordinátáival. Szabadon átírhatod, léptetheted (lépésköz is szabályozható). De ha mindez nem lenne elég, akkor kiválasztás után X, Y vagy Z billentyű nyomva tartása mellett jobb gombbal forgathatod, bal gombbal mozgathatod a megfelelő tengely mentén. F billentyűvel lehet a földre pottyantani a kiválasztott dolgokat.
asd123

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: asd123 »

Valójában arra gondoltam hogy a tájat megdöteni ha pl. ajtót szeretnék tenni egy házra. (De azért köszönöm szépen ez is hasznos volt :D)
asd123

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: asd123 »

Köszi rájöttem (-.- enyire hülye nem lehetek xD)
Avatar
Womath
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009. máj. 11., hétf. 6:14
Tartózkodási hely: Cheydinhal-ban. :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Womath »

DeltaForce2110
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. jan. 9., vas. 18:19

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: DeltaForce2110 »


inkább az obliviont fodítanátok, ti haszontalan férgek
4dam088

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: 4dam088 »

DeltaForce2110 írta:

inkább az obliviont fodítanátok, ti haszontalan férgek
Mindenki magából indul ki, kedves haszontalan féreg :) Nemhogy örülnél, hogy fordítják, nehogy egy picit is megerőltesd az agyad és megnézz 2-3 szót a szótárban. Biztos fájna utána a fejed :(
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

DeltaForce2110 írta:

inkább az obliviont fodítanátok, ti haszontalan férgek
Új dolog nem hangzik el a cikkben, csak amit eddig is tudtunk. Én úgy gondolom hogy a képeket sem szabad készpénznek venni, plusz a grafika még ebben a 10 hónapban jobb is lehet mint amik az újságban vannak, ha azok igazi shotok.
Delta force te meg húzz a bánatba máshová trollkodni, fene se kíváncsi itt a faluvégi paraszt stílusodra.
Egyébként is, ez nem Oblivion topic.
Taliesin

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Taliesin »

Nem tudjátok, hogy az "http://www.elderscrolls.hu/" domain kinek a birtokában van?
van 3 tippem:
vagy a tiétek (nem valószínű, mert nektek ott a skyrim.hu);
vagy a ZeniMax lát potencionális piacot hazánkban (sztem ez teljesen valószínű xD);
esetleg más forrás..
Érdekelne, ki foglalkozik ilyen szinten a sorozattal.. Csak kérdezem, hátha itt valaki tudja.
Lord Jack
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010. szept. 19., vas. 13:53
Tartózkodási hely: Nibiru

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Lord Jack »

Szerintem a gumininja HQ birtokában van.
Polesz

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Polesz »

a gumininja HQ él még valahol? mert nem találom sehogy az oldalt...a morrowindhez még onnan szedtem le minden tudást...de amik fennt voltak azok már nincsenek fennt sehol ahogy elnéztem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Polesz írta:a gumininja HQ él még valahol? mert nem találom sehogy az oldalt...a morrowindhez még onnan szedtem le minden tudást...de amik fennt voltak azok már nincsenek fennt sehol ahogy elnéztem.
Már nem működik, de a Wayback Machine még segíthet.
WiCtorDj

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: WiCtorDj »

Sziasztok!!

Most kaptam meg a elfer scrolls játkéot mindennel és azt szeretném kérdezni h milyen sorrendbe rakjam fel a cuccokat mi mi után jon?? Valamit még azt szt h milyen mododkat rakjak fel hozzá h tökéletesen működjön a játék és szép legyen meg minde ugy cakk pakk!!!:)

Köszönöm válasziotokat előre is!!!
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Elég rossz helyen jársz (és furcsa nyelven beszélsz :)). Amennyiben a Morrowinddel játszol, kérlek fáradj át IDE, ha pedig az Oblivionnal, akkor IDE. Ha esetleg mégsem tévedtél el és tényleg a Skyrimet kaptad meg "cakk pakk", akkor azonnal keress fel minket személyesen. :D
szlesspapa

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: szlesspapa »

hello, skyrim-et valaki majd elkezdi magyarosítani?
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Lefordítottuk a Morrowindet és az Obliviont kiegészítőikkel együtt. Az utolsó munkánkból már csak a tesztelés és javítás van hátra. Hónapok óta vadásszuk és jelentetjük meg magyarul az összes Skyrimmel kapcsolatos információt. Szerinted??? ;)
szlesspapa

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: szlesspapa »

nah ,akkor ennek nagyon de nagyon örülök:) meg 1000másik ember:D ti vagytok a legkirályabbak.
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

Sziasztok!
Lesz magyarítása a Skyrim-nek Xbox360-ra is?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Barni97 írta:Sziasztok!
Lesz magyarítása a Skyrim-nek Xbox360-ra is?
Ha tudunk valahonnan szerezni/készítünk megfelelő fordítóprogramot, akkor lesz.
Avatar
Barni97
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. feb. 13., vas. 20:34

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Barni97 »

Az nagyon király lenne:D
gmolitor
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. júl. 7., kedd 21:13

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: gmolitor »

WiCtorDj írta:Sziasztok!!

Most kaptam meg a elfer scrolls játkéot mindennel és azt szeretném kérdezni h milyen sorrendbe rakjam fel a cuccokat mi mi után jon?? Valamit még azt szt h milyen mododkat rakjak fel hozzá h tökéletesen működjön a játék és szép legyen meg minde ugy cakk pakk!!!:)

Köszönöm válasziotokat előre is!!!
Nem tudom, hogy ez most komoly vagy poén, de hogy szét röhögtem magam rajta, az biztos :D :D .
DADA

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: DADA »

hát hey :) nagyon tetszik ez az uj sárkány nyelv probalkozas... nem tudjatok van e valahol ennek egy kiterjedtebb változata? mármint volt az a megfejtos dolok, amihez adtak néhány szót lefordíva, namost engem érdekelne néhány olyan szó ami nem szerepel benne... sztetek lesz ennek valami folytatása? wikije vagy akármi?
Vendég

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mod szerk: ebben olyan mennyiségű helyesírási hiba volt, ami már nekem is sok.
Brynn

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Brynn »

Sziasztok!

Olvasgattam az infókat, nagyon érdekesnek tűnik! Alig várom a Novembert :)

Nem tudjátok, Cyrodiil akkor most nem is lesz a térképen, tök más világban vagyunk? Nem ismerem az első 3 részt, így nem tudom, hogy eddig volt-e bármi területi vagy történeti összefüggés. Mivel tök más karakter rendszer lesz, gondolom az Oblivion-os karik importálása is hiú remény, igaz?
Vissza fogok-e tudni térni a gyönyörűséges breton surranó mágusommal a skingrad-i luxusvillámba? :?
Arey

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Arey »

1: Kéretik hogy a moderátorok távolítsák el az előző postot, nem azért jövök ide, hogy ilyeneket lássak.


Másrészről, ha mindaz igaz lesz, amit írtak ak asszem pár hónapig nem hagyom el a szobámat csak munka végett....xDDD Az apple választása a gui tervezésére pedig egyszerűen zseniális választás. Ha magad nem tudod megcsinálni, keress olyat, aki igen. Ez nagyon tetszik és lám az eredmény is bizonyítja, hogy jó döntés volt. az előző GUIk hát hogy is mondjam....eléggé esetlenek és rondák voltak. Mondjuk máég csak mágia iskola meg csillagképet vagy mit láttunk meg a karakter képernyőt de azok zseniálisak.
novidad21

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: novidad21 »

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, de nem találtam a kérdést (és a választ...). Mikorra lesz elérhető fasza kis (mint az oblivionnak) magyarítása a skyrimnek pc-re? Isten ments, hogy bárkit siettessek, de hát értitek:D.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

novidad21 írta:Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, de nem találtam a kérdést (és a választ...). Mikorra lesz elérhető fasza kis (mint az oblivionnak) magyarítása a skyrimnek pc-re? Isten ments, hogy bárkit siettessek, de hát értitek:D.
Majd ha kész lesz. Egyelőre még nem is láttuk a fordításra váró szövegeket.
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Vik írta:
novidad21 írta:Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, de nem találtam a kérdést (és a választ...). Mikorra lesz elérhető fasza kis (mint az oblivionnak) magyarítása a skyrimnek pc-re? Isten ments, hogy bárkit siettessek, de hát értitek:D.
Majd ha kész lesz. Egyelőre még nem is láttuk a fordításra váró szövegeket.
Idézet a Gamekapocs egyik cikkéből:

Több mint 60 ezer sornyi rögzített párbeszéd került a játékba (előre is sajnáljuk kishazánk zseniális honosító csapatát), ráadásul a szinkron is jóval több, mint az Oblivionban és a Fallout 3-ban.

Szóval lesz mit a tejbe aprítani :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

Arcturus írta: Idézet a Gamekapocs egyik cikkéből:

Több mint 60 ezer sornyi rögzített párbeszéd került a játékba (előre is sajnáljuk kishazánk zseniális honosító csapatát), ráadásul a szinkron is jóval több, mint az Oblivionban és a Fallout 3-ban.

Szóval lesz mit a tejbe aprítani :)
Az szép. Persze nem mindegy, hogy egy sor 2-3 szóból áll, vagy egy jól sikerült körmondatból. Egyébként a könyveket nem számítva az Oblivion Év Játéka kicsit több, mint 50.500 sor. Az is igaz, hogy ebben nem csak párbeszédek, hanem az összes többi dolog is benne van.
cereegolas

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: cereegolas »

ez a forum mukodik meg?
cereegolas

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: cereegolas »

ha igen akkor,

Mar irtam a hibajelentobe de ide is felteszem a kerdest.Nekem miert lila a terep valami patchel van baj vagy a magyarositasal en csak a realisztikusab termeszetett vettem le es a varat a sziklan.kiprobaltam hogy nem teszem be a realisztikusab termeszetett de ugyis tiszta lila a talaj,terep.az egyik varban sincs gond mondjuk meg csak a birodalmi varba voltam.barmit csinalok csak lila mar lejjebb vettem a grafikat is de csak ugyan olyan es nem hisszem hogy azert van mert gyenge a gep.ram:1,75gb
processor pedig 2,91ghz .
cereegolas

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: cereegolas »

cereegolas írta:ha igen akkor,

Mar irtam a hibajelentobe de ide is felteszem a kerdest.Nekem miert lila a terep valami patchel van baj vagy a magyarositasal en csak a realisztikusab termeszetett vettem le es a varat a sziklan.kiprobaltam hogy nem teszem be a realisztikusab termeszetett de ugyis tiszta lila a talaj,terep.az egyik varban sincs gond mondjuk meg csak a birodalmi varba voltam.barmit csinalok csak lila mar lejjebb vettem a grafikat is de csak ugyan olyan es nem hisszem hogy azert van mert gyenge a gep.ram:1,75gb
processor pedig 2,91ghz .

es meg egy kerdes hogy kapom meg a valaszt a hibajelentonel?
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

cereegolas írta:
cereegolas írta:ha igen akkor,

Mar irtam a hibajelentobe de ide is felteszem a kerdest.Nekem miert lila a terep valami patchel van baj vagy a magyarositasal en csak a realisztikusab termeszetett vettem le es a varat a sziklan.kiprobaltam hogy nem teszem be a realisztikusab termeszetett de ugyis tiszta lila a talaj,terep.az egyik varban sincs gond mondjuk meg csak a birodalmi varba voltam.barmit csinalok csak lila mar lejjebb vettem a grafikat is de csak ugyan olyan es nem hisszem hogy azert van mert gyenge a gep.ram:1,75gb
processor pedig 2,91ghz .

es meg egy kerdes hogy kapom meg a valaszt a hibajelentonel?
Rossztéma...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

cereegolas írta:ha igen akkor,

Mar irtam a hibajelentobe de ide is felteszem a kerdest.Nekem miert lila a terep valami patchel van baj vagy a magyarositasal en csak a realisztikusab termeszetett vettem le es a varat a sziklan.kiprobaltam hogy nem teszem be a realisztikusab termeszetett de ugyis tiszta lila a talaj,terep.az egyik varban sincs gond mondjuk meg csak a birodalmi varba voltam.barmit csinalok csak lila mar lejjebb vettem a grafikat is de csak ugyan olyan es nem hisszem hogy azert van mert gyenge a gep.ram:1,75gb
processor pedig 2,91ghz .
Rosszul sikerült az 1.2.0416-os folt telepítése. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

cereegolas írta: es meg egy kerdes hogy kapom meg a valaszt a hibajelentonel?
Sehogy, mert egy ideje nem válaszolgatok. A hibabejelentő nem kérdezz-felelek, arra ott van a fórum. Különben is már véget értek a teszt időszakok, a magyarítás hibáit addig lehetett jelenteni.
cereegolas

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: cereegolas »

Vik írta:
cereegolas írta:ha igen akkor,


Rosszul sikerült az 1.2.0416-os folt telepítése. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
hogy feltegyen a patchet kell az shivering islend kieg?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Vik »

cereegolas írta: hogy feltegyen a patchet kell az shivering islend kieg?
Nem kell.
SedoJerry

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: SedoJerry »

Heló azt kérdezném hogy a skyrim térképe területek mekkoa lesz az oblivionhoz képest? Előre is köszi
mlacix
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009. aug. 26., szer. 9:28

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: mlacix »

A terület mérete nagyjából megegyezik Cyrodiil-éval(Oblivion), de azt mondják sokkal részletesebb.
Íme egy térkép róla: http://cdn.gamerant.com/wp-content/uplo ... im-Map.jpg
games2612

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: games2612 »

A honosítás mikorra várható a skyrim-hez :?: Előre is kösz a válaszokat. :D
levantine

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: levantine »

games2612 írta:A honosítás mikorra várható a skyrim-hez :?: Előre is kösz a válaszokat. :D
Szerinted a csapatnak külön elpostázza a nyelvi fájlokat a cég a játék megjelenése előtt?
games2612

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: games2612 »

:| Úgy értem menyi időre lesz szüksége a csapatnak az elkészítésére :?:
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Az attól függ. Vagy szerinted ugyan annyi ideig tart lefordítani pl. a Háború és békét és a Szlovákia történelme című könyveket?
Válasz küldése