Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Impaiersz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Impaiersz »

Ujratelepítés megtörtént.A próféta már sokkal beszédesebb és (valószínűleg) a Knights of Nine megy telyesen,de jégvénáju jayred még mindig néma a reszkető szigeteken.
Na azért köszi,legalább jobb már.
Totjunke
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. jan. 19., szer. 16:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Totjunke »

Vik írta:
Totjunke írta:Na hy.

Letöltöttem ezt az új magyarítást,de van vele egy gond amikor belépnék a játékba.Rá kattintok az ikonra,oké,bejön a MorroHun-os animáció utána meg se só,se beszéd,kilép a windowsba. Akkor most mi legyen a teendő?
Hibátlanul sikerült a telepítés? 1.2.0416-os folt fent van? Az is hibátlan?

Nekem a Game of Year Edition van meg.A folt az nem kérdés hogy fent van-e(alapból bele van téve).

De most már nem kell,mivel újrarakom a játékot.Remélhetőleg akkor már megoldódik a problem.(Ez a hiba akkor szokott előjönni nálam amikor sok modot rakok fel.)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Impaiersz írta:Az a bizonyos néma próféta gond nálam is megvan.
Jó lenne tudni a megoldást rá.
A telepítőnek át kell alakítania a hangokat. A Kilenc Lovagjai és a Reszkető-szigetek esetében is.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Womath írta:Ha a magyarítás telepítésénél kéri az ID számot, akkor lesz faszás. :D

Vik mester, nem lesz nyugtotok, ami utamba kerül, és a kiegészítőhöz tartozó szöveg, legyen az csak egy egyszerű párbeszéd, vagy egy több tíz oldalas könyv, elolvasom, és keresem benne a hibákat. :D
Végül is ezért van a teszt. :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Impaiersz írta:Bocs,h megint írok,de már annyi gondom van,h kicsit zavaró.
Elvégeztem a csatakűrt küldetést.Jól is ment.Az egyetlen hiba,h hiányzik a kastély egy része,de ez eddig is megvolt.XD
Meg is lesz, amíg meg nem veszed a vonatkozó beépülőt, telepíted, majd rá a magyarítását.
Ezután jelenteni akarom a hibákat és mikor az ID számot beakarom állítani nem fogadja el.Na mondom kérek ujat,de nem megy az sem,mert nem reagál az uj ID szám beállítása gomb.
Nekem sem akar működni, majd SzőtsÁki kezelésbe veszi. Remélhetőleg még a teszt időszak vége előtt. :)
Impaiersz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Impaiersz »

Hát az a Jégvénáju csak nem akar megszólalni akármivel is próbálkozom.Közben akadt egy másik néma is.Ork kalandozó vezér.Igazság szerint agyon kelett volna csapnia a Kapuőrnek,de beakadt a lépcsőbe,szal 1 ideig meguszta.XD
Oda is mentem mikor már arébb ment az őr és leszólítottam erre néma.A többi helybéli viszont normálisan megy.Ezután inkább visszamentem és folytattam a Knights-t amivel szerencsére semmi bajom azóta. :D :D
Valakinek valami ötlete,h mért néma ujratelepítés után is ez a 2-3 karakter???
MrTuuist3r

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: MrTuuist3r »

Vik írta:
Impaiersz írta:Bocs,h megint írok,de már annyi gondom van,h kicsit zavaró.
Elvégeztem a csatakűrt küldetést.Jól is ment.Az egyetlen hiba,h hiányzik a kastély egy része,de ez eddig is megvolt.XD
Meg is lesz, amíg meg nem veszed a vonatkozó beépülőt, telepíted, majd rá a magyarítását.
Ezután jelenteni akarom a hibákat és mikor az ID számot beakarom állítani nem fogadja el.Na mondom kérek ujat,de nem megy az sem,mert nem reagál az uj ID szám beállítása gomb.
Nekem sem akar működni, majd SzőtsÁki kezelésbe veszi. Remélhetőleg még a teszt időszak vége előtt. :)
Akkor nekem is ezért nem megy a gomb! Akkor ok várjuk a javítást!
Avatar
Womath
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009. máj. 11., hétf. 6:14
Tartózkodási hely: Cheydinhal-ban. :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Womath »

Impaiersz írta:Hát az a Jégvénáju csak nem akar megszólalni akármivel is próbálkozom.Közben akadt egy másik néma is.Ork kalandozó vezér.Igazság szerint agyon kelett volna csapnia a Kapuőrnek,de beakadt a lépcsőbe,szal 1 ideig meguszta.XD
Oda is mentem mikor már arébb ment az őr és leszólítottam erre néma.A többi helybéli viszont normálisan megy.Ezután inkább visszamentem és folytattam a Knights-t amivel szerencsére semmi bajom azóta. :D :D
Valakinek valami ötlete,h mért néma ujratelepítés után is ez a 2-3 karakter???
Nálam is megvan ez a gond, pont ez a két karakter nem beszél. Amúgy az ork vezér nem hal meg, hanem elmenekül.
Avatar
Womath
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009. máj. 11., hétf. 6:14
Tartózkodási hely: Cheydinhal-ban. :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Womath »

Vik írta:
Womath írta:Ha a magyarítás telepítésénél kéri az ID számot, akkor lesz faszás. :D

Vik mester, nem lesz nyugtotok, ami utamba kerül, és a kiegészítőhöz tartozó szöveg, legyen az csak egy egyszerű párbeszéd, vagy egy több tíz oldalas könyv, elolvasom, és keresem benne a hibákat. :D
Végül is ezért van a teszt. :)

Hát igen, ezért van. :D Azért nem irigyellek titeket, nem lehet hálás feladat a több száz bejelentést átnézni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Impaiersz írta:Hát az a Jégvénáju csak nem akar megszólalni akármivel is próbálkozom.Közben akadt egy másik néma is.Ork kalandozó vezér.Igazság szerint agyon kelett volna csapnia a Kapuőrnek,de beakadt a lépcsőbe,szal 1 ideig meguszta.XD
Oda is mentem mikor már arébb ment az őr és leszólítottam erre néma.A többi helybéli viszont normálisan megy.Ezután inkább visszamentem és folytattam a Knights-t amivel szerencsére semmi bajom azóta. :D :D
Valakinek valami ötlete,h mért néma ujratelepítés után is ez a 2-3 karakter???
Csak-ír-nem-olvas üzemmód? :) A telepítőnek át kell alakítania a hangokat. A Kilenc Lovagjai és a Reszkető-szigetek esetében is.
Illetve használsz-e olyan beépülőt, ami nem működik együtt teljes mértékben a magyarítással?
Avatar
Womath
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009. máj. 11., hétf. 6:14
Tartózkodási hely: Cheydinhal-ban. :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Womath »

Vik, nálam is megvan ez a probléma. Pedig a magyarítás előtt újratelepítettem a játékot, csak a telepítővel feltett beépülők vannak feltéve, minden át lett alakítva. És mégis a hangok egy részét nem lehet hallani, azaz nincs. Ilyenkor mi lehet a gond, mester? :D
Impaiersz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Impaiersz »

Vik írta:
Impaiersz írta:Hát az a Jégvénáju csak nem akar megszólalni akármivel is próbálkozom.Közben akadt egy másik néma is.Ork kalandozó vezér.Igazság szerint agyon kelett volna csapnia a Kapuőrnek,de beakadt a lépcsőbe,szal 1 ideig meguszta.XD
Oda is mentem mikor már arébb ment az őr és leszólítottam erre néma.A többi helybéli viszont normálisan megy.Ezután inkább visszamentem és folytattam a Knights-t amivel szerencsére semmi bajom azóta. :D :D
Valakinek valami ötlete,h mért néma ujratelepítés után is ez a 2-3 karakter???
Csak-ír-nem-olvas üzemmód? :) A telepítőnek át kell alakítania a hangokat. A Kilenc Lovagjai és a Reszkető-szigetek esetében is.
Illetve használsz-e olyan beépülőt, ami nem működik együtt teljes mértékben a magyarítással?
Hangok átalakítva tuti,mivel második telepítésnél(mikor már rendes volt) külön dobálgatta ki,h az oblivion bsa1,bsa2 shiveringisle stb már át van alakítva.A telepítésnél is olyanokat jelöltem csak ki ami meg is van legalább eredetiben és kell is.A knights-t meg is csinálta.
Olyanról pedig nem tudok ami nem működik együtt a magyarítással,vagyis ott volt a knights-unoficial,de az kikapcsolva,mert még most sem indul el a játék ha be van pipálva.Más ütközésről nem tudok,de szerintem ha lenne még most se indulna a játék,de azért utánna nézek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Womath írta:Vik, nálam is megvan ez a probléma. Pedig a magyarítás előtt újratelepítettem a játékot, csak a telepítővel feltett beépülők vannak feltéve, minden át lett alakítva. És mégis a hangok egy részét nem lehet hallani, azaz nincs. Ilyenkor mi lehet a gond, mester? :D
Az, hogy nem sikerült a hangátalakítás. Nálam egyébként Jégvénájú rendesen beszél. Nézzetek meg több északi/ork kalandozót, hogy nekik van-e hangjuk.
Avatar
Womath
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009. máj. 11., hétf. 6:14
Tartózkodási hely: Cheydinhal-ban. :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Womath »

Néhány Északinak, Orknak, Macskának meg Gyíknak nincsen hangja, de van olyan is, aki egyszer tátog, aztán két mondatot beszél, utána meg megint tátog. :D Na de mindegy, akkor újratelepítem... megint.
Anonymus19

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Anonymus19 »

Hellósztok!
Ha már leforditottátok a nemhivatalos Oblivion és Shivering Isles patchet akkor a Nemhivatalos mód patchet nem forditanátok le?
gonoszmano22
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. márc. 7., hétf. 4:22

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gonoszmano22 »

Sziasztok.nekem az lenne a problemam,hogy mikor telepitem a magyarositast,kiirja hogy nem tudja kicsomagolni azt a harom fajlt,ami a hanghoz kell.mitol lehet?pontosan ezt irja ki:Nem sikerult elinditani a voice1.bsa kicsomagolasat.es ezt irja a msik kettonel is.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gonoszmano22 írta:Sziasztok.nekem az lenne a problemam,hogy mikor telepitem a magyarositast,kiirja hogy nem tudja kicsomagolni azt a harom fajlt,ami a hanghoz kell.mitol lehet?pontosan ezt irja ki:Nem sikerult elinditani a voice1.bsa kicsomagolasat.es ezt irja a msik kettonel is.
Azt nem tudom, de megpróbálhatod kézzel kicsomagolni őket. Az Elder Scrolls Lapokon van hozzá útmutató, a Hangátalakítás lapon keresd.
Impaiersz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Impaiersz »

Womath írta:Néhány Északinak, Orknak, Macskának meg Gyíknak nincsen hangja, de van olyan is, aki egyszer tátog, aztán két mondatot beszél, utána meg megint tátog. :D Na de mindegy, akkor újratelepítem... megint.
Megvan.Megoldottam.Megcsináltam.Rájöttem arra is,h először mért nem jó az RC telepítés és arra is,h h legyenek az orkok,nordok és khajitok is beszélgetősebbek a reszkető szigeteken.
Egyszerű.Valamiért ha fel van telepítve az eredeti magyarosítás(a kiegészítők nélküli) akkor nem megy rendesen a kiegészítős RC.Szóval törölni kell a magyarosítást(mondjuk én alapból kitöröltem az összes BSA-t és aztán oblivion felrakás,kiegek)és aztán jöhetett rögtön az RC.
Most már jégvénáju is dalol mint a csontjai. XD
tibor16

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: tibor16 »

sziasztok
csak elkészült a teljes magyarítás - ezer köszönet érte...
Gondoltam, megkérdezem, mielőtt hibának jelenteném, "a kilencek lovagja" küldetésben részben angol a prófétával a beszélgetés, és a naplózás pedig - legalább is eddig - teljesen angol. Elszúrtam valamit a telepítéssel, vagy ez fordítási gond?
Csak akkor küldöm el, ha nem az én elszúrásom...
tibor16

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: tibor16 »

bocs, megtaláltam - a Knight unofficial patch okozta... most már magyar
- még egy kérdés - az rendben van, - meglátogatom a szentélyeket, de a naplóba nem kerül be semmi? - vagy az csak a végén kerül beírásra, ha mindet megtalálom? Mert sokszor nem vagyok biztos benne, hogy ott vagyok-e, ahol kell...
Brenda
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2008. feb. 6., szer. 21:41

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Brenda »

Naplóba nem tudom, de ha "imádkozol" a szentélynél (vagyis rákattintasz), akkor megjelenik egy olyan felirat, amilyen más küldetéseknél is szokott, amit le kell okéznod ahhoz, hogy folytatni tudd a játékot. Ha nincs ilyen, akkor valószínűleg nem jó helyen jársz.
tibor16

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: tibor16 »

Kilencek lovagja küldetés
szóval... - magamnak (részben) választ adva - nincs rendben, ha a kutakat meglátogatva, nem kapunk róla üzenetet, - mert akkor mit sem ér az egész hajcihő... Valamiért, nekem csak az 5. kút felfedezése után kezdett üzeneteket küldözgetni - vissza kellett mennem és elöről kezdeni, mert amit addig felkerestem, nem szerepelt a listában - tehát, kellenek a bejegyzések a kutak meglátogatásáról, csak akkor van teljesítve a feladat
Itt is van egy félrevezető dolog - és ez, vszínű, nem a magyarítás hibája - a Thalos kutak a játékban úgy szerepelnek mint Tiber Septim kutak - bele telt egy jó időbe, mire rájöttem... - Tehát, aki azt keresi, amit a küldetés megszab, az nem fogja megtalálni...
kars
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. márc. 12., szomb. 18:51

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: kars »

Sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy az megoldható e hogy csak a feliratok magyarosítsam, a hangok maradjanak angolul? próbáltam, hogy nem jelölöm ki egyik hang átalakítást sem, de akkor megszünnek a beszédhangok.
Impaiersz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Impaiersz »

kars írta:Sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy az megoldható e hogy csak a feliratok magyarosítsam, a hangok maradjanak angolul? próbáltam, hogy nem jelölöm ki egyik hang átalakítást sem, de akkor megszűnnek a beszédhangok.
Hát a hangoknak alapból angolul is kellene maradnia.A szinkron nem lett magyarosítva,csak a felirat.
Szóval továbbra is mindenki angolul beszél,de most már magyar és nem angol felirattal(jobbik esetben).
Nem működött az a megoldás amit leírtam nemrég(az ujratelepités első magyarosítás törléssel)?
gytallian
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009. jún. 28., vas. 13:49

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gytallian »

Kérdés: A küldetés neve: "Unearthing Mehrunes Razor" Nálam ez nem magyar, ez rendben van mert ezt nem fordítottátok le, vagy gáz van a fordítással? Steames az enyém, van megoldás a hosszú ékezetes betűkre?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gytallian írta:Kérdés: A küldetés neve: "Unearthing Mehrunes Razor" Nálam ez nem magyar, ez rendben van mert ezt nem fordítottátok le, vagy gáz van a fordítással? Steames az enyém, van megoldás a hosszú ékezetes betűkre?
Igen, olvasd el a telepítés menetét. Egyébként lefordítottam a Beretvát is.
gytallian
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009. jún. 28., vas. 13:49

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gytallian »

Szerintem a 8-as pontnál csúszok el. A térkép gyönyörű lett, de "ő" még mindig nincs. Az Oblivion Mod Manager Utilities-ről kérhetnék egy képet, hogy nálad milyen sorrendben vannak a betöltendő modulok?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gytallian írta:Szerintem a 8-as pontnál csúszok el. A térkép gyönyörű lett, de "ő" még mindig nincs. Az Oblivion Mod Manager Utilities-ről kérhetnék egy képet, hogy nálad milyen sorrendben vannak a betöltendő modulok?
Kérhetnél, de azoknak nincs köze az ő betűkhöz. A BSA áthidalásnak van, mert a magyarításhoz új betűkészlet kell, és azt alapértelmezés szerint nem kezeli a Steam-re telepített játék. Azt viszont nem tudom, hogy sikerült elérned a magyar térképet, az ékezetes betűket meg nem.

Szerk: az oblivion.ini [Archive] részében nálad mi található? Illetve ott vannak-e az Oblivion\Data\Fonts mappában a magyar betűkészletek?
gytallian
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009. jún. 28., vas. 13:49

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gytallian »

[Archive]
SMasterMiscArchiveFileName=Oblivion - Misk.bsa
SMasterVoicesArchiveFileName2=Oblivion - Voices2.bsa
SMasterVoicesArchiveFileName1=Oblivion - Voices1.bsa
SMasterSoundsArchiveFileName=Oblivion - Sounds.bsa
SMasterTexturesArchiveFileName1=Oblivion - Textures - Compressed.bsa
SMasterMeshesArchiveFileName=Oblivion - Meshes.bsa
SInvalidationFile=ArchiveInvalidation.txt
iRetainFilenameOffsetTable=1
iRetainFilenameStringTable=1
iRetainDirectoryStringTable=1
bCheckRuntimeCollisions=0
bInvalidateOlderFiles=1
bUseArchives=1
sArchiveList=..\obmm\BSARedirection.bsa, dummy.bsa, Oblivion - Meshes.bsa, Oblivion - Textures - Compressed.bsa, Oblivion - Sounds.bsa, Oblivion - Voices1.bsa, Oblivion - Voices2.bsa, Oblivion - Misk.bsa
gytallian
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009. jún. 28., vas. 13:49

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gytallian »

d:\Steam\steamapps\common\oblivion\Data\Fonts tartalma:

2011.03.17. 13:17 <DIR> .
2011.03.17. 13:17 <DIR> ..
2011.03.17. 13:17 0 1.txt
2009.06.09. 08:41 14 632 Handwritten.fnt
2009.06.09. 08:41 1 048 584 Handwritten.tex
2009.02.06. 09:44 14 632 Kingthings_Regular.fnt
2009.02.06. 09:44 1 048 584 Kingthings_Regular.tex
2009.07.21. 10:46 14 632 Kingthings_Shadowed.fnt
2009.07.21. 10:46 1 048 584 Kingthings_Shadowed.tex
2009.07.10. 09:05 14 632 Tahoma_Bold_Small.fnt
2009.07.10. 09:05 1 048 584 Tahoma_Bold_Small.tex
9 fájl 4 252 864 bájt
2 könyvtár 34 813 775 872 bájt szabad
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gytallian írta:[Archive]
SMasterMiscArchiveFileName=Oblivion - Misk.bsa
sArchiveList=..\obmm\BSARedirection.bsa, dummy.bsa, Oblivion - Meshes.bsa, Oblivion - Textures - Compressed.bsa, Oblivion - Sounds.bsa, Oblivion - Voices1.bsa, Oblivion - Voices2.bsa, Oblivion - Misk.bsa
Próbáld meg visszaírni ezeket Oblivion - Misc.bsa-ra, hátha úgy jó lesz.
gyilokxd

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gyilokxd »

Hali felraktam a magyarítást és a karakterek szája nem mozog és nem hallom a párbeszédeket. Valaki tudna segíteni? Thx
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gyilokxd írta:Hali felraktam a magyarítást és a karakterek szája nem mozog és nem hallom a párbeszédeket. Valaki tudna segíteni? Thx
Igen, a telepítőnek át kell alakítania a hangokat.
wegh

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: wegh »

Lehet hogy hülye kérdés de most a magyarítás tartalmazza a Shivering isles kieg. magyarítását is? :oops:
Ha nem akkor annak a magyarítása mikorra várható?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

wegh írta:Lehet hogy hülye kérdés de most a magyarítás tartalmazza a Shivering isles kieg. magyarítását is? :oops:
Ha nem akkor annak a magyarítása mikorra várható?
Az RC kiadás igen, de ahhoz jelszó kell. A végleges magyarítás hamarosan kész lesz.
suffer
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. ápr. 14., csüt. 20:56

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: suffer »

Hali, DarNified modnál színes térkép azért nem működik mert le van magyarosítva a térkép?
Ha nem akkor nincs valami ötletetek hogy miért nem működik? Egy csomó helyről töltöttem már le és raktam fel de egyik sem változtatott a térképen.

Üdv.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

suffer írta:Hali, DarNified modnál színes térkép azért nem működik mert le van magyarosítva a térkép?
Ha nem akkor nincs valami ötletetek hogy miért nem működik? Egy csomó helyről töltöttem már le és raktam fel de egyik sem változtatott a térképen.

Üdv.
Gondolom, azért nem működik, mert előbb raktad fel a színes térképet, aztán a Darnified UI-t.
suffer
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. ápr. 14., csüt. 20:56

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: suffer »

Vik írta:
Gondolom, azért nem működik, mert előbb raktad fel a színes térképet, aztán a Darnified UI-t.
Nem nem, a DarniFied modban van benne a színes térkép, és úgy raktam fel hogy a original játékra felraktam a magyarosítást, és úgy ezt a modot, és a térképen nem változott semmi, azért gondolom hogy a lemagyarosított térkép miatt nem lesz színes a térkép.

Üdv.
Ladislas

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Ladislas »

Ha most indítok egy Oblivion játékot, ahol még hiányoznak a kiegek magyarításai, később rápakolhatom-e az új, teljes magyarítást anélkül, hogy elveszteném a mentéseimet? Ahogy látom, az RC tesztelés még beletelik egy kis időbe, inkább nem várnám meg, úgyis a már magyar alapjátékkal kell nyomulni egy jó ideig. Csak nem lenne jó, ha félúton újra kellene kezdeni. Előre is köszi a választ.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Ladislas írta:Ha most indítok egy Oblivion játékot, ahol még hiányoznak a kiegek magyarításai, később rápakolhatom-e az új, teljes magyarítást anélkül, hogy elveszteném a mentéseimet? Ahogy látom, az RC tesztelés még beletelik egy kis időbe, inkább nem várnám meg, úgyis a már magyar alapjátékkal kell nyomulni egy jó ideig. Csak nem lenne jó, ha félúton újra kellene kezdeni. Előre is köszi a választ.
Szerintem nyugodtan mehet rá. Ha biztosra akarsz menni, akkor ne is kapcsold be a knights.esp-t és a DLCShiveringIsles.esp-t amíg nincs meg azoknak a magyarítása.
Matyi333

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Matyi333 »

Én csak rákattintottam az ikonra és úgy magyarosítottam, de nem minden lett magyar (egyetlen tárgy sem, párbeszédek helyek ) pedig nics fent semmi kiegészítő.
Kellene még valamit csinálnom?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Matyi333 írta:Én csak rákattintottam az ikonra és úgy magyarosítottam, de nem minden lett magyar (egyetlen tárgy sem, párbeszédek helyek ) pedig nics fent semmi kiegészítő.
Kellene még valamit csinálnom?
Igen, tanulmányozd át alaposan ezt a témát.
Impaiersz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Impaiersz »

Volna egy kis problémám.Nem akar rendesen működni az nemhivatalos oblivion folt.
régebben gond nélkül ment.Volt is rá 1-2x szükségem.Aztán 1x csak puff.Volt,h bizonyos tulajdonságom szált el,v egészség,varázserő.Ritkán de megesett és ilyenkor ki lehetett javítani.Esetleg bizonyos karakterek arca deformálódott,de azt is kijavította a duplafejű.Szerencsére a duplafejű még mindig jó,de a tulajdonságok és hasonlók visszaállítása nem.Jelenleg hibás a varázserőm(nem lehet felénél tovább feltölteni holott nincs semmi ami ezt tehetné),az életerőm is 80-90% körül stagnál(jobbik eset),suly problémáim is vannak és még ki tudja mi.
A probléma lényegében az,h nem is reagál.Belépek az optionsba majd a nemhivatalos foltra kattintok.Ki jön,h csukjam be a menűt.Becsukom és elő jön a választék,majd rákattintok a hibás értékek helyreállítására és semmi.Kilép és nem csinál semmit.
Az a fura,h megpróbáltam a régebbi mentéseknél és az első 300-400 körül még működik az után pedig nem.
Szerintem nem valami mod érte a felelős,mivel akkor 1 mentésen se menne,de akkor mi lehet???
újraraktam a magyarítást is,és az UOP-t is.A betöltésben a lehető legelőrébb van,rögtön a .esm-ek után.
Szóval mi lehet a probléma és a megoldása?
Impaiersz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Impaiersz »

Na senkinek semmi ötlete?
Nem szeretek duplán írni,de senki nem szólt semmit és hát azért jó lenne valami választ/véleményt hallani.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Nincs ötletem, miért nem tudod kijavítani a tulajdonságaidat.
Ladislas

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Ladislas »

Nagyon köszönöm a Teljes Oblivion fordítást!
Csak egy apró megjegyzés: nekem az alapjáték magyarítása már fent volt, Anti Dark UI-val. A Teljes Oblivion magyarítás egyből upgradelte, azt viszont Dark UI-val tette, mivel az eredmény az lett, hogy a küldetésmenüben vajszínű alapon halványsárga betűk jelentek meg. Ez utoljára akkor történt, mikor legelőször az alap Oblivion magyarítás telepítésénél én hülye bejelöltem mind a Dark UI-t, mind az Anti Dark UI-t. Úgyhogy kénytelen voltam kitörölni az egészet, és újra telepíteni a Teljes Obliviont.
Érdekes módon az újratelepítés után is megmaradt a dolog. A fegyverek, páncélok stb. menüje szép Vanilla, barna betűkkel, ám a küldetések leírása alig olvasható a fent leírtak miatt, pedig az Anti Dark UI-t jelöltem be egyedül telepítésnél. Még egyet megpróbálok: újratelepítem és nem jelölöm be a színes térkép opciót. Ha az sem segít, akkor át kell térnem Dark UI-ra.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vagy le is töltheted a neked tetszőt a pluginok oldalról.
Ladislas

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Ladislas »

Köszi az ötletet, bevált. Négyszer telepítettem a Teljes Oblivion magyarítást, hol ezt, hol azt elvéve belőle, de mindig megmaradt a probléma, hiába csak az Anti Dark UI-t jelöltem be opcióként. Viszont a pluginoknál található Anti Dark UI bemásolása egyből helyrehozta. Még egyszer köszönöm a fordítást!
jakoby

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: jakoby »

Sziasztok! Kösz a magyarítást, de lenne egy gondom:

A SI-ben sz övegek nagy része angol...Néha a szöveg magyar (nem tudom, mi alapján van, kb. a szöveg negyede magyar, a többi angol). Telepítéskor követtem az utasításokat, 2-szer is feltettem a játékot, hasonló eredménnyel. A játék eredeti goty kiadás. Van néhány pluginom is (cuki elfek, appachi godess store, akatosh szárnyasai,) ezek vannak csak. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy a pluginok betöltése sorrendjében kell keresnem a hibát? Kérlek válaszoljatok:D

Köszi előre is:P
Levi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Levi »

Egy érdekességre hívnám fel a figyelmet. Igaz kész a magyarítás és köszönet érte, de a napokban leletem meg a bevezető és kilápő videó szinkronos változatát. Valamikor régen egy már megszünt oldalrol töltöttem le. Nem tudom mi a jogállása, de ha akarjátok feltöltöltöm valahová. A telepítése egyszerü, csak felül kell írni a már telepített oblivionban a Data/Video mappában az Oblivion intro, illetve outro file-okat
Válasz küldése