Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

jakoby írta:Sziasztok! Kösz a magyarítást, de lenne egy gondom:

A SI-ben sz övegek nagy része angol...Néha a szöveg magyar (nem tudom, mi alapján van, kb. a szöveg negyede magyar, a többi angol). Telepítéskor követtem az utasításokat, 2-szer is feltettem a játékot, hasonló eredménnyel. A játék eredeti goty kiadás. Van néhány pluginom is (cuki elfek, appachi godess store, akatosh szárnyasai,) ezek vannak csak. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy a pluginok betöltése sorrendjében kell keresnem a hibát? Kérlek válaszoljatok:D

Köszi előre is:P
Igen, lehetséges. Ha angol nyelvű beépülőt használsz, és az később következik a betöltési sorban, mint a magyarítás, akkor előfordulhat ilyen.
Avatar
Sheila
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2008. máj. 16., pén. 11:28
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Sheila »

Nekem kompletten eltűnt minden a mentésemből, egy csupasz birodalmi férfi lettem, miután betöltöttem a telepítés után a játékot.
Kis ijedtség után újra kellett állítanom a betöltési sorrenden.
A Kilenc Lovagjai-val kapcsolatban lenne az a kérdésem, mekkora hírnév(hírhedtség) kell hozzá? Mert 55-ös hírnévvel azt írja ki az oltár, hogy nem vagyok elég méltó... ?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sheila írta:Nekem kompletten eltűnt minden a mentésemből, egy csupasz birodalmi férfi lettem, miután betöltöttem a telepítés után a játékot.
Kis ijedtség után újra kellett állítanom a betöltési sorrenden.
A Kilenc Lovagjai-val kapcsolatban lenne az a kérdésem, mekkora hírnév(hírhedtség) kell hozzá? Mert 55-ös hírnévvel azt írja ki az oltár, hogy nem vagyok elég méltó... ?
Semekkora. Alakíts még a betöltési sorrenden.
Emir

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Emir »

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám.
Megszakítottam a magyarítás installálását, mint kiderült ezt nem lett volna szabad, mert most bármit is csinálok, újraindítani nem tudom, mert úgy értelmezi, hogy installálva van, uninstallálni, meg sehogyan sem tudom.
Valószínűleg a telepítő rakott valahova egy bejegyzést, hogy már installálva van a magyarítás, de törölni ezt nem tudja.
Sajnos én sem, mert nem tudom, hogy hol keressem ezt a bejegyzést.
A programmok eltávolítása opció, pedig egyszerűen kiakad, ha azzal próbálom meg eltávolítani.
Remélem valaki tud nekem segíteni.
Előre is köszönöm.

Üdv.:
Emir
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Emir írta:Sziasztok!

Akadt egy kis problémám.
Megszakítottam a magyarítás installálását, mint kiderült ezt nem lett volna szabad, mert most bármit is csinálok, újraindítani nem tudom, mert úgy értelmezi, hogy installálva van, uninstallálni, meg sehogyan sem tudom.
Valószínűleg a telepítő rakott valahova egy bejegyzést, hogy már installálva van a magyarítás, de törölni ezt nem tudja.
Sajnos én sem, mert nem tudom, hogy hol keressem ezt a bejegyzést.
A programmok eltávolítása opció, pedig egyszerűen kiakad, ha azzal próbálom meg eltávolítani.
Remélem valaki tud nekem segíteni.
Előre is köszönöm.

Üdv.:
Emir
Próbáld meg a Ccleaner programot, hátha rendbe tudja rakni a regisztrációs adatbázist.
SgtMathias
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. máj. 15., vas. 20:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: SgtMathias »

Üdv!

Steam-es GOTY verzióm van és a leírás alapján sikerült is magyarítani, legalábbis a szöveges részeket. A textúrák (tehát pl. cégérek) és a térkép még mindig angol maradt (pedig a telepítőben bejelöltem). Követve a leírás 8.-as pontjában foglaltakat letöltöttem a Mod Manager-t és az Archive Invalidation részben update-eltem ahogy le van írva, de ez nem segített. Esetleg vmi ötlet?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Próbáld meg a Reset BSA timestamps gombot is.
Avatar
Sheila
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2008. máj. 16., pén. 11:28
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Sheila »

Vik írta:
Sheila írta:Nekem kompletten eltűnt minden a mentésemből, egy csupasz birodalmi férfi lettem, miután betöltöttem a telepítés után a játékot.
Kis ijedtség után újra kellett állítanom a betöltési sorrenden.
A Kilenc Lovagjai-val kapcsolatban lenne az a kérdésem, mekkora hírnév(hírhedtség) kell hozzá? Mert 55-ös hírnévvel azt írja ki az oltár, hogy nem vagyok elég méltó... ?
Semekkora. Alakíts még a betöltési sorrenden.
Mint kiderült, korábban már jártam pár uti-oltárnál, mert -bár nem kezdtem bele- fenntvan mindkét kieg kezdetek óta.
Idáig annyit sikerült elérnem, hogy felbukkant egy értesítés, miszerint ügyi voltam és várjak a vízióra, megkaptam a különleges zarándok-erőt is, a naplóba viszont új bejegyzés nem került (az utolsó a zarándoklatról és siker esetén a vítióról szól). A vízió azonban csak nem akar jönni... Aludtam is, vártam is, de semmi...
Avatar
Sheila
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2008. máj. 16., pén. 11:28
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Sheila »

Szerintem ebből setstage lesz... :S
SgtMathias
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. máj. 15., vas. 20:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: SgtMathias »

Vik írta:Próbáld meg a Reset BSA timestamps gombot is.
Ez bevált. Köszönöm szépen! Pedig benne van a leírásban is, csak azt hittem olyasfajta textúrahibákkor kell ezt használni hogyha például grafikai hibák jelennek meg. Köszi még egyszer, most már elméletileg teljesen jó. :D
gery0914

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gery0914 »

Sziasztok! Sokan harcolnak olyan problémákkal, hogy nincs szinkron stb... Hát nekem még a magyarosítás telepítője sem indul el ....
A "MorroHun-Teljes Oblivion.exe" megnyitásakor az alábbi hibaüzenetet kapom...

An error (-5001 : 0x80070002) has occurred while running the setup.
Error Code: -5001 : 0x80070002
Error Information:
>SetupNew\setup.cpp (142)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gery0914 írta:Sziasztok! Sokan harcolnak olyan problémákkal, hogy nincs szinkron stb... Hát nekem még a magyarosítás telepítője sem indul el ....
A "MorroHun-Teljes Oblivion.exe" megnyitásakor az alábbi hibaüzenetet kapom...

An error (-5001 : 0x80070002) has occurred while running the setup.
Error Code: -5001 : 0x80070002
Error Information:
>SetupNew\setup.cpp (142)
Szinkron nem is lesz, hacsak valaki hozzánk nem vág 1-2 millió Ft-ot. :)

A fenti problémára pedig egyetlen megoldás létezik, újra le kell tölteni a telepítőt.
rostos

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: rostos »

Azt mivel tudnám elérni hogy az argoniai a kadzsit és az ork fajoknak legyen hangja.
Hiába pipálom a telepitöbe a hangátalakitást nincs változás.
A régi 3.0-ás hunositásnálk nincs ilyen probléma csak a szokásos kézzel valo áthelyezgetés.De ha rátelepitem az ujj 4.0-ás magyart ki se lehet választani az opciokat csak automod frisiti magát és kész.
Ez igy oké is volna mert nem kellene 1-2 orát várni az átalakitásokal,de nincs hang???
Láci valaki.
Igy hazavágja az egész játélélményt hogy nincs hang. :oops:
gery0914

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gery0914 »

Köszönöm a gyors segítséget! A magyarítást újra letöltöttem, és minden működik...
Elismerésem a fordítóknak a kíváló munkáért! :D
Marci

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Marci »

Hello azért írok mert van egy kisebb vagy nagyobb problémám és ahogy észrevettem előfordult ez már másoknak is de nem találtam még rá választ lehet itt is volt már téma róla ak csak egy linket agyatok róla.
TEHÁT:
megszereztem a játékot feltelepítettem minde zsír viszont ott már nem stímmelt valami hogy a patch-t a magyarításba ugye benne van az 1.2 es
de letöltöttem a 1.1 est is és az fölment bár ki írt valami haonlót ehez
Old file not found. However, a file of the same name was found. No update done since file contents do mot match
Old file dose not exist
de leokéztam és ment tovább. de a másik patch az már nem viszont ugyan ezt írta ki lényeg a lényeg hogy nem tutam rátenni mert valami régi fájl nemtalálható vagy nem is tudom mibaja van gondolom én nem jó valami jték fájl.Mindegy nem lényeg mondom működik a játék viszont nemtul jó angol tudásom miatt szerettem volna a nemrégiben elkészült magyarítással játszani. Feltelepítettem ugye bepipáltam hogy a patch is mennyen fel hozzá ugyan ugy old file dose not exists de ettöl még felment a magyarosítás is minden ok.
Viszont ami nem oké hogy kb a MENÜ ami magyar lett meg egy kétt dolog még de szinte 80% ban angol maradt pláne a lényeges dolgok a párbeszédes és egyébb részek. Nemtudom milehet a baj gondolom én hogy a patch miatt nemjó a magyarítás vagy nem tudom szerintetek? vagy legalább valami ötlett hogy mit tegyek ? (mellékesen nem vagyok valami nagy pc guru)
Léci segítsetek!!!!!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

rostos írta:Azt mivel tudnám elérni hogy az argoniai a kadzsit és az ork fajoknak legyen hangja.
Hiába pipálom a telepitöbe a hangátalakitást nincs változás.
A régi 3.0-ás hunositásnálk nincs ilyen probléma csak a szokásos kézzel valo áthelyezgetés.De ha rátelepitem az ujj 4.0-ás magyart ki se lehet választani az opciokat csak automod frisiti magát és kész.
Ez igy oké is volna mert nem kellene 1-2 orát várni az átalakitásokal,de nincs hang???
Láci valaki.
Igy hazavágja az egész játélélményt hogy nincs hang. :oops:
Nézd meg az Oblivion\Data\sound\voice\oblivion.esm könyvtárat, szerepel-e benne az argóniai és az északi könyvtár. Ha igen, akkor a betöltési sorral lehet valami gubanc. Ha nem, akkor sajnos újra el kell végezni a hangátalakítást, amit a telepítő magától elintéz, abban az esetben, ha az eredeti, átalakítás nélküli oblivion...voices.bsa állományok találhatók az Oblivion\Data könyvtáradban. Biztonsági mentésből vissza lehet őket másolni.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Marci írta:Hello azért írok mert van egy kisebb vagy nagyobb problémám és ahogy észrevettem előfordult ez már másoknak is de nem találtam még rá választ lehet itt is volt már téma róla ak csak egy linket agyatok róla.
Tessék:
http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77

A lényeg, hogy ha "old file not found" hibaüzenetet kapsz, kezdheted elölről a telepítést (elég biztonsági mentésből helyreállítani a dolgokat), de egy másik javítást kell telepítened.
rostos

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: rostos »

Vik írta:
rostos írta:Azt mivel tudnám elérni hogy az argoniai a kadzsit és az ork fajoknak legyen hangja.
Hiába pipálom a telepitöbe a hangátalakitást nincs változás.
A régi 3.0-ás hunositásnálk nincs ilyen probléma csak a szokásos kézzel valo áthelyezgetés.De ha rátelepitem az ujj 4.0-ás magyart ki se lehet választani az opciokat csak automod frisiti magát és kész.
Ez igy oké is volna mert nem kellene 1-2 orát várni az átalakitásokal,de nincs hang???
Láci valaki.
Igy hazavágja az egész játélélményt hogy nincs hang. :oops:
Nézd meg az Oblivion\Data\sound\voice\oblivion.esm könyvtárat, szerepel-e benne az argóniai és az északi könyvtár. Ha igen, akkor a betöltési sorral lehet valami gubanc. Ha nem, akkor sajnos újra el kell végezni a hangátalakítást, amit a telepítő magától elintéz, abban az esetben, ha az eredeti, átalakítás nélküli oblivion...voices.bsa állományok találhatók az Oblivion\Data könyvtáradban. Biztonsági mentésből vissza lehet őket másolni.
Megvanak az északi és argoniai könyvtárak és tartalmazák is a hangokat.
A magyarositás legalul van alata a magyarjavitás beépülö csak az Elsver van és a magyarositása de ott is csak tátognak
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

rostos írta: Megvanak az északi és argoniai könyvtárak és tartalmazák is a hangokat.
A magyarositás legalul van alata a magyarjavitás beépülö csak az Elsver van és a magyarositása de ott is csak tátognak
Az Elsweyrhez nem is készültek hangok. Próbáld meg az eredeti Elsweyrt a magyarítás elé tenni.
Marci

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Marci »

Vik írta:
Marci írta:Hello azért írok mert van egy kisebb vagy nagyobb problémám és ahogy észrevettem előfordult ez már másoknak is de nem találtam még rá választ lehet itt is volt már téma róla ak csak egy linket agyatok róla.
Tessék:
http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77

A lényeg, hogy ha "old file not found" hibaüzenetet kapsz, kezdheted elölről a telepítést (elég biztonsági mentésből helyreállítani a dolgokat), de egy másik javítást kell telepítened.
köszi a segítséget már csak egy kérdésem van. Sikerült megcsinálni csak a lila füves hiba lépet fel és el olvastam amit linkeltél csak nem értem hogy most akkor hogy kell kijavítani meg mit kell feltörni mert amugy eredeti a játék szoval nem kalóz hogy ha a feltörés itt erre utalt szoval még ehez kérnék egy kis jol érthető segítséget és működik minden
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Marci írta: köszi a segítséget már csak egy kérdésem van. Sikerült megcsinálni csak a lila füves hiba lépet fel és el olvastam amit linkeltél csak nem értem hogy most akkor hogy kell kijavítani meg mit kell feltörni mert amugy eredeti a játék szoval nem kalóz hogy ha a feltörés itt erre utalt szoval még ehez kérnék egy kis jol érthető segítséget és működik minden
A lila füves hiba tudomásom szerint annak a következménye, hogy nem sikerült telepíteni az 1.2.0416-os foltot. A javítás menete lépésről lépésre megtalálható azon a címen, amit megadtam. A játék törése pedig kalóz változatnál kell, mert különben kérné az eredeti lemezt.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vik írta:
Marci írta: köszi a segítséget már csak egy kérdésem van. Sikerült megcsinálni csak a lila füves hiba lépet fel és el olvastam amit linkeltél csak nem értem hogy most akkor hogy kell kijavítani meg mit kell feltörni mert amugy eredeti a játék szoval nem kalóz hogy ha a feltörés itt erre utalt szoval még ehez kérnék egy kis jol érthető segítséget és működik minden
A lila füves hiba tudomásom szerint annak a következménye, hogy nem sikerült telepíteni az 1.2.0416-os foltot. A javítás menete lépésről lépésre megtalálható azon a címen, amit megadtam. A játék törése pedig kalóz változatnál kell, mert különben kérné az eredeti lemezt.
Erről jut eszembe hogy még mindig nem tudom mért fogadja el az én másolt lemezem eredetinek. :P
beeblebrox

Telepítés

Hozzászólás Szerző: beeblebrox »

Lehet hogy volt már, de van egy kis problémám:
a telepítő kéri az Oblivion könyvtárat, ahova telepítheti a file-okat. Nekem ez a "D:/játékok/oblivion", erre kiírja a program, hogy "A magyarítás csak az Oblivion könyvtárba telepíthető" ilyenkor mit lehet tenni? Már átneveztem a mappát Oblivionra, más nem jutott az eszembe...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Telepítés

Hozzászólás Szerző: Vik »

beeblebrox írta:Lehet hogy volt már, de van egy kis problémám:
a telepítő kéri az Oblivion könyvtárat, ahova telepítheti a file-okat. Nekem ez a "D:/játékok/oblivion", erre kiírja a program, hogy "A magyarítás csak az Oblivion könyvtárba telepíthető" ilyenkor mit lehet tenni? Már átneveztem a mappát Oblivionra, más nem jutott az eszembe...
Nálam akkor volt ilyen üzenet, amikor nem az Oblivion könyvtárba akartam telepíteni a magyarítást. Esetleg próbáld meg a "D:\Játékok"-at átnevezni ékezet nélkülire, amíg a magyarítást telepíted. Bár nem tartom valószínűnek, hogy ezzel gondja lehetne.
benulini
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. máj. 28., szomb. 20:41

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: benulini »

Sziasztok!

Nekem az a bajom a magyarítással, hogy a telepítésnél nincs semmi hangbeállítás. És a telepítés elején (mármint a magyarítás telepítésénél) ezt írja ki: A ...-Vioces.bsa fálj a javítás után is hibás lesz. Másold át a backup mappából a data mappába a ...-Vioces.bsa-t. (de nincs is backup mappám). Ha igent nyomok újra kiírja, ha nemet akkor kilép az installálásból és a játék angol marad.

Légyszi segítsetek. :)
Előre is köszi!
Üdv:Bence :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

benulini írta:Sziasztok!

Nekem az a bajom a magyarítással, hogy a telepítésnél nincs semmi hangbeállítás. És a telepítés elején (mármint a magyarítás telepítésénél) ezt írja ki: A ...-Vioces.bsa fálj a javítás után is hibás lesz. Másold át a backup mappából a data mappába a ...-Vioces.bsa-t. (de nincs is backup mappám). Ha igent nyomok újra kiírja, ha nemet akkor kilép az installálásból és a játék angol marad.

Légyszi segítsetek. :)
Előre is köszi!
Üdv:Bence :D
http://www.morrohun.hu/esl/Hangátalakítás

Backup mappát pedig érdemes készíttetni a telepítővel.
beeblebrox

válasz

Hozzászólás Szerző: beeblebrox »

megoldódott időközben, és egyben üzenem a fejlesztőknek is, hogy a teleptő karakterkészletében nem szerepel az "á" betű, amiért is "jatékok" mappát keresett a program a "játékok" helyett
Avatar
cornelius
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. jún. 2., csüt. 20:33

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: cornelius »

Sziasztok!

Nekem olyan problémám akadt, hogy a játék elején amint elhagyom a csatornát, a térképen elcsúsznak a városnevek. Például a birodalmi város negyedei valahol choroll környékén jelennek meg. A játék eredeti, friss telepítés, + a DLC-k, utolsó hivatalos patch, az unofficial patchek, obmm, obse-t is használok. A hiba miatt már csak kizárólag a hgec és roberts male modot tettem fel a magyarosítás után de így sem gyógyult meg. A betöltési sorrend a szokásos: az eredeti fájlok (oblivion, SI) + unofficial patch, DLC-k + unofficial patch, magyaritás + javítás, és a testszépítők. Az OBMM-ben próbáltam az Archive invalidation-nál a már említett megoldásokat, de nem vezetett eredményre. Valami tippet tudtok adni?

Köszönettel: cornelius
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: válasz

Hozzászólás Szerző: Vik »

beeblebrox írta:megoldódott időközben, és egyben üzenem a fejlesztőknek is, hogy a teleptő karakterkészletében nem szerepel az "á" betű, amiért is "jatékok" mappát keresett a program a "játékok" helyett
Kíváncsivá tettél, úgyhogy felraktam a D:\Játékok\Oblivion mappába az Obliviont, majd rá a magyarítást. Bár nem találtam el az 1.2-es javítást, simán fölment a magyarítás, s elindult a játék.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

cornelius írta:Sziasztok!

Nekem olyan problémám akadt, hogy a játék elején amint elhagyom a csatornát, a térképen elcsúsznak a városnevek. Például a birodalmi város negyedei valahol choroll környékén jelennek meg. A játék eredeti, friss telepítés, + a DLC-k, utolsó hivatalos patch, az unofficial patchek, obmm, obse-t is használok. A hiba miatt már csak kizárólag a hgec és roberts male modot tettem fel a magyarosítás után de így sem gyógyult meg. A betöltési sorrend a szokásos: az eredeti fájlok (oblivion, SI) + unofficial patch, DLC-k + unofficial patch, magyaritás + javítás, és a testszépítők. Az OBMM-ben próbáltam az Archive invalidation-nál a már említett megoldásokat, de nem vezetett eredményre. Valami tippet tudtok adni?

Köszönettel: cornelius
Kapcsold ki az Elsweyr modot, hátha megjavul.
Balu

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Balu »

Hali! Elég fura szakmai kérdésem lenne a fordítással kapcsolatban. Az érdekelne, hogy a fordítók amikor az Oblivion vagy akár a Morrowind remeművet fordították, ilyen nagy szövegmennyiségnél, hogy tudták ellenőrizni, hogy épp hány százalékon állnak a fordítással? Volt erre valami módszerük, vagy szoftverük, vagy csak olykor-olykor hosszú órákon kerseztül megszámolták a sorokat ? :) Nagyon érdekelne , ha nem probléma vagy nem szakmai titok. Vagy ha esetleg ez nem teljesen idevaló akkor egy email címet kaphatok-e az ügy érdekében? :P
A választ előre is köszönöm. :)
kiss loránd

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: kiss loránd »

Helloztok

Nekem az lenne a problémám hogy amikor elkezdi tölteni felfelé a csíkot azt írja ki hogy:
a "DLCShiveringIsles- Voices.bsa" az átalakítás után is hibás marad. Másold vissza a backup a régi fjlt a "Data" mappába. Ha ez nem segít akkor ujrakell telepítened a játékot. Szeretnéd ujra ellenőrizni (igen) vagy kilépsz (nem) ?

itt nem tudok mit csinálni kérem szépen segítsen valaki pls pls pls :cry: :cry:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

kiss loránd írta:Helloztok

Nekem az lenne a problémám hogy amikor elkezdi tölteni felfelé a csíkot azt írja ki hogy:
a "DLCShiveringIsles- Voices.bsa" az átalakítás után is hibás marad. Másold vissza a backup a régi fjlt a "Data" mappába. Ha ez nem segít akkor ujrakell telepítened a játékot. Szeretnéd ujra ellenőrizni (igen) vagy kilépsz (nem) ?

itt nem tudok mit csinálni kérem szépen segítsen valaki pls pls pls :cry: :cry:
http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
kiss loránd

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: kiss loránd »

Hellóztok

Már én is néztem eszt a linket de nem találtam rá a megoldásra létszíves ha valaki megtalálja akkor idézze ki ide nekem létszíves.

Előre is kőszőnőm

Ja és ne linket adjatok.
Help Help Help pls pls :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

kiss loránd írta:Hellóztok

Már én is néztem eszt a linket de nem találtam rá a megoldásra létszíves ha valaki megtalálja akkor idézze ki ide nekem létszíves.

Előre is kőszőnőm

Ja és ne linket adjatok.
Help Help Help pls pls :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Nem fogok neked ide másolni egy egész oldalnyi szöveget. Nézd meg jobban, hátha találsz ott olyan részt, ami a hangátalakításra vonatkozik.
gabe1234
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. júl. 6., szer. 16:51

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gabe1234 »

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy a magyarítás telepítése után eltűnik a világ térkép. És azt hogy lehetne viszzahozni??
asdasd

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: asdasd »

Hi! Az lenne a problémám hogy véletlenszerűen lefagy a játék, úgy, hogy megáll körülbelül 10 másodpercre, ctrl+alt+del se működik, aztán szürke lesz a képernyő, valami fura hangeffekt is lejátszódik. Aztán indíthatom újra a gépet. Újra is telepítettem már. Amikor még csak az alapjáték magyarítása volt fent, akkor sose volt gondom. Bár eléggé hardverproblémának tűnik, de csak akkor tapasztalok ilyet, ha Oblivionnal játszok. Lehet a betöltési sorrend rossz?

Oblivion.esm
Unofficial Oblivion Patch.esp
Unofficial Shivering Isles Patch.esp
UOP Vampire Aging & Face Fix.esp
MorroHun.esp
magyarjavitas.esp
Knights.esp
DLCShiveringIsles.esp
DLCMehrunesRazor.esp
DLCSpellTomes.esp
DLCFolians.esp
DLCOrrery.esp
DLCBattlehornCastle.esp
DLCThievesDen.esp
DLCHorseArmor.esp
DLCVileLair.esp
DLCBeretva.esp
DLCFrostcrag.esp
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

asdasd írta:Hi! Az lenne a problémám hogy véletlenszerűen lefagy a játék, úgy, hogy megáll körülbelül 10 másodpercre, ctrl+alt+del se működik, aztán szürke lesz a képernyő, valami fura hangeffekt is lejátszódik. Aztán indíthatom újra a gépet. Újra is telepítettem már. Amikor még csak az alapjáték magyarítása volt fent, akkor sose volt gondom. Bár eléggé hardverproblémának tűnik, de csak akkor tapasztalok ilyet, ha Oblivionnal játszok. Lehet a betöltési sorrend rossz?
Ebből nem derül ki a betöltési sorrend. De azt megteheted, hogy kikapcsolod az összes beépülőt, ami nem kell feltétlenül a magyarításhoz, elkezded a játékot, majd egyesével visszakapcsolgatod őket, hátha tudod azonosítani, melyikkel van gond. Esetleg az összeomlásgátló is segíthet. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
asdasd

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: asdasd »

Kösz a tippet, majd próbálgatom. Lenne még egy kérdésem.
Egyszer azért telepítettem újra az Obliviont, mert a távoli lod és a HDR nem működtek. (lehet hogy más is volt ami nem működött, de erre a kettőre emlékszem.) A távoli lod bekapcsolása csökkentett a látótávolságon nem is keveset, a HDRnél meg szimplán nem volt különbség ki és bekapcsolt állapotnál (természetesen újrainditottam a játékot ahogy az le volt írva.) Na szóval csak kiváncsi vagyok mi okozhatta ezt.
2slukk

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: 2slukk »

Nekem is az a problémám,hogy az NPC szája nem mozog beszéd közben,és túl gyors a felirat képtelenség elolvasni! (csak az alap Oblivion)!XP- van! És néhol lila a textúra! :? PLz segítsetek! Mert nekem már felforrt az agyvizem... Néztem olvastam pl: --> BSA Commander letöltöttem de nincs ,az Oblivion-ban\BSAcmd mappám!?! Így nem tudok hangátalakítást végezni! Bethesda Softworks\Oblivion\Data\sound\voice\oblivion.esm ilyenem van ahol a 2. lépést kéne végezni! Ennyi volna a problémám! PLZ HELP! :?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

asdasd írta:Kösz a tippet, majd próbálgatom. Lenne még egy kérdésem.
Egyszer azért telepítettem újra az Obliviont, mert a távoli lod és a HDR nem működtek. (lehet hogy más is volt ami nem működött, de erre a kettőre emlékszem.) A távoli lod bekapcsolása csökkentett a látótávolságon nem is keveset, a HDRnél meg szimplán nem volt különbség ki és bekapcsolt állapotnál (természetesen újrainditottam a játékot ahogy az le volt írva.) Na szóval csak kiváncsi vagyok mi okozhatta ezt.
Pl. hibás oblivion.ini beállítások. Egyébként a legjobban a napfelkeltével tudod tesztelni, hogy működik-e a HDR. Középső képen látszik, régebben készült panorámaképet nem tudom, elmentettem-e. http://steamcommunity.com/profiles/7656 ... reenshots/
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

2slukk írta:Nekem is az a problémám,hogy az NPC szája nem mozog beszéd közben,és túl gyors a felirat képtelenség elolvasni! (csak az alap Oblivion)!XP- van! És néhol lila a textúra! :? PLz segítsetek! Mert nekem már felforrt az agyvizem... Néztem olvastam pl: --> BSA Commander letöltöttem de nincs ,az Oblivion-ban\BSAcmd mappám!?! Így nem tudok hangátalakítást végezni! Bethesda Softworks\Oblivion\Data\sound\voice\oblivion.esm ilyenem van ahol a 2. lépést kéne végezni! Ennyi volna a problémám! PLZ HELP! :?
http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Ha pedig nincs egy mappád, ami kellene, de akarsz készíteni egyet, akkor Intézőben jobb kattintás-új mappa és máris készítettél egyet, amit rögtön át is nevezhetsz. Persze az is elég, hogy odamásolod amit letöltöttél. Esetleg kicsomagolva.
poligabi1234

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: poligabi1234 »

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a magyarítás telepítése után eltűnik a térkép. És ez elég nagy gond mert nem tudok teleportálni meg ilyesmi...
DarkUi-val és AntiDarkui-val sem megy :/ Hogy lehetne viszzahozni a térképet???? [HELP]
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

poligabi1234 írta:Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a magyarítás telepítése után eltűnik a térkép. És ez elég nagy gond mert nem tudok teleportálni meg ilyesmi...
DarkUi-val és AntiDarkui-val sem megy :/ Hogy lehetne viszzahozni a térképet???? [HELP]
Fogalmam sincs, már más is jelezte ezt a problémát. Azt még senki nem tette hozzá, hogy eredeti, vagy tört játéknál jelentkezik-e a hiba. Esetleg kapcsold ki a beépülőket, amiket használsz, aztán próbálgasd ki őket egyesével, hogy melyik lehet a hiba oka.
Avatar
Hasbal
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2009. okt. 24., szomb. 13:15
Tartózkodási hely: New Vegas, Lonesome Road környéke
Kapcsolat:

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Hasbal »

Vik írta:
poligabi1234 írta:Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a magyarítás telepítése után eltűnik a térkép. És ez elég nagy gond mert nem tudok teleportálni meg ilyesmi...
DarkUi-val és AntiDarkui-val sem megy :/ Hogy lehetne viszzahozni a térképet???? [HELP]
Fogalmam sincs, már más is jelezte ezt a problémát. Azt még senki nem tette hozzá, hogy eredeti, vagy tört játéknál jelentkezik-e a hiba. Esetleg kapcsold ki a beépülőket, amiket használsz, aztán próbálgasd ki őket egyesével, hogy melyik lehet a hiba oka.
Vik a magyarítás tartalmazza a hibát... csak szólok. ;)
Ellenőrizd le azt, egy teljesen új gépen, ne telepítsd újra.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hasbal írta: Vik a magyarítás tartalmazza a hibát... csak szólok. ;)
Ellenőrizd le azt, egy teljesen új gépen, ne telepítsd újra.
Köszi, hogy szóltál. :) És melyik magyarítás? Alapjáték, Reszkető-szigetek, beépülők? Miért csak pár embernél abból a több, mint 30.000-ből, akik letöltötték?
poligabi1234

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: poligabi1234 »

Vik írta:
poligabi1234 írta:Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a magyarítás telepítése után eltűnik a térkép. És ez elég nagy gond mert nem tudok teleportálni meg ilyesmi...
DarkUi-val és AntiDarkui-val sem megy :/ Hogy lehetne viszzahozni a térképet???? [HELP]
Fogalmam sincs, már más is jelezte ezt a problémát. Azt még senki nem tette hozzá, hogy eredeti, vagy tört játéknál jelentkezik-e a hiba. Esetleg kapcsold ki a beépülőket, amiket használsz, aztán próbálgasd ki őket egyesével, hogy melyik lehet a hiba oka.
Tört játéknál jelentkezett a hiba :/ De megpróbálom amit javasoltál
poligabi1234

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: poligabi1234 »

Még 1 kérdés... :) Hogy lehet ki- bekapcsolni a beépülőket ??? :)
Avatar
TESMAN
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. jún. 7., kedd 22:26
Tartózkodási hely: Skyrim-Riverwood

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: TESMAN »

poligabi1234 írta:Még 1 kérdés... :) Hogy lehet ki- bekapcsolni a beépülőket ??? :)
Az indító menüben az adatfájloknál.Ha kivan X-elve akkor be van kapcsolva,ha nincs ott X akkor kivan kapcsolva.
Válasz küldése