Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Hirvaer

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Hirvaer »

Sziasztok!

Ne kövezzetek meg, de újabb számomra érthetetlen probléma :D
a sötét testvériség küldetéseibe kívántam belekezdeni. Első feladat Rufio megölése, aki egy fogadó alagsorában bújkál. Ezzel nincs is gond, a probléma inkább az hogy MAGYAR NYELVEN az alagsorból nem lehet kijönni. Ha visszaállítom angolra akkor sikerül, de magyarul valamiért az alagsorból nem bírsz kimenni mert a csapóajtó nem reagál semmit ha "használod." (éjjel van, bocs ha értelmetlen a fogalmazás)

Persze a problémát egy fél órás, idegesítő, "angolra vissza, betöltés, alagsorból (vagy lehet pince? na mindegy) kimászás, mentés, újra magyarítás majd játék folytatása" sorozattal megoldottam, remélem több ilyesmi nem lesz. Bár hibák azért akadnak itt-ott, pl. a nem hivatalos patch állítólag javít a mindent látó őrökön. Nos, ennek ellenére amikor settenkedve elloptam egy üres szoba polcáról egy lombikot, pörkölőkemencét és lepárlót, valamiért mégis fejpénzt róttak ki rám. Ha nem volt ott senki, miért kaptam egyből fejpénzt? :D De hát ezt mindig is tapasztaltam, még angol nyelven is... :)

Minden jót.
Vik_jelszó_nélkül

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

Hirvaer írta:Sziasztok!

Ne kövezzetek meg, de újabb számomra érthetetlen probléma :D
a sötét testvériség küldetéseibe kívántam belekezdeni. Első feladat Rufio megölése, aki egy fogadó alagsorában bújkál. Ezzel nincs is gond, a probléma inkább az hogy MAGYAR NYELVEN az alagsorból nem lehet kijönni. Ha visszaállítom angolra akkor sikerül, de magyarul valamiért az alagsorból nem bírsz kimenni mert a csapóajtó nem reagál semmit ha "használod." (éjjel van, bocs ha értelmetlen a fogalmazás)
Ez egy nagyon érdekes hiba. Valamelyik teszt idején jelezték, utánanéztem, és azt találtam, hogy a csapóajtón le lehet menni a pincébe, de visszafelé már csak a létrán. Nagyon körülményes lett volna a javítása, úgyhogy ezt nem változtattam meg. Ha magyarítás nélkül működik a csapóajtó visszafelé is, akkor lehet, hogy nem vettem észre valamit a nemhivatalos foltban.
Hirvaer írta: Persze a problémát egy fél órás, idegesítő, "angolra vissza, betöltés, alagsorból (vagy lehet pince? na mindegy) kimászás, mentés, újra magyarítás majd játék folytatása" sorozattal megoldottam, remélem több ilyesmi nem lesz. Bár hibák azért akadnak itt-ott, pl. a nem hivatalos patch állítólag javít a mindent látó őrökön. Nos, ennek ellenére amikor settenkedve elloptam egy üres szoba polcáról egy lombikot, pörkölőkemencét és lepárlót, valamiért mégis fejpénzt róttak ki rám. Ha nem volt ott senki, miért kaptam egyből fejpénzt? :D De hát ezt mindig is tapasztaltam, még angol nyelven is... :)

Minden jót.
Ha nem javítottam volna a mindent látó őrök esetén, akkor nem csak fejpénzt kaptál volna, hanem rögtön odateleportált volna egy őr a hátad mögé, hogy letartóztasson.
Vik_jelszó_nélkül

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

DrBrown írta:Helló!

Nagyon jó lett a magyarítás, hatalmas gratula! Nagyon régóta várok rá!
Kettő dolgot szeretnék kérdezni. Az egyik a már előttem felvetett hibára vonatkozik,
hogy miért lilul be a fű a honosítás telepítése után? Már egy csomó mindent kipróbáltam,
utánanéztem fórumokban próbálta modmanagert, más patch-t, vidikaridrivert, uninstalt, reinstalt, még azt az .ini fájlt is ami a Dokumentumok/Mygames/Oblivion-ban van. Sajnos semmi eredmény.
Amikor telepíted az 1.2-es javítást, kiír olyasmit, hogy "old file not found"?
Ebben az esetben vissza kell másolni a biztonsági mentésből a megváltoztatott dolgokat, majd újra próbálni a másik folttal. Magyarítás telepítése itt.

Ha ez sem oldja meg, akkor ez a hiba továbbra is rejtély.
DrBrown írta: Nem tudom, hogy ebből adódik-e a következő hiba, miszerint ritkán ugyan, de előfordul, hogy a karaktereknek nincs hangjuk és a beszédszöveget 5 másodpercenként adja be alá. Elég gyorsan ledarálja, nem lehet követni sajnos. Ez nem sűrűn fordul elő, kibírható lenne, de a lila játéktér távoli LOD-nál nagyon lecsökkenti a játékélményt. (a közeli LOD szintén)

Ha valaki rájön a megoldásra hálás lennék ha megírná nekünk.
Ha csak ritkán fordul elő, és angol szöveget darál le (persze ki tudja elolvasni), akkor a Knights of the Nine kiegészítőhöz tartozik a hiba, mert nem alakítottuk át a hangjait.
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hali!
Nem jelzett "old file not found" hibát a telepítésnél. Teljesen rendben felrakott mindent. Majd olvasgatom továbbra is a fórumokat, hátha megoldást talál valaki erre a rejtélyre. :)

A másik gond, amikor nincs beszédhang és ledarálja a szöveget, akkor nem angol hanem már a magyar szöveged darálja le. Mondjuk én még nem telepítettem a Knights of the Nine kiegészítőt, de úgy véltem a leírásotokból, hogy csak akkor kell, ha rendelkezünk vele, tehát nem kötelező.
Kicsit elkiabáltam magam tegnap este, mert ahogy egyre többet játszok a játékkal egyre gyakrabban fordul elő ez a hiba. Néhány küldetést nem is értettem teljesen ez végett.
Köszi Vik a választ, ha van még ötlet, én folyamatosan forgatom a fórum képzeletbeli lapjait!
Szép Napot!
czegatomi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: czegatomi »

Sziasztok!..Nagyon jóó a honositá,működik....1 problémám van csupán.Gyorsan nyomja a magyarszöveget,nem tudom rendesen elolvasni.Ha tudnátok segíteni nagyon örűlnék neki! :D Előre is köszi!!!!!
LACI

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LACI »

hi az lenne kérdésem hogy a ShiveringIsles kieg magyar ?
mert nekem nem az pedig magyarítás hiba nélkül települ fel szóval nem értem
ha magyar :D pls írjatok valami megoldást thx
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Hali!
A másik gond, amikor nincs beszédhang és ledarálja a szöveget, akkor nem angol hanem már a magyar szöveged darálja le. Mondjuk én még nem telepítettem a Knights of the Nine kiegészítőt, de úgy véltem a leírásotokból, hogy csak akkor kell, ha rendelkezünk vele, tehát nem kötelező.
Kicsit elkiabáltam magam tegnap este, mert ahogy egyre többet játszok a játékkal egyre gyakrabban fordul elő ez a hiba. Néhány küldetést nem is értettem teljesen ez végett.
Köszi Vik a választ, ha van még ötlet, én folyamatosan forgatom a fórum képzeletbeli lapjait!
Szép Napot!
KotN nem is kötelező, az még angol nyelvű. A hangok pedig azért hiányoznak, és a feliratokat is azért nem tudod elolvasni, mert nem alakítottad át a hangokat telepítésnél.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

czegatomi írta:Sziasztok!..Nagyon jóó a honositá,működik....1 problémám van csupán.Gyorsan nyomja a magyarszöveget,nem tudom rendesen elolvasni.Ha tudnátok segíteni nagyon örűlnék neki! :D Előre is köszi!!!!!
Át kell alakítania a hangokat a telepítőnek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

LACI írta:hi az lenne kérdésem hogy a ShiveringIsles kieg magyar ?
Az nem.
LACI
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. szept. 17., csüt. 17:17

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LACI »

:( az nem jó és tervezik a ShiveringIsles magyarítását a közeljövőben vagy nem ??
Pi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Pi »

Hello
A magyarításhoz csak gratulálni tudok,nagyon színvonalas, remek munka lett

A "lila" talajba én is belefutottam,nem csak fű helyett hanem rengeteg talaj típusnál jött elő.Egész konkrétan nem is lila az,hanem egy világtérképet,vagyis pontosabban annak egy-egy részét használja a talaj megfelelő textúrája helyett,némileg színekben torzítva.
Mindent szépen leszedtem és újratettem UK 1.2-es patchel akkor jó lett.Elötte a másik patchel volt fent,szóval nem lehetetlen hogy a nem megfelelő patch csinál valamit.
DrBrown

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: DrBrown »

Pi írta:Hello
A magyarításhoz csak gratulálni tudok,nagyon színvonalas, remek munka lett

A "lila" talajba én is belefutottam,nem csak fű helyett hanem rengeteg talaj típusnál jött elő.Egész konkrétan nem is lila az,hanem egy világtérképet,vagyis pontosabban annak egy-egy részét használja a talaj megfelelő textúrája helyett,némileg színekben torzítva.
Mindent szépen leszedtem és újratettem UK 1.2-es patchel akkor jó lett.Elötte a másik patchel volt fent,szóval nem lehetetlen hogy a nem megfelelő patch csinál valamit.
Köszönöm szépen az infót, 7végén kipróbálom én is a másik patch-t.
Mephi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mephi »

Sziasztok, 1 kérdésem lenne, miért beszélnek angolul a karatkerek? Megvan a magyar szöveg, de angolul beszélnek. Ötlet?
Luc

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

Mephi írta:Sziasztok, 1 kérdésem lenne, miért beszélnek angolul a karatkerek? Megvan a magyar szöveg, de angolul beszélnek. Ötlet?
Mondjuk azért mert nem lapul a zsebünkben egy komplett szinkronstúdió szinkronszinészekkel?
Degas

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Degas »

Sziasztok!

Először is szeretnék gratulálni a magyarosításhoz, de az én Oblivionom több sebből vérzik. Túl gyorsan megy a felírat, szinte egyáltalán nincs beszédhang s a Knights of the nine kiegészítés működik ugyan de amikor zarándok útra küldenek és elérek pl, Arkay "szentélyéhez" akkor nem frissíti a naplómat s ezáltal nem megy tovább a történet. Mind a kilenc "szentélyt" már meglátogattam de egyik sem frissíti a naplómat. Tud valaki erre megoldást? Mi lehet a probléma? A kiegészítőt már újra telepítettem de nem segített.

Előre is köszönöm.

Üdv: Degas
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Degas írta:Sziasztok!

Először is szeretnék gratulálni a magyarosításhoz, de az én Oblivionom több sebből vérzik. Túl gyorsan megy a felírat, szinte egyáltalán nincs beszédhang s a Knights of the nine kiegészítés működik ugyan de amikor zarándok útra küldenek és elérek pl, Arkay "szentélyéhez" akkor nem frissíti a naplómat s ezáltal nem megy tovább a történet. Mind a kilenc "szentélyt" már meglátogattam de egyik sem frissíti a naplómat. Tud valaki erre megoldást? Mi lehet a probléma? A kiegészítőt már újra telepítettem de nem segített.

Előre is köszönöm.

Üdv: Degas
KotN kieggel igazából még nem foglalkoztunk. Próbáld meg kikapcsolni a magyarítást, hátha úgy jó lesz. A gyors szöveg meg azért van, mert nem alakíttattad át a hangokat telepítés közben.
Részletek itt.
Degas

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Degas »

Vik írta:
Degas írta:Sziasztok!

Először is szeretnék gratulálni a magyarosításhoz, de az én Oblivionom több sebből vérzik. Túl gyorsan megy a felírat, szinte egyáltalán nincs beszédhang s a Knights of the nine kiegészítés működik ugyan de amikor zarándok útra küldenek és elérek pl, Arkay "szentélyéhez" akkor nem frissíti a naplómat s ezáltal nem megy tovább a történet. Mind a kilenc "szentélyt" már meglátogattam de egyik sem frissíti a naplómat. Tud valaki erre megoldást? Mi lehet a probléma? A kiegészítőt már újra telepítettem de nem segített.

Előre is köszönöm.

Üdv: Degas
KotN kieggel igazából még nem foglalkoztunk. Próbáld meg kikapcsolni a magyarítást, hátha úgy jó lesz. A gyors szöveg meg azért van, mert nem alakíttattad át a hangokat telepítés közben.
Részletek itt.
Hogyan kell a voices.bsa alkalmazásokat átalakítani, hogy legyen hang ill. lassabb legyen a szöveg?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Degas írta: Hogyan kell a voices.bsa alkalmazásokat átalakítani, hogy legyen hang ill. lassabb legyen a szöveg?
Kipipálod őket telepítés közben.
Degas

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Degas »

Vik írta:
Degas írta: Hogyan kell a voices.bsa alkalmazásokat átalakítani, hogy legyen hang ill. lassabb legyen a szöveg?
Kipipálod őket telepítés közben.
Köszönöm szépen a választ, így már sikerülni fog remélem.
king92

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: king92 »

hello! lenne egy kis problémám. Felraktam a magyaritást, elindul a játék de a menünél ezt irja ki "unable to find masterfile:oblivion.esm" mit kéne csinálnom ?

köszi
botond93

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: botond93 »

Sziasztok$
Meg tudnátok-e mondani, hogy a Fekete Csucsorlevél hogy van angolul, mert sehol sem találtam és kellene belőle 5 darab Az is jó lenne ha egy kódot adnátok. :D
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

botond93 írta:...a Fekete Csucsorlevél hogy van angolul[...]
"Fekete Csucsor" beír -> Google = megkap latinnév
latinnév beír -> Google
Első öt találat között: Nightshade
botond93 írta:Az is jó lenne ha egy kódot adnátok. :D
Jó. Tessék:

push ax
mov ax,0x0D
add ax,0x10
mov [botond93], ax
pop ax
ret
aRNo
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009. aug. 30., vas. 13:25

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: aRNo »

Üdv ismét!

Jó ideje nem írtam már (kb azóta amióta megjelent a honosítás), és szeretném megosztani a véleményemet veletek.
Nálam semmi probléma nem volt addig, amíg el nem kezdtem moddolni az Oblivion-t. Most jelenleg úgy néz ki, hogy a főküldetés szál a naplómban angolul van kiírva (ami nem nagy tragédia, mivel szerencsére értek annyira angolul, hogy felfogjam mi a feladat [na meg emlékszem rá, hogy mit kell csinálni]). Nagyából olyan 20 mod-ot használok jelenleg és valamelyik (szerintem a Blades Factions Mod) bekavarhatott.
Ezért szokták mondani, hogy moddolást csak saját felelőségre :D
De mint mondtam annyira nem nagy tragédia, a honosítás többi része úgy láttam remekül működik, hibákat nem láttam (se elírást, se nyelvtanit), bár az is igaz, hogy inkább a játékra figyeltem és kevésbé a hibákra :)
Majd még jelentkezem, ha találok valamit, addig is megyek vissza Cyrodiil-ba, a 22-es Nord Paladin-omhoz.

Agyő!
Moli

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Moli »

Miért hivja mindenki az Északiakat Nordoknak??? Emberek, magyarok vagyunk nem, különben minek kell a magyarítás ha még mindig angolul használjuk a lefordított szavakat???
DrBrown

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: DrBrown »

Helló!

Ha valakinek lenne még problémája a "lila talaj" szindrómával, nekem sikerült megoldani a problémát.
Ahogy azt Vik tanácsolta korábban, uninstaláltam a játékot és a magyarítást is. Kitöröltem az összes megmaradt mappát, de a mentett állásokat nem. Újratelepítettem a játékot, de a honosítás telepítése előtt feltettem agy USA 1.2.0416-os patch-t. Csak ez jó, kisebb nem. Ezután feltelepítettem a magyarítást, természetesen a javítást nem pipáltam be a választható opcióknál. Minden mást, amit kell igen. Kipipáltam a fájlok cseréjét is (tényleg fél órás művelet) és utána tökéletesen futott a játék.
Még a gyorsan megjelenő szövegek és a "nincs beszédhang" is megoldódott.
Tökéletes fordítás és remek játékélmény.
Szerintem a magyarításhoz mellékel patch okozta a zűröket. Nem azt használjátok!

Köszönöm a segítő kommenteket mindenkinek aki foglalkozott a témával. Főleg Vik-nek aki rávezetett a megoldásra!

Remek lett a honosítás, csak ámulni tudok ezen a munkán! Ha lenne honosítás-oscar Ti nyernétek! :D

Minden jót!
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Boldog kéthetes fordulót :)
Ismét: Isten lett a honosítás, és köszönjük szépen.
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Oh Jeeeeeeeahhh!

Huhh...nem tudom felfogni! Szuper hujjujjjuujjj! ;-) Nagy-nagyon-nagyon köszönöm, már kijátszottam a magyarosítással és nagyon jó lett. Szóval mégegyszer nagyon köszönöm nektek és remélem ennyivel nem éritek be és majd a kiegészítőt meg majd megjelenő Elder Scrolls 6-ot is lefordítjátok ;-) :mrgreen: ,
am majd akkor sokszor nézem meg az oldalatokat és majd jelentkezek tesztelésre ;) :mrgreen:
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

LordKex írta:Oh Jeeeeeeeahhh!

Huhh...nem tudom felfogni! Szuper hujjujjjuujjj! ;-) Nagy-nagyon-nagyon köszönöm, már kijátszottam a magyarosítással és nagyon jó lett. Szóval mégegyszer nagyon köszönöm nektek és remélem ennyivel nem éritek be és majd a kiegészítőt meg majd megjelenő Elder Scrolls 6-ot is lefordítjátok ;-) :mrgreen: ,
am majd akkor sokszor nézem meg az oldalatokat és majd jelentkezek tesztelésre ;) :mrgreen:
TES6??? 5ről már hallottam hogy tervezik vagy más néven esetleg Oblivion 2. De a 6-ot még nem hallottam :shock:
Infidel

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Infidel »

Heló!
Lenne néhány megválaszolásra váró kérdésem.
1.Minek a regisztráció ha az oldal a regisztráció és a belépés gombnál is ugyanide irányít vissza?
2.Minek van nyitva ennyi topic ha egyikben sincs szó arról amiért meglett nyitva?
3.Miért van az hogy az egyik topicba pl beirnak vmi teljesen abszolut nem odaillő kib*szott nagy f*szságot.. érkezik rá 5 válasz, de a topicba beleillő, a topic témájának megfelelő segitségkérő komment (3 ugyanolyan egymás után, és mindegyik) nagy ívben le lett sz*rva? kedves fejlesztőcsapat akkor kérdem én minek?
4.Van egy problémám a magyarítással nekemis, ha tudtok légyszi help. Felraktam az obliviont, utánna patch, utánna megyaritás, seholsem kötött bele semmiben telepitésnél, de mégis elinditom a játékot, és szinte csak a menük magyarok, a többi angol + nincs hangja a karaktereknek, mindegyik néma, még a szájuk se mozog. ez mi? már ujratelepítettem 3szor, fogalmam sincs hol a hiba, annyit el tudtam érni hogyha a bizt.ment-ből visszamásoltama voice-okat akkor volt hang. Ha valaki tud segiteni akkor plz.
A többi kérdésen meg inkább gondolkodni, vagy nemtudom. Na béke.
fersk

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: fersk »

Infidel írta:Heló!
Lenne néhány megválaszolásra váró kérdésem.
1.Minek a regisztráció ha az oldal a regisztráció és a belépés gombnál is ugyanide irányít vissza?
2.Minek van nyitva ennyi topic ha egyikben sincs szó arról amiért meglett nyitva?
3.Miért van az hogy az egyik topicba pl beirnak vmi teljesen abszolut nem odaillő kib*szott nagy f*szságot.. érkezik rá 5 válasz, de a topicba beleillő, a topic témájának megfelelő segitségkérő komment (3 ugyanolyan egymás után, és mindegyik) nagy ívben le lett sz*rva? kedves fejlesztőcsapat akkor kérdem én minek?
4.Van egy problémám a magyarítással nekemis, ha tudtok légyszi help. Felraktam az obliviont, utánna patch, utánna megyaritás, seholsem kötött bele semmiben telepitésnél, de mégis elinditom a játékot, és szinte csak a menük magyarok, a többi angol + nincs hangja a karaktereknek, mindegyik néma, még a szájuk se mozog. ez mi? már ujratelepítettem 3szor, fogalmam sincs hol a hiba, annyit el tudtam érni hogyha a bizt.ment-ből visszamásoltama voice-okat akkor volt hang. Ha valaki tud segiteni akkor plz.
A többi kérdésen meg inkább gondolkodni, vagy nemtudom. Na béke.
Patch U.S. vagy En.?Nem mindegy.Magyarításnál is bejelölted a patch-t?(mert akkor már nem kell.) Végigvártad a file-ok átalakítását?(azt a kb. 20 minutumot?)
zoli0228

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: zoli0228 »

Hali!

Nekem olyan gondom van amikor kvacht-nál be zártam a oblivion kaput meg ki is pucultam az egész várost.
S el hagytam a várost nehogy az legyen a gond, hogy ott legyek.

Ki léptem a játékból, hogy bekapcsoljam a kvach renoválásai modokat ami magyarosítás is lehetővé tett.
mikor be akartam lépni a játékba nem tudtam.

Valamit rosszul csináltam?


Zoli


http://www.travian.hu/?uc=hu8_27235
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Infidel írta:Heló!
Lenne néhány megválaszolásra váró kérdésem.
1.Minek a regisztráció ha az oldal a regisztráció és a belépés gombnál is ugyanide irányít vissza?
Hogy ne kelljen minden hozzászólásnál CAPTCHA-t fejtegetni, levelezhess más felhasználókkal a fórumon belül, stb.
2.Minek van nyitva ennyi topic ha egyikben sincs szó arról amiért meglett nyitva?
Biztos, hogy egyikben sem esett szó arról, amiért megnyitották? Egyébként amíg viszonylag kulturáltan/értelmesen írnak, addig nem szoktam törölni a hozzászólásokat.
3.Miért van az hogy az egyik topicba pl beirnak vmi teljesen abszolut nem odaillő kib*szott nagy f*szságot.. érkezik rá 5 válasz, de a topicba beleillő, a topic témájának megfelelő segitségkérő komment (3 ugyanolyan egymás után, és mindegyik) nagy ívben le lett sz*rva? kedves fejlesztőcsapat akkor kérdem én minek?
Ehhez tudni kellene, mire is gondolsz. Amúgy meg aki ilyeneket ír, még ha csillagozva is, saját magát minősíti. Olyan kérdés is lehetséges, amire nem tudjuk a választ.
4.Van egy problémám a magyarítással nekemis, ha tudtok légyszi help. Felraktam az obliviont, utánna patch, utánna megyaritás, seholsem kötött bele semmiben telepitésnél, de mégis elinditom a játékot, és szinte csak a menük magyarok, a többi angol + nincs hangja a karaktereknek, mindegyik néma, még a szájuk se mozog. ez mi? már ujratelepítettem 3szor, fogalmam sincs hol a hiba, annyit el tudtam érni hogyha a bizt.ment-ből visszamásoltama voice-okat akkor volt hang. Ha valaki tud segiteni akkor plz.
A többi kérdésen meg inkább gondolkodni, vagy nemtudom. Na béke.
Telepítési útmutató itt. Az egyik lehetséges hiba, hogy nem alakítottad át a hangokat.
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Hello!

Ja bocsesz 5-öt akartam írni XD !

Na szal, akkor majd az 5-ÖT IS magyarosítsátok le:D:D:D :o
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

Infidel írta:3.Miért van az hogy az egyik topicba pl beirnak [...] nem odaillőt [...], de a topicba beleillő, [...] segitségkérő komment [...] nagy ívben le lett sz*rva? [...] kérdem én minek?
4. [...]fogalmam sincs hol a hiba, [...]
1. Nem igaz a nagy ívben, inkább úgy van az, hogy a válasz már előre ott van, csak tudni kellene használni a rendelkezésre álló informatikai eszközöket. Jelen esetben a böngésző + kereső párost.
2. Fogd fel úgy, mint kötetlen beszélgetéseket.
3. A te esetedben is megszülettek már a válaszok és Viknek köszönhetően még keresgélned sem kell.
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

zoli0228 írta:Hali!

Nekem olyan gondom van amikor kvacht-nál be zártam a oblivion kaput meg ki is pucultam az egész várost.
S el hagytam a várost nehogy az legyen a gond, hogy ott legyek.

Ki léptem a játékból, hogy bekapcsoljam a kvach renoválásai modokat ami magyarosítás is lehetővé tett.
mikor be akartam lépni a játékba nem tudtam.

Valamit rosszul csináltam?


Zoli


http://www.travian.hu/?uc=hu8_27235
Amíg nem fejezted be a főküldit NE kapcsold be a Kwach renoválást!!!
p4tr1k

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: p4tr1k »

Hi !
El kéne egy kis segítség, sorolnám a problémáimat.amik biztos hogy egyszerűek csak én vagyok béna hozzájuk.szóval,először is nem tudom fel patchelni 1.2.0416-re.Rá kerestem a interneten kifejezetten erre a patchre de nem megy fel mert vmi hibát ír ki.2 patch-et bírok csak fel rakni de ez még nem ok arra hogy nem megy a magyarosítás.második problémám hogy mikor elindítom a magyarosítást ugye rákérdez hogy a voices 1 és 2 .bsa fájlokkal kezdene valamit ki is jelölöm őket mert frissen lett felrakva az Oblivion,erre dob egy ilyen hibaüzenetet hogy az első *.bsa* fájl-t állítsam helyre mert valami cinkes vele,erre nyomok egy OK-t és kilép :|
tudom hogy elég szarul fogalmaztam meg a problémáim de csak erre futotta tőlem :lol:
segítsetek légyszíves mert már nagyon régóta várom a magyarosítást de így meg fogok őrülni hogy kész van csak láma vagyok felrakni :shock:
THX
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

p4tr1k írta:Hi !
El kéne egy kis segítség, sorolnám a problémáimat.amik biztos hogy egyszerűek csak én vagyok béna hozzájuk.szóval,először is nem tudom fel patchelni 1.2.0416-re.Rá kerestem a interneten kifejezetten erre a patchre de nem megy fel mert vmi hibát ír ki.2 patch-et bírok csak fel rakni de ez még nem ok arra hogy nem megy a magyarosítás.második problémám hogy mikor elindítom a magyarosítást ugye rákérdez hogy a voices 1 és 2 .bsa fájlokkal kezdene valamit ki is jelölöm őket mert frissen lett felrakva az Oblivion,erre dob egy ilyen hibaüzenetet hogy az első *.bsa* fájl-t állítsam helyre mert valami cinkes vele,erre nyomok egy OK-t és kilép :|
tudom hogy elég szarul fogalmaztam meg a problémáim de csak erre futotta tőlem :lol:
segítsetek légyszíves mert már nagyon régóta várom a magyarosítást de így meg fogok őrülni hogy kész van csak láma vagyok felrakni :shock:
THX
Ezt tudom segítségnek nyújtani. A telepítőben levő 1.2-es folt nem jó? Eredeti a játékod?
p4tr1k

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: p4tr1k »

Hmm, akkor ez lehet a probléma hogy nem eredeti a játékom :| pedig ó lett volna ha tudom magyarul is tolni.Akkor azért nem bírom felrakni a javítást sem, igaz ?
köszi a segítséget legalább akkor már ezt is tudom és nem foglalja tovább a helyet a gépen.
Max Respect a készítőknek, le a kalappal. :ugeek:
snake

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: snake »

p4tr1k írta:Hmm, akkor ez lehet a probléma hogy nem eredeti a játékom :| pedig ó lett volna ha tudom magyarul is tolni.Akkor azért nem bírom felrakni a javítást sem, igaz ?
köszi a segítséget legalább akkor már ezt is tudom és nem foglalja tovább a helyet a gépen.
Max Respect a készítőknek, le a kalappal. :ugeek:

Megsúgom nem eredetivel is megy. A nem eredeti ált, amerikai patchet kíván amihez utána megfelelő NoCD fix kell, hogy fusson. De a lopás csúnya dolog...fogjuk föl úgy, hogy kipróbáltad és mivel tetszik megveszed e-bayen kb. 2000 FT-ért amit 900 Ft-ért el is postáznak. Vagy 3xxx ért a GOTY-t.
zoŁika

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: zoŁika »

Hellooo!!

Telepítettem a magyaritást és a köv hibákal álok szemben :
1. A magyarítás csak a menüben működik máshol nem a feladatok továbra is anolul vannak
2.A szereplők nem beszélnek csak megy alatuk a szöveg és ennyi

Az adat fileknál be van pipálva az magyarítás úgy hogy nem tom hogy mi a hiba.
remélem hogy minnél hamarabb válaszoltok
Moli

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Moli »

zoŁika írta:Hellooo!!

Telepítettem a magyaritást és a köv hibákal álok szemben :
1. A magyarítás csak a menüben működik máshol nem a feladatok továbra is anolul vannak
2.A szereplők nem beszélnek csak megy alatuk a szöveg és ennyi

Az adat fileknál be van pipálva az magyarítás úgy hogy nem tom hogy mi a hiba.
remélem hogy minnél hamarabb válaszoltok
Nos, nem te vagy az első akinek ilyen problémája van, olvass vissza néhány oldalt!
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Moli írta:
zoŁika írta:Hellooo!!

Telepítettem a magyaritást és a köv hibákal álok szemben :
1. A magyarítás csak a menüben működik máshol nem a feladatok továbra is anolul vannak
2.A szereplők nem beszélnek csak megy alatuk a szöveg és ennyi

Az adat fileknál be van pipálva az magyarítás úgy hogy nem tom hogy mi a hiba.
remélem hogy minnél hamarabb válaszoltok
Nos, nem te vagy az első akinek ilyen problémája van, olvass vissza néhány oldalt!
"Hozzászólás küldése
1641 hozzászólás • Oldal: 33 / 33"
Végülis csak pár száz hozzászólásról van szó ;)
zoŁika

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: zoŁika »

Hát ez a baj hogy párszáz hozzászólás de nem baj vanidőm most úgy is csak unatkozom :-S
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

zoŁika írta:Hát ez a baj hogy párszáz hozzászólás de nem baj vanidőm most úgy is csak unatkozom :-S
Igazából nem kell több százat, elég ezt az egyet elolvasni.
snake

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: snake »

OFF

Hát gyerekek, maximális tiszteletem, hogy még mindig nem durrant el az agyatok. Minden szépen le van írva, hogy telepítsük fel. A telepítőben is szépen minden magyarázó szöveggel megtalálható. Mégis ugyan azok a problémák felmerülnek 50-szer, aminek az egyetlen oka: a bal...gaéletű, figyelmetlen user, aki csak next next finish módszerrel telepít. Amúgy meg nem captcha védelmet tennék a a hozzászólásokhoz hanem mielőtt valaki beír meg kellene válaszolni pár kérdést amire a topikban van a válasz így ki lehetne szűrni a sok WriteOnly embert. Bocs tudom, hogy ez nem a témába vágó gondolat de borzasztóan felhúztam magam. És nem kell a bénák oltása, hogy sok az a hozzászólás amit át kell nézni, mert pont miattatok ilyen sok, mert senki nem ismeri az oldalon belüli keresést Ctrl+F és senki nem képes visszaolvasni tényleg csak pár hsz-t mielőtt beír ezért kb 5 hszenként ugyan azt megkérdezi valaki.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

snake írta:OFFHát gyerekek, maximális tiszteletem, hogy még mindig nem durrant el az agyatok...
Nem kell ennyire túldramatizálni. A hibák nagy része abból fakad hogy mindenki letölti a játékot, és már a megfelelő patch kiválasztása sem egyszerű. Az, hogy egy patch-hez pedig a megfelelő törés kell, az pedig már meghaladja az átlag felhasználó értelmi szintjét, hiszen senki sem magyarázza el nekik, itt sem senki, csak annyi, hogy "warezzel nem foglalkozunk". De persze a magyarítás megköveteli a megfelelő patch-et, amit alapból telepítene is, ami hülyeség pont azért, mert nem biztos hogy a megfelelőt fogja telepíteni. Én azon buktam ki hogy telepítéskor én nevezzek át manuálisan egy könyvtárat, de X akta kell, ha már a tv nem adja :)

Én nem használok törést, mégis kilépéskor a program gyakran elszáll, persze mivel a mentés megtörtént, nem olyan nagy gáz...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

totya írta: Nem kell ennyire túldramatizálni. A hibák nagy része abból fakad hogy mindenki letölti a játékot, és
Aki nem akar kipengetni 3700 Ft-ot a 2006-os év szerepjátékárt, az küzdjön meg érte... :)
De persze a magyarítás megköveteli a megfelelő patch-et, amit alapból telepítene is, ami hülyeség pont azért, mert nem biztos hogy a megfelelőt fogja telepíteni. Én azon buktam ki hogy telepítéskor én nevezzek át manuálisan egy könyvtárat, de X akta kell, ha már a tv nem adja :)
Azért van választási lehetőség a telepítőben. Egyébként hányadik nekifutásra próbáltad telepíteni, amikor nem tudott mit kezdeni a temp könyvtárban felhalmozott dolgokkal?
Én nem használok törést, mégis kilépéskor a program gyakran elszáll, persze mivel a mentés megtörtént, nem olyan nagy gáz...
Itt nézz szét, nálam alig van kilépéskor összeomlás, amióta használom: http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:Tanácsok
foldi6

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: foldi6 »

szevasztok
egy olyan problémám lenne, hogy sehogy sem akar megjelenni a főmenü az Oblivionban, még az angol nyelvű változatban sem, ha felrakom a magyarítást akkor már magyarul jelennik meg a főmenü háttér, de a szöveg (folytatás, uj játék, betöltés..) nem jelenik meg.
Régen fent volt a játék, akkor rendben volt. Most nemrég raktam fel uj op.rendszert (xp sp3) azóta érzékelem ezt a problémát, esetleg vki tudna segíteni?

földi
snake

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: snake »

totya írta: Nem kell ennyire túldramatizálni. A hibák nagy része abból fakad hogy mindenki letölti a játékot, és már a megfelelő patch kiválasztása sem egyszerű. Az, hogy egy patch-hez pedig a megfelelő törés kell, az pedig már meghaladja az átlag felhasználó értelmi szintjét, hiszen senki sem magyarázza el nekik, itt sem senki, csak annyi, hogy "warezzel nem foglalkozunk". De persze a magyarítás megköveteli a megfelelő patch-et, amit alapból telepítene is, ami hülyeség pont azért, mert nem biztos hogy a megfelelőt fogja telepíteni. Én azon buktam ki hogy telepítéskor én nevezzek át manuálisan egy könyvtárat, de X akta kell, ha már a tv nem adja :)

Én nem használok törést, mégis kilépéskor a program gyakran elszáll, persze mivel a mentés megtörtént, nem olyan nagy gáz...
1. Való igaz nem kell...de engem rettentően idegesít mikor az emberek képtelenek olvasni, nem csak itt, a való életben is számos példát tudnék felhozni akár a napi munkám kapcsán amikor semmi hiba csak képtelen elolvasni a jelszó box feliratát hogy nem az a jelszó kell oda, és még ez akar RPG-t játszani ahol olvasni kellene...

2.a. Nem tud patchelni, rohadt nehéz vagy 1-ik vagy másik

2.b. Nem tud crackelni...erre nem mondok semmit. A törött játékkal kapcsolatban: tőlem mindenki azt használ amit akar nem bírálok senkit mivel nekem sincs tizen x ezer forintom minden összekalapált bughalmazra, harmatos storyval. Nagyon kevés játék van ami leköt, és azért ennyi pénzt kiadni.. inkább kipróbálok egy demot...mondjuk. De 15-20 percnél több játékidőt egyik se él meg.
De vegyük az Obliviont, már nem 1x.000 Ft, vegyük kb 4.000-nek, tudom nem kevés ez se főleg aki zsebpénzből gazdálkodik. De van benne mondjuk 200 óra játékidő, az 20 Ft/óra játék. ha annyi időd van játszani mint nekem ez kb napi 4 óra és az se minden nap akkor kb 2 hónap amit eltöltesz vele és ez szerintem a minimum. 20 Ft-ért ma már semmit nem kapsz, nemhogy még le is kössön és szórakozz.

Hozzáteszem aki szereti az RPG-t és nem tud angolul érdemes megvenni a Fallout 3 magyar verziót mert leakciózták mocskosul mivel Októberben jön a GOTY kiadás csak az éppen full angol.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

totya írta: Nem kell ennyire túldramatizálni. A hibák nagy része abból fakad hogy mindenki letölti a játékot, és

De persze a magyarítás megköveteli a megfelelő patch-et, amit alapból telepítene is, ami hülyeség pont azért, mert nem biztos hogy a megfelelőt fogja telepíteni. Én azon buktam ki hogy telepítéskor én nevezzek át manuálisan egy könyvtárat, de X akta kell, ha már a tv nem adja :)
Vik írta: Azért van választási lehetőség a telepítőben. Egyébként hányadik nekifutásra próbáltad telepíteni, amikor nem tudott mit kezdeni a temp könyvtárban felhalmozott dolgokkal?
Elsőre!!! :) És fel is ment, csak ügye manuálisan kellett átneveznem az ékezetes könyvtárat.
Válasz küldése