Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Krisztian5 írta:Sziasztok!

Először is fogadjátok nagy gratulációmat a magyarosításhoz. Nagyon vártam már és köszönöm munkátok!!!

Azonban van egy kis problémám vele, de lehet én rontottam el valamit. Az alapjátékot és a 2 kieget feltettem. Szépen ment is a játék a magyarosítás után, azonban mikor a császárt megölték elkezdtem sorban kapni pár angol nyelvű küldetést is; pl:
http://img6.imageshack.us/img6/728/obli ... 058045.jpg

Ezek miért nem lettek magyar nyelvűek :?:
Vagy azért, mert előbb telepítetted a kiegészítők magyarítását, mint a kiegészítőket, vagy egyszerűen nem telepítetted a kiegészítők magyarítását. (DLC horse armor, stb.)
Wardrum

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Wardrum »

Sziasztok!

Tegnap tettem föl az Oblivion magyarítást, nagyon király, igazán jó munkát végzett a csapat!
Egy kérdésem lenne.
Amióta föltettem azóta a városokban ahol eddig jártam mindenhol, a macskakő helyett négyzet alakú térképrészletekből áll a talaj, ennek a patch az oka, vagy valami más?
Ki lehet ezt kapcsolni? (őszintén szólva elég zavaró)
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Feltettem a magyarítást, sima Oblivionra, amire előzőleg jómagam ráraktam a megfelelő patch-et. Ez egyébként a GOTY kiadás első lemeze volt, ami érdekes módon a patch-et alapból nem tartalmazta. Mondjuk ha a kieget feltettem volna, az elvileg tartalmazta volna. De mivel azok még angolok, nem akartam kavarni, illúzióromboló ha angolul szólnak hozzám.

A telepítés rendben lezajlott, egy érdekes momentum volt, a telepítő megkért hogy én nevezzek át egy könyvtárat manuálisan, mert neki nem sikerült. Ahogy elnézem, az lehetett az ok hogy ékezetes karakter volt a könyvtárnévben "északi". Ez 2009-ben annyira gáz hogy ezt szerintem szándékosan csináltátok, mert nem létezik hogy legyen olyan fejlesztői környezet aminek gondot okozna egy ékezetes karakter. Telepítés után minden magyar, kivéve az unofficial patch-ot, amit külön tettem fel magamnak, főleg meg omod verziót találtam belőle, tehát kedvem szerint installálhatom uninstallálhatom. Ez az amúgy: http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=1417

Köszönet mindenkinek a munkáért!
pannon

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: pannon »

shivering isles és a Knights of the nine nem is lesznek leforditva????
krisstof

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: krisstof »

Ez azzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzSmiley!!

Sikerült m,egcsinálniSmiley

A magyarítást.

Kösz mindenkinek!
ToM

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: ToM »

Üdv!
Sikerült nekem feltenni a magyaritást, eddig amivel találkoztam az magyar, azonban amikor a börtönömhöz odajön a király meg az őrök nem hallom a beszédjüket, ez miért van?
A magyar felirat az van, de hangjukat nem hallom...
köszi
Moli

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Moli »

ToM írta:Üdv!
Sikerült nekem feltenni a magyaritást, eddig amivel találkoztam az magyar, azonban amikor a börtönömhöz odajön a király meg az őrök nem hallom a beszédjüket, ez miért van?
A magyar felirat az van, de hangjukat nem hallom...
köszi
A király?? Hogy került az oda??? És minek a királya? Morrowindnek? És mint keres Helseth az Imperyal Cityben, és mit akar?? Hát most aztán komolyan megleptél mer eddig azt hittem hogy Urieler, a császárral találkozol a játék elején nem Helsethtel, vagy valami pach az amivel a változást hoztad? Légyszi magyarázd meg nekem!! Sőt még arra is kíváncsi vagyok honnan van neked börtönöd?? Talán egy büszke börtön-tulajdonosként kezded a játékot?? Érdekes nekem mondjuk csak egy cellám van a játék elején. Vagy ennek is egy pach az oka?? Légy oly szíves és magyarázd ezt el nekem!!
ToM

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: ToM »

Szia!
Ne legyél ennyire gúnyos.... ha már segiteni nem tudsz.
Már megoldódott különben.
És lehet h nem király, hanem császár....
Deepidea
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009. aug. 24., hétf. 19:22

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Deepidea »

Haggyad kocka lehet a srác....
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ugye felkéne tennem a patchet, hogy legyen hang a magyarítás mellett, de itt jön a probléma nem jó hozzá egyik patch sem.
Csak Oblivion-om van. Próbáltam az UK-t az US-t nem ment.... Nincs fenn még 1 patch sem.

Valaki adhatna egy megfelelő linket előre is köszönöm.
krisstof

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: krisstof »

Próbáld meg letölteni a http://www.elderschrools.com-ról.
Nekem azt ott lévő patchel ment a magyarítás.
Az english verziót töltsd le onnan.
Az oblivon patchs-nél a legelső.
Deepidea
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009. aug. 24., hétf. 19:22

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Deepidea »

Rájöttem, hogy egyik patch sem jó ehhez a verzióhoz.
De az benn a fain, hogy már nem csak szöveg nincs már magyarítás se működik. :D
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

Moli írta:Érdekes nekem mondjuk csak egy cellám van a játék elején.
Tévedsz, nem a tiéd a cella. Az a Birodalmi Város Ingatlankezelő Társaság tulajdonában van.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Deepidea írta:Rájöttem, hogy egyik patch sem jó ehhez a verzióhoz.
De az benn a fain, hogy már nem csak szöveg nincs már magyarítás se működik. :D
Ugye amikor sikertelen egy javítás telepítése, helyreállítjátok az eredeti állapotot?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

ToM írta:Üdv!
Sikerült nekem feltenni a magyaritást, eddig amivel találkoztam az magyar, azonban amikor a börtönömhöz odajön a király meg az őrök nem hallom a beszédjüket, ez miért van?
A magyar felirat az van, de hangjukat nem hallom...
köszi
Át kell alakítani a hangokat a telepítőnek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Wardrum írta:Sziasztok!

Tegnap tettem föl az Oblivion magyarítást, nagyon király, igazán jó munkát végzett a csapat!
Egy kérdésem lenne.
Amióta föltettem azóta a városokban ahol eddig jártam mindenhol, a macskakő helyett négyzet alakú térképrészletekből áll a talaj, ennek a patch az oka, vagy valami más?
Ki lehet ezt kapcsolni? (őszintén szólva elég zavaró)
Elméletileg az 1.2-es javítás hiánya az oka. Tudnál egy képet készíteni róla? Már többen említették ezt a hibát, de nekem még nem sikerült előállítanom, és kíváncsi vagyok rá.
Lacike

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Lacike »

Üdv mindenkinek!
Én telepítettem a játékot és aztán azt a magyarítást, ami itt van az oldalon és csak annyi változott, hogy a menü magyar. A beszéd és a felirat is angol.
Valami ötlet???
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Lacike írta:Üdv mindenkinek!
Én telepítettem a játékot és aztán azt a magyarítást, ami itt van az oldalon és csak annyi változott, hogy a menü magyar. A beszéd és a felirat is angol.
Valami ötlet???
Legyen szar géped, és mikor rakod fel a 1,2-es patchet akkor próbálj netezni, és akkor halál lesz a gépnek, majd kiir egy hibaüzenetet és lás csodát müködni fog. Vagyis az én esetemben így volt XD
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Lacike írta:Üdv mindenkinek!
Én telepítettem a játékot és aztán azt a magyarítást, ami itt van az oldalon és csak annyi változott, hogy a menü magyar. A beszéd és a felirat is angol.
Valami ötlet???
Ötlet az van: http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77
gyikic
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. szept. 8., kedd 17:25

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gyikic »

Látom van egy jópár lefordított plugin is , ami letölthető.Nagy részét már telepítettem is.Minden megy rendesen.Azt szeretném kérdezni , hogy lesznek e még ilyen plugin magyarítások.Vagy netán egy-egy nagyobb mod , mint az OOO?
Deepidea vagyok

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Deepidea vagyok »

Nos ott tartok, hogy az én Oblivion verzióm se UK se Us patchet nem enged feltelepíteni.
Ez még oké, de a magyarítás az nálam csak úgy működik, hogy az én játékomhoz van egy fél kész magyarítás azt felteszem rá a tieteket és akkor magyar minden. A hangot én hiába pipáltam be ott allul, hogy legyen beszéd a magyarítás telepítőjében, nem történt semmi fordulat a játékban némák oda jönnek, de ez legyen a legkisebb gondotok én azt mondom egész idáig a magyarításért sírtunk most meg az angol szöveget is akarjuk alá. :P
Lacike

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Lacike »

Zoli182 » Tegnap, 20:27

Lacike írta:Üdv mindenkinek!
Én telepítettem a játékot és aztán azt a magyarítást, ami itt van az oldalon és csak annyi változott, hogy a menü magyar. A beszéd és a felirat is angol.
Valami ötlet???



Legyen szar géped, és mikor rakod fel a 1,2-es patchet akkor próbálj netezni, és akkor halál lesz a gépnek, majd kiir egy hibaüzenetet és lás csodát müködni fog. Vagyis az én esetemben így volt XD

muszály hozzá az 1.2-es patch?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gyikic írta:Látom van egy jópár lefordított plugin is , ami letölthető.Nagy részét már telepítettem is.Minden megy rendesen.Azt szeretném kérdezni , hogy lesznek e még ilyen plugin magyarítások.Vagy netán egy-egy nagyobb mod , mint az OOO?
Egy még biztosan lesz, csak be kell fejeznem. A többit meglátjuk.
wardrum

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: wardrum »

Kedves Vik!

Nem tudtam sajnos képet küldeni, de a patch telepítésével megoldódott a probléma, köszönöm a segítséget!
Üdv!
Deppideaa

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Deppideaa »

Nos Expansion verzióm van ahhoz van önmagába patch valaki nem tudja?
hard rock

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: hard rock »

Sziasztok!
Nekem csak az alapjáték van meg tört változatban, feltettem és leszedtem hozzá azt a patch-et amit írtatok (szzem vlamai 1.2.0416 vagy valami hasonló). Leszedtem az oldalról a magyarítás fájlt és amikor jön az a rész ahol lehet pipálgatni ott nem pipáltam semmit csak azokat hagytam bent amik be voltak pipálva. Feltette, de amikor elindítom az ikonról akkor ott a menü nem magyar. Amikor belépek a játék főmenüjébe ott is minden teljesen magyar amíg rá nem kattintok valamire (pl.: új játék, kilépés itt már angolul kérdez vissza). A videóban ott a magyar felirat de utána a karikészítésnél a vissza gombon kívül nem sok minen. Elkezdődik a játék a párbeszéd a királlyal nem magyar és asszem csak a menüben vannak magyar szavak. Újraraktam mindent és a pipálgatásnál mindent kipipáltam csak azokat a fizetős dolgokat nem. A telepítés közben valamit csinált a patchel de a játék továbbra sem lett magyarabb.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

hard rock írta:Sziasztok!
Nekem csak az alapjáték van meg tört változatban, feltettem és leszedtem hozzá azt a patch-et amit írtatok
Én mondtam, hogy tört játékkal lehetnek gondok.
Lacike

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Lacike »

hard rock » Ma, 17:08
Sziasztok!
Nekem csak az alapjáték van meg tört változatban, feltettem és leszedtem hozzá azt a patch-et amit írtatok (szzem vlamai 1.2.0416 vagy valami hasonló). Leszedtem az oldalról a magyarítás fájlt és amikor jön az a rész ahol lehet pipálgatni ott nem pipáltam semmit csak azokat hagytam bent amik be voltak pipálva. Feltette, de amikor elindítom az ikonról akkor ott a menü nem magyar. Amikor belépek a játék főmenüjébe ott is minden teljesen magyar amíg rá nem kattintok valamire (pl.: új játék, kilépés itt már angolul kérdez vissza). A videóban ott a magyar felirat de utána a karikészítésnél a vissza gombon kívül nem sok minen. Elkezdődik a játék a párbeszéd a királlyal nem magyar és asszem csak a menüben vannak magyar szavak. Újraraktam mindent és a pipálgatásnál mindent kipipáltam csak azokat a fizetős dolgokat nem. A telepítés közben valamit csinált a patchel de a játék továbbra sem lett magyarabb.

Neken mentom, h ogy milyen változatban van meg az alapjáték, de ugyanez van nekem is.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Üdv, rögtön az elején ahogy kijöttem a csatornából, találtam egy könyvet, "immortal blood", ez le kéne legyen fordítva, nem?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

totya írta:Üdv, rögtön az elején ahogy kijöttem a csatornából, találtam egy könyvet, "immortal blood", ez le kéne legyen fordítva, nem?
Attól függ, milyen modot használsz a magyarítás után, ami visszaváltoztatja.
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta:
totya írta:Üdv, rögtön az elején ahogy kijöttem a csatornából, találtam egy könyvet, "immortal blood", ez le kéne legyen fordítva, nem?
Attól függ, milyen modot használsz a magyarítás után, ami visszaváltoztatja.
Szia!

Nem hiszem hogy komolyabb mod lenne ami könyvet is átír. De íme.

http://kepfeltoltes.hu/090915/Clipboard ... es.hu_.png

Oblivion.esm egyértelmű, utána kettő a magyarítás, az írtátok az elöl legyen.
Az unofficial oblivion patch cuccai következnek, mint írtam ez nem az ami a magyarításban volt, hanem amit letöltöttem legfrissebbet http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=1417 Gondolom ezt úgysem magyarítottátok le.
Mivel a kieg nincs fenn, így az Unofficial Shivering Isles Patch-ra nincs szükségem.

Aztán jön a naturál izé, ami elvileg időjárás meg szebb víz, hát a víz a csatornában érdekes lett, mert nem az igazi a fordozódás.

Az extended private izé az innen lett letöltve mint magyarított plugin. Az utolsó kettőt pedig a magyarítás telepítője rakta fel.

Jobbra ami van elvileg egy nagyobb felbontású textúra mod, könyvet nem hiszem hogy tartalmaz.

A fáklya is angolul van a tárgylistában, de nem zavar igazán :)
Crack nincs, patch-et magamnak tettem föl manuálisan, az UK ment fel hozzá, ez a GOTY első lemeze. Értelemszerűen ekkor már a magyarítás telepítésekor semmilyen patch-et nem kértem hogy rakjon föl.

Frissítés

De jó hogy mire leírom aztán fél perc alatt megcsinálom :) Az unofficial oblivion patch dolgait a magyarítás elé tettem, így magyar lett a fáklya is, meg a könyv is. Szóval kérdés hogy akkor ti ezt a UOP-ot magyarítottátok-e és, pontosan ezt a 3.2.0 verziót-e, mert akkor ezek szerint érdemesebb lenne azt feltennem. Az Unofficial Shivering Isles Patch mint mondtam nekem nem kell, mert a kieg nincs fenn.
KisGeri
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. szept. 15., kedd 9:22

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: KisGeri »

Sziasztok! Először is nagyon szépen köszönöm a magyarítást. DE van gondom vele, és ebben szeretném segítségeteket kérni.
Feltelepítettem az Obliviont, utánna a magyarítást a patchel együtt. Indítom, de a játék menüje magyar, meg az intro, azon kívül minden angol maradt. A karaktergeneráló képernyő, a párbeszédek stb. Nem értem, hogy mi lehet a gond. Ötlet a magyarítás telepítése topicon kívül (mivel próbáltam és úgy se jó)? Köszi!
Lívi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Lívi »

KisGeri írta:Sziasztok! Először is nagyon szépen köszönöm a magyarítást. DE van gondom vele, és ebben szeretném segítségeteket kérni.
Feltelepítettem az Obliviont, utánna a magyarítást a patchel együtt. Indítom, de a játék menüje magyar, meg az intro, azon kívül minden angol maradt. A karaktergeneráló képernyő, a párbeszédek stb. Nem értem, hogy mi lehet a gond. Ötlet a magyarítás telepítése topicon kívül (mivel próbáltam és úgy se jó)? Köszi!
Szia, én is így jártam. Amikor elindítod a játékot, bejön az ablak, ott van, hogy data fájl, ott ikszelj be mindent, és elvileg jó lesz, ha eddig ezt nem tetted volna meg. Ha igen, akkor bocsi.
KisGeri
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. szept. 15., kedd 9:22

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: KisGeri »

Lívi írta:
KisGeri írta:Sziasztok! Először is nagyon szépen köszönöm a magyarítást. DE van gondom vele, és ebben szeretném segítségeteket kérni.
Feltelepítettem az Obliviont, utánna a magyarítást a patchel együtt. Indítom, de a játék menüje magyar, meg az intro, azon kívül minden angol maradt. A karaktergeneráló képernyő, a párbeszédek stb. Nem értem, hogy mi lehet a gond. Ötlet a magyarítás telepítése topicon kívül (mivel próbáltam és úgy se jó)? Köszi!
Szia, én is így jártam. Amikor elindítod a játékot, bejön az ablak, ott van, hogy data fájl, ott ikszelj be mindent, és elvileg jó lesz, ha eddig ezt nem tetted volna meg. Ha igen, akkor bocsi.
Szia! Köszönöm! Igen jó lett, de hibák még mindig vannak. Pl. mikor kijöttem a csatornákból és elkezdtem menni a világban néhány láthatatlan patkány és farkas meg ember-t találtam. Ez mi?
köszönöm

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: köszönöm »

KisGeri írta: Szia! Köszönöm! Igen jó lett, de hibák még mindig vannak. Pl. mikor kijöttem a csatornákból és elkezdtem menni a világban néhány láthatatlan patkány és farkas meg ember-t találtam. Ez mi?
Ha a láthatatlanokat a fővárostól északkeletre találtad, akkor az teljesen rendben van, van egy küldetés ami ehhez kapcsolódik.


Vik!
Lehet még szólni ha hiba van? Eddig 4 fajt próbáltam az elején, és a sötét csábítónak mind a férfi és mind a nő választása esetén angol a szövege a szemközti rabnak az elején. De csak az első pár mondat, a hallod az őröket már magyar. Vagy ez csak nálam van, a többieknek jó?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

köszönöm írta:
Vik!
Lehet még szólni ha hiba van? Eddig 4 fajt próbáltam az elején, és a sötét csábítónak mind a férfi és mind a nő választása esetén angol a szövege a szemközti rabnak az elején. De csak az első pár mondat, a hallod az őröket már magyar. Vagy ez csak nálam van, a többieknek jó?
Persze. Két eset lehetséges. Vagy sokadik nekifutásra is elnéztem valamit a nemhivatalos foltnál, vagy nem azt használod, ami a magyarításban van. Esetleg ugyanez áll a KT_CustomRaceFix.esp-re.
Anios

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Anios »

Üdv
Bocsássatok meg lehet hogy már volt ilyen kérdés
de csak nekem van olyan problémám hogy nagyon gyorsan váltanak a szövegek, néha el sem tudom olvasni
tudok tenni ez ellen valamit?
előre is köszönöm
üdv:Anios
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Anios írta:Üdv
Bocsássatok meg lehet hogy már volt ilyen kérdés
de csak nekem van olyan problémám hogy nagyon gyorsan váltanak a szövegek, néha el sem tudom olvasni
tudok tenni ez ellen valamit?
előre is köszönöm
üdv:Anios
Igen, a telepítőnek át kell alakítania a hangokat.
Hirvaer

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Hirvaer »

Sziasztok!

Nekem grafikai problémám van.
Amikor felraktam sikeresen az oblivion magyarítást, először minden simán ment. Azonban miután kiléptem a csatornákból, azt tapasztaltam hogy a fű nem zöld, hanem kékes-lilás textúrát vett fel. Gondoltam biztos a grafikai beállításoknál van valami, állítgattam de semmi se változott. Úgy döntöttem előkotrom a biztonsági mentést és vissza állítom a játékot angol nyelvre, azonban továbbra is úgy maradt a fű és környezet textúrája.
Újratelepítettem a játékot mindenestől, majd elindítottam - ekkor még ismét magyarítás nélkül - betöltöttem a mentett állást és meglepő módon a fű ismét zöld, hibamentes textúrával rendelkezett. Megnéztem a grafikai beállításokat mindenhol, keresztbe-hosszába, fel is írtam, gondolván, hátha a magyarítás felül ír valamit.
Aztán ismét feltelepítettem a magyarítást, majd újra elindítottam a játékot de sajnos a textúra újra kékes-lilás formára változott, a grafikai beállításokban viszont semmi sem történt, minden maradt a helyén.

Kérdésem hogy mi lehet a gond? Egyértelmű hogy a magyarítás feltelepítése okoz ilyen elváltozást, de miként küszöbölhető ki?
Azzal ne érveljen senki hogy biztos "tört" a játék, ugyanis személyes ismerősöm gépén a TŐLEM KAPOTT lemezről telepített Oblivion - magyarítással együtt - hiba nélkül fut. :S
Az viszont tény hogy nem boltból vásárolt a játék... ha mégis ez a probléma, miért van hogy nálam nem jó, ismerősömnél viszont igen?

hosszú hsz miatt elnézést, a választ előre is köszönöm

üdv.
Gonosz Toposz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Gonosz Toposz »

Moli írta:
ToM írta:Üdv!
Sikerült nekem feltenni a magyaritást, eddig amivel találkoztam az magyar, azonban amikor a börtönömhöz odajön a király meg az őrök nem hallom a beszédjüket, ez miért van?
A magyar felirat az van, de hangjukat nem hallom...
köszi
A király?? Hogy került az oda??? És minek a királya? Morrowindnek? És mint keres Helseth az Imperyal Cityben, és mit akar?? Hát most aztán komolyan megleptél mer eddig azt hittem hogy Urieler, a császárral találkozol a játék elején nem Helsethtel, vagy valami pach az amivel a változást hoztad? Légyszi magyarázd meg nekem!! Sőt még arra is kíváncsi vagyok honnan van neked börtönöd?? Talán egy büszke börtön-tulajdonosként kezded a játékot?? Érdekes nekem mondjuk csak egy cellám van a játék elején. Vagy ennek is egy pach az oka?? Légy oly szíves és magyarázd ezt el nekem!!
Nédda, kiscsirának megint mekkora arca van :P
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

Gonosz Toposz írta:Nédda, kiscsirának megint mekkora arca van :P
Pedig valahol azért igaza van. Persze meg lehet ám érteni az eredeti hozzászólást, de ugyan tessék már pontosan fogalmazni. Mert király tényleg nincs a játék elején. Minek rakja fel a magyar fordítást az, aki amúgy is cseszik elolvasni a szövegeket? Vagy ennyire homályos a király és a császár közötti különbség?
Vik_jelszó_nélkül

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

Hirvaer írta:Sziasztok!

Nekem grafikai problémám van.
Amikor felraktam sikeresen az oblivion magyarítást, először minden simán ment. Azonban miután kiléptem a csatornákból, azt tapasztaltam hogy a fű nem zöld, hanem kékes-lilás textúrát vett fel. üdv.
Dokumentumok\My Games\Oblivion\Oblivion.ini [Archive] részében így szerepeljen ez a sor:
SArchiveList=dummy.bsa, Oblivion - Meshes.bsa, Oblivion - Textures - Compressed.bsa, Oblivion - Sounds.bsa, Oblivion - Voices1.bsa, Oblivion - Voices2.bsa, Oblivion - Misc.bsa
Hirvaer

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Hirvaer »

Hirvaer írta:Sziasztok!

Nekem grafikai problémám van.
Amikor felraktam sikeresen az oblivion magyarítást, először minden simán ment. Azonban miután kiléptem a csatornákból, azt tapasztaltam hogy a fű nem zöld, hanem kékes-lilás textúrát vett fel. Gondoltam biztos a grafikai beállításoknál van valami, állítgattam de semmi se változott. Úgy döntöttem előkotrom a biztonsági mentést és vissza állítom a játékot angol nyelvre, azonban továbbra is úgy maradt a fű és környezet textúrája.
Újratelepítettem a játékot mindenestől, majd elindítottam - ekkor még ismét magyarítás nélkül - betöltöttem a mentett állást és meglepő módon a fű ismét zöld, hibamentes textúrával rendelkezett. Megnéztem a grafikai beállításokat mindenhol, keresztbe-hosszába, fel is írtam, gondolván, hátha a magyarítás felül ír valamit.
Aztán ismét feltelepítettem a magyarítást, majd újra elindítottam a játékot de sajnos a textúra újra kékes-lilás formára változott, a grafikai beállításokban viszont semmi sem történt, minden maradt a helyén.

Kérdésem hogy mi lehet a gond? Egyértelmű hogy a magyarítás feltelepítése okoz ilyen elváltozást, de miként küszöbölhető ki?
Azzal ne érveljen senki hogy biztos "tört" a játék, ugyanis személyes ismerősöm gépén a TŐLEM KAPOTT lemezről telepített Oblivion - magyarítással együtt - hiba nélkül fut. :S
Az viszont tény hogy nem boltból vásárolt a játék... ha mégis ez a probléma, miért van hogy nálam nem jó, ismerősömnél viszont igen?

hosszú hsz miatt elnézést, a választ előre is köszönöm

üdv.
Szerk.: Időközben rájöttem a hiba forrására... a "Távoli LOD" bekapcsolása esetén mutatkozik eme hiba. Azonban így nem túl szép a világ hogy max 100 méterre ha ellátok, így ha valaki tud megoldást, hogy ne kelljen kikapcsolni ezt, szívesen várom. Köszönöm
KisGeri
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. szept. 15., kedd 9:22

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: KisGeri »


Szerk.: Időközben rájöttem a hiba forrására... a "Távoli LOD" bekapcsolása esetén mutatkozik eme hiba. Azonban így nem túl szép a világ hogy max 100 méterre ha ellátok, így ha valaki tud megoldást, hogy ne kelljen kikapcsolni ezt, szívesen várom. Köszönöm
Szia! Az Elders Scrolls lapokon találsz grafikai módosításokra vonatkozó előírásokat, mert amit be lehet állítani maxot az Oblivionban, az a modoknak köszönhetően minimum beállítás:). Nagyon fel lehet húzni a grafikát egy kis bütyköléssel, bár nem árt egy bivaly gép is alá. Azon a lapon megtalálod a megoldást.
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Vik_jelszó_nélkül írta:
LordKex írta:Hello!

Hát szeretném megint megkérdezni a lila föld ügyemet, am minden jó szal müxik a magyarosítás csak amióta fent van a föld lila. Előtte nem volt az, ja és a patch is sikeresen fellett téve szal most már igazán nem tudom, hogy mit tegyek, oh! és még lenne valami. Amikor a magyarosítást felrakom, akkor lehet egy ilyen faj plugin-t is feltenni csak nem tudom, hogy az hol van ( vik te azt írtad, hogy "csomagban lévő plugin-okat másoljuk a Data mappába").

Előre is köszi a kérdéseimre a választ

Kexi :mrgreen:
Lila földdel kapcsolatban mást nem tudokjavasolni (1.2-es folt, mintázatok felbontása nagy legyen). Az extra fajokból ami a telepítőben van, azt nem kell másolni sehova, a telepítő elvégzi. Elvben. Ha új játékot indítasz, akkor nem jelenik meg a választható fajok között? Ebben az esetben nézd meg az indító menü - Adatfájlokat.
ŐŐŐŐ...Megnéztem és az adatfájlban nincs semmi erre utaló "beX-elhető" dolog. (am ebből kilehet következtetni, hogy a játék elején választható fajok között sincs :( )
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

LordKex írta: ŐŐŐŐ...Megnéztem és az adatfájlban nincs semmi erre utaló "beX-elhető" dolog. (am ebből kilehet következtetni, hogy a játék elején választható fajok között sincs :( )
Biztos, hogy bejelölted a magyarítás telepítésénél?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Hirvaer írta: Szerk.: Időközben rájöttem a hiba forrására... a "Távoli LOD" bekapcsolása esetén mutatkozik eme hiba. Azonban így nem túl szép a világ hogy max 100 méterre ha ellátok, így ha valaki tud megoldást, hogy ne kelljen kikapcsolni ezt, szívesen várom. Köszönöm
Amit reggel írtam, az nem működik?
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Nos igen bejelöltem és a Reggeli hozzászólásodhoz annyit, hogy nekem is csak a távoli LOD-dal működött és normális sorrendben voltak azok a fájlok ahogy mondtad/leírtad, szal sajna nem jött be :(
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

totya írta:
Frissítés

De jó hogy mire leírom aztán fél perc alatt megcsinálom :) Az unofficial oblivion patch dolgait a magyarítás elé tettem, így magyar lett a fáklya is, meg a könyv is. Szóval kérdés hogy akkor ti ezt a UOP-ot magyarítottátok-e és, pontosan ezt a 3.2.0 verziót-e, mert akkor ezek szerint érdemesebb lenne azt feltennem.
Van menüje, ott szerintem kiírja a verziószámot. Egyébként az elérhető legújabbat fordítottuk le.
Moli

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Moli »

Bár újra kellet telepiteni az egész gépet de a magyarítás müködik és csodás lett, örök hála MorrohunTeam!!!!!!
DrBrown

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: DrBrown »

Helló!

Nagyon jó lett a magyarítás, hatalmas gratula! Nagyon régóta várok rá!
Kettő dolgot szeretnék kérdezni. Az egyik a már előttem felvetett hibára vonatkozik,
hogy miért lilul be a fű a honosítás telepítése után? Már egy csomó mindent kipróbáltam,
utánanéztem fórumokban próbálta modmanagert, más patch-t, vidikaridrivert, uninstalt, reinstalt, még azt az .ini fájlt is ami a Dokumentumok/Mygames/Oblivion-ban van. Sajnos semmi eredmény.

Nem tudom, hogy ebből adódik-e a következő hiba, miszerint ritkán ugyan, de előfordul, hogy a karaktereknek nincs hangjuk és a beszédszöveget 5 másodpercenként adja be alá. Elég gyorsan ledarálja, nem lehet követni sajnos. Ez nem sűrűn fordul elő, kibírható lenne, de a lila játéktér távoli LOD-nál nagyon lecsökkenti a játékélményt. (a közeli LOD szintén)

Ha valaki rájön a megoldásra hálás lennék ha megírná nekünk.

Köszönöm szépen a készítőknek ezt a hatalmas és bravúros munkát, legnagyobb tiszteletem a Tiétek!
Minden sörikét megérdemeltek és bocsi, hogy mégis a hibákat hozom fel, de hát tudjátok milyen a magyar... :)

ÜDV!
Válasz küldése