Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

lacix írta:sziasztok a küldetések mértnem magyarok egyedül a legelsö küldetés magyar a többbi nem
ez mért van???
Ahhoz, hogy ez a mondat igaz legyen, végig kell játszani az egész játékot. Arra gondolsz valójában, hogy a játék elején, mire kijössz a barlangból lesz egy csomó angol küldetésed? Mert az simán lehet a még le nem fordított kiegészítőktől.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

baly131 írta:Hello!
"Hiba (-5005 : 0x80070002) történt a telepítő futtatása közben.
Győződjön meg róla, hogy befejezett minden előzetes telepítést és bezárta a többi alkalmazást.
Ha a hiba továbbra is fennáll, vegye fel a kapcsolatot az értékesítővel: MorroHun Team (http://www.morrohun.hu)"
Ezt írja ki a telepítő...mi lehet a gond??
Köszi a segítséget előre is
Valószínűleg belefutottál abba a hibába, ami a telepítő mélyén tanyázik. Próbáld meg újra letölteni a magyarítást, hátha jobb lesz.
lacix

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: lacix »

szia igen amikor kijövök a börtönböl mindenküldi angöl
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

lacix írta:szia igen amikor kijövök a börtönböl mindenküldi angöl
Nem minden, lennie kell magyar küldetésnek is. Ha szó szerint nincs, akkor próbáld meg befolyásolni a beépülő modulok betöltési sorrendjét. Például ezzel:
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=2097
De úgy tudom a nevek ABC sorrendjével is lehet talán manipulálni.
Akárhogy is, de a lényeg, hogy a javítás később következzen a betöltési sorrendben, mint maga a magyar fordítás. Egyébként ajánlom figyelmedbe Vik írását a telepítés menetéről, amit kiegészítenék. Amikor törlöd az Obliviont, akkor ne elégedj meg az egyszerű uninstallal, hanem keress rá az összes Oblivion könyvtárra a "Documents and Settings" könyvtáron belül. mivel maradnak benne felesleges dolgok. Mindet töröld, DE előtte készíts biztonsági mentést az esetleges korábbi játékállásaidról.
Andrejka

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Andrejka »

Vik írta: Ha nincs ő, ű betű, az azért lehet, mert nem sikerült telepítenie a betűkészleteket. Nem azt, amit választhatsz, hanem azt, ami az Oblivion\Data\Fonts mappába kerül. Próbáld meg újratelepíteni a magyarítást.
Szia!
Újratelepítettem többször is, bepipálva, meg pipa nélkül a font telepítőben, de mindig ugyan ezt csinálja!
Ha nem telepítené a betűkészletet, akkor szerintem a többi ékezetes karakternek sem lenne szabad benne lennie! De lehet, hogy nem jól logikázok!
Bár az is igaz, hogy a Windows betűkészletében sem találom, a telepítés után! Vista Ultimate van fent! :oops:

Esetleg valaki, akinek működik a betűkészlet át tudná küldeni nekem a fájlokat?
Ha valaki vállalkozik rá megadom az e-mail címemet!
Ez csak egy ötlet, de hátha működik!

Köszönöm!
MrTwister

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: MrTwister »

Sery írta:Na lássuk csak, mindent részletesen megpróbáltam leírni, remélem segítettem, ahol hiba lenne jelezzétek plz:

Törlés :
1. Ha már telepítetted az Obliviont és nem jó a magyarítás akkor leszeded az Obliviont, törlöd az Oblivion mappát, ami hátramaradt és a Dokumentumok\My Games\Oblivion könyvtárat is. Ilyenkor újra kell alakítani a voice.bsa-kat, de kibírjuk 

Figyelmeztetés:
1. Ez a telepítési forma csak a Shivering Isles kiegészítővel müködik, illetve a Knights Of The Nine-al és pluginjaival.

Telepítés:
1. Alap Oblivion telepítés
2. Knights of the Nine, és a többi kiegészítő telepítése (Horse Armor Pack, Mehrunes Razor, Orrery, Spell Tomes, Thieves Den, Vile Lair, Wizard Tower, Fighters Stronghold) Ebből még 1-2 nem magyar.
3. Shivering Isles telepítése
4. Shivering Isles v1.2.0416 English Patch telepítése
5. Miután a telepítés kész, indítsunk egy játékot a főmenüig, hogy létrejöjjön 1-2 fájl, ami kell a magyarításnál.

Magyarítás:
1. Nézzük sorban: Alap összetevők kell
2. Grafika hangolása (csak igény szerint)
3. Javítások nem kellenek mivel már feltettük előzőleg
4. Pluginok : Minden kell, de csak vagy a Dark UI, vagy az Anti Dark UI. Én megszokásból az Anti Dark UI-t választom, jó nekem a világos menürendszer. Az unofficial patch is mehet igény szerint.
5. Végigjátszás (igény szerint)
6. És a betűtípusok is kellenek
7. Mehet a backup gomb, biztonsági mentés ajánlott, de én nem csinálok.
8. Következő dolgunk hogy mind a 2 kockába pipát teszünk hiszen át kell alakítanunk a hangokat. Ez sok időt vesz igénybe, hagyjuk, hogy a telepítő dolgozzon, semmit ne zárjunk be (pill addig eszem valamit) XD
9. Na re, elkészült az átalakítás. Minden rendben zajlott
10. Következő lépésnél hibaüzenet miszerint nem sikerült átalakítani az argóniai könyvtárat, majd ha ezt megoldottuk akkor az északi könyvtár miatt is hőbörög. Itt 2 megoldás van (11. és 12. pont)
11. Vagy rámegyünk az OK gombra és a telepítő megkérdezi h át akarjuk-e helyezni a fájlokat, amit automatikusan megcsinál (ilyenkor kézzel kell törölni a fájlokat, h ne foglalja utólag a helyet a MorroHunTemp könyvtárban) Ezt kétszer kell megcsinálni mert 2 hibás könyvtár van ( északi és argóniai)
12. Vagy még ne nyomjunk ok gombot, hanem a megoldás: elmegyünk abba a könyvtárba, ahova feltettük az Obliviont : …/Oblivion/data/ MorroHunTemp/sound/voice/oblivion.esm  Itt megtalálható az északi és az argóniai könyvtár, amit át kell másolni a …/Oblivion/data/ sound/voice/oblivion.esm könyvtárba. Ha ezzel megvagyunk mehet az OK gomb. Nem baj hogy hibaüzenet van a másik könyvtárral, mehet az OK gomb és a kérdésnél a NEM, tehát ilyenkor nem kell áthelyeztetni a fájlokat.
13. A telepítés elkészült ELSŐRE =) Mindenkinek jó szórakozást, remélem segítettem.
14. VIK nagyon szépen köszönjük a magyarítást.
Köszi Sery a leírásod alapján tökéletesen megy a magyaritás! (Alap+fizetős kiegek+Shivering Isles) :D
MrTwister

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: MrTwister »

Ja és mind a 3 eredeti DVD és nem biztonsági másolat :lol: és magyar XP SP3-am van, Nvidia vidkarival. Na azt hiszem mostmár minden lényegeset leírtam.
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

A kiválasztható fontok nem a játékhoz kellenek, hanem nektek kellhetnek, ha szeretnétek. Ott van az infó a telepítőben. Ha kiválasztjátok a fonttelepítéses részt, akkor megjelenik egy rövid kis szöveg.
Hm... azt hiszem ez a világ első telepítője, ahol igazán számít mi van kiírva telepítés előtt a képernyőre
: - )
Vik_jelszó_nélkül

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

Andrejka írta:
Vik írta: Ha nincs ő, ű betű, az azért lehet, mert nem sikerült telepítenie a betűkészleteket. Nem azt, amit választhatsz, hanem azt, ami az Oblivion\Data\Fonts mappába kerül. Próbáld meg újratelepíteni a magyarítást.
Szia!
Újratelepítettem többször is, bepipálva, meg pipa nélkül a font telepítőben, de mindig ugyan ezt csinálja!
Ha nem telepítené a betűkészletet, akkor szerintem a többi ékezetes karakternek sem lenne szabad benne lennie! De lehet, hogy nem jól logikázok!
Bár az is igaz, hogy a Windows betűkészletében sem találom, a telepítés után! Vista Ultimate van fent! :oops:

Esetleg valaki, akinek működik a betűkészlet át tudná küldeni nekem a fájlokat?
Ha valaki vállalkozik rá megadom az e-mail címemet!
Ez csak egy ötlet, de hátha működik!

Köszönöm!
Esetleg próbáld meg törölni az Oblivion\Data\Fonts mappát, meg a Dokumentumok\My Games\Oblivion\Oblivion.ini-t a magyarítás telepítése előtt.
Andrejka

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Andrejka »

Vik_jelszó_nélkül írta: Esetleg próbáld meg törölni az Oblivion\Data\Fonts mappát, meg a Dokumentumok\My Games\Oblivion\Oblivion.ini-t a magyarítás telepítése előtt.
Kedves Vik!

Köszönöm szépen, amint haza érek megpróbálom!

Üdvözlet!
SzBoty

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: SzBoty »

Üdv.

Most kezdenék el játszani az Oblivionnal, de az a gondom hogy mikor belépek a játékba és megmozdítom az egeret az folyamatosan ugrál és nem tudom irányítani. vagy a plafont nézi vagy a padlót.
Nem tudjátok mi lehet a gond?

Köszönöm!
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Hello!

Vik ez hozzád szól :D , szal az lenne a gondom, h nem értem ezt az .esp fájl bepipázási doglok (ha jól emlékszem ezt írtad a most megnyílt topicban amit rögtön le is zártatok), szal ha leírnád, h ezt, h kell csinálni azt megköszönném ;-)
Avatar
Womath
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009. máj. 11., hétf. 6:14
Tartózkodási hely: Cheydinhal-ban. :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Womath »

Na most, hogy kész az alap játék magyarítása, mi a tervetek? Kis szünet, nagyszünet, bepróbáljátok a két kiegészítőt, vagy valami mást fordítotok?
svabpatrik

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: svabpatrik »

sziasztok nekem az a gondom hogy amikor kiöjövök a börtönből a zöld helyett a föld lila színű térkép van rajta :cry: nem tom miért lehet 1 mert ha kikapcsolok minden plugint akk is olyan a magyarosítás rakta fel :SS::S:S:S de miért van ?! lécci mondja meg vki
baly131
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009. szept. 9., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: baly131 »

Vik írta:
baly131 írta:Hello!
"Hiba (-5005 : 0x80070002) történt a telepítő futtatása közben.
Győződjön meg róla, hogy befejezett minden előzetes telepítést és bezárta a többi alkalmazást.
Ha a hiba továbbra is fennáll, vegye fel a kapcsolatot az értékesítővel: MorroHun Team (http://www.morrohun.hu)"
Ezt írja ki a telepítő...mi lehet a gond??
Köszi a segítséget előre is
Valószínűleg belefutottál abba a hibába, ami a telepítő mélyén tanyázik. Próbáld meg újra letölteni a magyarítást, hátha jobb lesz.
Kösz a segítséget, így már működik. :)
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Helloo!


Jujjuujjujjj! Jajj de jó működik de mégis van egy gond. Ha jól emlékszem írták már, de azért remélem nem baj ha én leírom ;-) , szal az a gond, hogy a föld helyett lila föld van (lila térképmintával) és fogalmam sincs, hogy mi a probléma szal kérlek segítsetek :mrgreen:
Sery

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Sery »

MrTwister örülök, hogy megy vele :) Már megérte kitenni, plusz így fel tudom mérni, hogy nem hibás és érthető. ;)
baly131
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009. szept. 9., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: baly131 »

Hello!
Olyan problémám van, hogy amikor elindul a játék a főmenüből nem tudok új játékot indítani. Rákattintok és nem csinál semmit. Ha előző mentést akarok betölteni akkor meg kilép hibajelentéssel.
Ennyire láma nem lehetek...(de persze csak akkor, ha én szúrtam el valamit)
Légyszi segítsetek! :(
amadeus
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. júl. 24., pén. 21:14

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: amadeus »

Sziasztok!
Feltelepítettem a magyarosítást, követve az instrukciókat. minden nagyon jóóóóóóóóóóóóóóó
Ezer millió hála nektek a sok munkáért amit belefektettetek!!!!!!!!!
Legyen áldott a nevetek. :) fura hogy mindent értek a játékban, végigtolom hetedszer is így.

Utóirat: Jár a fröccs. :D
Andrejka

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Andrejka »

Andrejka írta:
Vik_jelszó_nélkül írta: Esetleg próbáld meg törölni az Oblivion\Data\Fonts mappát, meg a Dokumentumok\My Games\Oblivion\Oblivion.ini-t a magyarítás telepítése előtt.
Kedves Vik!
Köszönöm szépen, amint haza érek megpróbálom!
Üdvözlet!
Hazaértem, letöltöttem újra, töröltem amit mondtál, kipróbáltam, de semmi változás!
Telepítettem másik karakterkészletet a gépre, de az sem segített!
Nincs több ötletem...
A magyarítás eltávolítása után nem is maradnak betű fájlok, se /Font mappa, nem is kell neki!
Igazán sajnálom, mert nagyon vártam már!
De amint látom teljesen egyedi a problémám, mert eddig senki nem írt ilyet!
Marad az angol verzió.
baly131
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009. szept. 9., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: baly131 »

Az előző probléma megoldódott (félig)...
A Deadly Reflex pluginnál valamelyik Timed Block esp-t be kell kapcsolni ahhoz, hogy működjön?
Bocs, megpróbálok nem kérdezgetni ennyit de hát nem nagyon vagyok jártas az ilyen dolgokban.
donn65

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: donn65 »

Sziasztok

Nos elsöre söt másodikra sem sikerült telepiteni nekem sem DE ..Töröltem a Gamét NEM csak Programok közül hanem a dokumentumok közül is . Aztán ujra Telepitettem a a Gamét !
Aztán telepitettem a Magyaritást de ugy hogy bejelöltem neki a Patch eket !
2 szer küldött hiba üzenetett de ok után tovább ment a magyaritás ! (szal ne kapcsold ki hagyd hagymenjen végig ) nem kell másolatot kérni ! ugy gyorsabb ! (és a törlés ugy is elvesz mindent )
Játék inditáskor engedélyeztem a magyaritást és MÜKÖDIK !

Minden Full Magyar és NAGY NAGY köszönet érte !!!!

Üdv DONN65 (bocsi a sok helyesirási hibáért ) nem erösségem P
a Gamérol is kérdeznék de nem tom h itt lehet e )) KÖszönet a Magyaritásért
krisstof

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: krisstof »

Helosztok!
Először is naon örülök hogy sikerült lefordítani a game-t.
Gratulálok a munkához.
Másodszor van egy kis gondom.
A magyarítás feltelepítése után,amikor belépek a gambe,és elkezdek játszani,akkor látom.hogy csak a menü magyar,és a többi szöveg meg angol.
Már több embernek is volt problémája ilyennel,és azt mondták,hogy ez a warez verzió miatt van.
Am bevallom,nekem is másolt,de ez már kiderült :D
Na de térjünk vissza.
Minden lépést követtem,ahogy leírták,már kétszer is újra tettem,de nem jó.
Valakinek van valami ötlete,hogy lehet ezt a problémát megoldani.
Naon megköszönném.
Pls,valaki segítsen.
nestea

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: nestea »

sziasztok a játék jo minden csak az a baj hogy a mellék küldetések meg a shivering is angol meg a knights is angol valaki segicsen kösz
baly131
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009. szept. 9., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: baly131 »

Mitől van az, hogy a fáklya vége és a vér lila négyzetekből áll?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

LordKex írta:Hello!

Vik ez hozzád szól :D , szal az lenne a gondom, h nem értem ezt az .esp fájl bepipázási doglok (ha jól emlékszem ezt írtad a most megnyílt topicban amit rögtön le is zártatok), szal ha leírnád, h ezt, h kell csinálni azt megköszönném ;-)
Elindítod az OblivionLauncher.exe-t, felülről a második menüpontban a szimpatikus esp-ket kiválasztod úgy, hogy a mellettül levő négyzetbe kattintasz. Végül is nem pipa, hanme X jel kerül bele. Így tudatod a játékkal, hogy a kiválasztott beépülőt használni akarod. A magyarításhoz kell a morrohun.esp, magyarjavitas.esp, meg az 1.2-es hivatalos javítás is, amit a telepítőben kell kiválasztani.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

baly131 írta:Hello!
Olyan problémám van, hogy amikor elindul a játék a főmenüből nem tudok új játékot indítani. Rákattintok és nem csinál semmit. Ha előző mentést akarok betölteni akkor meg kilép hibajelentéssel.
Ennyire láma nem lehetek...(de persze csak akkor, ha én szúrtam el valamit)
Légyszi segítsetek! :(
Dokumentumok\My Games\Oblivion.ini törlését próbáltad már?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

baly131 írta:Mitől van az, hogy a fáklya vége és a vér lila négyzetekből áll?
Beállításoknál a mintázatokat nagy felbontásra vetted? 1.2-es javítás fent van?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

baly131 írta:Az előző probléma megoldódott (félig)...
A Deadly Reflex pluginnál valamelyik Timed Block esp-t be kell kapcsolni ahhoz, hogy működjön?
Bocs, megpróbálok nem kérdezgetni ennyit de hát nem nagyon vagyok jártas az ilyen dolgokban.
Nem kötelező használni őket. Kérdezz nyugodtan, azért van a fórum. Van olyan téma is, hogy "Eszmecsere az Obliviont most kezdők részére".
botond93

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: botond93 »

krisstof írta:Helosztok!
Először is naon örülök hogy sikerült lefordítani a game-t.
Gratulálok a munkához.
Másodszor van egy kis gondom.
A magyarítás feltelepítése után,amikor belépek a gambe,és elkezdek játszani,akkor látom.hogy csak a menü magyar,és a többi szöveg meg angol.
Már több embernek is volt problémája ilyennel,és azt mondták,hogy ez a warez verzió miatt van.
Am bevallom,nekem is másolt,de ez már kiderült :D
Na de térjünk vissza.
Minden lépést követtem,ahogy leírták,már kétszer is újra tettem,de nem jó.
Valakinek van valami ötlete,hogy lehet ezt a problémát megoldani.
Naon megköszönném.
Pls,valaki segítsen.
Nekem is warezom van, de mégis sikerült telepitenem és megy is. Mindenképpen jelőld be a patcheket, nekem ez hozott megoldást. :D
NAGY SANYÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: NAGY SANYÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ »

Sziasztok!

Nagy Sanyi vagyok:) én nagyon örülök ennek a játéknak+ a magyarításnak:) ehez társul még a Dalriada Hazatérés című száma mikor azt hallgatom azt képzelem én vagyok a főszereplő,.és szárnyalok fehér paripán a fantazi világába:):) mellém társul még ilyenkor Szántó Józsi barátom és Johnatán testvérem mi vagyon az ÉLŐ OBLIVION!!:):) és ezért mondom a dalszövegben NEM szélmező szárnyát énekelnek hanem "SZÉLMEZŐ SZÁRNYÁNAK ,RÓNA GAZDÁJÁNAK,NAGY SANYÍÍÍÍÍÍÍ-----ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ LÓÓÓÓÓÓÓÓÓ---ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ VÁÁÁNAAAAAAKKKKKKKKKKKKKKKKK,NAGY SANYÍÍÍÍÍÍ NAGY NAGY NAGY NAGY SANYÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ....!":) KÖSZÖNET MIDNENKINEK!!!!!!:) SANYÍÍÍÍÍÍÍÍ 4EVER:)
Wolfi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Wolfi »

Egy a gondom csak, hogy nem akarja a patche-t felrakni. Úgy tudom ez a megoldás a lila fűre, de mindig ezt írja ki 8%-nál, hogy Old File not found. However, a file of the same name was was found. No update done since file contents do no match.

Próbálkoztam az UK verzióval aztán az US verzióval. A játékot telepítettem, először saját általam megadott helyre, majd a játék által megadott helyre. Leszedtem a patch-eket külön is, de így is ugyan az a hiba. Egyszerűen nem értem, hogy mi a baj. Valakinek van egy mentő ötlete? Ha van azt nagyon megköszönném.

Üdv
Wolfi
Vik_jelszó_nélkül

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

Wolfi írta:Egy a gondom csak, hogy nem akarja a patche-t felrakni. Úgy tudom ez a megoldás a lila fűre, de mindig ezt írja ki 8%-nál, hogy Old File not found. However, a file of the same name was was found. No update done since file contents do no match.

Próbálkoztam az UK verzióval aztán az US verzióval. A játékot telepítettem, először saját általam megadott helyre, majd a játék által megadott helyre. Leszedtem a patch-eket külön is, de így is ugyan az a hiba. Egyszerűen nem értem, hogy mi a baj. Valakinek van egy mentő ötlete? Ha van azt nagyon megköszönném.

Üdv
Wolfi
Lépésről lépésre követted ezt az útmutatót? Esetleg még a távoli LOD kikapcsolása segíthet, de a magyarításhoz valahogy fel kell rakni az 1.2-es foltot.
baly131
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009. szept. 9., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: baly131 »

Vik írta:
baly131 írta:Mitől van az, hogy a fáklya vége és a vér lila négyzetekből áll?
Beállításoknál a mintázatokat nagy felbontásra vetted? 1.2-es javítás fent van?
Bloom effecttel a füvet kivéve minden maxon van, az 1.2-es javítás fent van és a nem hivatalos oblivion patch is. Egyébként eddig minden jó csak elég zavaró tud lenni, ha a fáklya vége és az összes tűz rózsaszín.
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Hello!

Hát szeretném megint megkérdezni a lila föld ügyemet, am minden jó szal müxik a magyarosítás csak amióta fent van a föld lila. Előtte nem volt az, ja és a patch is sikeresen fellett téve szal most már igazán nem tudom, hogy mit tegyek, oh! és még lenne valami. Amikor a magyarosítást felrakom, akkor lehet egy ilyen faj plugin-t is feltenni csak nem tudom, hogy az hol van ( vik te azt írtad, hogy "csomagban lévő plugin-okat másoljuk a Data mappába").

Előre is köszi a kérdéseimre a választ

Kexi :mrgreen:
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Én valamit nagyon elcseszhettem, mert nem csak nem működik a magyarosítás hanem még lila, fekete sötétzöld és hasonló csíkok is vannak a képernyőn (magyarítás előtt nem volt ilyen hiba). Már minden olyan szinten van minimumon, hogy lejjebb már nem is lehet venni. Patch fent van. Ha lenne valakinek valami ötlete akkor várom, de szerintem uninstall lesz a vége.
Wolfi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Wolfi »

Vik írta:Lépésről lépésre követted ezt az útmutatót? Esetleg még a távoli LOD kikapcsolása segíthet, de a magyarításhoz valahogy fel kell rakni az 1.2-es foltot.
Igen, mindent. Az mi, hogy a távoli LOD? Ha ezt lehet elmagyarázod majd? Egyébként tényleg nem értem, hogy miért nem lehet patch-et felrakni hozzá. Pedig mindent követtem ami le volt írva.

Üdv
Wolfi
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

Wolfi írta: Igen, mindent. Az mi, hogy a távoli LOD? Ha ezt lehet elmagyarázod majd? Egyébként tényleg nem értem, hogy miért nem lehet patch-et felrakni hozzá. Pedig mindent követtem ami le volt írva.

Üdv
Wolfi
Eredeti a játékod? Mert általában ilyen hiba akkor szokott lenni, amikor kalóz verziód van és már crackelt exe-t akarsz megpatchelni. Ha igen, és így tettél, akkor egyből telepítés után patcheld! Remélem nem baj, hogy egy kicsit warezba ment át a téma... :oops:
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

ferenc001 írta:Én valamit nagyon elcseszhettem, mert nem csak nem működik a magyarosítás hanem még lila, fekete sötétzöld és hasonló csíkok is vannak a képernyőn (magyarítás előtt nem volt ilyen hiba). Már minden olyan szinten van minimumon, hogy lejjebb már nem is lehet venni. Patch fent van. Ha lenne valakinek valami ötlete akkor várom, de szerintem uninstall lesz a vége.
Van egy olyan érzésem, hogy ez a "lila föld" hiba, abból adódik, hogy a textúra mérete alacsonyra van állítva. Próbáljátok meg Nagyra(Large) állítani, hátha ez lesz a megoldás, és szerintem, ha már használtok valamilyen modot a játékhoz, akkor ne teljesen minimumon futtassátok a játékot, mert szerintem az összes mod "magas minőség"-hez van igazítva, és lehet, aki alacsonyabban akar játszani, annak ilyen módon kavar be.
Vik_jelszó_nélkül

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

Wolfi írta: Igen, mindent. Az mi, hogy a távoli LOD? Ha ezt lehet elmagyarázod majd?
Üdv
Wolfi
Igazából nem tudom biztosan, mindenesetre ha megnyomod játék közben az Esc billentyűt, majd a beállításokat választod, akkor a Videó (?) beállításoknál vannak ilyen dolgok. Elvileg a távoli tájak megjelenítését szabályozza.
Mike1987 írta: Remélem nem baj, hogy egy kicsit warezba ment át a téma... :oops:
De. Irgum burgum. :)
Knight

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Knight »

Nekem tökéletesen működött az oblivion magyarul, aztán fel akartam tenni egy módot ami kavarodott volna valamelyik másikkal, tehát újratettem az egész obliviont.
Az egyetlen baj hogy most nem indul. Elindítom, bejön az ablak, és hibajelentéssel lefagy. Ezzel hozza kapcsolatba a hibát: C:\DOCUME~1\SzGy\LOCALS~1\Temp\ae9_appcompat.txt
De az hogy melyik appcompat az mindig változik, és nincs is ilyen file a gépemen... Ötlet?
Vik_jelszó_nélkül

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik_jelszó_nélkül »

LordKex írta:Hello!

Hát szeretném megint megkérdezni a lila föld ügyemet, am minden jó szal müxik a magyarosítás csak amióta fent van a föld lila. Előtte nem volt az, ja és a patch is sikeresen fellett téve szal most már igazán nem tudom, hogy mit tegyek, oh! és még lenne valami. Amikor a magyarosítást felrakom, akkor lehet egy ilyen faj plugin-t is feltenni csak nem tudom, hogy az hol van ( vik te azt írtad, hogy "csomagban lévő plugin-okat másoljuk a Data mappába").

Előre is köszi a kérdéseimre a választ

Kexi :mrgreen:
Lila földdel kapcsolatban mást nem tudokjavasolni (1.2-es folt, mintázatok felbontása nagy legyen). Az extra fajokból ami a telepítőben van, azt nem kell másolni sehova, a telepítő elvégzi. Elvben. Ha új játékot indítasz, akkor nem jelenik meg a választható fajok között? Ebben az esetben nézd meg az indító menü - Adatfájlokat.
Lívi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Lívi »

Sziasztok! Én is telepítettem a magyarítást nem egyszer, nem kétszer, sokszor, előtte mindent mindeig alaposan letöröltem. Mégsem magyar. A menü igen, de a beállítások már nem minden, és ha elkezdem a játékot, se a feladatok, se a párbeszédek kiírása nem magyar. Pedig követtem az utasításokat, amiket leírtatok. Mit ronthattam el?
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Vik_jelszó_nélkül írta:
LordKex írta:Hello!

Hát szeretném megint megkérdezni a lila föld ügyemet, am minden jó szal müxik a magyarosítás csak amióta fent van a föld lila. Előtte nem volt az, ja és a patch is sikeresen fellett téve szal most már igazán nem tudom, hogy mit tegyek, oh! és még lenne valami. Amikor a magyarosítást felrakom, akkor lehet egy ilyen faj plugin-t is feltenni csak nem tudom, hogy az hol van ( vik te azt írtad, hogy "csomagban lévő plugin-okat másoljuk a Data mappába").

Előre is köszi a kérdéseimre a választ

Kexi :mrgreen:
Lila földdel kapcsolatban mást nem tudokjavasolni (1.2-es folt, mintázatok felbontása nagy legyen). Az extra fajokból ami a telepítőben van, azt nem kell másolni sehova, a telepítő elvégzi. Elvben. Ha új játékot indítasz, akkor nem jelenik meg a választható fajok között? Ebben az esetben nézd meg az indító menü - Adatfájlokat.

Nah, hát megnéztem és csak a deadly reflex mod amit beraktam van benne meg a szokásos ilyen külön fajról dolog .esp fájl nincsen :(
Lívi

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Lívi »

Megint én! Közben rájöttem, hogy hol hibáztam, elfelejtettem engedélyezni a myagyarítást. :D Hát, istenem, van ilyen! :lol: :lol:
Garfield

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Garfield »

Szeretném meg köszönni fáradságos munkátokat, ezzel a magyarosítással, irtó büszkék lehettek magatokra! Én(mi) azok vagyunk rátok! Köszönöm hogy elkészítettétek, nagy vártam, most végre igazán belevethetem magam a játékban! Szóval nagy gratula a 2. igazán nagy nagyon munkátokhoz, egy kis "reklámot" is összehoztam nektek, és szerintem majd a vidit is elkészítem amit anno ígértem! Szóval még1 köszönöm MorroHun Team! ;) :)
Dash

Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dash »

Üdvözletem MorroHun Team!
Csupán gratulációmat és elismerésemet szeretném kifejezni az elért sikerekhez, és a meglevő Oblivion magyarításhoz.
Most viszont én mondok valami merészebbet, amit nem biztos hogy komolyan fogtok venni tőlem, de kitudja még.
Noss arról lenne szó, hogy neki kellene állni a Morrowind, vagy az Oblivion szinkronizálásának. Én akár ebbe pénzt is hajlandó lennék belefektetni, ha bár nem állok a leggazdagabb emberek toplistájának egyik posztján sem, de miután véghez vittétek kétszer is, azt, ami konkrétan majdnem hogy Ember feletti mai világunkban, én amondó vagyok, neki lehetne állni könnyedén a szinkronnak is. Csupán legalább 1 jó minőségű mikrofon kell amivel fel lehet venni a hangodat, és néhány "jóhangú" vállalkozó szellemű életképes ember. no meg persze a hangok megvágása, és torzítása, ha már ugye nem csak emberekről beszélünk.
Ha benne lennétek, legalább egy picit is, kérlek üzenjetek nekem az adamo.90@hotmail.com e-mail címemre, vagy válaszoljatok itt. Az oldalt naponta fogom nézni, és várni fogom válaszotokat.
Minden jót, és így tovább MorroHun Team! (:
krisstof

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: krisstof »

Nekem még mindig nem jó a magyarítás,pedig már sikerült feltenni a patchet is,de még mindig csak a menü magyar,a többi szöveg nem.Ja és be van pipálva a data files-ban a magyarítás.
Valaki tudna segíteni?
botond93

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: botond93 »

Sziasztok, tudom, hogy ez nem ide tartozik, de ezt a topicot többen olvassák. Tehát a kérdésem:
van egy olyan küldetés, hogy az albérlőim kislrtenek. Szóval addig eljutottam, hogy megvettem a házat, kiderült, hogy az ürge, akitől vettem, becsapott, mivel a ház kisértetjárta. Na ott akadtam el, hogy a naplóbejegyzés szernit meg kell győzzem, hogy jőjjön vissza és segitsen, de a kapcsolatunk 100 on van és ugy sem akar. Esetleg egy meggyőzővarázslat kell? kérlek segitsetek :cry:
Válasz küldése