Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsolatban

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
Gonosz Toposz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Gonosz Toposz »

Ja és a feliratozás be kell ám kapcsolni a játék menüben, csak szólok, mert alapból ki van kapcsolva :D
Dömdödöm

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Dömdödöm »

NAGYON NAGYON NAGYON KÖSZI.KIváló munkát végeztetek régen nem örűltem így semminek pedig közben volt egy eljegyzésem is :D naszolval köszönöm.
chris8800

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: chris8800 »

a data files-t mindig meg kell nézni az elején mert lehet h nem pipál be mindent és akkor 1es dolgok a játékban nem lesznek magyarul!(lehet ez a karaktergenerálásnál,átvezető képernyő,feliratok)
én is a hajamat téptem,h miért nem magyar ez meg az mikor felraktam.
hang pedig lehet azért nincs a párbeszédeknél mert nem biztos ,h mindenkinél kezeli a billentyűzetről!
(hangerő!)
erre figyeljetek oda!
Érdeklődő

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Érdeklődő »

Tehát a magyarítás nem működik ha nincs meg a Shivering Isles kiegészítő?
Madness

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Madness »

Hello, nekem csak az Oblivion alapjátékom van meg, ma feltelepítettem, beléptem aztán ki, majd telepítettem a magyarítást... ...nos a vége az lett h a Küldik és a párbeszédek nem magyarok, a bevezető videó viszont igen. Nos próbáltam újra, vissza eredeti állapotba, na most már ezt vagy ötödször, mi lehet a probléma? : ...Válaszd ki a magyarítás összetevőit, hát már letettem (majdnem) minden extráról, bejelölöm: Alap összetevők, DarkUI, Betűtípusok -> Tovább, a Hangoknál nem jelöltem be semmit, mert az előző BackUp-ból visszamásoltam a Voice-kat már, szóval lássuk a medvét...Azért a bizt. kedvéért még egy biztonsági másolat... kész van, leOkolom...Hmm, semmi hibaüzenet, sem Északi sem Argóniai, semmi (Ezt csak amikor legelőször próbálkoztam, akkor írta ki)
A telepítés elkészült, katt a Befejezésre :) Saját Gép ... Oblivion Mappában futtatom az "Oblivion" fájlt. A bevezető "Morrohun" kiírás bejön hanggal, aztán a menüben már nem ez a helyzet, a dolgok amikre kattint az ember, azok magyarok, de más nem. Indítok egy Új játékot, nos a Bevezető Videó felirata magyar. Amikor vége, kiírja a Tutorial Questet, nos ennek a leírása nem magyar, sőt a Felszerelések neve sem. Nos odalépek az ajtóban, a Dark Elf hapsinak igaz van hangja, de a felirat amit kapok az Angol. Mentek, kilépés aztán vissza belépek, Betöltöm a játékot (a betöltés közbeni játéktipp se magyar) és ugyanaz a helyzet. Remélem valaki tudna segíteni. Én is köszönöm a Team hosszú munkáját.
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Madness írta:Hello, nekem csak az Oblivion alapjátékom van meg, ma feltelepítettem, beléptem aztán ki, majd telepítettem a magyarítást... ...nos a vége az lett h a Küldik és a párbeszédek nem magyarok, a bevezető videó viszont igen. Nos próbáltam újra, vissza eredeti állapotba, na most már ezt vagy ötödször, mi lehet a probléma? : ...Válaszd ki a magyarítás összetevőit, hát már letettem (majdnem) minden extráról, bejelölöm: Alap összetevők, DarkUI, Betűtípusok -> Tovább, a Hangoknál nem jelöltem be semmit, mert az előző BackUp-ból visszamásoltam a Voice-kat már, szóval lássuk a medvét...Azért a bizt. kedvéért még egy biztonsági másolat... kész van, leOkolom...Hmm, semmi hibaüzenet, sem Északi sem Argóniai, semmi (Ezt csak amikor legelőször próbálkoztam, akkor írta ki)
A telepítés elkészült, katt a Befejezésre :) Saját Gép ... Oblivion Mappában futtatom az "Oblivion" fájlt. A bevezető "Morrohun" kiírás bejön hanggal, aztán a menüben már nem ez a helyzet, a dolgok amikre kattint az ember, azok magyarok, de más nem. Indítok egy Új játékot, nos a Bevezető Videó felirata magyar. Amikor vége, kiírja a Tutorial Questet, nos ennek a leírása nem magyar, sőt a Felszerelések neve sem. Nos odalépek az ajtóban, a Dark Elf hapsinak igaz van hangja, de a felirat amit kapok az Angol. Mentek, kilépés aztán vissza belépek, Betöltöm a játékot (a betöltés közbeni játéktipp se magyar) és ugyanaz a helyzet. Remélem valaki tudna segíteni. Én is köszönöm a Team hosszú munkáját.
Teljesen ugyanez a problémám. Ide is leírom: KÖSZÖNÖM SZÉPEN :D :) :mrgreen: :mrgreen: :D
Ha nem tudom lemagyarosítani, akkor jó lesz 10% magyarrul is :)
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Sziasztok!

Hát nagy meló volt, kösz mindenkinek a fordítást/tesztelést.

A gondom csak annyi, mint ami a morrowinddel is volt, van ügye két kiegészítő, a Knights of the Nine és a The Shivering Isles.
Az van írva általatok, hogy ezeket célszerű a magyarítás előtt felrakni. Kérdezem én, ha nem akarok belefolyni ezekbe a "küldetésekbe" főleg amiatt hogy angol ügye - az esetleges lefordításuk előtt - akkor mit ne csináljak? :)

A GOTY lemezen továbbá vannak egyéb kiegészítők pl a Mehrunes Razor, Spell Tomes amiről kicsivel korábban azt írtátok hogy nincs lefordítva, ezeket érdemes feltenni ennek ellenére is, vagy csak szükség szerint?

Kösz :)
Avatar
LordKex
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009. aug. 13., csüt. 17:11

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: LordKex »

Hello!

Nekem is ez a problémám és arra gondoltam. hogy jó lenne ha a készítők leírnának egy olyan telepítési beállítást( alap beállítások, azok apipálós izék :D ) ami jó vagy eredetire vagy nem eredetire.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Érdeklődő írta:Tehát a magyarítás nem működik ha nincs meg a Shivering Isles kiegészítő?
Miért ne működne?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

LordKex írta:Hello!

Nekem is ez a problémám és arra gondoltam. hogy jó lenne ha a készítők leírnának egy olyan telepítési beállítást( alap beállítások, azok apipálós izék :D ) ami jó vagy eredetire vagy nem eredetire.
Egyrészt a warezt nem támogatjuk, nem is foglalkoztunk vele, hogy teszteljük rajta a magyarítást. Másrészt akinek nem akar működni a magyarítás, nézze meg, felrakta-e az 1.2-es javítást, hangokat átalakította-e, Adatfájloknál bekapcsolta-e a morrohun.esp-t és a magyarjavitas.esp-t.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Madness írta:Hello, nekem csak az Oblivion alapjátékom van meg, ma feltelepítettem, beléptem aztán ki, majd telepítettem a magyarítást... ...nos a vége az lett h a Küldik és a párbeszédek nem magyarok, a bevezető videó viszont igen. Nos próbáltam újra, vissza eredeti állapotba, na most már ezt vagy ötödször, mi lehet a probléma? : ...Válaszd ki a magyarítás összetevőit, hát már letettem (majdnem) minden extráról, bejelölöm: Alap összetevők, DarkUI, Betűtípusok -> Tovább, a Hangoknál nem jelöltem be semmit, mert az előző BackUp-ból visszamásoltam a Voice-kat már, szóval lássuk a
Itt kapásból van egy hiba, mert ha visszaállítod az eredeti hangokat, akkor a magyarítással nem lesz jó.
medvét...Azért a bizt. kedvéért még egy biztonsági másolat... kész van, leOkolom...Hmm, semmi hibaüzenet, sem Északi sem Argóniai, semmi (Ezt csak amikor legelőször próbálkoztam, akkor írta ki)
A telepítés elkészült, katt a Befejezésre :) Saját Gép ... Oblivion Mappában futtatom az "Oblivion" fájlt. A bevezető "Morrohun" kiírás bejön hanggal, aztán a menüben már nem ez a helyzet, a dolgok amikre kattint az ember, azok magyarok, de más nem. Indítok egy Új játékot, nos a Bevezető Videó felirata magyar. Amikor vége, kiírja a Tutorial Questet, nos ennek a leírása nem magyar, sőt a Felszerelések neve sem. Nos odalépek az ajtóban, a Dark Elf hapsinak igaz van hangja, de a felirat amit kapok az Angol. Mentek, kilépés aztán vissza belépek, Betöltöm a játékot (a betöltés közbeni játéktipp se magyar) és ugyanaz a helyzet. Remélem valaki tudna segíteni. Én is köszönöm a Team hosszú munkáját.
1.2-es folt fent van?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

totya írta:Sziasztok!

Hát nagy meló volt, kösz mindenkinek a fordítást/tesztelést.

A gondom csak annyi, mint ami a morrowinddel is volt, van ügye két kiegészítő, a Knights of the Nine és a The Shivering Isles.
Az van írva általatok, hogy ezeket célszerű a magyarítás előtt felrakni. Kérdezem én, ha nem akarok belefolyni ezekbe a "küldetésekbe" főleg amiatt hogy angol ügye - az esetleges lefordításuk előtt - akkor mit ne csináljak? :)
Ne foglalkozz azokkal, akik angolul szövegelnek. :)
A GOTY lemezen továbbá vannak egyéb kiegészítők pl a Mehrunes Razor, Spell Tomes amiről kicsivel korábban azt írtátok hogy nincs lefordítva, ezeket érdemes feltenni ennek ellenére is, vagy csak szükség szerint?

Kösz :)
Ha ki akarod próbálni őket, felrakhatod.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Kleshk írta:Csak annyit szeretnék kérdezni hogy a Shivering Isles-t azt magyarosítja a magyarosítás vagy az alapjába véve nincs benne a magyarosításban? Mer ki tudok pipálni oylat hogy rendelkezem a kieggel, de annak van magyarításbeli lényege is vay csak a telepítőnek kell hogy tudja mivel ál szemben?
Alapjában véve az alapjátékot fordítottuk le. Meg még néhány beépülőt. SI-t nem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Mike1987 írta:Nálam annyi gond lenne, hogy a Birodalmi Városban az Üsd és Vágd boltban az ork karakternek nincs hangja,nem mozog a szája és nagyon gyorsan eltűnik a szöveg, de ugyanezt vettem észre a a Kezes Pajtánál, a városon kivűl, ott is az ork karakternél ugyanez volt... :? Más karakter eddig ugyanúgy beszélt rendesen. Mi lehet a probléma?
Át kell alakítani a hangokat a telepítőnek.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gonosz Toposz írta:Először is, köszönet a fordítóknak.

Aztán az észrevételek:
- akinél nincs hang, az ott kúrta el valószínűleg, hogy az elején azt kell kipipálni, hogy melyik beszédcsomag NINCS még lefordítva. Ez nem valami hülyebiztos megoldás :)
- még csak az elején jártam, de a vízi-városban már találtam két angol mondatot, az egyik egy háttérbeszélgetés az éjszakában, a másikat meg a gyíkfajzattal való beszélgetés közben.
Mik voltak azok?
Madness

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Madness »

Köszönöm a segítséget, 1.2es nem volt fent, megtudhatnám merre tudnám letölteni?
totya
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 22:42

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: totya »

Vik írta: Ne foglalkozz azokkal, akik angolul szövegelnek. :)
Kösz a választ!
istvan286

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: istvan286 »

Madness írta:Köszönöm a segítséget, 1.2es nem volt fent, megtudhatnám merre tudnám letölteni?
ez má lustaság a javából :lol:
GOOGLE (barátod a medve sajt) ;)
gyikic
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. szept. 8., kedd 17:25

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gyikic »

Sziasztok!
Nagyon köszönöm a fordítást , csak ezért a játékért fejlesztettem fel a gépemet.El se tudom mondani mennyire vártam már az elkészültét.Fel is telepítettem izibe de csak nem akar indulni.A főmenüig eljutok ,de ahogy új játékot akarok indítani rögtön kilép hibaüzenet nélkül.Próbáltam úgy is , hogy leszedtem a fordítást minden elemével és akkor már ment rendesen.
A telepítést teljesen úgy csináltam , ahogyan irva vagyon.
Kérem szépen segítsen valaki , mi lehet a gond.
na végre

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: na végre »

koszonet a forditoknak vegre kesz a cucc


redche
mangaboy

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: mangaboy »

Hali!

Az elmúlt jó pár hónapban szótlanul lestem az oldalt a fórumot és végre eljött a várva várt pillanat :)
A lényeg: Nagyon szépen köszönöm a fordítást :D megérte várni :)
baly131
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009. szept. 9., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: baly131 »

Üdv! Először is szeretném megköszönni a fordítók munkáját (még így látatlanul is...)
Merthogy az a problémám hogy a telepítő valami hibát ír ki:
"Hiba (-5005 : 0x80070002) történt a telepítő futtatása közben.
Győződjön meg róla, hogy befejezett minden előzetes telepítést és bezárta a többi alkalmazást.
Ha a hiba továbbra is fennáll, vegye fel a kapcsolatot az értékesítővel: MorroHun Team (http://www.morrohun.hu)"
Lehet hogy én csesztem el valamit...
Légyszi segítsetek! :(
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Madness írta:Köszönöm a segítséget, 1.2es nem volt fent, megtudhatnám merre tudnám letölteni?
Persze, a Magyarítások Portálon fent van, a telepítővel együtt. Először az UK változattal érdemes kísérletet tenni. Ha nem jó, akkor másold vissza a biztonsági mentést, majd jöhet az amerikai.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

gyikic írta:Sziasztok!
Nagyon köszönöm a fordítást , csak ezért a játékért fejlesztettem fel a gépemet.El se tudom mondani mennyire vártam már az elkészültét.Fel is telepítettem izibe de csak nem akar indulni.A főmenüig eljutok ,de ahogy új játékot akarok indítani rögtön kilép hibaüzenet nélkül.Próbáltam úgy is , hogy leszedtem a fordítást minden elemével és akkor már ment rendesen.
A telepítést teljesen úgy csináltam , ahogyan irva vagyon.
Kérem szépen segítsen valaki , mi lehet a gond.
Honnan szerezted a játékot? 1.2-es javítást felraktad?
gyikic
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. szept. 8., kedd 17:25

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: gyikic »

A játék minden kieggel eredeti.ShiveringIsles_v1.2.0416English patch felrakva.
Andrejka

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Andrejka »

Na végre haza értem a melóból és telepíteni tudtam!
Eddig csak a főmenüig jutottam, ami nálam is angolul maradt, de az nem is zavar!
Nekem ami elsőre feltűnt, hogy nálam nem ír " ő " (hosszú ö) betűt, mindig kihagyja!
Valakinél jelentkezett még ez a jelenség!
Azonban nem tudom elégszer hangsúlyozni mennyire köszönöm a fordítást, ez nem kritika volt, csak észrevétel!
Köszönöm!
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

Vik írta:
Mike1987 írta:Nálam annyi gond lenne, hogy a Birodalmi Városban az Üsd és Vágd boltban az ork karakternek nincs hangja,nem mozog a szája és nagyon gyorsan eltűnik a szöveg, de ugyanezt vettem észre a a Kezes Pajtánál, a városon kivűl, ott is az ork karakternél ugyanez volt... :? Más karakter eddig ugyanúgy beszélt rendesen. Mi lehet a probléma?
Át kell alakítani a hangokat a telepítőnek.
Igen, gondoltam, hogy ott lesz a gond, és végül ott volt, csak a telepítőben volt írva, hogy a 2 file-t elmentem, és később ha ismét telepítem, akkor nem kell várni fél órát, és én a régi(telepítő által átalakított) fileokat raktam vissza...No mind1, újrainstaláltam az egészet, és így már teljesen magyar minden, és beszél mindenki! ;)
Krabby

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Krabby »

Sziasztok! Elóször is szeretném megköszönni a magyarosítást, másodsorban, volna egy problémám. A probléma a füves talaj textúrával van, helyette ilyen lila bumpmap szerű izé van. Natural environments és a nemhivatalos folt van felrakva. Nemtudom hogy mi lehet a gond, én a pluginek belöltési sorrendjére tippelek, csak azt nem tudom, hogy kell megváltoztatni. Valaki segítsen, ha tud. Köszönöm
Moli

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Moli »

Remek, mostmár az Oblivion se megy!
Richie18

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Richie18 »

Miért van az ,hogy hiába teszem fel a magyarítást mert az NPC -k beszéde angol marad ,és a fajok ismertetője is ?
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vik írta:
Gonosz Toposz írta: - még csak az elején jártam, de a vízi-városban már találtam két angol mondatot, az egyik egy háttérbeszélgetés az éjszakában, a másikat meg a gyíkfajzattal való beszélgetés közben.
Mik voltak azok?
Már kettő van, gondolom a SI miatt: az egyik a már említett pletyka (anvilt emlegeti, meg a kápolnáját, pontosan már nem emlékszem) a másik meg a Door in Niben Bay küldetés, ezt a piacon kaptam.
Gonosz Toposz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Gonosz Toposz »

Gyáhe, kéne csinyáni egy vidijót a sok sügérnek, hogy hogyan kö felrakni a madzsrítást e. :D
Andrejka

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Andrejka »

Újratelepítettem, de "Ő" betűt még mindig nem ír (Főmenü = Fmenü, erő = er , stb.)
Minden más remekül működik!
Valami megoldás?
Köszike!
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

Látom sok embernek vannak gondjai, szóval leírom én is, hogy én hogyan telepítettem! ;)
(Sima alap Oblivion-t használok, nincs fent egyik kiegészítő sem!)

1. Ha fent volt az Oblivion, akkor Uninstall, majd a játék könyvtárából mindent töröljünk ki.
2. Telepítsük ismét fel az Oblivion-t, majd a Data mappába a használni kívánt modokat másoljuk be
Én ezeket a modokat használom: Illumination Within
Natural Environments
Mivel nem túl erős a gépem, én csak ennyi rakok fel rá, nekem bőven elég ez, persze mindenki maga dönti el, hogy ki mit rak fel! ;)
3. Ha még nem volt fent az Oblivion indítsuk el a játékot, állítsuk be a nekünk megfelelő grafikát, bill.kiosztást, majd lépjünk ki. Persze, ha már fent volt a játék, akkor ezt nem kell megtenni, csak a ini file miatt tesszük ezt, hogy létrejöjjön a dokumentumok közt!
4. Indítsuk el a Magyarosító telepítőt, majd szépen pipáljuk be, amire tényleg szükségünk van!
Alap - Mindenféleképpen pipáljuk! De ez alapértelmezettként be van pipálva!
Grafika - Csak ha erős gépünk van!
Patchek - Ha eredeti a játék, valószínűleg az UK verziót kell bepipálni, ha viszont kalóz verzió, akkor ajánlom a US-t. Mindenféleképpen valamelyiket bekell pipálni, fontos a magyarításhoz!
Az Unofficial Oblivion Patch is legyen bepipálva!
Pluginek - Hát én ezek közül nem tudtam felrakni egyet sem, mert nincs meg egyik sem! ;)
A DarkUI és az Anti-DarkUI közül is pipáljunk be egyet, de semmiképpen se mindkettőt!
Végigjátszás - Ha kell, pipáljuk be!
Fontok - Pipáljuk be ezt is!
5. Következik a legfontosabb lépés, a hangok átalakítása. MINDENFÉLEKÉPPEN PIPÁLNI KELL! Ha fent van a kiegészítő, akkor a 2. négyzetbe is tegyünk pipát, de az elsőbe kötelező rakni! Igaz írja, hogy később,ellehet ezt a két file-t menteni, de én a köv. telepítésnél hiába használtam fel újból, jöttek a "Nem beszélő" karakter hibák, tehát ajánlott, minden újratelepítésnél, bepipálni az 1. négyzetet, és türelmesen kivárni a kb 30-45 perces átalakítást!
6. Ha készen vagyunk, indítsuk el a Launcher-t, majd a Data Files-on belül ellenőrizzük le, hogy minden mod bevan-e pipálva, főleg a MorroHun.esp, magyarjavitas.esp. Nekem szerencsére nem kellett a "betöltési sorrend"-el foglalkoznom, mert így alapból, ahogy feltelepítettem a dolgokat, jó volt neki.
7. Indítsuk a játékot, és mindenki élvezze a honosított játékot! ;)

Megjegyzem eddig 3-szor találkoztam angol szöveggel, egyszer a csatorna rendszerben, ahogy menekülök a börtönből "The Gate is sealed", amikor egy kapuhoz mentem. Nem sokkal később pedig, ahogy kiakartam lépni a csatornából, amikor megkérdi, hogy biztos mindent jól beállítottam(faj,külsö,stb), és néha a betöltési képernyőnél egy pár mondat!De a párbeszédek hangjai eddig jók voltak, és a feliratok is magyarul jelennek meg, mindenhol! Remélem tudtam segíteni, hogy leírtam az én "telepítési" útmutatómat. ;) És óriási köszönet a fordítóknak! Köszönöm! ;)
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

Gonosz Toposz írta:Gyáhe, kéne csinyáni egy vidijót a sok sügérnek, hogy hogyan kö felrakni a madzsrítást e. :D
Na állítsad le magad! Nem lehet mindenki olyan "okos", mint te! :| Én az előbb szépen leírtam, remélem érthetően, hogy kell felrakni, persze ha továbbra is gond lenne, megpróbálok segíteni, nem pedig "sügérezni"...Te is inkább segíts nekik, hogy minél hamarabb tudjanak játszani! ;)
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

Andrejka írta:Újratelepítettem, de "Ő" betűt még mindig nem ír (Főmenü = Fmenü, erő = er , stb.)
Minden más remekül működik!
Valami megoldás?
Köszike!
A Fontokat is pipáld be a telepítésnél szerintem!
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

Krabby írta:Sziasztok! Elóször is szeretném megköszönni a magyarosítást, másodsorban, volna egy problémám. A probléma a füves talaj textúrával van, helyette ilyen lila bumpmap szerű izé van. Natural environments és a nemhivatalos folt van felrakva. Nemtudom hogy mi lehet a gond, én a pluginek belöltési sorrendjére tippelek, csak azt nem tudom, hogy kell megváltoztatni. Valaki segítsen, ha tud. Köszönöm
Esetleg egy videókártya driver frissítést ajánlanék, mert nekem is fent van a Natural Environments és nálam nincs ilyen gond.
Vendég

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mike1987 írta:
Krabby írta:Sziasztok! Elóször is szeretném megköszönni a magyarosítást, másodsorban, volna egy problémám. A probléma a füves talaj textúrával van, helyette ilyen lila bumpmap szerű izé van. Natural environments és a nemhivatalos folt van felrakva. Nemtudom hogy mi lehet a gond, én a pluginek belöltési sorrendjére tippelek, csak azt nem tudom, hogy kell megváltoztatni. Valaki segítsen, ha tud. Köszönöm
Esetleg egy videókártya driver frissítést ajánlanék, mert nekem is fent van a Natural Environments és nálam nincs ilyen gond.
A legfrissebb Nvidia driver van fent és nemhiszem hogy videókártyával kapcsolatos lenne a dolog, szerintem valami miatt összeakadt a talaj textúrája. Képet nemtudok mutatni, viszon ilyen aknafedél szerűséget meg valami habszerű dolgot válek felfedezni benne:D Csak az éles fű ilyen, a távoli az szép zöld
Krabby

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Krabby »

Igen, és csak a magyarosítás telepítése után lett ilyen, előtte minden jó volt.
Gonosz Toposz

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Gonosz Toposz »

Mike1987 írta:
Gonosz Toposz írta:Gyáhe, kéne csinyáni egy vidijót a sok sügérnek, hogy hogyan kö felrakni a madzsrítást e. :D
Na állítsad le magad! Nem lehet mindenki olyan "okos", mint te! :| Én az előbb szépen leírtam, remélem érthetően, hogy kell felrakni, persze ha továbbra is gond lenne, megpróbálok segíteni, nem pedig "sügérezni"...Te is inkább segíts nekik, hogy minél hamarabb tudjanak játszani! ;)
Dicséretes, hogy leírtad, de a telepítőben is le van írva ugyanez :)
A telepítő magyar nyelvű, még a linket is megadja, ha netán nem lenne letöltve és felrakva a patch, közli mit hova kell másolni, ha valamiért nem tudna átmásolni pár könyvtárat, szóval ezek után tényleg csak egy idekattincsá oszt jólesz vidijó lehet csak a megoldás. :)
Andrejka

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Andrejka »

Mike1987 írta:
Andrejka írta:Újratelepítettem, de "Ő" betűt még mindig nem ír (Főmenü = Fmenü, erő = er , stb.)
Minden más remekül működik!
Valami megoldás?
Köszike!
A Fontokat is pipáld be a telepítésnél szerintem!
Szia!
Bepipáltam, már csak azért is, hogy máshol is használhassam őket!
De sajnos nem jó, pedig minden más tökéletesen működik!
Hangok, feliratok (ő nélkül), grafika, minden! :(
De nem adom fel! :)
Köszi a válaszodat! ;)
lacix

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: lacix »

sziasztok a felraktam magyarpsitás és minden jo, de a küldetéseket nem megyarul irja ez mértvan???
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Luc »

Olvasni és megérteni. Ez a kulcsa mindennek. Egyből jajjgatni, pedig a megoldás már a kezedben van, az eléggé oktalan viselkedésnek tűnik.
Krabby

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Krabby »

A letöltési sorrendröl írnátok egy kicsit bővebben? a telepítóben lévő adatfájlokat milyen sorrendben kell betölteni? és azt hogy tudom megváltoztatni? Ja és a magyarítás telepítése után a füves talaj textúra lila színű textúrává változik.
lacix

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: lacix »

sziasztok a küldetések mértnem magyarok egyedül a legelsö küldetés magyar a többbi nem
ez mért van???
Mike1987
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 22:43

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Mike1987 »

Gonosz Toposz írta: Dicséretes, hogy leírtad, de a telepítőben is le van írva ugyanez :)
A telepítő magyar nyelvű, még a linket is megadja, ha netán nem lenne letöltve és felrakva a patch, közli mit hova kell másolni, ha valamiért nem tudna átmásolni pár könyvtárat, szóval ezek után tényleg csak egy idekattincsá oszt jólesz vidijó lehet csak a megoldás. :)
Én csak leírtam ,hogy én hogy csináltam, ennyi, és hogy nekem így működik minden. A "lila föld" és a "hiányzó betűk" hibájára más ötletem nincs :? Próbálkozni kell.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Krabby írta:Sziasztok! Elóször is szeretném megköszönni a magyarosítást, másodsorban, volna egy problémám. A probléma a füves talaj textúrával van, helyette ilyen lila bumpmap szerű izé van. Natural environments és a nemhivatalos folt van felrakva. Nemtudom hogy mi lehet a gond, én a pluginek belöltési sorrendjére tippelek, csak azt nem tudom, hogy kell megváltoztatni. Valaki segítsen, ha tud. Köszönöm
Béta idején volt szó valami lila fűről, ott az volt a gond, hogy nem rakták fel az 1.2-es javítást. Ha jól emlékszem.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

Andrejka írta: Szia!
Bepipáltam, már csak azért is, hogy máshol is használhassam őket!
De sajnos nem jó, pedig minden más tökéletesen működik!
Hangok, feliratok (ő nélkül), grafika, minden! :(
De nem adom fel! :)
Köszi a válaszodat! ;)
Ha nincs ő, ű betű, az azért lehet, mert nem sikerült telepítenie a betűkészleteket. Nem azt, amit választhatsz, hanem azt, ami az Oblivion\Data\Fonts mappába kerül. Próbáld meg újratelepíteni a magyarítást.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: Vik »

lacix írta:sziasztok a küldetések mértnem magyarok egyedül a legelsö küldetés magyar a többbi nem
ez mért van???
Attól függ, milyen küldetések.
baly131
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009. szept. 9., szer. 19:05

Re: Kérdések és válaszok az Oblivion magyarításával kapcsola

Hozzászólás Szerző: baly131 »

Hello!
"Hiba (-5005 : 0x80070002) történt a telepítő futtatása közben.
Győződjön meg róla, hogy befejezett minden előzetes telepítést és bezárta a többi alkalmazást.
Ha a hiba továbbra is fennáll, vegye fel a kapcsolatot az értékesítővel: MorroHun Team (http://www.morrohun.hu)"
Ezt írja ki a telepítő...mi lehet a gond??
Köszi a segítséget előre is
Válasz küldése