Oblihun

Az Oblivion magyarításával kapcsolatos kérdések, hibák.
zeewolf

Oblihun

Hozzászólás Szerző: zeewolf »

Mi az oka hogy elölről kezditek a fordítást? Az Oblihun csapat is dolgozik rajta, együtt nem lenne gyorsabb a munka?
gytallian

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: gytallian »

Azok már vagy egy fél éve NEM dolgoznak rajt.
ColdfoeniX

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: ColdfoeniX »

én segitettem keveset az Oblivion ba de a főnök eltünt itt nem segitheték ? ha igen vegyetek fel coldfoenix@msn.com
Alpheiosz

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Alpheiosz »

Hajrá srácok,csak így tovább(különben átküldök két trollt meg egy ogrét :lol: )
zeewolf

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: zeewolf »

Hümm hümm, okosabb nem lettem. Akkor biztos meg van az oka.
Metts

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Metts »

Amit a Oblihun team csinált az felért a 0 ával,....

DE végre valaki neki állt Sok sikert
Vendég

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hol, tudok jelentkezni a forditás ra?

mategalambosi@freemail.hu
irjatok, ha kell a segitség
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

ColdfoeniX írta:én segitettem keveset az Oblivion ba de a főnök eltünt itt nem segitheték ? ha igen vegyetek fel coldfoenix@msn.com
Aki segíteni szeretne a fordításban, és tud is angolul ( :D ) az írjon a morrohun(kukac)gmail(pont)com címre SzőtsÁkinak, vele beszéljétek meg a részleteket.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

zeewolf írta:Mi az oka hogy elölről kezditek a fordítást? Az Oblihun csapat is dolgozik rajta, együtt nem lenne gyorsabb a munka?
Minőségi munkát szeretnénk kiadni a kezünkből.
Garfield

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Garfield »

Én is a régi(amugy még most is müködő) Oblihunak a tesztere vagyok/voltam és csináljuk a magyarosítást csak éppen kevesen vagyunk!!!De azért sok sikert nektek is mi most rékapcsolunk és ebben az évben készen leszünk remélem!!
Garfield

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Garfield »

Ja viszont még annyi hogy a nagyon szép Patch és mod gyűjteményem(ami nem olyan eget verően sok, de minőségi válogatás) felajánlom az oldal részére!! ;)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

Garfield írta:Ja viszont még annyi hogy a nagyon szép Patch és mod gyűjteményem(ami nem olyan eget verően sok, de minőségi válogatás) felajánlom az oldal részére!! ;)
Ha magyar nyelvű, akkor várjuk szeretettel... :)
Garfield

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Garfield »

Na gyerekek látom faxán haladtok ám, szorítok nektek is ugyanis nekem már minden mi lesz készen csak legyen már valami!! Főleg hogy a régi csapatból kivágtak mondván hogy nem kell teszter majd ők tesztelik, de hát hol érdekel akkor engem :mrgreen: !! Am esetleg ha ezt vefelyeztétek a Fallout 3mat nem lenne kedvetek? Bethesda csinálja, tehát tök ugyanolyan lesz mint Obli, vagyis ugyanúgy meg lehet majd csinálni!! Persze ez csak 1 5let volt....de mindenképp örülnék neki :D
Metts

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Metts »

Jól haladtak egyrejobban hajrá:D
Bratakos

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Bratakos »

Végre Végre !!!
Remélem lesz kitartásotok befejezni ezt az ALAP müvet.
Nagyon sokan várjuk már elkészültét. ezt bizton állítom...
Kitartást-Kitartást és Jó Munkát Kívánunk !!
Ja és persze türelmesen várjuk.

Üdvözlettel : egy Ős fan ;)
Viharmadar

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Viharmadar »

Na fiuk lányok,ha ebböl egyszer is lesz magyarositás akkor én megeszem a kalapom!!!!Semmi hir a haladásrol,stagnál az oldal!!!!!!!!!Az állapot mindég ugyanaz!!!Ennek a játéknak a magyarositásárol le lehet mondani!!!!!!!Az oblihun elkezdte,de nem lett semmi,most a morrohun is elkezdi,de ö is abbahadja az egészet és már senki nem folytatja.
Vendég

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ÉN bízok mind a kettő team-ben:)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

Viharmadar írta:Na fiuk lányok,ha ebböl egyszer is lesz magyarositás akkor én megeszem a kalapom!!!!Semmi hir a haladásrol,stagnál az oldal!!!!!!!!!Az állapot mindég ugyanaz!!!Ennek a játéknak a magyarositásárol le lehet mondani!!!!!!!Az oblihun elkezdte,de nem lett semmi,most a morrohun is elkezdi,de ö is abbahadja az egészet és már senki nem folytatja.
Ezt miből gondolod? Kb. egy hete emelkedett 4 százalékot a mutató, és történetesen ma is fordítottunk szövegeket Oblivionhoz. Nekem mondjuk ma nem volt rá túl sok időm, holnap se lesz, csak délelőtt, de azért haladunk.
Viharmadar

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Viharmadar »

Ohh elnézést kérek!!!Csak te sem tudod megmondani mikorra forditjátok le!!!Mikor kezdtétek a forditást????Vagy hanyadszor kezdtétek ujra???Na mindegy,mire befejezödik a forditás,már mindenkinek unalmas lesz ajáték!!!!:D Bocsi,csak a véleményem fejtettem ki,nem sértegetésnek szánom!!!Ne érts félre!!!!
Avatar
Nordavind
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. feb. 7., csüt. 9:09
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Nordavind »

Viharmadar... Nezzel mar korbe, hogy mi az amit a MorroHUN lerakott az asztalra... Viszont ha te jobban tudod csinalni, nosza varjuk a teljes Oblivion magyarositasodat :lol:
Mikor kezdtétek a forditást????Vagy hanyadszor kezdtétek ujra???
Ha mar a forumot ilyen sikeresen megtalaltad, talan nem lesz problema a Hirek oldalreszt sem... :roll:
Na mindegy,mire befejezödik a forditás,már mindenkinek unalmas lesz ajáték!!!!
Neked lehet, de azert ne vegyel mindenkit egy kalap ala... a Morrowindra kepesek voltunk eveket varni, akkor az Oblivion mar meg sem fog kottyanni... ;) Mellesleg szemely szerint a minoseget jobban ertekelem a gyorsasagnal...
Bocsi,csak a véleményem fejtettem ki,nem sértegetésnek szánom!!!
Ahogy en is, szoval peace :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

Viharmadar írta:Ohh elnézést kérek!!!Csak te sem tudod megmondani mikorra forditjátok le!!!Mikor kezdtétek a forditást????Vagy hanyadszor kezdtétek ujra???Na mindegy,mire befejezödik a forditás,már mindenkinek unalmas lesz ajáték!!!!:D Bocsi,csak a véleményem fejtettem ki,nem sértegetésnek szánom!!!Ne érts félre!!!!
Azt tényleg nem tudom megmondani, mikorra leszünk készen, mert ez nagyban függ attól, egyszerre hány csapattag tud dolgozni rajta, és milyen mértékben. Mikor kezdtük a fordítást? Én egy kicsit megelőztem a többieket, és már azelőtt lefordítottam az egyéb tárgyakat, hogy igazából elkezdődött a munka valamikor augusztus második felében. Azóta viszont egyszer se kezdtük újra.
Viharmadar

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Viharmadar »

Hát rendben van!!!Azért sok kitartást és mindenekelött sok szabadidöt kivánok nektek,hogy be tudjátok fejezni ennek a marha nagy játéknak a magyarositását!!!A játékot én végigjátszanám mégegyszer,magyarositott szöveggel!!!A morrowind magyarositása tetszik nagyon!Szép munka!!! ;)
Vendég

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azért jobb lett volna, ha előbb a teljes Morrowind van kész (értsd: nem bétás Bloodmoon + minden jelentősebb fordítást igénylő plugin), mielőtt az Oblivionba kezdetek bele. A fordításban nem vagyok otthon, de, ha a saját terültemen kezdek valamibe bele, azt szeretem végigcsinálni.

Főleg mivel a Morrowindbnan kevesebb a bug, mint az Oblivionban, valószínű még úgyis kell hozzá pár javítás, hogy normálisabban működjön (készítőktől, nem tőletek).
Na így vagyok vele. Tehát nincs bajom azzal, hogy ezt is meg szeretnétek csinálni, csak "korainak" tartom (idézőjel azért, mert már nem mai az Oblivion sem).
kletfer

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: kletfer »

Nagyon szépen halodtok, köszönöm az eddigi munkátokat.
Akármikor is lesz kész a fordítás én örülni fogok neki.
:D
nem tudom, hogy tervezitek-e vagy sem, de a The Elder Scrolls IV oblivion The Shivering Isles
is forditásra kerül?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

kletfer írta:Nagyon szépen halodtok, köszönöm az eddigi munkátokat.
Akármikor is lesz kész a fordítás én örülni fogok neki.
:D
nem tudom, hogy tervezitek-e vagy sem, de a The Elder Scrolls IV oblivion The Shivering Isles
is forditásra kerül?
Ha jól emlékszem, úgy döntöttünk, hogy még nem döntöttünk a kérdésben.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

Garfield írta:Én is a régi(amugy még most is müködő) Oblihunak a tesztere vagyok/voltam és csináljuk a magyarosítást csak éppen kevesen vagyunk!!!De azért sok sikert nektek is mi most rékapcsolunk és ebben az évben készen leszünk remélem!!
Öt hónap fordítás után mi is átléptük a 60%-ot. Ha ehhez hozzávesszük a Morrowindból áthozható könyveket, akkor bőven. Ti hogy álltok?
ea

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: ea »

Szeretném megkérdezni a forditó csapatot,hogy miért nem adtok ki egy "béta Hun-t.

Ha lenne béta,a játszó közönség és szúrkolótok is tudnák tesztelni,esetleg segiteni!
,ez csak egy ötlet magam részéről.

Én sajnos nem értek a programozáshoz,igy nem tudok segiteni a csapatnak,,de ha valakinek segitség és öröm,van 10gb plus a játékhóz.

Sokan várják,köztük Én is!!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

ea írta:Szeretném megkérdezni a forditó csapatot,hogy miért nem adtok ki egy "béta Hun-t.

Ha lenne béta,a játszó közönség és szúrkolótok is tudnák tesztelni,esetleg segiteni!
,ez csak egy ötlet magam részéről.

Én sajnos nem értek a programozáshoz,igy nem tudok segiteni a csapatnak,,de ha valakinek segitség és öröm,van 10gb plus a játékhóz.

Sokan várják,köztük Én is!!
Érdemes megvárni, hogy készen legyünk vele. Azért nem adunk ki jelen állapotban bétát, mert még sok dolog változik menet közben, vannak benne hibák, ezeket könnyen felderítjük, jó esetben javítjuk is. Én legalábbis igyekszem. :)

De ha eljutunk az RC1 kiadásáig, akkor ti is tudtok majd segíteni, mégpedig azzal, hogy sokat játszotok, még alaposabban átnézitek a szövegeket, a talált hibákat pedig jelentitek.
DFRun

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: DFRun »

De ha eljutunk az RC1 kiadásáig, akkor ti is tudtok majd segíteni, mégpedig azzal, hogy sokat játszotok, még alaposabban átnézitek a szövegeket, a talált hibákat pedig jelentitek.


:D Vállalom! :D
A játék kb. feléig jutottam el,majd miután kiismertem letöröltem mindent és leültem megvárni a magyarosítást.Ugyhogy addig itt ülök a gép előtt és kész! :D Ne hagyjatok éhenhalni! :lol:
Garfield

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Garfield »

Gyerekek fantasztikusan jóóóól haladtok!!!! Minden tiszteletem a tietek!!! Eszméletlen gyorsan is folyik a munka!! Csak gratulálni tudok!! Szép!! :!: :D
Garfield

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Garfield »

Gyerekek fantasztikusan jóóóól haladtok!!!! Minden tiszteletem a tietek!!! Eszméletlen gyorsan is folyik a munka!! Csak gratulálni tudok!! Szép!! :!: :D
iXi

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: iXi »

A másik csapat magyarosításának egy korai változata van meg. Néhány helyen tényleg brutálisan illúzió rombolok a szövegek, de a mai botrány amit találtam mindent überel! Magát az ELDER SCROLLT cseszték szét valami credit jelegű akármivé. Amikor a kezembe tolták a vak papok majdnem elordítottam magam a toronyban.
HejjJoe

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: HejjJoe »

A képek alapján ténylegprofi munka folyik,és a magyar szövegek is tökéletesen le vannak forditva!Tényleg nagyon királyul haladtok!Csak igy tovább fiuk! :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

HejjJoe írta:A képek alapján ténylegprofi munka folyik,és a magyar szövegek is tökéletesen le vannak forditva!Tényleg nagyon királyul haladtok!Csak igy tovább fiuk! :D
Meg lányok. Bár lehet, hogy most csak egy lány dolgozik rajta. :)
DFRun

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: DFRun »

Vik írta:
HejjJoe írta:A képek alapján ténylegprofi munka folyik,és a magyar szövegek is tökéletesen le vannak forditva!Tényleg nagyon királyul haladtok!Csak igy tovább fiuk! :D
Meg lányok. Bár lehet, hogy most csak egy lány dolgozik rajta. :)

Hajrá lány(ok) :!:
RedClout
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009. ápr. 29., szer. 13:33

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: RedClout »

Üdv
Új regisztrált vagyok a szájton. Azt írtátok, hogy teszteléssel tudunk segíteni a fordításban.
A Morr+Trib+Blood végén járok, lassan kezdeném az Obli-t, hogy tudok beszállni teszternek?
Bye
RedClout
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

RedClout írta:Üdv
Új regisztrált vagyok a szájton. Azt írtátok, hogy teszteléssel tudunk segíteni a fordításban.
A Morr+Trib+Blood végén járok, lassan kezdeném az Obli-t, hogy tudok beszállni teszternek?
Bye
RedClout
Még sehogy, de ha elkezdődik a nyilvános teszt (majd a könyvfordítások után), akkor lesz róla hír.
Noel

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Noel »

már régóta 95% -on van a magyarítás... már nagyon várom hogy kész legyen.. mikorra várható?? :)
DFRun

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: DFRun »

Noel eggyel feljebb topik.
XHero

Oblihun

Hozzászólás Szerző: XHero »

Hell!

Ahogy megfigyeltem eleinte nagyon gyorsan haladtatok! És most elég rég 95%-on van a magyaritás. :(
Nektek az a 5%-ék semmi sima egy hét alatt megcsináljátok :D Vagy most egy kicsit pihentek:D?
De télleg nem rosszból csak ugy megkérdeztem:) .

Üdv: Egy ObliFan !
laciba10@freemail.hu

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: laciba10@freemail.hu »

Jelentkeztem tesztelni.És most?
Mongi

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Mongi »

Hali! Én is segítettem még anno a Raptor vezette csapatba fordítani az oblit , ha kell még segítség szívesen! msn : mrtn@freemail.hu
Axmart
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. máj. 17., vas. 9:31

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Axmart »

Van egy elég nagy problémám az oblivion magyarítása fel telepítésében elakad a vocies.bsa fálj cserélésénél és ezáltal a magyarítás egyetlen eleme sem működik kivéve az intrókat. nem tudom így tesztelni! ha valaki tud valamit hogy mi a baj akkor az szóljon! U.I.:tört verzióm van ha ez sokat változtat...
Sery

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Sery »

Hali Vik!
Ha feldobom a Shivering Isles kiegészítőt, akkor a karakterem megmarad, vagy nem árt újat kezdeni?
Köszi :lol:
peter2

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: peter2 »

hello mi az a telepitésnél hogy id szám mit kell oda irni
peter2

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: peter2 »

rájöttem de mindig érvénytelen
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

peter2 írta:rájöttem de mindig érvénytelen
Lehet, hogy nem jelentkeztél időben béta tesztelőnek?
peter2

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: peter2 »

és mikor lehet telepiteni id szám nélkül?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Vik »

peter2 írta:és mikor lehet telepiteni id szám nélkül?
Majd ha az RC teszt után kiadtuk a végleges változatot.
Alvar

Re: Oblihun

Hozzászólás Szerző: Alvar »

Én is pórul jártam a magyarítással, mert letöltöttem és nem tudom felrakni. Csak az a probléma, hogy a Letöltésnél a leírás egy kicsit félreérthető.

"A magyarítást csak a korábban feliratkozott tesztelők használhatják tesztelési célra."

Tehát ezt a verziót nem használhatják tesztelési célra olyanok, akik korábban nem volt feliratkozott tesztelő! De más célra fel lehet használni, mint feltelepíteni az oblivionunkra, kipróbálni, játszani vele.
De hát kérem szépen nem lehet feltenni! Akkor miért nem az van odaírva, hogy csak tesztesID -vel rendelkezők tudják feltelepíteni a magyarítást, mert egyenlőre ez egy zárt béta.
Meg nem értem miért nincs FreeID, szerintem nagyon sokan segítenének és biztos, hogy hamarabb kész lenne.

egyébként tisztelet mindenkinek, aki eddig részt vett az Elder Scrolls féle magyarításokba, nem semmi munka :)
Lezárt