Hibák a játékkal kapcsolatban

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Hogy kell képet beilleszteni? Ciki de sehogy nem megy :S
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Hogy kell képet beilleszteni? Ciki de sehogy nem megy :S
Én úgy szoktam, hogy feltöltöm egy tárhelyre, és megadom a címét, esetleg az előképet hozzá.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Itt van mind2-ről csináltam képet.
Kép

Kép
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Itt van mind2-ről csináltam képet.
Egyet kell értsek Cthulhuculttal, ez nagyon fura hiba, mivel szabályos Oblivion telepítésnek tűnik. Akkor nincsen hang a játékban, ha valamilyen beépülő megváltoztatja a fajneveket, de nálad nincs semmi, ami ilyet tenne. Esetleg próbáld törölni a Dokumentumok\My Games\oblivion\oblivion.ini-t, és nézd meg, hátha megjavul tőle.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Ugyan az...
Cthulhucult!

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult! »

Hát mivel ilyet tényleg nem tapasztaltam hat év Oblivionozás alatt sem, újra csak azt tudom javasolni, próbálj "szerezni" egy másik Obliviont. Elég kizártnak tartom, hogy ennyi idő után még kicserélnék neked a boltban, arról pedig csak úgy tudsz megbizonyosodni hogy maga a vásárolt játék hibás-e, ha megpróbálod egy másik példánnyal.

Izé...nem ide tartozik, meg biztos elfoglaltak vagytok, de elfelejthetem a felhasználónevem, vagy van esély új jelszót kapni?
Renzokuken

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Renzokuken »

Sziasztok!

Ma telepítettem fel az Obliviont és a két kieget, letöltöttem a magyarítást, felraktam. A játékban viszont fele magyar fele angol vegyesen minden. A párbeszéd maradt angol (és túl gyors is, mint azt előttem már páran írták is, hangátalakítást megnéztem, de nem sokat értek belőle), a karakter menü fele magyar fele angol szintén.

Egyébként nem tudok print screenelni, és Alt-Tabozni sem a játék alatt (Ha Alt Tabozok, akkor kifagy), ezért Printet nem tudok feltölteni... :S
Torrentes játék, nem origi.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Renzokuken írta:Sziasztok!

Ma telepítettem fel az Obliviont és a két kieget, letöltöttem a magyarítást, felraktam. A játékban viszont fele magyar fele angol vegyesen minden. A párbeszéd maradt angol (és túl gyors is, mint azt előttem már páran írták is, hangátalakítást megnéztem, de nem sokat értek belőle), a karakter menü fele magyar fele angol szintén.

Egyébként nem tudok print screenelni, és Alt-Tabozni sem a játék alatt (Ha Alt Tabozok, akkor kifagy), ezért Printet nem tudok feltölteni... :S
Torrentes játék, nem origi.
1.2.0416-os javítást felraktad? Egyébként meg http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Cthulhucult! írta: Izé...nem ide tartozik, meg biztos elfoglaltak vagytok, de elfelejthetem a felhasználónevem, vagy van esély új jelszót kapni?
Nincs, de már jeleztem SzőtsÁki felé ezt a fejlesztési igényt. Pár hónap, és sort kerít rá. :)
Renzokuken

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Renzokuken »

Megoldódott a problémám:

OblivionLauncher.exe-et indítottam el, és ott belenéztem a Data Files-ba. Ott rengeteg minden fel volt sorolva, de csak az Oblivion.esm volt kipipálva. Rögtön fölötte ott volt a morrohun.esp, kipipáltam és így már minden magyar lett. Egyébként 1.2.0416-van fent. Köszönöm a választ, ha lesz még kérdésem, sikítok.

U.i.: Alt-Tab probléma csak nekem van?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Renzokuken írta: U.i.: Alt-Tab probléma csak nekem van?
Szerintem másnál is előfordul, mert ez a része nem tökéletes a játéknak.
Avatar
Cthulhu-cult
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012. szept. 8., szomb. 8:51

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cthulhu-cult »

Renzokuken írta:Sziasztok!

Ma telepítettem fel az Obliviont és a két kieget, letöltöttem a magyarítást, felraktam. A játékban viszont fele magyar fele angol vegyesen minden. A párbeszéd maradt angol (és túl gyors is, mint azt előttem már páran írták is, hangátalakítást megnéztem, de nem sokat értek belőle), a karakter menü fele magyar fele angol szintén.

Egyébként nem tudok print screenelni, és Alt-Tabozni sem a játék alatt (Ha Alt Tabozok, akkor kifagy), ezért Printet nem tudok feltölteni... :S
Torrentes játék, nem origi.
Nyugi, nekem megvan eredetiben, de én is a torrenteset használom. :)
A screenshot alapból nincs engedélyezve, én legalábbis csak az ini átírásával tudtam használni. Dokumentumok/My Games/Oblivion, ott találod az Oblivion.ini fájlt. Megnyitod, megkeresed a következő sort:

bAllowScreenShot=0
A nullát átírod 1-re, így tudsz képet csinálni a Print Screen-nel. Ha a játékon belül a videóbeállításoknál be van kapcsolva az anti-aliasing, a képkészítés nem működik. Ez simán a játék hibája, ha élsimítást is akarsz (azért sokat dob a látványon, főleg közeli képeknél), akkor használj valami képkészítő programot, mondjuk Fraps-ot.
patrik0900

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: patrik0900 »

felraktam a magyaritást és el is indult de a föld lila :o
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:
Renzokuken írta: U.i.: Alt-Tab probléma csak nekem van?
Szerintem másnál is előfordul, mert ez a része nem tökéletes a játéknak.
Vagy ha win7 alatt játszol, az is képes bekavarni.
Drián
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. feb. 16., szomb. 14:28

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Drián »

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy el akartam távolítani az obliviont mert valamelyik modnál hibás lett, de az uninstallnál nem találta a setup.exe-t, aztán letöröltem mindent ami a játékkal kapcsolatos mindenhonnan, bár a vezérlőpult még mindig érzékeli. Letöltöttem újra a játékot és a régi iso-t is eltávolítottam, de még mindig úgy érzékeli hogy a játék fent van és a setup exe-t továbbra sem találja. Van-e valami ötlete valakinek, hogy ezt hogy lehetne orvosolni? előre is köszi
Coolpix

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Coolpix »

Helló!Az a problémám,hogy ha elindítom az Oblivion telepítését(eredeti,5th anniversary edition),akkor elindul,és elmegy a compressed.bsa nevű fájlhoz,és ekkor megáll.MI lehet a baj?
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Szerintem nem áll meg az, csak nagy a fájl, sokáig másolja.
Vagy hibás a lemezed azon a helyen.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Drián írta:Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy el akartam távolítani az obliviont mert valamelyik modnál hibás lett, de az uninstallnál nem találta a setup.exe-t, aztán letöröltem mindent ami a játékkal kapcsolatos mindenhonnan, bár a vezérlőpult még mindig érzékeli. Letöltöttem újra a játékot és a régi iso-t is eltávolítottam, de még mindig úgy érzékeli hogy a játék fent van és a setup exe-t továbbra sem találja. Van-e valami ötlete valakinek, hogy ezt hogy lehetne orvosolni? előre is köszi
Ccleaner, regisztrációs adatbázis tisztítás.
Senkisem

Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Senkisem »

Sziasztok

Lenne egy kis problémám,telepítettem a játékot és elindítottam,de azt írja ki hogy nem találja az oblivion.ini fájlt, telepítsem újra, hát megtettem és megint ezt írja, nem tudja valaki hogy ilyenkor mit kell tenni? a skyrim-nél nem volt ilyen probléma....
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: genndy »

Próbáld a játék könyvtárában lévő Oblivion_default.ini -t bemásolni a Dokumentumok/My Games/Oblivion könyvtárba Oblivion.ini néven.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vagy hozz létre egyet. Az ilyen fájlokat a játék maga hozza létre, indulás közben. Esetleg állíts valamit az indítómenüben, hátha csinál egy ini-t.
232

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 232 »

TGWH írta:Vagy hozz létre egyet. Az ilyen fájlokat a játék maga hozza létre, indulás közben. Esetleg állíts valamit az indítómenüben, hátha csinál egy ini-t.
Megpróbáltam de semmi... :S
Avatar
genndy
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. márc. 6., szer. 8:02

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: genndy »

1. Legfrissebb patch.
2. Indítsd rendszergazdaként, hátha nincs hozzáférése a Dokumentumokhoz.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Senkisem írta:Sziasztok

Lenne egy kis problémám,telepítettem a játékot és elindítottam,de azt írja ki hogy nem találja az oblivion.ini fájlt, telepítsem újra, hát megtettem és megint ezt írja, nem tudja valaki hogy ilyenkor mit kell tenni? a skyrim-nél nem volt ilyen probléma....
Próbáltad már elindítani az Obliviont?
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:
Senkisem írta:Sziasztok

Lenne egy kis problémám,telepítettem a játékot és elindítottam,de azt írja ki hogy nem találja az oblivion.ini fájlt, telepítsem újra, hát megtettem és megint ezt írja, nem tudja valaki hogy ilyenkor mit kell tenni? a skyrim-nél nem volt ilyen probléma....
Próbáltad már elindítani az Obliviont?
Hogyne próbálta volna, hisz már tisztáztuk, hogy indításkor generálja azt a fájlt. Meg különben is, hogy kapna hibaüzenetet, ha nem indítja el? :D
senkisem

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: senkisem »

Ajj nem indul sehogy sem,pedig nagyon szeretnék játszani rajta, nem tud valaki valami másik megoldást?Amúgy lehet a cd-vel van gond,tiszta karc,haveromtól kértem kölcsön.

Nem tudja valaki hogyan tudnám helyettesíteni a ini fájlt? Nem nagyon értek a programozáshoz... :S
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

TGWH írta:Hogyne próbálta volna, hisz már tisztáztuk, hogy indításkor generálja azt a fájlt. Meg különben is, hogy kapna hibaüzenetet, ha nem indítja el? :D
Úgy, hogy nem indítja el az Obliviont, csak a magyarítás telepítőjét, aminek kell az oblivion.ini. Ha nincs, szól. Egyébként nem tisztáztuk. Legalábbis aki a segítséget kérte.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

senkisem írta:Ajj nem indul sehogy sem,pedig nagyon szeretnék játszani rajta, nem tud valaki valami másik megoldást?Amúgy lehet a cd-vel van gond,tiszta karc,haveromtól kértem kölcsön.

Nem tudja valaki hogyan tudnám helyettesíteni a ini fájlt? Nem nagyon értek a programozáshoz... :S
Olvasd el genndy 18:37-es hozzászólását! Programozni nem kell hozzá. Ha sehogy sem megy, még mindig ott van a Steam, ahol nem kell karcos CD-vel szenvedni.
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Vik írta:
TGWH írta:Hogyne próbálta volna, hisz már tisztáztuk, hogy indításkor generálja azt a fájlt. Meg különben is, hogy kapna hibaüzenetet, ha nem indítja el? :D
Úgy, hogy nem indítja el az Obliviont, csak a magyarítás telepítőjét, aminek kell az oblivion.ini. Ha nincs, szól. Egyébként nem tisztáztuk. Legalábbis aki a segítséget kérte.
Ezek szerint csak én vagyok helikopter, hogy azt feltételeztem, az user megpróbálja elindítani a játékot, mielőtt magyarít, és ini-t keresgél :D Viszont cáfolom:
telepítettem a játékot és elindítottam,de azt írja ki hogy nem találja az oblivion.ini fájlt, telepítsem újra, hát megtettem és megint ezt írja,
senkisem

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: senkisem »

Sziasztok megint én vagyok, most már nem kéri a bint, de ezt írja:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez most mi? már vagy 10 instalálom újra....

Légyszíves ha valaki tudja hogy ilyenkor mit kell csinálni,az írja meg :(
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Tudd meg mi az az executable...
Valószínűleg valami hiányzik, ami normál user gépén megtalálható. Innentől fogva, mivel nem vagyunk távgyógyítók, neked kell rájönnöd, mi hiányzik... nyílván, ha sokszor újratetted a játékot, akkor a játék vagy jó, vagy nem tettél fel valamit, amit felajánlott, vagy megtalálható a játék dvd-jén...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

senkisem írta:Sziasztok megint én vagyok, most már nem kéri a bint, de ezt írja:

Ez most mi? már vagy 10 instalálom újra....

Légyszíves ha valaki tudja hogy ilyenkor mit kell csinálni,az írja meg :(
Add vissza a havernak a DVD-t azzal, hogy nyugodtan kukázhatja, mert olvashatatlanul karcos. Te pedig szerezz be egy működő változatot.
pasztva 1

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: pasztva 1 »

Sziasztok!
A játékot nem először teszem fel a gépemre (jó pár moddal), de még így nem jártam. Menet közben minden előzetes nélkül kilépet, és bedobott (olyan mint a "kék halál") egy kék monitort, majd egy idegtépő várakozás után újra indította a szerkezete. Amikor újra elkezdtem játszani akkor ugyanott ahol az előbb elkezdte a kék műveletetek, de most úgy nézett ki a monitor, mint amikor a videokártya bekrepál (kék alapon sok kis mit tudom mi), de nem indította a rendszeremet újra. Néhányszor újra telepítettem az egészet, de nem jártam sikerrel. Mindig máshol szakította meg a gémet. Tudnátok ebben tanácsot adni, hogy mi a jó.... problémája lehet, és mit tegyek, hogy megint tudjak játszani?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

pasztva 1 írta:Sziasztok!
A játékot nem először teszem fel a gépemre (jó pár moddal), de még így nem jártam. Menet közben minden előzetes nélkül kilépet, és bedobott (olyan mint a "kék halál") egy kék monitort, majd egy idegtépő várakozás után újra indította a szerkezete. Amikor újra elkezdtem játszani akkor ugyanott ahol az előbb elkezdte a kék műveletetek, de most úgy nézett ki a monitor, mint amikor a videokártya bekrepál (kék alapon sok kis mit tudom mi), de nem indította a rendszeremet újra. Néhányszor újra telepítettem az egészet, de nem jártam sikerrel. Mindig máshol szakította meg a gémet. Tudnátok ebben tanácsot adni, hogy mi a jó.... problémája lehet, és mit tegyek, hogy megint tudjak játszani?
Kérned kell valakitől kölcsön egy (működő) videokártyát, és meg kell próbálnod azzal. Ha úgy működik a játék, akkor tényleg a videokártyád ment tönkre (nálam egyszer a Command & Conquer 3 omlott össze emiatt, pár nap múlva teljesen működésképtelen lett a kártya). Ha úgy sem megy, akkor nem tudom.
pasztva
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2008. márc. 5., szer. 7:04

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: pasztva »

Köszi! Megpróbálok kérni egy kártyát, remélem nem lesz más hibám.
Lockrider

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lockrider »

Sziasztok!

Nekem lenne egy nagy problémám,ami annyi lenne hogy a játékban egyszerűen nem látszik a térkép!Már régebben is volt gondom a játékkal mikor még kb 1 éve játszottam csak akkor elkezdtem közben Morrowindezni.Emlékszem hogy találtam rá megoldást segítettek itt a fórumon,azthiszem a dark UI okozza vagy nem is tudom de azthiszem ahhoz volt köze.Légyszíves segítsetek :(
Lockrider

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lockrider »

Ok mindegy ennek segítségével sikerült megoldanom a problémát de csak úgy,hogy letöröltem a fájlokat így nem lett magyar menü de nembaj kibírom . http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion_mag ... 3%A1s_GYIK
TGWH
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2009. máj. 30., szomb. 21:38
Tartózkodási hely: A Nyugat :D
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: TGWH »

Lockrider írta:Ok mindegy ennek segítségével sikerült megoldanom a problémát de csak úgy,hogy letöröltem a fájlokat így nem lett magyar menü de nembaj kibírom . http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion_mag ... 3%A1s_GYIK
Most ezt nem értem... felteszed a játékot, a patcheket, a modokat amit akarsz, majd a magyarítást, és működik...
Bam

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bam »

Heló, nekem olyan problémám van hogy ha 1920x1080 as felbontásban játszom akkor a térkép déli részének legalja nem látszik.
Így például nemtudok gyorsutazni a VileLair-hoz. Van valakinek ötlete hogy a felbontás változtatása nélkül ezt hogyan oldjam meg?
Előre is köszi.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Bam írta:Heló, nekem olyan problémám van hogy ha 1920x1080 as felbontásban játszom akkor a térkép déli részének legalja nem látszik.
Így például nemtudok gyorsutazni a VileLair-hoz. Van valakinek ötlete hogy a felbontás változtatása nélkül ezt hogyan oldjam meg?
Előre is köszi.
Nálam is ez volt a helyzet, sajnos megoldást nem találtam rá.
Annyi, hogy Leyawiin keleti kapujától kb. 2 perc séta.
Bam

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bam »

Dr Lecter írta:
Bam írta:Heló, nekem olyan problémám van hogy ha 1920x1080 as felbontásban játszom akkor a térkép déli részének legalja nem látszik.
Így például nemtudok gyorsutazni a VileLair-hoz. Van valakinek ötlete hogy a felbontás változtatása nélkül ezt hogyan oldjam meg?
Előre is köszi.
Nálam is ez volt a helyzet, sajnos megoldást nem találtam rá.
Annyi, hogy Leyawiin keleti kapujától kb. 2 perc séta.
Hát igen, de ez így elég élvezhetetlen.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Bam írta:Heló, nekem olyan problémám van hogy ha 1920x1080 as felbontásban játszom akkor a térkép déli részének legalja nem látszik.
Így például nemtudok gyorsutazni a VileLair-hoz. Van valakinek ötlete hogy a felbontás változtatása nélkül ezt hogyan oldjam meg?
Előre is köszi.
http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion_mag ... r.C3.A9sze
Bam

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bam »

Örök hála! :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »


Hát igen, de ez így elég élvezhetetlen.
Szerintem annyi baj legyen vele!
Bam

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bam »

Sikerült megcsinálni a link szerint, csak a 200 helyett 210 re kellett átírni, így ha vakon is de el lehet találni a gyorsutazási pontot.
Metalich

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Metalich »

Üdv!
Problémám akadt a játékkal... Az NPC-k nem adnak ki semmilyen hangot, és még csak a szájuk se mozog :/ Angol oblivionra telepítettem a Magyarosítást... Régen volt egy mentésem, amit szintén beraktam, és az összes olyan official/unofficial bővítményt is amit akkor ahhoz a mentésemhez használtam. az összes npc-nél így van (reszkető szigetek, alap, MorroHun, kilenc lovagjaiba nem vagyok biztos, de lehet ott is,) csak az Elveszett Csúcsok nevű unofficial kiegészítőben hallottam hangokat.
Az oldalon találtam megoldást arra az esetre ha nem angol oblivionra telepítem a magyarosítást, és meglestem a bsa fájlokat hátha nem írta át, viszont az is stimmel... egyszerűen nem tudom mi lehet a gond :/ Viszont feltűnt hogy mikor elősször betöltöttem a mentésem, beszéltek az npc-k, csak utána fogadtak némaságot...
Ismer valaki bármilyen megoldást? vagy van ötlete? Előre is köszönöm
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Metalich írta:Üdv!
Problémám akadt a játékkal... Az NPC-k nem adnak ki semmilyen hangot, és még csak a szájuk se mozog :/ Angol oblivionra telepítettem a Magyarosítást... Régen volt egy mentésem, amit szintén beraktam, és az összes olyan official/unofficial bővítményt is amit akkor ahhoz a mentésemhez használtam. az összes npc-nél így van (reszkető szigetek, alap, MorroHun, kilenc lovagjaiba nem vagyok biztos, de lehet ott is,) csak az Elveszett Csúcsok nevű unofficial kiegészítőben hallottam hangokat.
Az oldalon találtam megoldást arra az esetre ha nem angol oblivionra telepítem a magyarosítást, és meglestem a bsa fájlokat hátha nem írta át, viszont az is stimmel... egyszerűen nem tudom mi lehet a gond :/ Viszont feltűnt hogy mikor elősször betöltöttem a mentésem, beszéltek az npc-k, csak utána fogadtak némaságot...
Ismer valaki bármilyen megoldást? vagy van ötlete? Előre is köszönöm
http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Metalich

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Metalich »

Elősször is, köszönöm a válaszod :)
De, mint már említettem, ez nem oldotat meg a problémám :/, bocs ha nem voltam érthető... megnéztem a bsa fájlokat, viszont mind stimmelnek... Elméletileg minden ugyanolyan mint amilyen volt, a mentésem idejéből.. akkor még beszéltek az emberek rendesen, de most valamiért nem... nem mozok a szájuk se, és még akkor se beszélnek mikor elmegyek mellettük, tehát még a windows-beállításos megoldás is kizárva (neten találtam mikor megoldás után kutattam, de a hangbeállításaim amúgyis stereo alapból)
Valami más ötlet esetleg?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Metalich írta:Elősször is, köszönöm a válaszod :)
De, mint már említettem, ez nem oldotat meg a problémám :/, bocs ha nem voltam érthető... megnéztem a bsa fájlokat, viszont mind stimmelnek... Elméletileg minden ugyanolyan mint amilyen volt, a mentésem idejéből.. akkor még beszéltek az emberek rendesen, de most valamiért nem... nem mozok a szájuk se, és még akkor se beszélnek mikor elmegyek mellettük, tehát még a windows-beállításos megoldás is kizárva (neten találtam mikor megoldás után kutattam, de a hangbeállításaim amúgyis stereo alapból)
Valami más ötlet esetleg?
Milyen beépülőket használsz? Nézd meg, hátha van köztük olyan, amiben nem végezték el a hangátalakítást. Ha van ilyen, akkor azt is hozzá kell igazítani a magyarításhoz.
Metalich

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Metalich »

Vik írta:
Metalich írta:Elősször is, köszönöm a válaszod :)
De, mint már említettem, ez nem oldotat meg a problémám :/, bocs ha nem voltam érthető... megnéztem a bsa fájlokat, viszont mind stimmelnek... Elméletileg minden ugyanolyan mint amilyen volt, a mentésem idejéből.. akkor még beszéltek az emberek rendesen, de most valamiért nem... nem mozok a szájuk se, és még akkor se beszélnek mikor elmegyek mellettük, tehát még a windows-beállításos megoldás is kizárva (neten találtam mikor megoldás után kutattam, de a hangbeállításaim amúgyis stereo alapból)
Valami más ötlet esetleg?
Milyen beépülőket használsz? Nézd meg, hátha van köztük olyan, amiben nem végezték el a hangátalakítást. Ha van ilyen, akkor azt is hozzá kell igazítani a magyarításhoz.
Megnéztem, és ami nem volt átalakítva, átalakítottam. De még mindig ugyanaz :/ Csak a bsa fájlokat kell átalakítani? az esp-ket nem tudtam megnézni...
Amúgy azóta már újraraktam még1x, kevesebb beépülővel... van köztük egy Male body replacer, és az Oblivion Character Overhaul (az utóbbi nem volt újratelepítés előtt..) Lehetséges hogy testi átalakítás adott be neki?
Válasz küldése