Hibák a játékkal kapcsolatban

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
ivanska

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ivanska »

Hali! Nekem az lenne a problémám,hogy felraktam a magyarosítást,de a játékban az argóniai és a khajiit Npc-k nem beszélnek, csak elhadarják a szöveget,ezzel lehet e valamit kezdeni,feltelepítettem a nem hivatalos patch et is de a játék inditásakor kifagy ugyhogy azt hanyagolom.
A másik probléma az lenne hogy nem töltődik be a map rendesen,tehát amikor megyek a szabad helyeken,pl erdö, akkor egyszercsak vége a mapnak és nem tudok továbbmenni,ha kilépek meg vissza akkor jó,ez mitől lehet?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

ivanska írta:Hali! Nekem az lenne a problémám,hogy felraktam a magyarosítást,de a játékban az argóniai és a khajiit Npc-k nem beszélnek, csak elhadarják a szöveget,ezzel lehet e valamit kezdeni,feltelepítettem a nem hivatalos patch et is de a játék inditásakor kifagy ugyhogy azt hanyagolom.
A másik probléma az lenne hogy nem töltődik be a map rendesen,tehát amikor megyek a szabad helyeken,pl erdö, akkor egyszercsak vége a mapnak és nem tudok továbbmenni,ha kilépek meg vissza akkor jó,ez mitől lehet?
A térképes problémádra nincs ötletem, a némasággal kapcsolatban: nyilván nem sikerült valami a hangátalakítás során. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
ivanska
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. márc. 31., szomb. 20:39

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ivanska »

Köszi Vik! A térképes problémával lehet a gond az hogy felraktam a nem hivatalos foltot és letöröltem? de nem telepítettem újra semmit!
ivanska
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. márc. 31., szomb. 20:39

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ivanska »

Egyébként ha letörlöm az egész Obliviont és újratelepítem akkor működni fog a mentésem?
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

igen
ivanska
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. márc. 31., szomb. 20:39

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ivanska »

Még 1 utolsó kérdés! Felraktam a 1.2 OBLIVION patchet. A shivering Isles Patchet a telepítő akarja felrakni,de azt nem engedi kiirja hogy old file....
Szóval ha fennvan az 1.2 es obli patch akkor kell a Si patch is??
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

ivanska írta:Még 1 utolsó kérdés! Felraktam a 1.2 OBLIVION patchet. A shivering Isles Patchet a telepítő akarja felrakni,de azt nem engedi kiirja hogy old file....
Szóval ha fennvan az 1.2 es obli patch akkor kell a Si patch is??
Nem kell.
Gabi1030

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Gabi1030 »

Sziasztok!

Nekem két gondom is lenne a játékkal: 1.Mikor teszi a foltokat,akkor az UK és az US-nél is lefagy a telepítés még mielőtt elkezdené.(a kért mappákat sem tudom átnevezni mert nincsenek ott ahol mondja)
2.Nincs hangja a karaktereknek és a szöveg is túl gyorsan megy.A játék is csak félig magyar.
Bam6093

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Bam6093 »

Heló nekem olyan jellegű problémám lenne hogy felraktam a két nagy kieget (Shivering Isles, Kingths of the nine) és az összes hivatalos DLC-t magyarosítottam is, és müxik is rendesen egyet kivéve a Vile lair-t. Az lenne a probléma hogy amikor emászok Leyaviin alá be a házba és ugye beleolvasok abba a könyvbe ahogy kell és amikor elküld a lakberendezőhöz IC mellett, akkor nincsenek nála a ház berendezéséhez szükséges levelek. Ha van valakinek ötlete h ez mitől van és h esetleg hogy tudnám kijavítani az pls segítsen :S Előre is köszi.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Gabi1030 írta:Sziasztok!

Nekem két gondom is lenne a játékkal: 1.Mikor teszi a foltokat,akkor az UK és az US-nél is lefagy a telepítés még mielőtt elkezdené.(a kért mappákat sem tudom átnevezni mert nincsenek ott ahol mondja)
2.Nincs hangja a karaktereknek és a szöveg is túl gyorsan megy.A játék is csak félig magyar.
Ha lefagy, az baj, mivel az 1.2.0416-os foltra szükség van a magyarításhoz.
Hangokkal kapcsolatban: http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Husz

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Husz »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ezt miért csinálja a játék?



Nagyon fontos lenne ezt megoldani, mert így játszhatatlan... (úgy 40-50mp nél kezdődik)
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Husz írta:Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ezt miért csinálja a játék?



Nagyon fontos lenne ezt megoldani, mert így játszhatatlan... (úgy 40-50mp nél kezdődik)
Ha a szaggatásra gondolsz, valószínűleg kevés a memória, vagy kéne egy jobb videókártya.
Avatar
alduin-
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2012. feb. 18., szomb. 0:42

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: alduin- »

A videó alatt ott van a gépe, azon bőven el kéne futnia a játéknak.

Ha nem látnám, hogy 4 GB memóriád és HD6950 2 GB videokarid van, én is kevés memóriára tippelnék. A játék láthatóan jól fut, aztán megáll töltögetni. Talán nem tud elég memóriát kihasználni? Szerintem valami kompatibilitási gond lehet, esetleg próbáld meg egy másik Catalyst driverrel, ha nem segít, akkor talán egy Windows reinstallt érdemes megpróbálni. Remélhetőleg nem memóriahibával állunk szemben.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Husz írta:Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ezt miért csinálja a játék?



Nagyon fontos lenne ezt megoldani, mert így játszhatatlan... (úgy 40-50mp nél kezdődik)
Olvasgass itt.
A rossz hír az, hogy még én se tudom tökéletesen akadásmentesre beállítani.
Samanosuke
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. júl. 2., hétf. 14:49

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Samanosuke »

Sziasztok!
nekem kicsit sok gondom van.
kezdem az elején:
Elég sok helyen kilép hibajelentéssel ami nem gond mert belépek betöltöm a mentést és tovább enged. Na de Shivering Isles részben amikor Thadon elküdl a kehelyért mindig kilép amint belépek a "függők" csarnokába amint felmegyek a lépcsőn ki dob. Oldblivionnal tudok csak játszani de sikerült olyannyira lebutítani a játék grafikáját h rendesen is elindul igaz fehér minden de látom hogy merre kell menni és annál is ugyan az.
Ami fennt alap játék+Knights of the Nine+Shivering Isles semmi egyéb mod vagy dlc nincs.
magyarítás nélkül eddig jo kivéve a fentebb említett rész nem működik. de magyarítással sem működik
Továbbá nem engedi a Shivering Isles 1.2es patcht felrakni.
Edward

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Edward »

Hali! Nekem a következő a gondom: Eladok akármelyik kereskedőnél egy tárgyat legyen az bármi, és utána 0 aranyért lehet eladni nála. Tehát el lehet adni utána de nem kapok érte pénzt valszeg. Magyarítással játszom. Modok amik fent vannak: Oscuro's Oblivion Overhaul, Harvest Flora, Midas Spells, és pár tárgy pl Akorithi's Jade Bow stb. Mi lehet a probléma?
aPar aLyza
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. júl. 31., kedd 22:53

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: aPar aLyza »

Husz írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ezt miért csinálja a játék?

Nagyon fontos lenne ezt megoldani, mert így játszhatatlan... (úgy 40-50mp nél kezdődik)

Hi!

A problémád, hogy olyan géppel játszol, aminek semmi értelme :)
Asus P8H67-M R3.0 (ATX, LGA 1155, Intel H67)
Ez az egyetlen ami jó, a többi a hiba.
Intel Core i5-2500k 3.3GHz LGA1155
A proci kissé érdekes annak fényében, hogy milyen jó is az alaplap :) (lásd később)
SAPPHIRE HD6950 2GB GDDR5 PCI-E
Ha 2GB az már jó? A játékokat (általában) 512 vagy 1GB VRAM-ra optimalizálják. Nekem akadálymentesen fut az Obli, sokkal, de sokkal gyengébb gépen (800x600x32, alaplapi Radeon, igaz túl messze nem látok el). A mostani ATI 6850 1GB, 1980x1080.
A lényeg: Az alaplap 2 db x16-ot tud, ha ezekbe beletennél 2 db 6850 1GB, akkor árban kb 20-25% lenne több, sebességben ...
Corsair DDR3 Dominator 4GB kit i5
Az alaplapon 4 darab memóriahely van, 1333 a proci vezérlője, és beraksz 1600-as 2x2 elrendezésben. Amennyibe került a többi, megérdemelt volna 2x4GB-ot is. Sőt, a CORSAIR DDR3 Dominator 4GB KIT i5 (CMP4GX3M2A1600C9) helyett vennél 2 darab Corsair XMS3 DDR3-RAM 4GB PC3-10600 (CMX4GX3M1A1333C9), összesen 8GB, majdnem annyiba került volna!
Windows 7 (64 bit)
Juj.
Mivel a textúrákat gyorsan le tudja cseréli sokat is foglal. Menetközben derül ki, annyira mégsem jóóó.
Ezekután nem csodálkozom, hogy szaggat.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

aPar aLyza írta:
Intel Core i5-2500k 3.3GHz LGA1155
A proci kissé érdekes annak fényében, hogy milyen jó is az alaplap :) (lásd később)
Kíváncsi vagyok az indoklásodra, hiszen ez a legnépszerűbb Intel proci. (Vajon miért?)
Windows 7 (64 bit)
Juj.
Mivel a textúrákat gyorsan le tudja cseréli sokat is foglal. Menetközben derül ki, annyira mégsem jóóó.
Ezekután nem csodálkozom, hogy szaggat.
Esetleg 32 biteset javasolnál neki a javasolt 8 GB memóriához? :)
aPar aLyza
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. júl. 31., kedd 22:53

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: aPar aLyza »

Vik írta:
aPar aLyza írta:
Kíváncsi vagyok az indoklásodra, hiszen ez a legnépszerűbb Intel proci. (Vajon miért?)
.....
Esetleg 32 biteset javasolnál neki a javasolt 8 GB memóriához? :)
Szia!

Az én gépem AMD procis, és nem 65k az ára. Az indoklás: ha gépet állítok össze az alaplap-processzor-memória szentháromságot tartom szem előtt. Azért nem tetszik a gép összeállítása, mert a konfigon látszik, ész nélkül rakták össze.

A win7 pedig nem a 64 bit, hanem a 4GB RAM és a 2GB videokártya miatt juj. Természetesen 8GB RAM esetén nem lenne gondja.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

aPar aLyza írta: Szia!

Az én gépem AMD procis, és nem 65k az ára. Az indoklás: ha gépet állítok össze az alaplap-processzor-memória szentháromságot tartom szem előtt. Azért nem tetszik a gép összeállítása, mert a konfigon látszik, ész nélkül rakták össze.
Nem tudom, hol lehet ilyen procit 65.000-ért venni, iPonnál most 58.000, tavasszal, amikor én vettem, 53.000 volt, és nálam 4 GHz-en ketyeg mind a négy magja. Pedig nem vagyok egy tuning mester. De biztos neked van igazad.
aPar aLyza
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. júl. 31., kedd 22:53

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: aPar aLyza »

Vik írta:
aPar aLyza írta: Szia!

Nem tudom, hol lehet ilyen procit 65.000-ért venni, iPonnál most 58.000, tavasszal, amikor én vettem, 53.000 volt, és nálam 4 GHz-en ketyeg mind a négy magja. Pedig nem vagyok egy tuning mester. De biztos neked van igazad.
A Skyrimet egy 2.5 GHz, 2 magos 4850e (45W), 4GB (DDR2!) egy 6850 1GB videókártyával játszom 1920x1080x32 felbontásban.
Pont tegnap futottam bele egy földalatti barlang folyosóján 6 darab Falmer + 2 Chaurus Reaper + 1 segítséget kérő NPC + 1 Dremora Lord (Sanguine Rose botból), és igen, elkezdett akadozni a játék :)

Az igazság felemlegetésére nem válaszolok, imho mindenki arra költ amire akarja.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Sziasztok!

Tegnap vettem meg az Obliviont, és feltelepítettem. Telepítés után megnéztem hogy fut-e rendesen, de csak éppen hogy elkezdtem, majd utána kiléptem és elkezdtem felrakni a magyarítást. Utána tapasztaltam, hogy amikor párbeszédek vannak nem hallatszik semmi, csak a felirat látszódik. Újra raktam 2-szer is de ugyan az. Gondoltam mind1, játszottam tovább, majd észre vettem hogy lila a fű. Utána kerestem hogy lehet kijavítani, az újra rakás rögtön kiesett, a következő hogy rakjam újra a patchet. Itt lesz a gebasz, mert nem tudom. Hibát ír ki, és pedig azt hogy : Old File not found. However, of the same name was found. No update done since file contents do not match. Próbáltam máshonnan leszedni ugyan az. Próbáltam másik verzió számút ,az is. Az 1.2.0416-os volt szám szerint. Nincs DLC-m nem is jelöltem be a magyar telepítésnél. Légy szíves segítsetek, mivel nem hiába vettem meg a játékot, szeretnék hibátlanul játszani rajta, ha lehet magyarul. Előre is köszi. Találkoztam itt a fórumon már hasonló bejegyzéssel, de a 90%-rá az újra telepítés volt a válasz.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Sziasztok!

Tegnap vettem meg az Obliviont, és feltelepítettem. Telepítés után megnéztem hogy fut-e rendesen, de csak éppen hogy elkezdtem, majd utána kiléptem és elkezdtem felrakni a magyarítást. Utána tapasztaltam, hogy amikor párbeszédek vannak nem hallatszik semmi, csak a felirat látszódik. Újra raktam 2-szer is de ugyan az. Gondoltam mind1, játszottam tovább, majd észre vettem hogy lila a fű. Utána kerestem hogy lehet kijavítani, az újra rakás rögtön kiesett, a következő hogy rakjam újra a patchet. Itt lesz a gebasz, mert nem tudom. Hibát ír ki, és pedig azt hogy : Old File not found. However, of the same name was found. No update done since file contents do not match. Próbáltam máshonnan leszedni ugyan az. Próbáltam másik verzió számút ,az is. Az 1.2.0416-os volt szám szerint. Nincs DLC-m nem is jelöltem be a magyar telepítésnél. Légy szíves segítsetek, mivel nem hiába vettem meg a játékot, szeretnék hibátlanul játszani rajta, ha lehet magyarul. Előre is köszi. Találkoztam itt a fórumon már hasonló bejegyzéssel, de a 90%-rá az újra telepítés volt a válasz.
Nem egyszerűen az újratelepítés a megoldás, hanem a menetrend pontos betartása. http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

aPar aLyza írta: A Skyrimet egy 2.5 GHz, 2 magos 4850e (45W), 4GB (DDR2!) egy 6850 1GB videókártyával játszom 1920x1080x32 felbontásban.
Pont tegnap futottam bele egy földalatti barlang folyosóján 6 darab Falmer + 2 Chaurus Reaper + 1 segítséget kérő NPC + 1 Dremora Lord (Sanguine Rose botból), és igen, elkezdett akadozni a játék :)
Nem baj, nálam is. :)
Igaz, most egy sima fenyő erdő is így néz ki nálam:
Kép

Kép

(HD textúra csomag + The Wilds ENB mod)
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Köszönöm, sikerült a patchelés, eltűnt a lila föld, de a párbeszédek még mindig némák. Kezdjek neki ennek:http://www.morrohun.hu/esl/Hang%C3%A1ta ... ADt%C3%A1s ? Vagy megint rakjam újra? Nem volt smemi hiba telepítés közben, pedig már vagy 5-ször újra raktam és ez mindig volt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Köszönöm, sikerült a patchelés, eltűnt a lila föld, de a párbeszédek még mindig némák. Kezdjek neki ennek:http://www.morrohun.hu/esl/Hang%C3%A1ta ... ADt%C3%A1s ? Vagy megint rakjam újra? Nem volt smemi hiba telepítés közben, pedig már vagy 5-ször újra raktam és ez mindig volt.
Ebben az esetben célszerű kézzel átalakítani a hangokat.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Mindent úgy csináltam ahogy le van írva, de mégse jó. Most akkor megint kezdjem előröl vagy mi?
Edward

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Edward »

Hali! Miért van az, hogy a letöltött fegyverek lilán jelennek meg? Tehát hibás a textúrájuk. Az ikonjuk sem látható csak az, hogy bűvöltek. Valamint még mindig fennáll az a hiba amit az előbb írtam, hogy egy kereskedőnek folyotn 0 aranyért tudok eladni, kivéve akkor ha veszek tőle valamit előtte. O.o
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Mindent úgy csináltam ahogy le van írva, de mégse jó. Most akkor megint kezdjem előröl vagy mi?
Inkább mondd meg, hogy mi van az Oblivion\Data\Sound\voice\oblivion.esm mappádban. Meg a méretüket is.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

7 mappa, amiket át is kellet írni, tehát az aragóniai (251 MB), birodalmi(529MB), breton(127MB), dremora(4,88MB), északi(254MB), nemesi elf(365MB), ragada (172MB). A Bretont és a Dremora-t nem tudom mire kellet volna át írni, arra semmi nem volt. Úgy csináltam hogy letöltöttem azt a kicsomagoló programot, beraktam egy külön mappába, oda bemásoltam a voices1, és voices2 fájlt, majd először az 1-est majd a 2-est kicsomagoltam ki vele. Utána amit kaptam, fogtam és visszamásoltam az eredeti helyre, felülírva a régit. Majd átírtam a neveket amiket tudtam a magyar megfelelőire. Gondolom valamit elszúrtam mert nem jó, de nem tom mit :S
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

"Nemesi elf" helyett "nemes elf" kell, "aragóniai" helyett pedig "argóniai", a többi jónak tűnik.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Javítottam őket, de továbra is néma. Nem kell valamit még állítani?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Javítottam őket, de továbra is néma. Nem kell valamit még állítani?
Attól függ, használsz-e még valami olyan beépülőt, aminek köze van a fajnevekhez. Javaslom, kapcsolj ki mindent a magyarításon kívül, nézd meg, úgy van-e hang, aztán egyesével kapcsold vissza őket.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Nem használok semmit csak a magyarítást. De most már komolyan nem értem mi lehet a baja -.-
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Nem használok semmit csak a magyarítást. De most már komolyan nem értem mi lehet a baja -.-
Az a baj, hogy innen kezdve én sem. Az alapján, amit írtál, működnie kellene.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

A hiba nem a magyarításnál van, hanem a játékban, magyarítás nélkül se megy, de egyszerűen nem tudom mi a f**** a baj. Biztos meglehet csinálni valahogy. Nem tudjátok hogy?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Edward írta:Hali! Miért van az, hogy a letöltött fegyverek lilán jelennek meg? Tehát hibás a textúrájuk. Az ikonjuk sem látható csak az, hogy bűvöltek.
Valamit elfelejtettél, vagy rossz helyre másoltál, az szokott ilyen hibát okozni.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Rayzen12 írta:A hiba nem a magyarításnál van, hanem a játékban, magyarítás nélkül se megy, de egyszerűen nem tudom mi a f**** a baj. Biztos meglehet csinálni valahogy. Nem tudjátok hogy?
Ha minden mod ki van kapcsolva és az alapjáték sem működik rendesen, akkor töröld le az egészet és installáld újra. De a Bethesda Softworks mappát is töröld teljesen előtte.
Azután szépen megnézed majd a magyarítás telepítése előtt, hogy működik-e minden.
Végülis valamikor működött normálisan a játék?
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Most vettem nem rég, és ezt amit elmondtál már megcsináltam 2.szer, és mindig ugyanaz. Fel van patchelve rendesen, a Bethesda Softworks\Oblivion\Data\sound\voice\oblivion.esm mappában is ott vannak a dolgok rendesen. Már komolyan nem tudom mi lehet a baj.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Visszaolvasva azt láttam, hogy a magyarítás nélkül normálisan működött a játék először. Azt írtad, telepítés után megnézted fut-e rendesen.
Szóval ha mindent letöröltél és újra raktál, működnie kell, magyarítás nélkül legalábbis biztosan. Sima uninstall nem sokat ér, ha már beraktál dolgokat a datába. Azok ugyanott maradnak és újratelepítésnél ugyanúgy felülírják a frissen telepített állományt. A Bethesda Softworks mappában nem kell semminek lennie, mert a játék uninstallálása után első dolgod, hogy azt az egészet törlöd. Ha ezután a szép, Obliviontól teljesen mentes gépre felrakod csak a megvásárolt alapjátékot, jónak kell lennie. Vagy soha nem működött, ez a két lehetőség van.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Mert amikor először raktam fel a gépre, csak beléptem a játékba, és megnéztem működik-e. Majd felraktam a magyarítást, és nem volt hangjuk pérbeszédkor a karaktereknek. Amikor nem párbeszéd van dumálnak, csak akkor nincs amikor velem dumálnak. Akkor le lett szedve, fel lett rakva, egyszer az egészet csumáig leszedtem a gépről és előröl kezdtem, és kiderült hogy már alapjában sincs hangjuk. És ezt nem értettem.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Nincs valami elérhetőséged, amin rögtön tudnánk beszélni, mert most már tényleg meg szeretném csinálni rendesen. Tehát akkor leszedem teljesen az utolsó mappáig az egészet, és előröl kezdeném, de szeretném ha valaki segítene közben.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Ez tényleg nem bonyolult - ha telepíted a játékot, akkor valószínűleg a c/program files/bethesda softworks/oblivion mappába kerül az egész cucc. A mentések és az ini fájl pedig a dokumentumok/my games/oblivion mappába. Na ezeket kell törölni uninstall után, akkor minden eltűnik a gépről. Ha ezután újratelepíted az Obliviont, elindítod a játékot és megnézed hogy van-e hang a párbeszédek alatt. A játék elején kb. 3 perc után már lesz egy párbeszéd, amikor a császár beszél hozzád még a celládban.
Az Oblivionnál nem volt gond a hangokkal még a legelső verziónál sem, tehát ha még sincs hang akkor a játék hibás (bár ez nekem fura hiba lenne).
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Letöröltem mindent amit mondtál, újra raktam, és ugyan az. Tehát semmi pluszt nem raktam rá, csak simán az alap játékot. 1.0.228 a verzió száma így. A hiba ugyan az.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Egy dolgot tudok javasolni: szerezz "alternatív módon" egy másik Obliviont, próbáld ki azzal. Mert ebben az esetben a játék valószínűleg gyárilag hibás, semmi más nem jut eszembe.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Letöröltem mindent amit mondtál, újra raktam, és ugyan az. Tehát semmi pluszt nem raktam rá, csak simán az alap játékot. 1.0.228 a verzió száma így. A hiba ugyan az.
Kezdjük azzal, hogy olvasd el még egyszer a magyarítás telepítési útmutatót. Ez a verzió nem elég a magyarításhoz, hiába is próbálkoztál vele. Másrészt ha teljesen letörölted az Obliviont, majd újratelepítetted, és nem volt hang a játékban, akkor nem törölted le teljesen az Obliviont, hanem maradt valamilyen beépülőd, ami megváltoztatta az alapjáték hangjait. Vagy az Oblivion\data\sound\voice\oblivion.esm mappában hagytad ott az átalakított a hangokat. Ez nem baj, ha magyarítással akarsz játszani, de akkor igen, ha angolul.
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Már elnézést de miféle magyarításról beszélsz? Magyarítást már azóta nem raktam rá föl hogy kiderült hogy alapjában sincs hang. Mindent letöröltem, nem maradt fent semmi. Mivel nem hunosítás hanem magyarítás, a beszédnek angolnak kell lennie párbeszéd közben. De semmi nincs. Egyáltalán. És azt is már lemondtam hogy semmilyen módot semmit, ismétlem semmit nem raktam rá. Fogtam a 2500-ért megvett DVD-t. Beraktam a gépbe, elindítottam, install, és utána elindítottam a játékot. Magyarítást minek rakjak rá ha azzal se, és anélkül sincs hangjuk. Most ne keverjétek ide a magyarítást. Az jól ment, mint kiderült nem a magyarítás miatt nincs hang hanem alapból. Vagy mivel nem amiatt van már nem is segítettek?
Rayzen12

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rayzen12 »

Most már csak azért is meg akarom csinálni, mivel nem tudom elégé kihangsúlyozni, én ezért FIZETTEM. És a pénzemért ugyan azt kérem, mintha ingyen elkérem valakitől. Néztem és nincs sound mappa. Alapból. Valamiért nem csinált telepítéskor, és szerintem ezért nincs alapból hangjuk a párbeszédeknek. Ezt hogy tudnám megoldani? Higgyetek nekem szívesen utána néznék más fórumokon is, hogy ne titeket zaklassalak ezzel, de azok többnyire angolul vannak, és annyira jól nem tudok angolul. Ezért reménykedem hogy ti legalább segítettek.
Avatar
Sleth
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010. márc. 7., vas. 11:20

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sleth »

töltsd le egy torrentről (ajánlott a GotY-t), aztán ha azzal se működik, akkor újra kéne tenned a gépedet.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rayzen12 írta:Már elnézést de miféle magyarításról beszélsz? Magyarítást már azóta nem raktam rá föl hogy kiderült hogy alapjában sincs hang.
Jó, fussunk neki még egyszer. Telepítetted az Obliviont. Azt mondod, nincs hangja az NPC-knek. Leírnád, hogy pontosan mik vannak az Oblivion\Data könyvtáradban, és ha elindítod a játékot, kiválasztod a Data Files menüpontot, akkor mit látsz a képernyőn? Utóbbiról jó lenne egy kép is.
Válasz küldése