Hibák a játékkal kapcsolatban

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Brian21

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Brian21 »

Heló mindenkinek! Lenne egy kérdésem, az érdekelne hogy mi van akkor ha már régóta vagyok vámpír és megcsináltam a küldetést, megittam a lötyit. De nem történt semmi, jobb felső sarokba megjelent valami 1 mp -ig aztán eltűnt és két nap után is vámpír vagyok. Mondták hogy próbáljak betegségek gyógyítása mágiát. Még azt nem tudok de szereztem egyet tekercsen. Azt is elvarázsolom aztán megiszom a lötyit ugyan az fordítva is próbáltam de semmi. Hogy tudnék ki gyógyulni? Előre is köszi a segítséget.
Tomi

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Üdv! :D Az a problémám , hogy 1 ideje játszom már a játékkal , ami kb 110óra igaz a honosítás a kiegek mind rajta vannak meg 1-2 mod honosítással 1ütt, de visszatérve a problémára épp SI-vel játszok és a játék megfagy a zene megy kép megáll ez után gépen nyomtam egy újraindító gombot utána a windows indító képernyőjén zöld kis pontok álltak függőlegesen sorba aztán néztem , hogy 4 féle képernyőfelbontás közül választhatok az asztalon utána ránéztem a vidi kártyámra (Nvidia 8600 GT) nincs működésbe hozva vagy elindítva (hiba kód 10) ezek után gondolom 1 újraindítás megoldja a problémát ...ami megoldotta , de a játék folytatása után 1-2 percen belül ugyanez a dolog történt ...jött megint az újraindítás de nem oldódotta meg a dolgot aztán ránéztem a játék opcio menűjére ahol még az elején belehet állítani a felbontást de nem érzékelte a vidikártyámat ez után többszöri újraindítás után végre a videokártya most szuperál (nincsenek fura zöld pöttyök) de a játékhoz nem igazán merek nyúlni. S ez ügyben szeretnék segítséget kérni tőletek , amit előre megköszönök :))) .
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Tomi írta:Üdv! :D Az a problémám , hogy 1 ideje játszom már a játékkal , ami kb 110óra igaz a honosítás a kiegek mind rajta vannak meg 1-2 mod honosítással 1ütt, de visszatérve a problémára épp SI-vel játszok és a játék megfagy a zene megy kép megáll ez után gépen nyomtam egy újraindító gombot utána a windows indító képernyőjén zöld kis pontok álltak függőlegesen sorba aztán néztem , hogy 4 féle képernyőfelbontás közül választhatok az asztalon utána ránéztem a vidi kártyámra (Nvidia 8600 GT) nincs működésbe hozva vagy elindítva (hiba kód 10) ezek után gondolom 1 újraindítás megoldja a problémát ...ami megoldotta , de a játék folytatása után 1-2 percen belül ugyanez a dolog történt ...jött megint az újraindítás de nem oldódotta meg a dolgot aztán ránéztem a játék opcio menűjére ahol még az elején belehet állítani a felbontást de nem érzékelte a vidikártyámat ez után többszöri újraindítás után végre a videokártya most szuperál (nincsenek fura zöld pöttyök) de a játékhoz nem igazán merek nyúlni. S ez ügyben szeretnék segítséget kérni tőletek , amit előre megköszönök :))) .
Van egy olyan tippem, hogy kezd haldokolni a videokártyád. Nálam úgy nézett ki a dolog anno, hogy először hirtelen leállt egy játék, aztán egy másikban a színek mentek tönkre, aztán már el se lehetett indítani a gépet. Másik videokártyával viszont igen. Esetleg nézd meg a kártya hőmérsékletét, hátha csak túlmelegszik.
Sizmael

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sizmael »

Helló! Sokadszorra megyek neki az Oblivionnak, mert eddig soha nem sikerült rendesen végigvinni, és ugyanazzal a verzióval nyomom mint pár éve és van egy problémám ami eddig nem volt. olvastam itt egy hasonló hibát, sőt ugyanez. Most csináltam meg Kvatch küldetését és Septim fiát kell eldugni a felleghajtó templomban. viszont ott nekem kifagy és kidob. De mostmár akkor is ha a közelébe megyek, pl egy közeli barlanghoz teleportálom magam, és ott is kilök. erre van már valami megoldás mert így cseszhetem a végigjátszást...Köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Sizmael írta:Helló! Sokadszorra megyek neki az Oblivionnak, mert eddig soha nem sikerült rendesen végigvinni, és ugyanazzal a verzióval nyomom mint pár éve és van egy problémám ami eddig nem volt. olvastam itt egy hasonló hibát, sőt ugyanez. Most csináltam meg Kvatch küldetését és Septim fiát kell eldugni a felleghajtó templomban. viszont ott nekem kifagy és kidob. De mostmár akkor is ha a közelébe megyek, pl egy közeli barlanghoz teleportálom magam, és ott is kilök. erre van már valami megoldás mert így cseszhetem a végigjátszást...Köszönöm!
Próbáld a Wyndom Earl féle összeomlásgátlót. Az Elder Scrolls Lapok Oblivion tanácsok oldalán van hozzá hivatkozás.
Sizmael

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sizmael »

sajnos azzal sem javult...
Rolehan
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011. jan. 4., kedd 13:26

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rolehan »

Sziasztok!
Nekem is segítségre lenne szükségem: délután játszottam az Oblivionnal, nem volt semmi gond. Most megint elkezdetem játszani, és komoly problémám támadt: az új mentéseimet nem hajlandó megjeleníteni a betöltés menü, se az auto-se a gyors-se a "kézi", számozott mentéseimet. A saves mappában ott vannak, csak a játékban nem jelennek meg. Ugyan az f5 f9 kombó működik, de pl. ha elkezdek játszani, és a főmenüben a folytatás gombra kattintok, akkor csak a délutáni legutolsó számozott mentésemet hozta be, nem pedig az azóta elmentett játékot.
Konkrétan a 307-es volt az utolsó, számozott mentés. a saves mappában látszik a 308. is. Kipróbáltam , hogy felülírtam a 307-est, erre most az is eltűnt, a főmenű folytatás gombja a 306-ot hozza be. És az f9 hajlandó csak behozni a az azóta keletkezett gyorsmentést.
A játék magyarosítva van , fenn van a halálos reflex (amit köszönök:D) néhány napja, de eddig nem volt semmi gáz.
Köszi előre is ha tudtok valamit segíteni.
Rolehan
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011. jan. 4., kedd 13:26

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rolehan »

Hali!
Úgy tűnik senki ne találkozott még ezzel a problémával. Még az a kérdésem lenne, hogy újratelepítve a játékot (de a mentéseket megtartva) szerintetek megoldódna a probléma? Félek, ha újratelepítem, akkor már az összes mentést nem lesz hajlandó betölteni.
Előre is köszi a választ!:)
Sizmael

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Sizmael »

Na van megoldás a Kvatch utáni lefagyásokra. a küldetéssel van baj így ezt be kell írni a konzolba: player.setstage MQ04 100 és így a hibás küldetés készen lesz, utána már nem fagyott ki a a játék
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Rolehan írta:Hali!
Úgy tűnik senki ne találkozott még ezzel a problémával. Még az a kérdésem lenne, hogy újratelepítve a játékot (de a mentéseket megtartva) szerintetek megoldódna a probléma? Félek, ha újratelepítem, akkor már az összes mentést nem lesz hajlandó betölteni.
Előre is köszi a választ!:)
Először próbáld meg, hogy a régebbi mentéseket átmozgatod egy másik könyvtárba, hátha az segít. Egyébként ha újratelepíted a játékot, akkor folytathatod a régi mentésekkel, ha hajlandó őket betölteni. Lehet, hogy megsérültek a mentéseid, azért nem tölti be.
Rolehan
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011. jan. 4., kedd 13:26

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Rolehan »

Köszi! Kipróbálom!

Szerk: Köszi, ez bejött.:)
Az okozza a problémát, ha az összes mentésem bent van a saves mappába akkor, a játék betöltés menüjében nem időrend szerint vannak, hanem össze-vissza (Pl, a legfrissebb gyorsmentést valamiért a mentések közepére rakja) (Megoldottam úgy, hogy a régebbi mentéseket áthelyeztem egy másik mappába, aztán csak akkor helyezem vissza, ha szükségem van rájuk.)
gerizs
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. szept. 11., vas. 20:32

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gerizs »

Helló,

Nekem sajnos nincs térképem, :o egyáltalán jár e alapból, vagy venni kell valahonnan, vagy varázsolni? :idea: Térkép nélkül is ok, de vannak különféle helyek, amit jobb lenne a játék térképén megnéznegetni, mint állandóan alt tabozni a térkép miatt.
Különben a full magyarítás, patch, adatfájlok mind bepipálva. Mi a gond a térképpel?

Köszönöm a segítséget!
:!:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

gerizs írta:Helló,

Nekem sajnos nincs térképem, :o egyáltalán jár e alapból, vagy venni kell valahonnan, vagy varázsolni? :idea: Térkép nélkül is ok, de vannak különféle helyek, amit jobb lenne a játék térképén megnéznegetni, mint állandóan alt tabozni a térkép miatt.
Különben a full magyarítás, patch, adatfájlok mind bepipálva. Mi a gond a térképpel?

Köszönöm a segítséget!
:!:
Tudomásom szerint ez a hiba tört játékoknál jelentkezik.
gerizs
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. szept. 11., vas. 20:32

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gerizs »

Vik írta:
gerizs írta:Helló,

Nekem sajnos nincs térképem, :o egyáltalán jár e alapból, vagy venni kell valahonnan, vagy varázsolni? :idea: Térkép nélkül is ok, de vannak különféle helyek, amit jobb lenne a játék térképén megnéznegetni, mint állandóan alt tabozni a térkép miatt.
Különben a full magyarítás, patch, adatfájlok mind bepipálva. Mi a gond a térképpel?

Köszönöm a segítséget!
:!:
Tudomásom szerint ez a hiba tört játékoknál jelentkezik.

Lehet ezt orvosolni valahogyan?
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok.Remélem tudtok nekem segíteni mert még hasonlót sem találtam itt a hozzászólások,válaszok között mint amivel én találkoztam.Régen xp alatt játszottam (hiba miatt hagytam abba)most win7 64 ,a játék eredeti.Nektek örök hála a honosításért profi munka :) .Hiba leírása röviden:ajtók,kapuk,sziklafalak amiknek 3-másodperc alatt kikellene nyilni 3-percig tart :oops: ,lángok tüzek belassulnak varázslatok amik a saját és az NPC akarakterek körül lefutnak szintén.Kellemetlen egy varázslat miatt percekig vakon poroszkálni vagy várni hogy egy kapun bemehess,pláne ha sietős :lol: .Csak a mentett állás visszatöltés segített idáig,de így 4-5óra játék idöket dobálni nem szeretek,ebbe untam bele régebben is.(A karim 48-as 300-játék órade ezt szoroznám kettővel a vissza töltések miatt) Segítő válaszotokat előre is köszönöm.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vendég írta:Sziasztok.Remélem tudtok nekem segíteni mert még hasonlót sem találtam itt a hozzászólások,válaszok között mint amivel én találkoztam.Régen xp alatt játszottam (hiba miatt hagytam abba)most win7 64 ,a játék eredeti.Nektek örök hála a honosításért profi munka :) .Hiba leírása röviden:ajtók,kapuk,sziklafalak amiknek 3-másodperc alatt kikellene nyilni 3-percig tart :oops: ,lángok tüzek belassulnak varázslatok amik a saját és az NPC akarakterek körül lefutnak szintén.Kellemetlen egy varázslat miatt percekig vakon poroszkálni vagy várni hogy egy kapun bemehess,pláne ha sietős :lol: .Csak a mentett állás visszatöltés segített idáig,de így 4-5óra játék idöket dobálni nem szeretek,ebbe untam bele régebben is.(A karim 48-as 300-játék órade ezt szoroznám kettővel a vissza töltések miatt) Segítő válaszotokat előre is köszönöm.
Ezt ha jól emlékszem "animation bug/bomb"-nak hívják. Van rá javítás is, de nem emlékszem, micsoda. Keress rá a neten.
Vendég

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm Vik.Megprobálom meg keresni. ;)
Avatar
Arcturus
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2009. okt. 19., hétf. 15:18

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Arcturus »

Vendég írta:Sziasztok.Remélem tudtok nekem segíteni mert még hasonlót sem találtam itt a hozzászólások,válaszok között mint amivel én találkoztam.Régen xp alatt játszottam (hiba miatt hagytam abba)most win7 64 ,a játék eredeti.Nektek örök hála a honosításért profi munka :) .Hiba leírása röviden:ajtók,kapuk,sziklafalak amiknek 3-másodperc alatt kikellene nyilni 3-percig tart :oops: ,lángok tüzek belassulnak varázslatok amik a saját és az NPC akarakterek körül lefutnak szintén.Kellemetlen egy varázslat miatt percekig vakon poroszkálni vagy várni hogy egy kapun bemehess,pláne ha sietős :lol: .Csak a mentett állás visszatöltés segített idáig,de így 4-5óra játék idöket dobálni nem szeretek,ebbe untam bele régebben is.(A karim 48-as 300-játék órade ezt szoroznám kettővel a vissza töltések miatt) Segítő válaszotokat előre is köszönöm.
Nálam is előfordult anno a probléma. Ez a grafikus motor egyik hibája, a tömérdek regisztált tárgy szétdobálása okozza. Arról van szó hogy ha pl egy nyílvesszőt kilősz te vagy az ellenség az kap saját azonosítót, és ahelyett hogy eltűnne, ott marad arra várva hogy begyűjtsd. Ugyanígy a fegyverek amik az elhalálozott ellenség kezéből esnek ki. Ugyan a hullák egy idő után eltűnnek (alapesetben mert őket is maradásra lehet bírni) de a fegyverek amiknek bármiféle hasznát lehetne venni ott maradnak a helyükön. Így egy idő után a rengeteg felhalmozódott felesleges "rendszám" kihat a motor egy részére, túlterheli és belassítja néhány elem animációját vagy varázslatok effektjeit.
Én úgy tudom van több megoldás is, de a Wrye Bash program az egészen biztosan megszünteti a problémát, úgy hogy megtisztítja a mentést, én is azt használom.

Nem tartozik ide, de az elhangzottak alapján Skyrim-ben a tárgyrendszer sokszortra kifinomultabb lesz, ott az NPC-k már begyűjthetik az eldobált dolgokat :D
Anonymusx
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. szept. 28., szer. 19:51

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Anonymusx »

Helló!

Van egy problémám a játékkal kapcsolatban, ha kint vagyok a szabadban, akkor a helyi térképen nem jelzi hogy hol vagyok, ha városban vagy barlangban vagyok, akkor van jel.
Csináltam erről egy képet:
http://noob.hu/2011/10/07/Oblivion_2011 ... -13-08.bmp

Utána a modokat próbálgattam, és csak akkor jön ez elő ha az unofficial oblivion patch be van kapcsolva.
Jani823
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011. szept. 10., szomb. 16:20

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Jani823 »

Üdv Mindenkinek!

Van egy érdekes problémám. Volt több is de azokat sikerült megoldani. Szóval, Az egyik Sigil követ akartam elvenni (ami ugye bezárja az adott Oblivion kaput), és elkezdett akadozni az effekt. Játék nem, csak az effekt!
Nem foglalkoztam vele, vissza kidobott ugye a valóvilágba.
Igen ám, de az effektek még mindig akadnak, sőt most mar a Oblivion síkon vannak ilyen automatán tűzellő tornyok is, és már azok sem forognak csak nagyon akadva. Vagy még a tornyokban vannak olyan ajtók amik előtted nyílnak ki nem pedig áttölt.
De eddig nem csinált ilyet a játék, és plusz érdekesség hogy ha vissza töltök egy korábbi mentest ott már nem akadnak a effektek!
De nagyon nem szeretnék vissza tölteni, mert az még Martin kimentése Kvatch-ból van. Most meg már jóval túl vagyok rajta, és már becsuktam 19 kaput.
Szóval erre szeretnék megoldási tippeket.

Előre is köszi!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Jani823 írta:Üdv Mindenkinek!

Van egy érdekes problémám. Volt több is de azokat sikerült megoldani. Szóval, Az egyik Sigil követ akartam elvenni (ami ugye bezárja az adott Oblivion kaput), és elkezdett akadozni az effekt. Játék nem, csak az effekt!
Nem foglalkoztam vele, vissza kidobott ugye a valóvilágba.
Igen ám, de az effektek még mindig akadnak, sőt most mar a Oblivion síkon vannak ilyen automatán tűzellő tornyok is, és már azok sem forognak csak nagyon akadva. Vagy még a tornyokban vannak olyan ajtók amik előtted nyílnak ki nem pedig áttölt.
De eddig nem csinált ilyet a játék, és plusz érdekesség hogy ha vissza töltök egy korábbi mentest ott már nem akadnak a effektek!
De nagyon nem szeretnék vissza tölteni, mert az még Martin kimentése Kvatch-ból van. Most meg már jóval túl vagyok rajta, és már becsuktam 19 kaput.
Szóval erre szeretnék megoldási tippeket.

Előre is köszi!
Talán a Wry Bash segíthet. Graphic animation bomb-ra keress rá Guglival.
Jani823
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011. szept. 10., szomb. 16:20

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Jani823 »

Köszi! Rákeresek!
Jani823
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011. szept. 10., szomb. 16:20

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Jani823 »

Heló!

Megnéztem ezt a progit amit ajánlottak. először is el kell mondanom hogy nem ma kezdtem ezt az egész számítógépes játszás, én meg anno Commodore-n kezdtem.
Kijátszottam rengeteg játékot, mert én szeretem végig szenvedni, de ne haragudjatok de ez az Oblivion...
Közel 9 szer esek neki! Mindig közbe esik valami olyan fatális hiba amitől az ember haja az égnek áll. Most meg az a baja a játéknak hogy túl sok "tárgy rendszám" miatt beakadnak a effektek?!
Mi lesz legközelebb?
Játszottam már Bethesda játékkal pl: Fallout 3-mal és az ziccer nélkül végig ment.
Szóval, én most nem ajánlanám ezt a játékot senkinek sem jelen pillanatban. Sajnos ezt kell hogy mondjam. De ha valaki mégis elszánja magát rá hát akkor kösse fel a gatyát de rendesen! :)
Most ott tartok hogy ezt a Wry Bash nevű progit, ami nem lesz sétagalopp már előre látom, hogy végre 3 év után ki tudjam játszani.

De leszögezem hogy nem benneteket akarlak ezzel terhelni, csak nálatok jobban szerintem már csak a játék alkotói ismerik jobban ezt a alkotást.
És köszönetet mondok nektek Vik és Hasbal (remélem jól írtam) hogy segítettek ötletekkel megoldani számos problémát, vagy akadályt!
Avatar
Drax
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011. szept. 26., hétf. 12:23
Tartózkodási hely: Skyrim
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Drax »

Jani823 írta:Heló!

Megnéztem ezt a progit amit ajánlottak. először is el kell mondanom hogy nem ma kezdtem ezt az egész számítógépes játszás, én meg anno Commodore-n kezdtem.
Kijátszottam rengeteg játékot, mert én szeretem végig szenvedni, de ne haragudjatok de ez az Oblivion...
Közel 9 szer esek neki! Mindig közbe esik valami olyan fatális hiba amitől az ember haja az égnek áll. Most meg az a baja a játéknak hogy túl sok "tárgy rendszám" miatt beakadnak a effektek?!
Mi lesz legközelebb?
Játszottam már Bethesda játékkal pl: Fallout 3-mal és az ziccer nélkül végig ment.
Szóval, én most nem ajánlanám ezt a játékot senkinek sem jelen pillanatban. Sajnos ezt kell hogy mondjam. De ha valaki mégis elszánja magát rá hát akkor kösse fel a gatyát de rendesen! :)
Most ott tartok hogy ezt a Wry Bash nevű progit, ami nem lesz sétagalopp már előre látom, hogy végre 3 év után ki tudjam játszani.

De leszögezem hogy nem benneteket akarlak ezzel terhelni, csak nálatok jobban szerintem már csak a játék alkotói ismerik jobban ezt a alkotást.
És köszönetet mondok nektek Vik és Hasbal (remélem jól írtam) hogy segítettek ötletekkel megoldani számos problémát, vagy akadályt!
Érdekes, nálam ilyen hiba sosem fordult elő, pedig párszor végigvittem már, agyonmoddoltam, és volt olyan is, hogy god mode-ban igencsak sok tárgyat hurcibáltam... persze ha valaki tört játékkal próbálkozik... :P
Jani823
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011. szept. 10., szomb. 16:20

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Jani823 »

Drax írta:
Jani823 írta:Heló!

Megnéztem ezt a progit amit ajánlottak. először is el kell mondanom hogy nem ma kezdtem ezt az egész számítógépes játszás, én meg anno Commodore-n kezdtem.
Kijátszottam rengeteg játékot, mert én szeretem végig szenvedni, de ne haragudjatok de ez az Oblivion...
Közel 9 szer esek neki! Mindig közbe esik valami olyan fatális hiba amitől az ember haja az égnek áll. Most meg az a baja a játéknak hogy túl sok "tárgy rendszám" miatt beakadnak a effektek?!
Mi lesz legközelebb?
Játszottam már Bethesda játékkal pl: Fallout 3-mal és az ziccer nélkül végig ment.
Szóval, én most nem ajánlanám ezt a játékot senkinek sem jelen pillanatban. Sajnos ezt kell hogy mondjam. De ha valaki mégis elszánja magát rá hát akkor kösse fel a gatyát de rendesen! :)
Most ott tartok hogy ezt a Wry Bash nevű progit, ami nem lesz sétagalopp már előre látom, hogy végre 3 év után ki tudjam játszani.

De leszögezem hogy nem benneteket akarlak ezzel terhelni, csak nálatok jobban szerintem már csak a játék alkotói ismerik jobban ezt a alkotást.
És köszönetet mondok nektek Vik és Hasbal (remélem jól írtam) hogy segítettek ötletekkel megoldani számos problémát, vagy akadályt!
Érdekes, nálam ilyen hiba sosem fordult elő, pedig párszor végigvittem már, agyonmoddoltam, és volt olyan is, hogy god mode-ban igencsak sok tárgyat hurcibáltam... persze ha valaki tört játékkal próbálkozik... :P
Egész idáig nálam sem! Szépen ment kivéve egy-két olyan bug-ot amit más is tapasztalt, de azt a folttal sikerült helyre hozni, és sem magyarítás és mod nincs fent, csak a játék, meg a folt! Ja és a játék original, nem letöltött!
Meg én úgy kezdtem neki hogy először bejártam az összes felfedezhető helyet, és csak ez utan fogtam neki a főküldetéshez. Van is olyan 3 millió coin-om. Most így utólag nem sok hasznát veszem az is igaz! :) A bőség zavara van.
Na de akkor miért lennének betéve a játékba ha nem azért hogy felkutassák őket.
A Wry Bash progit meg nem sikerült elindítani. :( Nagyon körülményes, és még normális leírás sincs hozzá.
Ez van...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Jani823 írta: A Wry Bash progit meg nem sikerült elindítani. :( Nagyon körülményes, és még normális leírás sincs hozzá.
Ez van...
Azért van hozzá leírás. http://www.uesp.net/wiki/Tes4Mod:Wrye_Bash
Nézd meg az Installation és a Basic How to's részeket.
sjocko

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: sjocko »

Sziasztok van egy olyan próblémám hogy a mágusok céhe belépés után ugye ad egy olyan küldetést hogy mennyek le egy kútba és hozzak fel egy gyűrűt állítólag a végigjátszás szerint ez egy hullánál van a kút mélyén de én centiről centire átkutattam a területet és se hulla se gyűrű esetleg volt már valakinek ilyen vagy van rá valamilyen megoldás vagy egy olyan csalás ami késznek értékel egy küldit légyszi segítsetek mert így nem tudom végigcsinálni a mágus küldiket
Reboot

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Reboot »

Nézd át mégegyszer, én kapásból kiszúrtam a hullát, de az 3 hete volt... Menj előre először, valahol az alján van, ha meg nem akkor egy kicsit fentebb! Ja és 150 kiló.
salesz1980

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: salesz1980 »

Tényleg átnyálaztam centiről centire sehol a hulla ez valami hiba lesz
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Hellósztok. Játék Verzió: 1.2.0416: TEoS 4: Oblivion + Shivering Isle
Segítséget kérnék. A varázslataim elszaporodtak és szerettem volna törölni néhányat.
Letöltöttem innen a "Kiterjesztett gyorsbillentyűk és varázslat törlés" plugint, de hiába nyomom a Shift+Delete és bal vagy jobb egér kattintást nem történt semmi.
Kipróbáltam már a:
-Expanded Hotkeys and Spell Delete ReUploaded
http://www.tesnexus.com/downloads/file. ... 86#content
és a
-Expanded Hotkeys and Spell Delete V2
http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=20159

De egyiknél sem lett eredmény. Hiába nyomkodtam a Shift+Delete és egérkattintásokat.
Valaki tudna segíteni, hogy ne kelljen széthajtanom az egérgörgőt percenként?
Ui.: Lehet az a gond, hogy a Jobb Shift-re az ugrást és a Delete gombra a használatot állítottam be?
A választ előre is köszönöm.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta: Segítséget kérnék. A varázslataim elszaporodtak és szerettem volna törölni néhányat.
Hiába nyomkodtam a Shift+Delete és egérkattintásokat.
Valaki tudna segíteni, hogy ne kelljen széthajtanom az egérgörgőt percenként?
Ui.: Lehet az a gond, hogy a Jobb Shift-re az ugrást és a Delete gombra a használatot állítottam be?
A választ előre is köszönöm.
Szerintem igen.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Vik: Gondolom ezt az "igen"_t arra értetted, hogy a billentyűk átállítására. Ha igen akkor tudsz segíteni, hogy mi a teendő ilyenkor?
Attól sem riadok vissza ha a konzolba kell írni valamit csak fogyjanak el a felesleges varázslatok.
Megpróbáltam az ezen a linken található leírást de nem sikerült. http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Spells

Spell 'Calming Touch' removed from <character name>
Erre azt írta ki, hogy nem ismeri a Spell parancsot.

player.removespell <Form ID>
Ennél meg nem tudtam kihámozni, hogy hogyan kell kiszedni a mentésből az ID_t.

Bármilyen megoldás jól jönne amit a számba tudnátok rágni. Ha ez a konzolos működik akkor leírná nekem valaki, hogy hogyan tudok mind egyedi mint vásárolt varázslatokat törölni?
A válaszokat előre is köszönöm.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Atlaimond írta: Bármilyen megoldás jól jönne amit a számba tudnátok rágni. Ha ez a konzolos működik akkor leírná nekem valaki, hogy hogyan tudok mind egyedi mint vásárolt varázslatokat törölni?
A válaszokat előre is köszönöm.
Megpróbálom a "szádba rágni". Az a gond, hogy a Jobb Shift-re az ugrást és a Delete gombra a használatot állítottad be. A használatot állítsd át más billentyűre, és próbáld bal Shifttel. Működnie kell. Ha még mindig nem akar, állítsd a betöltési sor végére a kiterjesztett gyorsbillentyűk... beépülőt, bár kétlem, hogy összeakadna valami mással.
Avatar
Atlaimond
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009. júl. 27., hétf. 15:33
Tartózkodási hely: Hungary, Budapest
Kapcsolat:

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Atlaimond »

Egyik sem vezetett eredményre. Beléptem és Alapra állítottam mind a billentyű mind az egér beállításait. Aztán kiléptem és újból be. De sem jobb Shift+Delete sem bal Shift+Delete +egér klikkek.
Ezzel az ütközéssel adtál egy ötletet de az sem jött be és ez már fura :!:
Azt csináltam, hogy letöröltem a ./Dokumentumok/My Games/Oblivion/Oblivion.ini és Oblivion_backup.ini fájlokat, hogy hozza létre újra. Aztán kikapcsoltam az összes módot (még a magyarítást és a Shivering Sile_t is), persze kivéve a Expanded Hotkeys and Spell Delete V2.esp. Aztán elindítottam.
De így sem sikerült. Sem jobb sem bal Shit+Delete sem klikkekkel.
Kipróbáltam aztán az Expanded Hotkeys and Spell Delete V1.esp de azzal sem működött sehogy.
Ez már különös. :?

Van még ötleted amit kipróbálhatnánk? Végső esetben a konzolos, annak már csak működnie kell! :cry:
Metalich

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Metalich »

Üdv!
nem tudom hogy fel merült-e már ez a probléma, de...
amióta feltelepítettem a deadly reflex 6.0ás verzióját+magyarítást valamiért hogyha belsőnézetben erőset ütök (egérgomb lenyomva tartásával) a kamera balra ugrik, és látom a karakterem karjait, de semmi mást... szóval lényegébe kiugrik a kamera a helyéről.
ez nagyon zavaró, mert szeretek belsőnézetben játszani, viszont a deadly reflexet se szeretném leszedni, mert tetszik...
tud valaki valamilyen megoldást?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Metalich írta:Üdv!
nem tudom hogy fel merült-e már ez a probléma, de...
amióta feltelepítettem a deadly reflex 6.0ás verzióját+magyarítást valamiért hogyha belsőnézetben erőset ütök (egérgomb lenyomva tartásával) a kamera balra ugrik, és látom a karakterem karjait, de semmi mást... szóval lényegébe kiugrik a kamera a helyéről.
ez nagyon zavaró, mert szeretek belsőnézetben játszani, viszont a deadly reflexet se szeretném leszedni, mert tetszik...
tud valaki valamilyen megoldást?
Esetleg próbáld meg az oldalunkról letölthető halálos reflex beépülőt. Igaz, hogy régi, elavult, de biztosan működik. Már ha sikerült helyesen telepíteni, de ahhoz meg ott van a leírás.
gyapjas

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyapjas »

Sziasztok! Egy másnál is tapasztalt hiba után érdeklődnék...felraktam az alapjátékot, majd a Shivering Isle kiegészítőt.
Aztán felraktam a magyarosítást amit egy éve szedtem le netről, szóval mikor először nem beszéltek az emberkék, akkor ujra telepítettem ...már vagy 4x...de ugyan az, mikor a telepítőben át kéne alakítsa a fájlokat várok vagy fél órát, és benyögi hogy nem sikerült átneveznie pl a nemes elfre...aztán átmásolni, sőt az ideiglenes mappát sem törli...asszem kezdem elveszteni a türelmem :cry: segítsetek kérlek! előre is köszi a választ.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

gyapjas írta:Sziasztok! Egy másnál is tapasztalt hiba után érdeklődnék...felraktam az alapjátékot, majd a Shivering Isle kiegészítőt.
Aztán felraktam a magyarosítást amit egy éve szedtem le netről, szóval mikor először nem beszéltek az emberkék, akkor ujra telepítettem ...már vagy 4x...de ugyan az, mikor a telepítőben át kéne alakítsa a fájlokat várok vagy fél órát, és benyögi hogy nem sikerült átneveznie pl a nemes elfre...aztán átmásolni, sőt az ideiglenes mappát sem törli...asszem kezdem elveszteni a türelmem :cry: segítsetek kérlek! előre is köszi a választ.
http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:GYIK hangátalakítást nézd meg
Jarmen_Kell
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. jan. 23., hétf. 1:35

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Jarmen_Kell »

Sziasztok!
Feltettem újra az Oblivion-t kiegészítőket, mod-okat, magyarosítást minent! Nagyon jó az egész játék ,csak egy olyan kisebb problémám van, hogy nem töltődik vissza a manám!! teljesen megszűnt a mana regeneracióm, potikkal meg egyéb dolgokkal tudom tölteni, csak alapbol nem megy felefe!
Az lenen a kérdésem ,hogy van e rá orvosság vagy ez bug "vagy ez ilyen direkt? bár nem hinném" Nem győzöm lopkodni meg csinálni a manatöltő potikat ez így elég gázos, ha valaki más is találkozott a problémával örülnék neki ha segítene!
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

Ez valami betegség én is elkaptam valami oltárnál vagy betegség hatástalanító poti kell
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

Jarmen_Kell írta:Sziasztok!
Feltettem újra az Oblivion-t kiegészítőket, mod-okat, magyarosítást minent! Nagyon jó az egész játék ,csak egy olyan kisebb problémám van, hogy nem töltődik vissza a manám!! teljesen megszűnt a mana regeneracióm, potikkal meg egyéb dolgokkal tudom tölteni, csak alapbol nem megy felefe!
Az lenen a kérdésem ,hogy van e rá orvosság vagy ez bug "vagy ez ilyen direkt? bár nem hinném" Nem győzöm lopkodni meg csinálni a manatöltő potikat ez így elég gázos, ha valaki más is találkozott a problémával örülnék neki ha segítene!
Máskor nézd meg, milyen mellékhatásai vannak a csillagjegynek, amit választasz.
shikato

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: shikato »

Van egy problémám, nem tudom telepíteni a 1.2.0416-os patch-et, folyton leáll 4%-nál és ezt írja ki:
"old file not found. however, a file same name was found. no update done since file contents do not match."
A játékot sikeresen felraktam, csak ugyebár a föld nem zöld, hanem lila.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vik »

shikato írta:Van egy problémám, nem tudom telepíteni a 1.2.0416-os patch-et, folyton leáll 4%-nál és ezt írja ki:
"old file not found. however, a file same name was found. no update done since file contents do not match."
A játékot sikeresen felraktam, csak ugyebár a föld nem zöld, hanem lila.
Biztonsági mentésből állítsd vissza a telepítéskori állapotot (ha az nincs, akkor újratelepítés), majd próbáld a másik 1.2.0416-os foltot telepíteni.
shikato

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: shikato »

Sikerült megoldani a problémát. A patch valami miatt mindig törölte az Oblivion.exe filet és amiatt nem tudta folytatni. Köszi a segítséget.
Lívia

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lívia »

Sziasztok!
Találtam egy szentélyt a térképen a neve: A három varázslat szentélye a Kolóviai-fennsík szélén. Az a problémám, hogy sárga háromszögek jelennek meg, benne felkiáltójellel. Nem tudom, hogy mi lehet a hiba, valami biztosan hiányzik. Ha tudtok, segítsetek. Köszi!
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

meshes,texture hiányzik
Lívi

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lívi »

Sziasztok!
Köszi a gyors választ. Honnan tudom meg szerezni a hiányzó fájlokat?
Avatar
11-11-11
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2011. okt. 11., kedd 20:44
Tartózkodási hely: Riverwood

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: 11-11-11 »

ahonnan letöltötted? :) amúgy nem lehet hogy rossz helyre másoltad őket? :D
Lívi

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lívi »

Csak az a baj, hogy fogalmam sincs melyik kiegészítőben van ez, a magyarításoknál sem találom. Valami Malo's mikal halálpókja is van itt.
pasztva
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2008. márc. 5., szer. 7:04

Re: Hibák a játékkal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: pasztva »

Sziasztok! Egy kis segítség kellene.Nem tudok a mágus céhbe belépne, mert Chorolban nem jön elő a céh vezető. Az igazság az, hogy elég sok plugin van felrakva, de eddig még nem tudtam kijátszani, hogy melyik ütheti. Néhány küldetésben akadnak ilyen problémák. :?
Válasz küldése