Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
sika

Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: sika »

Üdv, talán lesznek páran, akik most, hogy elkészül a magyarosítás, elkezdenek játszani vele, itt lehet eszmét cserélni a játékkal kapcsolatosan. Már gyűjtöm az infókat a játékkal kapcsolatosan, mi, hogyan müködik, akik hasonló cipőben járnak, itt lehet tapasztalatot cserélni. Jelenleg én 2. szinten vagyok, pár napja kezdtem a játékot, egyelőre annak jártam utána, hogy a karakterfejlődés miként zajlik, mert szeretném optimálisan fejleszteni a karaktert. Akinek ebben valami nem tiszta, tudok segíteni.
Loreadon

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Loreadon »

Nem értem, hogy ez a topic mire jó. Mondjuk lehet, hogy csak azért, mert én szerepjátékos vagyok, és nem, nézem a skilleket, csak azt teszem, amit én tennék az adott helyzetben. A tápolás elrontja a játékot. Az ember tanuljon meg úgy ugrálni, az ellenfél körül,. csapdosva-gyilkolva azt, hogy az ellenfél nem találja el. Kivéve ha nagy, nehéz, erős, nagyot csapó-fegyveres karink van. Akkor lecövekelünk egy helyen, és onnan osztjuk az enemy-t. Az ilyen karaktereknek ajánlatos destruktív, és gyógyító mágiát is tanulniuk, továbbá letölteni azt a modot, amivel ha elég erősek vagyunk szétverhetjük a zárakat. (Azt hiszem ott van az OSCURO'S OBLIVION OVERHAUL - ban is) ;)
sika

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: sika »

Loreadon írta:Nem értem, hogy ez a topic mire jó. Mondjuk lehet, hogy csak azért, mert én szerepjátékos vagyok, és nem, nézem a skilleket, csak azt teszem, amit én tennék az adott helyzetben. A tápolás elrontja a játékot. Az ember tanuljon meg úgy ugrálni, az ellenfél körül,. csapdosva-gyilkolva azt, hogy az ellenfél nem találja el. Kivéve ha nagy, nehéz, erős, nagyot csapó-fegyveres karink van. Akkor lecövekelünk egy helyen, és onnan osztjuk az enemy-t. Az ilyen karaktereknek ajánlatos destruktív, és gyógyító mágiát is tanulniuk, továbbá letölteni azt a modot, amivel ha elég erősek vagyunk szétverhetjük a zárakat. (Azt hiszem ott van az OSCURO'S OBLIVION OVERHAUL - ban is) ;)

Igen, biztos, hogy azért nem érted, mert Te SZEREPJÁTÉKOS VAGY, aki nem nézi a skilleket. Ki beszélt tápolásról? Én szeretem érteni mi, hogyan müködik egy játékban, úgyanis, lehet meglep téged, de ez nem a valóság. Speciel én utána néztem az Oblivion "mechanikájának", és mivel tudom, hogy milyen karaktert szeretnék, ezen ismeretek birtokában alkottam meg a kezdő karakterem, és ilyen módon adtam meg a major skilleket stb. Így pont olyan lesz a karakterem amilyennek akarom, de ha enélkül csináltam volna, biztos, hogy nem jött volna össze az amit szerettem volna. Ilyen egyszerű.
Mondjuk valószínűleg nem fogok letölteni olyan mod-ot, amivel zárakat lehet szétverni, még ha van némi valósághűsége is, de csak némi.
laciba10

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: laciba10 »

Tele vagyok cuccal,hogy tudok pár dolgot eldobni?Előre köszi!! :(
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

laciba10 írta:Tele vagyok cuccal,hogy tudok pár dolgot eldobni?Előre köszi!! :(
Caps+ egér bal klikk
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

dazsolt írta:
laciba10 írta:Tele vagyok cuccal,hogy tudok pár dolgot eldobni?Előre köszi!! :(
Caps+ egér bal klikk
Nálam Shift+bal katt. Lehet, hogy ez is beállítás függő?
Avatar
Luc
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008. feb. 27., szer. 19:05

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Luc »

Én is foglalkozok szerepjátékkal, bár mostanában keveset. Össze sem lehet hasonlítani egy számítógépes "RPG"-nek titulált játékot az igazival. Aki ezt teszi az eltévedt, mint Decumus Scotti (sic!) Valenvadonban. Ugyan vannak néha egészen jól sikerült próbálkozások, de ez a két terület akkor is messze áll egymástól, feltéve ha valaki igazán szerepjátszik, nem csak a szörnyeket irtja a D6-tal. Az Oblivionban azért érdemes a pontok megfelelő időben történő elosztására figyelni, mert magasabb szinten izmosabbak lesznek az ellenfelek is és ott bizony jól jön ha gyorsan, erőset tudsz ütni. Ez pedig nem tápolás. Emlékeim szerint az a tápolás, amikor a huszadik szintű barbár-varázsló-orgyilkos már egy szekéren szállítja a varázstárgyait. Ilyen tényleg történt :-) Vicces kaland volt.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Luc írta:Emlékeim szerint az a tápolás, amikor a huszadik szintű barbár-varázsló-orgyilkos már egy szekéren szállítja a varázstárgyait. Ilyen tényleg történt :-) Vicces kaland volt.
Én meg hallottam egy olyan történetet, amikor a Petőfi Csarnokban valakinél +7-es Vorpal buzogány volt...
El Diablo
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. júl. 7., kedd 11:19

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: El Diablo »

Üdv mindenkinek!
Az a gondom, hogy végigvittem a főküldetéseket, a végén meghal Baurus és Joeffre. Azokat, akik meghaltak és nem tűnt el a testük, kóddal újra tudom éleszteni (resurrect a cheat neve, aki esetleg nem tudná). Joeffre és Baurus testét viszont sehol nem találom, tud valaki mégis olyan módszert, amivel vissza lehet őket hozni?
Warfoki
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. júl. 8., szer. 22:44

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Warfoki »

El Diablo írta:Üdv mindenkinek!
Az a gondom, hogy végigvittem a főküldetéseket, a végén meghal Baurus és Joeffre. Azokat, akik meghaltak és nem tűnt el a testük, kóddal újra tudom éleszteni (resurrect a cheat neve, aki esetleg nem tudná). Joeffre és Baurus testét viszont sehol nem találom, tud valaki mégis olyan módszert, amivel vissza lehet őket hozni?
Placeatme cheattel elvileg...
morayg
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. jún. 14., vas. 9:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: morayg »

A kézikönyv azt írja, hogy akkor lépünk szintet, ha a kasztunk skill-jehiez 10 pontot szedünk. A haverom viszont azt mondja, hogy elég egy-két skill-t felnyomni. Akkor most hogy is van?
Warfoki
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. júl. 8., szer. 22:44

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Warfoki »

morayg írta:A kézikönyv azt írja, hogy akkor lépünk szintet, ha a kasztunk skill-jehiez 10 pontot szedünk. A haverom viszont azt mondja, hogy elég egy-két skill-t felnyomni. Akkor most hogy is van?
Mindkettőnek igaza van. 10 pontnyit kell fejlődnie a főskilljeidnek. Az már mindegy (ha gyorsan tápos karakterre hajtasz akkor nem), hogy ez milyen elosztásban jön össze, ha erre gondolsz...
sika

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: sika »

Warfoki írta:
morayg írta:A kézikönyv azt írja, hogy akkor lépünk szintet, ha a kasztunk skill-jehiez 10 pontot szedünk. A haverom viszont azt mondja, hogy elég egy-két skill-t felnyomni. Akkor most hogy is van?
Mindkettőnek igaza van. 10 pontnyit kell fejlődnie a főskilljeidnek. Az már mindegy (ha gyorsan tápos karakterre hajtasz akkor nem), hogy ez milyen elosztásban jön össze, ha erre gondolsz...
A kiválasztott 7 major skillnek összesen kell 10 pontot fejlődnie, ahoz hogy léphess egy szintet.
Pl. mondjuk a major skilljeid a következők: blade (erő), handtohand (erő), heavy armor (endur), acrobatics(speed), marksman(agility), mercantile(person), destruction (willp). Amennyiben nő a blade skill 7 ponttal, a acrobatics 2 ponttal, és a marksman 1 ponttal akkor összesen megvan a 10 pontod a major skillekből tehát szintet lépsz. Ekkor eloszhatsz a attributes-ek (tulajdonságok) között annyi pontot amennyivel adott szinten nőtt a tulajdonsághoz tartozó skilled osztva 2 vel (két skill növekedésért 1 -el növelheted a tulajdonságot, de maximum 5 ponttal).

Pl.: mivel nőt a fenti példa alkalmával 7 ponttal a blade skilled, ezért 3 pontot adhatsz majd erőre. Szerencsére a szintenként eloszható tulajdonság pontokba, nem csak a major skillek, hanem az összes skill növekedés számít, tehát, ha mondjuk az adott szintnél még a blunt skilled is nőtt 3 pontot, akkor összesen 10 skill növekedésed van, tehát elérted az adott szinten lehetséges +5 pont növekedést amivel nőhet az erőd, érdemes tehát úgy taktikázni, hogy mikor szintet lépünk (a major skillek összesen fejlődtek 10 pontot) akkor meglegyen a 3 növelni kívánt tulajdonsághoz tartozó 10-10-10 skill pont növekedés(itt az összes skill számít, nem csak a major skillek).

Tulajdonképpen 3 fajta alap harcmodor van, a közelharc, az íjászat, és a mágia, amennyiben közelharcra fókuszál valaki, érdemes betenni a major skillekbe a a használni kívánt skillt pl major skillt, és olyan skilleket mellétenni, amelyek nagyjából lefedik a többi tulajdonságot, de egyébként nem használatosak, ugyanis az erőt a legnehezebb növelni tapasztalatom szerint, és ha növelni akarod, de a major skillbe olyat raksz ami gyorsan fejlődik, pl. atlétika, akkor az erőt nem tudod a szintentként ideális +5 ponttal növelni, így magas szintenként már túl erőssé válnak az ellenfelek.
sika

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: sika »

" használni kívánt skillt pl major skillt," helyesen: nem major skillt, hanem Blade skillt!
Avatar
AsterX
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 22:54

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: AsterX »

Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem Obliviommal kapcsolatba nemrég kezdtem a játékot de egy kicsit utánaolvastam és még a magyarítás elött ki akarom valamennyire ismerni.
A karakterem felépítését gondoltam megosztani és véleményeket várok tapasztaltabb játékosoktól,ebböl más kezdök is tanulhatnak szóval ebbe a topicba illik az ötletem a következő:

Wood elf -> ijász -> thief guild,DB

Skill bónuszok:

- Acrobatics +5 *
- Alchemy +10 *
- Alteration +5 innen csak ez haszontalan
- Light Armor +5 *
- Marksman +10 *
- Sneak +10 *

Major
La /speed
Marksman /agility
Security /agility
Sneak /agility
Illusion /personality( a personality miatt szerintem nem illik ide de kell a láthatatlanság)
Mysticism /int ( lelkek megyüjtése és védelmi spellek)
Alchemy /int mérgek (készitése és jo bevétel a potik eladása)

thief jegy:
Agility +10 pont
Speed +10 pont
Luck +10 pont

A játékkal nem sokat játszottam szóval mielött elkezdem érdekelnének a vélemények a major skillekkel kapcsolatba és hogy szerintem kevés lesz a HP-ja mert az undurance-re nem megy semmi

Üdv
LordKingHunka

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: LordKingHunka »

Üdv mindenki !

Az érdekelne hogy, nem tud-e valaki a játékhoz valamiféle multiplayer mod-ot, kiegészítést, linkelni, esetleg küldeni ?
Egyáltalán létezik hozzá ilyesféle kiegészítés ?
Vélemények róla , Tapasztalatok róla ?

Előre is köszönöm!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

LordKingHunka írta:Üdv mindenki !

Az érdekelne hogy, nem tud-e valaki a játékhoz valamiféle multiplayer mod-ot, kiegészítést, linkelni, esetleg küldeni ?
Egyáltalán létezik hozzá ilyesféle kiegészítés ?
Vélemények róla , Tapasztalatok róla ?

Előre is köszönöm!
Igen, létezik. Itt lapozgass vissza néhány oldalt, leírtam, miket kell róla tudni az elinduláshoz.
Avatar
AsterX
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. aug. 4., kedd 22:54

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: AsterX »

Az oblivion eredetileg nem multiplayer modra készült ezért nem is tartalmaz efféle lehetöségeket
Személy szerint utánakerestem és több módot is kipróbáltam
A multiTES4 amit elöttem ajánlottak az egyik legkiforratlanabb nekem akkor müködött ha a szervert 3. gépen futtattuk és két másik gépröl csatlakoztunk rá
A ruhát nem mutatja nem mozog a másik játékos...
Az egyik legjobb ilyen mod az oblivion online nevezetü 0.4.5 verziója ahol elég sokmindent kijavitottak mint például a mozgást a játékos ruháját mutatja stb.. ez sem tökéletes de tapasztalataimszerint ez a legjobb.A 0.4.5 ben már javitva lett a mozgás ami a 0.3 nagy hibája volt
itt egy video


A mod innen letölthető:
http://www.moddb.com/mods/obliviononline

A JÁTÉKOT A SIKERES MÜKÖDÉSHEZ FEL KELL PATCHELNI 1.2.0426- IG
A SZERVER ÉS A KLIENS FUTHAT EGY GÉPEN
A MOD ÖSSZEFÉR SZINTE BÁRMELY MÁSIK MODDAL
Retek

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Retek »

Mi az a tápolás? :roll:
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Retek írta:Mi az a tápolás? :roll:
Amikor valaki mesterségesen tenyészti a karakterét szerepjátékokban, hogy sokkal erősebb legyen, mint alapesetben.
neptune

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: neptune »

AsterX írta:Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem Obliviommal kapcsolatba nemrég kezdtem a játékot de egy kicsit utánaolvastam és még a magyarítás elött ki akarom valamennyire ismerni.
A karakterem felépítését gondoltam megosztani és véleményeket várok tapasztaltabb játékosoktól,ebböl más kezdök is tanulhatnak szóval ebbe a topicba illik az ötletem a következő:

Wood elf -> ijász -> thief guild,DB

Skill bónuszok:

- Acrobatics +5 *
- Alchemy +10 *
- Alteration +5 innen csak ez haszontalan
- Light Armor +5 *
- Marksman +10 *
- Sneak +10 *

Major
La /speed
Marksman /agility
Security /agility
Sneak /agility
Illusion /personality( a personality miatt szerintem nem illik ide de kell a láthatatlanság)
Mysticism /int ( lelkek megyüjtése és védelmi spellek)
Alchemy /int mérgek (készitése és jo bevétel a potik eladása)

thief jegy:
Agility +10 pont
Speed +10 pont
Luck +10 pont

A játékkal nem sokat játszottam szóval mielött elkezdem érdekelnének a vélemények a major skillekkel kapcsolatba és hogy szerintem kevés lesz a HP-ja mert az undurance-re nem megy semmi

Üdv
Szia. Endurance egyáltalán nem baj,hogy nincs plusszozva,marksman+sneak ugye jó kis criteket visz be (előfordult olyan is ,hogy többen voltak 1 stócban,észrevettek,egy sarokba befutottam,megálltam és szem elől vesztettek,ráadásul elég gyakran). Ráadásul elég hamar megkapod a jobb fegyókat,ha tudod mi merre hány méter (pl. Dwarven Bow). Én Illusiont a helyedben nem raktam volna, felesleges,lehet scrollokat is használni rá. Helyette mondjuk blade kellett volna sztem,mert az már az elején ha jó magas a sneak-ed 6xos damaget tol be és azért egy mágikus tőr aminek mondjuk 8 az alapsebzése még közepes fokozaton is leküld 1 közepesen erős ellenfelet 1 ütésből.

Az alchemyt ha csak bevételi forrásként kezeled felesleges. Állandó jelleggel 20 ezer aranyam van és még csak a Thief guild/DB-t csináltam újra az új karimmal (a házakat meg nem győzöm venni). Ráadásul a thief guildban úgy meggazdagszol a fence felvitele közben,hogy az lehetetlen. A DB-s küldetések közben,meg küldetésenként cirka 3-4 rugót össze lehet szedni magasabbra tornázott merchantile képességgel az összeszedett cuccokból.

Egyébként nincs bajom vele,szerintem jól dobtad össze a karidat,az alchemy,illusion,mysticism felcserélhető,a többi fixen jó ahogy van.
Én Khajit-ot használok Eye of night miatt (látás a sötétben). Eye of Night + Nocturnal Crowl és kb. ennyi volt a mese,ráadásul acrobatist,aztmeg trainelni könnyű már szimplán úgy,hogy utazás közben ugrabugrálok:)
Pety123

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Pety123 »

Hello!

Feltelepítettem az alapjátékot, rá a shivering isles-t, és nem tudok menteni a játékban. autosave van, de mikor elmentek egy játékállást kiirja hogy tökéletesen elmentette. viszont loadnál semmi nincs. miért lehet ez?

köszönöm a segítséget!
Zoli

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli »

Gépem:
3GHZ proci, 512RAM, Nvidia 6200 VGA (128MB).

Azt olvastam valahol hogy van egy gyerek és neki is ilyen VGA-ja van, csak rosszabb a procija és csak 256 RAM-ja van, nem szép és sokat is tölt, de élvezi a játékot.

Szóval nekem egy kicsit jobb procim és RAM-om van. Tudom hogy ez még mindig a minimum gépígénye,de azért élvezhető lesz a játék?
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Zoli írta:Gépem:
3GHZ proci, 512RAM, Nvidia 6200 VGA (128MB).

Azt olvastam valahol hogy van egy gyerek és neki is ilyen VGA-ja van, csak rosszabb a procija és csak 256 RAM-ja van, nem szép és sokat is tölt, de élvezi a játékot.

Szóval nekem egy kicsit jobb procim és RAM-om van. Tudom hogy ez még mindig a minimum gépígénye,de azért élvezhető lesz a játék?
Kompromisszumos megoldás biztos menni fog, és elvezhetően. Mondjuk a bloom effektet kikapcsolod, mert az terheli legjobban a gépet, legalábbis szerintem. De mondjuk érdemes megpróbálni először kb. közepes beállításokon, csak utána butítani rajta.
Zoli

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli »

Közepes beállítás? Vírul a fejem :D
Ha még egy két effektet lejjeb veszek akkor az még jó, meg a vér nem annyira fontos, vagyis fontos, de mi nem fontos? Akkor már csak a honosításnak kell megjelenie, addig is Albion földjét járom.
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Zoli írta:Közepes beállítás? Vírul a fejem :D
Ha még egy két effektet lejjeb veszek akkor az még jó, meg a vér nem annyira fontos, vagyis fontos, de mi nem fontos? Akkor már csak a honosításnak kell megjelenie, addig is Albion földjét járom.
Nekem legalábbis a régi gépem hasonló volt és középúton ment, és nem is volt csúnya.
Zoli

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli »

EZAZ! MIndjárt suli, vagyis, ezaz futni fog a gépemen, és a töltési idő milyen lesz?
Az Obliban a mana regenerálódik(nehéz szó)? Vagy nem érdemes nagyon mágus karaktert csinálni?(vagyis készíteni, gyereket kell csinálni).
Remélem nem lesz baj hogy nem eredeti (lebuktam), mondjuk még nincs meg, de a morro az eredeti volt, kivéve a Bloodmoon, a Tribunál meg rossz volt. Viszont láttam a Morrowindet a két kieggel GOTY-es kiszerelésben 3000 Ft-ért a Tescoban.
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Zoli írta:EZAZ! MIndjárt suli, vagyis, ezaz futni fog a gépemen, és a töltési idő milyen lesz?
Az Obliban a mana regenerálódik(nehéz szó)? Vagy nem érdemes nagyon mágus karaktert csinálni?(vagyis készíteni, gyereket kell csinálni).
Remélem nem lesz baj hogy nem eredeti (lebuktam), mondjuk még nincs meg, de a morro az eredeti volt, kivéve a Bloodmoon, a Tribunál meg rossz volt. Viszont láttam a Morrowindet a két kieggel GOTY-es kiszerelésben 3000 Ft-ért a Tescoban.
Igen regenerálódik, sőt ha végig csináltad a Mágusos küldetéseket akkor olyan hiper-brutál varázslatokat csinálhatsz hogy meg se tudod csinálni mert kevés hozzá a manád. Meg echantolhatsz is magadnak. :D
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Várj! Szóval ez olyan mint a morro, hogy ha csinálsz egy normális varázslatot,a kkor örülsz hogy eltudod lőni mert olyan sok manába kerül.
Még egy jó hír, hogy akkor mégjobban regenrálódik a mana ha kinyomod a Mágusok céhét. Én ezt a morroban utáltam hogy nem kaptam semmit ha én leszek a vezér, csak annnyi hogy én lettem a vezér, és szia. De az Obliban már van értelme :)
Alig várom hogy játszak vele. Persze ha megjelenik se fogok abban a percben játszani vele.
Valami olyasmit olvastam valahol, hogy itt 7 elsőrendű skill van, ez igaz?
A fajt még nem tudom mi leszek, de a csillagjegyem az Harcos lesz, mert kapok erőpontot és állóképeséget és az elég jó.
Skillek:
-akrobatika
-atlétika
-könnyű páncél
-közepes páncél
-alkímia
-mesterlővészet
-hosszúpenge(mert a morroban ezek voltak a legjobbak)
-még egy fegyver típus ( lehet bárd lesz)
-?
-?
A kérdőjelnél a segítségeteket kérem, hogy mi lenne a legjobb. Én még a pusztításra gondoltam. Mge legyen nehéz páncél is?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli írta:Közepes beállítás? Vírul a fejem :D
Ha még egy két effektet lejjeb veszek akkor az még jó, meg a vér nem annyira fontos, vagyis fontos, de mi nem fontos? Akkor már csak a honosításnak kell megjelenie, addig is Albion földjét járom.
A látható fű legyen minél kevesebb, az rengeteg FPS-t visz el. Végszükség esetén ki lehet kapcsolni a távoli tájak megjelenítését, de szerintem kár lenne érte.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli182 írta:Várj! Szóval ez olyan mint a morro, hogy ha csinálsz egy normális varázslatot,a kkor örülsz hogy eltudod lőni mert olyan sok manába kerül.
A fajt még nem tudom mi leszek, de a csillagjegyem az Harcos lesz, mert kapok erőpontot és állóképeséget és az elég jó.
Skillek:
-akrobatika
-atlétika
-könnyű páncél
-közepes páncél
Na ez Oblivionban nincs.
-alkímia
-mesterlővészet
-hosszúpenge(mert a morroban ezek voltak a legjobbak)
-még egy fegyver típus ( lehet bárd lesz)
-?
-?
A kérdőjelnél a segítségeteket kérem, hogy mi lenne a legjobb. Én még a pusztításra gondoltam. Mge legyen nehéz páncél is?
Ha akarsz nehéz páncélt viselni, akkor érdemes. Kezdő játékosként valószínűleg úgyse akarod "a tápolás művészete" cikkben leírtakat követni.
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Zoli182 írta:Várj! Szóval ez olyan mint a morro, hogy ha csinálsz egy normális varázslatot,a kkor örülsz hogy eltudod lőni mert olyan sok manába kerül.
Sok mindentől függ. Pl.: Egy nagyon nehéz zárat nyitó érintéses varázs, kevesebbe kerül, mintha célpontra akarnád elsütni. Mondjuk ez nem volt túl jó példa, de remélem érthető. Tehát egy varázslat mana-értéke függ:Célpontos vagy érintéses a varázs(esetleg magadra ható), hatóideje mennyi, és milyen erősségű. Ha csinálsz egy olyan varázslatot, aminek 100 a tűz, jég, és sokk sebzése is, szinte biztos nem tudod elsütni, főleg ha célpontos varázs, és 120 másodpercig tart. :D
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Persze értem, hogy kb mennyi lesz a varázslat, de egy jó varázslat elsütése nem kevés mana, főleg ha erős ellenfél jön, és én most utoljára Bretonnal játszottam végig, mindenes karakter volt, 50es nehézségen, szóval sálálálá az erdőben, jön egy alit, bum meg sebzett, bum meghaltam egyből.
Kezdő varázslók figyelem!
Az intelligencia alapból 50, tehát 50 mana, Seyda Neen ( vagy mi) van tök közel egy barlang és ott van egy gyűrű ami ad 10intelligenciát és 10 akaraterőt, szóval a kezdővárosban rohadt sok jó dolgo van csak nagyon szét kell nézni, és akkor még Breton vagy +50% mana és egyből lesz így már 90 manád amivel már lehet varázsolgatni patkányokat, főleg hogy egy patkány 3ütésből megölt 50 es nehézségen. mondjuk kevés életerőm volt. Volt még egy karim, Ork, höly csillagjegyel, azt gyorsan végigtoltam, de a Breton a fő :) Végigjátszottam vagy 3szor a Morrowindet :) és nem sajnáltam az időt, szeretek kalandozni.
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Zoli182 írta:Persze értem, hogy kb mennyi lesz a varázslat, de egy jó varázslat elsütése nem kevés mana, főleg ha erős ellenfél jön, és én most utoljára Bretonnal játszottam végig, mindenes karakter volt, 50es nehézségen, szóval sálálálá az erdőben, jön egy alit, bum meg sebzett, bum meghaltam egyből.
Kezdő varázslók figyelem!
Az intelligencia alapból 50, tehát 50 mana, Seyda Neen ( vagy mi) van tök közel egy barlang és ott van egy gyűrű ami ad 10intelligenciát és 10 akaraterőt, szóval a kezdővárosban rohadt sok jó dolgo van csak nagyon szét kell nézni, és akkor még Breton vagy +50% mana és egyből lesz így már 90 manád amivel már lehet varázsolgatni patkányokat, főleg hogy egy patkány 3ütésből megölt 50 es nehézségen. mondjuk kevés életerőm volt. Volt még egy karim, Ork, höly csillagjegyel, azt gyorsan végigtoltam, de a Breton a fő :) Végigjátszottam vagy 3szor a Morrowindet :) és nem sajnáltam az időt, szeretek kalandozni.
Én egyszer megpróbáltam olyat hogy csalással felvinni az értékeket 100-on felülre. Egészen 250-ig sikerült sikerült felvinni az intelligenciát, utána nem volt gond azzal hogy sokba manába kerül egy varázslat. :D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

ferenc001 írta: Én egyszer megpróbáltam olyat hogy csalással felvinni az értékeket 100-on felülre. Egészen 250-ig sikerült sikerült felvinni az intelligenciát, utána nem volt gond azzal hogy sokba manába kerül egy varázslat. :D
Alkímiával 250 fölé is lehet, csalás nélkül. (Ez az egyik trükk, amivel negyed óra alatt le lehet győzni Dagoth Urat.) Más kérdés, hogy a Morrowindről beszélgettek Oblivion témában.
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Nem baj Vik! Mondjuk inkább összehasonlításnak, amúgy az én Bretonomnak is 250 manája volt csalás és módok nélkül.meg minden skill minimum 30as volt a meg vagy 10 skill volt 100-as. a többi meg 50, szóval elég erős karalter volt, baja hogy csak 600 életereje volt, ami azért baj mert a Bloodmoonban erős karakterek vannak, főleg 50es nehézségen :S
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Valaki adna egykezdő lökést?
Mert én nem tudom hogy mi a történet meg mi van egyáltalán.
Elsőnek is, mi a főtörténet, ne a játék végét mondjátok el hanem hogy mi van az elején?
Meg mik ezek az Oblivion kapuk?
Előre is köszönöm.
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Zoli182 írta:Valaki adna egykezdő lökést?
Mert én nem tudom hogy mi a történet meg mi van egyáltalán.
Elsőnek is, mi a főtörténet, ne a játék végét mondjátok el hanem hogy mi van az elején?
Meg mik ezek az Oblivion kapuk?
Előre is köszönöm.
Figyelj, van egy demo szinkron magyarosítás a Játékszinkron Stúdió honlapján (remélem ez nem minősül reklámnak) ebből sok minden kiderülhet, mivel a játék intro-ját és outro-ját is szinkronizálták. Az introban a császár beszélget, sok minden kiderül belőle, annyit mondok hogy egy börtönből indulsz. A többi már a sztorihoz tartozik. Amúgy Oblivion kapui olyan kapuk, ami egy olyan síkra nyit kaput, ahova deadrákat zárták azt hiszem, de ebben már nem vagyok biztos, csak sejtem. A mondat első felében nem sok egy kicsit a kapu szó? :D
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Nincs is benne kapu szó, ezt nem értem. Bocs, nehéz felfogású vagyok, elmagyaráznád hogy hogy értetted hogy sok kapu szó van?
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Olvastam dolgokat, és rájöttem sok mindenre. Egy börtönben indulsz, ott rohadsz, jön a király, hogy el kell menekülnie és a titkos menekülési útvonal a mi cellánkon vezet keresztül, kinyitja a titkos ajtón, menjünk mi is vele, itt megtanulunk harcolni, csapdosni a pockokat stb, meg ugye azért menekül mert...nem tudom. Aztán megöli egy bérgyilkos, utolsó erejével oda ad nekünk valamit hogy a fia kerüljön a trónra, oszt ennyi. Tovább nem akartam olvasni, mert kiderül minden.
Márcsak meg kéne szerezni a játékot, meg remélem nem fogom elbaszni a magyarosítást, de mondjuk a morroval sem volt semmi gond. Bizakodunk és várunk. :roll:
ferenc001
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009. aug. 18., kedd 12:35

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: ferenc001 »

Zoli182 írta:Olvastam dolgokat, és rájöttem sok mindenre. Egy börtönben indulsz, ott rohadsz, jön a király, hogy el kell menekülnie és a titkos menekülési útvonal a mi cellánkon vezet keresztül, kinyitja a titkos ajtón, menjünk mi is vele, itt megtanulunk harcolni, csapdosni a pockokat stb, meg ugye azért menekül mert...nem tudom. Aztán megöli egy bérgyilkos, utolsó erejével oda ad nekünk valamit hogy a fia kerüljön a trónra, oszt ennyi. Tovább nem akartam olvasni, mert kiderül minden.
Márcsak meg kéne szerezni a játékot, meg remélem nem fogom elbaszni a magyarosítást, de mondjuk a morroval sem volt semmi gond. Bizakodunk és várunk. :roll:
Kb. ennyi a lényege. Mondom a Játékszinkron Stúdiónak van egy szinkronja, onnan kiderül sok minden. Hogy a császárt miért ölte meg a... bérgyilkos, az a történet folyamán fog kiderülni majd. Amúgy idézek egy kis sort a császár dumájából (már amire emlékszem): "Láttam Oblivion kapuit, azt, amely most láthatóan gyengül, lássátok, a sötétség leple alatt, a végzet előre tör". Remélem elég ennyi a kapukról. Amúgy volt egy mondatom miszerint:
Amúgy Oblivion kapui olyan kapuk, ami egy olyan síkra nyit kaput, ahova deadrákat zárták azt hiszem, de ebben már nem vagyok biztos, csak sejtem.
Ebben kicsit túl sok a kaput szó :)
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli182 írta:Valaki adna egykezdő lökést?
Mert én nem tudom hogy mi a történet meg mi van egyáltalán.
Elsőnek is, mi a főtörténet, ne a játék végét mondjátok el hanem hogy mi van az elején?
Meg mik ezek az Oblivion kapuk?
Előre is köszönöm.
Itt érdemes körülnézned.
Outcast Killer

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Outcast Killer »

Megtudnátok nekem mondani hogy ha fenn van a Shevering isles kieg akkor melyik patcheket rakhatom fel a játékhoz? Meg honnan tudnék letölteni ilyen grafika javító patcheket,természetesen olyat mi a kiegel is mükszik ? Ha küldenétek linkeket a modokról meg a patchekről az jó lenne !!

Előre is köszönöm !!!
asder

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: asder »

hi.!

Hogy tudok mérgezni tárgyakat? PL tőrt vagy nyilakat? Sok oblivionos oldal említi, hogy lehet, de azt nem, hogyan kell:) Valamint a lelkek gyűjtögetésével kapcsolatban: van olyan lélek amit preferáljak? vagy van olyan amit semmiképp ne gyűjtsek, mert nem érdemes? Van olyan különbség, mint a morrowindben volt (aranyszent-folyamatos hatás)

egy lelkes amatőr, üdv.!
dazsolt
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2009. márc. 6., pén. 18:07
Tartózkodási hely: Tamriel vagy Azeroth

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: dazsolt »

Outcast Killer írta:Megtudnátok nekem mondani hogy ha fenn van a Shevering isles kieg akkor melyik patcheket rakhatom fel a játékhoz? Meg honnan tudnék letölteni ilyen grafika javító patcheket,természetesen olyat mi a kiegel is mükszik ? Ha küldenétek linkeket a modokról meg a patchekről az jó lenne !!

Előre is köszönöm !!!
Csak az SI patch-t rakd fel
grafikai javító módban pedig a Quarl's Texture Pack III a legjobb-szerintem-csak 1,5 giga
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Outcast Killer írta:Megtudnátok nekem mondani hogy ha fenn van a Shevering isles kieg akkor melyik patcheket rakhatom fel a játékhoz? Meg honnan tudnék letölteni ilyen grafika javító patcheket,természetesen olyat mi a kiegel is mükszik ? Ha küldenétek linkeket a modokról meg a patchekről az jó lenne !!

Előre is köszönöm !!!
http://www.tesnexus.com. Van ott néhány (ezer) mod, grafika javítás...
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

asder írta:hi.!

Hogy tudok mérgezni tárgyakat? PL tőrt vagy nyilakat? Sok oblivionos oldal említi, hogy lehet, de azt nem, hogyan kell:) Valamint a lelkek gyűjtögetésével kapcsolatban: van olyan lélek amit preferáljak? vagy van olyan amit semmiképp ne gyűjtsek, mert nem érdemes? Van olyan különbség, mint a morrowindben volt (aranyszent-folyamatos hatás)

egy lelkes amatőr, üdv.!
Emlékeim szerint rákattintasz a méregre, aztán kiválasztod a tárgyat, amire rákened.
gyikic
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009. szept. 8., kedd 17:25

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: gyikic »

Sziasztok!
Felraktam a magyarítást meg a hivatalos modokat meg a deadly reflexet és azt kérdezném ,hogy a FrancescosLeveledCreaturesItemsMod-ot telepíthetem e?
Nem fog összeakadni a magyarítással?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

gyikic írta:Sziasztok!
Felraktam a magyarítást meg a hivatalos modokat meg a deadly reflexet és azt kérdezném ,hogy a FrancescosLeveledCreaturesItemsMod-ot telepíthetem e?
Nem fog összeakadni a magyarítással?
Nem próbáltam, így nem tudom megmondani.
Zoli182
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2009. aug. 28., pén. 21:19
Tartózkodási hely: Valahol Seyda Nenn és Balmora között

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli182 »

Mindjárt írok egy "első benyomás" cikket. Csak előtte azt szeretném megkérdezni hogy megfertőztek (már a játék legelején XD) és lement jócskán a gyorsaságom meg a mozgékonyságom és mivel lehet visszagyógyítani.
1. ital
a, hol tudok venni olyan italt ami visszaállítja a tulajdonságokat?
b, lehetne kogyvasztani (alkímia elsőrendű képesség) de hol találok mozsarat?
2.templom
Voltam már templomokban és ott volt valami kör izé, és rákattintottam és "bűnhőd meg vétkeid" vagy valami ilyesmit írt ki. Szóval templommal hogy lehet gyógyulni?
Köszi :)
Válasz küldése