Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Általános eszmecsere a The Elder Scrolls IV: Oblivionnal kapcsolatban.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Ezt kétszer is elolvastam, annyira ledöbbentett a probléma egyszerűsége. :D

A térképet a karaktermenüben találod. A fülekkel tudsz lépkedni és ott az első fülön belül lesz a világtérkép is.
De azt hiszem egy M nyomásával is elő lehet hívni. (bár ebben erősen kételkedek)
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Hát köszönöm válaszod! Bár igen magam is megtaláltam a helet ahol a térképnek kellene lennie de sajnos ott egyszerűen nincs térkép, és sajnos nem tudom miért. Bár lehet én vagyok a full hülye. De megnyomom a Tab-ot, és alul rákatintok az iránytűszerű részre ami mutatja merre kell menni, és az itt előugró oldalakon vannak a küldetések aktuális és végrehajtott. És gondolom itt kéne az egyik fülön lennie a térképnek de sajnos nincs. Valami gond lehet az én játékommal és telepítsem ujra vagy rossz helyen keresem vagy rakjak fel esetleg egy mod-ot? Van valami ötlet?

Előre is köszi!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

panzerpeter írta:Hát köszönöm válaszod! Bár igen magam is megtaláltam a helet ahol a térképnek kellene lennie de sajnos ott egyszerűen nincs térkép, és sajnos nem tudom miért. Bár lehet én vagyok a full hülye. De megnyomom a Tab-ot, és alul rákatintok az iránytűszerű részre ami mutatja merre kell menni, és az itt előugró oldalakon vannak a küldetések aktuális és végrehajtott. És gondolom itt kéne az egyik fülön lennie a térképnek de sajnos nincs. Valami gond lehet az én játékommal és telepítsem ujra vagy rossz helyen keresem vagy rakjak fel esetleg egy mod-ot? Van valami ötlet?

Előre is köszi!
Nincs ötlet. Többeknél előjött ez a hiba (vagyis nem jött elő a térkép), de senki nem jelezte egyértelműen, hogyan lehet javítani. Az sem világos számomra, mi okozza.
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Értem! Köszönöm a tájékoztatást! És arról esetleg van valami info hogy a játék letörlése és ujratelepítése megolda e a gondot? Mert ha nem akkor nem is kinlódnék vele!

Mégegyszer köszi!
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Az elmúlt fél órában próbáltam utána nézni a hibának pár angol honlapon, de sehol sem jött elő hasonló. Emellett bocs; a hozzászólásod alapján kicsit félreértettem a problémád, és erősen úgy tűnt, hogy a kezelőfelülethez nem értesz és nem valami bugról van szó.

A lényegre térve. Anno hasonló kaliberű hibám nekem is volt, akkor a féltérkép elcsúszott a francba (de nem tűnt el); az újra telepítés viszont megoldotta.
Ha használsz bármiféle mod-okat, akkor érdemes lenne idebírnod őket; könnyen elképzelhető, hogy ütköznek.
panzerpeter
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 18:05

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: panzerpeter »

Modokat nem használok nem tettem fel. Megpróbáltam ujratelepíteni de így sem lett térképem, viszont az érdekes hogy letöröltem a játékot, (uninstal meg minden) majd ujra feltelepítettem, és a magyarosítást nem kellett ujratelepíteni, alapból ismét magyar volt a játék. Amugy a magyarosítást nagyon fantasztikus lett. Én ezt érdekesnek találtam mindenesetre. Szerintetek érdemes lenne letörölni játékot és a magyarosítást is esetleg és ujra feltenni mindkettőt? Amugy nagyon jó a játék, egész jól is haladok, de csak a fő küldetéseknél mert amugy térkép nélkül bolyongani nem nagyon tudok. Nem tudom mit kellene csinálni. Szerintetek? Mégegy ujratelepítés?
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

panzerpeter írta:Modokat nem használok nem tettem fel. Megpróbáltam ujratelepíteni de így sem lett térképem, viszont az érdekes hogy letöröltem a játékot, (uninstal meg minden) majd ujra feltelepítettem, és a magyarosítást nem kellett ujratelepíteni, alapból ismét magyar volt a játék. Amugy a magyarosítást nagyon fantasztikus lett. Én ezt érdekesnek találtam mindenesetre. Szerintetek érdemes lenne letörölni játékot és a magyarosítást is esetleg és ujra feltenni mindkettőt? Amugy nagyon jó a játék, egész jól is haladok, de csak a fő küldetéseknél mert amugy térkép nélkül bolyongani nem nagyon tudok. Nem tudom mit kellene csinálni. Szerintetek? Mégegy ujratelepítés?
Ha újratelepítésnél újra magyar volt a játék, akkor elméletileg nem törölted teljesen.
Miután a Vezérlőpultból uninstaláltad a játékot, azután menj be a játék volt helyére (ahová telepítetted előzőleg) és az ott maradt fájlokat töröld ki. Ezután telepítsd újra. Ha ezek után is magyar lesz a játék és térképhiányos akkor én itt már tehetetlen vagyok.
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e valahogy kutyát vagy valamilyen állatot szerezni? Vagy idézéssel.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Peterikus írta:Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e valahogy kutyát vagy valamilyen állatot szerezni? Vagy idézéssel.
Alap Obliban nem, csak lovat tudsz venni. Modokkal harci elefánttól rókáig minden van. Idézni is modok használatával tudsz mindenféle állatot.
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

ok kösz
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

Cthulhucult írta:
Peterikus írta:Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e valahogy kutyát vagy valamilyen állatot szerezni? Vagy idézéssel.
Alap Obliban nem, csak lovat tudsz venni. Modokkal harci elefánttól rókáig minden van. Idézni is modok használatával tudsz mindenféle állatot.
És hol töltsem le a modokat?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Peterikus írta: És hol töltsem le a modokat?
Ha nem elég az, amit itt az oldalon találsz a Pluginok részben, akkor pl. http://www.tesnexus.com. 2 MB méret fölötti letöltéshez regisztrálni kell.
Peterikus
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012. feb. 29., szer. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Peterikus »

Vik írta:
Peterikus írta: És hol töltsem le a modokat?
Ha nem elég az, amit itt az oldalon találsz a Pluginok részben, akkor pl. http://www.tesnexus.com. 2 MB méret fölötti letöltéshez regisztrálni kell.
ok
canci

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: canci »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy nincs térképem a játékba maga a helyek megvannak rajta csak a képet nem mutatja :S a játék maga jó és a magyarítás is másik gépen tökéletesen működik mit lehetne tenni?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

canci írta:Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy nincs térképem a játékba maga a helyek megvannak rajta csak a képet nem mutatja :S a játék maga jó és a magyarítás is másik gépen tökéletesen működik mit lehetne tenni?
Sajnos ez egy rejtélyes hiba, és még nincs rá megoldás.
Zoli9715

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Zoli9715 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy pár napja kezdtem a játékot, még 1-es szintű vok és nem tom hogyan léphetnék feljebb mivel növelhetném az elsődleges képességeimet illetve az Erőt Intelligenciát stb. Tudnátok ebben segíteni? És még annyi hogy aranyat csak a küldetésekből meg a lopásokból tudok szerezni vagy máshogy is lehet?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Zoli9715 írta:Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy pár napja kezdtem a játékot, még 1-es szintű vok és nem tom hogyan léphetnék feljebb mivel növelhetném az elsődleges képességeimet illetve az Erőt Intelligenciát stb. Tudnátok ebben segíteni? És még annyi hogy aranyat csak a küldetésekből meg a lopásokból tudok szerezni vagy máshogy is lehet?
Tulajdonságaidat a szintlépésekkor kapott pontok elosztásával tudod növelni, az elsődleges képességeidet pedig azzal, hogy használod őket. Ajánlott olvasmány: a magyarításhoz mellékelt végigjátszás.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Remélem, hogy jó topicba írok.
Valaki tudna adni egy olyan linket, amiben leírják az összes titkos helyet?

Köszönöm
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dr Lecter írta:Remélem, hogy jó topicba írok.
Valaki tudna adni egy olyan linket, amiben leírják az összes titkos helyet?

Köszönöm
http://www.uesp.net/
Mindent leír. :D
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Köszönöm kolléga!:)
Még egy kérdésem lenne, mennyi másodlagos képzettséget kell egy szintlépéshez fejleszteni?
Azért kérdezem, mert nemsokára nekiugrok a játéknak és az alábbi képzettségeket szeretném majd mester szinten űzni, csak még nem fogalmazódott meg bennem a végső 7:

- Penge
- Kovácsolás
- Nehéz Páncél
- Kereskedés
- Helyreállítás
- Akrobatika
- Atlétika
- Settenkedés
- Zsebmetszés

Eddig mindig Nord voltam, szerintem most is az leszek, illetve az Árnyék jegyében fogok remélhetőleg megszületni.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dr Lecter írta:Köszönöm kolléga!:)
Még egy kérdésem lenne, mennyi másodlagos képzettséget kell egy szintlépéshez fejleszteni?
Azért kérdezem, mert nemsokára nekiugrok a játéknak és az alábbi képzettségeket szeretném majd mester szinten űzni, csak még nem fogalmazódott meg bennem a végső 7:

- Penge
- Kovácsolás
- Nehéz Páncél
- Kereskedés
- Helyreállítás
- Akrobatika
- Atlétika
- Settenkedés
- Zsebmetszés

Eddig mindig Nord voltam, szerintem most is az leszek, illetve az Árnyék jegyében fogok remélhetőleg megszületni.
Ha jó barátja az angol nyelvnek a kolléga, akkor ajánlani tudom önnek ezt a lapot: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Leveling
Ezen belül is az úgy nevezett ,,Efficient Leveling" szekciót: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Efficient_Leveling

Ugye a TES-ben úgy lépsz szintet ha a főképességeid növekednek, DE ha az egyéb képességeid növekednek akkor a szinted nem fog nőni. Vagyis simán lehetsz a fejsze mestere már első szinten is, ha az a egyéb képességeid között van, és folyamatosan azt fejleszted. Plusz így biztosra menni fog a +5-ös bónusz pont a tulajdonságokra szintlépésnél.
Ez gyakorlatilag elég durva egy exploit.
Bővebben: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Under_Leveling
Eredménye: Az ellenfelek nem válnak leküzdhetetlenül keményé magasabb szinteken , és végig domináns tudsz maradni a játékban.

De itt egy harmadik opció: Élvezd a játékot és ne kalkulálj.

U.i.: Az akrobatika és az atlétika elég gyorsan az égbe fog röpíteni szintlépéseknél, ami eredményezhet mondjuk olyat, hogy az ellenfelek kisujjal lenyomnak, de hasonlóan halálos tud lenni egy penge és egy helyreállítás (pláne ha túl gyakran használod) is major skill-ként.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Ismételt köszönet a segítségért!:D
Amúgy annyira nem vagyok jó angolos, de a lényeget megértem.
Viszont még egy kérdés ötlött fel bennem, valahol a neten már láttam az a táblázatot, amely megmutatja, hogy minden 25.-ik képzettségnél milyen extrák vannak. Lehetőleg magyarul kellene, de az angol se rossz.
Avatar
Dr.UnGrammar
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011. dec. 26., hétf. 13:05
Tartózkodási hely: Kisalföld

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr.UnGrammar »

Dr Lecter írta:Ismételt köszönet a segítségért!:D
Amúgy annyira nem vagyok jó angolos, de a lényeget megértem.
Viszont még egy kérdés ötlött fel bennem, valahol a neten már láttam az a táblázatot, amely megmutatja, hogy minden 25.-ik képzettségnél milyen extrák vannak. Lehetőleg magyarul kellene, de az angol se rossz.
Ne haragudj doki, de magyarul nem találtam meg a google-val, ezért csak az agyon használt UESP-t tudom megint csak ajánlani:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Skills
Ha rá megy a skill nevére behozza a vele kapcsolatos dolgokat, mint például a perkeket.

Esetleg, ha ezzel kiengesztelem csillapíthatatlan étvágyát itt egy másik hely is egy TES wikia táblázat:
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Skill_perk

Bon Appétit!
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Ismételt köszönet:D
Egyenlőre nincs több kérdésem, illetve lenne a Skyrimhoz, de azt még most felesleges feltennem.
tchaby13

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: tchaby13 »

sziasztok.

csak most kezdtem el az oblivionnal játszani.megvettem eredetiben mert baráti 2.5k áron volt :).
egy kérdésem lenne h xbox 360 kontrollerrel tolnám mint a skyrim-et de ezt nem lehet vagy csak én nem tudom beállitani?(pedig ez eredeti gyári).

segitséget elöre is köszi.

ui.: a beállitásokban megvan a "botkormány" de ott sem reagál pl a mozgás elöre-hátra stb-re.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Dr Lecter írta:Köszönöm kolléga!:)
Még egy kérdésem lenne, mennyi másodlagos képzettséget kell egy szintlépéshez fejleszteni?
Azért kérdezem, mert nemsokára nekiugrok a játéknak és az alábbi képzettségeket szeretném majd mester szinten űzni, csak még nem fogalmazódott meg bennem a végső 7:

- Penge
- Kovácsolás
- Nehéz Páncél
- Kereskedés
- Helyreállítás
- Akrobatika
- Atlétika
- Settenkedés
- Zsebmetszés

Eddig mindig Nord voltam, szerintem most is az leszek, illetve az Árnyék jegyében fogok remélhetőleg megszületni.
Ha az eredeti fejlődési rendszer nem tetszene esetleg, van ám Oblivionhoz xp-mod, vagyis küldetések teljesítésével, ellenfelek legyőzésével, helyszínek felfedezésével, stb. tapasztalati pontokat szerzel, amiket arra osztasz el szintlépéskor, amire akarsz. Itt találod a modot, szerintem nagyon jó:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/15619
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhucult írta:
Dr Lecter írta:Köszönöm kolléga!:)
Még egy kérdésem lenne, mennyi másodlagos képzettséget kell egy szintlépéshez fejleszteni?
Azért kérdezem, mert nemsokára nekiugrok a játéknak és az alábbi képzettségeket szeretném majd mester szinten űzni, csak még nem fogalmazódott meg bennem a végső 7:

- Penge
- Kovácsolás
- Nehéz Páncél
- Kereskedés
- Helyreállítás
- Akrobatika
- Atlétika
- Settenkedés
- Zsebmetszés

Eddig mindig Nord voltam, szerintem most is az leszek, illetve az Árnyék jegyében fogok remélhetőleg megszületni.
Ha az eredeti fejlődési rendszer nem tetszene esetleg, van ám Oblivionhoz xp-mod, vagyis küldetések teljesítésével, ellenfelek legyőzésével, helyszínek felfedezésével, stb. tapasztalati pontokat szerzel, amiket arra osztasz el szintlépéskor, amire akarsz. Itt találod a modot, szerintem nagyon jó:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/15619
Köszi
Vértánc

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vértánc »

Üdv.
Régen az oldalon fenn volt az összes Mellékküldetés végigjátszása az lenne a kérdésem, hogy ezek most hova tűntek?
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Vértánc írta:Üdv.
Régen az oldalon fenn volt az összes Mellékküldetés végigjátszása az lenne a kérdésem, hogy ezek most hova tűntek?
Ide: http://www.morrohun.hu/esl/Oblivion:Küldetések
R.W.Joker

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: R.W.Joker »

Sziasztok! Egyik barátommal elkezdtünk egy végigjátszást. Kérlek nézzétek meg és értékeljétek.
http://www.youtube.com/watch?v=2mPhbcJ0GG0
Köszi: Joker
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Hello!

Ismét egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mert már eddig is nagyon jó dolgokat mondtatok nekem.
A szitu az, hogy az egyik barátom jóvoltából megszereztem az Oblivion pluginjait. (Az alapjáték és a két fő fieg. már megvolt, eredetiben, ezek nem azok).
Valószínűsítem, hogy az összeset, legalábbis így elsőre nem láttam olyat, ami hiányozna, mert látom a kilenc hivatalos beépülőt és a többit is. Ha van is, akkor csak kevés hiányzik.

Az első kérdésem az lenne, hogy mi a helyes telepítési sorrend, illetve hová kell majd telepítenem őket?
A második, hogy egyesével le kell e szedni a magyarosításokat hozzá, mert úgy rémlik, hogy a teljesben van valamilyen opció, amiben az egész megvan.
A harmadik, hogy hol találom a hivatalos beépülők magyarítását?
A negyedik pedig egy Jolly Joker, ha esetleg kihagytam volna valamit, amit meg kellett volna kérdeznem ahhoz, hogy minden flottul menjen!?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!
:D
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta:Hello!

Ismét egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mert már eddig is nagyon jó dolgokat mondtatok nekem.
A szitu az, hogy az egyik barátom jóvoltából megszereztem az Oblivion pluginjait. (Az alapjáték és a két fő fieg. már megvolt, eredetiben, ezek nem azok).

Az első kérdésem az lenne, hogy mi a helyes telepítési sorrend, illetve hová kell majd telepítenem őket?
Az Oblivion\Data könyvtárba kell telepítened őket. Helyes sorrend: alapjáték, kiegészítők, magyarítás.
A második, hogy egyesével le kell e szedni a magyarosításokat hozzá, mert úgy rémlik, hogy a teljesben van valamilyen opció, amiben az egész megvan.
A harmadik, hogy hol találom a hivatalos beépülők magyarítását?
A magyarítás telepítőjében. Ez válasz az előző kérdésre is.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Köszönöm a segítséget.
Néhány fájlt nem ismert fel, be se lehet jelölni a datában, gondolom hibásak.
Feltelepítettem mindent, viszont egy bajom még van, és ilyet még sose csinált.
Mégpedig, elindítom a játékot és max. a Ti logótokig beadja, majd fogja magát és egyszerűen kilép!???
Heeeelp....
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta:Köszönöm a segítséget.
Néhány fájlt nem ismert fel, be se lehet jelölni a datában, gondolom hibásak.
Feltelepítettem mindent, viszont egy bajom még van, és ilyet még sose csinált.
Mégpedig, elindítom a játékot és max. a Ti logótokig beadja, majd fogja magát és egyszerűen kilép!???
Heeeelp....
Nem tudom, mit nem ismert fel. Ha addig eljutnál, hogy megpróbálod elindítani a játékot, és akkor omlik össze, akkor azt javasolnám, ami itt van. De így nincs ötletem, mi a baja.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Dr. Lecter:

Csak a kiegészítőkkel, a magyarítás nélkül működik amúgy?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhucult írta:Dr. Lecter:

Csak a kiegészítőkkel, a magyarítás nélkül működik amúgy?
Passz, mert most töröltem, fel fogom az egészet újra telepíteni, meg átolvasom, amit Vik küldött az előbb.
Amúgy is hibásan lett megírva a két legjobban várt plugin - elveszett paplovagok, morrigan fejszéi stb...
Írok majd róla, hogy mit sikerült kreálnom.
De az is lehet, hogy várok egy kicsit és majd az új gépemre teszem fel, hogy minden a legszebb legyen.
Egyébként mielőtt töröltem, két dologra rájöttem:
1, a dark UI-t és az anti Dark UI-it egyszerre tettem fel, így ütötte egymást
2, véletlenszerűen kikapcsoltam pár plugint, és úgy már minden ment flottul.
Ami viszont nagyon tetszett az a realisztikusabb környezet:)
Ami pedig nem, hogy szinte az összes helyszínjelző jelentősen el volt tolódva.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Pár dolgot szeretnék még megkérdezni.
Néhány plugint nem jelenített meg a datában, miért lehet ez?
Illetve, pár plugin kibontásnál valamilyen hibát észlelt, hiába csomagoltam ki, valami nem volt jó.
Igaz az, hogy néhány hibás is volt fenn?
Ezekre gondolok:
- Chalron hívása
- Féregagyar
- Istenek elveszett paplovagjai
- Morrigan kardjai, stb..

Előre is köszönöm az ismételt segítséget.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Diszkrét hallgatásom nem azt jelenti, hogy nem akarnék segíteni, de ezeknek a modoknak én mind az eredeti, "magyarítatlan" változatát használtam. Azokkal nem volt gondom.
Ha jó helyre másolsz egy modot és van benne esp vagy esm fájl, akkor muszáj látnod a Data fájlok között. Talán ha sérült az adott fájl, nem ismeri fel a játék, de ilyennel nem találkoztam még.
Vagy próbáld ki az eredeti verziókat esetleg:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/10505 Lost Paladins
http://oblivion.nexusmods.com/mods/15885 Morrigan Swords
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Cthulhucult írta:Diszkrét hallgatásom nem azt jelenti, hogy nem akarnék segíteni, de ezeknek a modoknak én mind az eredeti, "magyarítatlan" változatát használtam. Azokkal nem volt gondom.
Ha jó helyre másolsz egy modot és van benne esp vagy esm fájl, akkor muszáj látnod a Data fájlok között. Talán ha sérült az adott fájl, nem ismeri fel a játék, de ilyennel nem találkoztam még.
Vagy próbáld ki az eredeti verziókat esetleg:
http://oblivion.nexusmods.com/mods/10505 Lost Paladins
http://oblivion.nexusmods.com/mods/15885 Morrigan Swords
Köszi, eddig letöltöttem az omm-t és a hozzá kellő networkos dolgot, illetve a osce-t, vagy mi a neve.
Néztem őket, ezúton is köszönet érte, de mindkettőnél azt írta ki, hogy nem tudom letölteni, mert nem vagyok bejelentkezve, holott be voltam.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta:Pár dolgot szeretnék még megkérdezni.
Néhány plugint nem jelenített meg a datában, miért lehet ez?
Illetve, pár plugin kibontásnál valamilyen hibát észlelt, hiába csomagoltam ki, valami nem volt jó.
Igaz az, hogy néhány hibás is volt fenn?
Ezekre gondolok:
- Chalron hívása
- Féregagyar
- Istenek elveszett paplovagjai
- Morrigan kardjai, stb..

Előre is köszönöm az ismételt segítséget.
Ha nem sikerül hibátlanul letölteni egy beépülőt az oldalról, akkor hiába csomagolod ki, nem lesz jó.
Gondorfi

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Gondorfi »

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy Pengemágussal illik nagy kemény acélpáncélban nyomulni?Csak mert ugyebár az elsődleges tulajdonságok között a nehéz páncél van csak kicsit hülyén néz ki hogy a mágus nehéz páncélban nyomul.
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Gondorfi írta:Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy Pengemágussal illik nagy kemény acélpáncélban nyomulni?Csak mert ugyebár az elsődleges tulajdonságok között a nehéz páncél van csak kicsit hülyén néz ki hogy a mágus nehéz páncélban nyomul.
Az még hülyébben néz ki, amikor úszik vagy embernyi magasra ugrik lemezvértben.:)
Gondorfi

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Gondorfi »

Cthulhucult írta:
Gondorfi írta:Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy Pengemágussal illik nagy kemény acélpáncélban nyomulni?Csak mert ugyebár az elsődleges tulajdonságok között a nehéz páncél van csak kicsit hülyén néz ki hogy a mágus nehéz páncélban nyomul.
Az még hülyébben néz ki, amikor úszik vagy embernyi magasra ugrik lemezvértben.:)

Ja amúgy. Lenne még egy kérdésem is,hogy Pengemágussal szerintetek 1 vagy kétkezes kardal érdemes nyomulni?
Cthulhucult
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2011. feb. 24., csüt. 20:21

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Cthulhucult »

Oblivionnál annyira nem számít, akkor is tudsz varázsolni ha kétkezes fegyvert fogsz. Meg a fejlődés szempontjából sem lényeges, itt éles és tompa kézifegyver képzettségek vannak, nem egykezes - kétkezes.
Gondorfi

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Gondorfi »

Tudom,csak kíváncsi voltam a véleményetekre.Amúgy volt itt olyan aki pengemágussal vagy csatamágussal játszott?(Szerintem a 2 osztály sokban hasonlít)
gaboy
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. aug. 4., szomb. 22:34

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: gaboy »

Sziasztok !
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.
Az lenne, hogy feltettem a shevering isles DLC-t és nem tudom sehogyan sem elindítani. Van valami mod manager progim de ott sincsen benne a fájl, pedig fel van telepítve.
Valami ötlet, hogy hogyan tudnék vele játszani ?

Köszönöm
Üdv.
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

gaboy írta:Sziasztok !
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.
Az lenne, hogy feltettem a shevering isles DLC-t és nem tudom sehogyan sem elindítani. Van valami mod manager progim de ott sincsen benne a fájl, pedig fel van telepítve.
Valami ötlet, hogy hogyan tudnék vele játszani ?

Köszönöm
Üdv.
Persze. Mész, mész a játékban, aztán kb. egy nap múlva kapsz egy napló frissítést, hogy valami furcsa dolog történt egy szigeten a tenger közepén. Elmész oda, és körülnézel. Bár ha a mod managerben nem látszik a DLCShiveringIsles.esp, akkor nem tudod bekapcsolni sem, ebben az esetben viszont nem biztos, hogy telepítve van.
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Hali!

Akkor tehát mondanám, hogy mi is a jelenlegi állás, majdnem megvagyok.

Telepítettem az alapjátékot, majd a két fő kiegészítőt.
Utánna jött négy mod, amit Vik korábba "ide" oldaláról szereztem meg.
Majd a hivatalos és nem hivatalos pluginok.
A közepe táján indítottam egy próbajátékot, nem indult, összeomlott és kilépett a logotoknál.
Majd feltettem majdnem az összeset, és állítottam 800X600-ra a képernyőt, majd 1024X768-ra és elindult.
Gyakorlatilag már csak másfél óra magyarítás, meg a frissítése:D
Hurrá.

Viszont van pár dolog....

Ezeket nem telepítettem:
-steam
-tecra
-órák
- dark ui/anti dark ui
- idő tojás fordító

A hőn áhított elveszett paplovagot sikerült megoldani, mert hibásan volt fenn, csak a javítás kellett hozzá.

A köv.-et szintén telepítettem, de nem ismerte fel őket, és meg se jelenítette:
-setétség erdeje
-wyrmfang
-egyedi-felhőcsúcs
-angeleron
-argóniai arc csomag, de ez annyira nem érdekel
-chalron hívása
-tüzesen izzó fegyverek
-morrigan kardjai, stb...
-sárkánykarom penge

Utóbbi három sérült fájl volt.

Viszont, sajnos, telepítettem megint a térképjelző nagyjavítást, talán mondanom sem kell, szétvágta a térképemet, elcsúszott minden.
Hogyan lehetne ezt orvosolni????
Holott ezt sem ismerte fel!
Ha kell újratelepítem, de nem nagyon szeretném.

A másik, lehet pofátlanság, akkor elnézést kérek mindenkitől, de a fenti pluginokat nem tudná valaki elküldeni a drlecter1991@gmail.com-os email címemre?

Mert normálisan szeretném végre végigjátszani, és ezek érdekelnének még.
Vagy lehet, hogy hibás volt a lemez?
Irassam meg újra ezeket?
Dr Lecter
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2012. jún. 26., kedd 18:09

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Dr Lecter »

Ezért töröltem a data-ból a térképjelző fájljait, de nem oldotta meg a problémát, és ez nagyon idegesít.
Bocsánat, hogy kettőbe írtam.

Előre is köszönöm a mindennemü hozzászólásokat!
Vik
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2008. márc. 25., kedd 19:38
Tartózkodási hely: per pillanat itthon :)

Re: Eszmecsere, az Obliviont most kezdők részére.

Hozzászólás Szerző: Vik »

Dr Lecter írta:Ezért töröltem a data-ból a térképjelző fájljait, de nem oldotta meg a problémát, és ez nagyon idegesít.
Bocsánat, hogy kettőbe írtam.

Előre is köszönöm a mindennemü hozzászólásokat!
Biztos, hogy a térkép jelzős beépülőtől csúszott el a térképed? Mert inkább az Elsweyr sivatagnál jelentkezik ez a hiba, ha nem jó sorrendbe állítod a beépülőket.
Válasz küldése